Jak schudnąć po ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-28, 15:42   #1
nikolite
Rozeznanie
 
Avatar nikolite
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the Rainbow
Wiadomości: 731

Jak schudnąć po ciąży?


Witajcie.

Jestem 9 tygodni po porodzie, od razu po ważyłam 88kg.
Pierwsze 6 tygodni nie mogłam ćwiczyć, w ostatnich 3 tygodniach schudłam 3kg. Moja waga docelowa to 75kg.

Jakie ćwiczenia są najlepsze na schudnięcie, aeroby czy siłowe?
W tej chwili chodzę na spinning 4 razy w tygodniu i ćwiczenia siłowe 1 raz w tygodniu.
Przyznam szczerze, ze bardzo mi zależy na powrocie do płaskiego brzucha, niestety po 3 tygodniach diety i ćwiczeń, nadal mam „oponkę” pociążowa.
Co mogę jeszcze zrobić aby spalić tkankę tłuszczowa w tym miejscu?
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow
nikolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 18:38   #2
nikolite
Rozeznanie
 
Avatar nikolite
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the Rainbow
Wiadomości: 731
Dot.: Jak schudnąć po ciąży?

Cytat:
Napisane przez nikolite Pokaż wiadomość
Witajcie.

Jestem 9 tygodni po porodzie, od razu po ważyłam 88kg.
Pierwsze 6 tygodni nie mogłam ćwiczyć, w ostatnich 3 tygodniach schudłam 3kg. Moja waga docelowa to 75kg.

Jakie ćwiczenia są najlepsze na schudnięcie, aeroby czy siłowe?
W tej chwili chodzę na spinning 4 razy w tygodniu i ćwiczenia siłowe 1 raz w tygodniu.
Przyznam szczerze, ze bardzo mi zależy na powrocie do płaskiego brzucha, niestety po 3 tygodniach diety i ćwiczeń, nadal mam „oponkę” pociążowa.
Co mogę jeszcze zrobić aby spalić tkankę tłuszczowa w tym miejscu?
Nikt, nic?
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow
nikolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-09, 10:18   #3
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Jak schudnąć po ciąży?

skonsultowałaś ćwiczenia z fizjoterapeutą ureginekologicznym?
9 tygodni to bardzo krótki czas od porodu, brzuch rósł 9 miesięcy, mięśnie potrzebują czasu na "dojście" do siebie.
inna sprawa, że nie ma ćwiczeń, które pozwalają spalić tłuszcz w jednym miejscu
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-09, 17:12   #4
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Jak schudnąć po ciąży?

Moja przyjaciółka, będąca instruktorem fitness na podobnie postawione pytanie odpowiedziała mi, że "brzuszek to się robi w kuchni". Samymi ćwiczeniami ciężko jest "spłaścić" brzuch, szczególnie po ciąży. I też polecam wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego, bo niewłaściwymi ćwiczeniami przy rozejściu mięśnia prostego brzucha można sobie zrobić duży problem. A rozejście jest bardzo powszechnym zjawiskiem, szczególnie u kobiet, które prowadziły aktywny tryb życia przed ciążą.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-22, 17:06   #5
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Jak schudnąć po ciąży?

Mnie po ciąży udało się schudnąć dzięki ćwiczeniom z Codziennie Fit. Prawie nie karmiłam, od momentu wyjścia ze szpitala po porodzie zeszło mi jeszcze około 5 kg i jakoś ze 2 miesiące po porodzie waga się ustabilizowała na bardzo niesatysfakcjonującym mnie poziomie. Po nieco ponad 3 miesiącach od porodu zaczęłam DELIKATNE ćwiczenia - piszę to z naciskiem, bo naprawdę można sobie wyrządzić dużą krzywdę. Oprócz tego, o czym pisały dziewczyny wyżej, pamiętaj, że przez 6 miesięcy po porodzie w naszym ciele ostro działa jeszcze relaksyna - hormon rozluźniający mięśnie - dlatego nie powinno się biegać, skakać ani w żaden inny sposób obciążać stawów, bo możesz sobie zrobić kuku.

Ja zaczynałam od treningów z serii Starter, na więcej i tak nie miałam siły, czułam się ociężała jak klocek i miałam poczucie, że jeśli podskoczę, to przy lądowaniu podłoga się zarwie i wlecę prosto do sąsiada Dopiero po kolejnych 3 miesiącach poczułam się na siłach podnieść poziom treningów. Wszystko robiłam w porozmieniu z fizjo.

Muszę jednak zaznaczyć, że mimo że schudłam 11 kg, to oponkę mam dalej. Jest oczywiście mniejsza, ale nadal się odznacza i obawiam się, że jeszcze długo ze mną zostanie
.
Oprócz ćwiczeń wdrożyłam codzienne spacery z wózkiem - około 5 km - i jadłospis redukcyjny od dietetyczki. W tej chwili ważę mniej niż przed ciążą, czuję, że mam dużo siły i energii.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-22 18:06:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.