Worki pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-20, 16:34   #1
xXxKaSkAxXx
Raczkowanie
 
Avatar xXxKaSkAxXx
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: R
Wiadomości: 340

Worki pod oczami.


Witam. Od jakiegoś czasu (około miesiąca) mam worki pod oczami.codziennie gdy wstane,rano baaardzo widocznie,pozniej juz mniejsze ale ciągle widoczne.Nie mam problemów z nerkami tarczycy itp itd. Mojej mamie po 30 roku zycia zrobiły sie takie worki mocno widoczne i ma je juz około 20 lat.Ja mam 22, ale jakos nie dopuszczam do siebie mysli ze jest to kwestia genów, bo chyba bym sie zalamała! Naprawde nie zbyt fajne sa takie opuchnięcia.Domowe sposoby nie bardzo mi pomagają.Gdzieś wyczytałam o drenażu limfatycznym. I chciałabym sie dowiedzieć, jakie sa jego efekty?czy sa jakieś skutki uboczne?czy są jakieś ograniczenia wiekowe,czy moze jestem na coś takiego za młoda?pozdrowienia
xXxKaSkAxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 12:02   #2
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Worki pod oczami.

Mam 20 lat i worki pod oczami od zawsze Jest kilka możliwości:

1. Sprawa genetyczna - tutaj rozgałęziamy sie na 2 opcje:
a) Zaburzenia w gromadzeniu płynów ustrojowych - szczególnie dotyczy to osób które budzą sie z workami a następnie cierpia z powodu kataru i potoku łez przez kilkanaście minut do kilku godzin - wieczorem worki są niewidoczne. Jedyne co możesz zrobic w tej sytuacji to starać się ograniczyć sól i możliwie nie spać na płasko - wtedy ograniczysz odkładanie się wody w okolicach twarzy.
b) Nadmiar skóry w tej okolicy lub "poduszeczki" tłuszczowe - tutaj worki są widoczne cąłą dobę i sprawa pogarsza sie z wiekiem. Jedyną opcą jest operacja.

2. Nieprawidłowa pielęgnacja - mam na myśli przesuszenie skóry pod oczami lub używanie zbyt ciężkich kremów pod oczy a także worki powstałe na skutek dostania się kremu do worka spojówkowego - moze to spowodować takie objawy.

3. Za mała ilość snu

4. Niedobory magnezu - najlepiej ograniczyć kawę i zaopatrzyc się w dobry chelat magnezu

5. Picie za małej ilości wody w ciągu dnia - jeśli czujesz czasami zawroty głowy w ciagu dnia, masz blade dziąsła, masz problemy z koncentacją a do tego worki pod oczami może być to wina lekkiego odwodnienia. W tym przypadku warto też wspomóc się magnezem dodatkowo.

6. Choroby - od problemów z tarczycą po wątrobę i nerki. Ale skoro odwiedziłaś lekarza to stawiałabym na powyższe problemy.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 19:08   #3
Klinika Urody Laime
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Worki pod oczami.

Możesz na wieczór domowym sposobem nakładać na powieki ostudzone torebki z czarną herbatą, to jeden z najstarszych i najbardziej pomocnych sposobów. Drenaż limfatyczny możesz zastąpić dłuższym masażem okolic w okół oczu z jednoczesnym wprowadzaniem serum. Z zabiegów polecam kwas argininowy czyli zabieg Argipeel, który wykonywany na okolice oczu rozjaśnia zasinienia i stymuluje delikatną skórę pod oczami do regeneracji. pozdrawiam kosmetolog Kasia
Klinika Urody Laime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 20:46   #4
xXxKaSkAxXx
Raczkowanie
 
Avatar xXxKaSkAxXx
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: R
Wiadomości: 340
Dot.: Worki pod oczami.

dziękuje bardzo
xXxKaSkAxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 19:11   #5
mizundra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Worki pod oczami

Witam

Czy to prawda, że długa praca przy komputerze 'tworzy' worki pod oczami? Jeśli tak, czym jest to spowodowane?
mizundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 11:32   #6
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Worki pod oczami

Prawda Podczas długiego siedzenia przy komputerze o wiele mniej mrugamy co może powodować podrażnienia oczu a tym samym opuchliznę pod oczami.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:17   #7
NeskaPe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Worki pod oczami

A jak pozbyć się sińców pod oczami, które są nie wiadomo skąd,bo przy komputerze dużo nie siedzę?
NeskaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 00:30   #8
kasior92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Worki pod oczami

Cześć Drogim Wizażankom
Mam taki problem że przez złe dobrane okulary przez lekarza od podstawówki mam duże sine wory pod oczami . Chciałabym je zamaskować i to dobrze bo podejrzewam ze zlikwidować się ich nie da .Chciałabym wyglądać jak Selena Gomez a nie jak Drag Qween Pomocy Jakich kosmetyków użyć
kasior92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 03:35   #9
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Worki pod oczami

Ale worki czy cienie? Bo to znaczna różnica. Worków teoretycznie nie da się zamaskowć, gdyż jest to obwisła skóra, natomiast do cieni wystarczy odpowiednio dobrany korektor ;-)
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 22:12   #10
marudaba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 22
Dot.: Worki pod oczami

dla poprawienia kondycji skóry wokół oczu polecam jakis odzywczy krem. ja uzywam wielowitaminowego żelu eye CARE od Flosleku, jestem zadowolona. a aby ukryc niepożądanych gości - korektor
marudaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 07:45   #11
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Worki pod oczami

Jeszcze dodam do tych worków- spróbuj rano wziąć 2 kostki lodu, i delikatnie masować owe "worki".
Jeśli już "inwestycja" w jakiś kremik, to unikaj kremów o ciężkiej konsystencji. Są na pewno o wiele bardziej bogate w przeróżne składniki odżywcze, ale mogą dodatkowo obciążyć skórę, i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Najlepsze są lekkie, żelowe kremy pod oczy
Co do korektora, pamiętaj aby odcień był idealnie dobrany pod Twój kolor skóry, ewentualnie odrobinkę jaśniejszy. Pamiętaj również o tym, iż nie nakładamy korektora na dolną powiekę, tylko na sam cień. Staraj się również unikać robienia tzw. podkówki korektorem. Korektor najlepiej nakładać ruchem wklepująco-masującym, serdecznym palcem I tutaj można chyba tyle poradzić- resztę musisz przetestować na sobie Pamiętaj może jeszcze o tym, że odrobinka korktora w kąciku oka też jest przydatna
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 21:15   #12
sliwka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Worki pod oczami

Do powyzszego postu dodam, że łyżka wrzucona na chwile do zamrażalki daje podobny efekt, a wydaje się być mniej drastyczny co do korektora to pamiętaj, żeby nie nakładać go tylko pod oczami tylko pociągnąć troche dalej
sliwka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:24   #13
kasior92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Worki pod oczami

Super dzięki jesteście wspaniałe od jutra testuję
kasior92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:42   #14
sliwka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Worki pod oczami

daj znać jak zadziałało
sliwka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 02:19   #15
British122
Przyczajenie
 
Avatar British122
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Smile Worki pod oczami

Niestety ale mam z nimi duży problem teraz Sb pomyślicie ze to nie wysypianie sie ale to nie prawda Mam juz tak od kiedy pamietam te przeklęte worki i nwm jak sie ich pozbyc kładę sie szybko spac zawsze tylko dzisiaj wyjatek no wiec proszę o rade
British122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:52   #16
supersound
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Worki pod oczami

Mam ten sam problem tylko oprócz worków mam jeszcze sińce- masakra Ale jedyne co mi pomaga to rano jak wstaje zawsze "jeżdżę" pod oczami kostką lodu przez chwilę + krople do oczu a na noc żel ze świetlika i korektor oczywiscie
supersound jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:19   #17
framboise_style
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 40
Dot.: Worki pod oczami

Cytat:
Napisane przez supersound Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem tylko oprócz worków mam jeszcze sińce- masakra Ale jedyne co mi pomaga to rano jak wstaje zawsze "jeżdżę" pod oczami kostką lodu przez chwilę + krople do oczu a na noc żel ze świetlika i korektor oczywiscie
Właśnie ja też niestety mam ten problem i nie odnalazłamjeszcze skutecznej metody od jutra próbuję kostek lodu i kropli do oczu, mam nadzieję że pomogą bo niestety kremy czy korektory nie pomagają.
framboise_style jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 17:19   #18
vieera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 48
Dot.: Worki pod oczami

to warto wiedziec
Cytat:
Opublikowano: 2012-10-17


Skąd się biorą cienie pod oczami?

Oczy są zwierciadłem duszy. To powiedzenie jest aktualne ze wszech miar nie tylko jako artystyczna metafora.
To po oczach rozpoznajemy szczęście ich właściciela. Ale to w oczach odbijają się również negatywne skutki złego stylu życia, chorób i zmęczenia.
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, wrażliwa i znacznie cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Budowa skóry w okolicach oczu różni się od innych miejsc brakiem gruczołów łojowych, małą ilością komórek tłuszczowych oraz słabszym drenażem naturalnym. Stąd też większa jej wrażliwość na powstawanie zmarszczek, sińców i obrzęków, potocznie zwanych „workami pod oczami".
Problem złego wyglądu skóry w okolicach oczu to problemem kosmetyczny. Ale zdarza się, że to natura obdarza nas taką urodą.
Cienie pod oczami mogą być naczyniowe lub barwnikowe.
Cienie naczyniowe spowodowane są uwidocznieniem przez zbyt cienką skórę naczynek krwionośnych. Natomiast cienie barwnikowe zależą od nagromadzenia barwnika w okolicy dolnej powieki i pod nią.
Przyczyny pojawienia się przebarwień wokół oczu nie są do końca wyjaśnione. Często są uwarunkowane genetycznie. Przy głęboko osadzonych oczach barwnik w skórze zostaje siłą rzeczy skupiony na mniejszej powierzchni, jest bardziej widoczny i wywoła efekt przebarwienia. Wówczas objaw ten jest widoczny już od wczesnego dzieciństwa.
Terapia tego typu zmian, jest zwykle bardzo trudna i rzadko przynosi efekty. Poza tym z medycznego punktu widzenia nie ma powodu by na siłę to zmieniać.
Cienie pod oczami nasilają się z wiekiem, przy dużym zmęczeniu oraz przy pogorszeniu stanu zdrowia. Zwykle cieniom towarzyszą wówczas obrzęki. Opuchnięcie powiek jest objawem pogorszenia drenażu skóry. Łatwo go zlikwidować poprzez chłodne okłady, kremy przeznaczone wyłącznie do okolic oczu oraz domowe sposoby pod postacią okładów z esencji herbacianej, naparu z rumianku czy nagietka.

Zdarza się również, że obrzęki i cienie pod oczami są spowodowane chorobami np. nerek, wątroby, tarczycy oraz zaburzeń hormonalnych zwłaszcza związanych z okresem przekwitania. Mogą być jednym z objawów alergii. Ale mogą być również efektem ubocznym przyjmowanych leków.
Jeśli zmiany pod oczami są efektem choroby wówczas są objawami dopełniającymi obraz choroby zasadniczej. Wizyta u lekarza specjalisty najczęściej uświadamia pacjentowi dlaczego obrzęki się pojawiły. Natomiast jeśli jest to efekt uboczny przyjmowanych leków, już samo ich odstawienie przyniesie poprawę wyglądu skóry.

Aby utrzymać skórę w okolicach oczu w dobrej formie należy:
1.Zadbać o kondycję całego organizmu. Pomogą w tym odpowiednia dieta, wystarczająca ilość snu (ok.8 godz), likwidacja niedoborów witamin. Dotlenianie organizmu poprzez długie spacery i ćwiczenia relaksacyjne.
2.Usuwanie toksyn z organizmu poprzez picie odpowiedniej ilości wody niegazowanej. (2,5 -3,0 l w ciągu dnia). Unikać picia tuż przed snem.
3.Ćwiczenia gałek ocznych podczas przedłużającej się pracy przy komputerze.
4.Pamiętajmy o demakijażu na noc.
5.Stosujmy na okolicę oczu sprawdzone kremy dobrej jakości, które głęboko nawilżają i regenerują skórę.

lek. med. Mariola Malicka
Specjalista chorób wewnętrznych
Osobiscie na cienie polecam m/innymi witaminę C __ rozjasnia i uszczelnia naczynia krwionosne _ sama uzywam produktow Skinceuticals z wit C ale tanszy i rownie skuteczny zamiennik to Flavo-C serum z zawartoscia 15 % witaminy. Ale zaznaczam ze trzeba byc cierpliwym by osiagnąc efekt oraz systematycznym __stosowanie powinno wejsc w nawyk jak mycie twarzy i zębow.
ogolnie: . wybierac kremy zawierające składniki poprawiające mikrokrążenie krwi i limfy, np. wyciąg z kasztanowca, z zielonej herbaty, świetlik, witaminę K , C .

Co do workow to nalezy wykluczyc choroby __osobiscie chodzilam z workami ( takimi poduszeczkami ) prawie 15 lat bo wg lekarzy taka moja uroda . Guzik prawda . Woreczki ktore mialam to skutek niedoczynnosci tarczycy, ktora zostala wykryta dosc pozno. Moje worki byly tzw limfatyczne ---zatrzymywanie wody i spowolniony jej przeplyw .
Dopiero niedawno moge popatrzec na siebie bez workow __ubylo 10 lat .
Stosowalam i stosuje drenaz limfatyczny twarzy wg Tanaki ( w googlach o tym wiecej na youtubie filmy) , kremy tylko z zawartoscia kofeiny np dobrze dziala Algenist , ( czytac sklady) ostatnio bardzo dobrze sprawdza sie nowy krem E Lauder Supreme Eye Balm we wspopracy z serum tej firmy ANR.

ogolnie: składniki poprawiające krążenie krwi i pomagające pozbyć się obrzęków to: kofeina, teina, wyciąg z kasztanowca, aloes, algi, ekstrakt z bluszczu.
vieera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 16:42   #19
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Worki pod oczami

Jeżeli chodzi o krycie to polecam korektor z catrice

Tutaj efekty:
http://woomanly.blogspot.com/2013/09...mi-i-inne.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1252-horz.jpg (9,9 KB, 11 załadowań)
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 11:26   #20
Klujcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Unhappy Wory pod oczami

Mam straszne wory pod oczami, ale nie jest to z niedospania czy cos. Znacie jakieś DZIAŁAJĄCE kosmetyki na to, albo chociaż porada, jak sie malować by to przykryć ?? ;(
Klujcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:48   #21
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Wory pod oczami

kochana wory pod oczami mogą być spowodowane problemami z tarczycą
czy badałaś kiedyś hormony?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 23:43   #22
Mrs_Hyde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35
Dot.: Wory pod oczami

Ja też bardzo długo miałam takie "wory"- lekko opuchnięte i poszarzałe okolice pod oczami. Problem praktycznie przestał istniec odkąd stosuję raz dziennie (na noc) fantastyczny krem pod oczy ziaja z kozim mlekiem. Oczywiscie nie znaczy to, że każdemu pomoże, ale cena (poniżej 10zl, jak dobrze pamietam to w super pharmie płaciłam chyba 7-8 zł) zachęca do wypróbowania
Mrs_Hyde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 13:58   #23
Martikka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Wory pod oczami

Też mam wory pod oczami i dodatkowo już zauważam zmarszczki, czuję , że moja skóra pod oczami jest sucha ..poszukuję jakiegoś sprawdzonego kremu, który pomógłby chociaż trochę zlikwidować te oznaki starzenia (mam 29 lat)..używałam już Niwea z Q10,z Avonu - żel pod oczy z winogron,ale żadnego efektu..nie mam już siły na testowanie kolejnych kosmetyków, które teoretycznie powinny wygładzić skórę. Doradzcie coś Koleżanki, ten krem z Ziaji spróbuję ogólnie lubie ich kosmetyki, czy macie jeszcze jakieś propozycje? Czesto reklamowany jest krem Bioliq, ale już zdążyłam poczytac na forum opinie o nim i za duzo jest takich, ktore dają tylko 1 gwiazdkę, więc się nie skuszę.. Dzięki za odpowiedzi ,pozdrawiam
Martikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-23 14:58:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.