Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-19, 19:03   #1
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75

Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .


Hej dziewczyny

Skończyłam szkołe i obiecałam sobie, że na koniec coś zmienie. Najbardziej chodzi mi o nową fryzure. Póki co tak naprawde nie mam żadnej. Grzywka na bok, dłuższe włosy. Zastanawiam sie nad krótszą grzywką. A kolor chcialabym zmienić na rudy. Ale taki bardziej wpadający w brąz niz w pomarańcz. Od zawsze o nim marze, ale brak mi odwagi. Może Wy mi doradzicie jaka fryzura i kolor byłyby najlepsze?

Mam jeszcze problem z okresleniem typu urody, kształtu twarzy i czy moje oczy są blisko czy daleko osadzone? Przez to nie moge dobrac odpowiedniego makijażu...
Kształt brwi chyba też nie jest najlepszy...

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Hmm, raczej ciężko. Mało przebywam na słońcu dlatego jestem bladzioch. Choc w tamtym roku na wakacjach nad adriatykiem opaliłam się na piękny złoty beż-brąz. W Polsce tak nie mogę, poza tym poczatkowo na czerwono, zdarza sie, ze skóra mi schodzi..


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Szaro-zielone. Choć na dworzu bardziej wpadają w zielony. Ciemniejsza obwódka wokół tęczówki. Kolor raczej czysty, może kilka drobniutkich żółtych plamek. Ciemna oprawa. Ciemne brwi. Czarne, długie rzesy. Choć brwi w dzieciństwie mialam jasne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Występują cały rok. Tylko na nosie i policzkach. Na ciele brak. Raczej złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


Hmmm... Z tym też mam problem. Jestem raczej blada, jasna cera, choć wydaje mi sie, że w ciepłym odcieniu. Wogóle sie nie rumienie..
Chyba, że mam gorączke


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne to ciemny blond- jasny brąz, raczej ze złotymi refleksami.
W dzieciństwie ciemny blond teraz bardziej w brąz...


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasne, choc czasem wydaje mi sie ze wpadaja w koral..

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Tego nie jestem pewna. Lubie wszelkie beże, brazy,rudości, czerwony, indygo, wzory we kwiaty. Źle sie czuje w czarnym i białym


Co jeszcze? Chciałabym skorygować jakoś kształt twarzy. Ciągle sie musze uśmiechać, bo tak to wygądam jak buldog jakbym ciagle byla zła...


Dołączam zdjęcia, robione na szybko, bez makjiażu. Upiełam włosy, żeby łatwiej było okreslic kształt twarzy.
Dołączam też zdjęcie oczu z bliska
Rzęs nie malowałam... Mam z tym problem bo nie wiem czy używać czarnego czy może brązowego tuszu.

Dwa ostatnie moje sa w makjiazu i przy sztucznym świetle.
Na ostatnim zdjeciu podoba mi sie kolor włosów aktorki choć może wolałabym troche ciemniejsze..

Prosze, pomóżcie, chcialabym coś zmienić, zaszaleć W jakich kolorach będzie mi najelpiej, jaki makjiaż?

Bardzo prosze o wszelkie wskazówki.
I z góry dziękuje za pomoc, kochane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_8781.jpg (92,1 KB, 625 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8784.jpg (106,6 KB, 293 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8794.jpg (88,8 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8801.jpg (79,9 KB, 412 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8833.jpg (87,5 KB, 560 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 75173_146136308766407_100001101166684_234720_5517568_n.jpg (41,5 KB, 319 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 208913_181619951884709_100001101166684_426520_5979673_n.jpg (45,7 KB, 637 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4b5f5ed9d9b7deb602bc453b45eedfbe6a0125bd.jpg (17,9 KB, 289 załadowań)
amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 20:23   #2
miqusia
Przyczajenie
 
Avatar miqusia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Róża
Wiadomości: 14
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów Pomóżcie! :)

matko jakaś ty śliczna!
nie potrzebujesz w cale makijażu! a jeśli już się pomalujesz(patrzę na ostatnie zdjęcia) to już w ogóle cud, miód i orzeszki ;dd
ja się za bardzo na tym nie znam, ale wydaje mi się, że te włosy w stylu Kristen pasowały by Ci!
i powiedz mi kochana co to za mascarę masz ;> twoje rzęsy są boskie, szczególnie na tym biało czarnym zdjęciu
pozdrawiam )
miqusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:37   #3
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów Pomóżcie! :)

pozazdrościć urody... mnie bozia chyba nie lubiła!
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 23:17   #4
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

aj dziewczyny nie przesadzajcie w kazdym razie bardzo dziękuje za takie komplementy
ale każdy ma jakieś kompleksy, ja nie moge po prostu patrzeć na moją szeroką twarz
jak sie uśmiecham to jest ok, a tak to jak już pisałam "buldog"
jednak chciałabym coś zmienić, napisałam mature, teraz chce zaszaleć i licze, że ktoś sie jeszcze wypowie, szczególnie z typem urody i tą fryzurką, czy rudy mi pasuje

a jeśli chodzi o mascare to to zdjęcie jest dość stare, ale myśle że to Max Factor False Lash Effect... do tego zalotka i jest ok, ale to może dlatego, że mam dość długie rzęsy..
szczerze mówiąc to troche mi sie rzęsy wykruszyły od tych tuszy i teraz staram sie nie malować ich na codzień tylko na "większe" wyjścia
w sumie to chyba najlepszy tusz jaki wypróbowałam (już chyba ze 3 tubki) na allegro można kupić taniej, lubiłam też tusze Maybeline...
amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 10:39   #5
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

Nie pomogę w metamorfozie, bo zwyczajnie się na tym nie znam, ale muszę to napisać- jesteś prze-śli-czna!
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 13:22   #6
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

zaczynam sie zastanawiać czy sobie nie żartujecie
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:09   #7
zlota1982
Raczkowanie
 
Avatar zlota1982
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

A ja bym włosków nie rozjaśniała Tak ładnie wyglądasz w tych ciemnych... zlamana czerń, czekoladka, brązik wpadający w rudość. A może byś je mocniej z przodu wycieniowała? To nada owalny ksztalt twarzy (plus lekko wyszczuplić policzki bronzerem). Jak dla mnie na tych fotach z rozpuszczonymi włoskami wygladasz bardzo ładnie i za dużo bym nie zmieniała, bo możesz przekombinować
__________________

zlota1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 20:23   #8
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

pokroiłabym się za taką urodę!

zdecydowanie najlepiej jest Ci we włosach ciemnych, a makijaż? nie potrzebujesz nic! mascara, trochę różu i talala
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 21:51   #9
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

dziękuje dziewczyny za rady
w tym roku miałam mature i jak to przesąd mówi, że od studniówki się włosów nie ścina, to nie ścinałam
ale teraz musze, bo chce troche zaszaleć i naprawde coś zmienić diametralnie, a poza tym są podniszczone
z grzywką musze coś zrobić, bo jest bardzo długa i zarośnięta
jasnych włosów na pewno robić nie będe, zawsze miałam właśnie czekolade na włosach, ale marzy mi sie rudy, tylko z tym rudym to jest tak, że nie wiadomo jaki odcień pasuje

a jaki ja mam kształ twarzy, bo nie wiem czy okrągły czy kwadrat i przez to nie wiem jak używać różu czy brązera

mam nadzieje, że jeszcze ktoś sie wypowie i doradzi, bo naprawde nie mam sie kogo spytać, a wiem, że na forum doradzicie najlepiej
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 22:11   #10
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

co do makijażu to ja się kompletnie nie znam, bo nie umiem się malować i dla mnie bronzer to taki róż tylko że brązowy, nic innego, nie wiedziałam że używa się go ze względu na kształt twarzy ;P

matura mówisz... hmmm jestem od Cibie rok starsza, a wyglądam spokojnie na 5lat mniej, także wyglądasz bardzo dojrzale rozumiem, że nowy etap w życiu (studia) to i metamorfoza, tak? ja rozpoczynając studia zaczęłam nosić aparat ortodontyczny, także wiem co to znaczy ;D
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 22:33   #11
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

czy ja wiem, nigdy sie nie zastanawialam czy wyglądam młodo czy staro, może ciemne włosy postarzają
w tamtym roku jedna osoba mi powiedziała, że wyglądam na 15 lat
też zamierzam założyć aprat ortodontyczny
nowy etap, moze nie do końca.. ale chce mieć wreszcie fajnie dopasowaną fryzure, bo już mam dosyć..
mam kręcone włosy i ciągle tylko grzywka na bok i fale..

za tydzien mam zamiar odwiedzic fryzjera, licze, że ktoś mi doradzi do tej pory
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 17:32   #12
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

trochę nas łączy sama mam fale (jak miałam troszkę krótsze włosy to nawet pod loki to podchodziło ) no i też nie mam pomysłu na siebie ;D
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:58   #13
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

ja mam barzdziej loki, niż fale
na zdjęciu są troche "podprostowane"

doradzi mi ktoś? proszeeeeeee
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 00:46   #14
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

Skoro mnie prosiłaś odpowiadam

Nie mogę wymyślić nic innego poza CLEAR SPRING.

Tylko nie mam pewności czy Czysta Wiosna może mieć piegi.
Zimą być nie możesz, zbyt dużo u Ciebie ciepłych tonacji.
Lato i jesień odpadają.

Tu opisałam kolory dla Czystej Wiosny. Proszę link.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=531907

Jeżeli chodzi o kolor włosów trzymaj się bliżej złota niż czerwieni. Skoro zakładamy, że jesteś wiosną, czerwone pigmenty nie komponują się z Twoim typem urody. Złote brązy to jest to. (jasne,średnie, ciemniejsze)

Krótka lub klasyczna grzywka obciążą Ci buzię i poszerzą optycznie Twarz. Trzymaj się fryzur bez grzywki lub skosów.
Wrzuć zdjęcie fryzury, która Ci się podoba. Wtedy zastanowimy się czy będzie pasowała czy nie.
Rozumiem, że Twoje włosy są proste. To też determinuje wybór.

Oczy - duże (tu porównujemy stosunek do długości linii brwi)
Rozstaw oczu - normalny

Brwi - jeżeli możesz zapuść i zrób u profesjonalistki

Nie cuduj zbytnio, łatwo przekombinować i niechcący się oszpecić
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 11:38   #15
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

Zapomniałam o Twoim kształcie twarzy.
Zdjęcia pokazują, że jest to twarz okrągła. Może nie kółeczko od cyrkla, ale jednak bliżej koła niż owalu.
Dlatego klasyczne grzywki (krótsze i dłuższe) będą niekorzystne.
Z grzywek tylko skosy.
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:07   #16
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

dziękuje Ci bardzo
w sumie zawsze myślałam, ze jestem bardziej jesienią, niż wiosną
jeśli chodzi o włosy to właśnie mam kręcone. Może nie takie loki sprężynki, ale sa to bardziej loki, lub mocne fale..
Oczywiście fajne sa zara po umyciu, bo jak je wygniote przez noc o poduszke, to się rozprostowuja i powstaja fale. Grzywke często prostuje niestety.
Jeśli chodzi o fryzure to nie mam za bardzo pomysłu. Myślałam jedynie o tym by scieniowac grzywke na b0k, bo teraz jest dosyc długa i troche ją skrócić. Włosy mam długie dość ( z tyłu sięgają na pewno za łopatki, za pasek od stanika) Poszukam jakiś fryzur to jak mi się coś spodoba to wstawie..
Jeśli chodzi o twarz to możliwe ze jest okragla, wydaje mi sie jednak tez ze mam szeroka żuchwe i czoło tez.. :/

Jak bylam u fryzjera i kosmetyczki, oboje powiedzieli ze byloby mi dobrze w rudym kolorze. Osobiście chciałabym z nim spróbować na wakacje, ale jak nie pasuje to trudno. Mnie sie podoba taki bardziej "rudy brąz" Wstawiam zdjęcie tego kolorku.
Mam zamiar farbować u fryzjera bo sama nie wiem jaką farbą mogłabym taki efekt uzyskać. Bardzo mi sie podoba ten kolor
Ciężko mi jest sie wyobrazić w jasnych kolorach, bo zawsze dobrze sie czułam w mlecznej czekoladzie.
Jestem blada i zawsze myslałam, ze taaki kontrast jest dobry..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19e50e24001bf6064bc76c49.jpg (15,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 29b45c0200262f6a4bc76c47.jpg (23,4 KB, 44 załadowań)
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:57   #17
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

Myślę nad Tobą i myślę...

Mamy dwie opcje do wyboru.
Jesteś wyrazista jak zima, ale jesteś ciepłym typem urody.
Wyrazista i ciepła jest Czysta Wiosna lub Głęboka Jesień.
I w tym momencie potrzebna by była praca z chustami na żywo...
A tu mamy tylko zdjęcia i zabawę w zgadywanie.

Napisałaś, że lubisz czerwienie i rudości. Piegi masz cały rok. Oczy szaro-zielone. Cerę porcelanową o ciepłym zabarwieniu.
Twoje piegi, kolor oczu oraz ulubione kolory pchają Cię w stronę Głębokiej Jesieni.
Czysta wiosna nie miewa piegów cały rok. Oczy Czystej Wiosny mają wyrazistą barwę (bez domieszki szarości) i są szkliste, mają głębię i przezroczystość. Twoje takie nie są.

Twoją cerę z angielskiego nazywamy Ivory. Ten kolor jest przypisany Głębokiej Jesieni.

Uff...czyli szala przeważyła się w stronę Głębokiej Jesieni.

W takim razie (zakładając że jesteś Jesienią) Twój wymarzony kolor włosów powinien być OK

Fryzjer i kosmetyczka widzieli Cię na żywo. Ich opinie powinny być wiarygodne.

Fryzurki z prostych włosów równa się prostownica. Musisz o tym pamiętać. Wrzucam Ci jedną, gdzie tylko grzywka wymaga prostowania, reszta jest w nieładzie. Taka grzywka jest dla Ciebie bardzo korzystna. Odokrągli buzię.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lesli-kay4.jpg (26,5 KB, 46 załadowań)
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 01:36   #18
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

A więc jetem jesienią Bardzo się ciesze w sumie z tego
Bo ten kolor bardzo mi sie podoba.
Fryzurek sobie dziś poszukam to wstawie te które mi sie podobają.

Narazie zajęłam się makijażem. Wyczytałam już jak najlepiej nakładać brązer, itd.
Może znasz jakieś brązery do jasne cery, żebym nie wyglądała jak clown bo ja to w sumie zawsze używałam błyszczących róży, co już wiem że przy moim kstzałcie twarzy jest złe..
No i jeszcze jakiś rozświetlacz. Poszukam na KWC, ale może Ty znasz jakieś w miare dobre?

Podkładów powinnam uzywać w ciepłej tonacji?
Bo ta nazwa Ivory jako kolor skóry troche mnie zdezorientowała. To na polski kość słoniowa, nie wiem?
Bo większość podkładów Ivory maja jaką różowawą nute i wydaje mi sie, że wyglądam jak świnka
Mogłabyś mi jeszcze napisać coś o tej głebokiej jesieni? Jakie kolory pasują, makijaż? Jak będziesz mieć chwile. Poszukam też czegoś w internecie na ten temat..

Fryzurki to tak jak pisałas grzywka na bok, lub bez grzywki. Póki mam jeszcze długą dość grzywke to spróbuje ją podzielić na pół i zobacze jak to wygląda.
A jeśli chodzi o włosy to jaka długość jest najkorzystniejsza, mam długie włosy i troszke szkoda mi ich ściąć bardzo krótko.
A grzywke to bym chciała na skos, ale może bardziej postrzępioną. Wstawie rano jakieś zdjęcia

A jeszcze... wiesz może kto ze sławnych osób jest Głęboka Jesienią?
To bym sobie podpatrzyła troche ich

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje

---------- Dopisano o 02:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:54 ----------

http://www.helloquizzy.com/tests/whi...-pictures-test

tutaj robiłam jakis test odnośnie typów urody..
79% jesień 52 % wiosna 16% lto 9% zima
także te dwa ostatnie są nie istotne...
czytałam jeszcze raz Twoje wypowiedzi i tam pisałaś że mam przygaszone oczy, bardzo możliwe, bo one w pomieszczeniu właśnie przyjmują taką barwe zielono-szarą. Tylko na na zewnątrz nabierają badzo przejrzystej, wyrazistej, zielonej barwy..
No nic, nie ma co kombinować, jesień chyba najlepsza możliwość.
Na chustach sie nie znam, więc musi zostać tak jak jest...

I tak bardzo mi pomogłaś

widze, że jesteś z Krakowa, zawsze marzyłam, żeby tam studiować, mam nadzieje, że sie uda
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 17:23   #19
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

przeglądałam fryzury i w sumie nic ciekawego nie znalazłam.
przy długich włosach tradycyjnie jest grzywka i fale i tak chyba zostanie, bo nie mam pomysłu za bardzo na krótkie włoski.
Kręca mi sie i jak zetne je bardzo krótko to będe mieć baranka na głowie
nie wiem jaka krótka mogłaby mi pasować...
moim problemem jest też to, że moim włosom brak objętośći.. niby używam pianki ale rewelacji nie ma.. pewnie dlatego że same schną..
jaj je susze to są bardzo "napuszone"
i chciałabym je jakoś podnieść u nasady..
Wstawiam grzywki które mi sie podobają i dwie bez grzywki, faktycznie bez grzywki twarz kirsten dunst wygląda szczuplej..

myśle że ścieniuje sobie gzrywke na bok, taką z pazurkami i pocieniuje włosy, żeby mi wyszczupliły policzki..
jaka jest najbardziej odpowiednia długość włosów przy okrągłej twarzy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 81626_m_950_600_0_0_0_0_0_0_0_0716bf90f75cef82b41ce6b162e0a4c6.jpg (21,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Hilary-Duff-Famous-and-Exhausted-2.jpg (13,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jak-dobrac-fryzure-1_878_11.jpg (26,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kirsten%20Dunst%20HD%20(72).jpg (124,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kirsten_dunstnnn.jpg (54,6 KB, 9 załadowań)
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 23:13   #20
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

hej, napisalam prywatną wiadomość, doszła?
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 00:02   #21
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

tak, tak, doszła dziękuje Ci bardzo
nie używam eylinera bo zawsze uważalam ze obciąża mi oko, ale to pewnie wszystko zależy od wprawy, której mi brakuje
na codzień pewnie bym go nie używała, ale fajnie od czasu do czasu sobie taką kreseczke maznąć.
wiem, że ciężko zrobić to prfekcyjnie, poszukam jakis eylinerów dla początkujących
jeszcze raz bardzo dziękuje, zastanawiałam sie zawsze jakie mam te oczy a swoją droga zawsze zazdrościłam koleżance która ma jakby głeboko osadzone te oczy tak, że jak nakłada cienie, to fajnie wyglądają
u mnie zawsze wygląda to komicznie, ale może to też kwestia wprawy
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 01:10   #22
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

No to po kolei:

Skoro wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że jesteś Jesienią, widocznie nią jesteś. Chociaż na pierwszy rzut oka nie kojarzysz się z klasyczną jesienią. Pasują Ci raczej ciemniejsze kolory włosów, a już na pewno nie rudy. Miedziane brązy mogą być.

Jasnych brązerów trzeba szukać w paletach profesjonalnych kosmetyków.
Może coś ma Kryolan i pewnie Mac.
Ja bym spróbowała np. zwykłego pudru w kamieniu, najlepiej satynowego, w ciemniejszym odcieniu. Tak o dwa tony ciemniej niż Twoja karnacja. Ciepłych, ciemniejszych pudrów nie brakuje.
Też mam z tym problem. Czego nie napaćkam czuję się jak przemalowana

Ivory to kość słoniowa. Kości słonia chyba nie są różowe
Z nazwami różnie bywa. Ale z tego co wiem (ze stron anglojęzycznych) Ivory nazywany jest odcień bardzo jasny o ciepłej nucie.

Głębokie jesienie przeważnie mają ciemniejszą karnację, ale Ivory też jest przypisane do Deep Autumn.
Ze znanych osób: Jessica Alba, Julia Roberts, Eva Mendes.
Widzisz, one wszystkie mają urodę różną od Twojej. Są wyrazistymi jesieniami, ale wystraczy ciemniejsza karnacja, inny kolor oczu i wygląd diametralnie się zmienia.
Ty jesteś mixem Jesieni i Zimy, z przewagą Jesieni ma się rozumieć.

Wrzuć sobie w gooogle: color analysis deep autumn (dużo znajdziesz)
Szukałam Głębokiej Jesieni, która byłaby podobna do Ciebie kolorystycznie, ale nie znalazłam...

Fryzura - zostaw długie. Jeżeli wypazurkujesz boki musisz je prostować, inaczej nie będzie efektu. A prostować tylko front? Trochę dziwnie.
Już lepiej zrób skośną wypazurkowaną, długą grzywkę (ale samą grzywkę) i ją tylko prostuj. Takie fryzury są powszechne. Skośna, gładka grzywka wyciągnie buzię. A resztę zrobią długie włosy, które przecież wyciągają twarz, no i są Twoim dodatkowym atutem.

Kraków mówisz...ja właśnie z niego uciekam...na wieś
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:35   #23
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

ja bym nie zazdrościła kolezance głęboko osadzonych, bo wtedy nie widać ruchomej części powieki i ani kreski eyelinerem nie warto robic, bo jej widać nie bedzie-malo tego bedzie sie rozmazywać, ani cieni, najwyzej jasne kolezanka moze stosować-bo te "wyciągają" oko na zewnątrz.
Ty masz oczy z normalnymi powiekami, absolutnie nie jakies wyłupiaste czy jak to się mówi. do tego duże powieki o regularnym ksztalcie. pole do popisu jest.
To prawda, że eyeliner trochę przytłacza oko. to zależy komu.
jednym podnosi opadające powieki, innym schowa oczy, dlatego istotne jest, żeby na początek, kiedy się jeszcze nie ma wyczucia robić delikatne kreski.. równie dobrze możesz robić je kredką i przypudrować kreskę czarnym cieniem do powiek. ja tak robie, kreska jest delikatna-bo ma rozmyte krawędzie a makijaz trzyma się długo. eyeliner też kocham
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:47   #24
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

eyelinery są z różnymi pędzelkami: miękkimi i twardymi.
na początek twardym maluje się latwiej

kreski mozesz robic coś na kształt tego:
na zdjęciu zaznaczylam czerwonymi kropkami miejsce na brwiach, ktore chyba za mocno juz depilujesz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Amelia.jpg (108,5 KB, 280 załadowań)
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 13:23   #25
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

Holly
dziękuje bardzo za to zdjęcie, świetnie to wygląda! Kurcze, że mi do głowy nigdy nie pszyszło, żeby tak malować eylienerm
już nie moge sie doczekać kiedy to wypróbuje
musze kupić jakiś właśnie twardszy eyliner bo te w pendzelku to na poczatek nie dla mnie
a kredką, wychodzi jeszcze gorzej, ale spróbuje rozetrzeć, żeby nie było takie bardziej rozmyte.
Są brązowe eylienry? Pewnie tak
Stosuje dwie kredki, czasem czarną, ale częściej na codzień brązowo, jakoś w niej czuje sie lepiej, te czarne czasem mnie przytłaczają i wyglądam jak zła macocha przy mojej blade skórze

jeśli chodzi o brwi to faktycznie mam z tym problem
troche wyregulowałam teraz, żeby miały podobny kształt, ale postaram sie zapuścić i iść do kosmetyczki (choć ostatnio jak byłam to powiedziała, że są dobre) ehh.. trzeba sie wybrać do innej, niech mi wyreguluje odpowiednio do kształtu twarzy..



Greto Kredko
Ehhh... Przegrzebałam dziesiątki tych angielskich stron. Bardzo fajne i pomocne, ściągnęłam sobie palety i będe se do nich stosować.
Ale nie powiem, jestem już naprawde skołowana. Wszystkie te Głębokie Jesienie mają ciemną cere no i co sie najbardziej rzuca w oczy- właśne ciemne oczy
ja z tymi moimi zielonoszarymi czuje sie dziwnie.
Ale warm autumn i soft też nie pasuje, mam za ciemną oprwe oczu..
Skoro jestem mieszanka zimy i jesieni to czy mogłabym zaczerpnąć jakieś kolorki z palety Zimy? Chodzi mi o wyrazisztsze kolory ale o ciepłej nucie.
Z jesieni bardzo mi sie podobaja różne czerwienie, terracota, zółcie, beże, ale czasem chciałabym troche kontrastu (może tak mnie jakoś ciągnie samo w strone tej palety zimy) bo np w takim khaki czy zgniła zieleń, która pasuje do jesieni czułabym sie troche przygaszona, ale to może tylko moje takie odczucia....
oczywiście wiem, że wszelkie kolory tylko z ciepłą nutą mam wybierać
dziękuje Ci bardzo za pomoc
kiedyś wybiore sie do wizażystki, żeby mogła mnie określić za pomocą tych palet, chust..

Jeśli chodzi o włosy, to w tym albo następnym tygodniu wybiore sie do fryzjera, także na pewno wstawie zdjęcie po farbowaniu
Włosy narazie zostawie długie, bo nie wiem jaka mogłby do mnie pasować krótka fryzurka biorąc pod uwage, że moje włosy sie kręcą
Może coś z tgo wyjdzie, ciekawa jestem bardzo jak bede wyglądać w takim właśnie miedzianym brązie, mam nadzieje, że nie będzie to jakaś pomyłka

Wszystko co używałam Ivory mialo różową nute, także podkładów o nazwie Ivory unikam, ale może czas to zmienić
Porozglądam sie też za brązerem.
dziękuje!
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 23:35   #26
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

Cytat:
Napisane przez amelia12101992 Pokaż wiadomość
Ale nie powiem, jestem już naprawde skołowana. Wszystkie te Głębokie Jesienie mają ciemną cere no i co sie najbardziej rzuca w oczy- właśne ciemne oczy
ja z tymi moimi zielonoszarymi czuje sie dziwnie.
Ale warm autumn i soft też nie pasuje, mam za ciemną oprwe oczu..
Skoro jestem mieszanka zimy i jesieni to czy mogłabym zaczerpnąć jakieś kolorki z palety Zimy? Chodzi mi o wyrazisztsze kolory ale o ciepłej nucie.
Z jesieni bardzo mi sie podobaja różne czerwienie, terracota, zółcie, beże, ale czasem chciałabym troche kontrastu (może tak mnie jakoś ciągnie samo w strone tej palety zimy) bo np w takim khaki czy zgniła zieleń, która pasuje do jesieni czułabym sie troche przygaszona, ale to może tylko moje takie odczucia....
Dlatego pierwszy mój werdykt to była Czysta Wiosna, a nie Głęboka Jesień.
Bez wnikliwej analizy z chustami niczego nie rozstrzygniemy.
Jesteś trudnym przypadkiem
Masz w sobie wyrazistość zimy, ale jesteś ciepła. Zimy nie są ciepłe.
Spokojnie możesz nosić kolory Zimy, nawet te stricte chłodne. Przy mocno kontrastowej urodzie spokojnie można sobie na to pozwolić. A które kolory to będą, wyczujesz sama. Dużo zależy od koloru włosów, odcienia skóry.
Wiesz, ja właśnie widzę Cię w niektórych kolorach Czystej Wiosny. Tu o tym pisałam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=531907

Czystej Wiośnie zaleca się wręcz stosowanie wyrazistych kolorów z palety Zim. To samo można zalecić Tobie.
A typowe kolory dla Jesieni, faktycznie nie wszystkie są dla Ciebie.
Wyrazista uroda potrzebuje mocnych, wyrazistych barw.

Wertuję palety i bardzo pasują mi do Ciebie kolory Zim.
Chyba musimy przyjąć, że jesteś nieistniejącym typem urody - Ciepłą Zimą

A może Ty wcale nie jesteś ciepła? A piegi zamieszały się gdzieś z genów?

Dobrze, że chociaż lato wykluczyłyśmy...

Wrzucam paletę zimy. Parę kolorków jest dla Ciebie idealnych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paleta_zimy.jpg (13,9 KB, 26 załadowań)
GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:00   #27
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

zawsze wiedziałam, że ze mną jest coś nie tak
nawet typu urody nie można normalnie określić
trudno, będe wybierać intuicyjnie kolory, mam nadzieje, że dobrze, a jeśli kiedykolwiek pójde do wizażystki, na pewno napisze Ci "kim" jestem myśle, że jesienią sie wybiore
będe sie kierować Twoimi radami, faktycznie kolory jesieni bardzo mi sie podobaja, ale nie wszystkie, a niektóre wręcz mnie odstraszają swoją jakby szarościa, burością i takim "brakiem życia", a te mocne, nasycone kolorki zimy tak mnie do nich ciągnie
włosy przefarbuje, jak mi nie będzie pasować to po wakacjach wróce do czekoladowego brązu w którym sie najlepiej czuje

ach te moje piegi, dużo ich nie jest, ale jednak są od moze 5-6 roku życia i to przez cały rok, latem sie jeszcze nasilają i widać, że moja cera ma jednak ciepły żółtawy odcień.. a w moich oczach też jest jakiś taki ciepły blask cóż poradzić...
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:01   #28
_Bunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 34
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

:O Masz śliczna urodę! och..
Co do wlosow to do tego typu urody pasowałby rudy ale w takim kolorku tez jest bardzo dobrze
kształt twarzy trudno mi okreslic wydaje mi się ze kwadratowy hmm..trochę okrągły
_Bunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:15   #29
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

dzięki Bunka coś sie wymyśli
a jeszcze Kredko ( tak w skrócie ) z czystej ciekawości patrze na tą palete barw Zimy, powiedz mi czy intuicyjnie dobrze wybieram kolory, bo mnie "ciągnie" do
z 4 kolumny od lewej 1 i 3 kolor
z 5 kolumny 5 może tez i 4
z 6 kolumny 3 ostatnie
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:25   #30
_Bunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 34
Dot.: Wakacyjna zmiana- fryzura i kolor włosów .

A co do piegow to sie nie przejmuj ja tez mam ale co zrobic
dodają urody
_Bunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.