Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 15:57   #181
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Też mi się podobał



Też mi się film bardzo podobał. Mam straszną ochotę zobaczyć "Taken 3" mimo, że recenzje ma niezbyt pochlebne, ktoś może widział?
Widziałam i powiem, że chyba jest najsłabszy z całej trójki, ale zaskakującą ma koniec, przynajmniej dla mnie. Neeson jak zwykle boski :-D Film z napisami jest już na torrent.org
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 20:17   #182
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Uprowadzoną 3 widziałam na cda (bardzo dobra jakość z napisami). Lubię tę serię, ale o ile 2 była trochę głupiutka (latanie po dachach i rzucanie granatów ), to 3 jest głupiutka i nudna Zakończenie zaskakujące chyba tylko dlatego, żeby móc nakręcić 4
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 20:47   #183
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
"Chained" (2012) - thriller
http://www.filmweb.pl/film/Chained-2012-632170
Psychopatyczny film, ale wciągający. Specyficzny klimat, oglądałam z zaciekawieniem, mimo, że tematyka brutalna. Zakończenie mocne i przerażające. Dla fanów mocnych filmów polecam. 8/10
Obejrzałam go po tym co napisałaś i dla mnie kompletna klapa :/ Strasznie się ciągnął, musiałam przewijać. Końcówka w sumie mnie nie zdziwiła patrząc na to, że przez 80 minut filmu "akcja" stale się powtarzała. Szkoda bo zapowiadał się ciekawie
Spoiler:
Moim zdaniem mogliby skrócić te sceny w domu porywacza itd. a właśnie bardziej rozwinąć wątek ojca jego brata i ich dzieciństwa.
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 20:55   #184
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Widziałam i powiem, że chyba jest najsłabszy z całej trójki, ale zaskakującą ma koniec, przynajmniej dla mnie. Neeson jak zwykle boski :-D Film z napisami jest już na torrent.org
Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Uprowadzoną 3 widziałam na cda (bardzo dobra jakość z napisami). Lubię tę serię, ale o ile 2 była trochę głupiutka (latanie po dachach i rzucanie granatów ), to 3 jest głupiutka i nudna Zakończenie zaskakujące chyba tylko dlatego, żeby móc nakręcić 4
właśnie widziałam parę opinii, że strasznie słaba, ja jakoś po trailerze mam ochotę zobaczyć, ale wiadomo, że trailer nie zawsze oddaje jaki będzie film. Widziałam już na jakichś stronkach, pewnie zobaczę na dniach
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 21:03   #185
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
właśnie widziałam parę opinii, że strasznie słaba, ja jakoś po trailerze mam ochotę zobaczyć, ale wiadomo, że trailer nie zawsze oddaje jaki będzie film. Widziałam już na jakichś stronkach, pewnie zobaczę na dniach
Zobaczyć można. W końcu to film akcji, więc nudno nie jest Ale nie nastawiaj się na fajerwerki.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 21:50   #186
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
A widziałyście Non-Stop z Liamem Neesonem? Dobry film. Facet już wiekowy, ale jest taki męski i ten jego głos. Lubię go w kinie akcji.
Tak widziałam. Dałam 9/10, bardzo mi się podobał. Też lubię Neesona, kurczę facet ma coś w sobie i ten jego głos właśnie Mojemu facetowi, który akurat średnio lubi thrillery/sensacje też bardzo ten film przypadł do gustu. Tylko końcówka gorzej, a tak cały film polecam
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 22:48   #187
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Zobaczyć można. W końcu to film akcji, więc nudno nie jest Ale nie nastawiaj się na fajerwerki.
Dla samego Neesona chyba warto zobaczyć. Ale dobrze wiedzieć, wolę się pozytywnie zaskoczyć niż rozczarować
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 15:21   #188
Kasia Wij
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 115
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Sprawdzę ten "Chained". najlepsze są filmy gdzie zdania są skrajnie podzielone, znaczy to ze fil,m nie jest papką dla wszystkich
Kasia Wij jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 16:22   #189
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Polecam "Niepowstrzymany" , bardzo wartka akcja, aż się spociłam Na podstawie prawdziwych wydarzeń. Thriller.
Szukam też ciekawego thrillera (nie - horroru), moje wymagania to żeby był ciekawy, ale mało krwawy, ostatnio oglądałam tak okropny krwawy thriller, że mam dość jatek.
Podoba mi się opis na Filmwebie

Cytat:
Napisane przez TEDMECHANIK Pokaż wiadomość
Ja ze swej strony polecam "W sieci zła" (ang.Fallen) z 1998 roku. Staroć, ale niemiłosiernie wciąga. Niebywałym plusem jest także główna rola czyli Denzel
Tak, tak w dodatku młody i przystojny! Nie pamiętam tego filmu, więc z chęcią obejrzę.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 16:41   #190
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
A może ktoś oglądał ostatnio coś wartego uwagi? Najchętniej jakiś thriller psychologiczny, bez specjalnego rozlewu krwi
Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Szukam też ciekawego thrillera (nie - horroru), moje wymagania to żeby był ciekawy, ale mało krwawy, ostatnio oglądałam tak okropny krwawy thriller, że mam dość jatek.
Jeśli nie widziałyście jeszcze, to polecam "Połączenie". Mega dobry i trzymający w napięciu.
http://www.filmweb.pl/film/Po%C5%82%...ie-2013-636531

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Obejrzałam go po tym co napisałaś i dla mnie kompletna klapa :/ Strasznie się ciągnął, musiałam przewijać. Końcówka w sumie mnie nie zdziwiła patrząc na to, że przez 80 minut filmu "akcja" stale się powtarzała. Szkoda bo zapowiadał się ciekawie
Spoiler:
Moim zdaniem mogliby skrócić te sceny w domu porywacza itd. a właśnie bardziej rozwinąć wątek ojca jego brata i ich dzieciństwa.
O widzisz - ile osób tyle opinii. Ja uważam, że jest dobry, wciągnął mnie ten psycho świat. Jakby była inna końcówka, to chętnie obejrzałabym drugą część jeśliby powstała.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 16:44   #191
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Chained uważam, że film niesamowity i bardzo, bardzo dobry. Wzbudził we mnie emocje, niepokój i naprawdę na długo go zapamiętam. wg mnie godny polecenia.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 16:47   #192
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia Wij Pokaż wiadomość
Sprawdzę ten "Chained". najlepsze są filmy gdzie zdania są skrajnie podzielone, znaczy to ze fil,m nie jest papką dla wszystkich
Ciekawa jestem Twojej opinii.

Swoją drogą oglądając ten film strasznie rzucił mi się w oczy akcent tego faceta. Takie nieamerykański. Teraz sprawdziłam i okazało się,że pochodzi z NY, więc zastanawiam się czy ten łamany angielski to celowy zabieg w filmie?

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Chained uważam, że film niesamowity i bardzo, bardzo dobry. Wzbudził we mnie emocje, niepokój i naprawdę na długo go zapamiętam. wg mnie godny polecenia.
Ooo... to witam w klubie.

To może znasz podobne filmy? Lub ktoś inny zna?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 17:59   #193
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem Twojej opinii.

Swoją drogą oglądając ten film strasznie rzucił mi się w oczy akcent tego faceta. Takie nieamerykański. Teraz sprawdziłam i okazało się,że pochodzi z NY, więc zastanawiam się czy ten łamany angielski to celowy zabieg w filmie?

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------


Ooo... to witam w klubie.

To może znasz podobne filmy? Lub ktoś inny zna?
Też na to zwróciłam uwagę i też go sprawdziłam
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:49   #194
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Co do Niepowstrzymanego- dla mnie film jest koszmarnie nudny Przez 1,5 pędzi sobie pociąg i tyle.

Połączenie polecam
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:54   #195
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Mamy 8 filmów na weekend
Ciemność
Anna
Chained
Hotel zła
Stoker
Siła strachu
Dom diabła
Miasto 44
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:42   #196
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Obejrzałam Annabelle, jestem strasznie zawiedziona, Obecność bardzo mi się podobała, natomiast to, to zupełne nieporozumienie...
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:46   #197
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Obejrzałam Annabelle, jestem strasznie zawiedziona, Obecność bardzo mi się podobała, natomiast to, to zupełne nieporozumienie...
Dokładnie miałam takie same odczucia po obejrzeniu tego filmu.
"Obecność" odniosła sukces, więc postanowili iść za ciosem. Ale niestety, nie udało im się...
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:48   #198
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Dokładnie miałam takie same odczucia po obejrzeniu tego filmu.
"Obecność" odniosła sukces, więc postanowili iść za ciosem. Ale niestety, nie udało im się...
Na ogół kolejne części jakiegoś fajnego filmu nie wychodzą już tak dobrze, niestety
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:52   #199
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Na ogół kolejne części jakiegoś fajnego filmu nie wychodzą już tak dobrze, niestety
Dokładnie, niestety.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 00:36   #200
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia Wij Pokaż wiadomość
Sprawdzę ten "Chained". najlepsze są filmy gdzie zdania są skrajnie podzielone, znaczy to ze fil,m nie jest papką dla wszystkich
Ja polecam, podobał mi się, jego klimat itp, wszystko.

---------- Dopisano o 01:24 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Obejrzałam Annabelle, jestem strasznie zawiedziona, Obecność bardzo mi się podobała, natomiast to, to zupełne nieporozumienie...
Mam takie same odczucia, "Obecność" jest jednym z moich ulubionych horrorów, może nie bardzo strasznym, ale dosyć i naprawdę klimatycznym, dałam 8/10, a "Anabelle" dla mnie co najwyżej przeciętna: dla mnie prawie zero klimatu, same ograne już sceny, które wiadomo, że się powtarzają, ale tu powtórzyły się chyba wszystkie schematy, do tego brak klimatu, więc kiepsko no i drętwi aktorzy, tak średnio, dało się obejrzeć, ale to tyle, dałam 5/10. A spodziewałam się zdecydowanie więcej, tzn nie miałam też wielkich wymagań, bo czytałam, że jest średnio, ale no.. nie popisali się moim zdaniem.

Niezły też jest moim zdaniem Melisso, ale nie wiem czy lubisz też mocniejsze sceny np gore "Macabre" (2009) ma średnie oceny 5,1 chyba, ale dla mnie był nawet niezły, taki na 6 myślę spokojnie. Z innych podobno też bardzo dobry jest "Stay" psychologiczny, a jakby nie patrzeć "Chained" też trochę był taki, dlatego czasem wolniejsza akcja, taki klimat. Z innych "May" (2002), "Robak" (2006) - może nie arcydzieło, ale ciekawy klimatem i historią, nieźle mi się oglądało dałam mu 7, ale to właśnie w tym gatunku coraz ciężej o bardzo dobre, więc i niezłe i dobre, to już moim zdaniem coś. Z innych polecam też bardzo "Ocalenie/Salvage" (2006) oglądałam dawno i może moja ocena byłaby teraz inna, ale myślę, że 7 na pewno bym mu teraz też dała, wtedy dałam 9 i taka ocena została, jest to jeden z takich co oglądałam z 5-6 lat temu na pewno co jeszcze może nie oglądałam wiele w gatunku, ale tak mało też nie. Jest niskobudżetowy i nie zgadzam się z jego niską oceną na filmweb- 5,1 moim zdaniem zasługuje na więcej, ale wiadomo często też oceniają osoby, które oczekują sieczki, a nie rozumieją, że tutaj jest to film do pomyślenia. No, ale klimat jest, dosyć ciekawa historia też i to był w sumie jeden z pierwszych filmów jakie widziałam z tym motywem, jakbyś zobaczyła, to sama się przekonasz o co chodzi. Teraz oczywiście jest więcej filmów z tym motywem, ale wtedy to było coś. No i niskobudżetowy, ale warty uwagi, ale tu wiadomo, nie ma co patrzeć na budżet, ważniejsza jest historia, klimat, a to mi się bardzo podobało. Polecam!

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:24 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Chained uważam, że film niesamowity i bardzo, bardzo dobry. Wzbudził we mnie emocje, niepokój i naprawdę na długo go zapamiętam. wg mnie godny polecenia.
No potwierdzam, może faktycznie mogło coś pod koniec wyjaśnić więcej, tzn coś by na tym zyskał, dodatkowego smaczku i dałabym wtedy 8, a tak dałam 7, ale i tak wysoka ocena, a film dla mnie też porządny Emocje we mnie też wzbudził jak najbardziej.

A i wbrew niskim ocenom spodobał mi się też "Mamusia i tatuś" (2008) - psychopatyczny, mocny dosyć, ale dla mnie naprawdę dobry. Dałam 7. W pewnym stopniu też podobny do "Chained", bo psychopatyczny jak najbardziej, a nawet bardziej. Polecam Melisso, innym też.

Z innych nawet nawet jest dla mnie "Poziom -2" (2007), nie taki psychopatyczny, ale też ciekawy dla mnie i dosyć trzyma w napięciu, niezła postać mordercy, ciekawie go przedstawili.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2015-01-30 o 00:44
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 09:51   #201
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Poziom -2 to mało znany fim, pamiętam że polecałam go tu rok temu po tym jak obejrzałam go w tv. Niewątpliwe ma swój specyficzny klimat, mi on bardzo odpowiada, no i świetna kreacja zabójcy

Z podobnych fimów przychodzi mi na mysl "Funny games", mega!
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 10:46   #202
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Niezły też jest moim zdaniem Melisso, ale nie wiem czy lubisz też mocniejsze sceny np gore "Macabre" (2009) ma średnie oceny 5,1 chyba, ale dla mnie był nawet niezły, taki na 6 myślę spokojnie. Z innych podobno też bardzo dobry jest "Stay" psychologiczny, a jakby nie patrzeć "Chained" też trochę był taki, dlatego czasem wolniejsza akcja, taki klimat. Z innych "May" (2002), "Robak" (2006) - może nie arcydzieło, ale ciekawy klimatem i historią, nieźle mi się oglądało dałam mu 7, ale to właśnie w tym gatunku coraz ciężej o bardzo dobre, więc i niezłe i dobre, to już moim zdaniem coś. Z innych polecam też bardzo "Ocalenie/Salvage" (2006) oglądałam dawno i może moja ocena byłaby teraz inna, ale myślę, że 7 na pewno bym mu teraz też dała, wtedy dałam 9 i taka ocena została, jest to jeden z takich co oglądałam z 5-6 lat temu na pewno co jeszcze może nie oglądałam wiele w gatunku, ale tak mało też nie. Jest niskobudżetowy i nie zgadzam się z jego niską oceną na filmweb- 5,1 moim zdaniem zasługuje na więcej, ale wiadomo często też oceniają osoby, które oczekują sieczki, a nie rozumieją, że tutaj jest to film do pomyślenia. No, ale klimat jest, dosyć ciekawa historia też i to był w sumie jeden z pierwszych filmów jakie widziałam z tym motywem, jakbyś zobaczyła, to sama się przekonasz o co chodzi. Teraz oczywiście jest więcej filmów z tym motywem, ale wtedy to było coś. No i niskobudżetowy, ale warty uwagi, ale tu wiadomo, nie ma co patrzeć na budżet, ważniejsza jest historia, klimat, a to mi się bardzo podobało. Polecam!

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:24 ----------


A i wbrew niskim ocenom spodobał mi się też "Mamusia i tatuś" (2008) - psychopatyczny, mocny dosyć, ale dla mnie naprawdę dobry. Dałam 7. W pewnym stopniu też podobny do "Chained", bo psychopatyczny jak najbardziej, a nawet bardziej. Polecam Melisso, innym też.

Z innych nawet nawet jest dla mnie "Poziom -2" (2007), nie taki psychopatyczny, ale też ciekawy dla mnie i dosyć trzyma w napięciu, niezła postać mordercy, ciekawie go przedstawili.
Ale się rozpisałaś.

To po kolei:
- "Macabre" - nie lubię kina azjatyckiego, no jakoś do mnie nie przemawia niestety ; mają specyficzny sposób wyrażania emocji, który mi jakoś nie odpowiada niestety - A gore jak najbardziej lubię. Seria "Hostel" bardzo mi się podobała.
- "Stay" - brzmi ciekawie, odnotowane na filmwebie
- "May" - trailer do mnie nie przemówił
- "Robak" - może być ciekawy ten motyw obsesji
- "Ocalenie" - również brzmi ciekawie
- "Mamusia i tatuś" - z opisu zachęcający, ciekawe jak z wykonaniem
- "Poziom -2" - skoro trzyma w napięciu to odhaczam do obejrzenia

Dziękuję!
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 11:57   #203
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Dokładnie miałam takie same odczucia po obejrzeniu tego filmu.
"Obecność" odniosła sukces, więc postanowili iść za ciosem. Ale niestety, nie udało im się...
Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Na ogół kolejne części jakiegoś fajnego filmu nie wychodzą już tak dobrze, niestety
Ja seans z Annabelle mam jeszcze przed sobą, może dziś obejrzę bo czeka na dysku

Może Obecność 2 nie zawiedzie? Szukałam niedawno daty premiery ale podają rożne
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 12:19   #204
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Dokładnie miałam takie same odczucia po obejrzeniu tego filmu.
"Obecność" odniosła sukces, więc postanowili iść za ciosem. Ale niestety, nie udało im się...

Ja też tak uważam

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałaś.

To po kolei:
-
- "Mamusia i tatuś" - z opisu zachęcający, ciekawe jak z wykonaniem
Straszna szmira
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 12:38   #205
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Obejrzałam wczoraj Dom diabła- bardzo słaby, omijajcie szerokim łukiem. Film trwa 1,5 h, z czego przez ponad godzinę bohaterka chodzi po mieście a później po domu. Nie dzieje sie nic strasznego- po prostu sobie chodzi Ostatnie 15 min mogłoby jeszcze być z założenia straszne, ale ich czarna msza raczej śmieszy niż przeraża
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 13:22   #206
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez renia0809 Pokaż wiadomość
Ja seans z Annabelle mam jeszcze przed sobą, może dziś obejrzę bo czeka na dysku

Może Obecność 2 nie zawiedzie? Szukałam niedawno daty premiery ale podają rożne
Szczerze to trochę nie pamiętam jak skończyła się I część, ale ten film był na faktach, więc druga część o czym niby miałaby być? Pewnie wymyślona.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 15:08   #207
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

http://giznet.pl/znamy-daty-obecnosc...u-o-annabelle/
tutaj jest coś na ten temat
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 21:02   #208
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

"Połączenie" oglądałam i polecam, mało krwawy w sumie, a trzyma w napięciu, ciekawy. A znacie jeszcze jakiś film typu "Niepowstrzymany" czyli pędzący pociąg (lub autobus), jakoś zawsze lubiłam oglądać pociągi
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 22:39   #209
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Skończyłam Labirynt zbrodni. To taki typowy amerykański film o seryjnym mordercy, jaki czasami leci na TVP1 albo Pulsie Dopiero pod koniec zaczyna się robić ciekawie, jest kilka zwrotów akcji i zaskakujące zakończenie.
Oceniłam na 6*, uczciwie zasługuje na 5,5*
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 06:35   #210
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!! cz. II

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Poziom -2 to mało znany fim, pamiętam że polecałam go tu rok temu po tym jak obejrzałam go w tv. Niewątpliwe ma swój specyficzny klimat, mi on bardzo odpowiada, no i świetna kreacja zabójcy

Z podobnych fimów przychodzi mi na mysl "Funny games", mega!
Zgadzam się Tak, "Poziom -2" był też w tv, ja wtedy obejrzałam go 2 raz.

Tak, "Funny games" też bardzo polecam. Oglądałam obie wersje, starszą i nowszą i obie dla mnie tak samo dobre tak naprawdę. Nie ma między nimi różnic, są zrobione tak samo i tak samo mi się podobają. Świetny film, niepokojący, psychologiczny, działający na psychikę.

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałaś.

To po kolei:
- "Macabre" - nie lubię kina azjatyckiego, no jakoś do mnie nie przemawia niestety ; mają specyficzny sposób wyrażania emocji, który mi jakoś nie odpowiada niestety - A gore jak najbardziej lubię. Seria "Hostel" bardzo mi się podobała.
- "Stay" - brzmi ciekawie, odnotowane na filmwebie
- "May" - trailer do mnie nie przemówił
- "Robak" - może być ciekawy ten motyw obsesji
- "Ocalenie" - również brzmi ciekawie
- "Mamusia i tatuś" - z opisu zachęcający, ciekawe jak z wykonaniem
- "Poziom -2" - skoro trzyma w napięciu to odhaczam do obejrzenia

Dziękuję!
Nom Nie ma za co

Na pewno znalazłoby się dużo więcej i więcej oglądałam dużo, ale sporo zapominam tytułów, a nie wszystko dodałam na filmweb. Jak sobie przypomnę, to dam znać.

No ok rozumiem, to co tam Cię zaciekawiło, to obejrzyj. Polecam
Aaa np "Martys skazani na strach" oglądałaś? Oj też mocny, ale ja polecam. A przypomniał mi się teraz jeszcze dobry francuski - "Najście" polecam go też. Z thrillerów takich psychologicznych nieco polecam niskobudżetowy raczej, ale moim zdaniem świetny, też jeden z moich ulubionych - "Mroczna kraina", pozornie mało się w nim dzieje, ale niepokojący klimat, tajemniczość i mnogość interpretacji to to co mi się w nim podoba. Wtedy dałam 9, teraz dałabym co najmniej 7 nawet jakby mniej się podobał, bo moim zdaniem jest naprawdę porządny, wyróżnia się i jest niewątpliwie jednym z moich ulubionych, świetny pomysł, dobre wykonanie i genialny klimat moim zdaniem przekłada się na moją bardzo wysoką ocenę, polecam. Z podobnych, choć gorszych jest moim zdaniem "Rzeka krwi", ale tutaj niestety jest gorzej, ale też oryginalny pomysł i intrygujący dosyć film. Można obejrzeć

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Ja też tak uważam



Straszna szmira
No mi się podobał nawet"Mamusia i tatuś" hehe ale wiadomo, kwestia gustu no i jest specyficzny, nie uważam też, że jakiś super, ale że nawet nawet ok, jedni mogą go lubić inni nienawidzić tym bardziej

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Obejrzałam wczoraj Dom diabła- bardzo słaby, omijajcie szerokim łukiem. Film trwa 1,5 h, z czego przez ponad godzinę bohaterka chodzi po mieście a później po domu. Nie dzieje sie nic strasznego- po prostu sobie chodzi Ostatnie 15 min mogłoby jeszcze być z założenia straszne, ale ich czarna msza raczej śmieszy niż przeraża
Straszny nie jest, ale mnie się nawet podobał. Choć prawda, że nie pamiętam wielu elementów, bo dawno oglądałam. Nic wielkiego, ale chyba 6/10 dałam. No i mi się podobał klimat, klimat chyba wiele dla mnie daje, tak już mam hehe.

Spojrzałam o tej "Obecności 2". Mam nadzieję, że będzie podobnie bardzo dobra Zapowiada się ciekawie z opisu też

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2015-01-31 o 06:41
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 12:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.