Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-04, 18:06   #3901
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie
 
Avatar ciezarna_zakonnica
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 304
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Hej! Dużo chcesz schudnąć? Masz nadwagę, czy po prostu chcesz zrzucić parę kilo dla lepszego samopoczucia?
Wydaje Ci się, że dużo jedzenia, bo korzystałaś z wielu składników - masz po prostu urozmaicony jadłospis. Ilościowo z tego co widzę jest ok.
W Twoim menu zauważalne jest, że wystrzegasz się tłuszczy. To źle. Nie musisz jeść nabiału 0%. Koniecznie zaprzyjaźnij się z zdrowymi olejami, pestkami, orzechami. Tłuszcze są bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu nawet, jeśli się odchudzasz.
Bardzo podoba mi się, że masz dużo warzyw w swej diecie, ale nie musisz wydzielać sobie wszystkiego łyżkami (naprawdę nieprzyjemnie to wygląda). Z owoców nie rezygnuj, ale lepiej nie jedz ich na kolację. Ten kefir z owocami lepiej zjeść wcześniej. Owoce to mimo wszystko cukier, jedzone późno utrudnią Tobie chudnięcie.
Widać, że się starasz, aby jeść w sposób urozmaicony, to dobrze. Ale proszę Cię, pamiętaj o tłuszczach i białku. Płatki i ciastka owsiane super - owies to samo zdrowie. Kapki mleka do kawy się nie bój.
Dużo nie, jeszcze 3-4 kilo i będę utrzymywała. A schudłam już dziewięć kilo - od stycznia.Teraz ważę 55 i naprawdę, robie co mogę, aby chudnąć z głową. Nie bardzo mam czas, a gotuję, szukam, myślę co by tu dzisiaj wszamać. :P Tylko czasem mam wrażenie, że ta moja redukcja to jakaś taka mało redukcyjna :P

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość



redukcja bardzo słaba nie ze względu na to, że "jakoś tu tego dużo", bo kalorii w tym niewiele. Jest natomiast szalenie mało wartościowa. Staraj się w każdym posiłku jeść białko, brakuje tu NNKT, dziwne jest to przyzwyczajenie z odtłuszczonym kefirem i taką ilością kawy. Mam wrażenie, że chodzisz głodna. Poczytaj trochę zdrowych redukcyjnych jadłospisów w tym wątku. Powodzenia
Bardzo, bardzo dziękuje za ocenę! Właśnie sęk w tym, że chodzę tak najedzona, że niekiedy prawie umieram, a marchewka o 17 to po prostu takie ot coś - mam straszną "fazę" ostatnio na surowe marchewki i generalnie na warzywa w ilościach końskich :P Kawy wstyd przyznać, ale było bardzo sporo więcej, bez trzech nie wychodziłam z domu, a potem dochodziło jeszcze... powiedzmy kilkanaście... Generalnie to kubek kawy to nieodłączny element mojej osoby. Opamiętuje się ostatnio, więc cztery na dzień to wręcz znikoma ilość w moim przypadku. A jogurt 0% to wygląda tak, że taki mi smakuje najbardziej - ten normalny po prostu mi tak nie smakuje :x
ciezarna_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 18:24   #3902
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

moja luźna redukcja/utrzymanie

-śniadanie: kromka razowca z twarogiem pótłustym, rzodkiewką, szczypiorkiem i papryką, jajko na miękko, świeży sok z pomarańczy

-przekąska: kilka kawałków melona

-lunch/wczesny obiad: pstrąg pieczony w folii z cytryna i płatkami migdałowymi, surówka z marchewki i jabłka, ciemny ryż

-podwieczorek: sałatka z gruszki, sera koziego, szpinaku, roszponki, orzechów włoskich i migdałów

-kolacja : porcja zupy szczawiowej z jajkiem
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 18:25   #3903
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

ciezarna_zakonnica, w sumie tak teraz patrzę sobie i myślę, że agnieszka16 bardzo dobrze Ci poradziła i jej uwagi są słuszne. W menu masz wszystkiego po trochę, dlatego wydaje się sporo, no ale jak przyjrzeć się głębiej - to tak naprawdę brak konkretów.
No i bez przesady, że umierasz z najedzenia, jakoś w to nie wierzę.
Skoro tak bardzo lubisz jogurty 0% to koniecznie gdzie indziej wstaw tłuszcz. Spróbuj się jednak przekonać do "normalnego" nabiału. Mi też się kiedyś wydawało, że lubię tylko ten odtłuszczony, a okazało się to kwestią odblokowania psychicznego - po prostu bałam się tłuszczu.
Jeśli pijesz dużo kawy, to tym bardziej nie bój się dodawać do niej mleka...
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 18:37   #3904
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
moja luźna redukcja/utrzymanie

-śniadanie: kromka razowca z twarogiem pótłustym, rzodkiewką, szczypiorkiem i papryką, jajko na miękko, świeży sok z pomarańczy 1 kromka to bardzo mało na śniadanie, możesz zjeść 2

-przekąska: kilka kawałków melona to jest II śniadanie, czy faktycznie przekąska (tzn. późno wstałaś i między śniadaniem o obiadem były, powiedzmy, 4h)? bo jeśli przerwa ta wynosiła więcej, powinnaś zjeść coś pożywniejszego

-lunch/wczesny obiad: pstrąg pieczony w folii z cytryna i płatkami migdałowymi, surówka z marchewki i jabłka, ciemny ryż

-podwieczorek: sałatka z gruszki, sera koziego, szpinaku, roszponki, orzechów włoskich i migdałów

-kolacja : porcja zupy szczawiowej z jajkiem fajnie
Pierwsze dwa posiłki każdego dnia powinny być największe i zawierać sporo węglowodanów, podczas gdy u Ciebie są dość małe. Obiad i kolacja bardzo fajne, podwieczorek też ok (pod warunkiem, że nie redukujesz mocno, bo wtedy owoce po południu mogą hamować spadek wagi).
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 18:59   #3905
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Pierwsze dwa posiłki każdego dnia powinny być największe i zawierać sporo węglowodanów, podczas gdy u Ciebie są dość małe. Obiad i kolacja bardzo fajne, podwieczorek też ok (pod warunkiem, że nie redukujesz mocno, bo wtedy owoce po południu mogą hamować spadek wagi).
Dziękuję za ocenę. Śniadanie było późne, wkrótce czekał na mnie lunch, a więc melon był tylko przekąską, jak podkreśliłam Nie zależy mi na spadku wagi (może być tak jak jest, ale jak spadnie mi ze 2-3 kg z dodatkiem ćwiczeń, to nie będzie mi przykro), zresztą małe ilości owoców (np. jako dodatek do sałatki) nigdy mi nie przeszkadzały w odchudzaniu.
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:17   #3906
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

wczoraj na sniad. bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem



potem paczka lu go



duze jablko

obiad(kapuscianka i 2 lyzki ziemniakow,pare malych watrobek drobiowych, lyzka surowki z marchwi,jablka i selere z majonezem) i po obiedzie od razu sie zaczelo i zaczlam zrec i to szybko na raz:



2 tubki mleczka zageszczonego,paczka herbatnikow,pare innych ciastek,kinder bueno, dwie papity, 3bit,delcino..

czy to byl kompuls?

a dziś:
1)bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem
2)jabłko
3)zupa kalafiorowa
2,5 lyzki kaszy gryczanej, porcja mala karczku, ogorek kiszony duzy
2 bulki maslane z nutella na grubo, dwa 3bity,duplo,kinder bueno,snickers

4)bulka z serkiem bialym rzodkiewka szczyiorem i bazylia



czy wg was to kompulsy? bo obiad i te batoniki to naraz wszystko

i czy bardzo się na tym spasę? niby mam przyytyć, ale boje sie ze przytyje za dużo..
mam prawie 47 kg przy 175
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:31   #3907
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
wczoraj na sniad. bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem



potem paczka lu go



duze jablko

obiad(kapuscianka i 2 lyzki ziemniakow,pare malych watrobek drobiowych, lyzka surowki z marchwi,jablka i selere z majonezem) i po obiedzie od razu sie zaczelo i zaczlam zrec i to szybko na raz:



2 tubki mleczka zageszczonego,paczka herbatnikow,pare innych ciastek,kinder bueno, dwie papity, 3bit,delcino..

czy to byl kompuls?

a dziś:
1)bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem
2)jabłko
3)zupa kalafiorowa
2,5 lyzki kaszy gryczanej, porcja mala karczku, ogorek kiszony duzy
2 bulki maslane z nutella na grubo, dwa 3bity,duplo,kinder bueno,snickers

4)bulka z serkiem bialym rzodkiewka szczyiorem i bazylia



czy wg was to kompulsy? bo obiad i te batoniki to naraz wszystko

i czy bardzo się na tym spasę? niby mam przyytyć, ale boje sie ze przytyje za dużo..
mam prawie 47 kg przy 175
O matko i córko!!! Ile Ty się nad sobą znęcałaś, żeby tak mało ważyć? twój organizm domaga sie energii.
A nie lepiej było zjeśc kanapki z mięsem + warzywa, twarogiem z miodem? Zjadłabyś porządnie, a nie takie kaloryczne badziewie, co z nich nic organizm nie skorzysta.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3


Edytowane przez dziuba85
Czas edycji: 2012-10-04 o 19:33
dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 19:33   #3908
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
wczoraj na sniad. bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem



potem paczka lu go



duze jablko

obiad(kapuscianka i 2 lyzki ziemniakow,pare malych watrobek drobiowych, lyzka surowki z marchwi,jablka i selere z majonezem) i po obiedzie od razu sie zaczelo i zaczlam zrec i to szybko na raz:



2 tubki mleczka zageszczonego,paczka herbatnikow,pare innych ciastek,kinder bueno, dwie papity, 3bit,delcino..

czy to byl kompuls?

a dziś:
1)bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem
2)jabłko
3)zupa kalafiorowa
2,5 lyzki kaszy gryczanej, porcja mala karczku, ogorek kiszony duzy
2 bulki maslane z nutella na grubo, dwa 3bity,duplo,kinder bueno,snickers

4)bulka z serkiem bialym rzodkiewka szczyiorem i bazylia



czy wg was to kompulsy? bo obiad i te batoniki to naraz wszystko

i czy bardzo się na tym spasę? niby mam przyytyć, ale boje sie ze przytyje za dużo..
mam prawie 47 kg przy 175
Ja akurat ekspertem nie jestem, bo samej mi ciężko z jadłospisami na przytycie. Jednak wydaje mi się, że u Ciebie te jedzenie słodyczy spowodowane jest głównie dość słabym, wcześniejszym jedzeniem. Zwłaszcza obiadem. 2,5 łyżki kaszy gryczanej to tyle co nic. Ogórek kiszony również, nawet jeśli był duży. Samo jabłko też zbytnio apetytu nie zaspokoi. Jedz więcej wcześniej i na obiad to potem nie powinno być takiej ochoty na słodycze. A jeśli chodzi o samą nazwę "kompulsu" to również się nie znam, ale czytałam kilka napadów innych osób i te Twoje przy nich to nic.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:37   #3909
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII


U


Śniadanie:
Cynamonowa owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku, z musem jabłkowym, garstką mieszanki studenckiej (rodzynki, orzechy nerkowca, arachidowe i laskowe) i zbożowymi chrupkami orzechowo-czekoladowymi
II śniadanie:
Naturalny serek homogenizowany z granatem, pistacjami i kakao naturalnym; kawałek babki waniliowej
Obiad:
Mielone mięso wieprzowo-wołowe w sosie pieczarkowym, z 50g kaszy gryczanej i buraczkami w oliwie czosnkowo-paprykowej
Podwieczorek:
Jabłko, cappucino czekoladowe
Kolacja:
2 kromki ziarnistego razowca z sałatą, pomidorem i camembertem / kozim serkiem / pasztetem z gęsi / pasztetem z żurawiną

Do picia: woda źródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, ziołowa, owocowa




__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:37   #3910
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

nawet jesli w ciagu dnia jem wiecej to i tak i tak mam potem taki napad.

jasne, moge zjesc bulke z serem czy cos a nie slodycze.. ale moj organizm domaga sie slodkiego. a chyba wazne zeby zaspokoic to na co sie chce .
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:42   #3911
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
nawet jesli w ciagu dnia jem wiecej to i tak i tak mam potem taki napad.

jasne, moge zjesc bulke z serem czy cos a nie slodycze.. ale moj organizm domaga sie slodkiego. a chyba wazne zeby zaspokoic to na co sie chce .
Skoro uważasz, że organizm chce słodkiego a Ty chcesz to zaspokoić to jedz. Tyle, że w tym wypadku nie widzę sensu zamartwiania się tutaj, że przytyjesz. Od Ciebie zależy czy chcesz przytyć zdrowo, czy na takich bezwartościowych rzeczach. Bo równie dobrze można zjeść coś słodkiego i dołożyć coś zdrowego i wartościowego.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 19:42   #3912
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
nawet jesli w ciagu dnia jem wiecej to i tak i tak mam potem taki napad.

jasne, moge zjesc bulke z serem czy cos a nie slodycze.. ale moj organizm domaga sie slodkiego. a chyba wazne zeby zaspokoic to na co sie chce .

Chyba miałam napisać coś niemiłego, bo mam zły dzień, ale sobie daruję.
Skąd możesz wiedzieć tak naprawdę, na co ma ochotę Twój organizm, jak masz zaburzenia odzywiania?
A po drugie musisz sie nauczyć najpierw jeść prawidłowo!!! wiesz?
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:45   #3913
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
nawet jesli w ciagu dnia jem wiecej to i tak i tak mam potem taki napad.

jasne, moge zjesc bulke z serem czy cos a nie slodycze.. ale moj organizm domaga sie slodkiego. a chyba wazne zeby zaspokoic to na co sie chce .
Nie, jeżeli chodzi o cukier, utwardzane tłuszcze i chemię, a to właśnie jesz, obżerając się batonami.
W życiu nie zjadłam tyle słodyczy na raz. Nawet w ciągu dnia. Wątpię, żeby w ciągu tygodnia...

Więc tak, dla mnie to co robisz to jest kompulsywne objadanie się.

Jeżeli chcesz się tego pozbyć, zacznij od wywalenia słodyczy z domu- nie mając do nich dostępu, może zaczniesz przynajmniej objadać się czymś zdrowszym.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-10-04 o 19:47
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:50   #3914
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

robiłam tak.....
wtedy jadlam 6 posilkow dziennie. zdrowo.slodycze od czasu do czasu..ale waga straszie leciala...
a jesli nie wzrosnie to znow szpital
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 20:30   #3915
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Cuuuudoooowne P!!!

Dzięki!

dance makabre no to będzie piękna okazja do uczczenia i taka czeko jak najbardziej

To d razu dzisiejsze P

I orkiszowa bułka z puszką sardynek w pomidorach, szczypiorkiem i rukolą, kawałek sernikobrownie + kawa parzona

II sałatka z czarnego spaghetti, buraczków i koziej roladki twarogowej, sok jabłkowy 100%

III gnocchi zapiekane w sosie serowo - brokułowo - pistacjowym (z sera pleśniowego) posypane na wierzchu dodatkowym pokruszonym lazurem i siekanymi pistacjami

IV zupa - krem pomidorowo-soczewicowa zapiekana pod kołderką z ciasta francuskiego

V klasyczne smazone placki ziemniaczane z chutneyem paprykowym i natką pietruszki

do picia ponadto: woda, herbata czarna i pokrzywa

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

U


Śniadanie:
Cynamonowa owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku, z musem jabłkowym, garstką mieszanki studenckiej (rodzynki, orzechy nerkowca, arachidowe i laskowe) i zbożowymi chrupkami orzechowo-czekoladowymi
II śniadanie:
Naturalny serek homogenizowany z granatem, pistacjami i kakao naturalnym; kawałek babki waniliowej
Obiad:
Mielone mięso wieprzowo-wołowe w sosie pieczarkowym, z 50g kaszy gryczanej i buraczkami w oliwie czosnkowo-paprykowej
Podwieczorek:
Jabłko, cappucino czekoladowe
Kolacja:
2 kromki ziarnistego razowca z sałatą, pomidorem i camembertem / kozim serkiem / pasztetem z gęsi / pasztetem z żurawiną

Do picia: woda źródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, ziołowa, owocowa




pieknie i smacznie

i kradne babkę waniliową! Domowa?
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 20:46   #3916
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Milka1224, u Ciebie też znowu świetnie. Masz zawsze takie przemyślane każde posiłki, jakbyś wszystko przyrządzała z książką kucharską.
Babka niestety nie domowa... Nie mam piekarnika :/
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-10-04 o 20:53
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 20:47   #3917
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Milka1224, u Ciebie też znowu świetnie. Masz zawsze takie przemyślane te każde posiłki, jakbyś wszystko przyrządzała z książką kucharską.
Babka niestety nie domowa... Nie mam piekarnika :/
To szkoda ze nie domowa ale brzmi pysznie

Dzięki, wszystko robie tak O! Od ręki i na oko
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 21:27   #3918
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

moglby ktos jeszcze mi odpowiedziec?
ps. dziekuje za poprzdnie odpowiedzi.


wczoraj na sniad. bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem



potem paczka lu go



duze jablko

obiad(kapuscianka i 2 lyzki ziemniakow,pare malych watrobek drobiowych, lyzka surowki z marchwi,jablka i selere z majonezem) i po obiedzie od razu sie zaczelo i zaczlam zrec i to szybko na raz:



2 tubki mleczka zageszczonego,paczka herbatnikow,pare innych ciastek,kinder bueno, dwie papity, 3bit,delcino..

czy to byl kompuls?

a dziś:
1)bulka z szynka,salata, pomidorem rzodkiewka,szczyiorkiem
2)jabłko
3)zupa kalafiorowa
2,5 lyzki kaszy gryczanej, porcja mala karczku, ogorek kiszony duzy
2 bulki maslane z nutella na grubo, dwa 3bity,duplo,kinder bueno,snickers

4)bulka z serkiem bialym rzodkiewka szczyiorem i bazylia



czy wg was to kompulsy? bo obiad i te batoniki to naraz wszystko

i czy bardzo się na tym spasę? niby mam przyytyć, ale boje sie ze przytyje za dużo..
mam prawie 47 kg przy 175

nawet jesli w ciagu dnia jem wiecej to i tak i tak mam potem taki napad.

jasne, moge zjesc bulke z serem czy cos a nie slodycze.. ale moj organizm domaga sie slodkiego. a chyba wazne zeby zaspokoic to na co sie chce

krytykujecie za słodycze i ze duzo niezdrowego, ale gdy jadlam 6 posilkow dziennie. zdrowo.slodycze od czasu do czasu..to waga strasznie leciala...
a jesli nie wzrosnie to znow szpital..
nie chce znowu siedziec 7miesiecy w szpitalu..jak ktos chce o mnie wiecej poczytać :

http://vitalia.pl/index.php/mid/49/f.../du_id/1102983


tam jest cala moja historia... w skrocie, ae jest ; p


chodzi o to ze jak mam chcice na slodkie to jem.. ale dzieje sie tak tylko wtedy gdy slysze ze mam przytyc.. teraz rodzice chca zebym dobila do 50 kg..czyli musze przytyc , stad te napady.bo zaczynam jesc,,, i mysle'przeciez mam przytyc'. .. . wczesniej jadlam tyle ile chcialam to co lubie... od domowych ciast i drozdzowek nie stronilam, ale wszystk w umiarze.. mimo to ze inni by mogli na tym tyc, boto nib zdrowe przytycie bylo.to ja na tym chudlam...
waga idzie w gore tylko wtedy gdy tak duzo zre.. ale jednak boje sie ze się spasę . .

jednak tez nie chce znow trafic do szpitala...bo niestety sytuacja sprzed roku sie powtarza. jesli dalej tak bedzie.. szpital w grudniu lbo i wczensiej
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 06:05   #3919
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

myślicie że jak nie będę jeść śmieci, pić tylko wodę, kawę i zieloną herbatkę, ograniczę mocno alkohol i zacznę ćwiczyć 5x w tyg po godzince to wystarczy że zrzucić te 2-3 kg które nabrałam wakacyjnym lenistwem i imprezowaniem? ;/

U z zaznaczeniem tego co powyżej:
1. owsianka na mleku: ze 4-5 łyżek płatków, garść włoskich, 2 łyżki włoskich zmielonych, mus morelowy domowej roboty
2. duża grahamka, twarożek ze szczypiorkiem (tłusty jest, ale wiejskim się nie najem na 8h zajęć)
3.miska pomidorówki z ryżem (pewnie na jakimś mięsie)
4. driniaaacz (wieeem, ale jest pt :P)

dzisiaj wolne od treningu bo mam zajęcia od 8 do 21 ;p
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 07:11   #3920
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Od kilku dni na II ś jadam: jabłko i piję 200-400g maslanki lub kefiru.

Myslicie, ze to zdrowo, czy powinnam jeszcze cos do tego dorzucić, bo nie wiem czy to mozna traktowac jako posiłek na R? Nie chce spowolnić swojego metabolizmu.

Prosze o odpowiedź
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:53   #3921
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
robiłam tak.....
wtedy jadlam 6 posilkow dziennie. zdrowo.slodycze od czasu do czasu..ale waga straszie leciala...
a jesli nie wzrosnie to znow szpital
A mozę to dobre rozwiązanie? Nauczyli by Cię jeśc
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:45   #3922
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A mozę to dobre rozwiązanie? Nauczyli by Cię jeśc
o co ci chodzi mowiac"nauczyli by cie jesc " ?


ja jem normalnie.. te napady sie zdarzaja gdy slysze ze musze przytyc. .
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:11   #3923
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
o co ci chodzi mowiac&quot;nauczyli by cie jesc &quot; ?


ja jem normalnie.. te napady sie zdarzaja gdy slysze ze musze przytyc. .
A nie lepiej napychać się kanapką z twarogiem, wędliną??? Jesz minimalne porcje na śniadanie, obiad i kolację, wiec się nie dziw ze masz takie napady. Zjedz rano jajecznicę na maśle, do tego chleb pomidory ze śmietaną popij herbatą z cukrem. W szkole zjedz porządną kanapkę z masłem, serem żółtym, wędliną i jakimś warzywem a do tego jakiś sok i owoc. W domu obiad z dwóch dań. Na podwieczorek mozesz ugotować sobie budyń, dorzuć do niego wiśnie z kompotu, orzechy. Mozesz upiec muffinki, jakieś ciasto typu szarlotka (smaczna z lodami lub bitą śmietaną), ciasto drożdzowe z owocami. Na kolację jakieś porzadne kanapki np. z masłem serem żółtym, gotowanym jajkiem na twardo i warzywem. Masz bardzo niską wagę. dziwie się że rodzice trzymaja Cię w domu. W każdej chwili mozesz paść trupem na ulicy.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:19   #3924
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A nie lepiej napychać się kanapką z twarogiem, wędliną??? Jesz minimalne porcje na śniadanie, obiad i kolację, wiec się nie dziw ze masz takie napady. Zjedz rano jajecznicę na maśle, do tego chleb pomidory ze śmietaną popij herbatą z cukrem. W szkole zjedz porządną kanapkę z masłem, serem żółtym, wędliną i jakimś warzywem a do tego jakiś sok i owoc. W domu obiad z dwóch dań. Na podwieczorek mozesz ugotować sobie budyń, dorzuć do niego wiśnie z kompotu, orzechy. Mozesz upiec muffinki, jakieś ciasto typu szarlotka (smaczna z lodami lub bitą śmietaną), ciasto drożdzowe z owocami. Na kolację jakieś porzadne kanapki np. z masłem serem żółtym, gotowanym jajkiem na twardo i warzywem. Masz bardzo niską wagę. dziwie się że rodzice trzymaja Cię w domu. W każdej chwili mozesz paść trupem na ulicy.
wiesz nawet jesli jem wiecej w ciagu dnia to i tak mi sie to zdarza..
a tak wczesniej jadlam normalnie ciasta domowe, bulki drozdzowki..
teraz tak mnie naszlo na batoniki
moze dlatego ze ich od ponad roku nie jadlam..

ale nie chce sie roztyc,
dobije tych 50kg.
czy uwazasz ze bede gruba przy 50kg?
iczy wtedy te bede mogla sobie pozalac na szarlotke mamy, tarte ze sliwkami sloduycze, drozdzowki w s z kole ?
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:24   #3925
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
wiesz nawet jesli jem wiecej w ciagu dnia to i tak mi sie to zdarza..
a tak wczesniej jadlam normalnie ciasta domowe, bulki drozdzowki..
teraz tak mnie naszlo na batoniki
moze dlatego ze ich od ponad roku nie jadlam..

ale nie chce sie roztyc,
dobije tych 50kg.
czy uwazasz ze bede gruba przy 50kg?
iczy wtedy te bede mogla sobie pozalac na szarlotke mamy, tarte ze sliwkami sloduycze, drozdzowki w s z kole ?
Dziewczyny ty przy 50 będziesz chuda... Nie myśl co będzie wtedy tylko co jest teraz. Musisz przytyć by odzyskać okres wątpie byś przy 50 go odzyskała. Po co tu umieszczasz menu skoro nie stosujesz się do rad co ???? Nie rozumiem Twojego podejścia. Gdybyś jadła jak człowiek, to byś nie miała tych napadów. Popatrz na jadłospisy Milki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:24   #3926
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Hej dziewczyny prosze oceńcie moj jadłospis

R:

Śniadanie: kromka chleba razowego, jajko na miekko, sałatka z rukoli i suszonych pomidorów w oleju
2 śniadanie: jabłko
Obiad: zupa cebulowa (cebula, białe wino, trochę cukru, kostka rosołowa) + grzanki z jednej grahamki
Podwieczorek: zupa krem z brokuła+ prażone pestki słonecznika
Kolacja: pół serka wiejskiego z rzodkiewkami i szczypiorkiem

Wiem, ze to troche mało, ale przyznam, że prawie w ogole nie mam ruchu
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:26   #3927
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny prosze oceńcie moj jadłospis

R:

Śniadanie: kromka chleba razowego, jajko na miekko, sałatka z rukoli i suszonych pomidorów w oleju
2 śniadanie: jabłko
Obiad: zupa cebulowa (cebula, białe wino, trochę cukru, kostka rosołowa) + grzanki z jednej grahamki
Podwieczorek: zupa krem z brokuła+ prażone pestki słonecznika
Kolacja: pół serka wiejskiego z rzodkiewkami i szczypiorkiem

Wiem, ze to troche mało, ale przyznam, że prawie w ogole nie mam ruchu
Serek mógł być cały. 150g to nie dużo i jakaś kromka chleba by nie zaszkodziła. Nie wybudził Cię głód w nocy ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:28   #3928
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

To jest jadłospis na dzisiaj
tak mysle zeby możę dodać coś do obiadu?
i na śniadanie była jeszcze kawa rozpuszczalna z mlekiem (pół na pół)
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:31   #3929
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
To jest jadłospis na dzisiaj
tak mysle zeby możę dodać coś do obiadu?
i na śniadanie była jeszcze kawa rozpuszczalna z mlekiem (pół na pół)
Ogólnie to brakuje białka, które przyśpiesza spalanie tłuszczu. Jakieś mięso by się przydało. Może zamiast zupy zjedz pierś z kurczaka z kaszą gryczaną i jakieś warzywo do tego (ale w rozsądnych ilościach )
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:31   #3930
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
To jest jadłospis na dzisiaj
tak mysle zeby możę dodać coś do obiadu?
i na śniadanie była jeszcze kawa rozpuszczalna z mlekiem (pół na pół)
zupy gotuj na prawdziych warzywach a nie kostkach rosołowych
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.