Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-05, 10:33   #3931
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
zupy gotuj na prawdziych warzywach a nie kostkach rosołowych
Też racja
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 10:35   #3932
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Racja.
A czy moge do obiadu dodać kawałęk wołowiny gotowanej z zupy?
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 11:20   #3933
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
Racja.
A czy moge do obiadu dodać kawałęk wołowiny gotowanej z zupy?
Oczywiście, żę tak

Dziewczyny, dlaczego nikt nie skierował katinki20 do wątku chorobowego?

Wstawiam dzisiejsze luźne U, które w połowie tak naprawdę pozostaje niewiadomą, bo kolacja będzie u TŻ

Śniadanie: jajecznica z 2 jaj na oliwie ze szczypiorkiem, czarnymi oliwkami, tymiankiem, prażoną cebulką i sosem włoskim; 2 kromki ziarnistego razowca z wędliną, żółtym serem, musztardą, sałatą i pomidorem
II śniadanie: serek wiejski z wsadem truskawkowym z Piątnicy, z kakao naturalnym i pistacjami
Do kawy: 3 cukierki czekoladowe
Obiad: zupa jabłkowa na chudym mleku z makaronem z pszenicy durum (pewnie będą z 2 dokładki)
Kolacja u TŻ: pewnie namówię go na pyszne grzanki z jasnego chleba z jakimiś dodatkami, albo też wyjem resztki z obiadu Teściowej. Albo pójdziemy na ciemne piwo i zjem paczkę Sunbites owoce leśne Albo zdegustujemy kolejną czekoladę z kolekcji.
O kurczę, jak dobrze jest się tak nie przejmować jedzeniem
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-10-05 o 11:21
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 12:38   #3934
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
Racja.
A czy moge do obiadu dodać kawałęk wołowiny gotowanej z zupy?
Nawet powinnaś. Białko jest potrzebne i bardzo ważne

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Oczywiście, żę tak

Dziewczyny, dlaczego nikt nie skierował katinki20 do wątku chorobowego?

Wstawiam dzisiejsze luźne U, które w połowie tak naprawdę pozostaje niewiadomą, bo kolacja będzie u TŻ

Śniadanie: jajecznica z 2 jaj na oliwie ze szczypiorkiem, czarnymi oliwkami, tymiankiem, prażoną cebulką i sosem włoskim; 2 kromki ziarnistego razowca z wędliną, żółtym serem, musztardą, sałatą i pomidorem
II śniadanie: serek wiejski z wsadem truskawkowym z Piątnicy, z kakao naturalnym i pistacjami
Do kawy: 3 cukierki czekoladowe
Obiad: zupa jabłkowa na chudym mleku z makaronem z pszenicy durum (pewnie będą z 2 dokładki)
Kolacja u TŻ: pewnie namówię go na pyszne grzanki z jasnego chleba z jakimiś dodatkami, albo też wyjem resztki z obiadu Teściowej. Albo pójdziemy na ciemne piwo i zjem paczkę Sunbites owoce leśne Albo zdegustujemy kolejną czekoladę z kolekcji.
O kurczę, jak dobrze jest się tak nie przejmować jedzeniem
Heh... Dziewczyna już tam pisze. Cały czas i wszedzie wysyła te same posty

Co do menu to bardzo mi się podoba. Jest smaczne. A ta zupa jabłkowa zaskakująca
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 12:46   #3935
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Heh... Dziewczyna już tam pisze. Cały czas i wszedzie wysyła te same posty

Co do menu to bardzo mi się podoba. Jest smaczne. A ta zupa jabłkowa zaskakująca
Widać, że potrzebuje pomocy. Szkoda tylko, że szuka jej wirtualnie...

Zupa była jak zawsze cudowna (zjadłam chyba z pół garnka. Jestem mega pełna, ale to nic, teraz czeka mnie podróż, a następny posiłek dopiero wieczorem), a to chyba ostatnia z naszych jabłek w tym roku... Ale mamy mnóstwo słoików z musem jabłkowym i zimą chyba będziemy na ich bazie robić tę zupę. Dobrze, że nie wiem, ile taka zupa z makaronem ma kalorii
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 12:52   #3936
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

No to dziewczyny jest zmiana
R:
Śniadanie: kromka chleba razowego, jajko na miekko, sałatka z rukoli i suszonych pomidorów w oleju, kawa rozpuszczalna z mlekiem (pół na pół)
2 śniadanie: jabłko
Obiad: gotowana wołowina + mały kalarior z wody
Podwieczorek: zupa krem z brokuła+ prażone pestki słonecznika
Kolacja: pół serka wiejskiego z rzodkiewkami i szczypiorkiem + kromka razowego chleba

Jak jest teraz?
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 13:02   #3937
G0si3k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Ok, R/U ciag dalszy

Wczorajsze:

I Bulka pelnoziarnista: jedna polowka z pesto bazyliowym, szynka wloska, salata, pomidorem i rzodkiewka, druga z lycha jajecznicy, salata i pomidorem + kawa z mlekiem

II Wafel ryzowy z serkiem wiejskim i pokrojona sliwka + inka

III Leczo z kielbasy drobiowej, trzech rodzajow papryk, cukinii, pomidorow i cebuli z makaronem pelnoziarnistym

IV Serek wiejski z rzodkiewka i ogorkiem zielonym

Przed snem: kubek mleka z mielonym lnem

Co sadzicie?
__________________
Cwicze:
30 Day Shred

Tiffoczki
Mel B Buns
Melissa Bender
Xhit
G0si3k jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 13:05   #3938
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A nie lepiej napychać się kanapką z twarogiem, wędliną??? Jesz minimalne porcje na śniadanie, obiad i kolację, wiec się nie dziw ze masz takie napady. Zjedz rano jajecznicę na maśle, do tego chleb pomidory ze śmietaną popij herbatą z cukrem. W szkole zjedz porządną kanapkę z masłem, serem żółtym, wędliną i jakimś warzywem a do tego jakiś sok i owoc. W domu obiad z dwóch dań. Na podwieczorek mozesz ugotować sobie budyń, dorzuć do niego wiśnie z kompotu, orzechy. Mozesz upiec muffinki, jakieś ciasto typu szarlotka (smaczna z lodami lub bitą śmietaną), ciasto drożdzowe z owocami. Na kolację jakieś porzadne kanapki np. z masłem serem żółtym, gotowanym jajkiem na twardo i warzywem. Masz bardzo niską wagę. dziwie się że rodzice trzymaja Cię w domu. W każdej chwili mozesz paść trupem na ulicy.
mogłabyś pisać trochę grzeczniej. sama borykałaś się z podobnymi problemami, a teraz nie potrafisz się postawić w jej sytuacji?
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 13:12   #3939
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Widać, że potrzebuje pomocy. Szkoda tylko, że szuka jej wirtualnie...

Zupa była jak zawsze cudowna (zjadłam chyba z pół garnka. Jestem mega pełna, ale to nic, teraz czeka mnie podróż, a następny posiłek dopiero wieczorem), a to chyba ostatnia z naszych jabłek w tym roku... Ale mamy mnóstwo słoików z musem jabłkowym i zimą chyba będziemy na ich bazie robić tę zupę. Dobrze, że nie wiem, ile taka zupa z makaronem ma kalorii
Mus jabłkowy też mamy Mama wyjada go ze słoika zamiast czekolad i słodyczy. A jak zrobi pierogi z kaszą gryczaną i twarogiem to sama zjadam na obiad z 10 (a robi sporej wielkości ) a potem jeszcze jak zostanie to i na kolację zjem ale już mniejsza porcję

Robiłaś moze kiedyś ciasto marchewkowe? Polecisz mi dobry przepis ?

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez G0si3k Pokaż wiadomość
Ok, R/U ciag dalszy

Wczorajsze:

I Bulka pelnoziarnista: jedna polowka z pesto bazyliowym, szynka wloska, salata, pomidorem i rzodkiewka, druga z lycha jajecznicy, salata i pomidorem + kawa z mlekiem

II Wafel ryzowy z serkiem wiejskim i pokrojona sliwka + inka

III Leczo z kielbasy drobiowej, trzech rodzajow papryk, cukinii, pomidorow i cebuli z makaronem pelnoziarnistym

IV Serek wiejski z rzodkiewka i ogorkiem zielonym

Przed snem: kubek mleka z mielonym lnem

Co sadzicie?
R ??? Byłaś kiedyś na R ?

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
mogłabyś pisać trochę grzeczniej. sama borykałaś się z podobnymi problemami, a teraz nie potrafisz się postawić w jej sytuacji?
O co Ci chodzi? Przecież nie krzyczę na dziewczynę, tylko normalnie mówię jej tak jak inne użytkowniczki co powinna robić. Poza tym nie wiesz chyba jak wygląda ochrzan (przepraszam za słowo). Sama taki nie raz dostałam za nie dostosowywanie się do rad. Moze własnie koleżanka powinna dostać porządnego kopa to by się wzięła za siebie. Niektórym to pomaga
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 13:33   #3940
G0si3k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość



R ??? Byłaś kiedyś na R ?
Czy moglabym prosic o nieco bardziej sprecyzowany komentarz? Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli...
__________________
Cwicze:
30 Day Shred

Tiffoczki
Mel B Buns
Melissa Bender
Xhit
G0si3k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 13:42   #3941
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez G0si3k Pokaż wiadomość
Czy moglabym prosic o nieco bardziej sprecyzowany komentarz? Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli...
Wybacz. Po prostu nie wiem czy Cię z kimś nie mylę
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 14:33   #3942
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
mogłabyś pisać trochę grzeczniej. sama borykałaś się z podobnymi problemami, a teraz nie potrafisz się postawić w jej sytuacji?
no własnie
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 14:57   #3943
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
No to dziewczyny jest zmiana
R:
Śniadanie: kromka chleba razowego, jajko na miekko, sałatka z rukoli i suszonych pomidorów w oleju, kawa rozpuszczalna z mlekiem (pół na pół) wzięłabym 2 kromki, śniadanie musi dawać kopa a pomidory świeże, póki są gruntowe i pyszne (i nie tak kaloryczne jak w oleju...)
2 śniadanie: jabłko to nie jest posiłek. dorzuć serek wiejski/jogurt/twarożek albo kanapkę z obkładem
Obiad: gotowana wołowina + mały kalafior z wody + 1/2 paczuszki kaszy/ryżu brązowego
Podwieczorek: zupa krem z brokuła+ prażone pestki słonecznika mniam
Kolacja: pół serka wiejskiego z rzodkiewkami i szczypiorkiem + kromka razowego chleba wywaliłabym chleb (węgle na kolację niepolecane), a serek zjadła cały

Jak jest teraz?
jw.
Cytat:
Napisane przez G0si3k Pokaż wiadomość
Ok, R/U ciag dalszy

Wczorajsze:

I Bulka pelnoziarnista: jedna polowka z pesto bazyliowym, szynka wloska, salata, pomidorem i rzodkiewka, druga z lycha jajecznicy, salata i pomidorem + kawa z mlekiem

II Wafel ryzowy z serkiem wiejskim i pokrojona sliwka + inka za mało, taki 1 wafel to jest nic. dorzuć resztę serka i jeszcze kilka śliwek

III Leczo z kielbasy drobiowej, trzech rodzajow papryk, cukinii, pomidorow i cebuli z makaronem pelnoziarnistym

IV Serek wiejski z rzodkiewka i ogorkiem zielonym

Przed snem: kubek mleka z mielonym lnem

Co sadzicie?
jw., reszta ok. Jak smakuje takie mleko?

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Robiłaś moze kiedyś ciasto marchewkowe? Polecisz mi dobry przepis ?
Nie do mnie pytanie, ale ja robiłam takie i było pyszne

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
robiłam tak.....
wtedy jadlam 6 posilkow dziennie. zdrowo.slodycze od czasu do czasu..ale waga straszie leciala...
a jesli nie wzrosnie to znow szpital
Robiłaś badania na hormony tarczycy? I pasożyty? Bo przy 6 posiłkach dziennie (jeśli były duże i bogate w zdrowe węglowodany) nie powinnaś chudnąć.

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
IV zupa - krem pomidorowo-soczewicowa zapiekana pod kołderką z ciasta francuskiego
Boże, to brzmi cudownie!

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
myślicie że jak nie będę jeść śmieci, pić tylko wodę, kawę i zieloną herbatkę, ograniczę mocno alkohol i zacznę ćwiczyć 5x w tyg po godzince to wystarczy że zrzucić te 2-3 kg które nabrałam wakacyjnym lenistwem i imprezowaniem? ;/

U z zaznaczeniem tego co powyżej:
1. owsianka na mleku: ze 4-5 łyżek płatków, garść włoskich, 2 łyżki włoskich zmielonych, mus morelowy domowej roboty ok
2. duża grahamka, twarożek ze szczypiorkiem (tłusty jest, ale wiejskim się nie najem na 8h zajęć) to dołóż jeszcze jakiś posiłek, nie musisz przecież jeść raz na 8h, zdrowiej by było co 3
3.miska pomidorówki z ryżem (pewnie na jakimś mięsie) ok
4. driniaaacz (wieeem, ale jest pt :P) to nie jest kolacja... wypij sobie jak musisz, ale zjedz jeszcze jajecznicę z 2 jaj z warzywami

dzisiaj wolne od treningu bo mam zajęcia od 8 do 21 ;p
Jasne, że schudniesz, ale trochę Ci to zajmie, jeśli spowolnisz sobie metabolizm niejedzeniem podwieczorku ani kolacji.
Poza tym- tutaj prawie nie ma warzyw, zmień to.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Od kilku dni na II ś jadam: jabłko i piję 200-400g maslanki lub kefiru.

Myslicie, ze to zdrowo, czy powinnam jeszcze cos do tego dorzucić, bo nie wiem czy to mozna traktowac jako posiłek na R? Nie chce spowolnić swojego metabolizmu.

Prosze o odpowiedź
Nie wiem, ile to wychodzi objętościowo, ale jeśli tego kefiru jest ok. 1 szklanka lub więcej, to moim zdaniem jest w porządku

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
ale nie chce sie roztyc.
dobije tych 50kg.
czy uwazasz ze bede gruba przy 50kg?
iczy wtedy te bede mogla sobie pozalac na szarlotke mamy, tarte ze sliwkami sloduycze, drozdzowki w s z kole ?
Mam koleżanki Twoje wzrostu i przy 54-56kg uchodzą za bardzo chude...
A na słodycze nawet po przytyciu nie powinnaś sobie pozwalać codziennie- dla zdrowia zębów i całego organizmu.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 14:59   #3944
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
mogłabyś pisać trochę grzeczniej. sama borykałaś się z podobnymi problemami, a teraz nie potrafisz się postawić w jej sytuacji?
A Ty co? To nie jest poradnia psychiatryczna tylko forum o żywieniu dla zdrowych ludzi.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 15:44   #3945
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jak coś zjem to potem czasem mnie czasem boli żołądek i tak bulgocze. Dzisiaj jestem cały dzień na bułce drożdżowej z rodzynkami, którą mama mi upiekła no i zupie z makaronem. Ale na prawde nie uśmiecha mi się jedzenie samych buł No ale dziękuję

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

A na zaparcia to wieczorem przed snem zjedz jabłko a rano powinnaś się bez problemu załatwić. Chociaż ja nawet jak zjadłam na czczo rano to za pół godziny jak mnie pogoniło to myślałam ze się na zakręcie nie wyrobię jak do ubikacji biegłam
jak bulgocze, to może być helicobacter pylori
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 15:50   #3946
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiaj tak luźno, bo jestem w biegu od rana. Wizyta u lekarza udana, ale trzeba powtórzyć badanie moczu, bo białka jest stanowczo za dużo. Dlatego też na razie postaram się go trochę w diecie ograniczyć. Mam przez to problem z posiłkami, bo jak nie wiedziałam co zjeść to dobry był jogurt, twaróg albo serek wiejski. Teraz muszę trochę bardziej kombinować Dlatego też nie zaznaczam ani U ani P. Jem po prostu tyle, żeby nie być głodna.
I: owsianka (4 łyżki płatków, łyżka otrębów) z cynamonem, winogronem, słonecznikiem i wiórkami kokosowymi + duże jabłko + kawa zbożowa;
II: talerz zupy jarzynowej + jabłko;
III: 3 ziemniaki + jajko sadzone (na oliwie) + spora ilość kupnej sałatki (biała kapusta, marchew, por, kukurydza) + kilka ogórków konserwowych;
IV: wpadnie raczej domowy budyń waniliowy (na wodzie i mleku) + pasek gorzkiej czekolady;
V: 2 kromki razowca z masłem i szynką/ z masłem, pomidorem + reszta sałatki z obiadu.
Do picia: woda, herbata malinowa, herbata zielona, mięta.
Myślicie, że może być? Musze jakoś przetrwać z tym ograniczeniem białka i produktów mlecznych do momentu nowych wyników.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 16:09   #3947
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiejsze, weekendowo-zachciankowe U
I Omlet Kaiserschmarren (z pełnoziarnistą mąką, kwaśnym jabłkiem i garścią rodzynek) z cukrem pudrem, smażony na łyżce masła; duża inka karmelowa z mlekiem;

II
2 kromki razowca z serkiem śmietankowym, ogórkiem i papryką; marchewki do pochrupania; pralinka z advocatem (tak na uczelniii... )

III
Jogurt naturalny z kiwi, płatkami orkiszowymi, po garści: suszonej żurawiny, orzechów nerkowca i ziaren słonecznika;

IV
Porcja pszennego makaronu z pieczarkami i kapustą kiszoną (takie jarskie łazanki ), jabłko;

V ~100g waniliowej chałwy słonecznikowej, mały kawałek jogurtowej babki cytrynowej i kubek pełnotłustego mleka
(tak wiem, bez komentarza... );

VI
Będzie (późno, pewnie koło 22) twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, sałatka (sałata lodowa, pomidor, ogórek, oliwki, czerwona cebula, z dressingiem musztardowo-miodowym).


Kiedy mam zajęcia do późna, to wracam do domu i rzucam się na słodkie jak opętana.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 16:13   #3948
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Hej Ogólnie robię tak, że dzień wcześniej przygotowuję tradycyjną owsiankę. Kaszę jaglaną gotuję normalnie rano. Przelewam ją tylko zimną wodą i wrzątkiem, i wrzucam do gotującej się wody z mlekiem. Dzisiaj jednak mnie naszło na połączenie wszystkiego. Zrobiłam tak, że od razu do płynu dałam płatki, a jak zaczęło wrzeć to dodałam kaszę jaglaną. Pod koniec dałam mannę do zagęszczenia
wielkie dzięki za odpowiedź
kocham kaszę jaglaną na wszelkie możliwe sposoby
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 17:04   #3949
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

dance makabre i było cudne

Dzisiejsze P

I 2 kawały pełnoziarnistego sernikobrownie polane musem śliwkowym z siekanymi orzechami włoskimi, na to starty kawałek gorzkiej czekolady + kawa parzona

II bułka ziarnista z czerwoną tapenadą, łososiem i pomidorem
sok marchewkowy, miska sałatki jarzynowej z majonezem

III spaghetti z pesto rukolowym, brukselką, łososiem posypane sporą ilością parmezanu
kawałek sernikobrownie jak w I, herbata malina&żurawina

IV ze 3 pełne garście migdałów, ricore z mlekiem sojowym

V będzie precel z makiem zapiekany z fetą, szpinakiem, oliwkami i suszonymi pomidorami
edit: + ostatni kawałek brownie


po: zapewne mieszanka studencka jak bede długo siedzieć

do picia ponadto: woda, herbata czarna, pokrzywa

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-10-05 o 17:08
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 17:30   #3950
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze, weekendowo-zachciankowe U
I Omlet Kaiserschmarren (z pełnoziarnistą mąką, kwaśnym jabłkiem i garścią rodzynek) z cukrem pudrem, smażony na łyżce masła; duża inka karmelowa z mlekiem;

II
2 kromki razowca z serkiem śmietankowym, ogórkiem i papryką; marchewki do pochrupania; pralinka z advocatem (tak na uczelniii... )

III
Jogurt naturalny z kiwi, płatkami orkiszowymi, po garści: suszonej żurawiny, orzechów nerkowca i ziaren słonecznika;

IV
Porcja pszennego makaronu z pieczarkami i kapustą kiszoną (takie jarskie łazanki ), jabłko;

V ~100g waniliowej chałwy słonecznikowej, mały kawałek jogurtowej babki cytrynowej i kubek pełnotłustego mleka
(tak wiem, bez komentarza... );

VI
Będzie (późno, pewnie koło 22) twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, sałatka (sałata lodowa, pomidor, ogórek, oliwki, czerwona cebula, z dressingiem musztardowo-miodowym).


Kiedy mam zajęcia do późna, to wracam do domu i rzucam się na słodkie jak opętana.
E tam.. podoba mi się to, że jest luźno i smacznie .

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
dance makabre i było cudne

Dzisiejsze P

I 2 kawały pełnoziarnistego sernikobrownie polane musem śliwkowym z siekanymi orzechami włoskimi, na to starty kawałek gorzkiej czekolady + kawa parzona

II bułka ziarnista z czerwoną tapenadą, łososiem i pomidorem
sok marchewkowy, miska sałatki jarzynowej z majonezem

III spaghetti z pesto rukolowym, brukselką, łososiem posypane sporą ilością parmezanu
kawałek sernikobrownie jak w I, herbata malina&żurawina

IV ze 3 pełne garście migdałów, ricore z mlekiem sojowym

V będzie precel z makiem zapiekany z fetą, szpinakiem, oliwkami i suszonymi pomidorami
edit: + ostatni kawałek brownie


po: zapewne mieszanka studencka jak bede długo siedzieć

do picia ponadto: woda, herbata czarna, pokrzywa
Tego chyba nie trzeba komentować?


I moje P:

I. owsianka z gotowanym jabłkiem, garścią świeżych orzechów włoskich i serkiem wiejskim

II. składana kanapka z domowego chleba z ziarnami z pesto, serkiem typu włoskiego i pomidorem

III. twarożek z garścią orzechów nerkowca i mieszanki suszonych śliwek z żurawiną

IV. 2 naleśniki pszenne smażone na oleju z serkiem camembert z żurawiną i makrelą wędzoną

V. naleśnik z obiadu domowym dżemem truskawkowym/ 2 jajka i marchewka z sosem tatarskim
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 20:00   #3951
olmana
Raczkowanie
 
Avatar olmana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 155
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

śniadanie: kawa zbożowa z mlekiem i stevią, herbatka ze steviąi cytryną, kawałek chlebka na zakwasie (sama robiłam ), 1 jabłko, 1 gruszka, kilka orzechów włoskich
II śniadanie: bułka pszenna (taki bardziej paluch z ziarnami) posmarowana masłem, z serem żółtym i sosem włoskim
przekąska: jabłko, cukierek
potem: zupa pieczarkowa, gofry z nutellą, danonkami bananowymi, gofry też na wytrawnie spróbowałam z szynką (wiem, dziś piątek, ale tylko troszkę ) i sosem czosnkowo=oliwkowym, herbatka owocowa, troszkę sera owczego, parmezanu
obiad: makaron spaghetti z sosem beszamelowym i duużą ilościa warzyw+ kapusta kiszona z kminkiem (musiałam )
kakao
kromka chleba na zakwasie (mój własny) z bryndzą i sosem włoskim
herbata pokrzywowa
olmana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 21:35   #3952
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Nie wiem, ile to wychodzi objętościowo, ale jeśli tego kefiru jest ok. 1 szklanka lub więcej, to moim zdaniem jest w porządku
dziękuję za odpowiedź, to wychodzi tak czasami ponad szkalnke
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 23:07   #3953
G0si3k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Wybacz. Po prostu nie wiem czy Cię z kimś nie mylę
Chyba pomylilas mnie z kim innym ja na watku od niedawna jestem

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
jw.


jw., reszta ok. Jak smakuje takie mleko?
Dzieki po raz kolejny za ocene Mleko z lnem ma dla mnie smak podobny do kaszki manny, lekko slodkawy; tak mysle, ze jakby lekko ''stuningowac'' wiorkami kokosowymi/tarta czekolada/owocem, wyjdzie suuuper deser na cieplo/zimno i do tego wspomagajacy przemiane materii
__________________
Cwicze:
30 Day Shred

Tiffoczki
Mel B Buns
Melissa Bender
Xhit
G0si3k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 00:08   #3954
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Dzisiaj tak luźno, bo jestem w biegu od rana. Wizyta u lekarza udana, ale trzeba powtórzyć badanie moczu, bo białka jest stanowczo za dużo. Dlatego też na razie postaram się go trochę w diecie ograniczyć. Mam przez to problem z posiłkami, bo jak nie wiedziałam co zjeść to dobry był jogurt, twaróg albo serek wiejski. Teraz muszę trochę bardziej kombinować Dlatego też nie zaznaczam ani U ani P. Jem po prostu tyle, żeby nie być głodna.
I: owsianka (4 łyżki płatków, łyżka otrębów) z cynamonem, winogronem, słonecznikiem i wiórkami kokosowymi + duże jabłko + kawa zbożowa;
II: talerz zupy jarzynowej + jabłko;
III: 3 ziemniaki + jajko sadzone (na oliwie) + spora ilość kupnej sałatki (biała kapusta, marchew, por, kukurydza) + kilka ogórków konserwowych;
IV: wpadnie raczej domowy budyń waniliowy (na wodzie i mleku) + pasek gorzkiej czekolady;
V: 2 kromki razowca z masłem i szynką/ z masłem, pomidorem + reszta sałatki z obiadu.
Do picia: woda, herbata malinowa, herbata zielona, mięta.
Myślicie, że może być? Musze jakoś przetrwać z tym ograniczeniem białka i produktów mlecznych do momentu nowych wyników.
ale Ty wiesz, że to znaczy, że siadają Ci nerki?
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 08:49   #3955
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Przytycie:

I. kakaowa kasza manna z miodem, migdałami i pomarańczą

II. twarożek z garścią orzechów nerkowca i chipsami bananowymi

III. 2 kromki chleba z ziarnami z pesto, szynką i pomidorem

IV. domowa gruba pizza pszenna z grzybami leśnymi, pieczarkami, ... , serem żółtym

V. omlet biszkoptowy smażony na maśle z dżemem truskawkowym i wiśniami w cukrze
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 09:28   #3956
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
ale Ty wiesz, że to znaczy, że siadają Ci nerki?
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego robię kolejne badania, żeby sprawdzić co i jak. Nowe wyniki będą dopiero w środę. Mam też skierowanie na USG tarczycy. O dziwo wyniki krwi mam o wiele lepsze niż przed utratą kilogramów...
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 10:08   #3957
katinka20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

wczoraj znowu

ś:bulka z mozarella 3 plastry,pomidorem salata i bazylia

2ś:bulka maslana , serek mia mu truskawkowy

o;zupakalafiorowa, filet z miruny, 2 lyzki ziemniakow , lyzka surowki z marcgwi jablka i majonezu

p:3bit, batonik nesquik,kinder bueno, bulka maslana grubo z nutella, 2 marsy,paczka belvitek,

k;bulka grubo serkiem bialym z rodzkiewka, bazylia i szczypiorkiem



wczoraj na wadze 46,8.

dzis 46,3



szok! spadła. .

ale dlatego ze mialam impreze i tanczylam cala noc
katinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 10:14   #3958
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez G0si3k Pokaż wiadomość
Dzieki po raz kolejny za ocene Mleko z lnem ma dla mnie smak podobny do kaszki manny, lekko slodkawy; tak mysle, ze jakby lekko ''stuningowac'' wiorkami kokosowymi/tarta czekolada/owocem, wyjdzie suuuper deser na cieplo/zimno i do tego wspomagajacy przemiane materii
Po prostu podgrzewasz mleko i wsypujesz do niego łyżeczkę lnu mielonego? Narobiłaś mi smaka, chyba spróbuję

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez katinka20 Pokaż wiadomość
wczoraj znowu

ś:bulka z mozarella 3 plastry,pomidorem salata i bazylia

2ś:bulka maslana , serek mia mu truskawkowy

o;zupakalafiorowa, filet z miruny, 2 lyzki ziemniakow , lyzka surowki z marcgwi jablka i majonezu

p:3bit, batonik nesquik,kinder bueno, bulka maslana grubo z nutella, 2 marsy,paczka belvitek,

k;bulka grubo serkiem bialym z rodzkiewka, bazylia i szczypiorkiem



wczoraj na wadze 46,8.

dzis 46,3



szok! spadła. .

ale dlatego ze mialam impreze i tanczylam cala noc
Po 1.- nie warto ważyć się codziennie, bo to niewymierne, waga zmienia się w ciągu dnia, a w ciągu miesiąca może wahać się nawet o 2kg, zależnie od dnia cyklu. Ogólnie Na pewno nie zrzuciłaś tego 0,5kg, prędzej odwodniłaś się pijąc alkohol albo tańcząc i nie uzupełniając tego wodą.

Po 2.- większe II śniadanie, więcej ziemniaków na obiad, zdrowszy podwieczorek.

Po 3.- zrób w końcu te badania, bo to niemożliwe, żebyś utrzymywała wagę na tylu słodyczach.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 10:21   #3959
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

moje wczorajsze utrzymanie/luźna redukcja

śniadanie: 2 kanapki z ciepłego jeszcze razowca ze słonecznikiem : jedna z pastą z jajka i avocado z pomidorkiem, druga z twarożkiem półtłustym i domową konfiturą malinową, cappuccino z 2 espresso

przekąska: duża gruszka

2 śniadanie/lunch: pikantna zupa krem z cukinii, pomidorów i chilli, z tymiankiem i rozmarynem

obiad: dorsz zapiekany ze szpinakiem (z odrobiną fety), surówka z marchewki, selera i jabłka, ciemny ryż

1,5 godz. zajęć (taniec)

kolacja: sałatka z pieczonych jesiennych warzyw: dyni, buraków, pasternaka, papryki, czerwonej cebuli, z soczewicą, skropiona sosem balsamico, posypana dużą ilością natki pietruszki i pistacjami (przepis z blogu bea w kuchni)

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2012-10-06 o 10:23
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 10:57   #3960
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R!

śniadanie- serek homo,3 lyzki platkow owsianych,kilka truskawek,kawalek nektrynki,garsc mieszanki-dynia,slonecznik,orzechy wloskie,posypane otrebami.
podwieczorek- 4 plasterki suszonego jablka,4 mini wafelki ryzowe zatapiane w serku wiejskim. garsc slonecznika i dyni
obiad- na parze warzywka+kurczak
podwieczorek-reszta serka wiejskiego z warzywami
kolacja-jajeczncia z szynka z 2 jaj.

Ostatni tydzien bez ruchu,sama nauka czyli raczej szykuje się zastój w odchudzaniu,bo na siłownie brak czasu
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.