Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 21:42   #4321
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Dziękuję
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 07:17   #4322
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Sowilo Pokaż wiadomość
Ja mam jadłospis rozpisany przez dietetyka. I tak, przykładowy dzień szkolny:
- ok. 5:30 pierwsze śniadanie: garść płatków kukurydzianych, trzy łyżki otrębów, łyżka nasionek (dynia, słonecznik, siemię), kilka orzechów, zalane kubeczkiem mleka 1,5%
- ok. 9:00 drugie śniadanie: bułka razowa (grahamka) z plasterkiem wędliny lub sera i dwoma warzywami (np. sałata i pomidor)
- ok. 12:00 przekąska: owoc (do 150g czyli np. średnie jabłko, kilka śliwek)
- ok. 15:00 przekąska: sałatka z warzyw (do 200g) z białkiem (50g, może być jajko, kurczak, tuńczyk..), polana łyżeczką oliwy
- ok. 18:00 obiad: 100g mięsa (przed obróbką termiczną, np. filet z kurczaka, rybka), 100g warzyw (surówki itp.), dwa małe ziemniaczki lub 1/3 woreczka ryżu brązowego lub 30g makaronu razowego (przed ugotowaniem)
- ok. 20:30 zagryska na noc: jogurt, kefir, maślanka... coś w ten deseń, do 100kcal

Do tego mam zalecony rowerek stacjonarny 15min na dwa dni i basen raz w tygodniu, ale przyznaję się bez bicia, jakoś nie zawsze wychodzi. Na wf w szkole nie ćwiczę. Ale mimo to od połowy września schudłam już prawie 5kg. ^^
5 kg w miesiąc przy tak nikłym ruchu? Łał Ładny wynik, gratuluję Dużo masz do zrzucenia?

A jadłospis bardzo dobry, nie wiem jak to wychodzi objętościowo, bo nie potrafię na oko ocenić ilości po masie produktów, ale zdrowy, dużo warzyw, NNKT i białka
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 09:50   #4323
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Przyznaję się, że to moje słowa.
A czemuż to nie jest? Chodzi o to, że zawiera jakieśtam dodatki?


Też jestem ciekawa co to, bo google mi za bardzo nie pomogły ;>


Wydaje mi się, że jest fajnie, a do tego zdrowy tryb życia. Dobrze jest!


Mam wskazanie, żeby nie jeść zbyt tłusto (choć na prawdę różnie mi to wychodzi).
A kolacja akurat się zmieniła. Ale było równie smacznie: miseczka sałatki pozostałej z obiadu z dynią i serkiem camembert paprykowym.


Przecież dostałaś odp: niektórym ono znika, niektórym nie. Nie wiesz jak będzie u ciebie. A jeśli organizm dostaje nadmiar kcal, to powinien wykorzystywać go także na ogrzanie ciała, chyba że jeszcze odbudowuje się po wyniszczeniu...
No i w okresie jesienno-zimowym powinno się i tak wiecej jeść bo jest zimno na dworze i orgaznim potrzebuje więcej energii na ogrzanie ciała
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 10:06   #4324
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

kurde wszystko jest fajnie, tylko w weekend na imprezie nie umiem sobie alkoholu odmówić ... cały tydzień piękna R a w pt 3 piwka w niedzielę 2 piwka i drink. co prawda nie jem wtedy za dużo ale nie wiem jaki to będzie miało wpływ na chudnięcie. od tego tyg zwiększam wysiłek x 2.

dzisiejsza R:
1. owsianka: płatki średnia ilość, mleka sporo, trochę niesłodzonego mleka skondensowanego, 2 jajka, dżem porzeczkowy trochę do smaku
2. pierś z kurczaka smażona(ale bez panierki), dużo kalafiora lub brokuła z wody (zależy co mama kupi), polane oliwą z oliwek

siłownia! 60 minut aeroby, brzuch, trochę nóg, stretching

3. 3 kanapki z razowego, z wędliną (sporo), pomidorem, ogórkiem

słabo dzisiaj że 3 posiłki ale taki mam głupi rozkład dnia... a oprócz tego jak?
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 11:38   #4325
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:

Ś: 1 bułka razowa: pół z ricotta i dżemem figowym naturalnie słodzonym sokiem z winogron; pół z twarożkiem domowym i serem gouda light; kawa parzona z mlekiem
2 h orbitrek
30 min rowerek stacjonarny
IIŚ: 1 twarożek lekki z garścią migdałów i suszonej żurawiny; kawa parzona z mlekiem
basen
O: ryż pełnoziarnisty; kalafior gotowany; pałka z kurczaka duszona w piekarniku
15 min spacer na cmentarz
Przekąska: 2 pyszne jabłuszka
czytanie książki
K: 1 kawałek chleba dużego razowego owalnego z wędliną drobiową i rzodkiewką; 1 pomidor; 1 twarożek cały domowy
30 min relaksu- rozciąganie
robienie kanapek i obiadu na jutro
tv

R:
Ś: bułka razowa: pół z twarożkiem domowym i dżemem figowym naturalnie słodzonym sokiem z winogron; pół z mozzarellą i krakowską drobiową; 1 banan; kawa parzona z mlekiem
siedząca praca- 7-15
II Ś: 1 jogurt danone naturalny z ziarnami zbóż; 1 pyszne jabłuszko; kawa parzona z mlekiem
O: makaron pełnoziarnisty gniazda; brokuły gotowane;pałka z kurczaka duszona w piekarniku
po pracy:
2h orbitrek
30 min rowerek stacjonarny
K: 1 kawałek chleba duży razowego podłużny z wędliną drobiową, twarożkiem domowym i rzodkiewką; 1 pomidor; 1 ogórek kiszony; 1 surowa marchew; kubek gorącego mleka koziego
robienie kanapek i obiadu na jutro; przygotowanie do pracy; kąpiel, spakowanie się na zajęcia sportowe; pogaduszki z tż
20- 21 cykling
22 sen

o tak to u mnie wygląda i z aktywnością i z zajęciami i dietą. 24 kg do zrzucenia.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 13:12   #4326
zwariowana-dziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar zwariowana-dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 281
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dziewczyny, pomożecie w ocenie? Dopiero zaczynam więc nie mam dużej wiedzy

Moja R ( a przynajmniej powinna być R...)

1. 8.00 3 łyżki owsianki z wody z suszoną śliwką, orzechami nerkowca i wiórkami kokosowymi, kawa z mlekiem bez cukru, później godzina rowerku
2. 12.00 serek wiejski z kiełkami i pomidorem
3. 15.00 chleb żytni (kromka) z białym serem, warzywami i olejem lnianym
4.pieczone udko z kurczaka z 1/3 woreczka kaszy gryczanej z warzywami na parze, obiad jem w pracy koło godziny 18, po 20 30 minut vacu
5. 21.00 jajecznica z 2 jajek z pomidorem

3 i 4 danie zawsze jem w pracy.

Z góry dziękuje
zwariowana-dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 13:38   #4327
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Witajcie znowu. Zaczynam od nowa diete, cel: - 3-4 kg. Na dzis srednio sie przygotowalam, wiec mam za duze odstepy miedzy posilkami, ale jutro sie juz bardziej postaram.

Dzisiejsze R:

1. Owsianka: pol miseczki mleka 2%, 4 lyzki platkow owsianych, 2 lyzki mieszanki kawaleczkow suszonych owocow, zielona herbata.

2. kawa z mlekiem i lyzeczka cukru, jablko, serek homo z musem malinowym

3. 3 eskalopki z poledwiczki, grillowane, do tego salatka: salata, cebulka, pomidorki koktajlowe, troszke sera plesniowego, pestki slonecznika i vinegret, zielona herbata.

4. na kolacje: jajko lub dwa na miekko, do tego czerowna papryka i 2 plastry wedliny, ziolka na dobry sen.

Jutro postaram sie zjesc cos tresciwszego w pracy, niz tylko homo i owoc.
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 15:24   #4328
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez monita01 Pokaż wiadomość
Witajcie znowu. Zaczynam od nowa diete, cel: - 3-4 kg. Na dzis srednio sie przygotowalam, wiec mam za duze odstepy miedzy posilkami, ale jutro sie juz bardziej postaram.

Dzisiejsze R:

1. Owsianka: pol miseczki mleka 2%, 4 lyzki platkow owsianych, 2 lyzki mieszanki kawaleczkow suszonych owocow, zielona herbata.

2. kawa z mlekiem i lyzeczka cukru, jablko, serek homo z musem malinowym

3. 3 eskalopki z poledwiczki, grillowane, do tego salatka: salata, cebulka, pomidorki koktajlowe, troszke sera plesniowego, pestki slonecznika i vinegret, zielona herbata.

4. na kolacje: jajko lub dwa na miekko, do tego czerowna papryka i 2 plastry wedliny, ziolka na dobry sen.

Jutro postaram sie zjesc cos tresciwszego w pracy, niz tylko homo i owoc.
sama zauważyłaś, że przydałoby się coś treściwszego w drugim posiłku, oprócz tego chyba nie ma się do czego przyczepic, orzechy jakieś wrzuc jeszcze i będzie fajnie

sporo węgli prostych rano, ale potem ich raczej nie masz, więc pod tym względem też jest okej, jak na moje oko. powodzenia
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 15:38   #4329
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze:
I (4:30) : kasza manna (2 łyżki kaszy, łyżka otrębów pszennych) posypana cynamonem, z dwiema wielkimi łyżkami domowego musu jabłkowego (), płatkami migdałów i słonecznikiem + jabłko + gruszka + kawa zbożowa;
-> (8:00): 2 marchewki, rzodkiewka, kawałek papryki
II (9:30): składana kanapka z razowca z masłem, pomidorem, ogórkiem kiszonym i rzodkiewką + Michaszek + kawa;
III (12:30): jabłko + jogurt naturalny (150 g);
IV (16:00): 2 spore ziemniaki + jajko sadzone (na oliwie z oliwek) + kawałek gotowanego kalafiora i papryki + porcja groszku z marchewką (prosto ze słoika, bez dodatkowego przyrządzenia);
V (19:30): serek wiejski lekki (200 g) z cynamonem + porcja warzyw (pomidor, ogórek, papryka, rzodkiewka).
Do picia: woda, herbata cytrynowa, herbata jabłko z cynamonem, kompot z jabłek, herbata zielona.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 15:47   #4330
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze:
I (4:30) : kasza manna (2 łyżki kaszy, łyżka otrębów pszennych) posypana cynamonem, z dwiema wielkimi łyżkami domowego musu jabłkowego (), płatkami migdałów i słonecznikiem + jabłko + gruszka + kawa zbożowa;
-> (8:00): 2 marchewki, rzodkiewka, kawałek papryki
II (9:30): składana kanapka z razowca z masłem, pomidorem, ogórkiem kiszonym i rzodkiewką + Michaszek + kawa;
III (12:30): jabłko + jogurt naturalny (150 g);
IV (16:00): 2 spore ziemniaki + jajko sadzone (na oliwie z oliwek) + kawałek gotowanego kalafiora i papryki + porcja groszku z marchewką (prosto ze słoika, bez dodatkowego przyrządzenia);
V (19:30): serek wiejski lekki (200 g) z cynamonem + porcja warzyw (pomidor, ogórek, papryka, rzodkiewka).
Do picia: woda, herbata cytrynowa, herbata jabłko z cynamonem, kompot z jabłek, herbata zielona.
Dalej musisz być na P??? JA bym wywaliła lighty i zamieniła je na normalne serki. Do ziemniaków też by się jakieś masełko przydało (uwierz mi są wtedy smaczniejsze i jeszcze koperek ) Nie jesz wędliny? Do tej kanapki składanej przydałby się chociaż ser żółty. Taka kanapka z samymi warzywami nie jest pełnowartościowym posiłkiem i nie syci. pamiętam Twoje pierwsze jadłospisy i widac że zrobiłaś duze postępy Jednak według mnie to takie słabe U. Dużo u Ciebie warzyw i dobrze, jednak to bardziej na R. Własnie kolacja wydaje mi się taka redukcyjna.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 15:51   #4331
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiejsze R
I owsianka 4 łyż z przyprawą piernikową, całą gruszką, łyżką żurawiny suszonej oraz 2 łyż serka wiejskiego
II kanapka składana z żytniego z twarogiem, papryką i kapustą pekińską
III miseczka kremu z brokułów, kromka razowca z twarogiem wędzonym (z Lidla) i ogórek kiszony (nie najadłam się, stąd dojadanie kanapką)
IV omlet z 2 jaj z warzywami (jeszcze nie wiem, jakimi dokładnie- czy na patelnię, czy surówka...)

do picia: kawa z mlekiem x2, herbata zielona, dużo wody, siemię lniane (od dziś zaczynam, naczytałam się o jego zbawiennym wpływie na wagę, włosy, paznokcie i cerę )
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 15:54   #4332
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dalej musisz być na P??? JA bym wywaliła lighty i zamieniła je na normalne serki. Do ziemniaków też by się jakieś masełko przydało (uwierz mi są wtedy smaczniejsze i jeszcze koperek ) Nie jesz wędliny? Do tej kanapki składanej przydałby się chociaż ser żółty. Taka kanapka z samymi warzywami nie jest pełnowartościowym posiłkiem i nie syci. pamiętam Twoje pierwsze jadłospisy i widac że zrobiłaś duze postępy Jednak według mnie to takie słabe U. Dużo u Ciebie warzyw i dobrze, jednak to bardziej na R. Własnie kolacja wydaje mi się taka redukcyjna.
Powinnam być na P, ale mi zupełnie nie wychodzi, więc mówiłam już że na razie dla mnie głównym celem jest to, żeby przede wszystkim nie tracić dalej na wadze. Serek wiejski jem light, bo mi najbardziej smakuje. Zwłaszcza, że znalazłam teraz swój serkowy "KWC" (), którego nie mam zamiaru zdradzać z innymi. Z kolacją też już wspominałam, że jem mniej bo dość szybko się kładę. Zwłaszcza teraz kiedy muszę wstać o godzinie 4:00. Niestety mam spore kłopoty ze snem a gdy jeszcze zjem więcej na noc to już w ogóle spać nie mogę

P.s. I jeszcze troszkę prywaty... piotrek1994 -> witam w temacie właściciela jednego z moich ulubionych blogów śniadaniowych
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 15:58   #4333
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R
I owsianka 4 łyż z przyprawą piernikową, całą gruszką, łyżką żurawiny suszonej oraz 2 łyż serka wiejskiego
II kanapka składana z żytniego z twarogiem, papryką i kapustą pekińską
III miseczka kremu z brokułów, kromka razowca z twarogiem wędzonym (z Lidla) i ogórek kiszony (nie najadłam się, stąd dojadanie kanapką)
IV omlet z 2 jaj z warzywami (jeszcze nie wiem, jakimi dokładnie- czy na patelnię, czy surówka...)

do picia: kawa z mlekiem x2, herbata zielona, dużo wody, siemię lniane (od dziś zaczynam, naczytałam się o jego zbawiennym wpływie na wagę, włosy, paznokcie i cerę )
Mi się podoba. I jeśli byłaś głodna to bardzo dobrze ze zjadłaś tą kanapkę. Nie wolno się głodzić nawet na R

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Powinnam być na P, ale mi zupełnie nie wychodzi, więc mówiłam już że na razie dla mnie głównym celem jest to, żeby przede wszystkim nie tracić dalej na wadze. Serek wiejski jem light, bo mi najbardziej smakuje. Zwłaszcza, że znalazłam teraz swój serkowy "KWC" (), którego nie mam zamiaru zdradzać z innymi. Z kolacją też już wspominałam, że jem mniej bo dość szybko się kładę. Zwłaszcza teraz kiedy muszę wstać o godzinie 4:00. Niestety mam spore kłopoty ze snem a gdy jeszcze zjem więcej na noc to już w ogóle spać nie mogę

P.s. I jeszcze troszkę prywaty... piotrek1994 -> witam w temacie właściciela jednego z moich ulubionych blogów śniadaniowych
KWC ???? Co to Ok, rouzumiem, ale w pracy czy szkole powinnaś jeśc lepiej. Jakaś kanapka z wędliną lub serem żółtym i do tego warzywa
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 16:03   #4334
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mi się podoba. I jeśli byłaś głodna to bardzo dobrze ze zjadłaś tą kanapkę. Nie wolno się głodzić nawet na R

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------



KWC ???? Co to Ok, rouzumiem, ale w pracy czy szkole powinnaś jeśc lepiej. Jakaś kanapka z wędliną lub serem żółtym i do tego warzywa
Chodzi mi o "Kosmetyk Wszech Czasów", ale nie wiem jak to odnieść do serka wiejskiego Niech będzie SWC
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 16:09   #4335
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Chodzi mi o "Kosmetyk Wszech Czasów", ale nie wiem jak to odnieść do serka wiejskiego Niech będzie SWC
Aha wszytko jasne Ja tez mam swój ulubiony i z tej firmy smakuje mi lekki i tradycyjny To jak juz lubisz lekkie to je jedz, ale jak idziesz do szkoły do kanapki z samymi warzywami to zły pomysł. Nie jesz mięsa, sera żółtego? Jak nie to moze pasztet sojowy??? Zdrowsze i bardziej sycące
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 16:25   #4336
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Aha wszytko jasne Ja tez mam swój ulubiony i z tej firmy smakuje mi lekki i tradycyjny To jak juz lubisz lekkie to je jedz, ale jak idziesz do szkoły do kanapki z samymi warzywami to zły pomysł. Nie jesz mięsa, sera żółtego? Jak nie to moze pasztet sojowy??? Zdrowsze i bardziej sycące
Do szkoły nie chodzę, bo studiuję, więc zajęcia mam ewentualnie tylko w weekendy Obecnie jeszcze pracuję sezonowo, ale to tez jakieś 2 tygodnie może i się skończy... Postaram się dokładać jakiś kawałek sera czy szynki jeśli tylko będę miała w domu jakieś fajne. Nie jem tych co kupuje mama, a jakoś nie chce mi się latać do sklepu po 2 czy 3 plasterki szynki.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 16:32   #4337
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Do szkoły nie chodzę, bo studiuję, więc zajęcia mam ewentualnie tylko w weekendy Obecnie jeszcze pracuję sezonowo, ale to tez jakieś 2 tygodnie może i się skończy... Postaram się dokładać jakiś kawałek sera czy szynki jeśli tylko będę miała w domu jakieś fajne. Nie jem tych co kupuje mama, a jakoś nie chce mi się latać do sklepu po 2 czy 3 plasterki szynki.
To powiedz mamie jakie ma Ci kupić A jak nie ser czy szynka to może być jajko albo jakaś sałatka np. grecka z grzankami
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 16:43   #4338
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To powiedz mamie jakie ma Ci kupić A jak nie ser czy szynka to może być jajko albo jakaś sałatka np. grecka z grzankami
To nie jest tak, że jem kanapki tylko i wyłącznie z warzywami. Dodaję czy to jajko, czy jakieś pasty, czy makrelę itd. Ostatnio miałam fazę na camamberta. Po prostu daję co mam Albo dokładam pestki dyni, o których często zapominam wspomnieć w jadłospisie, bo skupiam się na wszystkich bakaliach i pestkach, które dodaje do owsianki/kaszy...
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 16:47   #4339
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Zdrowo i pyyyycha, zwłaszcza II i IV

Dzięki Eh te pierożki były pyyyszne ale juz wszystkie zjedzone

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-10-22 o 17:16
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 16:52   #4340
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że jem kanapki tylko i wyłącznie z warzywami. Dodaję czy to jajko, czy jakieś pasty, czy makrelę itd. Ostatnio miałam fazę na camamberta. Po prostu daję co mam Albo dokładam pestki dyni, o których często zapominam wspomnieć w jadłospisie, bo skupiam się na wszystkich bakaliach i pestkach, które dodaje do owsianki/kaszy...
Nie musisz się tłumaczyć A camemberta kocham tak samo jak brie Kostkę pochłaniam na raz
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 16:52   #4341
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje r na jutro:

1. (6.30): owsianka: 3 łyżki płatków górskich, 3 morele, łyżka wiórków kokosowych, 200 ml mleka
2. (9.30): 300 ml świeżego soku jabłkowego
3. (12.30): kromki chlebarazowego z sałatą, szynką, ogórkiem
4. (14.30): 2 marchewki
5. (17.30): zupa warzywna
6. (20.00): garść pestek słonecznika, zielona herbata
7. (22.00): omlet z 1 (2?) jajek + papryka + pomidor
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 18:47   #4342
Sowilo
Zadomowienie
 
Avatar Sowilo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
5 kg w miesiąc przy tak nikłym ruchu? Łał Ładny wynik, gratuluję Dużo masz do zrzucenia?

A jadłospis bardzo dobry, nie wiem jak to wychodzi objętościowo, bo nie potrafię na oko ocenić ilości po masie produktów, ale zdrowy, dużo warzyw, NNKT i białka
W sumie do zgubienia mam 15 kg, najchętniej do lutego (ahh.. studniówka! )

Co do ilości.. to np. na obiad trzy pulpeciki z takiej ilości mięsa mielonego mi wyszły. 30 g makaronu to 18 rurek (takie o średnicy 1cm, długości 4cm). A 250 g sałatki (warzywa + białko) mieści mi się prawie do pełna w okrągłym pojemniczku o średnicy ok. 10cm i wysokości ok. 6cm.

Przerwy między posiłkami mam trzygodzinne. Jak zjem, to czuję się bardzo pełna, ale po dwóch godzinach już czuję nieprzyjemne ssanie. Potem znów jedzonko, najedzona i ssie. I tak w koło.
__________________
Catch me, if you want.
Catch me if you can... x3

08.06.2010 ♥ 08.08.2016 ♥ ??.??.????

Edytowane przez Sowilo
Czas edycji: 2012-10-22 o 18:50
Sowilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 19:07   #4343
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U

Śniadanie (w podróży): podłużna grahamka z masłem, pastą z tuńczyka, papryką i pomidorem
II śniadanie: naturalny serek homogenizowany z granatem, kakao naturalnym i pistacjami
Obiad: mięso z udźca indyka w oliwie i przyprawach, z kaszą kuskus, cukinią, kolorowymi paprykami i czerwoną cebulą
Podwieczorek: jabłko, cappuccino marcepanowe
Kolacja: 2 kromki ziarnistego razowca z serem pleśniowym, pomidorem i sałatą

Do picia: woda źródlana, kawa z mlekiem i przyprawą do szarlotki, herbaty: zielona, 2x ziołowa
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 19:42   #4344
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

10 tost francuski (chleb razowy)z malinami i jogurtem naturalnym
11 godzinny bieg
12 30 tost francuski (chleb razowy) z 3 plasterkami szynki drobiowej i 2 rzodkiewkami
15 zupa jarzynowo kalafiorowa z kawałkami gotowanego cyca
18 zupa krem brokułowa z prażonymi pestkami słonecznika
20 30 zupa z 15

do picia woda
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 19:44   #4345
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
U

Śniadanie (w podróży): podłużna grahamka z masłem, pastą z tuńczyka, papryką i pomidorem
II śniadanie: naturalny serek homogenizowany z granatem, kakao naturalnym i pistacjami
Obiad: mięso z udźca indyka w oliwie i przyprawach, z kaszą kuskus, cukinią, kolorowymi paprykami i czerwoną cebulą
Podwieczorek: jabłko, cappuccino marcepanowe
Kolacja: 2 kromki ziarnistego razowca z serem pleśniowym, pomidorem i sałatą

Do picia: woda źródlana, kawa z mlekiem i przyprawą do szarlotki, herbaty: zielona, 2x ziołowa

przykładnie jak zwykle Co to za cappuccino?

To dodam jeszcze dzisiejsze U
I grzanki z chleba żytniego - z łososiem wędzonym w kawałku, odrobiną chrzanu żurawinowego i rukolą / kozim serem, pomidorkami żółtymi i szczypiorem + kawa parzona

II serek homo naturalny z kilkoma łyżkami domowych powideł sliwkowych i orzechami włoskimi
świezy sok marchewkowy

III wołowina po marokańsku - duszona z papryką, marchewką, kuskusem, rodzynkami i dużą ilością natki pietruszki

ricore, 2 garści orzechów włoskich

IV tortilla wieloziarnista zapiekana z brokułem i kozim serem

do picia ponadto: woda, wapno, espresso i herbata zielona
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 20:11   #4346
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

No to wrzucam dzisiejsze U

I. Zapiekane pełnoziarniste świderki z jabłkiem, cynamonem i serkiem wiejskim + podjedzone trochę ogórka, papryki, z 2plasterki sera żółtego, troszkę szynki domowej
II. w szkole: z 10orzechów włoskich, kanapka z razowca z twarogiem i ogórkiem, banan
III. ziemniaki, grillowana pierś z kurczaka, surówka z kapusty pekińskiej, pomidora, rzodkiewki, oliwy z oliwek i jakichś ziół
IV. duża miseczka fasolki po bretońsku; 150 g mieszanki studenckiej
V. 3 duże kawałki sernika domowego
VI. grillowana tortilla z mozarellą, kurczakiem, gruszką, orzechami włoskimi i żurawiną; 2 jajka na twardo
VII. a teraz słonecznik podjadam
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 20:12   #4347
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Sowilo Pokaż wiadomość
W sumie do zgubienia mam 15 kg, najchętniej do lutego (ahh.. studniówka! )

Co do ilości.. to np. na obiad trzy pulpeciki z takiej ilości mięsa mielonego mi wyszły. 30 g makaronu to 18 rurek (takie o średnicy 1cm, długości 4cm). A 250 g sałatki (warzywa + białko) mieści mi się prawie do pełna w okrągłym pojemniczku o średnicy ok. 10cm i wysokości ok. 6cm.

Przerwy między posiłkami mam trzygodzinne. Jak zjem, to czuję się bardzo pełna, ale po dwóch godzinach już czuję nieprzyjemne ssanie. Potem znów jedzonko, najedzona i ssie. I tak w koło.
3 miesiące, 15kg- to się może nie udać Przy nadwadze początkowo bardzo łatwo traci się kilogramy, ale czym mniej ważysz tym trudniej, zdarzają się zastoje... Prawdopodobnie będziesz musiała dołożyć jakieś ćwiczenia, zresztą warto, bo ciało po odchudzaniu jest mało jędrne, za dużo skóry itd., po prostu może wyglądać nie tak jakbyś chciała

A tej sałatki to jakoś dramatycznie mało! Warzywa prawie że nie mają kalorii, moim zdaniem możesz spokojnie zjadać je do syta.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 20:35   #4348
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze R:

7.00 - 5 łyżek (przed ugotowaniem) kaszy jęczmiennej z dwoma marchewkami i garścią pokrojonej sałaty, 1/2 wiejskiego, duuuży kubek czarnej kawy
11.45 - kotlet ze szpinaku i tofu, kasza gryczana (100g ugotowanej), surówka z selera
15.40 - duża miska barszczu ukraińskiego z jajkiem
18.30 - 1/2 grahamki
--trening - spinning + 25 minut sauny - chyba nigdy się tak ze mnie nie lało --
20.30 - duży kubek jogurtu z siemieniem lnianym, szklanka soku pomidorowego
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 21:00   #4349
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Sniadanie
manna 500 ml mleka 4 lyzki kaszy,lyzka kokosa,lyzka maku
kromka razowego z ,maslem i dzemem
kromka z 3 plastrami tlustego babcinego twarogu

2
ogurt ale owoc i 5 wloskich

obiad
pol worka kaszy jjeczmiennej z gulaszem z miesa wieprzowego zabielany smietana i surowka z oliwa z oliwelk

kolacja
200 g wiesniaka z 2 ablkami i 10 wloskimi
kanapka z 2 plastrami szynki
kanapka z polowa makreli
kanapka z serem zoltym i maslem

warzywka
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 21:41   #4350
Wiolapoprostu
Raczkowanie
 
Avatar Wiolapoprostu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczecin.
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze owocowe U :
śn. płatki na mleku 1,5% z cynaonem gałką uszkatałową,łyżeczką kakao 90%, tost z gruszką i cynamonem, zielona herbata.
IIśn. 150g twarożku doowego z garścią rodzynek, spory banana.
Ob. przed: spora brzoskwinia.
1.5 talerza zupy pomidorowej z makaronem.
Podw. kanapka z bułki żytniej z wędliną z indyka, czerwoną papryką, kapustą pekińską, ogórkie, łyżeczką jogurtu, solą czosnkową, jabłko, kiwi.
Kolacja: jajko na półmiękko, uygotowany talerz brokułów bez dodatków, pomidor.
Wiolapoprostu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.