Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorczy. - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-26, 21:23   #661
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: „Liczy się dla mnie zdrowe odżywianie- raz w tygodniu stosuje jednodniowe głodo

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
ja tak tylko odnosnie twojego podpisu: xs to rozmiar 34

stosowałam różne głodówki (zaczelo sie od jednodniowych) i miedzy innymi dzieki nim musialam potem latami leczyc anoreksje, a ED mam do dzisiaj.
Wątkowi nie wroze dlugiej kariery, mysle że skończy na KZO.
Przecież on cały czas jest na KZ

Cytat:
Napisane przez MWasilewska Pokaż wiadomość
"Poziom twoich wypowiedzi w zasadzie dyskwalifikuje cie, jako partnera w dyskusji" - poziom twojej nieznajomości zasad ortograficznych natomiast dyskwalifikuje Ciebie. I rzeczywiście można go porównać do poziomu gimnazjum-, chociaż nie, w gimnazjum "wypada" potrafić pisać...

Koniec dyskusji
A z kim Ty chcesz dyskutować w taki sposób? Sama ze sobą? Pierwsze widzę aby ktoś zachowywał się tak obcesowo w stosunku do innych użytkowniczek Pamiętaj, że to forum publiczne i nie możesz rościć sobie prawa do bycia w nim ..selekcjonerką
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:25   #662
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: „Liczy się dla mnie zdrowe odżywianie- raz w tygodniu stosuje jednodniowe głodo

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Przecież on cały czas jest na KZ
teraz zostal przeniesiony
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:26   #663
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: „Liczy się dla mnie zdrowe odżywianie- raz w tygodniu stosuje jednodniowe głodo

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
teraz zostal przeniesiony
Wydaje mi się, że był od początku ale nie będę się spierać
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:27   #664
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: „Liczy się dla mnie zdrowe odżywianie- raz w tygodniu stosuje jednodniowe głodo

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że był od początku ale nie będę się spierać
Początkowo był na ogólnej dietetyce, teraz został podpięty do zbiorczego.
No przecież nie pisałabym z prośbą o przeniesienie, gdyby od razu był na KZ
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:29   #665
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: „Liczy się dla mnie zdrowe odżywianie- raz w tygodniu stosuje jednodniowe głodo

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
Początkowo był na ogólnej dietetyce, teraz został podpięty do zbiorczego.
No przecież nie pisałabym z prośbą o przeniesienie, gdyby od razu był na KZ
Ano tak..widzę, że trochę stron już zawiera..ja tutaj zajrzałam jakoś latem chyba..
a jednak dawniej, jak ten czas leci

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2012-09-26 o 21:31
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:35   #666
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: „Liczy się dla mnie zdrowe odżywianie- raz w tygodniu stosuje jednodniowe głodo

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
Odzywki rodem jak z gimnazjum...
Znajdz w polsce sklepy, w ktorych xs to 36 pomijając oczywiście H&M, bo tam nawet rzeczy o wymiarach Large mają metkę s/m
Poziom twoich wypowiedzi w zasadzie dyskwalifikuje cie jako partnera w dyskusji, wiec na sam koniec napiszę tylko, ze prosisz o opinie osob stosujących i o efekty. Stosowalam, wypowiedzialam sie, napisalam o efektach. Piszesz, ze kazdy moze miec wlasne zdanie, po czym nie potrafisz przyjac mojego stanowiska w tym temacie. Chcesz milej dyskusji, bez obrazliwych wypowiedzi? Popracuj nad wlasna kultura, bo jak na razie obrazliwe slowa przykryte pseudo-ironią padły z twojej strony.


P.S. wizazystka, to zawód. Mniemam, ze jednak chodzilo ci o wizazanki.

Z mojej strony EOT, a watek zgloszony do moderacji
klask i:

Faktycznie szkoda gadać z kimś tak... Specyficznym
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:41   #667
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Siejusia Ty tutaj
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 10:24   #668
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Siejusia Ty tutaj
Zupełnie przypadkowo Jaki ten Wizaż mały
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 16:31   #669
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: głodówka

Cytat:
Napisane przez acuutegirl Pokaż wiadomość
H

Będę się smarowała oliwką i balsamami, by skóra była odpowiednio nawilżona i elastyczna
zwłaszcza przy głodówce fiu fiu fiu...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 19:15   #670
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: głodówka

Widać, że jesteś "NASTOLATKĄ" eh, głodówka... co ona da...
Dieta wcale nie jest droga, czasami jakby zamieniasz produkty, albo nie łączysz, zależy...
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 13:03   #671
julissima
Przyczajenie
 
Avatar julissima
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 22
Dot.: głodówka

Cytat:
Napisane przez acuutegirl Pokaż wiadomość
Hej kochane! Z góry napiszę do Was, że nie chcę otrzymywac komentarzy typu 'ale jesteś pusta, ogarnij sie, i tak nie schudniesz, to jest nie zdrowe' itp.
Więc tak, aktualnie jestem chora, przeziębienie mnie dopadło, ale jak wyzdrowieję chcę zacząć głodówkę. W szkole jestem od 8 do 16 więc wtedy będę jadła tylko 2 jabłka i piła wodę. Jak przyjdę ze szkoły to zjem np kaszę i do tego marchewkę startą. Będę piła czerwoną lub zieloną herbatę Do tego co dwa dni spacer , a codziennie brzuszki (zaczynam od 30 codziennie, dojdę do 200 ) + skoki na skakance (około 400 ).
Jak myślicie, uda mi się schudnąć? Ważę 72 kg a wzrostu mam 165 cm co niezbyt dobrze wygląda :/ pomóżcie mi! Będę się smarowała oliwką i balsamami, by skóra była odpowiednio nawilżona i elastyczna Nie jestem jakąś 'bogaczką' tylko nastolatką i nie mam kasy na żadne diety .. Więc głodówka. Życzcie mi powodzenia! ;*
Robisz po prostu głupio. Nie tędy droga. Tylko męczysz organizm.
julissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 22:24   #672
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Co sądzicie o takim sposobie jedzenia?

Po co się tak męczyć?

3-5 kilo spokojnie schudniesz, jeśli na jakiś czas zrezygnujesz ze słodyczy, będziesz jadła 4-5 posiłków dziennie i DUŻO SIĘ RUSZAŁA.

To ostatnie przede wszystkim)
Będzie zdrowo i bezpiecznie. Powodzenia.
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 23:24   #673
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Co sądzicie o takim sposobie jedzenia?

Nie sądzę, żeby ktokolwiek poparł Twój pomysl.
Wszystkie inne odrzucasz, więc rób jak uważasz.

Btw. kiedyś też stosowałam głodówki (jakieś 8 lat temu) i do tej pory nie moge naprawić swojego metabolizmu. Ku przestrodze.
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 00:18   #674
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: Co sądzicie o takim sposobie jedzenia?

to po co pytasz co o tym sadzimy skoro nie da sie ciebie odwiesc od glodowki? tak jak poprzedniczka wspomniala zwolnienie metabolizmu i efekt jojo masz gwarantowany. 4 male posilki ale male! i schudniesz...
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 01:31   #675
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Co sądzicie o takim sposobie jedzenia?

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby ktokolwiek poparł Twój pomysl.
Wszystkie inne odrzucasz, więc rób jak uważasz.

Btw. kiedyś też stosowałam głodówki (jakieś 8 lat temu) i do tej pory nie moge naprawić swojego metabolizmu. Ku przestrodze.

Dobrze prawisz, Hryzostemis.
Rozwalać sobie metabolizm dla 3-5 kilo? To jak amputować nogę z powodu odcisku.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 09:30   #676
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co sądzicie o takim sposobie jedzenia?

Cytat:
Napisane przez KiniaAniela95 Pokaż wiadomość
Witam!

Mam do schudnięcia jakieś 3-5 kilo. Chciałam przez tydzień zrobić sobie rygorystyczną dietę, w sumie trochę głodókę. Czytałam, że może to być dobre przed dietą, a w moim przypadku nie ma do niej przeciwwskazań.
Mam zamiar przez tydzień nie jeść śniadania, ani obiadu, pić dużo herbaty (różnej), bo wody ani jakichś soków nie jestem w stanie pić w dużych ilościach. Przy naprawdę dużym głodzie mogę zjeść jakiegoś cukierka lub wziąśc gumę o życia, ewentualnie popić kilka łyżeczek otrębów herbatą. Jedynym posiłkiem ma być kolacja, nieduża typu jogurt naturalny, kompot, owoce, bułka z pomidorem, gotowane brokuły.
Po takim tygodniu chcę przejść na dietę 1000 kcal. Co o tym sądzicie? Czy stosowałyście kiedyś głodówkę przed dietą i jakie były jej skutki? Jak ewentualnie mam zmienić swoją koncepcje odżywiania podczas tego tygodnia, żeby była bardziej bezpieczna? A może znacie jeszcze jakies triki na pozbycie się głodu nie podjaając lub pomagające w schudnieciu?
Pozdrawiam

Kinia
super, super pomysł! W ten sposób bez trudu stracisz swoje nadprogramowe kilogramy, nabawisz się anemii, zniszczysz cerę, a potem, zanim zdążysz nacieszyć się nową wspaniałą sylwetką-przytyjesz jakieś 6 kilogramów. Poza tym, przy bardzo szybkim gubieniu (z szybkim tyciem w perspektywie) kilogramów, możesz liczyć się z rozstępami i obwisającą skórą. Próbowałam, wiem

Tak szczerze-Twój pomysł jest naprawdę idiotyczny. Przepraszam.
Jeżeli na diecie masz chodzić głodna, to to jest zła dieta. 3-5 kilogramów zrzucisz w trzy miesiące, jeżeli będziesz biegać, pływać, robić brzuszki, jeść więcej błonnika i mniej czekolady.

Cytat:
Napisane przez KiniaAniela95
Dziękuję za odpowiedź, ale nie uda Ci się mnie odwieść od głodówki
To po co piszesz na forum?

Głodówka to jest dobry pomysł na parę dni-trzeba wtedy naprawdę sporo pić niesłodkich napojów (może niekoniecznie wody). Ale nie po to, by schudnąć, tylko po to, by oczyścić organizm.


Cytat:
Napisane przez KiniaAniela95
Niestety nie mam przede wszystkim czasu i przy okazji też ochoty na ćwiczenia w "wolnym"(od szoły) czasie.
O matko.
Jesteś młoda, masz kupę czasu. Serio. Zobaczysz, co będzie później
Brak czasu nie jest żadną wymówką-chcesz schudnąć, musisz ćwiczyć.
Nie wiem, ile masz lat (rok urodzenia w nicku?), ale skoro piszesz o szkole, nie możesz być mamutem.
Gdzieś w Twoim wieku też próbowałam schudnąć dietami, efekt był taki, że przytyłam. Teraz, jeżeli chcę schudnąć, robię to w bezpieczny sposób, gubię najwyżej 2kg na miesiąc, w ogóle tego nie odczuwam, a efekty są trwałe tudzież wspaniałe.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:52   #677
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Co sądzicie o takim sposobie jedzenia?

Cytat:
Napisane przez KiniaAniela95 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam do schudnięcia jakieś 3-5 kilo. Chciałam przez tydzień zrobić sobie rygorystyczną dietę, w sumie trochę głodókę. Czytałam, że może to być dobre przed dietą, a w moim przypadku nie ma do niej przeciwwskazań.
Mam zamiar przez tydzień nie jeść śniadania, ani obiadu, pić dużo herbaty (różnej), bo wody ani jakichś soków nie jestem w stanie pić w dużych ilościach. Przy naprawdę dużym głodzie mogę zjeść jakiegoś cukierka lub wziąśc gumę o życia, ewentualnie popić kilka łyżeczek otrębów herbatą. Jedynym posiłkiem ma być kolacja, nieduża typu jogurt naturalny, kompot, owoce, bułka z pomidorem, gotowane brokuły.
Po takim tygodniu chcę przejść na dietę 1000 kcal. Co o tym sądzicie? Czy stosowałyście kiedyś głodówkę przed dietą i jakie były jej skutki? Jak ewentualnie mam zmienić swoją koncepcje odżywiania podczas tego tygodnia, żeby była bardziej bezpieczna? A może znacie jeszcze jakies triki na pozbycie się głodu nie podjaając lub pomagające w schudnieciu?
Pozdrawiam
Kinia
chcesz być na głodówce, a w międzyczasie przegryzać cukierkami ??? no czegoś głupszego w życiu nie czytałam. do głodówki to trzeba się przygotować i ją umiejętnie przeprowadzić, najlepiej jak ma się urlop czy parę dni wolnych, a nie z doskoku, gdzie możesz nie tylko nabawić się jojo, ale i np. zemdleć w szkole albo na ulicy. totalna porażka i głupota
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 16:07   #678
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Co sądzicie o takim sposobie jedzenia?

Zawsze zastanawiam się po co powstają takie wątki. Wiadomo, że zostaniesz skrytykowana, a jak bedziesz chciała zrobic tę diete to i tak ją zrobisz. Niepotrzebnie tracisz swój i nasz czas.
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 16:36   #679
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Mam nadzieję, że wyszukiwaka powiedziała mi prawdę i wzkazała najbardziej odpowiedni dział dla mojego postu.
Otóż wymyśliłam sobie głodówkę. Troszkę z chęci schudnięcia, a trochę z zainteresowania zdrowym trybem życia. Jakiś czas temu odchudzałam się, ale i tak się się skończyło napaścią na lodówkę, więc postanowiłam stosować się po prostu do diety "żryj mniej" (i chyba to działa, na razie nie widzę jeszcze "namacalnych efektów", ale dzięki małym porcjom czuję się lżej), oduczyć się pochłaniania słodyczy i zacząć w końcu jeść śniadania. Nabieranie pozytywnych nawyków jest ciągle w toku i pomyślałam sobie, że gdy zdrowsze odżywianie stanie się moim przyzwyczajeniem, mogłabym iść krok dalej. Mój projekt polegałby na jedzeniu zdrowych, lekkostrawnych rzeczy (powiedzmy tydzień?) - warzywa, owoce, warzywne zupy, soki i paćki miksowane za pomocą blendera (ale jako dodatek, pochłanianie wyłącznie płynnych pokarmów rozleniwia żołądek) oraz na odstawieniu mięsa.
Potem chciałabym przejść na dwudniową głodówkę - wydaje mi się, że dla mnie będzie to dobry czas jak na pierwszy raz, po prostu chciałabym sprawdzić, jakie będę miała wrażenia Dodam, że kiedyś brałam udział w wydarzeniu związanym z medytacjami i się tam nie jadło przez chyba ok 30 godzin i jeden dzień nie piło. Dla mnie było to absolutnie nieodczuwalne i odebrałam to wręcz jako... przyjemne, w tym sensie, że człowiek faktycznie łatwiej się skupia
Po tych dwóch dniach chciałabym stopniowo zacząć wracać do jedzenia, czyli prawdopodobnie jakaś wodnista zupka z kawałkami warzyw, soki, gotowane warzywa i tak dalej aż do wejścia w coś, co byłoby po prostu rozsądnym, zdrowym żywieniem.
W trakcie głodówki chciałabym po prostu dużo pić.
Właściwie nie liczę na schudnięcie, ale chciałabym jakoś ukoronować swoje postępy w lepszym odżywianiu i lepiej się poczuć. Dwa dni wydało mi się optimum, bo tydzień na samych roślinach to chyba jest już jakaś forma wstępnego oczyszczania się.
Jestem ciekawa opinii i jakiś podpowiedzi.

I jeszcze moje pytanie do tych, które głodówki stosują:
czy ktoś próbował robić sobie mikro-głodówki (np. 1 dzień), ale dość często, powiedzmy raz w miesiącu? Jakie są tego efekty?
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 01:38   #680
Kocica994
Przyczajenie
 
Avatar Kocica994
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 10
GG do Kocica994
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Witam dziewczyny.. Ja tez mam potrzebę przejścia na taką głodówkę. Ważenia 58 kg, chciałabym zejść do 51... Czy ktoś moze mi napisać jak dzień takiej głodówki ma wyglądać? Co jeść ów ogóle? Proszę o pomoc..
Kocica994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:58   #681
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Czy głodówka na pewno jest potrzebna. To może być niebezpieczne. Zmiana jednego złego nawyku, a potem stopniowo kolejnego, już powoduje że organizm się oczyszcza, a nie przybiera toksyn. Organizm ma przecież swoją zdolność oczyszczania, tylko żeby mu w tym nie przeszkadzać. Dni postu, czyli wyeliminowanie ze swojej diety mięsa, które zazwyczaj jest ciężko i dłuuuugostrawne, już pomagają organizmowi w oczyszczaniu.
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:37   #682
Kathareo
Raczkowanie
 
Avatar Kathareo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Svea
Wiadomości: 315
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Stosowałam głodówkę leczniczą, pod nadzorem lekarza, nie jadłam prze 9 dni. Kilka lat temu miewałam bóle w okolicy wyrostka, nie był to atak, ale jednak było to uciążliwe. Lekarze do których chodziłam stwierdzali, że pewnie to wyrostek i pewnie trzeba go będzie kiedyś usunąć, ale na razie lepiej poczekać. Jeden zaproponował mi głodówkę. Przygotowanie oraz wyjście z głodówki powinno trwać dwa razy dłużej niż zamierzona głodówka. Więc na 18 dni przed moją głodówką odstawiłam kawę, herbatę, napoje gazowane, mięso, później stopniowo ryby, nabiał, produkty zbożowe, tak by 3-4 dni przed rozpoczęciem głodówki jeść już tylko warzywa i owoce, ostatnie 2 dni to gotowane warzywa i wywar z nich. A później 7-9 dni wyłącznie woda, dużo wody. Z głodówki wychodzi się w wyżej opisany sposób, tylko w odwrotnej kolejności - 1 dnia po - wywar z warzyw, rozcieńczony sok warzywny, 2 gotowane warzywa, wywar,itd. stopniowo wracając do normalnej, tzn. zdrowej diety. W moim przypadku głodówka pomogła, wszystkie dolegliwości ustapiły.
Głodówka to jednak idiotyczny sposób na odchudzanie, spowalnia metabolizm, kilogramy szybko wrócą.
Kathareo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 11:19   #683
przejezyczenie
Przyczajenie
 
Avatar przejezyczenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 5
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Według mnie strasznie tu demonizujecie głodówki. Stosowało sie je już od dawna i lekarze często nie widzą żadnych przeciwwskazań do ich przeprowadzania o ile są przeprowadzane właściwie. Natomiast dosyć mało rozsądne jest chyba przeprowadzanie głodówki, której jedynym celem jest utrata kilogramów. Szczególnie, że osoby, które przeprowadzają je w takim celu zazwyczaj nie bardzo mają o głodówkach pojęcie. Głodówka jest dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i przygotowanie go do zdrowej diety. Ale odstawianie jedzenia na kilka dni po to żeby później wrócić do starych nawyków może tylko rozregulowac metabolizm, no i nie mówię już o piciu w trakcie głodówki kawy, która odwadnia i wypłukuje minerały. Wtedy głodówka rzeczywiście może być niebezpieczna.
Ja jestem aktualnie szósty dzien na lemon detoks i zaczęłam ją głównie po to żeby właśnie oczyścić organizm z toksyn. Nie jest to restrykcyjna głodówka - chodzi o picie dziennie 7-10 szklanek lemoniady składającej się z świeżo wyciśniętego soku z połówki cytryny, pieprzu cayenne, syropu klonowego i wody. Tak więc cytryna oczyszcza organizm, syrop klonowy dostarcza niezbędnych kalorii (jedna szklanka lemoniady ma 100-200 kalorii) a cayenne pzryspiesza przemianę materii, pzry czyn nie jedzenie i nie picie niczego innego odciąża organizm i może on skupić się na oczyszczaniu. Jak pisałam jestem an tej dicie 6 dzień i czuję się świetnie, widze poprawę wyglądu skóry i paznokci (szczególnie skóry - jest gładsza i promienna), mam dużo energii, chociaż przy większym wysiłku (zauważyłam to np przy wbieganiu na 2 piętro po schodach na obcasach) jestem bardziej zmęczona niż zwykle, mam dużo bardziej pozytywny nastrój i ogólnie czuję się właśnie zdrowo i czysto
Więc myślę, że jeżeli ktoś podejmuje głodówkę z odpowiednich powodów i wie o niej wystarczająco dużo to więcej jest w tym dobrego niż złego.
przejezyczenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 13:46   #684
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez przejezyczenie Pokaż wiadomość
Nie jest to restrykcyjna głodówka - chodzi o picie dziennie 7-10 szklanek lemoniady składającej się z świeżo wyciśniętego soku z połówki cytryny, pieprzu cayenne, syropu klonowego i wody. Tak więc cytryna oczyszcza organizm, syrop klonowy dostarcza niezbędnych kalorii (jedna szklanka lemoniady ma 100-200 kalorii) a cayenne pzryspiesza przemianę materii, pzry czyn nie jedzenie i nie picie niczego innego odciąża organizm i może on skupić się na oczyszczaniu. Jak pisałam jestem an tej dicie 6 dzień i czuję się świetnie, widze poprawę wyglądu skóry i paznokci (szczególnie skóry - jest gładsza i promienna), mam dużo energii, chociaż przy większym wysiłku (zauważyłam to np przy wbieganiu na 2 piętro po schodach na obcasach) jestem bardziej zmęczona niż zwykle, mam dużo bardziej pozytywny nastrój i ogólnie czuję się właśnie zdrowo i czysto
Więc myślę, że jeżeli ktoś podejmuje głodówkę z odpowiednich powodów i wie o niej wystarczająco dużo to więcej jest w tym dobrego niż złego.
Nie stosowalam tej diety, zreszta teraz jestem w ciazy i zwyczajnie nawet nie mysle o dietach, ale moja przyjaciolka w 10 dni stracila 7kg zbednego balastu, buzka jak z obrazka, swiezynka po prostu. Moze az tak nie bylo tego widac (obstawialam 4kg, ale zawsze tyla w brzuszku, ktory kryla, wiec nie mialam jak ocenic w sumie), ale wyraznie wypiekniala i poczula sie lekko co zmotywowalo ja do zdrowej diety (kasze, chude mieso, warzywa i... alkohol w tej samej ilosci co wczesniej, ale chociaz juz cos:P). Teraz ona tez jest w ciazy, a na diecie byla przed i ma swietne wyniki. Jej kolezanki z pracy (slynna perfumeria) tez sie maltretowaly Nera (nazwa diety cayenne)i wszystko bardzo zadowolone, wiadomo, restrykcyjna jest, ale efekty sama widzialam
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 08:27   #685
Evangelina___
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 55
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

zapraszam was do mojego wpisu na blogu http://badzfit.blogspot.com/2013/05/...yszczania.html dotyczącego głodówki jako złego wyboru drogi dietetycznej
__________________


http://badzfit.blogspot.com/ blog poświęcony tematyce fitnessu, zdrowemu odżywianiu oraz sposobom na zdrowe i efektywne odchudzanie

Evangelina___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:34   #686
mrjohny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Zajrzycie na www.detoksykacjaorganizmu.com.pl, sporo informacji o detoksie organizmu i ponadto sporo ciekawych porad
mrjohny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 15:06   #687
klaudiak96
Rozeznanie
 
Avatar klaudiak96
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 823
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Cześc dziewczyny.
ja nie tyle chce dołączyć do wątku, co raczej pomóc niektórym z was schudnąć. No bo odchudzanie to szalenie skomplikowany proces, nie chodzi tylko o jedzenie i treningi ale o umysł, głowę. No ja miałam zaburzenia odzywiania, obżerałam się , i bulimia etc.. i wyszłam z tego. Chce pomóc. To nie spam
Jesli chcesz pogadać, oczekujesz wsparcia, motywacji ,napisz do mnie
majnekon@onet.pl
klaudiak96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 19:11   #688
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Kathareo Pokaż wiadomość
Stosowałam głodówkę leczniczą, pod nadzorem lekarza, nie jadłam prze 9 dni. Kilka lat temu miewałam bóle w okolicy wyrostka, nie był to atak, ale jednak było to uciążliwe. Lekarze do których chodziłam stwierdzali, że pewnie to wyrostek i pewnie trzeba go będzie kiedyś usunąć, ale na razie lepiej poczekać. Jeden zaproponował mi głodówkę. Przygotowanie oraz wyjście z głodówki powinno trwać dwa razy dłużej niż zamierzona głodówka. Więc na 18 dni przed moją głodówką odstawiłam kawę, herbatę, napoje gazowane, mięso, później stopniowo ryby, nabiał, produkty zbożowe, tak by 3-4 dni przed rozpoczęciem głodówki jeść już tylko warzywa i owoce, ostatnie 2 dni to gotowane warzywa i wywar z nich. A później 7-9 dni wyłącznie woda, dużo wody. Z głodówki wychodzi się w wyżej opisany sposób, tylko w odwrotnej kolejności - 1 dnia po - wywar z warzyw, rozcieńczony sok warzywny, 2 gotowane warzywa, wywar,itd. stopniowo wracając do normalnej, tzn. zdrowej diety. W moim przypadku głodówka pomogła, wszystkie dolegliwości ustapiły.
Głodówka to jednak idiotyczny sposób na odchudzanie, spowalnia metabolizm, kilogramy szybko wrócą.
Dziękuję za Twoją wypowiedź. Dużo cennych informacji, mam nadzieje, że fachowych (z wiedzą od lekarza). Super podsumowanie !

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez przejezyczenie Pokaż wiadomość
Według mnie strasznie tu demonizujecie głodówki. Stosowało sie je już od dawna i lekarze często nie widzą żadnych przeciwwskazań do ich przeprowadzania o ile są przeprowadzane właściwie. Natomiast dosyć mało rozsądne jest chyba przeprowadzanie głodówki, której jedynym celem jest utrata kilogramów. Szczególnie, że osoby, które przeprowadzają je w takim celu zazwyczaj nie bardzo mają o głodówkach pojęcie. Głodówka jest dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i przygotowanie go do zdrowej diety. Ale odstawianie jedzenia na kilka dni po to żeby później wrócić do starych nawyków może tylko rozregulowac metabolizm, no i nie mówię już o piciu w trakcie głodówki kawy, która odwadnia i wypłukuje minerały. Wtedy głodówka rzeczywiście może być niebezpieczna.
Ja jestem aktualnie szósty dzien na lemon detoks i zaczęłam ją głównie po to żeby właśnie oczyścić organizm z toksyn. Nie jest to restrykcyjna głodówka - chodzi o picie dziennie 7-10 szklanek lemoniady składającej się z świeżo wyciśniętego soku z połówki cytryny, pieprzu cayenne, syropu klonowego i wody. Tak więc cytryna oczyszcza organizm, syrop klonowy dostarcza niezbędnych kalorii (jedna szklanka lemoniady ma 100-200 kalorii) a cayenne pzryspiesza przemianę materii, pzry czyn nie jedzenie i nie picie niczego innego odciąża organizm i może on skupić się na oczyszczaniu. Jak pisałam jestem an tej dicie 6 dzień i czuję się świetnie, widze poprawę wyglądu skóry i paznokci (szczególnie skóry - jest gładsza i promienna), mam dużo energii, chociaż przy większym wysiłku (zauważyłam to np przy wbieganiu na 2 piętro po schodach na obcasach) jestem bardziej zmęczona niż zwykle, mam dużo bardziej pozytywny nastrój i ogólnie czuję się właśnie zdrowo i czysto
Więc myślę, że jeżeli ktoś podejmuje głodówkę z odpowiednich powodów i wie o niej wystarczająco dużo to więcej jest w tym dobrego niż złego.
Dzięki za odpowiedź
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 00:27   #689
BrightBlonde
Raczkowanie
 
Avatar BrightBlonde
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Wiadomości: 54
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Zacznę od tego, że mam sporą niedowagę, ale nigdy nie chudłam poprzez nie jedzenie kompletnie niczego. Coś delikatnego, ale zawsze coś żeby organizm w miarę funkcjonował ... Zdarzało mi się kiedyś z powodu wypełnienia czasu nie jeść dłuższą ilość godzin, i wtedy właśnie gasło światło i lądowałam na ziemi z czarnym obrazem przed oczami na ok minutę, po której wstawałam i byłam nie do życia przez resztę dnia. Nie dążcie do tego.
Głodówka to żaden sposób. Prędzej czy później i tak zaczniesz jeść, i możesz spodziewać się efektu jojo. W ten sposób się nie chudnie Dobiera się właściwy jadłospis. Pije się herbatę czerwoną. Szuka się jedzenia z błonnikiem.
__________________
Blog z modowymi pierdółkami;-)
BrightBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:55   #690
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorcz

Czyli głodówka, ale fachowo i tylko dla oczyszczenia organizmu.

Stosuje się też specjalne lecznicze głodówki, mam bardzo bliski przykład wyleczenia z poważnej choroby.
Oczywiście trzeba dobrze się na tym znać i dobrze znać przeciwwskazania, bo może ta metoda być też niebezpieczna. Są książki na ten temat, ale też trzeba je dobrze czytać i sprawdzać autorów:
Małachow "Lecznicza głodówka"
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik

Edytowane przez ekspedientka
Czas edycji: 2013-08-20 o 17:03
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.