Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 11:12   #331
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez aszer Pokaż wiadomość
brzmi dobrze, tylko warzyw mało a wagę wywal i nie sprawdzaj zmian co dwa dni, bo zwariujesz
Jak to mało? 3 posiłki z warzywami!!! Przecież nie mogę jeść marchewki do jogurtu
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 12:34   #332
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Jak to mało? 3 posiłki z warzywami!!! Przecież nie mogę jeść marchewki do jogurtu
Czemu? Ja bym pochrupała Ostatnio do wszystkiego ją dorzucam A tak na serio to uważam, że na siłę też nie ma co ich wpychać do menu. Dużo osób pisze, żeby urozmaicać jadłospis, ale nie trzymać się sztywno jakiś ram, a potem pisze, że nie ma tego czy tamtego. Wydaje mi się, że jak czasami zje się posiłek bez warzywa/białka itd to nic złego się nie stanie Takie moje zdanie, ale ja akurat ekspertem nie jestem. Wręcz przeciwnie... niestety bardzo mi daleko do idealnych jadłospisów.

Swoje menu wstawię potem, bo jakoś na razie nie mam zaplanowanych pozostałych posiłków. Zobaczymy na co przyjdzie ochota
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 15:45   #333
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje dzisiejsze:

I. kasza manna z otrębami, rodzynkami, bananem i masłem orzechowym

II. twaróg z jogurtem nat., olejem z pestek winogron, startą marchewką, cynamonem i gałką muszkatołową

III. świeży chleb z ziarnami z masłem/ serem camembert naturalnym i żółtą papryką

IV. zupa krupnik z kawałkami mięsa

V. chyba jajka na miękko/ jajecznica z czerwoną papryką

I jak to wygląda?

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Jak to mało? 3 posiłki z warzywami!!! Przecież nie mogę jeść marchewki do jogurtu
Ja tak jem!
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 17:13   #334
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze:

I. kasza manna z otrębami, rodzynkami, bananem i masłem orzechowym

II. twaróg z jogurtem nat., olejem z pestek winogron, startą marchewką, cynamonem i gałką muszkatołową

III. świeży chleb z ziarnami z masłem/ serem camembert naturalnym i żółtą papryką

z 2 i 3 zrobilabym 2 sniadanie..

IV. zupa krupnik z kawałkami mięsa
zdecydowanie za mało na obiad
V. chyba jajka na miękko/ jajecznica z czerwoną papryką

I jak to wygląda?

nawet na R sie nie nadaje...

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------



Ja tak jem!
tez lubie taki zestaw
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 17:38   #335
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dzisiejsze:
I: 4 omleciki biszkoptowe podane z musem dyniowym i mandarynką + kromka chleba żytniego z masłem i pomidorem + kawa zbożowa z mlekiem;
II: 2 talerze rosołu z ugotowanym kalafiorem, marchewką i dużą ilością natki pietruszki;
III: wzięło mnie na słodki obiad... 8 pierogów (z 50 g miksu: otręby pszenne, mąka żytnia razowa i mąka pszenna pełnoziarnista) z nadzieniem jabłkowo-cynamonowo-miodowym; podane z plastrami małego jabłka, słonecznikiem i cynamonem + filiżanka kefiru;
IV: malutki kawałek domowej pizzy (dokończone po dziecku) + pół buraka z zalewy octowej (też resztka) + tost z chleba żytniego z pomidorem, ogórkiem konserwowym, papryką, żółtym serem, ketchupem i oregano;
V: planuję pół kostki twarogu z cynamonem + kromka żytniego z jajkiem.
Do picia: woda, kawa, herbata zielona z maliną i żurawiną, melisa.

Jakoś tak mało marchewki dzisiaj
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 17:47   #336
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Dzisiejsze:
I: 4 omleciki biszkoptowe podane z musem dyniowym i mandarynką + kromka chleba żytniego z masłem i pomidorem + kawa zbożowa z mlekiem;
brzmi pysznie!
II: 2 talerze rosołu z ugotowanym kalafiorem, marchewką i dużą ilością natki pietruszki;
obiadowo ale bardzo fajnie;
III: wzięło mnie na słodki obiad... 8 pierogów (z 50 g miksu: otręby pszenne, mąka żytnia razowa i mąka pszenna pełnoziarnista) z nadzieniem jabłkowo-cynamonowo-miodowym; podane z plastrami małego jabłka, słonecznikiem i cynamonem + filiżanka kefiru;
nie lubię na słodko ale Twoje musiały byc smaczne
IV: malutki kawałek domowej pizzy (dokończone po dziecku) + pół buraka z zalewy octowej (też resztka) + tost z chleba żytniego z pomidorem, ogórkiem konserwowym, papryką, żółtym serem, ketchupem i oregano;
zamiast po dziecku trzeba jesc z dzieckiem
V: planuję pół kostki twarogu z cynamonem + kromka żytniego z jajkiem.
Do picia: woda, kawa, herbata zielona z maliną i żurawiną, melisa.

Jakoś tak mało marchewki dzisiaj
dzis super
niedziela C słuzy
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 18:35   #337
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Co do łososia to wędzony ale taki w kawałku http://img.e-piotripawel.pl/85478.jpg a nie paczkowany w plastrach Czemu masz uraz? ;d

Od razu dzisiejsze U:
I grzanki graham z wędzonym dorszem, ostrą musztardą paprykową, pomidorem i rukolą / masłem orzechowym crunchy, kakao naturalnym i wędzoną śliwką + kawa parzona

II swiezy sok jabłkowy, tortilla kukurydziana z wedzonym łososiem, domowym sosem curry i zielonym kalafiorem

III frittata ziemniaczana (z czosnkiem, fasolką szparagową, przyprawami i cheddarem) smazona na oliwie i posypana szczypiorkiem

ricore

IV zupa krem soczewicowa z grissini oliwkowymi i suszonymi pomidorami

do picia ponadto: woda, pokrzywa i mięta
Kiedyś, jak jeszcze miałam problemy z ortoreksją, ale zaczęłam już jadać kolacje (oczywiście białkowe), wędzony łosoś często gościł na moim talerzu. Ale razu pewnego zjadłam go tuż przed atakiem czegoś na kształt grypy żołądkowej i zaraz po kolacji wymiotowałam. Do dziś na sam zapach wędzonego łososia robi mi się niedobrze... Ale TŻ uwielbia i często mu przyrządzam z nim kanapki - ale z zatkanym nosem

Menu znowu super
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Porywam mus
Mam trochę słoików, mogę się podzielić

Moje weekendowe jadłospisy nie nadają się do wrzucenia. Świętowanie imienin Mamy i moich = kolejne bicie rekordów w konsumpcji ciast Wszak trzeba pielęgnować przydomek Pożeracza Ciast!!!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 19:12   #338
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kiedyś, jak jeszcze miałam problemy z ortoreksją, ale zaczęłam już jadać kolacje (oczywiście białkowe), wędzony łosoś często gościł na moim talerzu. Ale razu pewnego zjadłam go tuż przed atakiem czegoś na kształt grypy żołądkowej i zaraz po kolacji wymiotowałam. Do dziś na sam zapach wędzonego łososia robi mi się niedobrze... Ale TŻ uwielbia i często mu przyrządzam z nim kanapki - ale z zatkanym nosem

Menu znowu super

Mam trochę słoików, mogę się podzielić

Moje weekendowe jadłospisy nie nadają się do wrzucenia. Świętowanie imienin Mamy i moich = kolejne bicie rekordów w konsumpcji ciast Wszak trzeba pielęgnować przydomek Pożeracza Ciast!!!
Ja mam mus jabłkowy A omlet kakaowy biszkoptowy już robiłaś ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 19:35   #339
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje R/U:
I owsiane placuszki z domowym musem jablkowym z cynamonem i łyżeczką miodu (dalej nie spróbowałam owsianki "zwykłej)
II makaron razowy+ kurczak w sosie śmietanowo serowym (ser żółty+jogurt naturalny) z brokułem, cebulką i pomidorem (późno wstałam dlatego już obiad)
III bułka razowa - jedna połówka z jajkiem na twardo, jogurtem nat., szczypiorem i plastrem szynki drobiowej, druga z serkiem wiejskim z rzodkiewkami, cebulką i szczypiorekiem
IV serek wiejski (3/4) z rzodkiewkami, cebulą i szczypiorkiem

Jest chyba lepiej Dawno nie jadłam sera żółtego, należało mi się
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 20:13   #340
Wiolapoprostu
Raczkowanie
 
Avatar Wiolapoprostu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczecin.
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

prosze o ocene Utrzymanie :

śniadanie : : bułka żytnia z sałatą, wędliną drobiową pomidorem i cebulą/.2 paski czekolady z orzechami laskowymi.

Obiad:: talerz rosołu. / pierś z kurczaka z cebulą i marchewką, 2 ziemniaki, marchewka z jabłkiem.

Podwieczorek: : 3 racuchy z jabłkami.

kolacja: : miseczka doowego usli na leku 2% z cynaonem.

ujdzie? ;>
__________________
"Żyjemy tak jak śnimy - samotnie."
Joseph Conrad

Wiolapoprostu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 20:35   #341
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dzisiejsza red:

I) 2 kanapki na czarnym pieczywie z bieluchem light i polędwicą drobiową + plaster sera białego z pomidorem

II) Jogurt malinowy z otrębami

III) Roladka z indyka nadziewana śliwką, 2 łyżki kaszy jaglanej, sałatka z czerwonej kapusty i salata zielona z pomidorem, papryką, ogórkiem i oliwkami

IV) Plaster domowego chudego pasztetu z chrzanem i plaster szynki z żurawiną

V) Biały ser z sosem pomidorowym i bazylią


Chyba jeszcze zjem marchewki bo mnie ssie...
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 06:00   #342
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Wiolapoprostu Pokaż wiadomość
prosze o ocene Utrzymanie :

śniadanie : : bułka żytnia z sałatą, wędliną drobiową pomidorem i cebulą/.2 paski czekolady z orzechami laskowymi.

Obiad:: talerz rosołu. / pierś z kurczaka z cebulą i marchewką, 2 ziemniaki, marchewka z jabłkiem.

Podwieczorek: : 3 racuchy z jabłkami.

kolacja: : miseczka doowego usli na leku 2% z cynaonem.

ujdzie? ;>
Jeśli na kanapce było masło, albo kurczak był smażony na tłuszczu i te racuszki, to ujdzie. Śniadanie generalnie trochę małe.
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 09:10   #343
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R:

Ś: 1 duża bułka grahamka: obie z masłem, serem żółtym i cebulką; kubek gorącego kakao naturalnego eko ze słodzikiem stevia
IIŚ: 2 naleśniki z mąki orkiszowej razowej smażone na kujawskim rzepakowym z twarożkiem domowym posypane orzeszkami; kawa parzona z mlekiem
IIIŚ: płatki kukurydziane z mlekiem i bananem; snickers dark; kawa z mlekiem parzonka
O: ziemniaki; pierś z kurczaka gotowana polana olejem sezamowym; ryż pełnoziarnisty; groszek z marchewką; herbata miętowa
K: omlet z 2 jaj z mąką pełnoziarnistą, smażony na oliwce; trochę tuńczyka 1/2 puszki wsw; kawałek większy chleba z wędliną drobiową i rzodkiewką; pomidor; ogórek kiszony; surowa marchew; herbata miętowa

po treningu dość późno: 2 wafle ryżowe wieloziarniste z dżemem ananasowym niskosłodzonym cieniutko

ćw: 2 h orbitrek; 1 godzina rowerek stacjonarny; 30 min dywanówka ( wszystko rozłożone w czasie )

i jak?

garden ściskam pisz pw
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2012-12-03 o 09:12
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 14:39   #344
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U
IRyż na mleku z czekoladą
II 3 kromki słonecznikowego z masłem orzechowym, posypane orzeszkami ziemnymi, kilka manadrynek
III quesadillas z dużych dwóch tortilli z pieczarkami i camembertem
IV twarogowe placuszki z jagodami goji i sosem wiśniowym
V sałatka grecka z grzankami
I znowu jakoś mało warzyw wpadło

I podbijam pytanie o omlet biszkoptowy kakaowy. Jak go robicie??? Zastępujecie częśc mąki kakao czy dajecie dodatkowo ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-12-03 o 14:42
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 17:48   #345
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

I: kuskus (z 4 łyżek) z jabłkiem, jogurtem naturalnym, słonecznikiem, pestkami dyni, wiórkami kokosowymi i masłem orzechowym + kawa zbożowa;
II: talerz gęstej zupy jarzynowej (ziemniaki, marchew, kalafior, fasolka szparagowa, groszek) + wyjadana jeszcze prosto z garnka (też czujecie się jak dziecko kiedy tak coś wyjadacie z garnków? );
-> wpadła marchewka
III: ok. 50 g makaronu pełnoziarnistego z mieszanką warzyw chińskich (całość podduszona z dużym pomidorem);
IV: tost z chleba żytniego z pomidorem, ogórkiem kiszonym, papryką, żółtym serem, ketchupem i oregano + jogurt naturalny (ok. 100 g);
V: kromka żytniego z masłem, pomidorem i ogórkiem kiszonym + pół kostki twarogu.
Do picia: woda, herbata z cytryną, kawa, kawa zbożowa, herbata zielona z maliną i żurawiną.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 18:37   #346
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje dzisiejsze:

I. owsianka z serkiem wiejskim, bananem, suszoną żurawiną i orzechami nerkowca (+ olej lniany)

II. podwójna kanapka z serkiem kanapkowym śmietankowym, szynką i papryką

+ 2 małe jabłka

III. kasza pęczak z pikantnym gulaszem

IV. omlet biszkoptowy z dużą mandarynką (miałam nadzieję, że to pomarańcza...) i masłem orzechowym

Chodzi mi głównie o ocenę pod względem jakości, wartości odżywczych .

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I podbijam pytanie o omlet biszkoptowy kakaowy. Jak go robicie??? Zastępujecie częśc mąki kakao czy dajecie dodatkowo ?
Ja czasem daję dodatkowo, a czasem zastępuję połowę łyżki mąki, w zależności od aktualnego upodobania .

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2012-12-04 o 17:16
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:06   #347
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze:

I. owsianka z serkiem wiejskim, bananem, suszoną żurawiną i orzechami nerkowca

II. podwójna kanapka z serkiem kanapkowym śmietankowym, szynką i papryką

+ 2 małe jabłka

III. kasza pęczak z pikantnym gulaszem

IV. omlet biszkoptowy z dużą mandarynką (miałam nadzieję, że to pomarańcza...) i masłem orzechowym

Chodzi mi głównie o ocenę pod względem jakości, wartości odżywczych .

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------


Ja czasem daję dodatkowo, a czasem zastępuję połowę łyżki mąki, w zależności od aktualnego upodobania .
Ja zastąpiłam łyżkę mąki łyżką kakao i jakoś mi nie wyszło ale dzięki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:07   #348
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje 2 dniowe chorobowe R/U
to bardziej R CZY U ?
OCENI KTOŚ??
ŚNIADANIE; OWSIANKA(40 g płatków owsianych, pół jabłka, 3 wł orzechy, lyżka wiórków kokosowych, zalane mlekiem), kawa parzona z mlekiem bez cukru
2ŚNIADANIE; pół kromki ciężkiego ciemnego chleba z ziarnami posmarowana białym serkiem, pomidor-mało bo późno wstałam.
OBIAD; 1 ziemniak, gotowane mięso z indyka( pół nogi), dużo surówki z kapusty pekińskiej z pomidorem, papryką, cebulą i sosem paprykowo ziołowym rozrobionym z 2 łyzeczkami oliwy.
PODWIECZOREK; jogurt nat z 3 truskawkami i małą garścią jagód,
KOLACJA; 3łyżki wieśniaka wymieszanego z 3 łyżkami jogurtu nat, surówka z obiadu, plasterek polędwicy drobiowej.


ŚNIADANIE; OWSIANKA ( 40 g płatków owsianych, 3 wł.orzechy, mała garść rodzynek, pół banana, lyżka wiórków kokosowych,trochę mleka)
2ŚNIADANIE; kromka ciężkiego razowca z ziarnami , liście kapusty pekińskiej, na to 3 łychy wieśniaka, pomidor, garść słonecznika.
OBIAD; 2 garście kaszy ( przed ugotowaniem) sporo warzyw-mieszanka chińska podduszona na łyżeczce oleju rzepakowego, pół kubka maślanki.
PODWIECZOREK; 3 suchary, zielona cherbata.
KOLACJA; 3 plastry polędwicy drobiowej, ok 3 łyżki sałatki tzn( jajka na twardo wymieszane z kukurydzą), 2 łyżeczki homo naturalnego, papryka-kilka pasków.


i jak Kochanę?? jak to wygląda ?
z góry dziękuję za ocenkę
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:24   #349
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
Moje 2 dniowe chorobowe R/U
to bardziej R CZY U ?
OCENI KTOŚ??
ŚNIADANIE; OWSIANKA(40 g płatków owsianych, pół jabłka, 3 wł orzechy, lyżka wiórków kokosowych, zalane mlekiem), kawa parzona z mlekiem bez cukru
2ŚNIADANIE; pół kromki ciężkiego ciemnego chleba z ziarnami posmarowana białym serkiem, pomidor-mało bo późno wstałam.
OBIAD; 1 ziemniak, gotowane mięso z indyka( pół nogi), dużo surówki z kapusty pekińskiej z pomidorem, papryką, cebulą i sosem paprykowo ziołowym rozrobionym z 2 łyzeczkami oliwy. zjedz więcej ziemniaków i mięsa, a nie jak wróbelek
PODWIECZOREK; jogurt nat z 3 truskawkami i małą garścią jagód,
KOLACJA; 3łyżki wieśniaka wymieszanego z 3 łyżkami jogurtu nat, surówka z obiadu, plasterek polędwicy drobiowej. boziu, nawet serek chcesz sobie wydzielać na łyżki?


ŚNIADANIE; OWSIANKA ( 40 g płatków owsianych, 3 wł.orzechy, mała garść rodzynek, pół banana, lyżka wiórków kokosowych,trochę mleka)
2ŚNIADANIE; kromka ciężkiego razowca z ziarnami , liście kapusty pekińskiej, na to 3 łychy wieśniaka, pomidor, garść słonecznika.
OBIAD; 2 garście kaszy ( przed ugotowaniem) sporo warzyw-mieszanka chińska podduszona na łyżeczce oleju rzepakowego, pół kubka maślanki.
PODWIECZOREK; 3 suchary, zielona herbata. suchary to średni pomysł, lepiej jakiś twarożek
KOLACJA; 3 plastry polędwicy drobiowej, ok 3 łyżki sałatki tzn( jajka na twardo wymieszane z kukurydzą), 2 łyżeczki homo naturalnego, papryka-kilka pasków. mało!


i jak Kochanę?? jak to wygląda ?
z góry dziękuję za ocenkę
Jakościowo jest ok, ilościowo mało. Widzę niepokojącą tendencję do wyliczania wszystkiego co do grama/łyżeczki (dopisywanie 2 łyżeczek serka homo do posiłku to gruba przesada).

Dzisiejsze R
I owsianka na budyniu waniliowym z cynamonem, jabłkiem i malinami w soku własnym; kawa z mlekiem
II składana kanapka z razowca z twarogiem wędzonym i papryką; gruszka
III 2 kotleciki mielone drobiowe, duża garść makaronu pełnoziarnistego, słoiczek surówki w lekkie zalewie octowej
2 kostki gorzkiej czekolady, kawa z mlekiem
IV pół opakowania kiełków na patelnię; twarożek z przyprawą piernikową, miodem i żurawiną suszoną (tak, wiem, średnio na kolację, ale miałam ochotę, a u mnie nie sprawdza się dieta opierająca się na odmawianiu sobie zdrowych rzeczy tylko dlatego, że nie pasują akurat do tego posiłku )

Mam wrażenie, że to bardziej U niż R, ale szczerze- nie zależy mi, jem to, co mi smakuje i na co mam aktualnie ochotę, czuję się zdrowa, szczęśliwa i nie myślę obsesyjnie o jedzeniu Jeśli przy okazji zleci troszkę z wagi, to dobrze, jeśli nie, to też płakać nie będę.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-12-03 o 19:26
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 19:35   #350
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dodam moje U

I duży kawał dyniowego sernika na pełnoziarnistym kakaowym cieście, kilka kawałków pomarańczy, kawa parzona

II grahamka z zielonym pesto, roladą ustrzycką i pomidorem, jabłko

III pikantny gulasz z indyka w sosie pomidorowo-paprykowym do tego quinoa
deser: pasek gorzkiej czekolady, ricore

IV grzanki orkiszowe z puszką sardynek, pomidorem i rukolą, herbata żurawinowa
po: pluszzz

do picia ponadto: woda, pokrzywax2, czarna herbata

DZIEWCZYNY! Macie jakies sposoby na odzwyczajenie się od gumy do zucia? Chyba jestem uzalezniona
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:45   #351
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R
I owsianka na budyniu waniliowym z cynamonem, jabłkiem i malinami w soku własnym; kawa z mlekiem
II składana kanapka z razowca z twarogiem wędzonym i papryką; gruszka
III 2 kotleciki mielone drobiowe, duża garść makaronu pełnoziarnistego, słoiczek surówki w lekkie zalewie octowej
2 kostki gorzkiej czekolady, kawa z mlekiem
IV pół opakowania kiełków na patelnię; twarożek z przyprawą piernikową, miodem i żurawiną suszoną (tak, wiem, średnio na kolację, ale miałam ochotę, a u mnie nie sprawdza się dieta opierająca się na odmawianiu sobie zdrowych rzeczy tylko dlatego, że nie pasują akurat do tego posiłku )

Mam wrażenie, że to bardziej U niż R, ale szczerze- nie zależy mi, jem to, co mi smakuje i na co mam aktualnie ochotę, czuję się zdrowa, szczęśliwa i nie myślę obsesyjnie o jedzeniu Jeśli przy okazji zleci troszkę z wagi, to dobrze, jeśli nie, to też płakać nie będę.
Oj tam, według mnie to nadal redukcja, ale właśnie taka luźna, zdroworozsądkowa . Ładne te Twoje jadłopsisy. Jeszcze tylko orzechy bym wrzuciła do owsianki bądź do serka

U pod znakiem "ta uczelnia mnie wykończy, więc potrzebuję mnóstwo energii"...

Śniadanie: kakaowa owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku, z granatem, bananem, orzechami włoskimi, łyżką serka homo, syropem z czarnego bzu i zbożowymi chrupkami orzechowo-czekoladowymi
II śniadanie: 2 małe kawałki ciast: czekoladowo-cynamonowe z jabłkami i sernik z wiśniami
Obiad: makaron żytni razowy z mięsem mielonym wieprzowo-wołowym, sosem bolońskim, kolorowymi paprykami i czerwoną cebulą
Przekąska: jabłko
Kolacja: 3 małe kromki ziarnistego razowca z pomidorem i śmietankowym serkiem pomidorowo-ziołowym / kremem rybno-rakowym / serem pleśniowym nadziewanym śmietankowym serkiem z zielonym pesto i cebulą

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: zielona, ziołowa, owocowa.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-12-03 o 19:48
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:55   #352
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R/U

I placki owsiane na słono z serkiem wiejskim z rzodkiwkami, cebulką i szczypiorm
II banan, mandarynki
III bułka razowa z roszponka, suszonymi pomidorami i piersią z kurczaka
+ pół litra zupy warzywnej (bardzo gęsta, same warzywa)
IV 3 małe kromki razowca - jedna z gotowanym jajkiem, jogurten nat. i szczypiorem, z roszponka, suszonym pomidorem i kurczakiem, trzecia z roszponka suszonym pomidorem i 2 plastrami szynki drobiowej.
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 20:34   #353
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
R:

Ś: 1 duża bułka grahamka: obie z masłem, serem żółtym i cebulką; kubek gorącego kakao naturalnego eko ze słodzikiem stevia
IIŚ: 2 naleśniki z mąki orkiszowej razowej smażone na kujawskim rzepakowym z twarożkiem domowym posypane orzeszkami; kawa parzona z mlekiem
IIIŚ: płatki kukurydziane z mlekiem i bananem; snickers dark; kawa z mlekiem parzonka
O: ziemniaki; pierś z kurczaka gotowana polana olejem sezamowym; ryż pełnoziarnisty; groszek z marchewką; herbata miętowa
K: omlet z 2 jaj z mąką pełnoziarnistą, smażony na oliwce; trochę tuńczyka 1/2 puszki wsw; kawałek większy chleba z wędliną drobiową i rzodkiewką; pomidor; ogórek kiszony; surowa marchew; herbata miętowa

po treningu dość późno: 2 wafle ryżowe wieloziarniste z dżemem ananasowym niskosłodzonym cieniutko

ćw: 2 h orbitrek; 1 godzina rowerek stacjonarny; 30 min dywanówka ( wszystko rozłożone w czasie )

i jak?

garden ściskam pisz pw
Ładnie! Dzisiaj chociaż widać, że jadłaś więcej. (choć ta ilość ćwiczeń..,)
---offtop :P ------
mpati, wpadam tu tylko na minutę, żeby luknąć i lecę do pisania sprawozdań na zajęcia. Mam zaległe wiadomości i pamiętam o Tobie! Jak znajdę chociaż pół godziny wieczorem to napiszę!

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
PODWIECZOREK; 3 suchary, zielona cherbata

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2012-12-03 o 20:40
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 20:58   #354
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R
1. Ogromne jabłko, kawa z mlekiem (a raczej mleko z kawą w wielkim kubku)

2. Serek wiejski z jakimiś 120g mieszanki studenckiej (duuużo )

3. Mała babeczka kajmakowa (w pracy, no musiałam, była najmniejsza )

4. Kawałek pieczonego schabu z makaronem pełnoziarnistym, sałatka z kapusty pekińskiej, papryki, marchewki, z oliwą z oliwek

5. Jogurt naturalny i duża garść pestek z dyni

Ja nie wiem, czy to R... kompletnie nie mam czasu na planowanie posiłków, ten wątek mnie jakoś powstrzymuje przed ich zupełną przypadkowością
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 21:09   #355
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Napisane przez starss23
PODWIECZOREK; 3 suchary, zielona cherbata



No chyba żartujesz...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 21:32   #356
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;3795411 2]No chyba żartujesz...[/QUOTE]

Nie
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 21:39   #357
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Nie
słowo "herbata" piszemy przez "h" a nie "ch"
http://so.pwn.pl/lista.php?co=herbata
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 21:42   #358
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Dodam moje U

I duży kawał dyniowego sernika na pełnoziarnistym kakaowym cieście, kilka kawałków pomarańczy, kawa parzona

II grahamka z zielonym pesto, roladą ustrzycką i pomidorem, jabłko

III pikantny gulasz z indyka w sosie pomidorowo-paprykowym do tego quinoa
deser: pasek gorzkiej czekolady, ricore

IV grzanki orkiszowe z puszką sardynek, pomidorem i rukolą, herbata żurawinowa
po: pluszzz

do picia ponadto: woda, pokrzywax2, czarna herbata

DZIEWCZYNY! Macie jakies sposoby na odzwyczajenie się od gumy do zucia? Chyba jestem uzalezniona :(
a już myslalam ze jestem sama
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 22:21   #359
aszer
Raczkowanie
 
Avatar aszer
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;3795483 9]słowo "herbata" piszemy przez "h" a nie "ch"
http://so.pwn.pl/lista.php?co=herbata[/QUOTE]

No i dlatego Garden ją poprawiła
__________________

aszer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 22:26   #360
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R do oceny:

I) 2 kromki ciemnego pieczywa z polędwicą drobiową, przetarte świeże pomidory z czosnkiem i bazylią i duży plaster białego sera

II) Owsianka na jogurcie

III) Sałatka grecka (mała), sałatka ze szpinaku i suszonych pomidorów, pasta z jajka

IV) Grillowany kawałek polędwicy wołowej z plasterkami parmezanu, rukolą i pomidorkami cherry (razem 290 kcal ---> wiem bo to danie z restauracji podane z kalorycznością)

V) gotowane warzywa (marchewka, kalafior, brokuły)


I jak? Niestety dziś zero ćwiczeń... Ale spacer 40 min szybkim marszem po zimnie był
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.