Dukan działał, ale przestał się sprawdzać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-03, 19:21   #1
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169

Dukan działał, ale przestał się sprawdzać


Odchudzałam się zgodnie z dietą dr Dukana (od razu proszę o nie wchodzenie w dyskusje czy to zdrowa dieta czy nie bo mam tu jednoznaczne stanowisko a krytykują często osoby mające złe informacje o niej). Później trochę ją zmodyfikowałam, tzn. była to jakby II faza ale bez dni warzywnych i proteinowych na przemian tylko jadłam warzywa codziennie. Reszta zasad bez zmian, także nie była to ani III ani II faza. Wszystko było ok, głodna nie chodziłam, badania w normie, dobrze się czułam i chudłam. Ale miałam małą ilość ruchu, czasem pobiegałam, czasem poćwiczyłam ale nie za często.
Aktualnie intensywnie zaczęłam chodzić na siłownię - czasem i codziennie, jak nie jestem na siłowni to biegam lub ćwiczę w domu. Także trening codziennie. I od tej pory odczuwam spadki cukru. Pojawiają mi się objawy hipoglikemii: jest mi niedobrze, słabo, ręce się trzęsą. Oczywiście po zjedzeniu słodkiego jest mi lepiej.
Macie jakieś rozsądne pomysły na modyfikację mojej diety? Bo nie powiem, była ona dla mnie do tej pory idealna. Chudnę najlepiej tnąc właśnie węglowodany, ilość tłuszczu nie ma aż takiego znaczenia. Myślałam po prostu żeby zwiększyć ilość dozwolonych na Dukanie otrąb, nie ograniczać ich jak poleca do 3 łyżek, a zjadać ich więcej... Dobry pomysł?
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:40   #2
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Nie jest dobry, bo będziesz miała zaparcia...
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 21:10   #3
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
Nie jest dobry, bo będziesz miała zaparcia...
mam odwrotny problem raczej, bez otrębów zaparcia gwarantowane. dopiero po odpowiedniej dawce nie mam problemów z wizytami w toalecie

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Marrtynka18 Pokaż wiadomość
ja polecam sprobowac cos innego

pamietać trzeba o zbilansowanej diecie!

Zdrowa dieta składa się z różnorodnych produktów.
Muszą w niej być owoce i warzywa, ale też mięso.
Organizm potrzebuje też węglowodanów, a nawet trochę tłuszczu.
Ale najważniejsze jest białko.
Podczas odchudzania musimy go dostarczać wyjątkowo dużo, by organizm nie czerpał energii ze spalania komórek mięśni.


To i wiele więcej można przeczytać w tym poradniku

http://hostujmy.pl/download/1539/ThhZjd/Dieta 1000kcal.pdf

By otworzyć ten plik pdf potrzeba program np adobe reader

ja wyprobowałam niedawno taką metodę że można stracić
5-10 kg juz w 15 dni,
Plik zawiera połączenie kilku diet, efekt gwarantowany!
jadłam właśnie na Dukanie dużo mięsa, warzyw też sporo po mojej modyfikacji. mój organizm właśnie najlepiej funkcjonuje na dużej ilości mięsa - dlatego wybrałam Dukana.
1000kcal wydaje mi się zbyt restrykcyjnym ograniczeniem kalorii...
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 01:10   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Skoro jakiś tam facet wymyślił jakąś-tam dietę (nie zarzucaj mi braku wiedzy, bo stosowałam tą pseudo dietę), to po to dał jej zasady, aby się do nich stosować..
Więc modyfikacje są niedozwolone. I tyle.

To tak, jakby stosować SB, ale jeść niedozwolone produkty i twierdzić, że nie działa.


Ale ja jestem przeciwniczką i w ogóle mogę być nieobiektywna.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 09:50   #5
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Skoro jakiś tam facet wymyślił jakąś-tam dietę (nie zarzucaj mi braku wiedzy, bo stosowałam tą pseudo dietę), to po to dał jej zasady, aby się do nich stosować..
Więc modyfikacje są niedozwolone. I tyle.

To tak, jakby stosować SB, ale jeść niedozwolone produkty i twierdzić, że nie działa.


Ale ja jestem przeciwniczką i w ogóle mogę być nieobiektywna.
czy ja twierdzę że nie działa?
stosowałam Dukana - działał. stosuję własną modyfikację opartą na jego zasadach - działa. tylko wiem że muszę jeść więcej WW

znam wiele osób które twierdziły że stosują Dukana a wiedzę miały na ten temat żadną - np. z jednego wątku na forum. także to marny argument

Edytowane przez 201604301943
Czas edycji: 2012-12-04 o 09:52
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 10:46   #6
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Odchudzałam się zgodnie z dietą dr Dukana (od razu proszę o nie wchodzenie w dyskusje czy to zdrowa dieta czy nie bo mam tu jednoznaczne stanowisko a krytykują często osoby mające złe informacje o niej). Później trochę ją zmodyfikowałam, tzn. była to jakby II faza ale bez dni warzywnych i proteinowych na przemian tylko jadłam warzywa codziennie. Reszta zasad bez zmian, także nie była to ani III ani II faza. Wszystko było ok, głodna nie chodziłam, badania w normie, dobrze się czułam i chudłam. Ale miałam małą ilość ruchu, czasem pobiegałam, czasem poćwiczyłam ale nie za często.
Aktualnie intensywnie zaczęłam chodzić na siłownię - czasem i codziennie, jak nie jestem na siłowni to biegam lub ćwiczę w domu. Także trening codziennie. I od tej pory odczuwam spadki cukru. Pojawiają mi się objawy hipoglikemii: jest mi niedobrze, słabo, ręce się trzęsą. Oczywiście po zjedzeniu słodkiego jest mi lepiej.
Macie jakieś rozsądne pomysły na modyfikację mojej diety? Bo nie powiem, była ona dla mnie do tej pory idealna. Chudnę najlepiej tnąc właśnie węglowodany, ilość tłuszczu nie ma aż takiego znaczenia. Myślałam po prostu żeby zwiększyć ilość dozwolonych na Dukanie otrąb, nie ograniczać ich jak poleca do 3 łyżek, a zjadać ich więcej... Dobry pomysł?
Skoro spada Ci cukier, to od dalszego cięcia węglowodanów nie zrobisz się szczęśliwsza. Dukan-mode off?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 12:39   #7
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

mode-off i co dalej?
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 13:35   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
mode-off i co dalej?

Dalej powrót do normalnych nawyków żywieniowych przystosowanych do normalnego trybu życia - czyli takiego w którym jest sport.
Piramidę żywienia WHO proponuję. ZWŁASZCZA że biegasz, czyli potrzebne Ci wysokiej jakości węglowodany - grube kasze, razowe pieczywo, makaron durum gotowany al dente, brązowy ryż.

Jeśli biegi są długie- zabieraj ze sobą baton energetyczny - może być zwykły baton typu Corny. A po biegu tez weglowodany- np. ów makaron durum , żeby ładowac mięśnie glikogenem.


No i nie panikuj jak waga zacznie spadać wolniej albo zacznie rosnąć - taka ilość ruchu buduje mięśnie- a one są ciężkie - dużo cięższe niż tłuszcz . Za to są piękne - wiec nie waż się obsesynie, tylko obserwuj jak zmienia się Twoje ciało.

Zwiększanie ilości otrębów nie jest mądre- otręby w dobrze ułożonej diecie w ogóle nie są potrzebne. Ich nadmiar nie spowoduje że zniknie problem hipoglikemii, bo są bardzo słabo przyswajalne- to produkt resztkowy- ma zapchać i przelecieć przez układ pokarmowy zwiększając masę resztkową i pobudzając perystaltykę jelit poprzez ich drażnienie. Tylko ze to wcale nie takie dobre jak się sądzi- nadmiar błonnika powoduje nieprawidłowości w wypróżnianiu, biegunki lub zaparcia, zbyt przyśpiesza wędrówkę treści jelitowej co upośledza wchłanianie i może prowadzić do powstawania niedoborów nawet przy zbilansowanej diecie.

Lepiej zjeść jabłko ze skórką, warzywa jakieś,makaron, kasze, razowe pieczywo no po prostu produkty w naturalnej formie, w których ilość błonnika jest naturalna.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 13:38   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
mode-off i co dalej?
Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 14:34   #10
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Odchudzałam się zgodnie z dietą dr Dukana (od razu proszę o nie wchodzenie w dyskusje czy to zdrowa dieta czy nie bo mam tu jednoznaczne stanowisko a krytykują często osoby mające złe informacje o niej). Później trochę ją zmodyfikowałam, tzn. była to jakby II faza ale bez dni warzywnych i proteinowych na przemian tylko jadłam warzywa codziennie. Reszta zasad bez zmian, także nie była to ani III ani II faza. Wszystko było ok, głodna nie chodziłam, badania w normie, dobrze się czułam i chudłam. Ale miałam małą ilość ruchu, czasem pobiegałam, czasem poćwiczyłam ale nie za często.
Aktualnie intensywnie zaczęłam chodzić na siłownię - czasem i codziennie, jak nie jestem na siłowni to biegam lub ćwiczę w domu. Także trening codziennie. I od tej pory odczuwam spadki cukru. Pojawiają mi się objawy hipoglikemii: jest mi niedobrze, słabo, ręce się trzęsą. Oczywiście po zjedzeniu słodkiego jest mi lepiej.
Macie jakieś rozsądne pomysły na modyfikację mojej diety? Bo nie powiem, była ona dla mnie do tej pory idealna. Chudnę najlepiej tnąc właśnie węglowodany, ilość tłuszczu nie ma aż takiego znaczenia. Myślałam po prostu żeby zwiększyć ilość dozwolonych na Dukanie otrąb, nie ograniczać ich jak poleca do 3 łyżek, a zjadać ich więcej... Dobry pomysł?
Moim zdaniem dieta Dukana jest dobra na chwilę, potem organizm sie przyzwyczaja i jest cięzko zrzucić kilogramy. Poza tym, Dukan nie jest zdrową dietą.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 22:46   #11
igusek
Przyczajenie
 
Avatar igusek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 5
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Byłam na tej diecie pół roku.
Po I- Dukan odradza duży wysiłek fizyczny i mówi, że właśnie takie mogą być tego skutki.
Po II- po pewnym czasie miałam tak że kilogramy ubywały mi tylko w ramach dni proteinowych. Dni z warzywami miały po prostu uzupełnić organizm o pewne składniki.
Po III- zgadzam się z kolorowatecza dieta to dieta. Nie ma modyfikacji
igusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 10:37   #12
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Odchudzałam się zgodnie z dietą dr Dukana (od razu proszę o nie wchodzenie w dyskusje czy to zdrowa dieta czy nie bo mam tu jednoznaczne stanowisko a krytykują często osoby mające złe informacje o niej). Później trochę ją zmodyfikowałam, tzn. była to jakby II faza ale bez dni warzywnych i proteinowych na przemian tylko jadłam warzywa codziennie. Reszta zasad bez zmian, także nie była to ani III ani II faza. Wszystko było ok, głodna nie chodziłam, badania w normie, dobrze się czułam i chudłam. Ale miałam małą ilość ruchu, czasem pobiegałam, czasem poćwiczyłam ale nie za często.
Aktualnie intensywnie zaczęłam chodzić na siłownię - czasem i codziennie, jak nie jestem na siłowni to biegam lub ćwiczę w domu. Także trening codziennie. I od tej pory odczuwam spadki cukru. Pojawiają mi się objawy hipoglikemii: jest mi niedobrze, słabo, ręce się trzęsą. Oczywiście po zjedzeniu słodkiego jest mi lepiej.
Macie jakieś rozsądne pomysły na modyfikację mojej diety? Bo nie powiem, była ona dla mnie do tej pory idealna. Chudnę najlepiej tnąc właśnie węglowodany, ilość tłuszczu nie ma aż takiego znaczenia. Myślałam po prostu żeby zwiększyć ilość dozwolonych na Dukanie otrąb, nie ograniczać ich jak poleca do 3 łyżek, a zjadać ich więcej... Dobry pomysł?
Jak byś się odchudzała zgodnie z tą dieta to byś wiedziała, że wysiłek fizyczny na tej diecie jest nie wskazany.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 12:42   #13
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3797863 8]Jak byś się odchudzała zgodnie z tą dieta to byś wiedziała, że wysiłek fizyczny na tej diecie jest nie wskazany.[/QUOTE]

wiem właśnie i dlatego chcę ją zmienić, choć to już Dukan nie jest jak pisałam na początku
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 22:19   #14
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
wiem właśnie i dlatego chcę ją zmienić, choć to już Dukan nie jest jak pisałam na początku
No to Dukan przestał działaś, czy coś Dukano-podobnego? Bo to różnica...
Jeśli to drugie to proponuje zacząć od 10 PŻ i wtedy brać się za odchudzanie...
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 07:29   #15
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
No to Dukan przestał działaś, czy coś Dukano-podobnego? Bo to różnica...
Jeśli to drugie to proponuje zacząć od 10 PŻ i wtedy brać się za odchudzanie...
Dukano-podobne, wyglądające jak PW II fazy diety (tak to opisałam żeby zobrazować mój jadłospis), co napisałam w pierwszym poście.
Tyle że nie przestał działać, bo dalej chudnę, tyle że odczuwam, że przy obecnym trybie życia zbytnio spada mi cukier, co odczuwam, jest nieprzyjemne i łatwo wtedy złamać dietę.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 09:47   #16
ewakowal8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Dziewczyny dajcie sobie spokój z tym Dukanem! Jest tyle łatwiejszych i przyjemniejszych sposob zeby schudnac!! Co do tej diety to nawet jesli teraz nie odczuwacie negatywnych skutkow tej diety to wczesniej czy pozniej je odczujecie. W moim najblizszym gronie 3 osoby stosowaly ta diete i wszystkie maja teraz jakies dolegliwosci, a tu nerki, tu watraba:/
__________________
  • Ranking lokat - sprawdź ranking aby znaleźć najlepszą lokatę
ewakowal8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 15:10   #17
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez ewakowal8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajcie sobie spokój z tym Dukanem! Jest tyle łatwiejszych i przyjemniejszych sposob zeby schudnac!! Co do tej diety to nawet jesli teraz nie odczuwacie negatywnych skutkow tej diety to wczesniej czy pozniej je odczujecie. W moim najblizszym gronie 3 osoby stosowaly ta diete i wszystkie maja teraz jakies dolegliwosci, a tu nerki, tu watraba:/
Prosiłam o nie wdawanie się w takie dyskusje... Ale jak zaczęłaś to dodam że jest to dla mnie najłatwiejsza i najprzyjemniejsza dieta o jakiej słyszałam A jakie piękne próby wątrobowe ma odkąd na nią przeszłam A reszta badań tak jak była w normie tak jest nadal.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 18:08   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Prosiłam o nie wdawanie się w takie dyskusje... Ale jak zaczęłaś to dodam że jest to dla mnie najłatwiejsza i najprzyjemniejsza dieta o jakiej słyszałam A jakie piękne próby wątrobowe ma odkąd na nią przeszłam A reszta badań tak jak była w normie tak jest nadal.
co z tego że teraz masz piękne próby jak jesteś na tak pokracznej diecie, że musisz jeść otręby i nie możesz sportu uprawiać bo dostajesz trzęsiawki i omdlewasz prawie?
Przecież ruch to podstawa zdrowia fizycznego i psychicznego, żadna dieta go nie zastąpi.


Pierwsze słyszę że na Dukanie (że w ogóle na jakiejś diecie odchudzającej) jest zalecenie nie ruszania się zbytniego - to jest takie wypoczwarzenie że aż mi trudno w to uwierzyć że ktoś coś takiego wymyśli i że ktoś może to uznać za nieszkodliwe i brnąć w to dalej choć jego własny organizm wrzeszczy że nie tędy droga.
i tak zmodyfikowałaś tą dietę, to teraz zmodyfikuj ją jeszcze, pod własne, aktualne potrzeby.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 17:49   #19
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Aktualnie intensywnie zaczęłam chodzić na siłownię - czasem i codziennie, jak nie jestem na siłowni to biegam lub ćwiczę w domu. Także trening codziennie. I od tej pory odczuwam spadki cukru. Pojawiają mi się objawy hipoglikemii: jest mi niedobrze, słabo, ręce się trzęsą. Oczywiście po zjedzeniu słodkiego jest mi lepiej.
Macie jakieś rozsądne pomysły na modyfikację mojej diety? Bo nie powiem, była ona dla mnie do tej pory idealna. Chudnę najlepiej tnąc właśnie węglowodany, ilość tłuszczu nie ma aż takiego znaczenia. Myślałam po prostu żeby zwiększyć ilość dozwolonych na Dukanie otrąb, nie ograniczać ich jak poleca do 3 łyżek, a zjadać ich więcej... Dobry pomysł?
Nie masz niskiego cukru, masz spdki cukru a to róznica. Jak jesz malo wegli i duzo bialka to co sie Twoim zdaniem dzieje? Kazde bialko i tak w konsekwencji jest sprowadzane do czasteczki glukozy. Masz takie spadki, bo dieta dukanowa jest insulinogenna i nagle masz wielki spadek insuliny, musisz cos zjesc bo zemdlejesz i pewnie glodem mozesz czas mierzyc. Otręby pomga utrzymac Ci insuline wlasnie na takim wysokim poziomie.
To jest taka dieta, nie wiem czy jest cos gorszego niz nadmiar bialka wraz z brakiem tluszczu...i będzie gorzej. To nie jest dieta na dluzszy okres czasau. Niska podaz wegli ok, ale nie w taki sposob. A nawet nie wspominam juz o jakosc dukanowego menu....nabial i przetworzone weglowodany? To nie jest naturalne jedzenie plus przez to, ze jesz za malo weglowodanow i cwiczysz...ale jesz duzo bialka, wiec nie masz paliwa w postaci ketonow ze spalania tkanki tluszczowej robisz sobie jeden wielki stres w postaci glukoneogenezy czyli Twoje cialo musi sobie skads glukoze uzyskac i robi to z bialka....a nadmierne spożycie białka zmusza wątrobę i nerki do wzmożonej pracy, aby przetworzyć uboczne produkty metabolizmu tego białka.
Zdrowa dieta daje Ci energie i sprawia, ze treningi sa coraz efektywniejsze. Fakt, ze dukan zawsze na poczatku dziala, ale pomysl czy jest to dieta na cale zycie i co sie stanie pozniej?
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 21:24   #20
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Nie masz niskiego cukru, masz spdki cukru a to róznica. Jak jesz malo wegli i duzo bialka to co sie Twoim zdaniem dzieje? Kazde bialko i tak w konsekwencji jest sprowadzane do czasteczki glukozy. Masz takie spadki, bo dieta dukanowa jest insulinogenna i nagle masz wielki spadek insuliny, musisz cos zjesc bo zemdlejesz i pewnie glodem mozesz czas mierzyc. Otręby pomga utrzymac Ci insuline wlasnie na takim wysokim poziomie.
To jest taka dieta, nie wiem czy jest cos gorszego niz nadmiar bialka wraz z brakiem tluszczu...i będzie gorzej. To nie jest dieta na dluzszy okres czasau. Niska podaz wegli ok, ale nie w taki sposob. A nawet nie wspominam juz o jakosc dukanowego menu....nabial i przetworzone weglowodany? To nie jest naturalne jedzenie plus przez to, ze jesz za malo weglowodanow i cwiczysz...ale jesz duzo bialka, wiec nie masz paliwa w postaci ketonow ze spalania tkanki tluszczowej robisz sobie jeden wielki stres w postaci glukoneogenezy czyli Twoje cialo musi sobie skads glukoze uzyskac i robi to z bialka....a nadmierne spożycie białka zmusza wątrobę i nerki do wzmożonej pracy, aby przetworzyć uboczne produkty metabolizmu tego białka.
Zdrowa dieta daje Ci energie i sprawia, ze treningi sa coraz efektywniejsze. Fakt, ze dukan zawsze na poczatku dziala, ale pomysl czy jest to dieta na cale zycie i co sie stanie pozniej?
czy ty wiesz co to jest insulina, glukoza i jak one wzajemnie ze sobą oddziałują? jak przypomnisz sobie te wiadomości z biologii to zapraszam do dyskusji... bo teraz to mi się włos na głowie jeży
głodna nie chodzę na tej diecie, i nie opiera się ona na nabiale i 'przetworzonych węglowodanach' (cokolwiek masz tu na myśli), a na chudym mięsie i warzywach - tak dla twojej informacji
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:37   #21
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
czy ty wiesz co to jest insulina, glukoza i jak one wzajemnie ze sobą oddziałują? jak przypomnisz sobie te wiadomości z biologii to zapraszam do dyskusji... bo teraz to mi się włos na głowie jeży
głodna nie chodzę na tej diecie, i nie opiera się ona na nabiale i 'przetworzonych węglowodanach' (cokolwiek masz tu na myśli), a na chudym mięsie i warzywach - tak dla twojej informacji
dam sobie rękeuciac,ze Klora ma 100x lepsze pojęcie od Ciebie na ten temat ....
Skoro uwazasz,ze chude mięso i warzywa to super sposob na odywianie i nie dasz sobie nic przetlumaczyc to nie ma o czym gadac......Nie wiem po co wogole szukasz pomocy na forum,skoro nie przyjmujesz słow uzasadnionej krytyki.
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 08:00   #22
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez greeny666 Pokaż wiadomość
dam sobie rękeuciac,ze Klora ma 100x lepsze pojęcie od Ciebie na ten temat ....
Skoro uwazasz,ze chude mięso i warzywa to super sposob na odywianie i nie dasz sobie nic przetlumaczyc to nie ma o czym gadac......Nie wiem po co wogole szukasz pomocy na forum,skoro nie przyjmujesz słow uzasadnionej krytyki.
no to możesz zostać bez ręki Dukan insulinogenny? dla przypomnienia: insulina jest wydzielana przy wzroście poziomu glukozy
i tak, uważam że chude mięso i warzywa są zdrowym jedzeniem, lepszym niż golonka i brak warzyw
też nie wiem po co tu napisałam, ponieważ napisałam w pierwszym poście, że stosowałam Dukana, teraz mam inny jadłospis (nie będący żadną konkretną dietą) i chcę go zmienić, pytam jak i proszę bez dyskusji na temat mojej poprzedniej diety, bo o tym jest w setkach wątków. a jednak wszyscy tylko piszą "Dukan jest zły", nawet jakbym 'przyjęła krytykę' to nic z tego nie mam. jedyne osoby które wypowiedziały się na temat to Marrtynka18 i cava, reszta nie czyta ze zrozumieniem albo pisze byleby napisać nic nie wnosząc do tematu.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 09:42   #23
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
no to możesz zostać bez ręki Dukan insulinogenny? dla przypomnienia: insulina jest wydzielana przy wzroście poziomu glukozy
oczywiscie, no ale cos na tej biologi malo uczyli...

pomijam, ze nadmiar nabialu bedzie przeksztalcony do glukozy przez glukoneogeneze jak podaz weglowodanow bedzie za mala - to raz, dwa nabial daje ten sam efekt co do insuliny jak weglowodany o wysokim IG i powoduje wysoki kok insuliny, bo zawiera weglowodany wraz z wysokim poziom aminokwasu leucyny, ktora daje taki efekt...po prostu taka mieszanka powoduje skok insuliny, zwlaszcza chudy nabial, bo nie ma tluszczu aby zwolnic trawienie i spowolnic ten proces, trzecia kwestia dotyczy hormonow w mleku ,ktorych jest ponad 70 :

Hormony wzrostu
Insulin, Insulin like growth factor 1 (IGF-1), Insulin like growth factor 2 (IGF-2)
Insulin like growth factor binding proteins, 1 to 6 (IGFBP-1, 2, 3, 4, 5, 6),
Betacellulin (BTC), Growth hormone (GH), Growth hormone releasing factor (GHRF), Transforming growth factor alpha (TGF ?), Transforming growth factor beta 1 (TGF-?1), (TGF-?2), Platelet derived growth factor (PDGF)

Hormony steroidowe
Estrogens (Estrone, Estradiol-17?, Estriol and Estrone sulfate), Progesterone, 20 alpha-dihydropregnenolone, 5? androstanedione, 5 ? pregnanedione, 20?- and 20?-dihydroprogesterone, 5?-pregnan-3?-ol-20-one, 5?-androstene-3?17?-diol, 5?-androstan-3?-ol-17-one, androstenedione, testosterone, and DHEA acyl ester
Bioactive Proteins and Peptides
Relaxin, Thyrotropin releasing hormone (TRH), Luteinizing hormone releasing hormone (LHRH), Somatostatin (SIH), Gastrin releasing peptide (GRP), Calcitonin, Adrenocorticotropic hormone (ACTH), Prolactin, Thyroid stimulating hormone (TSH), Lysozyme, Lactoperoxidase, Lactoferrin, Transferrin, Immunoglobulins (IgA, IgM, IgG), Proteose-peptone, Glycomacropeptide, Plasmin, ? Casein, ? Casein, ? Casein, ? Lactoglobulin, ? Lactoglobulin, Bovine serum albumen (BSA), Gastric inhibitory polypeptide (GIP), Glucagon-like peptide-1 (GLP-1), Antitrypsin, Plasminogen activator inhibitor-1, ?(2) antiplasmin , Butyrophilin, Xanthine oxidase, Mucin-1, Mucin-15, Adipohilin, Fatty acid binding protein, CD36, Periodic acid Schiff 6/7
Bioactive Peptides formed in gut from Milk Proteins
Casomorphins, ? Lactorphin, ? Lactorphin, Lactoferroxins, Casoxins, Casokinins, Casoplatelins, Immunopeptides, Phosphopeptides.


A obecnosc krowiej insuliny wywoluje efekt jak nasza wlasna i przyczynia sie do insulinoopornosci.

Badania dowodza, ze mleko ma gorszy wplyw na insuline niz bialy chleb http://ajcn.nutrition.org/content/80....full.pdf+html
http://ajcn.nutrition.org/content/74/1/96.full.pdf+html

Inne pokazuje jak insulina nabial powoduje insulinoopornosc http://www.nature.com/ejcn/journal/v.../1602086a.html

I to nie jest taki efejt jak w przypadku glukozy, to nie jest chroniczny stan podniesionego poziomu insuliny, to sa jednorazowe skoki i spadki...to powinno Ci wyjasnic czemu http://ajcn.nutrition.org/content/ea...28406.abstract

Cytat:
i tak, uważam że chude mięso i warzywa są zdrowym jedzeniem, lepszym niż golonka i brak warzyw
nikt nie mowi o skrajnosciach, golonka nie jest zla, warzywa sa potrzebne i nikt tego nie neguje ale...brak tluszczu jest zbrodnia - zwlaszcza dla ciala kobiety

Cytat:
też nie wiem po co tu napisałam, ponieważ napisałam w pierwszym poście, że stosowałam Dukana, teraz mam inny jadłospis (nie będący żadną konkretną dietą) i chcę go zmienić, pytam jak i proszę bez dyskusji na temat mojej poprzedniej diety, bo o tym jest w setkach wątków. a jednak wszyscy tylko piszą "Dukan jest zły", nawet jakbym 'przyjęła krytykę' to nic z tego nie mam. jedyne osoby które wypowiedziały się na temat to Marrtynka18 i cava, reszta nie czyta ze zrozumieniem albo pisze byleby napisać nic nie wnosząc do tematu.
Raczej Ty nie chcesz nic wyniesc z tego co piszemy, co mozna powiedziec jak Twoja dieta jest destrukcyjna? gdyby mi ktos x lat temu powiedzial to co ja dzis Tobie bylabym inna osoba, a niestety wtedy zalezalo mi jak Tobie dzis tylko na szczuplej sylwetce...zdrowie nie bylo istotne na tyle aby sie zainteresowac jak sie odzywiac. Te obiegowe opinie nie zawsze sa prawdziwe i widzisz sama po sobie, ze cos jest nie tak. Nawet gdybys nie jadla w ogole weglowodanow to nie powinnas miec takich spadkow gwaltownych, organizm ma tone mechanizmow na to...i przede wszystkim mamy zaspasy tkanki tluszczowej na lata, a jednak nie umiesz jej wykorzystac - bo i energi brak i waga nie spada. To jest efekt zle zbilansowanej diety wlasnie. Probowalam Ci biologicznie wytlumaczyc dlaczego...i nie ma znaczenia co jesz, ma znaczenie tylko co Twoj organizm z tym zrobi.

No ale masz racje, nikt nie napisal konkretnie co zrobic. Ale tez nie napisalas co jesz, ja przyznam ze ten dukan mi utkwil w glowie tylko
Moze jesz za malo kalorii ogolnie? Rozpoczelas trening wiec i kalorycznosc musi sie troche zwiekszyc. Nie napisalas kiedy cwiczysz i co jesz w ciagu dnia. Troche ciezko to weryfikowac...bo malo danych i wiele z nas przyjelo, ze jesz nabial w kolko co moze byc nie sluszne.
Na pewno brak tluszczu w diecie jest negatywny i ja bym sie tym zajela przede wszystkim. Zwroc uwage co jesz w posilku przed silka tez, moze to plus trening za mocno obnizaja Ci cukier i stad w polowie cwiczen taki efekt. Sam trening mocno potrafi zuzyc glikogen tez.

I niepotrzebne jest Twoje ofensywne podejscie, nikt tu nie ma zlych zamiarow. I czasem wystarczy sprawdzic dane info zamiast negowac, albo zapytac....no cokolwiek To tylko info w koncu, zrobisz z nim co zechcesz...ja Ci nie napisalam, zebys rzucila swoja diete tylko napisalam jakie efekty moga miec niektore produkty. A jak chcesz naprawde pomocy to napisz wiecej o swoim menu i treningach.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:32   #24
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
oczywiscie, no ale cos na tej biologi malo uczyli...

pomijam, ze nadmiar nabialu bedzie przeksztalcony do glukozy przez glukoneogeneze jak podaz weglowodanow bedzie za mala - to raz, dwa nabial daje ten sam efekt co do insuliny jak weglowodany o wysokim IG i powoduje wysoki kok insuliny, bo zawiera weglowodany wraz z wysokim poziom aminokwasu leucyny, ktora daje taki efekt...po prostu taka mieszanka powoduje skok insuliny, zwlaszcza chudy nabial, bo nie ma tluszczu aby zwolnic trawienie i spowolnic ten proces, trzecia kwestia dotyczy hormonow w mleku ,ktorych jest ponad 70 :

Hormony wzrostu
Insulin, Insulin like growth factor 1 (IGF-1), Insulin like growth factor 2 (IGF-2)
Insulin like growth factor binding proteins, 1 to 6 (IGFBP-1, 2, 3, 4, 5, 6),
Betacellulin (BTC), Growth hormone (GH), Growth hormone releasing factor (GHRF), Transforming growth factor alpha (TGF ?), Transforming growth factor beta 1 (TGF-?1), (TGF-?2), Platelet derived growth factor (PDGF)

Hormony steroidowe
Estrogens (Estrone, Estradiol-17?, Estriol and Estrone sulfate), Progesterone, 20 alpha-dihydropregnenolone, 5? androstanedione, 5 ? pregnanedione, 20?- and 20?-dihydroprogesterone, 5?-pregnan-3?-ol-20-one, 5?-androstene-3?17?-diol, 5?-androstan-3?-ol-17-one, androstenedione, testosterone, and DHEA acyl ester
Bioactive Proteins and Peptides
Relaxin, Thyrotropin releasing hormone (TRH), Luteinizing hormone releasing hormone (LHRH), Somatostatin (SIH), Gastrin releasing peptide (GRP), Calcitonin, Adrenocorticotropic hormone (ACTH), Prolactin, Thyroid stimulating hormone (TSH), Lysozyme, Lactoperoxidase, Lactoferrin, Transferrin, Immunoglobulins (IgA, IgM, IgG), Proteose-peptone, Glycomacropeptide, Plasmin, ? Casein, ? Casein, ? Casein, ? Lactoglobulin, ? Lactoglobulin, Bovine serum albumen (BSA), Gastric inhibitory polypeptide (GIP), Glucagon-like peptide-1 (GLP-1), Antitrypsin, Plasminogen activator inhibitor-1, ?(2) antiplasmin , Butyrophilin, Xanthine oxidase, Mucin-1, Mucin-15, Adipohilin, Fatty acid binding protein, CD36, Periodic acid Schiff 6/7
Bioactive Peptides formed in gut from Milk Proteins
Casomorphins, ? Lactorphin, ? Lactorphin, Lactoferroxins, Casoxins, Casokinins, Casoplatelins, Immunopeptides, Phosphopeptides.


A obecnosc krowiej insuliny wywoluje efekt jak nasza wlasna i przyczynia sie do insulinoopornosci.

Badania dowodza, ze mleko ma gorszy wplyw na insuline niz bialy chleb http://ajcn.nutrition.org/content/80....full.pdf+html
http://ajcn.nutrition.org/content/74/1/96.full.pdf+html

Inne pokazuje jak insulina nabial powoduje insulinoopornosc http://www.nature.com/ejcn/journal/v.../1602086a.html

I to nie jest taki efejt jak w przypadku glukozy, to nie jest chroniczny stan podniesionego poziomu insuliny, to sa jednorazowe skoki i spadki...to powinno Ci wyjasnic czemu http://ajcn.nutrition.org/content/ea...28406.abstract

nikt nie mowi o skrajnosciach, golonka nie jest zla, warzywa sa potrzebne i nikt tego nie neguje ale...brak tluszczu jest zbrodnia - zwlaszcza dla ciala kobiety

Raczej Ty nie chcesz nic wyniesc z tego co piszemy, co mozna powiedziec jak Twoja dieta jest destrukcyjna? gdyby mi ktos x lat temu powiedzial to co ja dzis Tobie bylabym inna osoba, a niestety wtedy zalezalo mi jak Tobie dzis tylko na szczuplej sylwetce...zdrowie nie bylo istotne na tyle aby sie zainteresowac jak sie odzywiac. Te obiegowe opinie nie zawsze sa prawdziwe i widzisz sama po sobie, ze cos jest nie tak. Nawet gdybys nie jadla w ogole weglowodanow to nie powinnas miec takich spadkow gwaltownych, organizm ma tone mechanizmow na to...i przede wszystkim mamy zaspasy tkanki tluszczowej na lata, a jednak nie umiesz jej wykorzystac - bo i energi brak i waga nie spada. To jest efekt zle zbilansowanej diety wlasnie. Probowalam Ci biologicznie wytlumaczyc dlaczego...i nie ma znaczenia co jesz, ma znaczenie tylko co Twoj organizm z tym zrobi.

No ale masz racje, nikt nie napisal konkretnie co zrobic. Ale tez nie napisalas co jesz, ja przyznam ze ten dukan mi utkwil w glowie tylko
Moze jesz za malo kalorii ogolnie? Rozpoczelas trening wiec i kalorycznosc musi sie troche zwiekszyc. Nie napisalas kiedy cwiczysz i co jesz w ciagu dnia. Troche ciezko to weryfikowac...bo malo danych i wiele z nas przyjelo, ze jesz nabial w kolko co moze byc nie sluszne.
Na pewno brak tluszczu w diecie jest negatywny i ja bym sie tym zajela przede wszystkim. Zwroc uwage co jesz w posilku przed silka tez, moze to plus trening za mocno obnizaja Ci cukier i stad w polowie cwiczen taki efekt. Sam trening mocno potrafi zuzyc glikogen tez.

I niepotrzebne jest Twoje ofensywne podejscie, nikt tu nie ma zlych zamiarow. I czasem wystarczy sprawdzic dane info zamiast negowac, albo zapytac....no cokolwiek To tylko info w koncu, zrobisz z nim co zechcesz...ja Ci nie napisalam, zebys rzucila swoja diete tylko napisalam jakie efekty moga miec niektore produkty. A jak chcesz naprawde pomocy to napisz wiecej o swoim menu i treningach.
chyba masz rację, że za mało info. ale myślałam że ludzie dyskutujący na forum o diecie o Dukanie wiedzą co nie co, jakie jest w nim menu, ale mogłam się domyślić że bazują na mitach. nabiał jest u mnie głównie dodatkiem, np. jogurty do sosów i zup, mleko do kawy, czasem deser na bazie mleka, twarogu i tyle. jem sporo mięsa (w końcu nie mam anemii ) i ryb, jajka, dużo warzyw. Dukan to nie jest jedzenie nabiału pisze o tym w jego książkach. przyznaję mój błąd że o tym nie napisałam i o tym że jeśli już używam nabiału to sięgam nie po odtłuszczony, tylko z górnej dozwolonej granicy - 4% (jogurty nieodtłuszczone, mleko zwykłe, ser półtłusty). jadam tłuste ryby. bo wiem że wcale nie jest potrzebne obcinanie tłuszczu, skoro jest on dozwolony do określonej zawartości. chudłam więc było ok.

to co piszesz o mleku, nabiale, glukozie i tłuszczach to akurat wszystko wiem. o przemianach tłuszczów i cukrów uczyłam się też wiele i to wszystko wiem. znam mechanizm chudnięcia na różnych dietach i opinie dietetyków o nich, nie zawsze równoważne z forumowymi
nie zawsze wiedza przenosi się na praktykę, bo jednak wybiera się to co działa poza tym Dukan był najłatwiejszą dla mnie dietą do zastosowania, więc się jej chwyciłam, schudłam i jestem zadowolona. dodatkowo ograniczenie węglowodanów i postawienie na białko zwierzęce jest u mnie zalecane ze względu na schorzenia z jakimi się borykam i pomogły mi je trochę opanować. pytałam się jak teraz ładnie wprowadzić węglowodany w menu, żeby dostosować je do treningów, teorię znam, chciałam praktycznych porad. niestety widzę że tu nikt nie podpowie...

przyjęłam ofensywną postawę bo taka była reakcja na nic nie wnoszącą defensywę w tym wątku. piszę że wcześniej byłam na Dukanie, więc wypowiedzi dotyczyły się tylko krytyki Dukana i mnie że nie widzę że jest on dla mnie zły. a właśnie w tym wątku o to mi chodziło, czego nikt nie zauważył.

obecnie objawy wcześniej opisywane ustąpiły zupełnie. zobaczę co będzie się działo z wagą, miarami obwodów, badaniami i moimi chorobami. wtedy pomyślę co robić dalej.

Edytowane przez 201604301943
Czas edycji: 2012-12-09 o 10:37
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:18   #25
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
to co piszesz o mleku, nabiale, glukozie i tłuszczach to akurat wszystko wiem. o przemianach tłuszczów i cukrów uczyłam się też wiele i to wszystko wiem. znam mechanizm chudnięcia na różnych dietach i opinie dietetyków o nich, nie zawsze równoważne z forumowymi
nie zawsze wiedza przenosi się na praktykę, bo jednak wybiera się to co działa poza tym Dukan był najłatwiejszą dla mnie dietą do zastosowania, więc się jej chwyciłam, schudłam i jestem zadowolona. dodatkowo ograniczenie węglowodanów i postawienie na białko zwierzęce jest u mnie zalecane ze względu na schorzenia z jakimi się borykam i pomogły mi je trochę opanować. pytałam się jak teraz ładnie wprowadzić węglowodany w menu, żeby dostosować je do treningów, teorię znam, chciałam praktycznych porad. niestety widzę że tu nikt nie podpowie...

przyjęłam ofensywną postawę bo taka była reakcja na nic nie wnoszącą defensywę w tym wątku. piszę że wcześniej byłam na Dukanie, więc wypowiedzi dotyczyły się tylko krytyki Dukana i mnie że nie widzę że jest on dla mnie zły. a właśnie w tym wątku o to mi chodziło, czego nikt nie zauważył.

obecnie objawy wcześniej opisywane ustąpiły zupełnie. zobaczę co będzie się działo z wagą, miarami obwodów, badaniami i moimi chorobami. wtedy pomyślę co robić dalej.
Już bez zbędngo komentowania co do metod itd. nie napisałaś co ćwiczysz, od tego zalezy tez podaz weglowodanow i kiedy je jesc...czy to bardziej silowe cwiczenia czy wytrzymalosciowe? Ile trwaja itd. Kiedy cwiczysz i ile przed i po mozesz jesc.
No i ile masz wzrostu i wagi.
Podejsc jest wiele dlatego bez danych ciezko wymienic jakiekolwiek. Jedni wola doladowywac sie po treningu, inni dzien przed. Jeszcze inni raz w tygodniu A gdy nie masz podejscia spotowego i nie cwiczysz dla efektow w tym kierunku to pewnie racjonalne podejscie bedzie najlepsze - czyli male zwiekszenie wegli w kazdym posilku lub okolotreningowych. Wiec to tez zalezy od celu jaki chcesz uzyskac. Ja przy redukcji nigdy nie zwiekszalam wegli a trenuje od lat. Tylko unikam dlugiego cardio i czegokolwiek glukozaleznego.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 11:37   #26
dispater
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

metal_fish ja myślę, że ty po prostu nie jesteś przyzwyczajona do tak intensywnego wysiłku fizycznego. Każdy jak sie przećwiczy to ma zawroty głowy i kilka innych historii. Dorabianie jakiejś teorii do Dukana mija się z celem, zwłaszcza, że ty masz teraz właściwie same PW. Jesz otręby i warzywa, więc węglowodany przyjmujesz. Możesz mieć też mało kalorii w stosunku do treningów, albo się nie dotleniasz tak jak trzeba. Sama jestem na dukanie pół roku, węglowodanów przyjmuję dużo mniej niż ty, mam bardzo duży wysiłek fizyczny i nie mam żadnych skoków cukru. Policz ile masz kalorii w pożywieniu, oblicz sobie swoje BMI i BMR, dla osób mocno aktywnych i nie wolno ci zejść poniżej BMR. Ja się obżeram i to naprawdę obżeram.
Co do tej insulinoodporności i negatywnego wpływu dukana na insulinę to bym się kłóciła. Leczę się tą dietą.
dispater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 12:29   #27
Sylwiusa
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 54
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Byłabym ostrożna ze stosowaniem Dukana, osobiście widziałam jak przyjaciółka stosowała i chudła w oczach. Trzeba być konsekwentnym bez żadnych odstępstw bo inaczej nie ma sensu stosować. Wracając do mojej przyjaciółki to ona miała 4 podejścia do tej diety i skończyło się efektem jojo (wróciła do wagi z przed odchudzania i przytyła dodatkowo 10kg). Natomiast jej mama jest zachwycona, świetnie na nią podziałało i schudła 20kg.
Sylwiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 20:37   #28
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez dispater Pokaż wiadomość
metal_fish ja myślę, że ty po prostu nie jesteś przyzwyczajona do tak intensywnego wysiłku fizycznego. Każdy jak sie przećwiczy to ma zawroty głowy i kilka innych historii. Dorabianie jakiejś teorii do Dukana mija się z celem, zwłaszcza, że ty masz teraz właściwie same PW. Jesz otręby i warzywa, więc węglowodany przyjmujesz. Możesz mieć też mało kalorii w stosunku do treningów, albo się nie dotleniasz tak jak trzeba. Sama jestem na dukanie pół roku, węglowodanów przyjmuję dużo mniej niż ty, mam bardzo duży wysiłek fizyczny i nie mam żadnych skoków cukru. Policz ile masz kalorii w pożywieniu, oblicz sobie swoje BMI i BMR, dla osób mocno aktywnych i nie wolno ci zejść poniżej BMR. Ja się obżeram i to naprawdę obżeram.
Co do tej insulinoodporności i negatywnego wpływu dukana na insulinę to bym się kłóciła. Leczę się tą dietą.
Też mam w tej kwestii inne zdanie, ale nie chcę zmieniać wątku w dyskusję na ten temat. U mnie ta dieta 'leczy' inne sprawy, po prostu pasuje do zaleceń żywieniowych w moich schorzeniach. No ale nie o tym chciałam...
Jak już wcześniej pisałam te objawy z pierwszego wątku ustąpiły. Może to przyzwyczajenie, ale teraz się zastanawiam czy to nie był efekt silnych stresów jakie wtedy przeżywałam... W przyszłym tygodniu robię komplet badań, zobaczę czy nic się nie dzieje i wtedy pomyślę czy potrzebuję jakiś zmian.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:47   #29
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Cytat:
Napisane przez dispater Pokaż wiadomość
Co do tej insulinoodporności i negatywnego wpływu dukana na insulinę to bym się kłóciła. Leczę się tą dietą.
nie bede sie wypowiadac w kwestii tego czym jest dukan, bo co osoba to opinia i generlanie malo mnie interesuje szufladkowanie czegokolwiek

ale nadmiar bialka ma taki efekt, przedstawilam tone badan, to nie jest jakis moj wniosek tylko normalna biologia i fakt ogolnie znany i nie budzacy zdziwienia czy naprawde ciezko pojac ze nie skladujemy bialka ot tak? to nie tluszcz, czy glikogen...inaczej bysmy od jedzenia mialy tony miesni

z akcentem na nadmiar oczywiscie, zakladam ze dukan nie musi byc dieta wysokobialkowa...ale w praktyce jest, coraz wiecej jest nowych doniesien dlaczego nie mozna jesc dlugoterminowo wiecej niz 15-20% protein...bo tez coraz wiecej jest badan opartych na latach, a nie tylko miesiacach i efektach w redukcji tkanki tluszczowej

juz pal licho czy to dukan - nadmiar protein i mleko tu sa determinujace jesli chodzi o insuline, i orginalnie dukan w ksiazce tez przekracza te normy, ma gdzies jakosc jedzenia, pozwala na przetworzone produkty - ot swietna dieta...tyle ze sie chudnie ograniczajac weglowodany, a co ze zdrowiem za x lat?
insulinoopornosc roziwja sie latami, moze to byc rok a moze byc 40...podobnie wiele innych toksycznych chorob, nie mam ogolnie nic przeciw mleku - ale mam do systemu w jaki jest produkowane, bo to sprawia ze jemy tone antybiotykow i hormonow, podobnie z komercyjnym miesem....

to tak czysto informacyjnie, bo wiadomo zyc jakos trzeba i jesc tez i kazdy praktykuje w co wierzy
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 15:24   #30
dispater
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Dukan działał, ale przestał się sprawdzać

Klora insulinoodporność, leczy się dietą wysokobiałkową-niskowęglowodanową. I tylko dietą. A więc dietą dukana jak najbardziej. Jeśli ktoś jest inteligentny to sobie jadłospis ułoży tak, że się tą dietą wyleczy. Jest dość dużo chorób, na których jest wskazana dieta wysokobiałkowa-niskowęglowodanowa. Sama jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch takich chorób, z czego jedna pięknie ustąpiła.
Dukan jest demonizowany z prostego powodu. Tym którym zależy na bardzo szybkim spadku wagi, albo głodują, albo jadłospis układają na bazie odtłuszczonego nabiału i tak naprawdę to przedstawiłaś. Nie przedstawiłaś negatywnego skutku białka, tylko właśnie nabiału. Inaczej są przyswajalne proteiny z mięsa, a inaczej z nabiału.
Sama insulinoodporność nie jest chorobą, jest powikłaniem innych chorób.
Wątek nie został założony w celu udowodnienia jak zły jest dukan. Jak ktoś prowadzi dobrze tą dietę, nic mu się nie stanie.

Metal_fish no i masz przyczynę stres prowadzi do uciekania zasadowych minerałów tj magnez, potas, wapń. Wtedy mogą występować kołatania serca, ataki paniki i wrażenie uciekającego cukru. Ja ci już wcześniej napisała, że na pewno nie jest od diety.
dispater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.