Majówki 2016 - część ósma ❤ - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-11-19, 07:28   #2131
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez SzczyptaRadosci Pokaż wiadomość
Siedzę u dentysty, trzymajcie kciuki co bym nie zeszła na zawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
🤣🤣🤣 kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 08:04   #2132
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Biegaczka, z tego co sie orientuje to tak będziecie musieli doszczepic tymi których w uk nie robią. Czytałam ze właśnie wszystkim raczej karzą robić.
Lelka np jeszcze nie miała żadnego szczepienia... i myśle ze dopiero w styczniu dostanie pierwsze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak myślała. Ale ominą nas szczepienia w 1. dobie zycia, co nie wiem, czy mnie cieszy. Może trochę. To jednak inaczej szczepić kulkuletnie dziecko, a nie takiego noworodka np.

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn dzieci żłobkowych, ubieracie w taką pogodę jak dzisiaj rajtki pod spodnie do żłobka, czy spodnie i skarpetki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My spodnie i skarpetki, ale u nas trochę inne temp niz w Pl. Chociaż dziś już zimno 5 stopni tylko.

To wożenie w kurtkach to jest konrowersyjne. Dużo rodziców inwestuje w RWF'y a potem wozi dziecko w kurtce. Żeby nie było - jestem jednym z tych rodziców niestety. Na trasy mu sciągamy, ale do żłobka - 2 minuty jazdy zawsze jeździ w kurtce. Wiem, że to niebezpieczne tak naprawdę i takie trochę igranie z ogniem.

Szczypta
Ja zaczynam dzis 9. tydzien
Wczoraj miałam polozna i czekam teraz na list ze szpitala z terminem prenatalnych.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 08:50   #2133
SzczyptaRadosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 908
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Dziewczyny jaki silny lek przeciwbólowy mogę przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzczyptaRadosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 09:46   #2134
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez SzczyptaRadosci Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki silny lek przeciwbólowy mogę przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boszzz niedawno na spotkaniu z położna wymienila mi leki po cc (w razie wu) zeby normalnie funkcjonować i moc kp a ja juz nie pamietam co to było. 🤦🏼

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Szczypta rwałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Co do kurtek to w foteliku mu rozpinam przekladam pasy pod spodem i znów zapinam kurtke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 09:49   #2135
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Bona, my też bez rajstop, ponieważ ja nie cierpię rajstop to i Natki tak nie ubieram.


Kurczę.... ale mam zaparcie. Już mi się jedzenie nie mieści.... szlag mnie trafi..................
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 09:57   #2136
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Szczypta podejrzewam, że jedynie paracetamol.

Konsternacja wspolczuję. Ja miewam problemy z zaparciami. Polecam miske/stoleczek pod nogi w toalecie, zeby kolana byly na wysokosci bioder albo i powyzej
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 10:15   #2137
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Dziewczyny myślicie, że dobrym prezentem dla dziewczynki na gwiazdkę, prawie 9 letniej będą kredki Progresso Magic 12 szt plus jakaś malowanka. Cena tych kredek to ok 45 PLN. Każda kredka ma w sobie trzy barwy. Ona bardzo lubi malować a nie sądzę aby miała takie kredki bo jednak za 45 pln to można kupić o wiele więcej innych kredek. Tylko się zastanawiam czy nie pomyśli sobie, że to tylko 12 kredek, mały prezent..bo dzieci patrzą na prezent objętościowo...

Patrzę i patrzę na te kredki i sama bym chciała - wizualnie bardzo mi się spodobały.

Biegaczka- Nie mogę uwierzyć w ten problem z zaparciem. Jem chyba dobrze- dieta cukrzycowa a tu taki kwiatek. Ale ostatnio gorzej się czułam, chyba łapało mnie przeziębienie, zatoki mi nawaliły- wczoraj aż chodziłam po domu w opasce! A najgorsze, że nie chciało mi się pić. Woda mi nie smakowała. Stąd problem. Wybaczcie, że Wam smęcę ale to podobno "normalna" ciążowa przypadłość... tylko, że teraz nic mi na to nie pomaga. Zaraz sobie posiedzę z nogami wyżej
Chyba zastosuję sobie czopka

Edytowane przez konsternacja
Czas edycji: 2018-11-19 o 10:29
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-19, 10:40   #2138
SzczyptaRadosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 908
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Boszzz niedawno na spotkaniu z położna wymienila mi leki po cc (w razie wu) zeby normalnie funkcjonować i moc kp a ja juz nie pamietam co to było. 🤦🏼

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Szczypta rwałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Co do kurtek to w foteliku mu rozpinam przekladam pasy pod spodem i znów zapinam kurtke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rwałam Zdecydowanie wolę poród

Nie wiem co ze mną jest, ale znieczulenie mnie nie lubi. Najpierw w trakcie porodu nie zadziałało, a teraz musieli mi 4 razy znieczulac, bo dalej bolało, ale na szczęście już po wszystkim. Teraz tylko przeżyć ból po...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Iwonia, żelek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzczyptaRadosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 10:45   #2139
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Dziewczyny myślicie, że dobrym prezentem dla dziewczynki na gwiazdkę, prawie 9 letniej będą kredki Progresso Magic 12 szt plus jakaś malowanka. Cena tych kredek to ok 45 PLN. Każda kredka ma w sobie trzy barwy. Ona bardzo lubi malować a nie sądzę aby miała takie kredki bo jednak za 45 pln to można kupić o wiele więcej innych kredek. Tylko się zastanawiam czy nie pomyśli sobie, że to tylko 12 kredek, mały prezent..bo dzieci patrzą na prezent objętościowo...

Patrzę i patrzę na te kredki i sama bym chciała - wizualnie bardzo mi się spodobały.

Biegaczka- Nie mogę uwierzyć w ten problem z zaparciem. Jem chyba dobrze- dieta cukrzycowa a tu taki kwiatek. Ale ostatnio gorzej się czułam, chyba łapało mnie przeziębienie, zatoki mi nawaliły- wczoraj aż chodziłam po domu w opasce! A najgorsze, że nie chciało mi się pić. Woda mi nie smakowała. Stąd problem. Wybaczcie, że Wam smęcę ale to podobno "normalna" ciążowa przypadłość... tylko, że teraz nic mi na to nie pomaga. Zaraz sobie posiedzę z nogami wyżej
Chyba zastosuję sobie czopka
Kredki fajne, ja bym chciala Jesli chodzi o 9-latkę, to tez zalezy jakis prezentow jest nauczona i do jakich jest przyzwyczajona i co jje rodzice tez wpajają. No nie ma co ukrywac - dzieci sa szczere i potrafia sie cieszyc z byle pierdoły, to często rodzice stwarzaja jakies wyobrazenia.

A przypadlosc jest normalna. Niestety. W ciąży perystaltyka jelit sie zmienia, z czasem dziecko uciska na jelita i dieta i duze ilosci wody moga nie pomagac. Ja pod koniec poprzedniej ciazy tez bylam na diecie cukrzycowej, pilam duzo wody, a i tak klapa i dorobilam sie chyba najbardziej wstydliwej przypadlosci pociazowej. W tej ciazy wole nie wiedziec, co to bedzie.
Z tym siedzeniem wiele osob sie smieje, a moj maz sam zaczal tak sie zalatwiac Byla kiedys taka fajna grafika w internecie o tym
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 10:56   #2140
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

SzczyptaRadości nawet Ketonal możesz a ibuprofen to w ogóle luz. Upewnij się na laktacyjnym leksykonie leków po substancji czynnej, ale pamiętam, że ponoć CC Ketonal dają i można karmić.
Przy okazji już nie wiem kto pisał, ale błagam, nie powielajcie tych mitów, że przy kp to nie nic nie można, tylko paracetamol i na 3 zdrowaśki do pieca chlebowego! Znakomitą większość leków, w tym antybiotyków, można brać, większość substancji ma oznaczenie L1 lub L2.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 11:01   #2141
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Kredki fajne, ja bym chciala Jesli chodzi o 9-latkę, to tez zalezy jakis prezentow jest nauczona i do jakich jest przyzwyczajona i co jje rodzice tez wpajają. No nie ma co ukrywac - dzieci sa szczere i potrafia sie cieszyc z byle pierdoły, to często rodzice stwarzaja jakies wyobrazenia.

A przypadlosc jest normalna. Niestety. W ciąży perystaltyka jelit sie zmienia, z czasem dziecko uciska na jelita i dieta i duze ilosci wody moga nie pomagac. Ja pod koniec poprzedniej ciazy tez bylam na diecie cukrzycowej, pilam duzo wody, a i tak klapa i dorobilam sie chyba najbardziej wstydliwej przypadlosci pociazowej. W tej ciazy wole nie wiedziec, co to bedzie.
Z tym siedzeniem wiele osob sie smieje, a moj maz sam zaczal tak sie zalatwiac Byla kiedys taka fajna grafika w internecie o tym
Chyba kupię jej te kredki- mamy do kupienia w najbliższej rodzinie prezenty dla ośmiorga dzieci. Też nie zamierzam każdemu kupować prezentu po 100 PLN. 5 od męża, 3 z mojej strony plus jeszcze nasze własne dzieci
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-19, 11:42   #2142
SzczyptaRadosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 908
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
SzczyptaRadości nawet Ketonal możesz a ibuprofen to w ogóle luz. Upewnij się na laktacyjnym leksykonie leków po substancji czynnej, ale pamiętam, że ponoć CC Ketonal dają i można karmić.
Przy okazji już nie wiem kto pisał, ale błagam, nie powielajcie tych mitów, że przy kp to nie nic nie można, tylko paracetamol i na 3 zdrowaśki do pieca chlebowego! Znakomitą większość leków, w tym antybiotyków, można brać, większość substancji ma oznaczenie L1 lub L2.
Dzięki Kocie! Mam Ibuprom, jak nie pomoże, to wezmę coś silniejszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Chyba kupię jej te kredki- mamy do kupienia w najbliższej rodzinie prezenty dla ośmiorga dzieci. Też nie zamierzam każdemu kupować prezentu po 100 PLN. 5 od męża, 3 z mojej strony plus jeszcze nasze własne dzieci
Uuuuuuu. Macie kogo obdarowywać, zazdroszczę tak dużej rodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzczyptaRadosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 11:46   #2143
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Chyba kupię jej te kredki- mamy do kupienia w najbliższej rodzinie prezenty dla ośmiorga dzieci. Też nie zamierzam każdemu kupować prezentu po 100 PLN. 5 od męża, 3 z mojej strony plus jeszcze nasze własne dzieci
Sporo do obdarowania. Moim zdaniem prezent super
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 11:57   #2144
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Szczypta, siostra po cc brała Ketonal (przy jednoczesnym próbowaniu kp) i wiem, że wiele innych dziewczyn też

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 11:59   #2145
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
SzczyptaRadości nawet Ketonal możesz a ibuprofen to w ogóle luz. Upewnij się na laktacyjnym leksykonie leków po substancji czynnej, ale pamiętam, że ponoć CC Ketonal dają i można karmić.
Przy okazji już nie wiem kto pisał, ale błagam, nie powielajcie tych mitów, że przy kp to nie nic nie można, tylko paracetamol i na 3 zdrowaśki do pieca chlebowego! Znakomitą większość leków, w tym antybiotyków, można brać, większość substancji ma oznaczenie L1 lub L2.
Tak, to ja! Ale machnęłam się z tym paracetamolem, bo nie wiem czemu pomyślałam o ciązy, gdzie napisane jak wół kp Zwalam na kisiel ciązowy
Ja sama brałam ibuprofen przy kp. A z lekami przy kp najlepiej własnie zajrzeć do http://www.kobiety.med.pl/leki/search.php
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 12:02   #2146
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część ósma

Konsternacja może kiwi na te zaparcia?
Ale z doświadczenia z Mateuszem wiem, że niewiele pomaga, ale jeszcze warto pić wodę na czczo, może glutka z siemienia lnianego? A nuż pomoże.
A kredki fajna sprawa. Może przy odpakowywaniu prezentu dodasz coś w stylu "ale super kredki, słyszałam, że to hit wśród młodych rysowników" i mała będzie jeszcze bardziej zadowolona

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 14:50   #2147
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

ojej ile do nadrobienia, u nas zimno trzeba wymyslac rozrywki i ubierac tony ciuchow.
Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Patrzylam teraz i to jest gruzlica + wzw b.
W UK tez nie szczepia na ospe wietrzna w ogole bo zakladaja ze lepiej to przechorowac za dzieciaka i nie mialabym nic przeciwko tylko ze ja mam 2.5 latka w domu ktory tego nie przechorowal a chodzi do zlobka i jakby tak zachorowal jak sie drugie urodzi to nie wiem, bo wiem ze dla noworodka/niemowlaka to chyba srednio bezpieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez biedronkadancer Pokaż wiadomość
biegaczka a sama chorowałaś na ospę? Jeśli tak, to Twoje dziecko przez pierwsze kilka miesięcy jest chronione. Iga miała dosyć wcześnie ospę - jak miała ok. 1,5roku chyba. Przeszła gorzej niż starsza (chodzi mi o skórę), głównie w okolicy pieluszkowej.



Iwonia jakby co to ja w planie porodu napisałam, że nie chce szczepić teraz tylko później. Potem też pisałam tę formułkę podczas rodzenia (od przyjazdu na IP do porodu minęła 1h), nie podpisywałam tego, że nie chcę szczepić tylko dopisywałam na formularzu, że chcę, ale nie podczas pobytu po porodzie.


Właśnie wydaje mi się, że składniki szczepionek szkodzą dzieciom w jakiś sposób obciążonym. Fajnie by było jakby popracowali naukowcy nad nowymi formułami szczepionek.
moj Nikos tez mial jak mial okolo 1.5 roku i zniosl o niebo lepiej niz ja w wieku 10lat. byl caly zasypany, ale najbardziej mu przeszkadzalo smarowanie kremem, a nie sama wysypka, tylko jeden dzien byl ciezki, a chorowal ponad tydzien i mamy juz za soba. no ale nie wiadomo jak akurat dziecko zniesie.
Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Mamy, w tym roku kupiliśmy i żałuję, że dopiero teraz - lodger scandinavian bunker. Cena regularna okrutna, ale udało się dorwać na limango. Rok temu jeździliśmy codziennie 2km w tą i z powrotem zostawiać Wojtka u rodziców, więc rozpinaliśmy mu kurtkę i drogę mieliśmy raczej osiedlowymi ulicami, ale teraz jak jedziemy ok 17km do żłobka i pracy już chciałam jakiś śpiwór. Tylko niestety musimy wyjść z domu do samochodu w butach i kurtce, potem szybko rozebrać i zapiąć żeby nie leciało na niego zimno, potem znowu szybko ubrać na te 2 kroki z samochodu do żłobka, więc łącznie trochę czasu na to schodzi. Ale za to pasy w foteliku zapinają się dużo mocniej niż na kurtkę.
o fajny, my na razie kocyk mamy w aucie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 15:04   #2148
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
SzczyptaRadości nawet Ketonal możesz a ibuprofen to w ogóle luz. Upewnij się na laktacyjnym leksykonie leków po substancji czynnej, ale pamiętam, że ponoć CC Ketonal dają i można karmić.
Przy okazji już nie wiem kto pisał, ale błagam, nie powielajcie tych mitów, że przy kp to nie nic nie można, tylko paracetamol i na 3 zdrowaśki do pieca chlebowego! Znakomitą większość leków, w tym antybiotyków, można brać, większość substancji ma oznaczenie L1 lub L2.
Mozna zdecydowanie wiecej niz paracetamol. To na pewno.
Tak na chlopski rozum, nic sie nie wchlania w całości do komorek organizmu. Część substacji przefiltruje watroba mamy, dziecko zje mleko to tez nie zostanie mu podana pelna dawka do tego jego watroba tez przejmie czesc dawki i tak na prawdę nawet jesli cos jest niewskazane to niewiele dziecku z tego zostanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 16:54   #2149
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Ech, musze sie wam pozalic:/ mam za chwile wizyte u lekarza wiec robilam dzisiaj badania. Godzine temu odebralam wyniki i mam dola, mam ochote siasc i plakac. Moj alat i aspat wynosza 90 i 54 przy normach do 32, wiec cholestaza mnie znowu nie ominela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-19, 17:16   #2150
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ech, musze sie wam pozalic:/ mam za chwile wizyte u lekarza wiec robilam dzisiaj badania. Godzine temu odebralam wyniki i mam dola, mam ochote siasc i plakac. Moj alat i aspat wynosza 90 i 54 przy normach do 32, wiec cholestaza mnie znowu nie ominela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę współczuję, pamiętam jak się meczylas poprzednim razem. Tule mocno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 17:41   #2151
SzczyptaRadosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 908
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ech, musze sie wam pozalic:/ mam za chwile wizyte u lekarza wiec robilam dzisiaj badania. Godzine temu odebralam wyniki i mam dola, mam ochote siasc i plakac. Moj alat i aspat wynosza 90 i 54 przy normach do 32, wiec cholestaza mnie znowu nie ominela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzczyptaRadosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 18:18   #2152
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ech, musze sie wam pozalic:/ mam za chwile wizyte u lekarza wiec robilam dzisiaj badania. Godzine temu odebralam wyniki i mam dola, mam ochote siasc i plakac. Moj alat i aspat wynosza 90 i 54 przy normach do 32, wiec cholestaza mnie znowu nie ominela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaylla bardzo współczuję. Dobrze, że zrobiłaś już badania i wiesz na czym stoisz.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 19:11   #2153
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ech, musze sie wam pozalic:/ mam za chwile wizyte u lekarza wiec robilam dzisiaj badania. Godzine temu odebralam wyniki i mam dola, mam ochote siasc i plakac. Moj alat i aspat wynosza 90 i 54 przy normach do 32, wiec cholestaza mnie znowu nie ominela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję.. Że też musi się to czepiać znowu..
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 20:04   #2154
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ech, musze sie wam pozalic:/ mam za chwile wizyte u lekarza wiec robilam dzisiaj badania. Godzine temu odebralam wyniki i mam dola, mam ochote siasc i plakac. Moj alat i aspat wynosza 90 i 54 przy normach do 32, wiec cholestaza mnie znowu nie ominela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo współczuję, cholestaza to taka sama menda jak cukrzyca - jak masz raz to bardzo prawdopodobne, że dostaniesz i drugi raz najgorsze to, że często się spędza ostatnie tygodnie w szpitalu, na patologii spotkałam dziewczynę, która była w ciąży 4 raz i 4 raz z cholestazą - mówiła, że najtrudniej zostawić w domu młodsze dzieci, o ile starsze miały już 8 i 10 lat i mąż je po południu albo w weekendy przywoził, ale najmłodsze miało dopiero 2 lata i nie mogło jej nawet w szpitalu odwiedzić.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 20:42   #2155
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ech, musze sie wam pozalic:/ mam za chwile wizyte u lekarza wiec robilam dzisiaj badania. Godzine temu odebralam wyniki i mam dola, mam ochote siasc i plakac. Moj alat i aspat wynosza 90 i 54 przy normach do 32, wiec cholestaza mnie znowu nie ominela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo jejciu... Współczuję Ci... Trzymajcie się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 20:53   #2156
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Kaylla współczuję. Skąd wiesz w ogóle żeby zrobić takie badania? U nas tego nie robią i zastanawiam się czy czułaś jakieś objawy czy cos? My mamy jedno badande krwi na początku i do polowkowego usg a później już tylko hemoglobina i cukier z palca sprawdzane takim małym urządzeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 21:15   #2157
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Kaylla wspolczuje, robilas badania bo mialas juz w pierwszej ciazy czy przez swedzenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 21:59   #2158
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Mam koleżankę która często się mnie doradzala, doradzilam jej fotelik maxi cosi, wysłałam filmik dlaczego dziecko ma jeździć tyłem itd o nosidelkach idt i mimo że dziewczyna sama ciągle pyta o rady to był mój ostatni raz bo dzisiaj wyszłam na kawę z nią i ona mówi że chyba kupią już teraz fotelik przodem ( nie wiem gdzie bo dziecko ma uwaga dopiero 3 miesiące) bo on nie chce siedzieć w tym foteliku i muszą to przewozić na rękach szczęka mi opadła i już chyba dam sobie spokój z jakimi kolejek radami, bo i tak widzę że robi zupełnie inaczej więc po co mam strzepic język. Dzisiaj pytała się znajomej czy już 3 miesięczne dziecko może nauczyć zasypiać samo w łóżeczku bo bolą ja plecy od bujania. Ja rozumiem że macierzyństwo lekkie nie jest ale po co się decydować na dziecko jak wszystko jest takie ciężkie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-19, 22:23   #2159
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję, cholestaza to taka sama menda jak cukrzyca - jak masz raz to bardzo prawdopodobne, że dostaniesz i drugi raz najgorsze to, że często się spędza ostatnie tygodnie w szpitalu, na patologii spotkałam dziewczynę, która była w ciąży 4 raz i 4 raz z cholestazą - mówiła, że najtrudniej zostawić w domu młodsze dzieci, o ile starsze miały już 8 i 10 lat i mąż je po południu albo w weekendy przywoził, ale najmłodsze miało dopiero 2 lata i nie mogło jej nawet w szpitalu odwiedzić.
No niestety. Zdawałam sobie sprawę, że prawdopodobnie się historia powtórzy, ale jednak człowiek gdzieś tam nadzieję miał. No i ten ewentualny szpital też mnie martwi. Ostatnio leżałam w szpitalu od 34 tygodnia.
Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Kaylla współczuję. Skąd wiesz w ogóle żeby zrobić takie badania? U nas tego nie robią i zastanawiam się czy czułaś jakieś objawy czy cos? My mamy jedno badande krwi na początku i do polowkowego usg a później już tylko hemoglobina i cukier z palca sprawdzane takim małym urządzeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pierwszej ciąży nagle zaczęły mnie swędzieć stopy i dłonie, a to jest praktycznie jedyny objaw cholestazy, więc jak poczytałam internet i skonsultowałam się z lekarzem, to od razu dostałam wtedy zalecenie zrobienia badań. Normalnie w ciąży u nas lekarze tych badań nie zlecają. A teraz jeszcze żadnych objawów nie miałam, ale miałam robić co jakiś czas te badania ze względu na to, że w pierwszej ciąży była cholestaza.
Cytat:
Napisane przez 7sweety7 Pokaż wiadomość
Kaylla wspolczuje, robilas badania bo mialas juz w pierwszej ciazy czy przez swedzenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robiłam z uwagi na cholestazę w pierwszej ciąży. Teraz póki co żadnych objawów nie mam, ale też moje dzisiejsze wyniki są nieco niższe niż wyniki, które miałam w pierwszej ciąży, wtedy, kiedy mnie dopadło swędzenie. Może jeszcze przyjdą.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-20, 06:55   #2160
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mam koleżankę która często się mnie doradzala, doradzilam jej fotelik maxi cosi, wysłałam filmik dlaczego dziecko ma jeździć tyłem itd o nosidelkach idt i mimo że dziewczyna sama ciągle pyta o rady to był mój ostatni raz bo dzisiaj wyszłam na kawę z nią i ona mówi że chyba kupią już teraz fotelik przodem ( nie wiem gdzie bo dziecko ma uwaga dopiero 3 miesiące) bo on nie chce siedzieć w tym foteliku i muszą to przewozić na rękach szczęka mi opadła i już chyba dam sobie spokój z jakimi kolejek radami, bo i tak widzę że robi zupełnie inaczej więc po co mam strzepic język. Dzisiaj pytała się znajomej czy już 3 miesięczne dziecko może nauczyć zasypiać samo w łóżeczku bo bolą ja plecy od bujania. Ja rozumiem że macierzyństwo lekkie nie jest ale po co się decydować na dziecko jak wszystko jest takie ciężkie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3 miesieczne w foteliku przodem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-29 11:36:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.