Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-16, 09:49   #1531
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
U mnie z tymi serami z wit C właśnie jest podobnie. Jakiś czas temu kupiłam Basic Lab (wersja do cery naczynkowej) i to była totalna wtopa. Niby serum wodne, ale tak się lepiło i śmierdziało, że odechciało mi się wit C na dłużej. Ten Vianek miałam już wcześniej i z nim miałam raczej pozytywne doświadczenia. Z reguły mam wrażenie, że kosmetyki z wit C bardzo obciążają mi skórę.
Nie żebym się cieszyła, ale wreszcie ktoś ma tak samo Miałam kilka ser z witaminą C i żadnego nie byłam w stanie zużyć do końca. Jednak nie uważam, żeby moja cera wiele na tym traciła, są przecież inne przeciwutleniacze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 10:15   #1532
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dziękuję, choć do Twojej mi daleko



Dla mnie lepkie raczej nie jest, ale na pewno taki kosmetyk co muszę coś na niego nałożyć inaczej ściąga. Ale potwierdzam Twoją opinię, że fajerwerków nie ma.

U mnie z tymi serami z wit C właśnie jest podobnie. Jakiś czas temu kupiłam Basic Lab (wersja do cery naczynkowej) i to była totalna wtopa. Niby serum wodne, ale tak się lepiło i śmierdziało, że odechciało mi się wit C na dłużej. Ten Vianek miałam już wcześniej i z nim miałam raczej pozytywne doświadczenia. Z reguły mam wrażenie, że kosmetyki z wit C bardzo obciążają mi skórę.
Ja mam teraz Timeless z wit.C i kw. ferulowym- to jest dopiero lepiszcze! Kupiłam, bo miało bardzo dobre opinie, ale szczerze- męczę go od dłuższego już czasu i nie wiem, czy zużyję, bo czasem zapominam o nim (stoi w lodówce), a to świadczy tylko o tym, że obywam się bez niego całkiem spokojnie, a nawet czasem, jak sobie o nim przypomnę, to autentycznie mam spory opór, żeby się nim wysmarować
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 10:26   #1533
Zimmi
Przyczajenie
 
Avatar Zimmi
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 16
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dziewczyny jakieś opinie o serum róża malina z Ministerstwa Dobrego Mydła? I co ogólnie sądzicie o ich kosmetykach do twarzy? Tanie nie są, ale czy warto? Czy sa jakieś tańsze zamienniki ?
Zimmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 10:55   #1534
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88071469]Ja mam teraz Timeless z wit.C i kw. ferulowym- to jest dopiero lepiszcze! Kupiłam, bo miało bardzo dobre opinie, ale szczerze- męczę go od dłuższego już czasu i nie wiem, czy zużyję, bo czasem zapominam o nim (stoi w lodówce), a to świadczy tylko o tym, że obywam się bez niego całkiem spokojnie, a nawet czasem, jak sobie o nim przypomnę, to autentycznie mam spory opór, żeby się nim wysmarować [/QUOTE]

To dobrze, że piszesz. Parę razy zastanawiałam się nad nim, właśnie ze względu na dobre opinie. A też tanie nie jest z tego co pamiętam.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie żebym się cieszyła, ale wreszcie ktoś ma tak samo Miałam kilka ser z witaminą C i żadnego nie byłam w stanie zużyć do końca. Jednak nie uważam, żeby moja cera wiele na tym traciła, są przecież inne przeciwutleniacze.
Ja bardziej z myślą o rozjaśnieniu przebarwień, które zostają mi po niespodziankach. Ale już po kilku porażkach szkoda mi wydawać kasy, jak mam znowu się rozczarować.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 12:47   #1535
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dla mnie lepkie raczej nie jest, ale na pewno taki kosmetyk co muszę coś na niego nałożyć inaczej ściąga. Ale potwierdzam Twoją opinię, że fajerwerków nie ma.

U mnie z tymi serami z wit C właśnie jest podobnie. Jakiś czas temu kupiłam Basic Lab (wersja do cery naczynkowej) i to była totalna wtopa. Niby serum wodne, ale tak się lepiło i śmierdziało, że odechciało mi się wit C na dłużej. Ten Vianek miałam już wcześniej i z nim miałam raczej pozytywne doświadczenia. Z reguły mam wrażenie, że kosmetyki z wit C bardzo obciążają mi skórę.
U mnie też nie było lepkie, głęboko się wchłaniało, ale też nie nawilżało, jedyną korzyść jaką widziałam z jego stosowania, to to, że cera była po nim trochę rozjaśniona i taka miła w dotyku, trochę jak po jakiejś silikonowej bazie, przez co sprawdzał się świetnie pod makijaż.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie żebym się cieszyła, ale wreszcie ktoś ma tak samo Miałam kilka ser z witaminą C i żadnego nie byłam w stanie zużyć do końca. Jednak nie uważam, żeby moja cera wiele na tym traciła, są przecież inne przeciwutleniacze.
Ja kosmetyków z Wit. C miałam kilka i były w sumie fajne, ale na dłuższą metę uważam, że działanie wit. C na skórze jest dość mocno ograniczone, działa do pewnego stopnia tylko i wiele więcej się z niej już nie wykrzesa.
Cytat:
Napisane przez Zimmi Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakieś opinie o serum róża malina z Ministerstwa Dobrego Mydła? I co ogólnie sądzicie o ich kosmetykach do twarzy? Tanie nie są, ale czy warto? Czy sa jakieś tańsze zamienniki ?
Moim zdaniem nie warto, są za drogie, a zupełnie przeciętne. Dużo bardziej polubiłam markę La-le jeżeli chodzi o polskie manufaktury.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 20:17   #1536
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88071469]Ja mam teraz Timeless z wit.C i kw. ferulowym- to jest dopiero lepiszcze! Kupiłam, bo miało bardzo dobre opinie, ale szczerze- męczę go od dłuższego już czasu i nie wiem, czy zużyję, bo czasem zapominam o nim (stoi w lodówce), a to świadczy tylko o tym, że obywam się bez niego całkiem spokojnie, a nawet czasem, jak sobie o nim przypomnę, to autentycznie mam spory opór, żeby się nim wysmarować [/QUOTE]

Jest na glikolu. Nie lubie takich kosmetykow, moje skora ich nie toleruje.
Dla mnie najlepsza wit. C to kwas askorbinowy, rozpuszczona w wodzie lub hydrolacie, z kwasem hialuronowym. Prosta i skuteczna. Oczywiscie musi byc swieza, miesiac od otwarcia to max dla takiego produktu. Dlatego najlepiej robic w domu

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dziękuję, choć do Twojej mi daleko



Dla mnie lepkie raczej nie jest, ale na pewno taki kosmetyk co muszę coś na niego nałożyć inaczej ściąga. Ale potwierdzam Twoją opinię, że fajerwerków nie ma.

U mnie z tymi serami z wit C właśnie jest podobnie. Jakiś czas temu kupiłam Basic Lab (wersja do cery naczynkowej) i to była totalna wtopa. Niby serum wodne, ale tak się lepiło i śmierdziało, że odechciało mi się wit C na dłużej. Ten Vianek miałam już wcześniej i z nim miałam raczej pozytywne doświadczenia. Z reguły mam wrażenie, że kosmetyki z wit C bardzo obciążają mi skórę.
U mnie ostatnio bardzo prosto. Wróciłam do robienia w domu świeżych kosmetyków.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 07:06   #1537
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Wczoraj oglądałam film "Second act" z Jennifer Lopez. Była wzmianka o marce Hauschka. Ciekawe, ile marka zapłaciła za taką reklamę

U mnie ostatnio jestem bez serum. I dobrze mi z tym. Nie wiem, czy jeszcze wrócę do serum. Może zimą.

Skończyłam krem Phyt's. Super był. Teraz zabieram się za krem Shy Deer.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-17, 09:01   #1538
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

https://www.biovenebarcelona.com/pro...7-facial-serum ja mam to serum z witaminą c.
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 11:28   #1539
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Wiesz co, nie mam jakiejś ustalonej pielęgnacji, raczej występuje u mnie metoda prób i błędów Na ogół podstawą jest dla mnie hydrolat i coś lekkiego do nawilżenia. Na noc trochę więcej nakładam, ale moja skóra nie lubi zbyt odżywczych formuł.
Dokładnie tak samo jak ja!!!

Generalnie bardzo fajna pielęgnacja
I widać, że skuteczna


Cytat:
Napisane przez Zimmi Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakieś opinie o serum róża malina z Ministerstwa Dobrego Mydła? I co ogólnie sądzicie o ich kosmetykach do twarzy? Tanie nie są, ale czy warto? Czy sa jakieś tańsze zamienniki ?
A znasz ZSK albo BU?
Tu masz oleje, sera, hydrolaty i inne cuda
I przystępne ceny

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio bardzo prosto. Wróciłam do robienia w domu świeżych kosmetyków.
Jakie robisz?
Powiedz, powiedz

Moja pielęgnacja też jest prosta. Nawet bardzo.
A moim hitem nad hity jest ostatnimi czasy serum z komórkami macierzystymi i acerolą z ZSK
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Se...cerola-25g/573
Kocham kocham kocham...
Właśnie mi się skończyło i czekam na kolejne, więc mogę się w pełni wypowiedzieć co do działania.
Po pierwsze: jest wydajne, a stosowałam je 2,5 miesiąca - codziennie na noc, a potem także na dzień pod puder bambusowy, tudzież Jadwigi.
Po drugie: szybko się wchłania. W chwilę po nałożeniu twarz jest delikatnie lepka, ale to szybko mija i potem jest gładziutka i delikatna.
Po trzecie: znakomite działanie. Nie przypuszczałam, że tak lekkie bezolejowe serum tak świetnie nawilży moją kapryśną, mieszaną, zapychającą się cerę, ale jej nie przekarmi i nie obciąży.
Myślałam, że już nigdy nie znajdę czegoś, co zadziała właśnie w taki sposób. A tu surprise
Fajne jest też to, że serum nie gryzie się z olejami i można robić sobie dowolne kombinacje ze swoimi ulubionymi (u mnie obecnie pachnotka).
Serum sprawia, że: skóra jest miękka, gładka, nawilżona i uspokojona, zaczerwienienia i niespodzianki szybciej znikają, suchych skórek i zadziorków brak, wraca jednolity koloryt, pory zwężone.
Nawet po wieczornych domowych zabiegach oczyszczających w moim stylu (czytaj: radosne wyciskanie tego, czego być nie powinno) i posmarowaniu serum, rano nie ma żadnych śladów dokonanej zbrodni
Myślę, że warto wypróbować i się przekonać
Jeśli dla kogoś okaże się za lekkie, wystarczy dowolny olej i jest wersja na bogato
Polecam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2020-08-17 o 11:32
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 12:02   #1540
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Robię takie proste serum:

hydrolat: 4,34g
wit. C 1,2g
glukonolakton 0,46g
kw. HA 4g
Ilość na opakowanie 10ml.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 13:18   #1541
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Rozmawiałyśmy ostatnio o opakowaniach refill - Yope wprowadza uzupełnienia dla żeli pod prysznic o pojemności 800 ml. Super, lubię ich żele i na pewno skorzystam.


https://www.ezebra.pl/pl/products/pi...ml-119187.html
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-18, 12:19   #1542
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Rozmawiałyśmy ostatnio o opakowaniach refill - Yope wprowadza uzupełnienia dla żeli pod prysznic o pojemności 800 ml. Super, lubię ich żele i na pewno skorzystam.


https://www.ezebra.pl/pl/products/pi...ml-119187.html
Super


Przypadła mi ta różowa maseczka pięciominutowa Miya do gustu, fajnie oczyszcza pory, wymiata wągry i zaskórniki, wygładza i ma bardzo fajną konsystencję, szczypie i grzeje, ale skóra po użyciu w ogóle nie jest podrażniona, a trzymałam ją jakieś 10 minut. Wiem, że nie jest do końca naturalna, ale kojarzę, że kilka osób pisało o niej tu na wątku w samych pozytywach, także dziękuję za polecenie

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 15:17   #1543
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super


Przypadła mi ta różowa maseczka pięciominutowa Miya do gustu, fajnie oczyszcza pory, wymiata wągry i zaskórniki, wygładza i ma bardzo fajną konsystencję, szczypie i grzeje, ale skóra po użyciu w ogóle nie jest podrażniona, a trzymałam ją jakieś 10 minut. Wiem, że nie jest do końca naturalna, ale kojarzę, że kilka osób pisało o niej tu na wątku w samych pozytywach, także dziękuję za polecenie

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Maseczki nie miała, bo nie jestem zbyt regularna w używaniu. Ale ich kremu uwielbiam Najbardziej żółty, zużyłam kilka opakowań. Tylko różowego nie polecam


Teraz czaję się na BB Miya.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 17:33   #1544
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Maseczki nie miała, bo nie jestem zbyt regularna w używaniu. Ale ich kremu uwielbiam Najbardziej żółty, zużyłam kilka opakowań. Tylko różowego nie polecam


Teraz czaję się na BB Miya.
Ja na pewno jeszcze coś wypróbuję, po maseczce czuję się skuszona, tym bardziej, że niektóre składy są całkowicie naturalne, poczytałam opinie i sporo kosmetyków ma wysokie oceny, np. Peeling enzymatyczny, tonik z kwasem glikolowym, albo serum probiotyczne. Cenowo w promocji na pewno warto brać w ciemno.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 21:14   #1545
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja na pewno jeszcze coś wypróbuję, po maseczce czuję się skuszona, tym bardziej, że niektóre składy są całkowicie naturalne, poczytałam opinie i sporo kosmetyków ma wysokie oceny, np. Peeling enzymatyczny, tonik z kwasem glikolowym, albo serum probiotyczne. Cenowo w promocji na pewno warto brać w ciemno.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Maseczki nie miała, bo nie jestem zbyt regularna w używaniu. Ale ich kremu uwielbiam Najbardziej żółty, zużyłam kilka opakowań. Tylko różowego nie polecam


Teraz czaję się na BB Miya.
A jak jest z zapachami kosmetyków Miya? Parę razy myślałam, czy czegoś nie spróbować, ale boję się, że mają jak dla mnie zbyt mocne i perfumowe zapachy.
BTW. właśnie ostatnio kupiłam w Super Pharm jakiś balsam do ciała z niezłym składem, bo napisali na opakowaniu że to kosmetyk chroniący przed alergią: https://www.superpharm.pl/nuev-17956.html
Jezu... jak on jest naperfumowany! Wydawało mi się, że jak kosmetyk "na alergie" to raczej nie powinien tak pachnieć mocno. A tu jakbym kupiła jakiś chanel czy inny dior. Masakra. I 25 zł w plecy.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 08:11   #1546
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A jak jest z zapachami kosmetyków Miya? Parę razy myślałam, czy czegoś nie spróbować, ale boję się, że mają jak dla mnie zbyt mocne i perfumowe zapachy.
BTW. właśnie ostatnio kupiłam w Super Pharm jakiś balsam do ciała z niezłym składem, bo napisali na opakowaniu że to kosmetyk chroniący przed alergią: https://www.superpharm.pl/nuev-17956.html
Jezu... jak on jest naperfumowany! Wydawało mi się, że jak kosmetyk "na alergie" to raczej nie powinien tak pachnieć mocno. A tu jakbym kupiła jakiś chanel czy inny dior. Masakra. I 25 zł w plecy.
Ja mam to z Miya i ma bardzo mocny zapach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200819_081024.jpg (76,9 KB, 29 załadowań)
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 08:46   #1547
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A jak jest z zapachami kosmetyków Miya? Parę razy myślałam, czy czegoś nie spróbować, ale boję się, że mają jak dla mnie zbyt mocne i perfumowe zapachy.

BTW. właśnie ostatnio kupiłam w Super Pharm jakiś balsam do ciała z niezłym składem, bo napisali na opakowaniu że to kosmetyk chroniący przed alergią: https://www.superpharm.pl/nuev-17956.html

Jezu... jak on jest naperfumowany! Wydawało mi się, że jak kosmetyk "na alergie" to raczej nie powinien tak pachnieć mocno. A tu jakbym kupiła jakiś chanel czy inny dior. Masakra. I 25 zł w plecy.
Maseczka w moim odczuciu pachnie delikatnie, dodali jakieś parfum, ale takie kosmetyczne świeże i przebija glinkowo ten zapach. Dla mnie przyjemny, nienachalny.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 12:32   #1548
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Maseczka w moim odczuciu pachnie delikatnie, dodali jakieś parfum, ale takie kosmetyczne świeże i przebija glinkowo ten zapach. Dla mnie przyjemny, nienachalny.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
To może kiedyś się skuszę.
Wczoraj znalazłam jeszcze maseczkę Orientany Szafran i coś tam. Kiedyś parę razy ją użyłam i generalnie była ok, ale wczoraj jej zapach mnie prawie zabił Chyba mam coraz większy problem z tym...
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 12:39   #1549
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A jak jest z zapachami kosmetyków Miya? Parę razy myślałam, czy czegoś nie spróbować, ale boję się, że mają jak dla mnie zbyt mocne i perfumowe zapachy.
BTW. właśnie ostatnio kupiłam w Super Pharm jakiś balsam do ciała z niezłym składem, bo napisali na opakowaniu że to kosmetyk chroniący przed alergią: https://www.superpharm.pl/nuev-17956.html
Jezu... jak on jest naperfumowany! Wydawało mi się, że jak kosmetyk "na alergie" to raczej nie powinien tak pachnieć mocno. A tu jakbym kupiła jakiś chanel czy inny dior. Masakra. I 25 zł w plecy.
Dla mnie zapachy kremów były delikatne, dość naturalne.
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
To może kiedyś się skuszę.
Wczoraj znalazłam jeszcze maseczkę Orientany Szafran i coś tam. Kiedyś parę razy ją użyłam i generalnie była ok, ale wczoraj jej zapach mnie prawie zabił Chyba mam coraz większy problem z tym...
Miałam tą maseczkę i ostatecznie wywaliłam - zrobiła się twarda jak kamień, nie chciało mi się bawić w rozcieńczanie hydrolatem, bo i efektów zbytnio po niej nie widziałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-19, 12:40   #1550
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

a to widziałyście? https://www.instagram.com/p/CEAXa8VJwIi/
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 14:30   #1551
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88078246]a to widziałyście? https://www.instagram.com/p/CEAXa8VJwIi/[/QUOTE]Widziałam, ale naruszenie i to nie jedno jest tak ewidentne, że aż trąci o jakieś drugie dno, np. takie, że zawartość tych substancji w produkcie jest śladowa, poniżej progu, w którym producent ma obowiązek umieszczenia ich w INCI. Tym bardziej, że nie są to kosmetyki z certyfikatami eko. Jeżeli mam rację, to wychodziłoby na to, że Orientana chciała być uczciwa do końca.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2020-08-19 o 14:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 20:39   #1552
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super


Przypadła mi ta różowa maseczka pięciominutowa Miya do gustu, fajnie oczyszcza pory, wymiata wągry i zaskórniki, wygładza i ma bardzo fajną konsystencję, szczypie i grzeje, ale skóra po użyciu w ogóle nie jest podrażniona, a trzymałam ją jakieś 10 minut. Wiem, że nie jest do końca naturalna, ale kojarzę, że kilka osób pisało o niej tu na wątku w samych pozytywach, także dziękuję za polecenie

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
A ja właśnie szukam czegoś mocno oczyszczającego pory... miałam tę maskę, stała u mnie i stała chyba z rok aż wywaliłam ją tuż przed wyjazdem na wakacje Ale z tego co pamiętam to wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiła
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 21:12   #1553
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A ja właśnie szukam czegoś mocno oczyszczającego pory... miałam tę maskę, stała u mnie i stała chyba z rok aż wywaliłam ją tuż przed wyjazdem na wakacje Ale z tego co pamiętam to wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiła
Ja lubię tą od Clochee:https://www.clochee.com/p/pielegnacja-twarzy/maski/oczyszczajaca-maska-z-glinka-ghassoul
Ciekawe, że nie podają tu składu- może dlatego, że taki całkiem idealny nie jest.

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88078246]a to widziałyście? https://www.instagram.com/p/CEAXa8VJwIi/[/QUOTE]

Hmm, no może nie fajnie robią, że podają jakieś tajne nazwy w inci, ale z drugiej strony od dawna wiadomo, że te kosmetyki są robione, albo częściowo robione w Azji. Nawet producent to oficjalnie podaje: "Produkujemy w Indiach, Polsce i na Tajwanie." https://www.orientana.pl/nasza-firma/#omarce
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 21:21   #1554
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A ja właśnie szukam czegoś mocno oczyszczającego pory...
Tonik Alverde z glinką.
Maseczki glinkowe z Fitokosmetiku.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 07:33   #1555
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja lubię tą od Clochee:https://www.clochee.com/p/pielegnacj...linka-ghassoul
Ciekawe, że nie podają tu składu- może dlatego, że taki całkiem idealny nie jest.



Hmm, no może nie fajnie robią, że podają jakieś tajne nazwy w inci, ale z drugiej strony od dawna wiadomo, że te kosmetyki są robione, albo częściowo robione w Azji. Nawet producent to oficjalnie podaje: "Produkujemy w Indiach, Polsce i na Tajwanie." https://www.orientana.pl/nasza-firma/#omarce

Jeszcze gorzej ze składami niektórych kosmetyków , chodziło chyba o maseczki. Ja tymczasem dokupiłam kolejna piankę Feel Free i krem na dzień z tej samej serii, a wcześniej wskoczył peeling. Tylko kremu jeszcze nie testowałam , mam inny w użyciu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 08:27   #1556
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Byłam wczoraj w Rossmannie i kupiłam krem odżywczy N.A.E. oraz kremy do rąk Ewy Chodakowskiej. Chciałam jeszcze spojrzeć na kremy AA Go Green, ale u mnie nie było. Mały Rossmann, a do dużego nie chce mi się jechać.
Widziałam, że Garnier wprowadził kremy do twarzy z EcoCert.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 08:58   #1557
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88071469]Ja mam teraz Timeless z wit.C i kw. ferulowym- to jest dopiero lepiszcze! Kupiłam, bo miało bardzo dobre opinie, ale szczerze- męczę go od dłuższego już czasu i nie wiem, czy zużyję, bo czasem zapominam o nim (stoi w lodówce), a to świadczy tylko o tym, że obywam się bez niego całkiem spokojnie, a nawet czasem, jak sobie o nim przypomnę, to autentycznie mam spory opór, żeby się nim wysmarować [/QUOTE]


Oo, dla mnie to najlepsze serum z wit. c jakie kiedykolwiek używałam. Nie zwróciłam uwagi żeby się lepiło. Za to bardzo przyjemne w użytkowaniu, nie śmierdzi, fantastycznie sunie po skórze, i nic a nic nie podrażnia a używam go codziennie od dekoltu w górę. Dla mnie to z 15% z Basic Lab jest bardziej lepiące i smrodkowe, też je chwaliłam b robiło robotę.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w Rossmannie i kupiłam krem odżywczy N.A.E. oraz kremy do rąk Ewy Chodakowskiej. Chciałam jeszcze spojrzeć na kremy AA Go Green, ale u mnie nie było. Mały Rossmann, a do dużego nie chce mi się jechać.
Widziałam, że Garnier wprowadził kremy do twarzy z EcoCert.

Z N.A.E mam żel pod prysznic rozmaryn i tymianek, jest świetny, bardzo orzeźwiający a potraktowany jako płyn do kąpieli, jeszcze z solami eukaliptusowymi robi mi małe spa w domu. Jeżeli ktoś lubi takie zapachy
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 10:05   #1558
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Oo, dla mnie to najlepsze serum z wit. c jakie kiedykolwiek używałam. Nie zwróciłam uwagi żeby się lepiło. Za to bardzo przyjemne w użytkowaniu, nie śmierdzi, fantastycznie sunie po skórze, i nic a nic nie podrażnia a używam go codziennie od dekoltu w górę. Dla mnie to z 15% z Basic Lab jest bardziej lepiące i smrodkowe, też je chwaliłam b robiło robotę.
Dobrze, że piszesz, bo chciałam go spróbować i dać jeszcze ostatnią szansę tej wit. C (a raczej przedostatnią, bo mam jeszcze maseczkę Lixirskin Vitamin C Paste, która też ma świetne opinie ), ale jednak spasuję w takim razie
Co do Timless- owszem, sunie, ale u mnie zostawia święcącą i lepką warstwę, która daje duży dyskomfort i wymaga nałożenia czegoś jeszcze/zmatowienia Na noc pewnie by mi to nie przeszkadzało, ale mam lepsze szpeje do nocnej pielęgnacji, po których widzę efekty, a których nie powinno łączyć się z wit. C.
A zapach ma chemiczny wg mnie.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2020-08-23 o 10:08
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 10:30   #1559
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Hej, dołączam do grona naturalnej pielęgnacji

Niedawno postanowiłam zmienić kosmetyki na takie, które mają dobry/lepszy skład niż te wcześniejsze. Przedtem używałam po prostu tego, co mi się sprawdzało i nie robiło żadnych bomb na twarzy. Nie znam się na składach, nie umiem ich czytać, ale posiłkuję się grupą na fejsie

Postanowiłam zacząć od tańszych kosmetyków A jeszcze tak się zbiegło w czasie, że była promka 2+2, lista+, obniżka na cenówkach w Rossku, że całość kupiłam za fajną kwotę

Testuję więc teraz serię Bielenda Spa Rituals Mam:
*płyn micelarny - no, micel jak micel
*kremowy olejek do mycia twarzy - nie sprawdza mi się, czuję, że mam niedomytą buzię, zostawia mi śliską warstwę po zmyciu
*śmietankę do mycia twarzy - j/w
*hydrolat - szkoda, że nie jest w sprayu, byłoby to dla mnie wygodniejsze niż sączenie na wacik i dopiero na twarz; ma ładny zapach
*botaniczny krem nawilżający - jest super, bardzo mi odpowiada jego formuła, buzia się po nim nie klei, szybko mi się wchłania, zostanie ze mną na dłużej
*botaniczny krem przeciwzmarszczkowy - jeszcze nie używałam
*botaniczny szampon do włosów przetłuszczających się - szampony bez ssl strasznie mi plączą włosy, no ale chcę przetestować coś lżejszego; pieni się nawet ok; ja i tak muszę myć codziennie głowę, więc nie wiem czy mi coś pomaga na przetłuszczanie
*mleczko do ciała Aloes i Opuncja figowa - tak, jak nienawidzę się smarować żadnymi mazidłami po kąpieli, tak w przypadku tego robię to nawet regularnie jest lekki, fajnie się rozsmarowuje, pięknie pachnie



Testowałam wcześniej parę kosmetyków Vianek i Nacomi, które zupełnie mi się nie sprawdziły. Co chwilę miałam krosty i bomby ropne na brodzie Miałam też 2 kremy MIYA, ale nic mi nie pomogły w nawilżeniu, więc odstawiłam.
Aha, do mycia twarzy póki co sprawdził się u mnie żel z Nature Queen Szkoda, że nie widziałam go nigdzie stacjonarnie u siebie.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58

Edytowane przez Olushka
Czas edycji: 2020-08-23 o 10:31
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 16:25   #1560
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Poszalałam z Rossmann'ie online oraz w Ecco-Verde

W Rossmann wzięłam krem z AA Go Green z ogórkiem, a w Ecc-Verde rzeczy, które już znam dobrze, czyli krem nawilżający Florame, balsam do ust Tautropfen i BioPark, deo w kulce Bema.

Teraz idę na odwyk
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.