Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-17, 12:52   #4981
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Kurde to ja skurczy towarzyszących skracaniu szyjki zupełnie nie kojarzę, to mnie jakoś zupełnie pominęło, a szyjka maksymalnie skrócona u mnie już.

Wróciłam z ktg, wszystko spoko. Kolejne czwartek, w przyszłym tygodniu też poniedziałek i czwartek, który już jest moim terminem porodu i dziś Pani doktor mówiła, że jeśli nie urodzę, to wtedy zostaje u nich w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Marzę o takim czymś właśnie w nocy lub w weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie marzysz o jakimś bardziej spektakularnym w środku sklepu haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 12:53   #4982
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
A nie marzysz o jakimś bardziej spektakularnym w środku sklepu haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mi "kazał" w komunikacji publicznej, żeby dziecku bilet darmowy dożywotni załatwić.
Znając moje szczęście to właśnie w sklepie się zacznie hahahahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 13:05   #4983
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Wicherek u mnie też 10 dni. Młody mnie wali już po wszystkim w środku - i po nerwach, że mi aż kolana zgina i po żebrach że aż palą... I nic. Na ktg mi kazali iść za tydzień jak nic nie będzie bo termin z OM mam na 22. Chociaż ja się trzymam tego 27, bo chce jeszcze z córką spędzić drugie urodziny i chcę mieć w domu kolejną wagę a nie pannę
Ale się nie oszczedzam. Dziś samotnie ikea z dwulatką o.o teraz ona śpi a ja odpoczywam choć pranie mi się zrobiło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 13:08   #4984
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
'Już Mamy' a wy czułyście wcześniej, że coś się dzieje? Czy wszystko przyszło z zaskoczenia ?
pisałam już o tym,ale powtórzę, co 4 minuty skurcze IP,odesłali, bo tylko 1 skurcz był na pół godziny.SYNEK ŻARTOWNIŚ
WRÓCIŁAM do domu, wody odeszły i OD RAZU CO 30 SEKUND SKURCZ.
O 6:40 byłam w aucie, a 7: 06 urodził się Piotrek

myślałam,że urodzę a aucie lub na poboczu, na IP.ZAKAZALI MI PRZEĆ.
Normalnie jak w filmie, mam daleko do szpitala 20 minut autem, ale mąż jechał na czerwonych światłach. Będę to wnukom opowiadać jak dożyję
PS. TEKST POŁOŻNEJ-" trudno będzie pobić innym kobietom pani rekord"

Edytowane przez Iwona 25
Czas edycji: 2018-09-17 o 13:11
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 13:10   #4985
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Wicherek u mnie też 10 dni. Młody mnie wali już po wszystkim w środku - i po nerwach, że mi aż kolana zgina i po żebrach że aż palą... I nic. Na ktg mi kazali iść za tydzień jak nic nie będzie bo termin z OM mam na 22. Chociaż ja się trzymam tego 27, bo chce jeszcze z córką spędzić drugie urodziny i chcę mieć w domu kolejną wagę a nie pannę
Ale się nie oszczedzam. Dziś samotnie ikea z dwulatką o.o teraz ona śpi a ja odpoczywam choć pranie mi się zrobiło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja z OM mam na 27, a z usg 22, ale lekarz mi mówił że jak jest taka mała różnica między terminami to przyjmuje się ten z ostatniej miesiączki, dlatego chwyciłam się przyszłego czwartku i odliczam
Ja ból związany z ruchami dziecka najbardziej odczuwam w dole brzucha i w kroczu. Kopanie w żebra dochodzi wieczorem, my to nazywamy że Młody tańczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 13:19   #4986
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Mi tez tak mówił lekarz, ale ja się tego nie trzymam miałam po pierwszej ciąży tylko2 cykle, więc nawet nie jestem w stanie określić jaka była ich długość i czy się nie zmieniła. A z własnych obliczeń właśnie bliżej mi do tego późniejszego terminu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 13:29   #4987
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
'Już Mamy' a wy czułyście wcześniej, że coś się dzieje? Czy wszystko przyszło z zaskoczenia ?


Ja to wręcz przestałam mieć jakiekolwiek oznaki porodu na cały weekend. Dosłownie taka cisza przed burzą. Dopiero około 23 w niedzielę zaczęły się skurcze i po dwóch godzinach byłam już na IP. Ale tak na prawdę to ten weekend bez oznak przekonał mnie, że to właśnie już


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-17, 13:34   #4988
izk_a
Zakorzenienie
 
Avatar izk_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 803
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Fajnie czytać te historie

Ja bym chciała z zaskoczenia, żeby się zaczęło Jutro wpadają do mnie koleżanki z pracy, jedna też w ciąży i ma termin na grudzień, powiedziała, że na jej widok na pewno odejdą mi wody - więc czekam
no i jutro fajna data na poród by była 18.09.18 r.
izk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 13:59   #4989
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

No z zaskoczenia i ekspresowo by było najlepiej. Dzisiaj w kolejce na ktg jakaś pani czekała na swoją córkę, która wychodziła z dzieckiem i opowiadała, że koleżanka córki po znieczuleniu w kręgosłup ma paraliż od pasa w dół, przeraziłam się trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 14:38   #4990
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
No z zaskoczenia i ekspresowo by było najlepiej. Dzisiaj w kolejce na ktg jakaś pani czekała na swoją córkę, która wychodziła z dzieckiem i opowiadała, że koleżanka córki po znieczuleniu w kręgosłup ma paraliż od pasa w dół, przeraziłam się trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie też przerażały potencjalne komplikacje związane ze znieczuleniem i się wahałam, ale jak już skurcze się rozkręciły to komplikacje to ostatnia rzecz o której byłam w stanie myśleć, chciałam tylko, żeby przestało w końcu tak boleć Myślę, że inne dziewczyny mają podobnie.

Wicherku gratuluję udanego KTG, już niedługo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 14:40   #4991
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Mnie też przerażały potencjalne komplikacje związane ze znieczuleniem i się wahałam, ale jak już skurcze się rozkręciły to komplikacje to ostatnia rzecz o której byłam w stanie myśleć, chciałam tylko, żeby przestało w końcu tak boleć Myślę, że inne dziewczyny mają podobnie.

Wicherku gratuluję udanego KTG, już niedługo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odliczanie od dziś od 10 jak w Sylwestra

Ja pewnie tak samo będę od progu krzyczeć o znieczulenie ale takie historie przerażają, staram się nie słuchać ale niestety czasem coś w ucho wpadnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-17, 14:46   #4992
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

U mnie dziś było ktg. Poprawne ale bez skurczy. Za to w badaniu szyjka miękka gotowa , rozwarcie na 1palec/1 cm .
Czuje tylko ból jak na okres i gdy chwilę stałam to kłucie/napieranie.

Był zanieść zwolnienie do pracy na mój widok większość stwierdziła że "eeee to jeszcze ci dużo zostało do tp" nie mogli uwierzyć że tylko tydzień bo ponoć brzuszek nie jest aż tak duży... No nie wiem.ja tam czuje się jak wieloryb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 14:57   #4993
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Mnie też przerażały potencjalne komplikacje związane ze znieczuleniem i się wahałam, ale jak już skurcze się rozkręciły to komplikacje to ostatnia rzecz o której byłam w stanie myśleć, chciałam tylko, żeby przestało w końcu tak boleć Myślę, że inne dziewczyny mają podobnie.

Wicherku gratuluję udanego KTG, już niedługo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odliczanie od dziś od 10 jak w Sylwestra

Ja pewnie tak samo będę od progu krzyczeć o znieczulenie ale takie historie przerażają, staram się nie słuchać ale niestety czasem coś w ucho wpadnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 15:58   #4994
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
'Już Mamy' a wy czułyście wcześniej, że coś się dzieje? Czy wszystko przyszło z zaskoczenia ?
U mnie kompletnie nic, poszłam sobie na Ktg i kontrolne badanie, z resztą tak jak pisałam wcześniej miałam wrażenie że mój lekarz specjalnie przebił worek by wody odeszły. Skurcze pojawiły się dopiero po oksy a szyjka nie chciała do końca zlagodniec. Ciagle miała 2 cm.

Nawet nie wiem jak postępowalo rozwarcie bo bardzo długo były luźne 2 palce.

Mówiąc szczerze po tym co się tu osłuchałam to cieszę się że urodziłam w te 6 godz bo mówią że to bardzo szybko.

Liczę na wypis jutro ale na razie cisza jak makiem zasial.

Mówili wam wcześniej że kolejnego dnia wychodzicie? Tu jakiś dziwny styl maja sami od siebie nic nie mówią. Do tego jutro ta mniej sympatyczna zmiana personelu wypada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Dziewczyny które pieluszki maja biedronkę na przedniej części bo te są dobre dla Małej a moje Pampers są na nią za duże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 17:27   #4995
martuska989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 13
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
Informuję uprzejmie, że o 14:55 urodził się Eryk Jan. Poród trwał w sumie prawie dobę, ale takie ostre parcie ze 3h. Sn, nacieli mnie tylko lekko, jeszcze nie znam gabarytów, bo młody cały czas.. je Też jestem głodna Prawdopodobnie wychodzimy we wtorek Jest fajnie.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
parcie 3h? szok ) dla mnie moje 10 minut parcia wydawało się wiecznością...
martuska989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 17:28   #4996
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

U mnie podali datę wypisu, chyba, że coś niedobrego pojawi się podczas wyników. W teorii powinniśmy wyjść jutro.

Co do znieczulenia w kręgosłup, to słyszałam, że jeśli ktoś miał takowe, to lepiej żeby przez dłuższy czas nie dźwigał niczego ciężkiego, inaczej może mieć poważne problemy z chodzeniem. Czy to prawda, to nie wiem. Jednak ciężarów podnosić nie zamierzam póki co i tak
Na pewno jest bardzo skuteczne i pomaga przetrwać skurcze / parcie.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 17:53   #4997
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
No z zaskoczenia i ekspresowo by było najlepiej. Dzisiaj w kolejce na ktg jakaś pani czekała na swoją córkę, która wychodziła z dzieckiem i opowiadała, że koleżanka córki po znieczuleniu w kręgosłup ma paraliż od pasa w dół, przeraziłam się trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
U mnie dziś było ktg. Poprawne ale bez skurczy. Za to w badaniu szyjka miękka gotowa , rozwarcie na 1palec/1 cm .
Czuje tylko ból jak na okres i gdy chwilę stałam to kłucie/napieranie.

Był zanieść zwolnienie do pracy na mój widok większość stwierdziła że "eeee to jeszcze ci dużo zostało do tp" nie mogli uwierzyć że tylko tydzień bo ponoć brzuszek nie jest aż tak duży... No nie wiem.ja tam czuje się jak wieloryb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już niedługo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 17:56   #4998
izk_a
Zakorzenienie
 
Avatar izk_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 803
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Trzeba zakładać nowy wątek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 18:01   #4999
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
U mnie podali datę wypisu, chyba, że coś niedobrego pojawi się podczas wyników. W teorii powinniśmy wyjść jutro.

Co do znieczulenia w kręgosłup, to słyszałam, że jeśli ktoś miał takowe, to lepiej żeby przez dłuższy czas nie dźwigał niczego ciężkiego, inaczej może mieć poważne problemy z chodzeniem. Czy to prawda, to nie wiem. Jednak ciężarów podnosić nie zamierzam póki co i tak
Na pewno jest bardzo skuteczne i pomaga przetrwać skurcze / parcie.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka

No ja chcę wrócić na siłownię i muszę tu dobrze skonsultować to dźwiganie ciężarów, bo brałam więcej niż małe hantelki i ćwiczenia na stepie


Kciuki za wyjście ze szpitala
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-17, 19:28   #5000
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Chwalimy się - Zosia dziś kończy pierwszy miesiąc życia niewiarygodne jak szybko to zleciało...

Po wizycie u pediatry mamy dobre wieści - bilirubina nareszcie spada i możemy odstawic leki na żółtaczkę.



No i najważniejsze - przybyło jej równo 1kg w stosunku do wagi z dnia wypisu cieszę się bardzo, mimo iż tą zawrotną wagę 3850g to miało wiele waszych dzieciaczków juz w dniu narodzin
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 20:44   #5001
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
U mnie podali datę wypisu, chyba, że coś niedobrego pojawi się podczas wyników. W teorii powinniśmy wyjść jutro.

Co do znieczulenia w kręgosłup, to słyszałam, że jeśli ktoś miał takowe, to lepiej żeby przez dłuższy czas nie dźwigał niczego ciężkiego, inaczej może mieć poważne problemy z chodzeniem. Czy to prawda, to nie wiem. Jednak ciężarów podnosić nie zamierzam póki co i tak
Na pewno jest bardzo skuteczne i pomaga przetrwać skurcze / parcie.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
Ja miałam teraz w kregoslup I wcześniej też, czułam się po porodzie jak już schodzilo, bardzo słabo, raz zemdlalam. Ale z chodzeniem nie miałam problemów później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
U mnie kompletnie nic, poszłam sobie na Ktg i kontrolne badanie, z resztą tak jak pisałam wcześniej miałam wrażenie że mój lekarz specjalnie przebił worek by wody odeszły. Skurcze pojawiły się dopiero po oksy a szyjka nie chciała do końca zlagodniec. Ciagle miała 2 cm.

Nawet nie wiem jak postępowalo rozwarcie bo bardzo długo były luźne 2 palce.

Mówiąc szczerze po tym co się tu osłuchałam to cieszę się że urodziłam w te 6 godz bo mówią że to bardzo szybko.

Liczę na wypis jutro ale na razie cisza jak makiem zasial.

Mówili wam wcześniej że kolejnego dnia wychodzicie? Tu jakiś dziwny styl maja sami od siebie nic nie mówią. Do tego jutro ta mniej sympatyczna zmiana personelu wypada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Dziewczyny które pieluszki maja biedronkę na przedniej części bo te są dobre dla Małej a moje Pampers są na nią za duże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas mówili rano na drugi dzień po porodzie że wychodzimy wtedy I wtedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Chwalimy się - Zosia dziś kończy pierwszy miesiąc życia niewiarygodne jak szybko to zleciało...

Po wizycie u pediatry mamy dobre wieści - bilirubina nareszcie spada i możemy odstawic leki na żółtaczkę.



No i najważniejsze - przybyło jej równo 1kg w stosunku do wagi z dnia wypisu cieszę się bardzo, mimo iż tą zawrotną wagę 3850g to miało wiele waszych dzieciaczków juz w dniu narodzin
A jaki miała poziom bilirubiny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Ktoś założył nowy wątek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Może już w odchowalni, jak myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 21:00   #5002
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Był lekarz powiedział że jak jutro rano waga będzie ok to wyjdziemy. Mam przystawic co 2 godziny tylko jak to robić jak ona teraz się obudzić żadnym sposobem nie da. Wazyli ja o 20 a jadła ładnie od 17 do 19. Teraz się nie obudzi pewnie gdzie do 3 w nocy.

Jestem załamana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 21:15   #5003
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Rawka głowa do góry! Próbuj przystawiac na śpiocha. Ja budziłam stukając delikatnie w nosek albo łaskotałam stopki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 21:46   #5004
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
U mnie kompletnie nic, poszłam sobie na Ktg i kontrolne badanie, z resztą tak jak pisałam wcześniej miałam wrażenie że mój lekarz specjalnie przebił worek by wody odeszły. Skurcze pojawiły się dopiero po oksy a szyjka nie chciała do końca zlagodniec. Ciagle miała 2 cm.

Nawet nie wiem jak postępowalo rozwarcie bo bardzo długo były luźne 2 palce.

Mówiąc szczerze po tym co się tu osłuchałam to cieszę się że urodziłam w te 6 godz bo mówią że to bardzo szybko.

Liczę na wypis jutro ale na razie cisza jak makiem zasial.

Mówili wam wcześniej że kolejnego dnia wychodzicie? Tu jakiś dziwny styl maja sami od siebie nic nie mówią. Do tego jutro ta mniej sympatyczna zmiana personelu wypada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Dziewczyny które pieluszki maja biedronkę na przedniej części bo te są dobre dla Małej a moje Pampers są na nią za duże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tia... Mi powiedzieli o 12 ze jednak dzisiaj wychodze, wczesniej cisza

Pieluszki hmm... Moze Dada? To mi sie z biedronka kojarzy cos chyba...

Dziewczyny, na jakie szczepienia sie byscie zdecydowaly - zwykle, 5w1 czy 6w1?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 22:06   #5005
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Tia... Mi powiedzieli o 12 ze jednak dzisiaj wychodze, wczesniej cisza

Pieluszki hmm... Moze Dada? To mi sie z biedronka kojarzy cos chyba...

Dziewczyny, na jakie szczepienia sie byscie zdecydowaly - zwykle, 5w1 czy 6w1?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...


Córce robiłam 6w1 hexacima, teraz też tak planuję. Wtedy sporo czytałam o różnicach między szczepionkami i ta uznałam za najlepszą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 23:45   #5006
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Ostatnio rozmawiałam na ten temat z pediatrą, podobno 5w1 jest aktualnie praktycznie niedostępna na rynku i wszyscy teraz szczepią 6w1, my zaszczepimy 6w1 hexacima.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-18, 01:19   #5007
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość

I dobrze, nie poddawaj się! Zawsze najpierw oba cycki, potem butla jak jest potrzeba. Tak najlepiej rozkrecisz laktacje

Może to być pierwszy objaw refluksu... Nie da się przekarmić. Ale czasem też dziecko ssie zbyt łapczywie i zje za dużo albo się nałyka za dużo powietrza w trakcie karmienia
Dzieki za Twoje nieocenione rady lubie czytac kazda Twoja odpowiedz, widac ze masz duze doswiadczenie

I oby, najprawdopodobniej to bylo powietrze bo czasem dosc lapczywie je. Ale o refluksie tez juz myslalam, bo ma tez dosc czesto czkawki (kontynuacja jeszcze z brzuszka :P). Narazie obserwuje, ale wtedy tez chyba naprawde duzo zjadl z tego stresu.

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
Moj malec ma juz tydzien mialam problem w szpitalu, duzo spadl na wadze bo nie mialam pokarmu dostalam zalecenie zeby probowac po 15 minut kazda piersia a pozniej dac sztuczne no i sie nie poddawac, ale jak wrocilismy do domu to jeszcze laktatorem zaczelam odciagac i teraz mam juz w koncu swoj pokarm wiec super rozkrecilo sie, dzis czeka nas wizyta u lekarza to zobaczymy czy maluch dobrze przybiera jak tak to butla pojdzie zupelnie w odstawke
U mnie wygladalo to bardzo podobnie. Trudne poczatki bo pierwsza dobe ulewal wodami plodowymi a ja bylam w koszmarnym stanie po trudnym porodzie i byl dokarmiany, nie mialam go przy sobie. Ale od 2. doby probowalam tylko do piersi dostawiac, chociaz mialam trudnosci z odpowiednim ulozeniem/chwytaniem i w szpitalu od 3. doby ostatecznie kontynuowalismy za kazdym karmieniem proby jedzenia z jednej i drugiej piersi + dokarmianie mm. W domu to samo, ale zaczelam rozkrecac bardziej laktatorem i schodzilismy z mm na rzecz odciagnietego, caly czas jednak probujac przystawiac w pierwszej kolejnosci. Porobily mi sie chyba wtedy jakies lekkie zastoje, ale korekta przystawiania przez polozna, goracy prysznic przed karmieniem, kilka razy oklad z kapusty po tez wyprobowalam - i tym sppsobem od 6. doby do dzis 9. doby jestesmy juz tylko na piersi. Taka moja historia karmienia do tej pory

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
A i u młodej trzeba podciąć wędzidełko.

Generalnie jestem dobrej myśli, jest duża szansa, że uda się tylko KP z czasem
Dzieki za podzielenie sie radami i informacjami trzymam kciuki

U nas tez juz w szpitalu pediatra mowila, ze przydaloby sie podciac wedzidelko, nie jest najkrotsze jakie widziala, ale w sumie dla dobra dziecka, zwlaszcza karmienia piersia i potem dla Malego wad wymowy itp. sugerowala. Teraz tylko rozwazamy kiedy: czy rzeczywiscie jak najszybciej, czy poczekac na druga dawke szczepienia wzw, jak doradza polozna srodowiskowa?... jak Wy planujecie?

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
-najgorzej,że od tych kup ma pryszcze na pośladkach...jakieś porady? ja myję go wacikiem z wodą, osuszam, kremuję NIVEA z cynkiem cienko
Jak osuszasz? Najpierw mokrym wacikiem z woda myjesz, a potem suchym osuszasz, czy gazikiem, czy czym?

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
'Już Mamy' a wy czułyście wcześniej, że coś się dzieje? Czy wszystko przyszło z zaskoczenia ?
Ja w sobote mylam balkon na kolanach, juz chyba naprawde sie przeciazylam, ze w niedziele o 2 nocy odeszly wody. Nie czulam skurczow, nawet na porodowce tylko pod oxy wiec u mnie totalnie z zaskoczenia sie zaczelo. I dobrze, bo tak to bym czekala do poniedzialku na ktg i decyzje kiedy przyjecie do szpitala itd. Zycze Ci powodzenia niezaleznie od scenariusza planowanie/niespodziewanie. Bedzie dobrze

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na jakie szczepienia sie byscie zdecydowaly - zwykle, 5w1 czy 6w1?
Ja raczej 6w1 tak jak Chrupa i Gilmoregirl, ale jeszcze bede rozmawiac z lekarzem.

Nadrobilam, caly dzien mnie tu nie bylo dzisiaj znowu mielismy mala wizyte gosci, ale bardzo sympatyczna, na krotko i bez szalenstw maz umowil Malego do pediatry na pierwsza wizyte, odebral papiery z usc i w koncu mozemy zalatwiac dalsza papierologie administracyjna. Juz umiem pesel synka na pamiec, nauczylam sie po pierwszym rzucie oka eh te dokumenty, sprawiaja ze czuje ze to takie realne, hehe. Pewnie dlatego, ze z wyksztalcenia jestem administratywistka

Dzisiaj zaliczylismy tez pierwsze "werandowanie" (tak to sie mowi?) 10 minut w wozku na balkonie jak Wy robilyscie? Kiedy wyszlyscie na pierwszy spacer i ile trwal?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-18, 02:23   #5008
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Dziewczyny któraś z was pisała że po porodzie jej hemoroid wyskoczył. Co na to można brać?

Dziś odważylam się tam dotknąć i to co myślałam że jest szyciem jest hemoroidem właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-18, 02:39   #5009
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Ja zamierzam zabrać młodego na spacer szybko, zwłaszcza póki pogoda dopisuje Niestety balkon mam tak mały, że od razu będzie pełnowymiarowa przechadzka na zewnątrz zamiast werandowania.

Eryk od małego bajeruje wszystkie położne większość dzieci spokojnie śpi, a ten tylko wodzi po otoczeniu skośnymi oczami, jakby coś kombinował.
Znaczenie imienia jednak zobowiązuje - http://www.ksiegaimion.com/eryk



Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-18, 02:55   #5010
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Był lekarz powiedział że jak jutro rano waga będzie ok to wyjdziemy. Mam przystawic co 2 godziny tylko jak to robić jak ona teraz się obudzić żadnym sposobem nie da. Wazyli ja o 20 a jadła ładnie od 17 do 19. Teraz się nie obudzi pewnie gdzie do 3 w nocy.

Jestem załamana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nic nie pomaga na wybudzanie, ewentualnie ponoszenie trochę pionowo w pozycji do odbijania.
Co do wagi dopuszczalny spadek jest 10% tylko nie wiem czy w każdym szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 03:47 ---------- Poprzedni post napisano o 03:46 ----------

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Tia... Mi powiedzieli o 12 ze jednak dzisiaj wychodze, wczesniej cisza

Pieluszki hmm... Moze Dada? To mi sie z biedronka kojarzy cos chyba...

Dziewczyny, na jakie szczepienia sie byscie zdecydowaly - zwykle, 5w1 czy 6w1?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
My zwykłe na NFZ plus rotawirusy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 03:52 ---------- Poprzedni post napisano o 03:47 ----------

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Dzieki za Twoje nieocenione rady lubie czytac kazda Twoja odpowiedz, widac ze masz duze doswiadczenie

I oby, najprawdopodobniej to bylo powietrze bo czasem dosc lapczywie je. Ale o refluksie tez juz myslalam, bo ma tez dosc czesto czkawki (kontynuacja jeszcze z brzuszka :P). Narazie obserwuje, ale wtedy tez chyba naprawde duzo zjadl z tego stresu.


U mnie wygladalo to bardzo podobnie. Trudne poczatki bo pierwsza dobe ulewal wodami plodowymi a ja bylam w koszmarnym stanie po trudnym porodzie i byl dokarmiany, nie mialam go przy sobie. Ale od 2. doby probowalam tylko do piersi dostawiac, chociaz mialam trudnosci z odpowiednim ulozeniem/chwytaniem i w szpitalu od 3. doby ostatecznie kontynuowalismy za kazdym karmieniem proby jedzenia z jednej i drugiej piersi + dokarmianie mm. W domu to samo, ale zaczelam rozkrecac bardziej laktatorem i schodzilismy z mm na rzecz odciagnietego, caly czas jednak probujac przystawiac w pierwszej kolejnosci. Porobily mi sie chyba wtedy jakies lekkie zastoje, ale korekta przystawiania przez polozna, goracy prysznic przed karmieniem, kilka razy oklad z kapusty po tez wyprobowalam - i tym sppsobem od 6. doby do dzis 9. doby jestesmy juz tylko na piersi. Taka moja historia karmienia do tej pory


Dzieki za podzielenie sie radami i informacjami trzymam kciuki

U nas tez juz w szpitalu pediatra mowila, ze przydaloby sie podciac wedzidelko, nie jest najkrotsze jakie widziala, ale w sumie dla dobra dziecka, zwlaszcza karmienia piersia i potem dla Malego wad wymowy itp. sugerowala. Teraz tylko rozwazamy kiedy: czy rzeczywiscie jak najszybciej, czy poczekac na druga dawke szczepienia wzw, jak doradza polozna srodowiskowa?... jak Wy planujecie?


Jak osuszasz? Najpierw mokrym wacikiem z woda myjesz, a potem suchym osuszasz, czy gazikiem, czy czym?


Ja w sobote mylam balkon na kolanach, juz chyba naprawde sie przeciazylam, ze w niedziele o 2 nocy odeszly wody. Nie czulam skurczow, nawet na porodowce tylko pod oxy wiec u mnie totalnie z zaskoczenia sie zaczelo. I dobrze, bo tak to bym czekala do poniedzialku na ktg i decyzje kiedy przyjecie do szpitala itd. Zycze Ci powodzenia niezaleznie od scenariusza planowanie/niespodziewanie. Bedzie dobrze



Ja raczej 6w1 tak jak Chrupa i Gilmoregirl, ale jeszcze bede rozmawiac z lekarzem.

Nadrobilam, caly dzien mnie tu nie bylo dzisiaj znowu mielismy mala wizyte gosci, ale bardzo sympatyczna, na krotko i bez szalenstw maz umowil Malego do pediatry na pierwsza wizyte, odebral papiery z usc i w koncu mozemy zalatwiac dalsza papierologie administracyjna. Juz umiem pesel synka na pamiec, nauczylam sie po pierwszym rzucie oka eh te dokumenty, sprawiaja ze czuje ze to takie realne, hehe. Pewnie dlatego, ze z wyksztalcenia jestem administratywistka

Dzisiaj zaliczylismy tez pierwsze "werandowanie" (tak to sie mowi?) 10 minut w wozku na balkonie jak Wy robilyscie? Kiedy wyszlyscie na pierwszy spacer i ile trwal?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że udało się kp oby tak dalej

U nas zaczęły się gromadzić gazy, jak nie odbijalam po karmieniu. Starsza, na mm, miała z tym ogromny problem, młodsza na kp na razie nie ma, zobaczymy. Ja robię tak, karmie z jednej piersi, pionizuje chwilę, czasem jej się odbije, później drugs pierś. Ale różne są dzieci, niektóre polykaja więcej powietrza przy karmieniu, inne mniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 03:52 ---------- Poprzedni post napisano o 03:52 ----------

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Dziewczyny któraś z was pisała że po porodzie jej hemoroid wyskoczył. Co na to można brać?

Dziś odważylam się tam dotknąć i to co myślałam że jest szyciem jest hemoroidem właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proto glyvenol, tego typu mascie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 03:55 ---------- Poprzedni post napisano o 03:52 ----------

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
Ja zamierzam zabrać młodego na spacer szybko, zwłaszcza póki pogoda dopisuje Niestety balkon mam tak mały, że od razu będzie pełnowymiarowa przechadzka na zewnątrz zamiast werandowania.

Eryk od małego bajeruje wszystkie położne większość dzieci spokojnie śpi, a ten tylko wodzi po otoczeniu skośnymi oczami, jakby coś kombinował.
Znaczenie imienia jednak zobowiązuje - http://www.ksiegaimion.com/eryk



Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
No właśnie, spacer. Mała skończyła dziś 5 dni i zastanawiam się, czy w weekend (będzie miała 9, 10 dni) już byśmy mogli iść na spacer? Nie mam jak werandowac w bloku.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 03:55 ---------- Poprzedni post napisano o 03:55 ----------

Kto się podejmuje założenia nowego wątku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 09:48:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.