Druty - podstawy, ściegi - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 17:35   #331
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Kochane dziewczyny ratunku, czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć jak zrobić ten sweterek. Mam opis po rosyjsku i po angielsku i co z tego. Z mojego tłumaczenia wychodzą takie "cuda" ,że na pewno na drutach tego się nie da zrobić. Wklejam zdjęcie i rosyjski opis. Proszę pomóżcie, ja muszę ten sweterek mieć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Neige1.jpg (80,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg neige_rus (1).jpg (202,4 KB, 17 załadowań)
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 11:25   #332
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Kochane dziewczyny ratunku, czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć jak zrobić ten sweterek. Mam opis po rosyjsku i po angielsku i co z tego. Z mojego tłumaczenia wychodzą takie "cuda" ,że na pewno na drutach tego się nie da zrobić. Wklejam zdjęcie i rosyjski opis. Proszę pomóżcie, ja muszę ten sweterek mieć.
ja po rosyjsku nie bardzo... ale jesli masz po ang, to moglabym pomoc...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 22:02   #333
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziękuję za szybki odzew. Tak, mam także po angielsku w pdf. Mam nadzieję, że uda mi się wkleić. No chyba poszło. Będę bardzo wdzięczna za pomoc bo ja i angielski się nie lubimy.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf Neige_-_english.pdf (87,6 KB, 12 załadowań)
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 19:26   #334
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Zaczynasz od gory przy szyi: nabierasz 50 oczek, przerabiasz gladko ponczoszniczym, (8 na raglan, 30na tyl=16cm, 8 na raglan+2oczka brzegowe)
zaczynasz od prawych oczek i przerabiasz 2rz...
na prawej:
prawe (brzegowe), 3prawe, 2z1, 6prawe (raglan), 2z1, 20prawe, 2z1, 6prawe - raglan, 2z1, 3prawe, brzegowe prawe
kontynuowac zwiekszanie po stronach raglanu, 1 oczko co 2 rzedy dopoki robotka nie bedzie miec 30cm (84rz, 50cm szerokosci)
przelozyc oczka z rekawow na "agrafke", tylnie oczka zostawic na drucie, zlapac oczka po stronie raglana z przodu, wzdluz tylu szyi i na drugim raglanie (nie bardzo rozumiem niestety ale moze jakby juz miec ten kawalek, to by sie stalo jasne o ktore oczka chodzi...) wstawic marker i przerabiac na okraglo ponczoszniczym...
przerobic 2 rzedy
w 3im dodac oczko co 6 oczek
przerobic 12 rzedow, w 13dodac oczko co 6oczko
przerobic 18 rzedow, w 19dodac oczko co 6oczko
przerobic 18 rzedow, w 19dodac oczko co 6oczko
przerobic 6 rzedow
podwoic liczbe oczek przerabiajac kazde podwojnie
przerobic 1 rzad,
podwoic liczbe oczek przerabiajac kazde podwojnie
przerobic 2 rzedy, zakonczyc

rekawy:
zlapac 48 oczek i od pierwszego do 30 rzedu przerobic na prawo
31-3prawe, 1z2, dookola (zmniejszenie liczby oczek !)
32 - podwoic liczbe oczek
33 - przerobic na prawo
34 - podwoic liczbe oczek
35-37 - przerobic na prawo
zakonczyc

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2012-09-18 o 19:32
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 20:04   #335
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Bardzo dziękuję za pomoc. Wydaje mi się, że ten sweterek autorka niezbyt jasno rozpisała. Spróbuję najpierw "na brudno", a dopiero potem, jak wyjdzie, na docelowej włóczce. Może będzie tak jak piszesz, że kiedy dojdę do końca reglanu to robótka nabierze konkretnego kształtu, choć na razie w wyobraźni tego nie widzę.Najwyżej będę kombinować . Jeszcze raz dzięki za trud i poświęcony czas, wiem dobrze, że tych opisów wcale się tak łatwo nie tłumaczy.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 20:24   #336
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za pomoc. Wydaje mi się, że ten sweterek autorka niezbyt jasno rozpisała. Spróbuję najpierw "na brudno", a dopiero potem, jak wyjdzie, na docelowej włóczce. Może będzie tak jak piszesz, że kiedy dojdę do końca reglanu to robótka nabierze konkretnego kształtu, choć na razie w wyobraźni tego nie widzę.Najwyżej będę kombinować . Jeszcze raz dzięki za trud i poświęcony czas, wiem dobrze, że tych opisów wcale się tak łatwo nie tłumaczy.
dobrze jest napisany

jest taki sweter zaczynany od góry:
http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=7775
przeleć przez ten temat załapiesz o co idzie z tymi dobieranymi oczkami , tylko tu są dobierane 2 z jednego w wykuszu są narzuty,
chyba najważniejsze to dopasować grubość włóczki do swojego rozmiaru
i cały szkopuł w tym zwiększaniu oczek, żeby się ładnie rozszerzał,
techniczne sprawy jak przekładanie na druty z żyłką... można zastąpić 5 drutami skarpetkowymi albo tak nabrac na proste, że by potem zszyc rękaw

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
kontynuowac zwiekszanie po stronach raglanu, 1 oczko co 2 rzedy dopoki robotka nie bedzie miec 30cm (84rz, 50cm szerokosci)
przelozyc oczka z rekawow na "agrafke", tylnie oczka zostawic na drucie, zlapac oczka po stronie raglana z przodu, wzdluz tylu szyi i na drugim raglanie (nie bardzo rozumiem niestety ale moze jakby juz miec ten kawalek, to by sie stalo jasne o ktore oczka chodzi...) wstawic marker i przerabiac na okraglo ponczoszniczym...
tu idzie o rękawy (na ta agrafkę - można też przeciągnąć na żyłki np z drutów Kp


resztę przerabia się razem tył z przodami DOOKOŁA z pominięciem odłożonych rękawów
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 21:23   #337
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Malinko na drutach z żyłką potrafię robić , reglan od góry też mi nie nowość. Muszę się natomiast do czegoś przyznać, nienawidzę robić z opisów. Czy to druty czy szydełko , ze schematu zrobię wszystko , jeżeli chodzi o opisy to jest jak na wyżej załączonym obrazku, gubię się i już. natomiast teraz rozrysowałam sobie to wszystko z grubsza i coś zaczyna mi świtać. Zobaczę co z tego wyjdzie. Dziękuję za wyjaśnienia , co dwie , a nawet trzy głowy to nie jedna.
Ps. Nie wiem czy dobrze myślę ale tutaj, sądząc po liczbie oczek na rękaw i rzędów, dodaje się w reglanie tylko po jednym oczku co dwa rz. a nie jak w klasycznym reglanie po dwa bo wtedy byłoby 96o. po 84 rz. a nie tak jak tutaj 48. Dobrze kombinuję czy coś pomotałam?

Edytowane przez grafit1
Czas edycji: 2012-09-18 o 21:31
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 17:09   #338
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
dobrze jest napisany

jest taki sweter zaczynany od góry:
http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=7775
przeleć przez ten temat załapiesz o co idzie z tymi dobieranymi oczkami , tylko tu są dobierane 2 z jednego w wykuszu są narzuty,
chyba najważniejsze to dopasować grubość włóczki do swojego rozmiaru
i cały szkopuł w tym zwiększaniu oczek, żeby się ładnie rozszerzał,
techniczne sprawy jak przekładanie na druty z żyłką... można zastąpić 5 drutami skarpetkowymi albo tak nabrac na proste, że by potem zszyc rękaw

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------


tu idzie o rękawy (na ta agrafkę - można też przeciągnąć na żyłki np z drutów Kp


resztę przerabia się razem tył z przodami DOOKOŁA z pominięciem odłożonych rękawów
a ktore to sa te oczka na rekaw? te co sa ich 6? no i jakos nie wyobrazam sobie tego nabrania dookola bez rekawow ale mysle ze jakby ten kawalek juz byl, to by bylo widac co jest co no i to 48 co babka pisze o nabraniu na rekawy, to myslisz ze to sa dodatkowe ktore trzeba nabrac, czy juz razem z tymi z "agrafki"?
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:45   #339
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

No właśnie agat_ko i u mnie tu jest tzw. "pies pogrzebany". Wydaje mi się, że do tych 6 trzeba dobierać oczka tak jak na reglan a potem odłożyć ,jak będzie 48 ,na agrafkę. Tylko tutaj pojawia się kolejny problem , bo gdyby powtarzać rząd 3 i 4 to na końcu będzie 90o. po 84rz. bo w co drugim rzędzie dochodzi 2 oczka na każdy rękaw. Nie spotkałam się przy reglanie z dodawaniem jednego. No chyba żeby dodawać 2 oczka co 4rz. to wtedy może się zgodzi. Nie wiem czy dobrze rozumuję, a dalsza część robótki to może wyjdzie "w praniu". Jak uważacie dziewczyny?
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:31   #340
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

no ja myslalam ze do tego rekawa to jeszcze trzeba dolozyc jakichs oczek ale z Twojego pytania mi sie rozjasnilo i juz wiem co na rekaw jest... ale na Twoje nadal nie znam odpowiedzi
moim zdaniem powinnas mimo wszystko dodawac po obu stronach rekawa... zreszta tak tez wynika z opisu... tylko ze wtedy ilosc oczek sie jakos za bardzo nie zgodzi, bo rzeczywiscie dodajac po 2 co drugi w 84 to wyjdzie 84oczka... chyba ze co drugi rzad dodajesz oczka raz z jednej raz z drugiej, albo - tu mam nowy pomysl - moze tylko z przodu?? a z tylu niby prosto ma byc?? tylko nie mam pojecia jakby to sie ukladalo ta wloczka ma ciekawa strukture i nic niestety nie widac

chyba ze ten sweter jest rozszerzany?? i przeklada sie srodkowe 48oczek a reszta z rozszerzania idzie na przod/tyl???

E: moim zdaniem zrob zwykly reglan a potem zrob to kolko dookola
jak Malinka zajrzy to moze bedzie wiedziec to moje guru drutowe

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2012-09-19 o 20:36
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:42   #341
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Wiesz co mam też inne zdjęcie tego cudaka, ze "zwykłej "włóczki ale tam też niewiele widać. Zresztą zobacz sama. Chyba spróbuję ze zwykłym reglanem na tyle nie będę dodawać oczek i zobaczę jak to wyjdzie. Najwyżej będzie prucie. A tak na marginesie to chyba mi całkiem odbiło z tym swetrem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Neige3.jpg (58,5 KB, 8 załadowań)
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 20:56   #342
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

przodu nie widac bo zaslania ten kolnierz....
ale zobacz na to - widac reglan z tylu, a z przodu z tej strony mimo ze jest w miare naciagniete i chyba na wywinieciu tego kolnierza juz byloby widac ten skos, tego nie ma?? no ale nie wiem w sumie...
mnie chyba nie byloby dobrze w takim swetrze, ten kolnierz to super, ale chyba by mnie poszerzyl nie tam gdzie trzeba - chociaz ja sie nie bardzo znam... ale tez bardzo mi sie podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Neige3.jpg (58,9 KB, 7 załadowań)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:35   #343
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Czyli wychodzi na to, że dobierać oczka na rękaw w tej części która przylega do tyłu.Chociaż z przodu wyraźnie widać ten pas 3 prawych przy reglanie, wydaje mi się że gdyby tu nie było dobieranych oczek na reglan to ten pasek nie byłby tak widoczny, po prostu byłaby jedna płaszczyzna. Za to z całą pewnością trzeba dobrać ze skosu reglanu oczka na to koło.
Jeżeli chodzi o to jak będzie leżał to dla mnie każdy fason z reglanem jest świetny , bo mam wąskie ramiona i klasyczne rękawy po prostu mi z nich opadają a taki ładnie leży. Resztą się nie przejmuję ale można ją określić słowem klepsydra, wnioski wyciągnij sobie sama.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:49   #344
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Czyli wychodzi na to, że dobierać oczka na rękaw w tej części która przylega do tyłu.Chociaż z przodu wyraźnie widać ten pas 3 prawych przy reglanie, wydaje mi się że gdyby tu nie było dobieranych oczek na reglan to ten pasek nie byłby tak widoczny, po prostu byłaby jedna płaszczyzna. Za to z całą pewnością trzeba dobrać ze skosu reglanu oczka na to koło.
Jeżeli chodzi o to jak będzie leżał to dla mnie każdy fason z reglanem jest świetny , bo mam wąskie ramiona i klasyczne rękawy po prostu mi z nich opadają a taki ładnie leży. Resztą się nie przejmuję ale można ją określić słowem klepsydra, wnioski wyciągnij sobie sama.
myslalam ze reglan jest kiepski na waskie ramiona, bo je optycznie zweza jeszcze
no to jak widac pas przy reglanie, to chyba musisz z obu stron
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 22:27   #345
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Co kto lubi ja nienawidzę rękawów spadających z ramion wszelkich poduszek też więc reglan mi pasuje. A tego cudaka to zrobię po swojemu i już. Zawzięłam się na niego.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:24   #346
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Zawzięłam się na niego.
nie miałam czasu... ale juz wydrukowałam wersję rosyjską i mam koleżnkę w pracy, która uczyła rosyjskiego...
chociaż ją zadziwiają niektóre pojęcia po przetłumaczeniu to jak wspólnie tłumaczymy to wiemy o co chodzi jutro Ci przetłumaczymy i porównasz z wersją Agi

zaraz się wczytam... a co może chodzić z tym dobieraniem oczek z przodu i na reglan

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
jak Malinka zajrzy to moze bedzie wiedziec to moje guru drutowe
przeceniasz mnie

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Zaczynasz od gory przy szyi: nabierasz 50 oczek, przerabiasz gladko ponczoszniczym, (8 na raglan, 30na tyl=16cm, 8 na raglan+2oczka brzegowe)

tu jakby nie ma przodu, oczka są tylko na tył i na rękawy i po jednym brzegowym
zaczynasz od prawych oczek i przerabiasz 2rz...

to jasne 50 oczek lewych
na prawej:
prawe (brzegowe), 3prawe, 2z1, 6prawe (raglan), 2z1, 20prawe, 2z1, 6prawe - raglan, 2z1, 3prawe, brzegowe prawe

z tych 3 pierwszych zaczyna się przód, te co były liczone na reglan mają dodane oczko zarówno od strony przodu jak i tyłu (2 z jednego i 6 i znowu dwa z jednego- to na reglan);
ale dlaczego tu jest 20 ?
z tych początkowych 50 jest wzrost o 4 oczka, które powstaną z tych 2 z jednego (na początku i końcu reglanu) a na przody pójdą 2 razy po 3 oczka
czyli dodane 4 i odjęte 4 na przody... to jakby matematycznie powinno być 30 na tył a nie 20...


kontynuowac zwiekszanie po stronach raglanu, 1 oczko co 2 rzedy dopoki robotka nie bedzie miec 30cm (84rz, 50cm szerokosci)
i TU wydaje mi się: że trzeba dodawać na reglan (rękaw) po jednym oczku w co drugim rzędzie i po jednym oczku przed reglanem na plecach i po reglanie, do otrzymania 30 cm na rękawach i 50 cm na plecach

czyli na plecach też dobieramy !!!!!!


tu jakby wynika, ze po każdej stronie reglanu dodawać po 1 oczku , czyli w jednym rzędzie będzie wzrastało o 4 oczka dobierane na reglanie + 2 oczka dobierane na plecach, NA PEWNO W CO DRUGIM RZĘDZIE


przelozyc oczka z rekawow na "agrafke", tylnie oczka zostawic na drucie, zlapac oczka po stronie raglana z przodu, wzdluz tylu szyi i na drugim raglanie (nie bardzo rozumiem niestety ale moze jakby juz miec ten kawalek, to by sie stalo jasne o ktore oczka chodzi...) wstawic marker i przerabiac na okraglo ponczoszniczym...

z tego opisu czytam jakby przody to były tylko te 3 oczka od trzeciego rzędu ... nie było zwiększeń, dobierane były oczka na reglan , w co drugim rzędzie po jednym z każdej strony reglanu
czyli powinny być 3 oczka przód, reglan czyli rękaw do odłożenia na agrafki
tył - 30 oczek
dobierane w co drugim rzędzie po 1 oczku z każdej strony aż do uzyskania 50 cm

znowu odłożone na agrafki (drugi rękaw) i
tu się zaczyna robienie przodów, na tych 3 oczkach , należy dobrać oczka wzdłuż przodów i od strony szyi , do tego dochodzą oczka z pleców te 50 cm


przerobic 2 rzedy
w 3im dodac oczko co 6 oczek
przerobic 12 rzedow, w 13dodac oczko co 6oczko
przerobic 18 rzedow, w 19dodac oczko co 6oczko
przerobic 18 rzedow, w 19dodac oczko co 6oczko
przerobic 6 rzedow
podwoic liczbe oczek przerabiajac kazde podwojnie
przerobic 1 rzad,
podwoic liczbe oczek przerabiajac kazde podwojnie
przerobic 2 rzedy, zakonczyc

rekawy:
zlapac 48 oczek i od pierwszego do 30 rzedu przerobic na prawo
31-3prawe, 1z2, dookola (zmniejszenie liczby oczek !)
32 - podwoic liczbe oczek
33 - przerobic na prawo
34 - podwoic liczbe oczek
35-37 - przerobic na prawo
zakonczyc
coś mi się chce wysłać... może ,ze pisałam w poscie Agi

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

na plecach się dobiera...
to raczej byłoby dziwne, żeby był prosty, bo reglan możesz wziąć na agrafki po dojściu do pach...

tył, zaczynasz od 30 oczek a kończysz jak będziesz mieć 50 cm, w tym modelu to jest szacowane na 84 RZĄD

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
No właśnie agat_ko i u mnie tu jest tzw. "pies pogrzebany". Wydaje mi się, że do tych 6 trzeba dobierać oczka tak jak na reglan a potem odłożyć ,jak będzie 48 ,na agrafkę. Tylko tutaj pojawia się kolejny problem , bo gdyby powtarzać rząd 3 i 4 to na końcu będzie 90o. po 84rz. bo w co drugim rzędzie dochodzi 2 oczka na każdy rękaw. Nie spotkałam się przy reglanie z dodawaniem jednego. No chyba żeby dodawać 2 oczka co 4rz. to wtedy może się zgodzi. Nie wiem czy dobrze rozumuję, a dalsza część robótki to może wyjdzie "w praniu". Jak uważacie dziewczyny?
te 90 oczek w miejscu pod pachą - najszersza część w rękawie, może wcale nie być za szeroko...

oni piszą o cm, ma byc 30 cm na rękawach i 50 cm na plecach
czyli juzz tego wynika, że 30 oczek na plecach ma być zwiększone tak, aby pod pachą było 50 cm... wg tego rozmiaru z fotki

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2012-09-20 o 18:31
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:59   #347
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziękuję Malinko za zaangażowanie. Tłumaczenie "drutowych" terminów to koszmar. Kiedyś poprosiłam anglistkę o tłumaczenie wzoru- po przeczytaniu spytała w jakim to jest języku. A jak by Ci było łatwiej to wkleiłam też opis po angielsku. Jak zauważyłaś 90 o reglanu to dużo nie jest, tylko w rozpisce napisali, że przy tej włóczce 20o.=10cm, to mnie zmyliło bo rękaw miałby 45cm, to jednak trochę za dużo. Też kombinując jak"koń pod górę" wyszło mi , że tył byłby za wąski gdyby nie dodawać oczek, plecy by nie weszły, bo jednak przeciętny człowiek na wysokości pach, w plecach te 50 cm ma. Rękawy można jakoś dostosować, żeby wyszło dobrze. Teraz jak podałaś te wymiary w centymetrach to całość nabiera kształtu.Dziękuję Malinko za pomoc myślę, że koleżanka rusycystka już nic więcej do tego opisu nie doda (chociaż?). Muszę zakończyć rękawy w swetrze, który teraz robię i zabiorę się za tamten, choć na początek w gładkiej wersji.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 19:12   #348
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Dziękuję Malinko za zaangażowanie. Tłumaczenie "drutowych" terminów to koszmar. Kiedyś poprosiłam anglistkę o tłumaczenie wzoru- po przeczytaniu spytała w jakim to jest języku. A jak by Ci było łatwiej to wkleiłam też opis po angielsku. Jak zauważyłaś 90 o reglanu to dużo nie jest, tylko w rozpisce napisali, że przy tej włóczce 20o.=10cm, to mnie zmyliło bo rękaw miałby 45cm, to jednak trochę za dużo. Też kombinując jak"koń pod górę" wyszło mi , że tył byłby za wąski gdyby nie dodawać oczek, plecy by nie weszły, bo jednak przeciętny człowiek na wysokości pach, w plecach te 50 cm ma. Rękawy można jakoś dostosować, żeby wyszło dobrze. Teraz jak podałaś te wymiary w centymetrach to całość nabiera kształtu.Dziękuję Malinko za pomoc myślę, że koleżanka rusycystka już nic więcej do tego opisu nie doda (chociaż?). Muszę zakończyć rękawy w swetrze, który teraz robię i zabiorę się za tamten, choć na początek w gładkiej wersji.
ja dużo rozumiem po rosyjsku a z pomocą koleżanki jak tłumaczymy to jest dużo śmiechu,
bo ona bardzo profesjonalych okresleń używa i robi wielkie oczy ... ja to przekładam na "szprychy"- druty i jest ok

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

mi brakuje pół rękawa ... w february sweter i nie mogę skończyć
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 19:43   #349
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Nie wiem jak to jest ale przy rękawach zawsze idzie najgorzej. Choć odkąd nauczyłam się je robić od góry to już się nie denerwuję że mi wycięcia pod pachą nie spasują do rękawa. ja kończę taki:
Oczywiście to nie jestem ja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg d15cb3208d18.jpg (62,6 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez grafit1
Czas edycji: 2012-09-20 o 19:45
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 19:43   #350
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

nie chce narzekac, ale jak na opisy po angielsku, to ten jest wyjatkowo metny te ktore do tej pory czytalam/tlumaczylam raczej wydawaly mi sie calkiem jasne za to te w polskich gazetkach musze czytac po 10razy zeby mniej wiecej wiedziec o co chodzi i do tego jeszcze potem robie "na czuja" jak mam inna wloczke bo nie umiem latwo przeliczyc wzoru na inna liczbe oczek, z czym przy opisach po ang nigdy wczesniej nie mialam problemow...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 19:51   #351
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest ale przy rękawach zawsze idzie najgorzej. Choć odkąd nauczyłam się je robić od góry to już się nie denerwuję że mi wycięcia pod pachą nie spasują do rękawa. ja kończę taki:
Oczywiście to nie jestem ja.
fajny te łączenie z przodu na stałe jest ?

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
nie chce narzekac, ale jak na opisy po angielsku, to ten jest wyjatkowo metny te ktore do tej pory czytalam/tlumaczylam raczej wydawaly mi sie calkiem jasne za to te w polskich gazetkach musze czytac po 10razy zeby mniej wiecej wiedziec o co chodzi i do tego jeszcze potem robie "na czuja" jak mam inna wloczke bo nie umiem latwo przeliczyc wzoru na inna liczbe oczek, z czym przy opisach po ang nigdy wczesniej nie mialam problemow...
żebyś posłuchała jak z rosyjskiego moja koleżanka tłumaczy
profesjonalistka, nauczycielka rosyjskiego... a cuda wychodzą, że ja to przekładam na drutowy język

dziś mi już powiedziała, że razem to zrobimy

myślę, że tak samo tłumaczą na polski ...też nie rozumiem tych polskich opisów
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 20:16   #352
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Tak ten przód to na stałe. Mam rosyjski opis gdyby ktoś chciał, zapewniam że bardzo czytelny. Agat_ko ja najbardziej lubię robić ze schematów, tam przynajmniej wszystko jest jasne.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 16:11   #353
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Dziękuję Malinko za zaangażowanie. Tłumaczenie "drutowych" terminów to koszmar. Kiedyś poprosiłam anglistkę o tłumaczenie wzoru- po przeczytaniu spytała w jakim to jest języku. A jak by Ci było łatwiej to wkleiłam też opis po angielsku. Jak zauważyłaś 90 o reglanu to dużo nie jest, tylko w rozpisce napisali, że przy tej włóczce 20o.=10cm, to mnie zmyliło bo rękaw miałby 45cm, to jednak trochę za dużo. Też kombinując jak"koń pod górę" wyszło mi , że tył byłby za wąski gdyby nie dodawać oczek, plecy by nie weszły, bo jednak przeciętny człowiek na wysokości pach, w plecach te 50 cm ma. Rękawy można jakoś dostosować, żeby wyszło dobrze. Teraz jak podałaś te wymiary w centymetrach to całość nabiera kształtu.Dziękuję Malinko za pomoc myślę, że koleżanka rusycystka już nic więcej do tego opisu nie doda (chociaż?). Muszę zakończyć rękawy w swetrze, który teraz robię i zabiorę się za tamten, choć na początek w gładkiej wersji.
zrobiłyśmy, trochę pomieszałam... no chyba, że w opisie pomieszane...

Nabrać 50 oczek, przerobić na prawo,
rozdzielić oczka:
8 na reglan, 30 na szyję (16 cm) 8 na reglan i po jednym oczku brzegowym,

Trzeci rząd:
1 oczko brzegowe, 3 prawe, tu dodam od siebie: to będzie z przodu

z 1 oczka zrobić dwa 6 oczek na reglan i znowu dodać z jednego - drobić dwa - rękaw 10 oczek

plecy od strony szyi (karku) 30 oczek, i nie ma w tym miejscu dobierania drugiego oczka na plecy ? ! dalej jest znowu na reglan:

z 1 oczka zrobić dwa 6 oczek na reglan i znowu dodać z jednego - drobić dwa - rękaw 10 oczek

1 oczko brzegowe, 3 prawe, - drugi przód

te zdanie, którego nie umiałam... a sądziłam, że tam coś o tych plecach będzie to jest tak:
kontynuować dobieranie oczek takim samym sposobem (analogicznie) w każdym drugim rzędzie do osiągnięcia DŁUGOŚCI poszczególnych elementów 30 cm w 84 rzędzie , bok 50 cm...

i nie wiem czy tu będzie długość od karku do pachy ? rękawa 50 cm ?
no tu mi nie pasuje i co to ma byc ten bok ? długość przodu od szyi... bez sensu,

przełożyc oczka rękawa na dodatkowy drut, oczka pleców pozostawić na roboczym drucie, nabrać oczka z przodu reglanu z góry na dół i ze strony drugiego reglanu wstawić marker
przerabiać oczka po stronie gładkiej naokoło

tak wychodzi jakby z tyłu pleców było dobierane te oczko na plecy, sadzę, że im uciekło dobieranie oczek na rozszerzenie pleców bo nie ma takiego kroju ani reglanu ani pleców... żeby jedno oczko starczyło


Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2012-09-22 o 16:15
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 19:23   #354
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Masz rację Malinko, bez dobierania na plecy to ta robótka nie ma sensu. Najbardziej denerwuje mnie to, że jeżeli ktoś (autorka) decyduje się na opublikowanie wzoru, to uczciwie byłoby go najpierw sprawdzić a nie pisać "sobie a muzom". Jeszcze mam pytanie, jak według Ciebie rozpisać tę robótkę, tak żeby coś z tego wyszło? Przepraszam że zawracam Ci głowę, lecz sweterek nadal bardzo mi się podoba, pomimo wiadomych (nienajcieplejszych) uczuć do autorki jego opisu.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 19:56   #355
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Masz rację Malinko, bez dobierania na plecy to ta robótka nie ma sensu. Najbardziej denerwuje mnie to, że jeżeli ktoś (autorka) decyduje się na opublikowanie wzoru, to uczciwie byłoby go najpierw sprawdzić a nie pisać "sobie a muzom". Jeszcze mam pytanie, jak według Ciebie rozpisać tę robótkę, tak żeby coś z tego wyszło? Przepraszam że zawracam Ci głowę, lecz sweterek nadal bardzo mi się podoba, pomimo wiadomych (nienajcieplejszych) uczuć do autorki jego opisu.
wg mnie to robić z bucle ja jak Aga czepiam się dziurek a tu dużo dobierania

a do masz na myśli rozpisac ?

ja myślę, ze zrobić małą próbkę i zobaczyc czy ten poczatek na 50 oczek obejmie kark z rękami :0 i tyle, a to czy zrobisz 30 czy np 50 oczek na tył to juz nie ma większego znaczenia
zachowac proporcje, tu wychodzi, że w stosunku do tyłu (poczatek karczka) na rękawy trzeba wziąć 30/8
3,75 razy mniej oczek

a jak ja zauważyłam to niezaleznie z jakiej grubości robię reglan z dodawanym oczkiem w co drugim rzedzie sam z siebie wychodzi super , i to nie ma znaczenia dla grubości nitki
co najwyżej więcej wyjdzie rzedów

a te dodawanie robić z opisu... tego już nie tłumaczyłam... bo jak z ruskiego wychodziło dokładnie tak jak tłumaczyła Aga z angielskiego to juz sobie darowałyśmy
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 20:51   #356
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dzięki Malinko, rzeczywiście dużo dobierania a na bucle to faktycznie nie widać. Choć przy robieniu z gładkiej nitki często dobieram oczka z poprzecznej nitki, ale nie normalnie tylko przekręcone i wtedy dziurki są minimalne. Mam nadzieję że coś mi wyjdzie, a nie tylko bezkształtny zezwłok.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 21:09   #357
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

grafit1 z czego będziesz robiła ?
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 21:15   #358
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Docelowo bucla ale na razie zobaczę jak się będzie układał na gładkiej. Mam taką jedną w zapasach ale za nic nie pamiętam co to jest.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 09:26   #359
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Docelowo bucla ale na razie zobaczę jak się będzie układał na gładkiej. Mam taką jedną w zapasach ale za nic nie pamiętam co to jest.
nawet nie wiedziałam ,że jest po 3 zł za 100 gram
http://www.interfox.com.pl/sklep/index.php?cat_id=22

ale jest też po 48 zł
https://www.e-dziewiarka.pl/index.ph...ategory_id=218
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 18:26   #360
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Wszystko Malinko zależy od składu włóczki. Ja się przymierzam do tej:http://www.fastryga.pl/go/_search/fu...boucle&x=0&y=0
wychodzi ok 13 zł za 100g
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.