Jak pomóc mamie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-30, 21:05   #1
Issabello
Raczkowanie
 
Avatar Issabello
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 84

Jak pomóc mamie?


Cześć Dziewczyny Piszę do Was, ponieważ dręczy mnie pewien problem i nie mam z kim się do niego zwrócić. Post będzie długi, bo chciałabym jak najdokładniej określić sytuację.
Jestem jedynaczką. Trzy lata temu wyprowadziłam się z rodzinnego domu na studia. Wcześniej mieszkałam z mamą i dziadkiem w średniej wielkości mieście. Rodzice są po rozwodzie, z ojcem w ogóle nie utrzymujemy kontaktu. Moja mama ma całkiem przyjemną biurową pracę w małej prywatnej firmie, ale bardzo kiepsko płatną. Jej szefowa nie chce nawet słyszeć o żadnych podwyżkach, bo to taki typ, któremu zawsze będzie mało. Obecnie finansowo wiedzie nam się nieźle, ale to głównie dzięki dziadkowi, który ma wysoką emeryturę i jeszcze dorabia. Moja mama jednak coraz częściej martwi się, co będzie jak dziadka zabraknie. Twierdzi, że ze swojej pensji nie będzie nawet w stanie utrzymać siebie i mieszkania, nie wspominając już o jakiejkolwiek pomocy dla mnie. Ja od niej niczego nie oczekuję, liczę tylko na siebie po studiach, ale wątpię też, żebym sama mogła pomagać mamie finansowo
Moja mama wspomniała dziś o wyjeździe za granicę. Mówi, że tego nie chce, że to dla niej smutna konieczność, bo tutaj nie ma dla niej lepszej pracy. Za granicą byłaby zupełnie sama, a wiadomo, że w tym wieku trudniej zawiera się nowe znajomości niż w wieku 20 lat... Strasznie się o nią boję i nie chcę, żeby wyjeżdżała, ale jednocześnie wiem, że nie mogę jej ze swojej strony niczego zaoferować.
Widzicie jakieś wyjście z tej sytuacji, Dziewczyny? Proszę, pomóżcie
Issabello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:15   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak pomóc mamie?

A zamiana mieszkania na mniejsze?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:36   #3
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jak pomóc mamie?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A zamiana mieszkania na mniejsze?

co to da? wodę prąd gaz i tak czekają takie same stawki, czynsz jedynie, ale ile tez moze się zmienic? nie wiadomo, jakie to duze miasteczko i ogólnie płaca czynsz.


moze niech postara sie jeszcze czegoś poszukać, poza tym, najgorszy pierwszy wyjazd, pozniej juz jest lzej, moze niech poczeka kiedy ty będziesz miała wakacje, i mozesz jechać z nią chociaz na ten czas.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:48   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak pomóc mamie?

He, no, sporo da tak się składa że często woda wliczona jest w czynsz który się liczy od metrażu a ogrzewanie np gazem czy elektryką dużo mniejszego mieszkania wychodzi dużo taniej
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 23:03   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jak pomóc mamie?

Za granicą już nie jest tak legendarnie różowo z pracą jak to kiedyś bywało, tam też bezrobocie coraz większe, na miejscu Twojej mamy szukałabym możliwości dorobienia tutaj w przypadku gdyby było to konieczne. W tej chwili problem nie jest naglący bo jest dziadek ale gdy kiedyś tam go zabraknie to może zaistnieć kilka różnych okoliczności, których nie bierzecie pod uwagę, np mama zechce wymienić mieszkanie na mniejsze, jej firma może w ogóle się rozlecieć (jak to teraz często bywa), może znaleźć lepszą pracę albo w ogóle poznać kogoś, z kim będzie łatwiej pociągnąć codzienność. Ja tam także mam skłonności do zamartwiania się co to będzie za ileś tam lat, a otoczenie często mi prostuje czarne myśli pokazując różne scenariusze.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 00:54   #6
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Jak pomóc mamie?

Polska...

Może niech się mama na razie na zapas nie martwi, szkoda życia.
Później mozecie np. zamieszkać razem? Zawsze to łatwiej
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.