Formalności-papierki do ślubu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-02, 14:17   #61
śpiocha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Exclamation Formalności-papierki do ślubu

Mam kilka problemów przed ślubem( w sierpniu 2008). Po pierwsze strasznie obawiam się załatwiania wszystkich formalności w kościołach

Po drugie czy możliwe jest żeby mi ksiądz udzielił ślubu jak nie mam ukończonej religii w szkole średniej i nie zamierzam jej w jakiś sposób ,,nadrabiać"????Pros zę o jakieś rady i pociechę
śpiocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:49   #62
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Ślub konkordatowy-co jeśłi nie mam świadectwa ukończenia religii??

Komplet niezbędnych dokumentów:
1. Akt chrztu obojga narzeczonych (aktualny tzn. nie starszy niż trzy miesiące)
2. Świadectwo ukończenia katechezy z zakresu szkoły ponadpodstawowej – ponadgimnazjalnej
3. Dowody osobiste narzeczonych
4. Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej
5. Zaświadczenie o uczestnictwie w trzech spotkaniach w Poradni dla Narzeczonych
6. W wypadku zawierania małżeństwa konkordatowego należy do biura parafialnego dostarczyć dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego o braku przeszkód cywilnych do zawarcia małżeństwa
7. Jeżeli kandydaci zawarli już związek cywilny przedstawiają stosowny akt; w wypadku wdowców i wdów konieczny jest również akt zgonu małżonka .

Jak widzisz, świadectwo jest potrzebne i jeśli chcesz wziąć ślub w Kościele, musisz dostosować się do wymagań Kościoła Katolickiego w tej materii.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:59   #63
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Ja nie miałam jak to się mówi oceny z religi, więc obowiązkowo trzeba bylo nauki przedmałżeńskie odbyć (ja nie mialam swiadectwa a na nauki i tak we dwoje trzeba latac)

jakbym miala te ocene to na nauki bym nie musiala chodzic (bo tz miał)

w programie liceum podobno na religi sa przerabiane nauki i wtedy nie trzeba chodzic przed slubem,, ale oboje narzeczonych musza miec oceny z religii - tak tłumaczył mi ksiądz
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 22:18   #64
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

hmmm... nauki są obowiązkowe, nawet jak ma się ocenę licealną na świadectwie, chyba, że niektórzy księża interpretują to inaczej.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 22:29   #65
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

ta interpretacja to szeroki temat do dyskusji i oddzielne forum by było trzeba z tego zrobić

we wrześniu minęły trzy lata od mojego ślubu... nie chodziłam w średniej szkole na religie bo mi sie nie chciało... wiec nie miałam jej na świadectwie

ślub miałam konkordatowy i żadnych kłopotów z formalnościami

dodam tylko,że ślub odbywał się w "obcej" parafi (taki kośćiół) se wybrałam i ksiądz nie miał obiekcji

powiedzmy sobie szczerze biznes ślubny to też biznes dla kościoła

wszystko można załatwić
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 08:15   #66
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Red face Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Czy do ślubu konkordatowego - z USC potrzebne będzie tylko zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia związaku małż.( z mojej strony ), czy mój TŻ będzie potrzebował jeszcze jakiegoś papierka z USC ? (ślub będzie u mnie) z góry bardzo dziękuję za odp.
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:37   #67
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
Czy do ślubu konkordatowego - z USC potrzebne będzie tylko zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia związaku małż.( z mojej strony ), czy mój TŻ będzie potrzebował jeszcze jakiegoś papierka z USC ? (ślub będzie u mnie) z góry bardzo dziękuję za odp.

Zeby dostać to zaświadczenie musicie OBOJE pójść do USC twojego lub USC TZta, musicie mieć z sobą dowody osobiste i ważne odpisy aktu urodzenia. Zaświadczenie o braku przeciwskazań jest ważne 3 miesiące, więc trzeba to wycyrklować z datą slubu. W USC musicie też zapłacić za póżniejsze wydanie aktu małżeńskiego, ja płaciłam 84zł. Potwierdzenie wpłaty też trzeba mieć jak sie idzie po to zaświadczenie, przynajmniej w lublinie, tak było. Opłata musi być na USC na terenie gdzie będzie ślub, wiec w moim przypadku była to inna miejscowosć niz miejsce mojego zameldowania.
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 14:59   #68
xstorka22
Raczkowanie
 
Avatar xstorka22
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z Mazowsza
Wiadomości: 164
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Z góry przepraszam jeśli moje pytanie się gdzieś powtórzyło...Otóz, bierzemy ślub konkordatowy 20 września i nie będzie to ślub ani w mojej ani w narzeczonego parafii... można powiedzieć, że w sąsiednim Kościele, w którym zresztą byłam bierzmowana.. Powiedzcie mi jak to jest, czy protokól musi być spisany w parafii do której należę, czy w tej w której planujemy ślub? Żeby ślub odbył się w Kościele w którym chcemy mój proboszcz musi wyrazić zgodę i mam pyatnko czy trzeba wówczas podawać powód? z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
Żeby kogoś zdobyć zrobimy wszystko, a gdy już go zdobędziemy nie robimy nic...



Jesteśmy razem http://www.suwaczek.pl/cache/f7cb21a0aa.png

Jesteśmy małżeństwem http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008...800830.png</a>

2 cs
xstorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 15:28   #69
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez xstorka22 Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam jeśli moje pytanie się gdzieś powtórzyło...Otóz, bierzemy ślub konkordatowy 20 września i nie będzie to ślub ani w mojej ani w narzeczonego parafii... można powiedzieć, że w sąsiednim Kościele, w którym zresztą byłam bierzmowana.. Powiedzcie mi jak to jest, czy protokól musi być spisany w parafii do której należę, czy w tej w której planujemy ślub? Żeby ślub odbył się w Kościele w którym chcemy mój proboszcz musi wyrazić zgodę i mam pyatnko czy trzeba wówczas podawać powód? z góry dziękuję za odpowiedź

ja też bralam slub konkordatowy w innej parafi..

musisz isc do księdza z parafi w której bedzie ślub, tam bedzie spisany protokół, ale zapowiedzi beda musiały"pojsc" w kosciele twoim i narzeczonego.. wiec napewno
do obu bedziecie musieli sie udac w celu zamowienia zapowiedzi oraz po taka karteczkę ze sie odbyly i nikt nie zlożyl protestu..


najlepiej po prostu najpierw udac sie do kancelari parafi w ktorej bedzie slub a tam kaiądz wszystko wyjaśni..

ja mialam chr
zest/komunie/bierzmowanie wszystko kazde w innej parafi to wtedy jeszcze trzeba udac sie do parafi gdzie byl chrzest i tam dostaniesz zaswiadczenie o wszystkich odbytych sakramentach...(bo sa odsylane zawsze do parafi od chrztu)
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 15:37   #70
xstorka22
Raczkowanie
 
Avatar xstorka22
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z Mazowsza
Wiadomości: 164
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Aha, dziękuję bardzo za odpowiedż, czyli w pierwszej kolejności do parafii qw której odbędzie się ślub... Mam nadzieję, że mój proboszcz nie będzie robił problemów jeśli chodzi o zgodę na ślub w innym kościółku...
__________________
Żeby kogoś zdobyć zrobimy wszystko, a gdy już go zdobędziemy nie robimy nic...



Jesteśmy razem http://www.suwaczek.pl/cache/f7cb21a0aa.png

Jesteśmy małżeństwem http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008...800830.png</a>

2 cs
xstorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 09:55   #71
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Kochane mam pytanie
Ponieważ w moim kościele nie odbywają się w tej chwili nauki przedmałżeńskie musimy odbyć je w innym kościele.
Czy muszę brać z mojej parafii i narzeczonego jakiś papier? Słyszałam, że trzeba mieć kartkę na której wypiszą udział w naukach.
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 12:30   #72
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez Diorissimo Pokaż wiadomość
Kochane mam pytanie
Ponieważ w moim kościele nie odbywają się w tej chwili nauki przedmałżeńskie musimy odbyć je w innym kościele.
Czy muszę brać z mojej parafii i narzeczonego jakiś papier? Słyszałam, że trzeba mieć kartkę na której wypiszą udział w naukach.

na każdej nauce dostajesz pieczątke, ze ją odbyłas. Pieczątki sie wbija do tzw. indeksu. W tym indeksie też będą pieczątki z poradni, czy wpisy ze spowiedzi przedślubnej. Indeksy wydaje parafia w której jest slub po jednym na osobe. Z innymi papierkami sie nie spotkałam.
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 19:51   #73
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
na każdej nauce dostajesz pieczątke, ze ją odbyłas. Pieczątki sie wbija do tzw. indeksu. W tym indeksie też będą pieczątki z poradni, czy wpisy ze spowiedzi przedślubnej. Indeksy wydaje parafia w której jest slub po jednym na osobe. Z innymi papierkami sie nie spotkałam.
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 23:26   #74
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Moja karteczka z Parafii zawierała tabelkę z tematyką spotkań (po każdej nauce otrzymywaliśmy podpis prowadzącego), miejsce na zaliczenie 3 spotkań w poradni, oraz miejsce na podpis potwierdzający uczestnictwo w Dniu Skupienia oraz zdany egzamin. Te dwie ostatnie pozycje nas nie obowiązywały. Najlepsze jest to, że karteczki były rozdawane na osobę lub na pary. O spowiedzi nie ma nawet wzmianki, najwidoczniej dostanę inny papierek.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 06:14   #75
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Moja karteczka z Parafii zawierała tabelkę z tematyką spotkań (po każdej nauce otrzymywaliśmy podpis prowadzącego), miejsce na zaliczenie 3 spotkań w poradni, oraz miejsce na podpis potwierdzający uczestnictwo w Dniu Skupienia oraz zdany egzamin. Te dwie ostatnie pozycje nas nie obowiązywały. Najlepsze jest to, że karteczki były rozdawane na osobę lub na pary. O spowiedzi nie ma nawet wzmianki, najwidoczniej dostanę inny papierek.

Hmm jestesmy z róznych diecezji, moze być, że kazda ma swój własny wzornik U nas jest to samo co na twoich, z tym, ze dzien skupienia obowiązuje nas jak najbardziej...No a na rewersie jest miejsce na pieczęć parafii, choć jeszcze nie ustalilismy jakiej, bo dostajemy sprzeczne info i miejsce na 2 spowiedzi przedmałzenskie, no i oba indeksy dotalismy już podpisane imiennie.
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 09:28   #76
paulamalinka86
Raczkowanie
 
Avatar paulamalinka86
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 123
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Sorki pewnie sie powtarzam ale mam pytanko,czyli najpierw idzie sie do kościoła i ksiedza u ktorego bedzie ślub(bedzie on w parafi mojego narzeczonego) i tam ksiąc nam powie co trzeba zlozyc i da indeksy na nauczki i spowiedz tak ? :P
paulamalinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 17:56   #77
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

witam, na "dniach" wybieramy się do kościoła żeby ustalić datę ślubu, szczerze mówiąc nie miałam pojęcia ILE trzeba dostarczyć dokumentów

chcemy wziąć ślub konkordatowy, z tego co tu wypisałam - mam kilka pytań:
1.
Cytat:
W USC (trzeba załatwić w okresie 3-mcy przed ślubem)
-odpisy aktów urodzeń (chyba że oboje sa z tego samego miejsca zamieszkania i w tym samym miejscu zawW USC (trzeba załatwić w okresie 3-mcy przed ślubem)
-odpisy aktów urodzeń (chyba że oboje sa z tego samego miejsca zamieszkania i w tym samym miejscu zawirają małżeństwo to wtedy nie)
irają małżeństwo to wtedy nie)
czy te dokumenty "wydają" w USC na miejscu czy trzeba czekać, jeśli tak - to jak długo?

2.
Cytat:
W kościele
- dowody osobiste (do wglądu)
- świadectwo chrztu i bierzmowania (ważne są 3-mce)
- świadectwo maturalne z oceną z religi
- zaświdczenie z poradni rodzinnej (przy kościele)
- zaświadczenie o uczestnictwie w naukach przedmałżeńskich , chyba że ktoś miał w liceum (szczęściarze http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon10.gif)
- karteczki ze spowiedzi przedślubnych
- zapowiedzi
- licencja (jeżeli bierzemy ślub nie w swojej parafii), sporządza ją proboszcz z naszym udziałem, trzeba odpowiedzieć na kilka określonych pytań -
dotyczy pogrubionych: bierzmy ślub w zupełnie obcej nam parafii, jeśli dobrze zrozumiałam - oboje musimy iść po licencję do naszych kosiołów, podobnie jak świadectwa chrztu i bierzmowania?

bardzo dziękuję za odpowiedź, bo dla mnie to narazie "czarna magia" to wszystko

EDIT.p.s. ten formularz przyszli małżonkowie wypełniają razem, czy każdy z osobna i ksiądz porównuje zgodność odpowiedzi?
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 11:39   #78
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

niezwykla22
W USC odpis aktu urodzenia dostajesz od ręki, nie trzeba czekać.
Jeśli bierzecie ślub w innej parafii musicie iść do jednej z parafii, najczęściej jest to parafia panny młodej po licencję czyli pozwolenie na ślub w innym kościele. Księża z reguły wydają bez problemu.
Z obu parafii trzeba wziąć świadectwo chrztu i bierzmowaniu, jest to 1 papier.

Nie wiem, jak inni, ale my spisywaliśmy jeden protokół wspólnie, nic strasznego, pytania banalne.

Powodzenia!
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 19:04   #79
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez Diorissimo Pokaż wiadomość
niezwykla22
W USC odpis aktu urodzenia dostajesz od ręki, nie trzeba czekać.
Jeśli bierzecie ślub w innej parafii musicie iść do jednej z parafii, najczęściej jest to parafia panny młodej po licencję czyli pozwolenie na ślub w innym kościele. Księża z reguły wydają bez problemu.
Z obu parafii trzeba wziąć świadectwo chrztu i bierzmowaniu, jest to 1 papier.

Nie wiem, jak inni, ale my spisywaliśmy jeden protokół wspólnie, nic strasznego, pytania banalne.

Powodzenia!
oj bardzo dziękuję za odpowiedz nie ukrywam, że troszkę mnie uspokoiłas
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 08:16   #80
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez Diorissimo Pokaż wiadomość
niezwykla22
W USC odpis aktu urodzenia dostajesz od ręki, nie trzeba czekać.
Niby tak, ale czasem wymaga to więcej zachodu
Tzn. odpis aktu urodzenia odbiera się w USC, w którym zgłosiło się urodzenie. Czyli zdarza sie, że trzeba śmigać przez pół Polski po papierek, choć z tego co się orientuję, chyba nie trzeba stawiać się osobiście.
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:22   #81
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
Niby tak, ale czasem wymaga to więcej zachodu
Tzn. odpis aktu urodzenia odbiera się w USC, w którym zgłosiło się urodzenie. Czyli zdarza sie, że trzeba śmigać przez pół Polski po papierek, choć z tego co się orientuję, chyba nie trzeba stawiać się osobiście.
Nie trzeba. Ja wysłałam podanie z dołączonym ksero dowodu wpłaty. Ale musiałam długo czekać na odpowiedź - miesiąc.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 13:50   #82
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Nie trzeba. Ja wysłałam podanie z dołączonym ksero dowodu wpłaty. Ale musiałam długo czekać na odpowiedź - miesiąc.
Tak myślałam, że czeka się długo. Poza tym słyszałam, że nie wszystkie urzędy zgadzają się na taką drogę korespondencyjną,
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 12:15   #83
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
słyszałam, że nie wszystkie urzędy zgadzają się na taką drogę korespondencyjną,
No coś Ty? Nie wyobrażam sobie jechania na drugi koniec Polski po papierek urzędowy. W ogóle to takie sprawy powinny załatwiać same urzędy między sobą. Idę do tego, w którym załatwiam sprawy ślubne, wpłacam pieniądze za wydanie aktu, a oni porozumiewają się drogą urzędową z tym USC w mieście, w którym się urodziło.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:53   #84
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Re: Formalności-papierki do ślubu

HELP: czy do uzyskania licencji od proboszcza potrzebny jest dowod osobisty? (głupie pytanie - ale rzetelna odp. dla mnie bardzo ważna)
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 19:10   #85
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

a jak sie nie ma swiadectwa maturalnego?
__________________
Nasz ślub: 12.11.2011r.
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 21:11   #86
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Oczywiście najpierw idziecie do księdza ustalić termin,
USC właściwym jest USC miejsca zamieszkania jednego z narzeczonych.
Opłata aktualnie wynosi 84 zł.
MUSICIE BYĆ OBOJE OBECNI!
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam

Edytowane przez olilina
Czas edycji: 2010-07-24 o 14:45
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 21:16   #87
yls
Zadomowienie
 
Avatar yls
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, na Górnym Śląsku
Wiadomości: 1 088
GG do yls
Unhappy Dot.: Formalności-papierki do ślubu

przeczytałam cały wątek i powiem szczerze, że może się odechcieć ślubu..
papierów, załatwiania, dziwnych pytań i szalenie niezbędnych kursów, które wiele wnoszą w życie człowieka..

Nie chcę absolutnie nikogo urazić- to moje prywatne zdanie.

Pozdrawiam wszystkich załatwiających.. niedługo też dołączę.. choć wolałabym, żeby wszystko było prostsze..
__________________
yls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 19:54   #88
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

Wbrew pozorom to formalności wcale nie są takie skomplikowane.
To normalne, że potrzeba dokumentów potwierdzających stan cywilny.
Niektórzy ludzie juz i tak potrafia narobić sobie ogromnego bałaganu w "papierach".
Sam urząd jeżeli nie ma kolejek zajmuje ok 20 minut.
Ale można zauważyć, że wiele osób chyba już z zasady wszędzie widzi przerost biurokracji.

Jeżeli chodzi o kościół to faktycznie jest troche zachodu. Szczególnie z tymi naukami.. no ale w świetle naszego prawa kościelnego widocznie jest to konieczne, ale to już temat wzbudzający chyba wiele emocji i wiele opinii.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 08:42   #89
Alicja z Krainy Czarów
utknęła w Króliczej Norze
 
Avatar Alicja z Krainy Czarów
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: bliżej dołu niż środka
Wiadomości: 273
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

a ja mam pytanie odnośnie aktu urodzenia. Urodziłam się w innym mieście niż obecnie mieszkam (różnica w odległości to ok 200 km) Jak mam uzyskać akt urodzenia? Mogę do nich zadzwonić i odebrać pocztą (złożyć jakąś opłatę za to - bo chyba skarbowa jest) czy muszę koniecznie odebrać osobiście? Ta druga opcja nie wchodzi w grę
__________________
Most people never show up in their own lives
Alicja z Krainy Czarów jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 10:08   #90
mango669
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Formalności-papierki do ślubu

A czy ktoś się może orientuje czy zaświdczenie z poradni rodzinnej i zaświadczenie o uczestnictwie w naukach przedmałżeńskich ma jakiś "termin ważności"? ślub za 5 miesięcy i zastanawiam się czy już mogłabym odbyć te spotkania?
mango669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.