pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-10, 09:42   #1
malaga9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 11

pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy


Witam
Wczoraj powinnam przyjąć tabletkę po 7 dniowej przerwie tak o godzinie 21:30-22 niestety zapomniałam . Przyjęłam ją dzisiaj rano o 9:30 czytałam że jak przerwa jest do 12 godzin to wszystko działa jak należy . Ostatnio nie współżyłam z chłopakiem ale jak dzisiaj będę chciała to muszę dodatkowo się zabezpieczać ? Bardzo mi zależy by nie było to konieczne ... Bardzo proszę o rady jak to teraz wszystko funkcjonuję ...czy dobrze myślę że wszystko jest w porządku jak przyjęłam tabletkę do 12 godzin ? Ktoś może rozmawiał kiedyś o takiej przerwie z lekarzem ? Bo ja jak narazie tylko w internecie znalazłam odpowiedź na podobne pytanie lekarza ,że właśnie jak się przyjmie do 12 godzin to jest wszystko w porządku ... Dodam że w ulotce też znalazłam informację że "jeśli od czasu kiedy należało zażyć tabletkę minęło 12 godzin lub mniej nie należy się martwić należy natychmiast przyjąć tabletkę a następne tabletki stosować o zwykłej porze" Czy uważacie że mogę spokojnie kochać się bez zabezpieczenia ? Miałyście podobne sytuacje ? U mnie wyszło dokładnie 12 godzin więc niby się zmieściłam w czasie ... I dodatkowe pytanie czy polecacie jakieś inne środki antykoncepcyjne tak na przyszłość oprócz prezerwatywy , taki które są jak najmniej odczuwalne ? A i mam jeszcze jedno pytanie w ulotce jest napisane ( jak się przyjmie tabletkę później niż 12 godzin) że należy się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni . Mam liczyć od dzisiaj , od soboty do piątku ? W piątek tez powinnam się zabezpieczać dodatkowo ?

Edytowane przez malaga9
Czas edycji: 2011-12-10 o 10:25
malaga9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 11:04   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

Ty w zasadzie przyjęłaś tą tabletke równo po upływie 12 h od tego kiedy powinna być przyjęta, więc moim zdaniem musisz się zabezpieczać przez kolejne 7 dni dodatkowo prezerwatywą i tyle. Tym bardziej, że to było pominięcie pierwszej tabletki po przerwie, jest to bardziej niebezpieczne niż pominięcie którejśtam z kolei.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 11:08   #3
malaga9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 11
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

dzięki za odpowiedź , czyli do piątku włącznie powinnam się zabezpieczać dodatkowo ? a potem już wszystko normalnie działa i mogę od przyszłej soboty bez zabezpieczenia ?
malaga9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 11:10   #4
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

tak
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 14:40   #5
nitz0309
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

moja ginekolog jest zdania, ze trzeba sie zabezpieczac nie 7,a 14 dni. spoznienie 12 h to nie to samo co spoznienie np. 3h, więc trzeba to przyjąć jako pominiętą tabletkę.

Edytowane przez nitz0309
Czas edycji: 2011-12-10 o 14:42
nitz0309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 16:38   #6
malaga9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 11
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

hmm u mnie na ulotce jest napisane "jeśli od czasu kiedy należało zażyć tabletkę minęło więcej niż 12 godzin lub jeśli pominięta więcej niż jedną tabletkę należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną przez kolejne 7 dni " a dodam że ja wzięłam po 12 godzinach więc wydaje mi się że te 7 dni wystarczą ...

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

a naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość bo jak nie ma być tej 12 godzinnej przerwy a biorę tabletki zwyczajowo o 21:30 no a że tą co przypadała na piątek wzięłam dzisiaj o 9:30 to tabletkę na dzisiaj mogę wziąć o 21:30 czy powinnam wcześniej by nie było tej 12 godzinnej przerwy np o 20 ?
malaga9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 16:44   #7
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

Wszystko jedno, bierz jak zawsze albo troszke wcześniej, nie ma to znaczenia
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 20:05   #8
jula4321
Przyczajenie
 
Avatar jula4321
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 11
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

Cześć dziewczyny
Spóźniłam się z przyjęciem tabletki 3-ego dnia, o 9 godzin. Wiem, że w ulotce jest napisane, że jeżeli nie minęło 12 godzin, to skuteczność działania tabletki jest zachowana, ale jakoś mam wątpliwości.
Potrzebuję, żeby ktoś zorientowany w temacie napisał mi czy faktycznie skuteczność będzie zachowana i nie muszę się martwić o to co będzie, kiedy wróci mój facet, bo niestety mechanika odpada ;-)
Z góry dziękuję za pomoc !
jula4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:17   #9
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

Jeżeli spóźnienie nie jest większe niż 12 godzin to antykoncepcja jest zachowana.w Twoim przypadku jest 9 godzin więc nie masz czym się martwić.
Ulotka jest niczym biblia więc się nią kieruj.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:36   #10
jula4321
Przyczajenie
 
Avatar jula4321
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 11
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

Cytat:
Napisane przez OoDestinyoO Pokaż wiadomość
Ulotka jest niczym biblia więc się nią kieruj.
Dziękuję Ci za odpowiedź Tego mi było trzeba, od razu ciśnienie wraca do normy
jula4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:22   #11
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: pominięcie pierwszej tabletki ! pomocy

nie minelo jeszcze 12 h.
a ten lekarz co wyskoczyl z 14 dniami powinien miec zakaz wykonywania zawodu, lekarz madrzejszy od ulotki? zdarzaja sie tacy. niektorzy mowia ze alkohol oslabia branie albo antybiotyk nie wplywa a w ulotce jak byk - ze tak

ja ostatnio 2 tabletki pominelam, biore antybiotyk min na gardlo i sie nie zabezpieczam dodatkowo.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.