trądzik w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-15, 08:50   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

trądzik w ciąży


co prawda sama powinnam wiedziec heheh ale tak sie sklada ze w ciazy nigdy nie bylam i za bardzo nie wyszukiwalam preparatow ktore mozna stosowac w ciazy..

dziewczyny moze wymiencie sie doswiadczeniami co w ciazy na tradzik stosowalyscie... co do pielgnacji skory wiem ale chodzi mi o jakies bardziej dermo-kosmetyki moze jakies masci.. tak by miec obraz co mozna stosowac w ciazy a czy wam nie zaszkodzilo
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 15:39   #2
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: trądzik w ciazy

Podpisuje się pod pytaniem. Chciałam również dodać, że odkąd jestem w ciąży zaobserwowałam gwałtowne pogorszenie się stanu cery. Poczułam się jakbym znowu była nastolatką. Według mojego ginekologa takie objawy mogą się pojawiać, odpowiadają za to hormony, ale co z tym zrobić..........Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź, osób które uporały się z podobnym problemem.
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 10:52   #3
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: trądzik w ciazy

Trudno mówić o uporaniu się... Walczę z problemem od 16 rż, miałam nadzieję, że w ciązy mi się poprawi, a tu nic z tego
Ja stosjuję Effaclar K z LRP rano i wieczorem i punktowo Clinique z serii anti blemish, albo Normaderm z Vichy też punktowo, ale mam wrazenie, ze clinique jest szybszy, za to Normaderm choć delikatniejszy, to trochę wybiela zaczerwienienia.
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:38   #4
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: trądzik w ciazy

Mi się trądzik uruchomił po odstawieniu tabletek anty półtora roku temu i od tego czasu nie mogę się go pozbyć. Miałam już zeszłej zimy kwasy ale pomogły na krótko. Też miałam nadzieję że w ciąży problem zniknie sam-niestety. Używałam normaderm ale mocno skórę wysusza i podrażnia. Teraz mam całą serię z effeclar La roche tzn. żel, tonik i krem. Jest widoczna poprawa ale ciągle wychodzą mi pojedyncze wypryski. Poza tym za chwilę będę musiała stosować inny krem bo ten jednak delikatnie wysusza skórę (choć mniej niż Vichy).
Do zasuszania pojedynczych krostek polecam Sudocrem. Naprawdę szybko działa i jest na bazie maści cynkowej więc mega bezpieczny.Poza tym tani. Zasusza super, tylko że niestety samo zasuszanie nie jest wystarczające bo obok zasuszonych wychodzą nowy pryszcze.Więc można się nim tylko wspomagać w kuracji.
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:48   #5
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: trądzik w ciazy

Ja polecam Linoderm Acne oraz maść na bazie olejku herbacianego Acnefan a także peelingi.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 09:39   #6
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: trądzik w ciazy

Hej ja mam problem z gospodarką hormonalną i przed ciaza miałąm problem... i w pierwszym trymestrze też. teraz mam pojedyńcze krostki.... i jestem zadowolona właścicielka gładkiej cery

wczęsniej uzywałam kremów z kwasami. w ciaży jest to zabronione - jedynie małe stężenia.
uzywam effaclar krem matujacy do mycia twarzy jakiś dermokosmetyk acneclean (czy aknecler?? - sprawdzę)
zresztą stwierdziłąm ze musze isć z twarzą do kosmetyczki jak oczysci mi skórę to moe się to wszystko uspokoi - i tak sie stało...
ale pamietajcie aby wybrać sie do sprawdzonego zakładu i poinformować kosmetyczke o tym, ze jesteście w ciaży!
teraz uzywama nadal tych specyfików ale również samoopalacza clarins - aby nie było tak widać krostek i przebarwień.... i skóra ma taki zdrowy koloryt
no i dziewczyny - mniej mi się teraz przetłuszcza skóra na twarzy i na głowie

pzdr i powodzenia!
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 19:39   #7
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: trądzik w ciazy

ja z kolei jak zaszlam w ciazy cere mialam jak tylek niemowlecia - jak nigdy a teraz malo tego ze mam syfki na buzi, gdzieniegdzie na plecach i ramionach to jeszcze jakies plamki na twarzy... i wiecie co? mam do gdzies nie uzywam niczego poza zwyklym kremem do twarzy - licze ze po ciazy przejdzie
__________________

karolakep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 15:45   #8
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: trądzik w ciazy

A czy acnefan jest bezpieczny w ciąży? Proszę o odpowiedzi
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 16:44   #9
MegMakeUp
Rozeznanie
 
Avatar MegMakeUp
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Olecko
Wiadomości: 683
GG do MegMakeUp
Dot.: trądzik w ciazy

Hej, Hej...
Widzę,że dawno tu nikogo nie było,a wątek dla mnie osobiście interesujący i warto by go odświeżyć.
Ja jeszcze w lipcu tego roku miałam naprawdę ładnie wyleczoną cerę,ale w sierpniu zaczęły mi wyskakiwać pryszcze na policzkach i to wielkie,czerwone i bolące i to był jeden z pierwszych objawów tego,że jestem w ciąży.
Na dzień dzisiejszy moja dermatolog przypisała mi Davercin, który nie pomaga i oprócz wysuszenia skóry,a co za tym idzie zwiększonego jej świecenie nie zrobił nic.
Dzisiaj zamówiłam sobie Effaclar K i mam nadzieję,że troszkę pomoże (Jutro idę dowiedzieć się czy nie ma przeciwwskazań do stosowania tego kremu - choć wydaje mi się,że stężenia w tym kremie są na tyle niskie,że będę mogła go używać).
A dla wszystkich zainteresowanych artykuł, który znalazłam http://www.styl.pl/mama/ciaza/news-c...ter,nId,236406
Może komuś się przyda.
Dajcie znać,czy macie jakieś sposoby na te nasze "błogosławione" ;p niedoskonałości
Pozdrawiam
MegMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 06:38   #10
ooluch
Przyczajenie
 
Avatar ooluch
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: trądzik w ciazy

Czesc, właśnie kończę pierwszy trymestr, w trakcie którego mam wielkie problemy skorne, szczególnie na czole. Byłam u dermatologa i zalecono mi smarowanie acnofanem i czyszczenie buzi żalem iwostin. Używam tych kosmetyków 3 dni ale powiem szczerze, że różnica jest ooooogrooomna. Moje czoło mam pokryte malymi czerwonymi grudkami, bez wypryskow ropnych...lekarz powiedział że wygląda to na reakcje uczuleniowa. W tej chwili jest lepiej, splaszczyly sie, są mniej czerwone i są niewidoczne. Polecam Wam jesli macie podobny problem
ooluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 15:27   #11
calista87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20
Dot.: trądzik w ciazy

Chciałam odnowić wątek. Mam sto myśli...
Dostałam na receptę Zineryt na trądzik - stosować czy nie ?? Kto stosował w ciąży ?

I jak to jest z tymi kremami, maseczkami. Lepiej w ciąży nic nie nakładać na twarz.
Jakie żele, kremy pomogły wam z trądzikiem w ciąży ?
calista87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 14:55   #12
ooluch
Przyczajenie
 
Avatar ooluch
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: trądzik w ciazy

Hej, ja już rok po porodzie i dalej walcze z tradzikiem. To jakis koszmar, wyglądam okropnie, dodam że nigdy nie miałam jakiś większych problemów z cerą. Jeden pryszcz czasami wyskoczył. Tego co stało się z moją twarzą się nie spodziewałam!
W Ciązy nic nie pomagało, stosowałam nawet maści na sterydach... które w zasadzie chyba pogorszyły sprawę. Było gorzej i gorzej i gorzej.
Wszyscy lekarze u których byłam mówili mi, że po karmieniu piersią dostane antybiotyk i wszystko zniknie... G... prawda. Jest dalej tak samo źle
Jestem już trochę tym załamana.
Pozdrawiam
ooluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 10:33   #13
calista87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20
Dot.: trądzik w ciazy

A stosowałaś jakiś tonik, żel do mycia twarzy który chociaż trochę pomagał ? Nie znalazłam żadnej linii pielęgnacyjnej na trądzik dla kobiet w ciąży.
Przed ciążą pomagał mi bardzo brevoxyl - wycofany ale dostępny w Niemczech !
calista87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 08:56   #14
ooluch
Przyczajenie
 
Avatar ooluch
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: trądzik w ciazy

Hej, właściwie używałam jakiegoś normalnego toniku, takiego samego jak przed ciążą. Stosowałam żel do mycia twarzy Iwostin Purritin z apteki, nie pomagał jakoś szczególnie, ale też nie szkodził. Potem myłam Białym Jeleniem, który podrażniał i skóre.
Ciężka sprawa ogólnie. A jak u CIebie wygląda ten tradzik? Ja miałam takie małe grudki w stanie zapalnym. Zaczeło się od czoła, a w końcu już miałam cała twarz nakrapianą łącznie z szyją.

Edytowane przez ooluch
Czas edycji: 2015-10-20 o 08:58
ooluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 09:02   #15
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: trądzik w ciazy

Ja w sumie może nie trądzik a jakieś czerwone plamy na policzkach i na nich krostki miałam całą ciążę, nic nie pomagało - jak to lekarz mówił przeczekać
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 18:45   #16
ooluch
Przyczajenie
 
Avatar ooluch
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: trądzik w ciazy

ja własnie też takie dziwne przebarwienia mam, wszystko mnie podrażnia..
Juz nie masz tego problemu?
Ja jestem juz rok po porodzie i nadal to samo.. brałam antybiotyk, teraz jestem na tabletkach antykoncepcyjnych
ooluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 15:15   #17
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: trądzik w ciazy

Niee, zaraz po ciazy zeszlo
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 17:48   #18
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: trądzik w ciazy

akurat mnie w ciąży cera bardzo się poprawiła i włosy sie wzmocniły, ale po urodzeniu córki to była masakra, całkowicie rozregulowana gospodarka hormonalna, pełno krost na całym ciele... na szczescie po kilku miesiacach wszystko wrocilo do normy
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 14:30   #19
KrysiaZacharek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 11
Dot.: trądzik w ciazy

U mnie też tak jak nigdy trądziku nie miałam, tak całą ciąże i chwilę po porodzie musiałam się mierzyć z różowatym. Na szczęście istnieją naturalne kosmetykiwięc mogłam je używać w ciąży
KrysiaZacharek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-30, 11:12   #20
elennna
Raczkowanie
 
Avatar elennna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 84
Dot.: trądzik w ciazy

U mnie jest jakaś masakra na brodzie ale zastanawiam się czy jest to spowodowane ciążą czy noszeniem maseczki
elennna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-30 12:12:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.