In Vitro - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-10, 21:16   #1951
Omsi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: In Vitro

Zakładaliśmy 3 próby, ale ja nie potrafiłam się pogodzić z każdą kolejną nieudaną.
Chciałam wykorzystać wszystkie możliwości. Zostały nam jeszcze bardzo drogie badania genetyczne i zdecydowaliśmy że przed tym krokiem spróbujemy ostatni raz. Jak się nie uda, wrócimy do tematu za rok ponieważ ja byłam już wrakiem pod względem psychicznym.
Omsi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 21:54   #1952
3add4f12db13571aeb7c9c76f3be9247c1506015_606ce81b8bd80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 635
Dot.: In Vitro

To jest to co mnie wlasnie przeraza - jesli w ogole bedziemy mogli probowac to szanse sa malenkie... I tez myslimy o 3, ale co jesli sie nie uda?
3add4f12db13571aeb7c9c76f3be9247c1506015_606ce81b8bd80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 19:33   #1953
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: In Vitro

.

Edytowane przez Pchelka216
Czas edycji: 2020-06-30 o 08:02
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 11:06   #1954
Kalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: In Vitro

W jakich klinikach przystępujecie do in vitro? Ja dopiero wybieram się do Invicta w Warszawie, ze względu na ich wysoką skuteczność. Dopiero czekają mnie wszystkie badania, jednak po dwóch latach starań o dziecko mam przeczucie, że muszę zacząć nastawiać się na in vitro
Kalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 11:07   #1955
Sarsa34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: In Vitro

Kochana, ja jestem po pierwszym transferze w Invikcie. Niestety nieudany, zostają mi jeszcze 3 próby. Podobno trzecia najczęściej jest tą szczęśliwą, więc nie tracę nadziei. Mój lekarz mówi, że mam spore szanse na zajście w ciążę. Moim problemem są niedrożne jajowody. Właściwie od razu jak to usłyszałam wiedziałam, że będę chciała próbować z in vitro.
Sarsa34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 17:44   #1956
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: In Vitro

Czy można dołączyć?
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-12, 11:36   #1957
bozenaanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 23
Dot.: In Vitro

Tak, ja przystępuję do programu IVF Invicta i nawet dostałam dofinansowanie Jestem pacjentką kliniki w Gdańsku, z tego co wiem sa jeszcze miejsca w programie dofinansowań, więc warto się tym zainteresować Wszystkie dobrze wiemy, że IVF nie należy do najtańszych zabiegów, jednak dla mnie (i dla wielu) jest to jedyna szansa na dziecko.
bozenaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 18:31   #1958
Shantiii0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: In Vitro

Witam się z Wami Dziewczyny. Mam konto na wizaż ale zalozylam nowe bo na tamte ostatni raz logowałam się 4 lata temu i nie umiem tam się zalogować. Mam pytanie czy ktoras z Was robiła bądź wie coś więcej na temat in vitro z diagnostyką preimplantacyjna? Chce nas umówić do Warszawy ale nie wiem do jakiej kliniki. Mamy jednego synka ale niestety rok temu okazało się mąż ma rzadka chorobe genetyczna. A moim marzeniem jest drugie dziecko jednak naturalnie na pewno się nie zdecydujemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shantiii0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 16:57   #1959
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: In Vitro

My robiliśmy IVF z PGD w Invicie. I raczej całe leczenie tak czy siak odbywa się w Gdańsku. Chętnie odpowiem na twoje pytania, jak coś to pisz do mnie na priv
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 18:27   #1960
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: In Vitro

Niestety koszt leczenia jest zabójczy, jeżeli ktoś chciałby wspomóc nas w tej walce - link do zbiórki w podpisie.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 10:59   #1961
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: In Vitro

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Czy można dołączyć?
Wybraliście klinikę ?
Słyszałam o dofinansowaniach, nie wiem czy teraz to nadal jest dostępne, no i nie wszystkie miasta to mają.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-10, 12:30   #1962
Ginger333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 29
Dot.: In Vitro

Muszę się Wam wyżalić - jesteśmy po 2 nieudanych próbach in vitro i nie zakwalifikowaliśmy się na dofinansowanie…. zastanawiam się czy kiedykolwiek będzie nam dane zostać rodzicami....
Ginger333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 11:34   #1963
misiawesola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 15
Dot.: In Vitro

Nie poddawaj się, trzeba walczyć! Miałam podobne przemyślenia…. W końcu postanowiliśmy że damy sobie jeszcze jedną szansę i postawiliśmy wszystko na 1 kartę- powiedzieliśmy sobie, że zrobimy wszystko co w naszej mocy a będzie jak ma być. Wykonaliśmy wszystkie możliwe badania przed, łącznie z kariotypem i badaniami genetycznymi zarodków - wybrali nam to najlepsze no i udało się. Żeby też zwiększyć szanse wybraliśmy klinikę w Czechach, tam nie ma ograniczeń i zapładniane są wszystkie zarodki. Tak że trzymam za Was kciuki !!!
misiawesola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-14, 10:54   #1964
Ginger333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 29
Dot.: In Vitro

Słyszałam właśnie, że dużo par się decyduje na leczenie w Czechach ale nie wiem, czy pociągniemy koszty leczenia za granicą....
Ginger333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:04   #1965
misiawesola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 15
Dot.: In Vitro

Wbrew pozorom koszty są bardzo podobne jak w Polsce ( może nawet ciut drożej - porównuje invicte w Gdańsku i europeivf w Pradze) jeżeli nie otrzymacie dofinansowania… a możliwości jednak w Czechach większe.
misiawesola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 08:59   #1966
Ginger333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 29
Dot.: In Vitro

Cytat:
Napisane przez misiawesola Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom koszty są bardzo podobne jak w Polsce ( może nawet ciut drożej - porównuje invicte w Gdańsku i europeivf w Pradze) jeżeli nie otrzymacie dofinansowania… a możliwości jednak w Czechach większe.
Wiem, że może trochę głupie pytanie, ale szukam jakiejkolwiek opcji na zmniejszenie kosztów. Nie wiesz może, czy jest jakakolwiek możliwość uzyskania refunadacji czy dofinansowania leczenia za granicą mając EKUZA?
Ginger333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 13:28   #1967
misiawesola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 15
Dot.: In Vitro

Niestety mając polskie ubezpieczenie musisz zapłacić wszystkie koszty, w niektórych sytuacjach możesz ubiegać się o refundację kosztów leków, w naszej klinice leki już były w cenie pakietu więc szczegółów niestety nie znam
misiawesola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-26, 10:58   #1968
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Która klinika in vitro w Warszawie jest godna polecenia?

Dziewczyny, jestem po pierwszym cyklu in vitro i prawdę mówiąc jestem bardzo niezadowolona z tego jak byłam traktowana przez cały czas leczenia.

Lekarz prowadzący, za każdym razem przez miesiące, robił wrażenie jakby mnie widział pierwszy raz, wizyty wyglądały tak - fotel - recepta - do widzenia, nie udzielał mi informacji np. jak konkretnie wygląda moje endometrium, jak robić sobie zastrzyki hormonalne, że przed transferem trzeba się napić etc, nie rozmawiał o strategii leczenia poza tym mam wrażenie, że w innych klinikach robi się więcej żeby było dobrze np. daje się leki rozkurczowe na czas transferu (nie wiem czy to prawda).

Mam 38 lat chcę mieć dzieci i nie chcę drugi raz trafić na klinikę w której nie czuję się zaopiekowania, chciałabym trafić też na klinikę która ma wysokie wskaźniki sukcesu.

No i sama nie wiem jak taką znaleźć, bo za każdym razem jak spróbuję znaleźć jakieś konkrety w internecie mam wrażenie, że widzę tylko reklamy.

Proszę kochane Wizażanki, podpowiedzcie mi gdzie dalej szukać pomocy.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-01, 08:27   #1969
Caro_Carolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 450
Dot.: In Vitro

Cześć wszystkim. Pozwolę sobie dołączyć.

Od stycznia zeszłego roku staramy się o dziecko i póki co wizja była tak, ze problem jest po stronie TŻ. Czy coś u mnie będzie okaże się. Jesteśmy po wstępnej diagnostyce u naszych lekarzy i wszystko dość szybko idzie bo mamy 37 i 48 lat. Byliśmy wczoraj 1 raz w klinice razem z naszymi wynikami. Super lekarz, bardzo konkretny, długi wywiad, moje usg i ponad godzina rozmowy o tym co dalej. Póki co jest słabo, bo jeśli cokolwiek nam mogą zaproponować to in-vitro. Niby fajnie, że cokolwiek, ale problem jest taki, że najpierw mamy zrobić badania (klasyka hormony, nasienie, kariotyp) a ja laparoskopie w celu sprawdzenia czy nie ma wodniaka jajowodu i w razie co wycięcie jajowodu. Przy drożności było, ze znakiem zapytania czy ten wodniak jest. Poza tym drożność i reszta wyników bardzo dobre. Na usg wygląda wszystko dobre, ale trzeba to zrobić bo płyn z wodniaka zaburza zagniezdzanie zarodka jeśli ciąża miałaby być. Na pewno nie ma sensu robić in vitro jakby było. Tym samym po wynikach decyzja czy robimy i kiedy laparoskopie i czy jesli wyniki TZ sa dobre to czy jestesmy zdecydowani na in vitro. Ja póki co mam chaos w głowie Muszę chyba wiecej poczytać o procedurze, szansach itp. Przeraza mnie to i ogólnie to takie niesprawiedliwe ze nie mozna miec dziecka kiedy się tego chce...

Jak to jest finansowo? Kazdy transfer to ten koszt 8000-10.000zł czy to raz z pobraniem itp, a potem koszty inaczej się rozkładają?
Caro_Carolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-11, 14:01   #1970
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: In Vitro

cześć dziewczyny, również dołączam do grona in-vitrowiczek.

mam 38 lat i z TŻ staraliśmy sie ponad 2 lata, później ponad rok zeszło nam na różne badania w UK po czym klinika planowania rodziny oświadczyła, że nie wie dlaczego nie możemy zajść w ciążę wiec nie mogą nam pomóc i wypisują nas z kliniki wyszło na to, że in-vitro to jedyna opcja w takiej sytuacji więc próbujemy pierwszy raz w Polsce.

Jesteśmy już po dużej liczbie badań krwi, kilku USG, klilku wizytach i mamy plan. Zaczęłam też pierwsze zastrzyki.
Macie może jakieś rady jak się przygotować (również mentalnie) na wszystkie procedury?
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-11 15:01:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.