Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-21, 11:28   #1111
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Heeej

Ale weekend szybko nam minął... Byliśmy na komunii mały się wychasal z dziećmi.. Za to ja już się nie nadaje do długiego siedzenia za stołem. Wszystko mnie bolało..

Co do wyprawki to ja miałam ze 20 różnych pieluch, mojemu małemu się ulewalo na potęgę... Bardzo nam się przydawaly.

Karmienie w nakladkach tez przebylismy, bo nir miałam odstajacych skutków i było mu ciężko złapać dobrze i bardzo mnie ranił. Trwało to z tydzień gdy się podgoily to zakładałam do co drugiego karmienia żeby powoli przyzwyczajać i udalo się po tygodniu już bez.. Także jak dla mnie nakładki poratowaly sutki. Miałam do smarowania lanoline z lansiloh (fioletowa-któraś z was tu o niej wspominała) jej nie trzeba zmywac przed karmieniem tak jak inne. Chociaż ja i tak zmywalam bo to takie tłuste było i mi dziwnie było tak podać pierś małemu..

Do pupki mąka ziemniaczana (używamy cały czas) ewentualnie zielony linomag na wyjścia i bepanthen awaryjnie.

Co tam jeszcze pisalyscie ..
Do kąpieli żel do mycia hipp polecany przez srokao, która porównuje składy kosmetyków dla dzieci na swoim profilu.

Emolientow używalismy dopiero gdy była taka potrzeba, jakaś wysypka itp. Moim zdaniem nie ma co ich używać na wyrost gdy jest ok, bo jak się zacznie coś dziać to nie ma się czym ratować...

Husteczki nawilżanie waterwipes na początek bądź ciepła woda i waciki. Teraz używamy babydream.

Do pępka nic, po kąpieli osuszac delikatnie wacikiem z każdej strony po bokach. No i pampersa zapinanac tak żeby pepuszek był na wierzchu. Odpadł chyba po tygodniu.

Octanisept po każdym myciu swoich miejsc intymnych i tantum Rosa przy kąpieli. No i patent od położnej siusiu po porodzie pod prysznicem i polewać się w tym czasie wodą- to łagodzi pieczenie. Moja rana na szczęście szybciutko się zagoila.

Do skóry stosowalismy przez chwilę oliwkę z hippa bo małemu schodziła skórka z całego ciałka, potem balsam z hippa i teraz jakiś czas już nic, chyba że widzę że ma sucha skórkę.

Mam też poduszkę do karmienia (koniecznie wiązana z tyłu) bardzo wygodna, jedna ręka wolna i można wstać nie zmieniając maluchowi pozycji, a to bardzo ważne przy takim maluchu jak mój który pierwsze trzy miesiące wisial na cycku...

Rożki miałam dwa, jeden w miarę cienki i wiązany, sprawdził się super drugi sztywniejszy i na rzep i bardzo go nie lubiłam bo miałam wrażenie że jest za duży.. Używalismy ich przez jakieś 2 mies bo potem było już za ciepło.

Czekam na czwartek na polowkowe... jak się potwierdzi dziewczynka to powoli zacznę przeglądać co mam i może coś już kompletować.

Kciuki za wszystkie wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 11:33   #1112
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
U nas 17+0tc Załącznik 7677180

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Śliczny brzuszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:00   #1113
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

A czy któraś z Was miała do czynienia lub planuje stosować pieluszki wielorazowe? Użytkownicy z tego co widzę chwalą. Mówiłam sobie że przy drugim spróbuje. Ale nie lubię nowości, trochę się obawiam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:01   #1114
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Poduszka do karmienia to jest moj najlepszy zakup i po praktycznie pol roku karmienia na roznych miejscach, stwierdzilam ze jestem idiotka. Motherhood fasolka, kosztowala chyba 40 zl i to byla milosc od pierwszego wejrzenia. Uwielbiam ja, moj maz i mama tez!

Edytowane przez Sylwia880
Czas edycji: 2019-05-21 o 13:02
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:05   #1115
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Śliczny brzuszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Carmelku o której masz badanie, koło 18? Dobrze pamiętam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Poduszka do karmienia to jest moj najlepszy zakup i po praktycznie pol roku karmienia na roznych miejscach, stwierdzilam ze jestem idiotka. Motherhood fasolka, kosztowala chyba 40 zl i to byla milosc od pierwszego wejrzenia. Uwielbiam ja, moj maz i mama tez!
Potwierdzam Zastosowań ma mnóstwo.
U mnie ta poduszka ma nawet swoją nazwę- glizdka bo przypomina takiego robaczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:10   #1116
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was miała do czynienia lub planuje stosować pieluszki wielorazowe? Użytkownicy z tego co widzę chwalą. Mówiłam sobie że przy drugim spróbuje. Ale nie lubię nowości, trochę się obawiam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja stosowałam kilka miesięcy później nasza skora (młody ma AZS/ LZS) nie dawała sobie rady i pampersy lepiej się sprawdzały...
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:17   #1117
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cześć mamusie
Podczytywalam Was ale zaplanowałam sobie tyle że czasu brakuje

Po pierwsze kciuki za dzisiejsze wizyty .. ja mam dopiero za dwa tyg i stres będzie przez całe dwa tyg czy nadal mamy ta wypragniona dziewczynkę i czy jej siusiak nie urósł :-P

Troszkę nakupilam różu ale z reszta się wstrzymam
Wózek biało szary więc neutralny ;-) zresztą nie zniosła bym różu na wózku jakoś za dużo tego chyba
Koleżanka chciała mi dać różowe ale takie mega pink łóżeczko i stanowczo podziękowałam hahha

Ja dziś w końcu byłam na basenie... O jakimi tego brakowało...

Uciekam po chłopaków do przedszkola ..
Trzymam kciuki bardzo mocno za płci i zdrowie !!!

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-21, 13:18   #1118
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Carmelku o której masz badanie, koło 18? Dobrze pamiętam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Potwierdzam Zastosowań ma mnóstwo.
U mnie ta poduszka ma nawet swoją nazwę- glizdka bo przypomina takiego robaczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
18:20 ☺ Ty tez jakos tak ☺ ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:19   #1119
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Aleeee nadrabiania miałam.
Dzień dobry!
Odniosę się ogólnie do wszystkiego co przeczytałam
Rodziłam bez żadnego znieczulenia. Szczerze to nawet nie wiem czy byłam do końca świadoma jakie znieczulenia są dostępne itd. Do porodu podeszłam jak do trudnego, ale ekscytującego zadania do wykonania. Od samego początku miałam pozytywne nastawienie. Bolało mocno, ale dałam radę i wspomnienia mam dobre. Porodu jako takiego się nie boję, moje obawy dotyczą raczej tego czy wszystko pójdzie ok, bez komplikacji itd.

Na sutki dobra była ta fioletowa lanolina. Do pupy linomag zielony. Do dzisiaj zdarza się nam go używać. Emolientu używałam raz na jakiś czas. Niczym dziecka nie smarowałam, bo jego skóra tego nie wymagała. Do mycia pupy waciki i woda. Chusteczki tylko na wyjścia.

Z wyprawkę leżę. Kupiłam jednego pajaca. Muszę dokupić wózek, taki żeby łatwo się składał i spokojnie mieścił w bagażniku. Póki co robię trochę miejsca na nowego członka rodziny. No i przede wszystkim zajęta jestem ogarnianiem budowy, chcę trochę nadgonić, bo później z noworodkiem będzie gorzej.

A tymczasem uciekam do garów

P.S. Widzę, ze Zdecydowanie inaczej kompletuje się wyprawkę dla kolejnego dziecka. Przy pierworodnym na tym etapie to miałam ogarnięte już milion rzeczy. Ale kompletowanie musiałam zacząć od zapoznania się z definicjami "pajac" "śpiochy" "rampers" teraz chociaż podstawową wiedzą nadrabiam

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:28   #1120
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam kilka miesięcy później nasza skora (młody ma AZS/ LZS) nie dawała sobie rady i pampersy lepiej się sprawdzały...
I jak?
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
18:20 ☺ Ty tez jakos tak ☺ ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo od 18 przyjmuje ale wejdę później. Nie mogę się już doczekać!
Powodzenia!!!
Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Aleeee nadrabiania miałam.
Dzień dobry!
Odniosę się ogólnie do wszystkiego co przeczytałam
Rodziłam bez żadnego znieczulenia. Szczerze to nawet nie wiem czy byłam do końca świadoma jakie znieczulenia są dostępne itd. Do porodu podeszłam jak do trudnego, ale ekscytującego zadania do wykonania. Od samego początku miałam pozytywne nastawienie. Bolało mocno, ale dałam radę i wspomnienia mam dobre. Porodu jako takiego się nie boję, moje obawy dotyczą raczej tego czy wszystko pójdzie ok, bez komplikacji itd.

Na sutki dobra była ta fioletowa lanolina. Do pupy linomag zielony. Do dzisiaj zdarza się nam go używać. Emolientu używałam raz na jakiś czas. Niczym dziecka nie smarowałam, bo jego skóra tego nie wymagała. Do mycia pupy waciki i woda. Chusteczki tylko na wyjścia.

Z wyprawkę leżę. Kupiłam jednego pajaca. Muszę dokupić wózek, taki żeby łatwo się składał i spokojnie mieścił w bagażniku. Póki co robię trochę miejsca na nowego członka rodziny. No i przede wszystkim zajęta jestem ogarnianiem budowy, chcę trochę nadgonić, bo później z noworodkiem będzie gorzej.

A tymczasem uciekam do garów

P.S. Widzę, ze Zdecydowanie inaczej kompletuje się wyprawkę dla kolejnego dziecka. Przy pierworodnym na tym etapie to miałam ogarnięte już milion rzeczy. Ale kompletowanie musiałam zacząć od zapoznania się z definicjami "pajac" "śpiochy" "rampers" teraz chociaż podstawową wiedzą nadrabiam

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się z P.S.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:33   #1121
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja dla Tosi uzywalam żelu do kąpieli z Hippa, do dzisiaj używamy. Do pupy zielony linomag i maka ziemniaczana. Baaardzo rzadko coś do ciała/buźki - coś z linum miałam i całkiem fajne. Oprócz tego latem/zima coś na słońce/wiatr. Do pupy najpierw używałam gazikow i wody, ale szybko na zielone babydream przeszliśmy. Ogólnie Tosia raczej nigdy nie miała problemów skórnych. Pampersy z pampersa, rossmanna i Lidla. Teraz pójdę w to samo, bo znam a i do pępka używałam octeniseptu, ale długo pępek się babral. Tym razem chce sucha pielęgnację zastosować i zobaczymy co z tego wyjdzie

Powodzenia na wizytach!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:36   #1122
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was miała do czynienia lub planuje stosować pieluszki wielorazowe? Użytkownicy z tego co widzę chwalą. Mówiłam sobie że przy drugim spróbuje. Ale nie lubię nowości, trochę się obawiam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja stosowałam. Ale nie stosowałam tylko i wyłącznie wielorazowych. Stosowałam system mieszany. Na wyjścia pampersy, w domu wielorazowki. No i koło 1,5 roku przezucilismy się na pieluchomajtki, żeby się przedstawiła na majtusie.

Teraz też będę używać w takim systemie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 13:39   #1123
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Kciuki za wizyty.
U nas jeszcze tydzień oczekiwania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 14:41   #1124
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Dla mnie ok , tzn pulowe super ale zachciało mi się bawić w wełnę i tu już trochę pod górkę

Ja miałam jeszcze patent (pewnie znany woelorodkom) na tantum rosa, rozrabialam sobie w buteleczce po octenisepcie i psikalam na krocze.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 14:42   #1125
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was miała do czynienia lub planuje stosować pieluszki wielorazowe? Użytkownicy z tego co widzę chwalą. Mówiłam sobie że przy drugim spróbuje. Ale nie lubię nowości, trochę się obawiam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja używałam przy najstarszym.
Mieliśmy tylko kieszonki i po pewnym czasie nie chciało mi się tego wszystkiego składać (ale ja z natury jestem mega leniwa).
W domu się sprawdzały, chociaż jak Mały miał dłuższą drzemke to się przesikiwal.
Duży urodził się w czerwcu i my całą wiosnę, lato i pozna jesień wychodzilismy rano z domu i wracaliśmy wieczorem zabierając posiłki na wynos, ewentualnie wracaliśmy na drzemke i obiad do domu i znów wychodzilismy. I było to o tyle uciążliwe, że jednak musieliśmy te pieluszki zmieniać częściej niż jednorazowki, dziecko miało zdecydowanie większą pupę co też wizualnie było średnie i w takie ciasniejsze ubranka się nie mieścił mimo, że jest mega szczupły. Ale najgorszy to był zapach. Latem to była tragedia. Nie dość ze od dziecka pachniało moczem to spod wózka mimo, że mieliśmy specjalny woreczek i uzywalismy kropelek zapachowych

Przy drugim odpuscilam.

I nie podzielę opinie, że przy wielo dzieci się szybciej odpieluchowany, bo jeden i drugi bez pieluchy zaczął chodzić zanim skończył 1.5 roku a Młodszy na jednorazowkach miał dużo mniej wpadek jak starszy na wielo
Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
U nas 17+0tc Załącznik 7677180

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jaki sliczny
I okraglutki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 14:57   #1126
GotiG335
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Dziękuję za przyjęcie do grupy!

U mnie 35wiosen, mam 2 synów za 4 miesiące 6 i 8 latka, jeszcze nie wiemy w 100% kto jest lokatorów w brzuszku czekamy cierpliwie do 6 czerwca. Ja rodziłam pierwsze SN ale z komplikacji a drugi już CC że wzg.ortopedycznych -rozejscie spojenie łonowego i niestety juz na tym etapie już daje o sobie znać ale póki co jestem na chodzie i nadal pracuje . Wyprawki nie mam jeszcze nic nie zakupiłam jedynie rozglądam się za wózkiem ale nie mogę się zdecydować jaki czy 2w1 czy 3 w1ale na pewno używany ważne by był lekki.
GotiG335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 15:10   #1127
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Dziękuję za przyjęcie do grupy!

U mnie 35wiosen, mam 2 synów za 4 miesiące 6 i 8 latka, jeszcze nie wiemy w 100% kto jest lokatorów w brzuszku czekamy cierpliwie do 6 czerwca. Ja rodziłam pierwsze SN ale z komplikacji a drugi już CC że wzg.ortopedycznych -rozejscie spojenie łonowego i niestety juz na tym etapie już daje o sobie znać ale póki co jestem na chodzie i nadal pracuje . Wyprawki nie mam jeszcze nic nie zakupiłam jedynie rozglądam się za wózkiem ale nie mogę się zdecydować jaki czy 2w1 czy 3 w1ale na pewno używany ważne by był lekki.
Współczuję. Nosisz pas w tej ciąży na to spojenie?
Nie polecam 2 ani 3 w 1. Ja kupiłam dla pierworodnej i teraz przy drugim gondole wykorzystam bo nie mam wyjścia ale spacerówkę będę musiała już kupić jakąś typową właśnie żeby była mała i lekka. Te spacerówki z wózków 2w1 3w1 może i sie nimi fajnie jeździ ale są duże ciężkie takie czołgi. Ale może to kwestia też marki/modelu wózka ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 15:11   #1128
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Śliczny brzuszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Dla mnie ok , tzn pulowe super ale zachciało mi się bawić w wełnę i tu już trochę pod górkę

Ja miałam jeszcze patent (pewnie znany woelorodkom) na tantum rosa, rozrabialam sobie w buteleczce po octenisepcie i psikalam na krocze.
O tym nie słyszałam. Ja rozrabiałam w butelce z dziubkiem.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja używałam przy najstarszym.
Mieliśmy tylko kieszonki i po pewnym czasie nie chciało mi się tego wszystkiego składać (ale ja z natury jestem mega leniwa).
W domu się sprawdzały, chociaż jak Mały miał dłuższą drzemke to się przesikiwal.
Duży urodził się w czerwcu i my całą wiosnę, lato i pozna jesień wychodzilismy rano z domu i wracaliśmy wieczorem zabierając posiłki na wynos, ewentualnie wracaliśmy na drzemke i obiad do domu i znów wychodzilismy. I było to o tyle uciążliwe, że jednak musieliśmy te pieluszki zmieniać częściej niż jednorazowki, dziecko miało zdecydowanie większą pupę co też wizualnie było średnie i w takie ciasniejsze ubranka się nie mieścił mimo, że jest mega szczupły. Ale najgorszy to był zapach. Latem to była tragedia. Nie dość ze od dziecka pachniało moczem to spod wózka mimo, że mieliśmy specjalny woreczek i uzywalismy kropelek zapachowych

Przy drugim odpuscilam.

I nie podzielę opinie, że przy wielo dzieci się szybciej odpieluchowany, bo jeden i drugi bez pieluchy zaczął chodzić zanim skończył 1.5 roku a Młodszy na jednorazowkach miał dużo mniej wpadek jak starszy na wielo Jaki sliczny
I okraglutki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Dziękuję za przyjęcie do grupy!

U mnie 35wiosen, mam 2 synów za 4 miesiące 6 i 8 latka, jeszcze nie wiemy w 100% kto jest lokatorów w brzuszku czekamy cierpliwie do 6 czerwca. Ja rodziłam pierwsze SN ale z komplikacji a drugi już CC że wzg.ortopedycznych -rozejscie spojenie łonowego i niestety juz na tym etapie już daje o sobie znać ale póki co jestem na chodzie i nadal pracuje . Wyprawki nie mam jeszcze nic nie zakupiłam jedynie rozglądam się za wózkiem ale nie mogę się zdecydować jaki czy 2w1 czy 3 w1ale na pewno używany ważne by był lekki.
A macie podejrzenie co do płci?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 15:27   #1129
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Kciuki za wszystkie wizyty, dawajcie znać co i jak ultra, jeśli Ty dziś poznasz płeć to chyba będę jedyną, która nie wie a mam chyba najwcześniejszy termin? (24.09)

Carmelove ja też miałam fazę na arbuza. Jakbym nic nie jadła od tygodnia za to dzisiaj szok - mam ogromną ochotę na pieczarki z patelni z cebulką a od dziecka nie jem żadnych grzybów (dla mnie pieczarki to też grzyby). Z pizzy wydłubuję każdy kawałek, jedynie pół krokieta jem na święta dla zasady... Ale zejdę, jeśli nie zjem tych pieczarek teraz!

W ogóle muszę Wam powiedzieć, że jestem w szoku, jak miłych ludzi spotykam. Codziennie jeżdżę tramwajem, do przedszkola i z powrotem, to dwa kursy po 25 minut. I jeszcze nigdy nie zdążyło mi się stać zawsze ktoś ustępuje mi miejsca, jak tylko wchodzę do tramwaju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 15:59   #1130
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Dziękuję za przyjęcie do grupy!

U mnie 35wiosen, mam 2 synów za 4 miesiące 6 i 8 latka, jeszcze nie wiemy w 100% kto jest lokatorów w brzuszku czekamy cierpliwie do 6 czerwca. Ja rodziłam pierwsze SN ale z komplikacji a drugi już CC że wzg.ortopedycznych -rozejscie spojenie łonowego i niestety juz na tym etapie już daje o sobie znać ale póki co jestem na chodzie i nadal pracuje . Wyprawki nie mam jeszcze nic nie zakupiłam jedynie rozglądam się za wózkiem ale nie mogę się zdecydować jaki czy 2w1 czy 3 w1ale na pewno używany ważne by był lekki.
Ooo, jak się u Ciebie objawiało rozejście spojenia? Podejrzewam, że mogę to mieć :/ Nogi nie mogę podnieść, bo zaraz spojenie boli. Dzisiaj trochę aktywniej spędziłam poranek, potem zakupy (na dwie torby, bo trochę ciężkie były) i chyba przesadziłam, bo boli i ciężko się chodzi. I nie wiem czy to rozejście czy jakies przeciążenie. To dzisiejsze to może być przeciążenie, ale ból przy zakładaniu spodni czy butow doskwiera mi codziennie od jakiegoś czasu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Kciuki za wszystkie wizyty, dawajcie znać co i jak ultra, jeśli Ty dziś poznasz płeć to chyba będę jedyną, która nie wie a mam chyba najwcześniejszy termin? (24.09)

Carmelove ja też miałam fazę na arbuza. Jakbym nic nie jadła od tygodnia za to dzisiaj szok - mam ogromną ochotę na pieczarki z patelni z cebulką a od dziecka nie jem żadnych grzybów (dla mnie pieczarki to też grzyby). Z pizzy wydłubuję każdy kawałek, jedynie pół krokieta jem na święta dla zasady... Ale zejdę, jeśli nie zjem tych pieczarek teraz!

W ogóle muszę Wam powiedzieć, że jestem w szoku, jak miłych ludzi spotykam. Codziennie jeżdżę tramwajem, do przedszkola i z powrotem, to dwa kursy po 25 minut. I jeszcze nigdy nie zdążyło mi się stać zawsze ktoś ustępuje mi miejsca, jak tylko wchodzę do tramwaju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że spotykasz tyle miłych osób Ja akurat rzadko jeżdżę, bo tylko do ginekologa lub do laboratorium, a zawsze trafiam, że mam wolne miejsce w autobusie i nie mam okazji doświadczyć życzliwości W sklepie nikt nigdy mnie nie przepuścił w kolejce

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Dostałam smsa, że jest opóźnienie 30 minut i może uleć zwiększeniu. Dobrze, że informują, bo u prowadzącego ciążę nic nie mówią, a potem się siedzi i czeka 1,5h

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 17:15   #1131
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Ja do pępka używałam octaniseptu i do rany po cc też psikalam na początku. Teraz też używamy czasem octaniseptu, także na pewno kupimy.

A sylikonowe osłonki na piersi... Ja używałam, jedną pierś mam mniejszą i córka nie lubiła jej, w nakladce lepiej jadła z tej piersi. Ale kupiłam dopiero jak zobaczyłam, że będzie problem bez...

Oliwki ani balsamu nie uzywalismy, na początku tylko specjalny płyn żeby nie wysuszac skóry.

Do pupy też linomag zielony.

Ja z wyprawkowych rzeczy miałam zbędne rożki. Kupiłam chyba 2,bo znajoma mówiła że takie potrzebne... Jako rożek uzylismy raz... Dziecko wygodniej mi było bez tego trzymać. A rożki używałam jako kolderki...


Może zrobimy sobie na fb post wyprawkowy? I będziemy dawać rady co nam się sprawdziło, a co nie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to to. 😁Poproszę. Szczególnie te linomagi 😁😁

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
U nas 17+0tc Załącznik 7677180

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ooo jaki ładny 😍😍

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Kciuki za wszystkie wizyty, dawajcie znać co i jak ultra, jeśli Ty dziś poznasz płeć to chyba będę jedyną, która nie wie a mam chyba najwcześniejszy termin? (24.09)

Carmelove ja też miałam fazę na arbuza. Jakbym nic nie jadła od tygodnia za to dzisiaj szok - mam ogromną ochotę na pieczarki z patelni z cebulką a od dziecka nie jem żadnych grzybów (dla mnie pieczarki to też grzyby). Z pizzy wydłubuję każdy kawałek, jedynie pół krokieta jem na święta dla zasady... Ale zejdę, jeśli nie zjem tych pieczarek teraz!

W ogóle muszę Wam powiedzieć, że jestem w szoku, jak miłych ludzi spotykam. Codziennie jeżdżę tramwajem, do przedszkola i z powrotem, to dwa kursy po 25 minut. I jeszcze nigdy nie zdążyło mi się stać zawsze ktoś ustępuje mi miejsca, jak tylko wchodzę do tramwaju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokaaa brzucha 😍😁
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 17:58   #1132
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość

Carmelove ja też miałam fazę na arbuza. Jakbym nic nie jadła od tygodnia za to dzisiaj szok - mam ogromną ochotę na pieczarki z patelni z cebulką a od dziecka nie jem żadnych grzybów (dla mnie pieczarki to też grzyby). Z pizzy wydłubuję każdy kawałek, jedynie pół krokieta jem na święta dla zasady... Ale zejdę, jeśli nie zjem tych pieczarek teraz!

W ogóle muszę Wam powiedzieć, że jestem w szoku, jak miłych ludzi spotykam. Codziennie jeżdżę tramwajem, do przedszkola i z powrotem, to dwa kursy po 25 minut. I jeszcze nigdy nie zdążyło mi się stać zawsze ktoś ustępuje mi miejsca, jak tylko wchodzę do tramwaju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pieczarki podobno bardzo zdrowe dla ciezarnych

Mnie nawet w aptece nie chca przepuscic a serio juz widac
Ostatnio jakas kobieta 60+ jeczala za mna w kolejce, ze ona tu musi stac bo akurat wszystkim sie zachcialo nagle do apteki to przysiegam, myslalam ze sobie kupie relanium
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 18:02   #1133
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Pieczarki podobno bardzo zdrowe dla ciezarnych

Mnie nawet w aptece nie chca przepuscic a serio juz widac
Ostatnio jakas kobieta 60+ jeczala za mna w kolejce, ze ona tu musi stac bo akurat wszystkim sie zachcialo nagle do apteki to przysiegam, myslalam ze sobie kupie relanium
Ja kupiłabym tej pani i dorzuciła jej jeszcze jakiś fortrans albo coś w ten deseń
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 18:22   #1134
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Któraś jest już po wizycie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 18:30   #1135
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cześć.
My już po wizycie. Spodziewamy się trzeciego chłopca

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Nie wiem czy nie mam rozejścia spojenia łonowego... Boli mnie jak chodzę (co prawda nie cały czas), jak się ubieram, tzn jak podnoszę nogę żeby założyć spodnie albo buty, a podobno przy rozejściu spojenia odczuwa się ból przy staniu na jednej nodze. Może ta ginekolożka by mi to sprawdziła.
Też mam taki ból. U mnie to ponoć rozciąganie więzadeł.

Napiszę to co jeszcze pamiętam
1. My mamy wózek trójkołowy i za nic bym go nie oddała quinny 3w1. Jest lekki, zwinny i zwrotny. Super się nim jeździ. Gondola była super, fotelik maxi cosi, a spacerówka to bajka. Super z nim trafiliśmy.
2. Nakładki na sutki uratowały moje kp. Miałam taki nawał po cc, po powrocie do domu, że moje piersi były jak melony sutki się schowały przez co mały nie miał jak ich chwycić. Gdyby nie one przeszlabym na butlę pewnie, tak jak z pierwszym. Z tym, że są różne rozmiary, czego nie wiedziałam. Wcześniej miałam za duże i mały nie umiał z nich jeść.
3. Żadne maści na pogryzione sutki mi nie pomagały. Nakładki i tu mi pomogły. Nie bolało kiedy mały jadł (mimo ran) i plus jeszcze był taki, że zostawiałam je jeszcze nałożone, żeby sutki pobyły w moim mleku. Mega szybko się dzięki temu goiły.
4. Rożki się mi nie przydały. Za to cienkie kocyki tak. Owijalam w nie małego, bo nawet łatwiej było go komuś wziąć na ręce. I tak owiniety lepiej spał.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 19:00   #1136
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Cześć.
My już po wizycie. Spodziewamy się trzeciego chłopca


Też mam taki ból. U mnie to ponoć rozciąganie więzadeł.

Napiszę to co jeszcze pamiętam
1. My mamy wózek trójkołowy i za nic bym go nie oddała quinny 3w1. Jest lekki, zwinny i zwrotny. Super się nim jeździ. Gondola była super, fotelik maxi cosi, a spacerówka to bajka. Super z nim trafiliśmy.
2. Nakładki na sutki uratowały moje kp. Miałam taki nawał po cc, po powrocie do domu, że moje piersi były jak melony sutki się schowały przez co mały nie miał jak ich chwycić. Gdyby nie one przeszlabym na butlę pewnie, tak jak z pierwszym. Z tym, że są różne rozmiary, czego nie wiedziałam. Wcześniej miałam za duże i mały nie umiał z nich jeść.
3. Żadne maści na pogryzione sutki mi nie pomagały. Nakładki i tu mi pomogły. Nie bolało kiedy mały jadł (mimo ran) i plus jeszcze był taki, że zostawiałam je jeszcze nałożone, żeby sutki pobyły w moim mleku. Mega szybko się dzięki temu goiły.
4. Rożki się mi nie przydały. Za to cienkie kocyki tak. Owijalam w nie małego, bo nawet łatwiej było go komuś wziąć na ręce. I tak owiniety lepiej spał.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, pewne że chłopak?? Az sprawdzilam że na 80% mieliście mieć córeczkę 😁
Jak reszta? Carmelove, Ultra??
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 19:03   #1137
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

My tez już po. 360g zdrowego dzidziusia. No i u nas w brzuszku rośnie siostra dla Alicji Dziś wyjątkowo była grzeczna, a już się bałam że mały harpagan się tworzy. Mam nadzieję że będzie spokojna jak jej siostra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 19:07   #1138
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
My tez już po. 360g zdrowego dzidziusia. No i u nas w brzuszku rośnie siostra dla Alicji Dziś wyjątkowo była grzeczna, a już się bałam że mały harpagan się tworzy. Mam nadzieję że będzie spokojna jak jej siostra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudownie 😍😍 najważniejsza że zdrowa dziewuszka. Imię wybrane??

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Aaaa. Ultra jakbyś mogła mi wizyty dopisać.
Jutro i 5.06 mam u swojego lekarza.
Co tydzień teraz przez 3 kolejne środy będę oglądać malucha 😍
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 19:22   #1139
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Melduję się po wizycie Ile ja się musiałam nagimnastykować, bo ten mały uparciuch był w kiepskiej pozycji Od razu się tyłkiem wypiął i tyle Ale wszystko jest w porządku, to najważniejsze Waży 370g I potwierdzone, że chłopiec

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
My tez już po. 360g zdrowego dzidziusia. No i u nas w brzuszku rośnie siostra dla Alicji Dziś wyjątkowo była grzeczna, a już się bałam że mały harpagan się tworzy. Mam nadzieję że będzie spokojna jak jej siostra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 19:23   #1140
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
My tez już po. 360g zdrowego dzidziusia. No i u nas w brzuszku rośnie siostra dla Alicji Dziś wyjątkowo była grzeczna, a już się bałam że mały harpagan się tworzy. Mam nadzieję że będzie spokojna jak jej siostra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje
Życzymy Ci aby Malutka była spokojna
No i całkiem konkretnie wazy
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Cześć.
My już po wizycie. Spodziewamy się trzeciego chłopca


Też mam taki ból. U mnie to ponoć rozciąganie więzadeł.

Napiszę to co jeszcze pamiętam
1. My mamy wózek trójkołowy i za nic bym go nie oddała quinny 3w1. Jest lekki, zwinny i zwrotny. Super się nim jeździ. Gondola była super, fotelik maxi cosi, a spacerówka to bajka. Super z nim trafiliśmy.
2. Nakładki na sutki uratowały moje kp. Miałam taki nawał po cc, po powrocie do domu, że moje piersi były jak melony sutki się schowały przez co mały nie miał jak ich chwycić. Gdyby nie one przeszlabym na butlę pewnie, tak jak z pierwszym. Z tym, że są różne rozmiary, czego nie wiedziałam. Wcześniej miałam za duże i mały nie umiał z nich jeść.
3. Żadne maści na pogryzione sutki mi nie pomagały. Nakładki i tu mi pomogły. Nie bolało kiedy mały jadł (mimo ran) i plus jeszcze był taki, że zostawiałam je jeszcze nałożone, żeby sutki pobyły w moim mleku. Mega szybko się dzięki temu goiły.
4. Rożki się mi nie przydały. Za to cienkie kocyki tak. Owijalam w nie małego, bo nawet łatwiej było go komuś wziąć na ręce. I tak owiniety lepiej spał.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje
Jak się z tym czujesz?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 11:22:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.