Jak osłabić włosy na rękach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 17:38   #1
sunshine98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Unhappy

Jak osłabić włosy na rękach?


Witam. Mam pewien dręczący mnie problem, ale może zacznę od początku:
Zawsze miałam czarne, długie i gęste włosy na rękach, w końcu stało się to moim kompleksem, wstydziłam się podciągnąć rękawy od bluzki itp, a kiedy koleżanka w szkole powiedziała "ale ty masz owłosione ręce" to pewnego dnia , podczas golenia nóg, po prostu coś mi odbiło i postanowiłam ogolić także ręce - maszynką Ogoliłam je do łokcia, a po chwili coś mnie "natchnęło", że przecież jak będę ćwiczyć na wf w krótkim rękawku to będzie widać że są ogolone do połowy, więc przejechałam maszynką jeszcze do połowy ramion
Było to jakieś pół roku temu, jakoś na początku zimy, więc teraz włosy są już całkowicie odrośnięte. Ogólnie odrosły sporo rzadsze i do tego nie są już czarne, tylko po prostu ciemne. Mój problem polega na tym, że one tak nieestetycznie odstają, niektóre z nich ładnie przyjegają, ale większość to po prostu masakra... Jest jakiś sposob na to, zeby one się wreszcie ułożyły? Jeśli "przejedzie się" tak ręką po mojej ręce to czuć tylko włoski, nie kłucie czy coś, ale jak kiedyś szłam z chłopakiem za ręke on zapytał "kogo włosy?" ja nie wiedziałam o co chodzi i zapytałam "jakie włosy??" a on "a nic pewnie to moje" dopiero potem wpadłam na to, że pewnie jego ręka trafiła na moje stojące włosy i się ukuł... Jestem pewna, że to moje włosy, bo jego są przylegające i delikatne. I następne pytanie: jak mogę te włosy jakoś osłabić, żeby one stały się takie delikatne i przylegające? Może woda utleniona, poradzi coś na to?
Proszę pomóżcie mi, bo już naprawdę nie wiem, co robić Po prostu jak patrzę na koleżanki z prawie niewidocznym meszkiem na rękach, to mi się aż smutno robi, że ja takiego nie mogę mieć. Podobno taka moja uroda, ale trudno mi się z tym pogodzić... Dodam, że nie chcę golić/depilować rąk, bo mi się strasznie nie podobają takie całkiem łyse. Do tego mama by chyba już oszalała, że jej 14-sto letnia córka, jeszcze sobie włosy na rękach golić umyślała. Bardzo żałuję, że je wtedy zgoliłam, przecież mogłam rozjaśnić, albo coś, no ale trudno.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
sunshine98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:05   #2
majetta
Przyczajenie
 
Avatar majetta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Proponuję skorzystać z kremu rozjaśniającego włosy np. Sally Hansen, Creme Hair Bleach.

Kiedyś go używałam właśnie do rąk i efekty były całkiem, całkiem. Włoski stały się jaśniutkie.
Tylko minus za to, że szybo wróciły do poprzedniego stanu (2-3tyg?)
__________________
11.02.11

525 dni udręki do...

21.07.12
majetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:29   #3
sunshine98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Słyszałam właśnie o tym kremie, ale czy on jedynie rozjaśnia włosy, czy też je osłabia?
sunshine98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:39   #4
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Ja tam swoje biorę maszynką. Spokój jest przynajmniej. I nie trzeba też często tego robić.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:42   #5
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

nie mozesz po prostu stosowac wosku/pasty cukrowej? przemeczysz sie chwile z ''lysymi '' rekami (chyba lepiej jakis czas chodzic z lysymi rekami niz z nadmiernie owlosionymi) a po jakims czasie zacznie ci odrastac tylko czesc wloskow (i to slabszych)
powodzenia w walce z wlosami i nie martw sie- kazda dziewczyna z czyms walczy jak nie z depilacja to z celulitem jak nie z celulitem to z rozstepami a jak z cialem ma wszystko ok to fryzura nie chce sie jej ukladac ...
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:45   #6
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Ja używam kremu do depilacji i jestem zadowolona z efektów, włoski za każdym razem wyrastają słabsze. Ale i tak mnie wkurzają, więc pozbywam się ich systematycznie, jakiś raz w miesiącu. Latem na opalonej skórze są mało widoczne, można sobie zrobić dłuższą przerwę.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 19:58   #7
sunshine98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

No tak, ale jeśli chodzi już o depilację, to przecież trzeba poczekać aż włosy odrosną, żeby powtórnie je wydepilować, a odrosty przecież nie wyglądaja za ładnie i do tego kują... Takie pytanie do depilujących ręce: jak sobie radzicie z odrostami?
sunshine98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 07:10   #8
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Ja chodzę w lecie na wosk, bo to bardzo osłabia włoski i potem wyrastają coraz jaśniejsze i rzadsze
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:08   #9
swiatkosmetykow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 36
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

myślę, że wosk bądź depilator pomoże załatwic sprawe ;] raczej nie wierzyłabym w jakieś kremy i innego tego typu rzeczy
swiatkosmetykow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 17:44   #10
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

też poleciłabym Ci depilację czy to woskiem, czy pastą cukrową ale i nawet zwyklym depilatorem (nie wyrywałabym wtedy dokładnie tak jak np na nogach, tylko pobieżnie, żeby je przerzedzić). Ja sama przemywam sobie co jakiś czas wodą utlenioną,a też mam dość ciemne włoski.
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 19:07   #11
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

ja biore plastry z woskiem z joanny i wio!

a jak nie mam to depilator
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 19:13   #12
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

weź starą szczoteczkę po maskarze. Codziennie przeczesuj włoski na rękach szczoteczką polaną wodą utlenioną.

Jak wyjdzie słońce, to zrób ten zabieg i wyjdź się opalać (po opalaniu włosy jaśnieją, ale włosy potraktowane wodą utlenioną są tak słabe że od słońca praktycznie się wykruszą)

Łyse ręce są fe ale to już kwestia indywidualnych upodobań. Moim zdaniem powinnaś przestać je depilować, łyse będziesz miała około menopauzy, jasne włoski są urocze. Wykorzystaj czas, że przez lato spłowieją w słońcu i nie depiluj ani nie gól. Jak zapuszczą się do normalnych rozmiarów nie będą kłujące tylko leżące i "miękkie". Po wakacjach wróć do rozjaśniania ich wodą utlenioną (lub preparatem sally hansen, ale on tylko rozjaśnia, nie słyszałam żeby którejkolwiek kobiecie udało się nim wykruszyć włoski ).

powodzenia.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 23:44   #13
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
weź starą szczoteczkę po maskarze. Codziennie przeczesuj włoski na rękach szczoteczką polaną wodą utlenioną.

Jak wyjdzie słońce, to zrób ten zabieg i wyjdź się opalać (po opalaniu włosy jaśnieją, ale włosy potraktowane wodą utlenioną są tak słabe że od słońca praktycznie się wykruszą)

Łyse ręce są fe ale to już kwestia indywidualnych upodobań. Moim zdaniem powinnaś przestać je depilować, łyse będziesz miała około menopauzy, jasne włoski są urocze. Wykorzystaj czas, że przez lato spłowieją w słońcu i nie depiluj ani nie gól. Jak zapuszczą się do normalnych rozmiarów nie będą kłujące tylko leżące i "miękkie". Po wakacjach wróć do rozjaśniania ich wodą utlenioną (lub preparatem sally hansen, ale on tylko rozjaśnia, nie słyszałam żeby którejkolwiek kobiecie udało się nim wykruszyć włoski ).

powodzenia.
Najciekawsza rzecz jaką przeczytałam na wizażu od hohoh! Słyszałam o rozjaśniającym działaniu wody utl. na włosy na głowie ale w życiu bym nie skojrzyła że to może być taki patent na niechciane włoski na rękach Nie mogę się doczekać czy przyniesie również u mnie efekty.

Ktoś jeszcze próbuje ze mną?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 12:52   #14
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Najciekawsza rzecz jaką przeczytałam na wizażu od hohoh! Słyszałam o rozjaśniającym działaniu wody utl. na włosy na głowie ale w życiu bym nie skojrzyła że to może być taki patent na niechciane włoski na rękach Nie mogę się doczekać czy przyniesie również u mnie efekty.

Ktoś jeszcze próbuje ze mną?
Ja jestem dowodem na to, że działa. Robię tak z linią pępka, która jaśniutka jest tylko latem i wiosną, zimą włoski są widoczne na jasnej skórze.

Dodatkowo (co sprawdziłam osobiscie na włosach na głowie ) sok z cytryny + słońce = absolutnie jasne włosy.
Na włoskach u rąk też się sprawdzi. Warto spróbować.

W dni bez słońca po prostu Sally Hansen, jeśli sytuacja tego wymaga.
P.S. Rumianek również działa rozjaśniająco, dla upartej kobiety papka z rumianku może przynieść dobre efekty. Osobiscie zauważyłam różnicę płucząc nim włosy na głowie

Na koniec przypomnę że włoski na rękach są zjawiskiem normalnym i powszechnym, dużo kobiet ma te włoski ciemne i również jest to normalne - cecha osobnicza.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:40   #15
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

ja spróbuje z tą wodą ") ciekawy pomysł, liczę na to że faktycznie skruszy te woski, bo macie rację gołe ręce wyglądają dziwnie.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 11:16   #16
patti017
Raczkowanie
 
Avatar patti017
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 161
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

ja rowniez polecam depilacje pasta cukrowa napewno beda delikatniejsze jak odrosna, mniej widoczne i mniej wyczuwalne
patti017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:07   #17
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

A ja kilka razy próbowałam woskiem, i wcale nie wyrastały delikatniejsze, to zależy chyba od tego jakie kto ma włosy mi pomagał krem do depilacji, bo nałożony na krótko bardzo osłabiał i przecedzał włosy.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 19:27   #18
tylkodlaciebie200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 13
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Miałam taki sam problem i zrobiłam to samo czyli potraktowałam je maszynką co było straszną głupotą bo odrosły dłuższe i mocniejsze.
Znalazłam na to sposób od jakiegoś czasu do tej czynności używam kremu z bielendy takiego w czarnym opakowaniu właśnie do rąk. Nakłada się krem, potem za pomocą szpatułką usuwa i przeciera takimi chusteczkami. Naprawdę polecam.
tylkodlaciebie200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 10:19   #19
maartini_
Przyczajenie
 
Avatar maartini_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 14
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Ojj, ja również znam ten problem Byłam wtedy jeszcze w podstawówce gdy popełniłam jeden z większych błędów w życiu.. Bo to był błąd. Gdy pierwszy raz ogoliłam nogi i zobaczyłam jak fajnie mieć gładkie nogi itp to bez wahania ogoliłam też ręce, bo miałam też kompleksy przez bujne owłosienie, no ale szybko się przekonałam, że to był ogromny błąd, wstydziłam się ich jeszcze bardziej ;D więc goliłam je regularnie maszynką.. dopiero 2 lata temu wzięłam się za osłabianie ich i rozjaśnianie, bo to już była przesada ;D najlepszym (i bolesnym) sposobem było wyrwanie ich plastrami do depilacji, bolało niesamowicie ale na szczęście moja skóra nie jest skłonna do podrażnień, dwa razy wykonałam taki zabieg (po miesiącu drugi raz) i te włoski faktycznie rosły coraz jaśniejsze i cieńsze.. innego sposobu nie widziałam.. bolało, ale w miarę pomogło.

_______

- Ulubiona litera?
- M.
- Dlaczego?
- Ponieważ wszystko co jest dla mnie ważne, co kocham zaczyna się właśnie na tę literę. Miłość, morze, marzenia, i ten Pan też.
maartini_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 15:08   #20
Juxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Może ktoś się pochwalić doświadczeniami z wodą utlenioną?
Po ilu "razach" efekt jest widoczny? Czy przebarwia skórę?
Juxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:20   #21
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Wink Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Ja bym zgoliła Moje włoski na rękach są w sumie bardzo cienkie i jasne, ale i tak je gole zwykłą maszynką jednorazową od paru lat.
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 22:57   #22
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

ja golę ręce do zera czasem maszynka jak nie mam czasu, czasem depilator ale najlepsza jest - tak jak wspominaly już dziewczyny) pasta cukrowa
__________________
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:46   #23
pinkblackcatx
Przyczajenie
 
Avatar pinkblackcatx
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Podziwiam za chęci ja jestem na tyle leniwa, że mi by nie chciało się robić pasty cukrowej, a tylko ciach ciach maszynką jednorazową i gotowe
pinkblackcatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 22:35   #24
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Paste cukrowa robie raz na jakis czas i później tylko odgrzewam i jazda i wracajac do pytania autorki - ona mi oslabia wloski i wlasnie "wyrównuje" tzn jak odrosna to nie stercza jak skoszony trawnik tylko ladnie przylegaja bo "rosna od nowa". U mnie tak jest, nie mowie ze u wszyskich.
__________________
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 00:04   #25
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Ja golę zwykle maszynką, a ostatnio przerzuciłam się na krem do depilacji, włoski odrastają duzo słabsze i wolniej niż po maszynce. Np fajny jest krem Vanity laser expert bielendy, u mnie się sprawdza
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 22:14   #26
stokrotka5555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 53
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

również mam problem z włoskami na rękach ale nie chce ich golić maszynką, może wypróbuję ten krem.
stokrotka5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 12:51   #27
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Próbowałam też róznych kremów, ale wszystkie mnie uczulały
__________________
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:56   #28
belgisto
Raczkowanie
 
Avatar belgisto
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówczyniami
Lepiej nie mieć włosów, jak mięc czarne i bardzo widoczne.
Ja poleciłabym Ci udanie się do kosmetyczki na zabieg woskowania.
To kwestia kilkunastu minut i masz spokój

Pozdrawiam
belgisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:11   #29
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Jak osłabić włosy na rękach?

Cytat:
Napisane przez belgisto Pokaż wiadomość
Zdecydowanie zgadzam się z przedmówczyniami
Lepiej nie mieć włosów, jak mięc czarne i bardzo widoczne.
Ja poleciłabym Ci udanie się do kosmetyczki na zabieg woskowania.
To kwestia kilkunastu minut i masz spokój

Pozdrawiam
ale to sie tez wiaze z wiekszymi kosztami. Nie każdą nastolatkę stać na to żeby co 4 tyg wydawać kilkadziesiąt złotych na wosk u kosmetyczki, biorą jeszcze pod uwage inne wydatki
__________________
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-16 13:11:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.