Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-20, 15:51   #421
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

kurczę to babola strzeliłam, ajm sorry to dlatego, że ja kawy w ogóle nie pijam pewnie coś pokićkałam i wyszło jeszcze raz przepraszam
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 16:21   #422
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Dlaczego z przerażeniem? Uważam, że nie ma co z takich powodów tracić nerwów i zmieniać jedynie to co jest w naszych możliwościach finansowych i w ogóle technicznych, bo nie wszystko się uda zastąpić produktami NT.

Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia, ale dla mnie to przesadzanie po prostu lepiej zamiast się dołować z powodu rzeczy, które mamy od firm testujących cieszyć się tym, że coś zmieniamy kupująć produkty NT, bo to jest motywujące. A ciągłe smuty tylko zniechęcają, zwłaszcza jak sobie człowiek uświadomi ile starych rzeczy ma testowanych i jak ciężko niektóre z nich będzie zastąpić.
No widzisz, to znaczy, ze przesadzam i odkryłam to właśnie z przerażeniem... Maszynę mamy dość nową i wydanymi na nią pieniędzmi prawdopodobnie zasponsorowałam tortury kolejnym zwierzakom - dziwne to może, lecz to mnie własnie przeraża.
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 16:28   #423
armania82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 163
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
kurczę to babola strzeliłam, ajm sorry to dlatego, że ja kawy w ogóle nie pijam pewnie coś pokićkałam i wyszło jeszcze raz przepraszam
Ejjj, ale przecież nic się nie stało! Żaden babol!
Swoją drogą bardzo podoba mi się Twój avek, jest przesłodki!
armania82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 17:26   #424
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

jeśli się nie mylę to Seboradin z Inter Fregrances ma znaczek króliczka i napisane nie testowane na zwierzętach
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 18:23   #425
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Ale on nie będzie na zielonej liście (iherb), tylko na liście sklepów, które mają w ofercie dużo kosmetyków nietestowanych na zwierzętach Tak więc spokojnie mogą tam być





Cytat:
Tak jest, iherb.com jest na liście sklepów, a przecież na takiej miał się znaleźć , natomiast Wholefoods i Trader Joe's są na liście jako marki nietestowane, bo obie te sieci są na liście Peta. Osobiście kocham i jednego i drugiego, ale Wholefoods jednak odrobinę bardziej w odniesieniu do ich półek kosmetycznych. Za to produktu spożywcze Trader Joe's mnie się wydają naprawdę super, zwłaszcza te Fair Trade. Uwielbiam też ich ice tea (tę w 5l butlach ), czekolady i chleby
O musze w takim razie powiedziec TZtowi zeby kupil ich ice tea bo on ta Arizone pije i sie rozstac nie moze,ale mam nadzieje, ze ona nie testowana
WF tez lubie,ale z cenami toprzeginaja. Kosmetyki sa drozsze, a wiekszosc moge kupic na iherb

Cytat:
Sam, widzę, że w Chica macie lepszą pogodę obecnie niż my?
Serio

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od podejścia. Z własnego doświadczenia mówię — bycie BO (bez okrucieństwa, polski odpowiednik CF) wciąga Człowiek powoli, powoli się wdraża we wszystko... I zaczyna widzieć, że wiele rzeczy naprawdę nie jest mu potrzebnych. Właściwie wszystko poza lekami można zamienić (a i leki w granicach rozsądku można próbować zamieniać na naturalne metody). Tylko niektóre rzeczy trudno ze względu na cenę i dostępność, ale to raczej kawy nie dotyczy
Mnie samej jest przykro jak się orientuję, że od lat używam czegoś, co produkuje firma nieprzyjazna zwierzętom. Raz, że dlatego, że finansowo tę firmę wspomagam, a dwa, że uważam siebie za świadomego konsumenta, i nie czuję się fajnie, jak sobie uświadamiam, że przez tyle lat nie domyśliłam się, że z danym produktem może być coś nie tak.

Ale oczywiście, masz rację. Nie ma co się załamywać i popadać w depresję. Dużo tutaj robimy dla zwierząt, każda w miarę swoich możliwości. I zamiast się smucić i martwić, powinnyśmy dalej robić swoje
Amen

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A, ja mam jeszcze pomysł dotyczący wysyłania maili — może podpisujmy się z imienia i z nazwiska? Ja wiem, że nie każdy to lubi (sama wręcz nienawidzę), ale na pewno firmy poważniej potraktują Janinę Nowak niż Jankę666 czy kolorowąmisiępysię.
Ja sie zawsze imieniem podpisuje i nazwiskiem. Nie wyobrazam sobie zeby sie podpisac nickiem jakims

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
pozostało tylko jedno pytanie, które zostało bez odpowiedzi.

CLOVIN (m. in. Clever) - bo wciąż ich nie widzę, a ostatnio dość spore zakupy (na szopiepraczu) z działu chemii gospodarczej u nich zrobiłam - szczerze to chyba na pół roku lekko mi tego wystarczy. Dziwczyny dajcie no jakieś potwierdzenie, że nic się w tej kwestii nie zmieniło i że firma nadal jest 'zielona'
Dziewczyny odpowiedzcie kolezance co z tym Clovin bo ja nie wiem niestety.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 18:33   #426
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
jeśli się nie mylę to Seboradin z Inter Fregrances ma znaczek króliczka i napisane nie testowane na zwierzętach
Tak, na Seboradinie Niger tez mam taki znaczek, ale czy to prawda
bo z tym różnie bywa (patrz Avon i ich testy mimo znaczków na kosmetykach)
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 18:58   #427
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Tak, na Seboradinie Niger tez mam taki znaczek, ale czy to prawda
bo z tym różnie bywa (patrz Avon i ich testy mimo znaczków na kosmetykach)
no właśnie , trzeba się ich spytać
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 19:07   #428
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
A to jakiś stary szablon skopiowałaś sobie. Na początku tego wątku polski list zaczyna się od Dzień dobry!
Ten szablon znalazłam na stronie ze starą listą, fakt.
A szablon zaczynający się od „dzień dobry!” to chyba ten mój Tam też należałoby to zmienić na „Szanowna Pani/Szanowny Panie”

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Słuchajcie dostałam odpowiedz od Bingo (swoją drogą bardzo szybko bo w nocy wysłałam). Uważam, że co prawda nie wysłali długiej odpowiedzi ale jednak coś tam jest. Nie olali tematu, nie odpisali za miesiąc, podpisany imieniem i nazwiskiem (odpisał mi Dyrektor d/s Marketingu i Rozwoju ). Dlatego też pozwoliłam sobie wstawić maila. Jak to oceniacie? Jak dla mnie wypadli na plus. Szybko odpisali no i punkt 1 i 2 mi sie podoba
Że używają kolagenu, elastyny, protein mlecznych oczywiście wiedziałam, bo mam sporo ich kosmetyków.


Pani xxx,
1. Kosmetyki marki BingoSpa nie są testowane na zwierzętach.
2. Mamy kilkudziesięciu dostawców i według naszej wiedzy surowce nie są testowane na zwierzętach w celach kosmetycznych.
3. Z tego co wiemy nie są zwolennikami testowania kosmetyków na zwierzętach.
4. 5. Wszystkie produkty marki BingoSpa, informacje o produktach i ich zdjęcia można znaleźć na stronach sklepów internetowych:
www.bingosklep.com oraz www.bingospa.eu. Do niektórych z nich używamy ekstraktów np. kolagenu czy jedwabiu.
Wygląda dobrze I odpisali na każde pytanie oddzielnie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:12   #429
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

to fajnie, że Bingo jest ok, mają dużo masek do włosów do przetestowania
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:26   #430
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

To co, Bingo na zieloną?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:31   #431
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
To co, Bingo na zieloną?
Tak
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 20:50   #432
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A ja po raz kolejny zapytam o markę Clovin, która robi chemię gospodarczą - ja zaczynałam przygodę z produktami cf, to właśnie tu na forum i na forum o perełkach dziewczyny podpowiadały mi, że jak chemia to produkty Clovinu - np. proszki, płyny do płukania i odplamiacze Clever, odkażacze do kibelka Trix, mydła Clovin i cała reszta ...

Z resztą na starej wersji listy u teteesi Clovin również był wpisany jako bezpieczna marka.

Na obecnej wersji nie widzę, nie wiem, czy są jakieś uaktualnienia w tej sprawie, o których nie wiem (co by mnie załamało), czy po prostu jakieś drobne przeoczenie.

Poważnie, czekam i wdzięczna będę za wieści

p.s. Sam - dzięki, że choć podbijasz temat
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"

Edytowane przez liliana27
Czas edycji: 2012-03-20 o 20:51
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 23:19   #433
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Linuś trzy sprawy - po pierwsze trzeba byłoby chyba usunąć dopiski L'Biotica w nawiasach przy Kiss My Face i Himalaya Herbals bo nie wydaje mi się by te firmy miały coś wspólnego z polską L'Bioticą.
Druga sprawa to pytanie - skąd na zielonej liście Paese? Mamy od nich jakieś oświadczenie? Pytam bo pisałam do nich kilkukrotnie, w końcu dostałam odpowiedź treści, że mam pisać na adres kogoś innego w firmie bo ta osoba nie wie czy produkty są testowane. Napisałam więc ponownie i nie dostałam odpowiedzi do dziś, a korespondencję zaczęłam z nimi jeszcze w ubiegłym roku. Poza tym ta firma nie budzi nawet mojego nawet najmniejszego zaufania po tym co przeczytałam na wizażu...
Trzecia kwestia to Sleek Make up, tutaj ich stanowisko na stronie internetowej:

Cytat:
Are Sleek MakeUP’s products tested on animals?

At Sleek MakeUP we strongly believe in the safety aspects of our cosmetic products, including manufacturing processes,stability,micro biological testing, physico-chemical data and the safety evaluation for all products produced for Sleek MakeUP.

With regards to the safety and protection of animals , we confirm that we do not test any of our products on animals during any phase of the product’s development, and therefore declare that all cosmetic products comply with the EEC Cosmetics Directive 76/768/EEC that are not tested on animals.

Our products and vegan/vegetarian suitability.

Some of our products do contain animal derived ingredients and have been clearly listed below. Our kohl pencils do not contain such ingredients, however we advise that they are not suitable for vegans/vegetarians as they are produced in an environment that also use animal derived ingredients for manufacture of other products such as beeswax.

Products not suitable for vegans/vegetarians: Twist Up Eye Pencils, Eye Dusts, i-Divines, Kohl Pencils, Eye Drama, Ink Pot, Dip It Eye Liner, Dip It Duo, Dip It Eyeliner Mascara Duo, Glitter Dip It, Magnitude Mascara, Volume and Curl Mascara, Eye Brow Pencils, Glitter Pencils, Stick Concealer, Creme to Powder Foundation, True Colour Lipstick, Twist Up Lip Liner, Wooden Lip Liner.
Źródło: http://www.sleekmakeup.com/en/faqs.aspx

Myslę, że nalezy im się zielona lista?

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Liliana niestety nic nie wiem o produktach Clovin
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 00:38   #434
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
A ja po raz kolejny zapytam o markę Clovin, która robi chemię gospodarczą - ja zaczynałam przygodę z produktami cf, to właśnie tu na forum i na forum o perełkach dziewczyny podpowiadały mi, że jak chemia to produkty Clovinu - np. proszki, płyny do płukania i odplamiacze Clever, odkażacze do kibelka Trix, mydła Clovin i cała reszta ...

Z resztą na starej wersji listy u teteesi Clovin również był wpisany jako bezpieczna marka.

Na obecnej wersji nie widzę, nie wiem, czy są jakieś uaktualnienia w tej sprawie, o których nie wiem (co by mnie załamało), czy po prostu jakieś drobne przeoczenie.

Poważnie, czekam i wdzięczna będę za wieści

p.s. Sam - dzięki, że choć podbijasz temat
Hmmm, wiecie, spora część listy ostała się nam od Teteesi. Jeśli Clovinu nie ma na liście, to znaczy że jakimś cudem nie znalazłam go u Teteesi. Może miała go w osobnym poście? A skąd w ogóle było info, że nie testują, ktoś pamięta?

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Linuś trzy sprawy - po pierwsze trzeba byłoby chyba usunąć dopiski L'Biotica w nawiasach przy Kiss My Face i Himalaya Herbals bo nie wydaje mi się by te firmy miały coś wspólnego z polską L'Bioticą.
Druga sprawa to pytanie - skąd na zielonej liście Paese? Mamy od nich jakieś oświadczenie? Pytam bo pisałam do nich kilkukrotnie, w końcu dostałam odpowiedź treści, że mam pisać na adres kogoś innego w firmie bo ta osoba nie wie czy produkty są testowane. Napisałam więc ponownie i nie dostałam odpowiedzi do dziś, a korespondencję zaczęłam z nimi jeszcze w ubiegłym roku. Poza tym ta firma nie budzi nawet mojego nawet najmniejszego zaufania po tym co przeczytałam na wizażu...
Trzecia kwestia to Sleek Make up, tutaj ich stanowisko na stronie internetowej:

Źródło: http://www.sleekmakeup.com/en/faqs.aspx

Myslę, że nalezy im się zielona lista?

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Liliana niestety nic nie wiem o produktach Clovin
Tak samo jak z Clovinem sprawa ma się z Paese, była wpisana na zieloną listę, ale jeśli firma nam nie odpisała to trzeba ją dać na niepewną. Jeśli chodzi o Himalayę to zawsze mnie to zastanawiało czemu obok jest L'Biotica, ale teteesia chyba wrzucała dystrybutora w Polsce?

I w takim razie chcemy Sleeka na zieloną, tak?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 10:38   #435
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hmmm, wiecie, spora część listy ostała się nam od Teteesi. Jeśli Clovinu nie ma na liście, to znaczy że jakimś cudem nie znalazłam go u Teteesi. Może miała go w osobnym poście? A skąd w ogóle było info, że nie testują, ktoś pamięta?
Clovin jest wymieniony u Teteesi w trzecim poście, gdzie jest podział na kategorie. Tu cytat:

Środki czystości: Alva*, Amway, Argital*, Astonish*, Barwa, Bio-D*, Bio-Pac, Cleanic/Harper, Clovin, Dabur, Drogerie Markt, Gold Drop, Hedera Natur, Libella (Sansed, Wezyr, Samlux, Non Stop, Bil, Cyprys, Distal), Polin (Mors, Efekt, Rosa, Rondel, Ritmo, Nornik, Poppy, Veness)*, Pollena Ostrzeszów (Biały Jeleń, FF, Enzymat 83, dr Reiner, Impet, BHP, Komfort, Meteor), Sonet/Sonnet, Werner & Mertz Delta (Frosch, BUFALO, Dr.Beckmann, Esmal, Rorax, Tuba).

a poniżek kilka innych list, które znalazłam na necie i które wymieniają markę Clovin jako bezpieczną:

http://zwierzat.serca.bicie.pinger.p...na-zwierzetach

http://www.ragdollclub.fora.pl/rozne...tach,3035.html

http://ugaleria.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/forum/viewtopic.php?f=96&t=4638 0&start=0

... jest tego sporo

wiem, że to wszystko może i małe listy, pewnie od wieków nieaktualizowane, chodziło mi jednak o to, że to nie jest tak, że ja skądś te info wygrzebałam, o marce Clovin po prostu czytałam w wielu miejscach i wiele osób wypowiadało się, że korzysta z ich produktów.

Linuś - ja swoją wiedzę brałam gdzieś tu z wątków i na pewno była rozprawka o tej firmie, jednak nie jestem w stanie tego na teraz odnaleźć, bo to setki stron. Wiem, że szukałam info na ten temat i wiem, że dziewczyny odsyłały do sklepu szoppracz i polecały produkty Clovinu. Zresztą na tyle musiało mnie to przekonać, że od dawna wpisałam tę markę na swoją cf listę i zaczęłam robić u nich zakupy

Poszperam dziś po południu, to może uda mi się odnaleźć jakieś posty na ten temat, ale to będzie koszmar przebrnąć przez to wszystko





A tak w ogóle to znalazłam jeszcze, że u ciebie Linuś na liście perełek cf (post 10 - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post25252005 ) są właśnie wymienione produkty Clovinu !!!. Cytat poniżej:

Dla osób bliżej zainteresowanych tematem nietestowania, postanowiliśmy dodać nową kategorię: środki czyszczące, proszki do prania itp.

- lawendowe mleczko do czyszczenia firmy Frosch
- lawendowy żel do WC Frosch
- płyn do prania tkanin kolorowych Frosch
- płyn do mycia naczyń z sodą Frosch
- Tabletki do zmywarek na bazie sody firmy Frosch (Dishwashing Tabs all-in-one)
- uniwersalny płyn do prania Veness Polin
- zwykły kwasek cytrynowy do czyszczenia ( w przypadku zabrudzeń np. w łazience, posypać zabrudzone miejsce, zostawić na ok. 15 min. i wyszorować powierzchnię po tym czasie)
- proszek Clever firmy Clovin
- płyn do płukania firmy Clovin

- płyn do mycia naczyń Gold Drop
- chusteczki wyłapujące kolor i wspomagające usuwanie brudu firmy Dr. Beckmann
- środek usuwający kamień też firmy Dr. Beckmann
- płyn do mycia naczyń Eco Line Gold Drop
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"

Edytowane przez liliana27
Czas edycji: 2012-03-21 o 11:38
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 11:20   #436
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Clovin jest wymieniony u Teteesi w trzecim poście, gdzie jest podział na kategorie. Tu cytat:

Środki czystości: Alva*, Amway, Argital*, Astonish*, Barwa, Bio-D*, Bio-Pac, Cleanic/Harper, Clovin, Dabur, Drogerie Markt, Gold Drop, Hedera Natur, Libella (Sansed, Wezyr, Samlux, Non Stop, Bil, Cyprys, Distal), Polin (Mors, Efekt, Rosa, Rondel, Ritmo, Nornik, Poppy, Veness)*, Pollena Ostrzeszów (Biały Jeleń, FF, Enzymat 83, dr Reiner, Impet, BHP, Komfort, Meteor), Sonet/Sonnet, Werner & Mertz Delta (Frosch, BUFALO, Dr.Beckmann, Esmal, Rorax, Tuba).

a poniżek kilka innych list, które znalazłam na necie i które wymieniają markę Clovin jako bezpieczną:

http://zwierzat.serca.bicie.pinger.p...na-zwierzetach

http://www.ragdollclub.fora.pl/rozne...tach,3035.html

http://ugaleria.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/forum/viewtopic.php?f=96&t=4638 0&start=0

... jest tego sporo

wiem, że to wszystko może i małe listy, pewnie od wieków nieaktualizowane, chodziło mi jednak o to, że to nie jest tak, że ja skądś te info wygrzebałam, o marce Clovin po prostu czytałam w wielu miejscach i wiele osób wypowiadało się, że korzysta z ich produktów.

Linuś - ja swoją wiedzę brałam gdzieś tu z wątków i na pewno była rozprawka o tej firmie, jednak nie jestem w stanie tego na teraz odnaleźć, bo to setki stron. Wiem, że szukałam info na ten temat i wiem, że dziewczyny odsyłały do sklepu szoppracz i polecały produkty Clovinu. Zresztą na tyle musiało mnie to przekonać, że od dawna wpisałam tę markę na swoją cf listę i zaczęłam robić u nich zakupy

Poszperam dziś po południu, to może uda mi się odnaleźć jakieś posty na ten temat, ale to będzie koszmar przebrnąć przez to wszystko
Liliana poszukalam tego Clovin w starych watkach, Teteesia pisala do nich pytania a tu ich odpowiedz https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3174
Mysle, ze mozna spokojnie przyznac im zielona liste
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 11:45   #437
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Liliana poszukalam tego Clovin w starych watkach, Teteesia pisala do nich pytania a tu ich odpowiedz https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3174
Mysle, ze mozna spokojnie przyznac im zielona liste
uffff, w końcu jakieś konkrety. Od godz. przeglądam stare w wątki w poszukiwaniach, dzięki hanusia , bo już czułam się na maksa osamotniona w tym swoim uporze, jeszcze troszkę i gotowa bym była sobie wmówić, że mi się ten Clovin przyśnił
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 11:46   #438
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Linusiaczku, jak byś mogła, to podawaj polskie produkty, bo niestety nie każdego stać na eko
Pzdr
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 11:55   #439
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Od godz. przeglądam stare w wątki w poszukiwaniach
Na górze watków, po prawej stronie gdzie jest numeracja stron, są Narzędzia, Przeszukaj ten wątek i Ocena. Jesli chcesz czegoś poszukać wśród 5 tysięcy postów wpisz słowo szukane, jak w przypadku wyżej 'Clovin' w miejsce które ukaże sie po kliknięciu 'Przeszukaj wątek'. Zaoszczędzi Ci to czasu


Linusiaczek
ale Ty dopisujesz firmy/marki których nie było u Teteesi?
jak np
Inter Fragrances np Seboradin
Verona: Vollare, Ingrid, Verona Laboratories, Vittorio Belluci, Butterfly
Coswell: Bionsen, Istituto Erboristico l’Angelica, Blanx, Rockford, Patrichs, Renato Balestra, Biorepair, Kids, Prep.

Na Seboradinie i Vollare widnieją znczki z króliczkami
BlanX potwierdzone, że nie testuje

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-03-21 o 11:57
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 12:01   #440
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

Na Seboradinie i Vollare widnieją znczki z króliczkami
BlanX potwierdzone, że nie testuje
zależy jakie znaczki, ustalaliśmy wcześniej, że niektóre firmy od tak przyklejają na swoje produkty króliczki, które nie mają związku z ich polityką.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:05   #441
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Na górze watków, po prawej stronie gdzie jest numeracja stron, są Narzędzia, Przeszukaj ten wątek i Ocena. Jesli chcesz czegoś poszukać wśród 5 tysięcy postów wpisz słowo szukane, jak w przypadku wyżej 'Clovin' w miejsce które ukaże sie po kliknięciu 'Przeszukaj wątek'. Zaoszczędzi Ci to czasu
$^#%&%^% ale ze mnie łajza, nawet na to nie wpadłam.
Eh, czasem sobie myślę, że powinnam była zostać blondynką

Dzik Silwena - właśnie 'uratowałaś mój dzień' - no 2 godzinki to na pewno

Idę zatem robić pranie ...
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:14   #442
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
zależy jakie znaczki, ustalaliśmy wcześniej, że niektóre firmy od tak przyklejają na swoje produkty króliczki, które nie mają związku z ich polityką.
tak, juz o tym pisałam wyżej, że maja znaczki i pytałam czy ktos coś wie, żeby ni było jak z Avonem co makjójika a testuje dziad kapitalista

BlanX jest potwierdzony mailem od nich, chyba że cos pomyliłam


liliana27
kto pyta, nie blondzi!!

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-03-21 o 12:15
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:22   #443
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
liliana27
kto pyta, nie blondzi!!
taaaa
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:41   #444
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość


Linusiaczek
ale Ty dopisujesz firmy/marki których nie było u Teteesi?
jak np
Inter Fragrances np Seboradin
Verona: Vollare, Ingrid, Verona Laboratories, Vittorio Belluci, Butterfly
Coswell: Bionsen, Istituto Erboristico l’Angelica, Blanx, Rockford, Patrichs, Renato Balestra, Biorepair, Kids, Prep.

Na Seboradinie i Vollare widnieją znczki z króliczkami
BlanX potwierdzone, że nie testuje
Ja z Verony mam podklad Ingrid i potwierdzam, ze jest kroliczek na opakowaniu. Wiadomo, ze to nie jest dowod na 100% ale to mala polska firma wiec mysle, sa ok. Wysle im maila
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:04   #445
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

hahaha laski jesteście genialne, hanuś podziel się potem odpowiedzią

Silwena ok mój mistejk to czekam na info potwierdzające - sama nadal przekopuję i piszę w sprawie tej pierdzielonej starej mydlarni.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:10   #446
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
hahaha laski jesteście genialne, hanuś podziel się potem odpowiedzią
Czemu genialne?

A wlasnie mialam mowic, ze podczytuje Twojego eko bloga i bardzo mi sie podoba Kupilam sobie torbe ekologiczna i mam zamiar zrobic napis "My other bags are Prada"
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:12   #447
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hanuś dzięki miło mi to słyszeć (szczerze mówiąc jak się zdecydowałam pisać go właśnie bardzo mi zależało na tym, żeby nic nie skopać przed Wami - jakaś taka odpowiedzialność moralna :P)

a co do genialności to spodobało mi się określenie blondzi (pewnie dlatego, że sama jestem tleniona )
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:25   #448
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Hanuś dzięki miło mi to słyszeć (szczerze mówiąc jak się zdecydowałam pisać go właśnie bardzo mi zależało na tym, żeby nic nie skopać przed Wami - jakaś taka odpowiedzialność moralna :P)

a co do genialności to spodobało mi się określenie blondzi (pewnie dlatego, że sama jestem tleniona )
Moim zdaniem jest bardzo fajny Mam nadzieje, ze zainteresuje wiecej ososb problemem testowania
Aaaa mnie tez sie blondzi spodobalo
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:46   #449
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hmm, prawdę mówiąc nie pamiętam co ustaliliśmy z Farmoną, miała być na zielonej czy niepewnej?
Farmona jest jak najbardziej zielona (no chyba, że coś się zmieniło o czym nie wiem ) swojego czasu była nawet na liście ok.! ale została z niej usunięta za żelatynę w kapsułkach do włosów.
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 14:06   #450
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

hehe, od razu mi się humor poprawił

Jaka decyzja w sprawie Global Cosmed?
tutaj podgląd posta Linusiczka - mail od Global Cosmed
kocham ich żele i płyny do kapieli Apart Arfican , chciałabym by byli na zielonej

oraz z ich strony "Wszystkie produkty naszej firmy są przyjazne dla człowieka i dla środowiska, do ich produkcji używamy wyłącznie surowców biodegradowalnych.
Kosmetyki produkowane przez nasze firmy nie są testowane na zwierzętach."




EDIT:
pisal/pisze ktos do Verony, czytałam, że Linusiaczek zalicza ta firme do zielonych ale na liście jej nie ma, why?

do firmy Verona należą: Vollare, Ingrid, Verona Laboratories, Vittorio Belluci, Butterfly
- Vollare ma kjójika

jak nie jest nazielonej to napiszę maila, tylko pomóżcie do jakiego działu?
Sekretariat
Prezes
Dyrektor
działy: Handlowy, exportu, produkcji, zaopatrzeni, logistyki, technologiczy, kontroli jakości ??

bom zielona w te klocki
a nie chce ich zaspamować mailami

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-03-21 o 14:20
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.