Gra o tron - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-31, 08:57   #4411
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Gra o tron

Nie wiem sama co myśleć o Tormudzie, logicznie powinien umrzeć, ale w tym serialu się wszystko może zdarzyć. Więc mam nadzieję, że nie umarł bo też go uwielbiam!!!
Nie wiedziałam, że Cersei i Bronn mają taką przeszłość za sobą ;]
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 10:27   #4412
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

No, a warto dodać, że Jerome i Lena się spotykali jakoś w 2002/2003 roku. Musiało być ostro, skoro do teraz nie są w stanie przebywać ze sobą w jednym pomieszczeniu
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 10:51   #4413
mirabelka31
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka31
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 98
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Obejrzalam ostatni odcinek jeszcze raz i super byla mina Qyburna jak ogladal ta ruszajaca sie reke nieumarlego...ta zawodowa fascynacja i zainteresowanie! Zaloze sie, ze chetnie by ja sobie wypozyczyl, zeby sie czegos nauczyc... ´

Qyburn to w ogóle trochę kolejny nie do końca wykorzystany potencjał. Koleś jest super inteligentny, jeden z większych umysłów w Westeros, a tak trochę go olewają póki co. Ale jego reakcja na rękę też mi się podobała Mam nadzieję, że odegra jeszcze jakąś większą rolę.

Co do związku Joreme&Lena, to wiedziałam, że się rozstali w bardzo złych warunkach, ale nie wiedziałam o zapisach w ich umowach. Myślałam, że to taka bardziej "dobra wola" twórców. Nie zmienia to w sumie faktu, że całkiem dobrze wychodzi im przestrzeganie tego zapisu (w sensie naturalnie)
mirabelka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 11:58   #4414
placek10
Raczkowanie
 
Avatar placek10
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 39
Dot.: Gra o tron


Edytowane przez placek10
Czas edycji: 2017-09-02 o 17:41
placek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 12:38   #4415
AgiNieszka
Przyczajenie
 
Avatar AgiNieszka
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 12
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że uciekł cało i zdrowo? To, że jest w spojlerach kolejnego sezonu, o niczym nie świadczy
Na 100% żyje, jest pokazane jak ucieka na "stały" mur. Oglądałam 2 razy ten odcinek, pierwszy raz jarając się i też mi to umknęło. Za drugim razem już bardziej zwracałam uwagę na szczegóły i widać tam w jednej scenie jak jest bezpieczny.
AgiNieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 13:35   #4416
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

A czy Cersei nie ma czasem dziecka z Oberynem?
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 13:56   #4417
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez AgiNieszka Pokaż wiadomość
Na 100% żyje, jest pokazane jak ucieka na "stały" mur. Oglądałam 2 razy ten odcinek, pierwszy raz jarając się i też mi to umknęło. Za drugim razem już bardziej zwracałam uwagę na szczegóły i widać tam w jednej scenie jak jest bezpieczny.
Oglądałam to wczoraj i nie widzę tam niczego takiego.
Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
A czy Cersei nie ma czasem dziecka z Oberynem?
?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-31, 14:48   #4418
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
A czy Cersei nie ma czasem dziecka z Oberynem?
W sensie Lena z Pedro? Były takie plotki, bo długo nie ujawniała kto jest ojcem jej dwuletniej córeczki, ale ponoć miesiąc temu się zaręczyła z niejakim Danem Cadanem i oficjalnie to on jest ojcem tego dziecka, czy tak faktycznie jest to wie tylko ona sama. Z Pedro ponoć też była zaręczona, albo przynajmniej byli razem, choć też nic oficjalnie nie było powiedziane. Ale jak to tam z nimi wszystkimi było to i tak się opinia publiczna nie dowie, bo Lena bardzo strzeże swojej prywatności i nie spowiada się tabloidom z kim, gdzie i co robi, także większość informacji tego typu to i tak jedynie spekulacje

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2017-08-31 o 14:51
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 16:30   #4419
mirabelka31
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka31
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 98
Dot.: Gra o tron

O nie, Lena nie jest z Pedro? A taka ładna z nich para była...
mirabelka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 16:53   #4420
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez mirabelka31 Pokaż wiadomość
O nie, Lena nie jest z Pedro? A taka ładna z nich para była...
Nooo, podobno nie jest, też ubolewam
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 17:27   #4421
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

to mnie zaskoczyliście z Bronnem i Cersei, też takie trochę mi było dziwne to nagłe wyskoczenie na piwo Podricka i Bronna,a to była ewakuacja

ogólnie stwierdziłam, że jestem za Starkami, obojętne kto będzie na tronie, grunt, by Starki dobrze na tym wyszli
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-31, 17:34   #4422
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Gra o tron

Ja też kibicuje Starkom. Dawniej jeszcze kibicowałam Dany, lecz teraz chce tylko by Starkom było jak najlepiej.

Ciekawi mnie historia od strony Białych Wędrowców. Wiem jak powstali itd. Ale naprawdę jestem ciekawa jak oni postrzegają walkę żywymi, czy uważają się za złych. Ich motywy, losy i każdy krok, który zmierzał do wojny.
Jakby powstał dodatkowy sezon, w którym zobaczylibyśmy wszystko od strony Białych Wędrowców. Nie obraziłabym się o to. Ale to takie niespełniające się marzenie.

Wysłane z mojego Moto G 2014 przy użyciu Tapatalka
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 19:32   #4423
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Gra o tron

A ja się zastanawiam po co oni tak maszerują Dzieci nie mogą mieć, osad nie zakładają, to co zamierzają robić jak juz wszystkich zamorduja ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 21:39   #4424
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gra o tron

refleksja mnie naszła - co niby honorowy Ned Stark zamierzał zrobić z Jonem, gdyby żył z ostatniego odcinka wiemy, że siostra mu na łożu śmierci wyznała imię i nazwisko syna wiec na dobrą sprawę potwierdziła, że to nie bękart a dziecko z legalnego związku (bo mam nazwisko)... czyli co, Ned cały czas wiedział, że Jon jest dziedzicem tronu ale radośnie wspierał Roberta, która siedział na tym tronie w zasadzie bezprawnie? jednocześnie też przyglądał się jak (według oficjalnej wersji) Robert narobił sobie własnych dziedziców?

fajny ten Ned, naprawdę - niby dobrze traktowali Jona w Winterfell ale jednak stosunek Lady Stark do niego był jasny, jego miejsce też był klarowane zwłaszcza przy okazji większych imprez no i ostatecznie poczucie bycia odrzuconym bękartem doprowadziło go do decyzji o udaniu się na Mur co jednoznacznie oznaczało, że - w normalnym trybie - królem już nie zostanie

naprawdę dla Neda, obiecał zaopiekować się synem Lyanny i cudownie mu to wyszło...

Cytat:
Napisane przez mirabelka31 Pokaż wiadomość
(...)Kit też się zarzekał, że Jon zmarł na amen.(...)
i w sumie nie kłamał zmarł na amen a potem zmartwychwstał, po prostu nie wspominał o tym drugim

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A Ty jak rozumiem jesteś reżyserem serial, że taka pewność z Ciebie bije?
scenarzystą

Cytat:
Napisane przez panistrusia Pokaż wiadomość
Strasznie smutno było ogladać giganta wśród zombiaków...


Cytat:
Napisane przez AgiNieszka Pokaż wiadomość
Na 100% żyje, jest pokazane jak ucieka na "stały" mur. Oglądałam 2 razy ten odcinek, pierwszy raz jarając się i też mi to umknęło. Za drugim razem już bardziej zwracałam uwagę na szczegóły i widać tam w jednej scenie jak jest bezpieczny.
to jeszcze zobacz sobie w którym kierunku zawalił się mur i jak to się ma do bezpiecznej pozycji Tormunda
nie twierdzę, że on nie przeżyje ale jeżeli przeżyje to będzie równie sensowne co Bron wyciągający gościa w zbroi tonącego w jeziorze
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 21:55   #4425
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

eyo, trochę racji masz w tym. Ned jednak chyba bał się po prostu o życie Jona. Robert był nieobliczalny, Lyanna też to wiedziała. W książce było wspomniane, że Robert nie mrugnał nawet okiem, gdy zobaczył zamordowane dzieci Rhaegara. Ten sam los mógł podzielić Jon w każdym momencie za życia Roberta.
Jon sam wybrał Nocną Straż, uparł się i tyle. Nie wydaję mi się, by Ned go namawiał na to, może Jon zmieniłby zdanie, gdyby się dowiedział o swoich rodzicach prawdy. Ale wtedy Robert jeszcze żył, może Ned myślał, że tam Jon będzie najbardziej bezpieczny.
może po prostu Ned nie chciał ogóle mieszać się do walki o władze dla Jona, Ned wolał swoje Winterfell,. Poza tym pewnie przeczuwał, że wywoła w Westeros konflikt, jak ogłosi Jona prawowitym następcą tronu. Albo sam może nie chciał Targaryena na tronie, w końcu dziadek Jona zabił ojca i brata Neda.


a w ogóle to Bronn na króla najbardzij realistycznie podchodzący do życia człowiek no i jeszcze Davos Jon, Danka, Cersei.....nie dorastają im do pięt poza tym przynajmniej spełniło by sie marzenie Danki o zniszczeiu koła i u władzy byliby ludzie wywodzący się z prostego ludu Przemytnik i Najemnik....idealni politycy
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....

Edytowane przez Aliszcze
Czas edycji: 2017-08-31 o 21:58
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 22:30   #4426
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
eyo, trochę racji masz w tym. Ned jednak chyba bał się po prostu o życie Jona. Robert był nieobliczalny, Lyanna też to wiedziała. W książce było wspomniane, że Robert nie mrugnał nawet okiem, gdy zobaczył zamordowane dzieci Rhaegara. Ten sam los mógł podzielić Jon w każdym momencie za życia Roberta.
Jon sam wybrał Nocną Straż, uparł się i tyle. Nie wydaję mi się, by Ned go namawiał na to, może Jon zmieniłby zdanie, gdyby się dowiedział o swoich rodzicach prawdy. Ale wtedy Robert jeszcze żył, może Ned myślał, że tam Jon będzie najbardziej bezpieczny.
może po prostu Ned nie chciał ogóle mieszać się do walki o władze dla Jona, Ned wolał swoje Winterfell,. Poza tym pewnie przeczuwał, że wywoła w Westeros konflikt, jak ogłosi Jona prawowitym następcą tronu. Albo sam może nie chciał Targaryena na tronie, w końcu dziadek Jona zabił ojca i brata Neda.


a w ogóle to Bronn na króla najbardzij realistycznie podchodzący do życia człowiek no i jeszcze Davos Jon, Danka, Cersei.....nie dorastają im do pięt poza tym przynajmniej spełniło by sie marzenie Danki o zniszczeiu koła i u władzy byliby ludzie wywodzący się z prostego ludu Przemytnik i Najemnik....idealni politycy
ja uważam, że masz wiele racji w sprawie obaw Neda natomiast no mógł mu chociaż powiedzieć - ja rozumiem, że chciał żeby chłopak był bezpieczny ale jednak jakby nie było kumplował się z gościem, który zabił Jonowi ojca

jak dla mnie, nawet jeżeli nie miał ochoty pomagać Jonowi w zdobyciu tronu, to mógł jednak mu zostawić możliwość decyzji o tym czy on w ogóle chce o ten tron walczyć jakby Jon chciał to mógłby się z tą widzą udać na mur a jakby nie chciał to mógłby być jak ta Danka zbierająca armię i szykująca się do podbicia tronu, zresztą - mógłby się nawet z Danką od razu spiknąć w tym temacie

inna sprawa natomiast, że moim zdaniem gdyby powiedział o tym od razu to też mogłoby się to wszystko inaczej potoczyć - wtedy konflikt jeszcze trwał, gdyby on wyjawił, że ten konflikt jest oparty o kłamstwo to kto wie jak potoczyłyby się sprawy

najlepsze to by było jakby się jednak ten Stannis objawił jak już się wszyscy pozabijają i zajął tron
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:20   #4427
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ja uważam, że masz wiele racji w sprawie obaw Neda natomiast no mógł mu chociaż powiedzieć - ja rozumiem, że chciał żeby chłopak był bezpieczny ale jednak jakby nie było kumplował się z gościem, który zabił Jonowi ojca

jak dla mnie, nawet jeżeli nie miał ochoty pomagać Jonowi w zdobyciu tronu, to mógł jednak mu zostawić możliwość decyzji o tym czy on w ogóle chce o ten tron walczyć jakby Jon chciał to mógłby się z tą widzą udać na mur a jakby nie chciał to mógłby być jak ta Danka zbierająca armię i szykująca się do podbicia tronu, zresztą - mógłby się nawet z Danką od razu spiknąć w tym temacie

inna sprawa natomiast, że moim zdaniem gdyby powiedział o tym od razu to też mogłoby się to wszystko inaczej potoczyć - wtedy konflikt jeszcze trwał, gdyby on wyjawił, że ten konflikt jest oparty o kłamstwo to kto wie jak potoczyłyby się sprawy

najlepsze to by było jakby się jednak ten Stannis objawił jak już się wszyscy pozabijają i zajął tron
No ale co Ned miał zrobić. Ej, słuchajcie, to jest syn Ryśka i mojej siostry, nie mam na to żadnych dowodów, ale zapewniam was, że tak jest. No to teraz bijcie się z dzieciakiem o tron
Mówienie dziecku jest bez sensu - dziecko to dziecko, wypaple gdzieś podczas zabawy, wieść się poniesie, a potem po cichu dostanie kose pod żebro.
No i w ogóle Jon jako ewentualny pretendent do tronu tak naprawdę nie ma żadnych dowodów, zresztą Danka to jego ciotka, więc w ogóle jest w kolejce do tronu pierwsza. A on co może powiedzieć? Jestem królem, nie mam na to dowodów, ale mój przyszywany brat, który ma delirki twierdzi, ze to widział



A w ogóle dziwi mnie to co piszecie o Lenie i Pedro, bo google milczą na temat ich związku, a tym bardziej zaręczyn Jedyne co to plotki, bo olaboga ludzie widzieli ich razem ;D
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:23   #4428
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez mirabelka31 Pokaż wiadomość
Qyburn to w ogóle trochę kolejny nie do końca wykorzystany potencjał. Koleś jest super inteligentny, jeden z większych umysłów w Westeros, a tak trochę go olewają póki co. Ale jego reakcja na rękę też mi się podobała Mam nadzieję, że odegra jeszcze jakąś większą rolę.

Po tym co zrobili z Varysem nic mnie juz nie zdziwi...ale szkoda wielka, bo obie postacie byly bardzo interesujace. Oby rola Qyburna nie zakonczyla sie tylko tym, ze Arya wezmie sobie jego twarz, zeby dostac sie do Cersei...


Cytat:
Napisane przez mirabelka31 Pokaż wiadomość
O nie, Lena nie jest z Pedro? A taka ładna z nich para była...

Wydawali sie do siebie naprawde fajnie pasowac


Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
ogólnie stwierdziłam, że jestem za Starkami, obojętne kto będzie na tronie, grunt, by Starki dobrze na tym wyszli

Ja tez. Moze nie az tak za Jonem, ale za dziewczynami jestem bardzo Tak sobie mysle, ze obojetnie jak patetycznie to zabrzmi to obie naprawde zasluzyly na bycie szczesliwym. Oczywiscie dla kazdej szczescie znaczy pewnie cos innego...

I tak mi sie wydaje, ze losy dzieci Starkow to taki przyklad jak dziedzictwo ich ojca, ktory umarl juz jaki czas temu, wplywa na nich. Wartosci, jakie im przekazal sa wciaz mocno zywe i czesto sami o tym mowia. Ich ojciec mimo ze umarl i wiekszosc ma go za naiwniaka naprawde zyje w swoich dzieciach (a nawet nie-dzieciach jak jon i Theon) - to pasuje do Martina.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
refleksja mnie naszła - co niby honorowy Ned Stark zamierzał zrobić z Jonem, gdyby żył z ostatniego odcinka wiemy, że siostra mu na łożu śmierci wyznała imię i nazwisko syna wiec na dobrą sprawę potwierdziła, że to nie bękart a dziecko z legalnego związku (bo mam nazwisko)... czyli co, Ned cały czas wiedział, że Jon jest dziedzicem tronu ale radośnie wspierał Roberta, która siedział na tym tronie w zasadzie bezprawnie? jednocześnie też przyglądał się jak (według oficjalnej wersji) Robert narobił sobie własnych dziedziców?

fajny ten Ned, naprawdę - niby dobrze traktowali Jona w Winterfell ale jednak stosunek Lady Stark do niego był jasny, jego miejsce też był klarowane zwłaszcza przy okazji większych imprez no i ostatecznie poczucie bycia odrzuconym bękartem doprowadziło go do decyzji o udaniu się na Mur co jednoznacznie oznaczało, że - w normalnym trybie - królem już nie zostanie

naprawdę dla Neda, obiecał zaopiekować się synem Lyanny i cudownie mu to wyszło...
Tez mam takie wrazenie, ze nie o takie zaopiekowanie sie chodzilo Lyannie
Ale podejrzewam, ze Ned znajac Roberta i jego manie + furie wzgledem Targaryenow stwierdzil, ze najwazniejsze jest utrzymanie Jona przy zyciu, reszta przyjdzie pozniej. On chcial Jonowi powiedziec, ale dopiero kiedy ten bedzie wystarczajaco dorosly, zeby albo probowac walczyc o swoje albo...wiac...
Jon bylby w smiertelnym niebezpieczenstwie od pierwszej sekundy, w ktorej jego pochodzenie wyszloby na jaw.

Ale skoro Ned mial takiego fisia na punkcie prawowitego zasiadania na tronie to jednak powinien dazyc do tego, zeby ten, ktorego prawo jest najmocniejsze jednak na tym tronie siedzial a chociaz wiedzial, ze mu sie to nalezy...

A Jona mi troche zal, bo zycie w Winterfell nie bylo zbyt fajne - byl bekartem, Catelyn otwarcie okazywala mu niechec, jakby jego wina byly przewinienia jego ojca ...nie dziwie sie, ze zwial na Mur...



Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
nie twierdzę, że on nie przeżyje ale jeżeli przeżyje to będzie równie sensowne co Bron wyciągający gościa w zbroi tonącego w jeziorze

Sensowne jak to, ze Jona stojacego naprzeciwko szarzujacej na niego konnicy jednak ta konnica nie rozjechala, ze Rickon, po ktorym jednak te konie przejechaly a reszta piechoty przebiegla wyglada jakby zmarl we wlasnym lozku a Ramsey po 23 ciosach w twarz wyglada jakby tylko wpadl na drzwi i zlamal nos, ze Nocny Krol majac przed nosem siedzacego smoka z cala banda bohaterow na plecach rzuca oszczepem w tego lecacego w cholere wysoko...itd.itp. Takze by sie zgadzalo, czekam na dalsza walke Tormunda z nieumarlymi...


Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
może po prostu Ned nie chciał ogóle mieszać się do walki o władze dla Jona, Ned wolał swoje Winterfell,.

W tym Jon jest podobny do Neda. Zauwazylyscie jego reakcje na to, kiedy Tyrion powiedzial mu, ze w KingsLanding zyje ok.milion ludzi. Jakos nie widze Jona przeprowadzajacego sie tam, zeba zasiasc na Zelaznym Tronie...


Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
najlepsze to by było jakby się jednak ten Stannis objawił jak już się wszyscy pozabijają i zajął tron


Jakby nie patrzec nikt nie widzial smierci Stannisa


__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2017-09-01 o 08:27
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:26   #4429
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
No ale co Ned miał zrobić. Ej, słuchajcie, to jest syn Ryśka i mojej siostry, nie mam na to żadnych dowodów, ale zapewniam was, że tak jest. No to teraz bijcie się z dzieciakiem o tron
Mówienie dziecku jest bez sensu - dziecko to dziecko, wypaple gdzieś podczas zabawy, wieść się poniesie, a potem po cichu dostanie kose pod żebro.
No i w ogóle Jon jako ewentualny pretendent do tronu tak naprawdę nie ma żadnych dowodów, zresztą Danka to jego ciotka, więc w ogóle jest w kolejce do tronu pierwsza. A on co może powiedzieć? Jestem królem, nie mam na to dowodów, ale mój przyszywany brat, który ma delirki twierdzi, ze to widział



A w ogóle dziwi mnie to co piszecie o Lenie i Pedro, bo google milczą na temat ich związku, a tym bardziej zaręczyn Jedyne co to plotki, bo olaboga ludzie widzieli ich razem ;D
Nie wiem, jakie szczegółowe regulacje dziedziczenia tronu obowiązują w Westeros, ale zwykle to najstarszy syn najstarszego syna miał pierwszeństwo. Czyli np król umiera, to władzę przejmuje jego syn, a nie brat (może jedynie być regentem, jeśli owy syn jest niepełnoletni). A kobiety to w ogóle często miały prawo do tronu dopiero jak wszyscy mężczyźni z rodu wymarli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 08:35   #4430
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Gra o tron

No wlasnie tak zazwyczaj jest, np.dzieci Williama na dworze brytyjskim sa wyzej w kolejce do tronu niz sam Harry. Pamietam, ze strasznie mnie to zdziwilo.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:41   #4431
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Gra o tron

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;76790341]Nie wiem, jakie szczegółowe regulacje dziedziczenia tronu obowiązują w Westeros, ale zwykle to najstarszy syn najstarszego syna miał pierwszeństwo. Czyli np król umiera, to władzę przejmuje jego syn, a nie brat (może jedynie być regentem, jeśli owy syn jest niepełnoletni). A kobiety to w ogóle często miały prawo do tronu dopiero jak wszyscy mężczyźni z rodu wymarli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No może i tak, ja na to spojrzałam tak, że wśród rodzeństwa Danki to ostała się tylko ona, a Jon to w sumie dzieciak ;D
Ale w sumie racja.

Tak czy inaczej, jego chyba tron szczególnie nie podnieca, więc w sumie nie ma problemu na tej linii, nie sądzę, żeby nagle mu się odmieniło jak się dowie, że robi szuru buru z ciotką
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:01   #4432
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

W ramach ciekawostki zapodaję ten post z wiekiem ważniejszych postaci w serialu i książkach na początku serii: https://www.reddit.com/r/asoiaf/comm...haracter_ages/

W książkach jakoś mi umknęło, że Tyrion ma 24 lata

Cytat:
robi szuru buru z ciotką


Ja tam się nie dziwię temu, co Ned zrobił, to było jedyne logiczne rozwiązanie i myślę, że Lyannie chodziło przede wszystkim o to, żeby Jon w ogóle przeżył, a nie żeby w przyszłości płaszczył zad na tronie. Że tak zacytuję:

Cytat:
może po prostu Ned nie chciał ogóle mieszać się do walki o władze dla Jona, Ned wolał swoje Winterfell,. Poza tym pewnie przeczuwał, że wywoła w Westeros konflikt, jak ogłosi Jona prawowitym następcą tronu.
Zdecydował się nikomu nie mówić i dobrze, gdyby powiedział Cat to prędzej czy później Baelish pewnie też by się o tym dowiedział i dopiero byłaby afera. Nie mówiąc nikomu Ned miał pewność, że nikt niepożądany się o tym nie dowie (zakładając, że Howland Reed też się nie chwalił).

Cytat:
I tak mi sie wydaje, ze losy dzieci Starkow to taki przyklad jak dziedzictwo ich ojca, ktory umarl juz jaki czas temu, wplywa na nich. Wartosci, jakie im przekazal sa wciaz mocno zywe i czesto sami o tym mowia. Ich ojciec mimo ze umarl i wiekszosc ma go za naiwniaka naprawde zyje w swoich dzieciach (a nawet nie-dzieciach jak jon i Theon) - to pasuje do Martina.
Bardzo mi się podoba ten wątek
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 14:10   #4433
AgiNieszka
Przyczajenie
 
Avatar AgiNieszka
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 12
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

to jeszcze zobacz sobie w którym kierunku zawalił się mur i jak to się ma do bezpiecznej pozycji Tormunda
nie twierdzę, że on nie przeżyje ale jeżeli przeżyje to będzie równie sensowne co Bron wyciągający gościa w zbroi tonącego w jeziorze
Mur zawalił częściowo na lądzie + ta końcówka w zatoce. A Tormund i Beric uciekli w przeciwnym kierunku.
Ale nie będę się spierać, bo potem zobaczę go w szeregach trupów i będzie mi przykro.
Poza tym nie mógł zginąć, bo ja tak czekam na jego epickie starcie z Jaime hehe
AgiNieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 14:14   #4434
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Gra o tron

Wg mnie nie widać nigdzie, w którą stronę uciekał Tormund
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 14:30   #4435
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Gra o tron

Tak odnosząc się do tego jakim ojcem wobec Jona był Ned to nie zgadzam się z opcją, że mimo posiadanej wiedzy mógł zrobić cokolwiek innego.
Myślę, że nigdy nie ujawnił prawdziwego pochodzenia Jona z tego powodu, żeby nie zagrozić jego życiu. Nie pamiętam na ile to było w serialu, ale w książkach wspominając tamte czasy jest mowa o tym, że Lyanna miałabyć bodajże przeznaczona Robertowi a cała właśnie rebelia wybuchła bo została porwana przez Targaryena. Dzisiaj wiemy, że faktycznie to nie było porwanie a miłość?!

Wydaje mi się, że Ned bał się po prostu, że gdyby cała prawda wyszła na jaw to raz okazałoby się, że cała rebelia była oparta na kłamstwie a dwa, że to mogłoby skłócić Neda z Robertem. A tak jako bękart Neda mógł sobie spokojnie żyć. Dziwi mnie tylko, że Ned nigdy nie powiedział żonie prawdy.
__________________
"Long live the pioneers
Rebels and mutineers
Go forth and have no fear
Come close and lend an ear"
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 14:48   #4436
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Gdyby mial pewnosc absolutna, ze Cat nikomu nie powie, to dopuscilby ja do sekretu, ale zawsze byla opcja, ze ona cos komus chlapnie, wiec wolal nie ryzykowac. I pewnie slusznie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 14:56   #4437
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;76804226]Gdyby mial pewnosc absolutna, ze Cat nikomu nie powie, to dopuscilby ja do sekretu, ale zawsze byla opcja, ze ona cos komus chlapnie, wiec wolal nie ryzykowac. I pewnie slusznie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Jej nienawiść do Jona sprawiała, że to kłamstwo było wiarygodne. Gdyby wiedziała, że jest synem Lyanny to by jej go było żal, może znalazłaby dla niego ciepłe uczucia, zastąpiła matkę? W byciu wredną piczą, która mści się na dziecku za zdradę męża była doskonała
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 16:33   #4438
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Jej nienawiść do Jona sprawiała, że to kłamstwo było wiarygodne. Gdyby wiedziała, że jest synem Lyanny to by jej go było żal, może znalazłaby dla niego ciepłe uczucia, zastąpiła matkę? W byciu wredną piczą, która mści się na dziecku za zdradę męża była doskonała
zgadzam się. Poza tym Ned nie znał swojej żony tak naprawdę. Wpierw była zaręczona z jego bratem, kiedy brat zginał to Ned musiał wziąć z nią ślub, wcześniej chyba jej nawet nie znał osobiście. A jak wzięli ślub to od razu rozpoczęła się rebelia i na wiele miesięcy zniknął by walczyć u boku Roberta. Także jak wrócił z niemowlakiem po wojnie to nie dziwię się, że nie ufał żonie, bo znał ją pewnie zaledwie kilka dni a gdy już z czasem się poznali i miłość się pojawiła między nimi, to mogłoby być podejrzane, że Catlyn zmieniła nagle stosunek do Jona i stała się czułą matką dla niego. Dla otoczenia mogłoby być to dziwne.

co do sukcesji.... Jon jest przed Danką jeśli chodzi o tron.


Ned chyba był jedynym normalnym ojcem wśród tych wszystkich ojców z wyższych sfer. Bo trudno nazwać przykładnym ojcem Tywina czy Roberta
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 17:09   #4439
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Ojciec Brienne wydawał mi się bardzo spoko
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 17:14   #4440
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Gra o tron

Dziwne że Robert narobił tyle dzieciaków a Cersei nie zaszła z nim ani razu no chyba że sobie jakoś radziła
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.