Mamy z maja 2022 - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-21, 13:09   #1801
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Ja badania ginekologicznego poza cytologią i pobraniem wymazu z szyjki tez nie miałam. Nawet się cieszę, bo to żadna przyjemność, a kiedyś właśnie czytałam, że się od tego odchodzi, bo nie ma sensu „grzebać” bez potrzeby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A no właśnie, o to chodzi Oczywiście co innego jeśli jest plamienie, krwawienie, skurcze itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 13:12   #1802
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A no właśnie, o to chodzi Oczywiście co innego jeśli jest plamienie, krwawienie, skurcze itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No dokładnie ale u mnie wszystko wzorcowo i na usg zawsze ok, wiec potrzeby nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 13:25   #1803
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja u gin prywatnej jeszcze nie miałam badania ginekologicznego (raz samą cytologię), na NFZ raz. Za to USG prywatnie mam co wizytę. Mi to odpowiada, wiem, że w rozwiniętych krajach też odchodzi się od częstego badania. Jeśli jednak ktoś ma inne oczekiwania, to najlepiej szukać dalej lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A no właśnie, o to chodzi Oczywiście co innego jeśli jest plamienie, krwawienie, skurcze itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No w sumie właśnie u mnie do tej pory były albo plemienia albo cytologia, to może po spieszyłam się z tym, że zawsze

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 13:41   #1804
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja ostatnio miałam badanie ginekologiczne, ale czuję że czasem spina mi brzuch. Lekarz potwierdził wzmożone napięcie macicy ale szyjka zamknięta, na poród przedwczesny nic nie wskazuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 13:43   #1805
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja się cieszę że dzis mam jogę, trochę się zrelaksuje Sama tak głęboko wejść nie umiem w stan relaksu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 16:01   #1806
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Ja ostatnio miałam badanie ginekologiczne, ale czuję że czasem spina mi brzuch. Lekarz potwierdził wzmożone napięcie macicy ale szyjka zamknięta, na poród przedwczesny nic nie wskazuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też się spina... Biorę magnez, wzięłam 2 x No- spę do tej pory, a resztę cóż, w domu nic, poza leżeniem, nie można zrobić. Jednak najbardziej mi doskwierają bóle związane z rozciąganiem więzadeł, na to nic nie pomaga.
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja się cieszę że dzis mam jogę, trochę się zrelaksuje Sama tak głęboko wejść nie umiem w stan relaksu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Super, baw się dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2021-12-21 o 16:03
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 17:09   #1807
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja już po połówkowych. Wszystko ok, będzie chłopak, 2 tygodnie większy niż wg miesiączki buźki nie chciał pokazać więc nie mam ładnego zdjęcia. Mam przyjść drugi raz to zobaczymy czy się uda zrobić portrecik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-21, 17:33   #1808
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja to ostatnio jak kaszlnęłam to myślałam że mi coś z boku rozerwało... To te więzadła mogły być?


Polecam wszystkim jak macie możliwość zapisać się na taka jogę dla kobiet w ciąży, o ile nie ma przeciwskazan. Szkoda, że takie czasy, że u nas online, ale prowadząca współpracuje ze szpitalem, dużo ćwiczymy oddechów, pozycji wertykalnych, czyta nam listy poporodowe. Można się dobrze nastawić Koryguje nas na kamerkach. wiadomo raczej to nie jest to samo co stacjonarnie, ale zawsze jakaś korekta.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2021-12-21 o 17:35
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 18:11   #1809
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Ja już po połówkowych. Wszystko ok, będzie chłopak, 2 tygodnie większy niż wg miesiączki buźki nie chciał pokazać więc nie mam ładnego zdjęcia. Mam przyjść drugi raz to zobaczymy czy się uda zrobić portrecik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja to ostatnio jak kaszlnęłam to myślałam że mi coś z boku rozerwało... To te więzadła mogły być?


Polecam wszystkim jak macie możliwość zapisać się na taka jogę dla kobiet w ciąży, o ile nie ma przeciwskazan. Szkoda, że takie czasy, że u nas online, ale prowadząca współpracuje ze szpitalem, dużo ćwiczymy oddechów, pozycji wertykalnych, czyta nam listy poporodowe. Można się dobrze nastawić Koryguje nas na kamerkach. wiadomo raczej to nie jest to samo co stacjonarnie, ale zawsze jakaś korekta.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Mogły to być więzadła. U mnie to stały ból w podbrzuszu, może być po lewej i prawej stronie. Nasila się przy zmianach pozycji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 18:52   #1810
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Mamy z maja 2022

Mój gin mnie zawsze bada na fotelu i USG co miesiąc, jak byłam wtedy gdy mnie brzuch bolał to też zrobiła USG ale tylko zobaczyła czy serduszko bije.
Jedyne co zauważyłam wlansie ostatnio to, najpierw robiła papierologie i mi w karcie ciąży wpisała tętno dziecka 147a byłam dopiero przed badaniem, więc sobie strzeliła i tak wpisała, nigdy wcześniej nie zauważyłam aby tak robiła i nie wiem dlaczego tak zrobiła w sumie.

U nad ruchy już coraz lepsze, z każdym tygodniem coraz mocniejsze. Nie długo zaczynamy 6 miesiąc, a od 6 chyba udaje się dzieci uratować gdzieś kiedyś tak słyszałam, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 19:02   #1811
caprisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 125
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja to mam ogromny problem z tymi miesiącami... Od którego tygodnia liczy się 6 miesiąc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
caprisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-21, 19:20   #1812
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez caprisek Pokaż wiadomość
Ja to mam ogromny problem z tymi miesiącami... Od którego tygodnia liczy się 6 miesiąc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od 21

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 19:21   #1813
m_adzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 144
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja się cieszę że dzis mam jogę, trochę się zrelaksuje Sama tak głęboko wejść nie umiem w stan relaksu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Zazdroszczę też bym poszła na jogę szczególnie, że plecy mnie zaczynają boleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
m_adzikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 20:07   #1814
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja jestem po połówkowych. Z bobasem wszystko dobrze, chłop rośnie. U mnie nadal CRP niepokojąco wysokie, mam zlecone dodatkowe badania, które mogą wskazać skąd ten stan zapalny. Trochę się zmartwiłam tym. Dodatkowo od ostatniej wizyty miałam kontrolować 3xdziennie ciśnienie, bo na ostatniej wizycie było bardzo wysokie no i nic się nie poprawiło przez te 3 tygodnie. Przepisał mi dopegyt i zaczęło wisieć nade mną widmo cesarki 🥴
Ale najważniejsze, że młodzież w brzuchu ma się dobrze i ładnie sobie fika. Nawet nam pomachał parę razy i w miarę ładne zdjęcie 3D się udało zrobić.

Co do wątku o lekarzach to ja prowadziłam pierwszą ciążę na NFZ i powiedziałam sobie, że to będzie pierwszy i ostatni raz. USG i badania jakiekolwiek miałam TYLKO RAZ przez całą ciążę. Wszelkie zgłaszane niepokojące mnie dolegliwości były zlewane. Raz w 28 tygodniu poszłam do niego, bo bardzo spinał mi się brzuch i czułam mocne skurcze to mi powiedział, że się pewnie czereśni najadłam, bo teraz sezon 🤦♀️ tą ciążę prowadzę prywatnie i nawet nie myślałam, że mogę o wizycie u lekarza powiedzieć, że to luksus. Badania z krwi i moczu na każdą wizytę, badanie ginekologiczne i USG też. Mogę pytać i zawsze dostaję odpowiedź, jeżeli mnie coś martwi to dla pewności jestem dodatkowo badana. Dla mnie niebo a ziemia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez paula_ros
Czas edycji: 2021-12-21 o 20:09
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 20:45   #1815
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Roan Bloom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładny
Cytat:
Napisane przez m_adzikkk Pokaż wiadomość
Jejku co z tymi lekarzami ...
Moja lekarka na każdej wizycie robi USG i bada mnie na fotelu czy z szyjka jest ok. Mam do niej nr telefonu jakby się coś działo mam do niej dzwonić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też tak jest, ja ze swoim jestem w kontakcie na what's upie i telefonicznym :że
Cytat:
Napisane przez caprisek Pokaż wiadomość
Ja to mam ogromny problem z tymi miesiącami... Od którego tygodnia liczy się 6 miesiąc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to też tego nie ogarniam, ostatnio aplikacja mi pokazała że to 5 miesiąc ciąży. Aż musiałam policzyć, bo sobie pomyślałam że jak to już piąty? ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

A ile płacicie u siebie za wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 20:55   #1816
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja pierwszą ciążę prowadziłam prywatnie i byłam średnio zadowolona, niby badania, USG ale małomówna była moja lekarka trzeba było ciągnąć za język, a jak się źle czułam czy coś to od razu na szpital zawsze kazała jechać,.teraz prowadzę na NFZ i nie narzekam, bada mnie co wizytę, skierowania na badania mam więc jest okej. Zależy jaki lekarz moim zdaniem, jeżeli jest dobry z powołania, który z chęcią dba o pacjentki to się znajdzie albo na NFZ albo i prywatnie.


Dziewczyny myślicie, że nasze dzieciaki w brzuchu mogą mieć już czkawkę? Dzisiaj przez jakiś czas miałam takie pukanie w jednym miejscu właśnie jakby czkawkę miała moja mała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 20:56   #1817
caprisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 125
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Ładny U mnie też tak jest, ja ze swoim jestem w kontakcie na what's upie i telefonicznym :że Ja to też tego nie ogarniam, ostatnio aplikacja mi pokazała że to 5 miesiąc ciąży. Aż musiałam policzyć, bo sobie pomyślałam że jak to już piąty? ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

A ile płacicie u siebie za wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie bo są dwa rodzaje miesięcy w ciąży. Jednych jest 9 drugich jest 10.
Serio nie do ogarnięcia to dla mnie.
Już wiem po czym widać że któraś była już w ciąży.
Pyta o to który tydzień a nie o to który miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
caprisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 21:17   #1818
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

A to crp to trzeba badać w ciąży czy miałaś wskazania? Mi to chyba tylko w szpitalu badali.Trzymam kciuki żebyście szybko ustalili przyczyne.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

W spedycji często podają że towar dojedzie np. W 34 tygodniu roku. Świetnie, dzięki, wiem wszystko

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 21:29   #1819
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
A to crp to trzeba badać w ciąży czy miałaś wskazania? Mi to chyba tylko w szpitalu badali.Trzymam kciuki żebyście szybko ustalili przyczyne.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

W spedycji często podają że towar dojedzie np. W 34 tygodniu roku. Świetnie, dzięki, wiem wszystko

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Generalnie nie trzeba, ale to najprostszy sposób, żeby dowiedzieć się czy mamy jakiś stan zapalny. Ja dwa tygodnie temu rafiłam do szpitala z silnymi skurczami i tam wyszło podwyższone CRP i dlatego zaraz zaaplikowali mi antybiotyki. Powinno być już wszystko ok po antybiotykoterapii, ale CRP jest na jeszcze wyższym poziomie niż w szpitalu a to oznacza, że nadal mam jakąś infekcję. Mój gin powiedział, że być może to infekcja wewnątrzmaciczna, ale to trzeba właśnie dokładniejsze badania wykonać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To prawda, bo ja zanim byłam w ciąży to zawsze pytałam "który miesiąc?" a teraz to tylko o tydzień

Edytowane przez paula_ros
Czas edycji: 2021-12-21 o 21:35
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-21, 21:34   #1820
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Rozumiem.
Pytałam, bo już się zastanawialam, czy to lekarka moja coś przeoczyła

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 21:45   #1821
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Nie nie, u mnie tylko było ze wskazaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 22:21   #1822
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Paula, super, że wszystko dobrze po połówkowych Mam nadzieję, że uda się ustalić przyczynę podwyższonego CRP, a na ciśnienie też uważaj.

Dla mnie miesiące nie mają znaczenia, z resztą medycy w ogóle nie liczą miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 23:07   #1823
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Mnie ostatnio kolega pytał który to miesiąc, a ja odpowiedziałam yyyyyyy nie wiem w medycynie raczej się liczy tygodnie i lekarze liczą skończone tygodnie co jeszcze komplikuje sprawę

A co do tych wcześniaków to w 22 tygodniu jest granica przeżywalności po za organizmem matki, wcześniej dzieci nie mają szans ️ od 22 do 27 tygodnia są skrajne wcześniaki, potem następny etap to jest chyba 32 tydzień no i 37 tydzień to dzieci donoszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 23:19   #1824
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Paula, super, że wszystko dobrze po połówkowych Mam nadzieję, że uda się ustalić przyczynę podwyższonego CRP, a na ciśnienie też uważaj.

Dla mnie miesiące nie mają znaczenia, z resztą medycy w ogóle nie liczą miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, bo taki stan zapalny to też niebezpieczny jest dla malucha i bardzo się martwię 🥺 ciśnienie mam nadzieję, że się unormuje wraz z braniem leku. W pierwszej ciąży nie było z tym problemu, poza ciążą zawsze książkowe wyniki, a tu taka niespodzianka...
Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio kolega pytał który to miesiąc, a ja odpowiedziałam yyyyyyy nie wiem w medycynie raczej się liczy tygodnie i lekarze liczą skończone tygodnie co jeszcze komplikuje sprawę

A co do tych wcześniaków to w 22 tygodniu jest granica przeżywalności po za organizmem matki, wcześniej dzieci nie mają szans ️ od 22 do 27 tygodnia są skrajne wcześniaki, potem następny etap to jest chyba 32 tydzień no i 37 tydzień to dzieci donoszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak, lekarze też inaczej. Naprawdę ktoś kto ma styczność z tym pierwszy raz to może się pogubić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 06:16   #1825
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez paula_ros Pokaż wiadomość
Ja też, bo taki stan zapalny to też niebezpieczny jest dla malucha i bardzo się martwię ciśnienie mam nadzieję, że się unormuje wraz z braniem leku. W pierwszej ciąży nie było z tym problemu, poza ciążą zawsze książkowe wyniki, a tu taka niespodzianka...Taaak, lekarze też inaczej. Naprawdę ktoś kto ma styczność z tym pierwszy raz to może się pogubić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam mocno kciuki!

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 07:50   #1826
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Trzymam mocno kciuki!

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Dzięki

Idziemy z młodym do lekarza. Całą noc gorączkował i ciężko było, żeby mu zbić. Pewnie skończy na antybiotyku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 09:01   #1827
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Mamy z maja 2022

Może to jednodniowe i mu minie.

Dziewczyny czy wy macie dużą ilość śluzu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 09:39   #1828
tojaan
Raczkowanie
 
Avatar tojaan
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 53
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Może to jednodniowe i mu minie.

Dziewczyny czy wy macie dużą ilość śluzu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam bardzo dużo śluzu takiego rzadkiego, jest bezwonny i ma białawy kolor


Witam się z pozytywnym testem covid :-( same problemy ostatnio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tojaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:06   #1829
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mamy z maja 2022

Dawno nie pisałam. U nas przygotowania do remontu, bo zaczynamy 3 stycznia, więc choinki w tym roku nie kupiliśmy. Na razie wyrzuciliśmy meble z salonu, po świętach wyniesiemy na strych meble z salonu i wyrzucimy kanapę. Panele i gres już wybrane. Będę musiała wynieść się na tydzień z domu, bo będzie parkiet zrywany, a był klejony na subit jakieś 70 lat temu. Robiłam kolejne TSH i ft4. Na szczęście dostaje skierowanie od rodzinnego i nie muszę płacić (taka ze mnie Grażyna ) Zaczynałam od euthyrox 25, TSH spadło z 3,2 na 2,3 potem było 50 i po miesiącu było 2,6, więc dostałam euthyrox 75. 28.12 mam połówkowe i okaże się, czy potwierdzą, że będzie Hania czy może jednak Helmut 🤣 i trzeba będzie kupić hełm Oczywiście żartuję z tym imieniem. Dzisiaj jest 20+2 tydzień ciąży i od tamtego tygodnia czuję jakieś delikatne ruchy. Jeszcze mieszczę się w moje jeansy gumowane, ale z tydzień i będę je zamieniać na leginsy. Muszę rozejrzeć się za jeansami ciążowymi, ale wysoka jestem i może być ciężko.

Z przygotowań do świąt, to bigos na już zrobiony, dwa czterolitrowe garnki. Mąż swój doprawiał po swojemu, bo lubi pikantne, mój jest bardziej słodki. Część włożyłam w słoiki i tyndalizuję żeby dłużej postał. Jutro będziemy robić sernik krówkowy, rybę po grecku, śledzie, a w wigilię dorsza, barszcz. Sałatkę i uszka ma przynieść teściowa. Pierogi też już gotowe. Wczoraj byliśmy z kotem u weterynarza, bo zauważyłam przedwczoraj, że ma problem z wskoczeniem na meble i odciąża tylną łapkę. Po obmacaniu stwierdziłam, że ma problem z kocią piętą, jak to nazwałam. Dostała zastrzyk p/bólowy, p/zapalny i 4 dawki leku w syropie do domu. Okazało się, że po roku ma znowu kamień i po nowym roku pójdziemy na usunięcie. Rok temu musieli jej przez to wyrwać kilka zębów, bo zrobił się stan zapalny dziąseł, zęby zaczęły się ruszać i śmierdziało jej z pyszczka. Ma dopiero 7 lat, więc jeszcze trochę pociągnie i trzeba zadbać żeby miała czym gryźć jedzenie i pańciów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Wiecie co takie wizyty jak moja to szkoda czasu. Tylko na fotel kazał usiąść żeby zobaczyć szyjkę czy ok. Wspomniałam o usg, ze zrobiło mi się słabo itp to zero reakcji. Przepisał mi tylko tardyferon i za miesiąc zobaczymy czy są efekty. Dobrze, ze połówkowe zaraz, bo tutaj to się usg nie doczekam. Prywatnie tez się muszę ma styczeń umówić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój USG robi, ale sprzęt kiepski i tylko patrzy czy serduszko bije. Mówi, że to nie jest USG położnicze i rzeczywiście dużo gorszy obraz niż na badaniach w poradni prenatalnej. Dziwne, bo to uniwersyteckie centrum medycyny rodzinnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Może to jednodniowe i mu minie.

Dziewczyny czy wy macie dużą ilość śluzu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, sporo mam. Ostatnio jak chodziłam po domu tylko w szlafroku, bez bielizny to musiałam gatki założyć, bo poczułam, jak mi coś po nodze leci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2021-12-22 o 10:08
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:28   #1830
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Mamy z maja 2022

Uff dobrze, że wszyscy tak mają więc to normalne.
Ja dzisiaj się wkoncu wzięłam za łazienkę, sprzątam na raty oczywiście bo się szybko mecze. Pod tym wzgledem mnie wkurza ciąża, bo cokolwiek robię odrazu jestem zmęczona i muszę odpoczywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-18 10:17:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.