Goldwell Elumen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-05, 06:39   #1
emka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 74
GG do emka66

Goldwell Elumen


Witam!
Jestem z Białegostoku i mam problem z zakupem tej farbki. Nie ma w żadnej hurtowni dla fryzjerów. Od jakiegoś czasu pragnę uzyskać na włoskach różowo-fioletowy kolorek, testuję różne farby (ostatnio Farouk, Voila, Alfaparf), ale zawsze wychodzą z odcieniem rudo-czerwonym. Czytałam recenzje w KWC na temat tej farbki i chciałabym ją wypróbować, ponoć wychodzą super kolorki. Czy ktoś mi poda jakieś namiary gdzie mogę ją kupić, ewentualnie pomoże w zakupie, czy też poleci inną farbkę, łatwiej dostępną? Z góry bardzo dziekuję za pomoc.
emka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 18:30   #2
emka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 74
GG do emka66
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

Ponawiam prośbę, ponieważ nikt nie odpowiedział. Dzwoniłam do generalnego dystrybutora firmy Goldwell, akurat farby sprzedają tylko bezpośrednio do salonów fryzjerskich, nawet niemożna ich kupić w sklepach i hurtowniach dla fryzjerów. Może, któraś z Was stosuje te farbki w salonie i mogłaby mi sprzedać, a może macie znajomą fryzjerkę, zresztą nieważne skąd, ale jeśli ktoś może załatwić to będę bardzo wdzięczna. Tak się składa, że u mnie w mieście jest salon o nazwie "Goldwell", ale jak zadzwoniłam to powiedzieli, że stosują farby Welli i Loreala.
emka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 18:44   #3
angel.ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 259
GG do angel.ek
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

Faktycznie tą farbę można kupić tylko w sklepach fryzjerskich albo w salonach gdzie na niej pracują. Kiedyś sama chciałam nią ferbować włosy, ale moja fryzjerka odradziła mi ze względu na nienaturalny efekt tzn ponoć kolor jest tak lśniący i intensywny, że daje wrażenie peruki...i farbuję więc wellą ton- w ton. Masz szczęście we wt idę do fryzjera popytam się o cenę i czy mają ten kolor, z tego co wiem chcieli z niej zrezygnować.
p.s jestem ze Śląska
pozdrawiam
angel.ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 00:43   #4
emka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 74
GG do emka66
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

Dziękuję Ci Angelku, mam nadzieję, że jeżeli będzie możliwość zakupu tych farbek w tym salonie, to mi kupisz i wyślesz, mogę Ci przelać pieniądze z góry.
Spracyzuję dokładnie o jaki kolorek mi chodzi: chciałabym uzyskać kolor różowy wpadający w fiolet, coś jak bakłażan z firmy Marion (szamponetką uzyskiwałam ten kolorek, ale szybko się zmywa, farba w tym kolorze zupełnie inaczej barwi, wychodzi odcień rudawy). Wkleję kilka fotek ze stronki o tych farbach, przedstawiają one kolorek, który chcę uzyskać, trzecia fotka to nie w całości to o co mi chodzi, ale te pasemka, których jest najmniej są w tym kolorze.
Kolorek ten ma też Pani, w krótkim filmiku, który znajduje się tutaj: http://www.elumenhaircolor.com/elume.../downloads.php
kliknij na: elumen movie, aby otworzyć filmik.
Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć tą farbę, jeśli nie Ty to może ktos inny mi pomoże.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aura_big.jpg (20,6 KB, 180 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg elumen1.jpg (35,4 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg es2.jpg (55,1 KB, 129 załadowań)
emka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 16:39   #5
uvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

ile kosztuje taka farba? I fryzjerka normalnie mi ją sprzeda tak? Wole sama zafarbować, u fryzjerki to za duzu koszt jak dla mnie...
uvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 21:21   #6
Madziols
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Question fryzjerzy pracujący na Goldwell Elumen

Witam! Poszukuję pilnie zakładu fryzjerskiego w Krakowie, w którym mogłabym ufarbować włosy farbą Goldwell Elumen. Chodzi mi o kolor fioletowy, który nie zrobi się rudy po kilku myciach, tak jak inne fiolety Z góry dziękuję za podpowiedzi
Madziols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:29   #7
komandoskaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Exclamation Goldwell elumen

Witam mam problem z zakupieniem kosmetyku goldwella w moim miescie czy ktoras z was mogla by mi pomoc odnalesc te farby bo chcialam kupic ale nie mam gdzie
I moze jakas opinia na ich temat ??
komandoskaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 15:41   #8
cocacola21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

hej ja płaciłam 250 za sama koloryzacje plus balsam szampon i odzywka jakies 120 ale mozna zamowic z ebay
http://cgi.ebay.co.uk/Goldwell-2008-...1%7C240%3A1318
pozd
cocacola21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:48   #9
Issabel
Raczkowanie
 
Avatar Issabel
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 93
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

http://allegro.pl/search.php?string=...personal_rec=0

tu masz za 30-40zł.
Issabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 17:17   #10
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

Hej
Ja farbuje elumenem tak od 4 lat niesamowita jest , zapomniałam co to sa rozdwojone koncówki i wogóle bajka nad bajkami.
Nie sądzę zebyś sama dała radę ufarbować elumenem - po pierwsze inna metoda nakładani prosto z butelki ona jest żelowa i trzeba bardzo uważać żeby nie było kontaktu ze skórą (trudno usuwalne palmy) następnie cała heca z utrwalaniem co do minutki trzeba pilnować i odżwyka na koniec początkowo tez włosy jej sporo "pija" - dla mnie trzeba było 2,5 butli...... z czasem mniej wychodzi i w tej chwili to jest ok 3/4.
Ja mam swój kolorek ciemny brąz ale bardzo ciekawie wychodza inne "niebieski", pomarańcze, żywe czerwienie itp.
Nie sądzę zeby to był efekt peruki tylko niesamowice zdrowo wyglądajace włosy z super połyskiem Na Elumenik chodzę raz na 3 miesiące i koszt na włosy długie to 200 zł (śląsk) - warta ta farba wszystkich pieniędzy. : jupi:
natomiast te linki na allegro to pielegnacja dla włosów po elumenie :0 szampon jest świetny odżywka w sprayu super rewelacja, natomiast ta "tradycyjna" taka sobie
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 15:49   #11
maestro_waw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

Hejka,
nie wiem czy mogę polecić Ci sklep internetowy, ale skoro pytasz gdzie kupić to dopiszę do wątku dla potomnych Ja zaopartuję się w sklepie www.wszystkodowlosow.pl jestem z Warszawy i kupuję bezpośrednio w sklepie, ale moja koleżanka ze Słupska zaopartuje się przez internet. Ceny bardzo konkurencyjne w porównaniu z salonami! Mam nadzieję, że się komuś przyda
Pozdrawiam i Wesołych Świąt
maestro_waw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 11:27   #12
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
domowe farbowanie elumenem

Hej, chciałabym zacząć sobie farbować włoski w domu elumenem, bo troche szkoda mi kasy na fryzjera znalazłam już sklep internetowy z tymi farbami, mam tylko jeszcze pytanie... Jak to zrobić, jakiego oksydanta używać itp. Nigdy w domu sama nie farbowałam profesjonalnymi kosmetykami, dlatego proszę o radę tak "step by step" z góry dzięki! ;*
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 06:03   #13
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Widzę że nikt nie udzielił mi odpowiedzi... ale ja znalazłam na to odpowiedź w innym miejscu więc podzielę się z Wami może kiedyś się przyda.
Po pierwsze elumenu się nie rozcieńcza, tylko prosto z butli na włoski. najlepiej dokupić taki aplikator, mini grzebyk który instaluje się na butli i tę farbę wczesujemy. Poza tym ta farba ma tak że włosy chłoną jej troszkę więcej wiec jak normalnie na farbowanie potrzebujemy np 50ml farby to musimy liczyć się z tym że elumenu pojdzie nam więcej. Po całym zabegu dobrze jest umyć włosy szamponem z goldwella elumen lock w celu zamknięcia łusek aha i najważniejsze.... niestety tę farbę wyjątkowo trudno zmyć ze skóry więc trzeba bardzo uważać

Taki info znalazłam w necie. Jeśli macie jakieś inne to napiszczie Chyba jednak zdecyduje się na farbę topchic a nie elumen, bo niestety nie mogłam nigdzie dorwać wzornika kolorów a trochę boję się zaufać zdjęciu z kompa
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 17:11   #14
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Cytat:
Napisane przez elizaa Pokaż wiadomość
Widzę że nikt nie udzielił mi odpowiedzi... ale ja znalazłam na to odpowiedź w innym miejscu więc podzielę się z Wami może kiedyś się przyda.
Po pierwsze elumenu się nie rozcieńcza, tylko prosto z butli na włoski. najlepiej dokupić taki aplikator, mini grzebyk który instaluje się na butli i tę farbę wczesujemy. Poza tym ta farba ma tak że włosy chłoną jej troszkę więcej wiec jak normalnie na farbowanie potrzebujemy np 50ml farby to musimy liczyć się z tym że elumenu pojdzie nam więcej. Po całym zabegu dobrze jest umyć włosy szamponem z goldwella elumen lock w celu zamknięcia łusek aha i najważniejsze.... niestety tę farbę wyjątkowo trudno zmyć ze skóry więc trzeba bardzo uważać

Taki info znalazłam w necie. Jeśli macie jakieś inne to napiszczie Chyba jednak zdecyduje się na farbę topchic a nie elumen, bo niestety nie mogłam nigdzie dorwać wzornika kolorów a trochę boję się zaufać zdjęciu z kompa

Ja właśnie sobie tę farbkę kupiłam i czekam na dostawę. Jestem ciekawa czy ostatecznie jesteś zadowolona z wyniku farbowania i czy farba wysuszyła Ci włoski. Czy kolorki jasne tez się trudno zmywają? A jak ten połysk?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 14:45   #15
lagrena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

Hej
Mam prośbę, jeśli farbujesz sama włosy elumenem, to czy mogłabyś podać mi czas trzymania elumenu , a później utrwalacza na włosach?
Lagrena
lagrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 23:49   #16
Adduska
Przyczajenie
 
Avatar Adduska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jelenia Gora
Wiadomości: 15
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

osobiście też farbuje włosy elumenem farbe trzymam ok 20-30min a utrwalacz 5-10min i mi wystarczy
__________________
Adduśka
Adduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 15:55   #17
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: gdzie kupię farbę goldwell elumen - pomocy!!!

czy trzeba uzyć utrwalacza? porównywalnie do zwykłych farb, jak bardzo ta jest trwała? czy rozjaśnia? czy pokrywa inny refleks?
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 21:27   #18
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Elumen

Ostatnio dowiedziałam sie,że farba Goldwell Elumen ma mocne kolory,które wychodzą tak jak na palecie. Mam problem,praktycznie od dwóch lat nikt w goldwellu nie potrafi mi zrobić koloru jaki chcę. A mianowicie były różne kombinacje alpejskie. Czy któraś z Was używa tej farby i mogłaby mi doradzić, który kolor wybrać z tej palety,żeby wyszedł pożądany? Obecnie mam na włosach ciemny kolor miedziany-inaczej w tych salonach nie wychodziło,mimo strań fryzjerek. W Poznaniu nie znalazłam salonu,który robi tymi farbami. Chyba,że coś przeoczyłam.
Zaznaczam,że z natury jestem blondynką,ale po kilku latach farbowania na pewno mam mysi szary kolor.
Załączam poniżej linki do zdjęcia koloru jaki mam obecnie a kolorem jaki chciałabym uzyskać. Z góry dziękuję za rady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szkolenie nikona.jpg (43,0 KB, 222 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg płomienny rudy.jpg (57,1 KB, 241 załadowań)

Edytowane przez lissax
Czas edycji: 2011-01-01 o 21:51
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 13:18   #19
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Elumen

z tego co wiem elumena można na ebay kupić, możliwe że też na allegro, a jak nie to może sama sie farbuj? fryzjerskimi farbami, ja polecam hurtownie internetową pro-sprzęt, nie zawsze ale kupuje tam, są w miare fajne ceny, dużo farb tam masz też.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 23:06   #20
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Dot.: Elumen

Tak,tylko problem w tym,że nie wiem jaki kolor z palety wybrać,żeby wyszedł taki jak na zdjęciu. Jest kolor KK i RR może oba wymieszać? Jeden jest mocno miedziany a drugi czerwony. Na włosach mam ciemną miedź,i boje się,że wyjdzie mi powidło na głowie.Dlatego pytam się o radę.
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 13:58   #21
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Elumen

to chyba dobrym rozwiązaniem byłoby rozjaśnienie włosów najpierw, chociaz nie wiem nie farbowałem nigdy elumenem, może chwyci.

jak chcesz czerwono-rudy to weź dwa, jednak po samym miedzianym może wyjśc juz mocna pomarańcza z poblaskiem czerwieni, ale jak pisałem, nie używałem elumena więc nie wiem jak wychodzi


edit:
wklejam link sklepu gdzie znalazłem farbę elumen

http://www.progres-shop.pl/index.php...e-200-ml-farba

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-01-13 o 14:55
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:22   #22
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Witaj,a ja już zrobiłam tylko nie zastosowałam lock,ponieważ.... Chcę żeby kolor szybko się spłukał i żeby nałożyć go ponownie za tydzień. Głowe umyłam trzy razy,woda się barwi,ale kolor jest błyszczący i intensywny,taki jaki chciałam. Lecz... Nie wiem czy to efekt brania antybiotyku czy po prostu wcześniejsze farby były mocniejsze. Moje odrosty,blond odrosty nie złapały koloru ale reszta owszem. Dziwnie to wygląda,promienisty rudy z siwymi odrostami,bo taki jest przy blondzie kontrast. I muszę czekać,choć...Po farbowaniu nie odczuwasz zniszczonych włosów,są piękne i gładkie-nie musiałam nakładać odżywki,tak włosy odżyły.

Moja rada dla tych którzy pierwszy raz farbują.
Nie używajcie zestawu z grzebieniem,może to i wygodne,ale nie dojdzie do końca odrostów,zawsze nie dofarbowana część zostanie. Ja preferuję tradycyjnie-rękawiczki i nakładać rękoma ile się da-moje włosy nie miały efektu picia farby,użyłam nawet mniej niż tradycyjnie,może dlatego,że od lat farbowałam włosy goldwellem.
Druga rzecz-rzeczywiście pozostają ślady-ja zastosowałam ostrożnie kremu nivea,posmarowałam blisko włosów na 2 cm żeby nawet jesli farba wyleje się niechcąco na czoło to,żeby farba łatwiej zeszła.
Trzecia rzecz-myj włosy zaraz po farbowaniu w rękawiczkach-inaczej kolor będziesz miała na rękach przez trzy dni,szorując niemiłosiernie. Ja zastosowałam rękawiczki ale że chciałam sobie palcem cos poprawić, to mam do tej pory na ręce ślady.

Co jest fajne w tej farbie to kolor,konsystencja żelu,nie spływa w trakcie noszenia na głowie i jest niezwykle delikatna dla włosów.
Zastosuje raz jeszcze,bo te odrosty są tragiczne i dodam swoją opinię,czy ta farba jest dla kazdego,bo skoro farba nie pokryła odrostów to będę skazana na medłe kolory i mocniejszą farbę lub najpierw koloryzacja odrostów potem elumen.
Dam jeszcze znać jak poszło mi drugie farbowanie elumenem.
Trzymajcie się,powodzenia.
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:08   #23
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Witajcie,właśnie wróciłam od fryzjera i co mi powiedział. Otóż,jeśli pojawią się odrosty trzeba je najpierw utlenić,ponieważ elumen nie łapie odrostów. Także w moim przypadku najpierw na 10-15 minut odrosty zrobić farbą KK,tą którą wcześniej robiłam-tak,by nie było widać zbyt dużej różnicy w odrostach do całości,zmyć,potem na wysuszone włosy nałożyć elumen najpierw na odrosty potem na całość. Mam nadzieję,że ta informacja się Wam przydała.
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:56   #24
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Cytat:
Napisane przez lissax Pokaż wiadomość
Witajcie,właśnie wróciłam od fryzjera i co mi powiedział. Otóż,jeśli pojawią się odrosty trzeba je najpierw utlenić,ponieważ elumen nie łapie odrostów. Także w moim przypadku najpierw na 10-15 minut odrosty zrobić farbą KK,tą którą wcześniej robiłam-tak,by nie było widać zbyt dużej różnicy w odrostach do całości,zmyć,potem na wysuszone włosy nałożyć elumen najpierw na odrosty potem na całość. Mam nadzieję,że ta informacja się Wam przydała.
To to się mija z celem,bo dwa razy kładzie sie chemię na włosy. To już lepiej raz farbę położyć, która złapie odrost i juz.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 20:47   #25
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Oczywiście,że się mija z celem,ale Elumen niestety nie łapie odrostów, jest jedyną farbą,która daje takie kolory jakie ja chcę-więc innego wyjścia nie ma. Trzy lata szukałam takiego koloru a fryzjerki z goldwella niestety nie potrafiły na moich włosach tak jaskrawego pięknego odcienia rudości zrobić,próbowałam wcześniej loreala i inne markowe firmy. Ten sposób to jedyny na upragniony kolor,i nawet jeśli miałabym robić tym sposobem,to będę to robić. Zachodu jest warto,bo efekt piorunujący i zadowolenie właścicielki również. A to najważniejsze.
Pozdrawiam.
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 17:11   #26
lalochacky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: domowe farbowanie elumenem

lissax a jakim kolorem robiłaś?
lalochacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 21:57   #27
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Cytat:
Napisane przez lissax Pokaż wiadomość
Oczywiście,że się mija z celem,ale Elumen niestety nie łapie odrostów, jest jedyną farbą,która daje takie kolory jakie ja chcę-więc innego wyjścia nie ma. Trzy lata szukałam takiego koloru a fryzjerki z goldwella niestety nie potrafiły na moich włosach tak jaskrawego pięknego odcienia rudości zrobić,próbowałam wcześniej loreala i inne markowe firmy. Ten sposób to jedyny na upragniony kolor,i nawet jeśli miałabym robić tym sposobem,to będę to robić. Zachodu jest warto,bo efekt piorunujący i zadowolenie właścicielki również. A to najważniejsze.
Pozdrawiam.
to moze nałóż byle jaką farbkę na odrosty blond i ona Ci rozjaśni lekko i wtedy połozysz elumena? hm nie wiem powiedzmy joanna za 5zł slachetna perła. tania jest a posłuży jako baza pod kolor. co Ty na to?
ja koleżance robiłem baze pod rudy palette skandynawski blond wychodziła platyna i na to loreal pure paprika. wychodził piękny oczo***ny pomarańcz
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:54   #28
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Cytat:
Napisane przez lalochacky Pokaż wiadomość
lissax a jakim kolorem robiłaś?
Robię goldwell elumen KK ale wcześniej klade tylko na odrosty 70 R z mix KK z wodą 6%

Dzięki za rady dziewczyny,ale ja mam slabe i b.cienkie wlosy i rozjasnianie nie wchodzi w rachube-to raz. Dwa-moj wlos nie lapie zadnych innych kolorow,a jak coś złapie to po pierwszym myciu się spłukuje i zostaje żółc na głowie.

Ten sposób to jedyny na taki cudny i trwały jaskrawy kolor. A robiłam już trzy razy-włosy mają super pielęgnację z serii goldwela i są w swietnej kondycji.
Taka moja mała dygresja.
Po zrobieniu koloru dnia następnego,siedząc na tarasie z kubkiem kawy w ręce zostałam zaatakowana przez trzy osy,które stwierdziły,że to co mam na głowie jest kwiatem
Ale dziewczyny,ten kolor-to moje spełnione marzenia,na które wydałam kupe pieniędzy na różne fryzjerki przez 3 lata!
Sama doszłam do tej farby i będę się jej trzymac dopóki będzie na rynku.
Pozdrawiam.
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 12:22   #29
lalochacky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Lissax a czy Tobie na początku też wychodzi kolor KK taki wściekle czerwony? ja właśnie zakupiłam ten odcień i zrobiłam próbkę na pasemku i jestem załamana, nie mam takiego ładnego pomarańczu jak Ty tylko czerwien bez grama pomarańczu!
lalochacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 16:57   #30
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Dot.: domowe farbowanie elumenem

Witaj-no więc tak. Moje włosy są cięzkie w farbowaniu i naprawdę latami szukałam takiego koloru. Wspomnę,że jestem naturalną blondynką.
Żeby uzyskac ten kolor włosów jak na zdjęciu niestety sama farba KK nie wystarczy. A jak załapie to po pierwszym myciu nie ma ani grama na włosach. Więc trochę eksperymentowałam i doszłam do pewnego rytuału.
Najpierw nakładam mieszankę goldwella. 70 R i mix KK pół na pół z wodą 6%. Jeżeli samej farby wyjdzie mi 60ml daję tyle samo wody. Ale ze względu na to,że farby 70 R już nie sprzedają zakupiłam 80R ale jeszcze nie robiłam.
Najpierw nakładam tą farbę-teraz tylko na odrosty. Jesli pierwszy raz-użyj na całe włosy na 30 min. Potem myję włosy szamponem i mocno osuszam. Następnie nakładam Goldwell Elumen KK na 30 minut. Potem myję,spłukuję,wysuszam. Następnie na suche włosy kładę Elumen Lock na 5 min-to preparat,który pozwala włosom zachować kolor,by szybko się nie spłukiwały. Po 5 minutach myję włosy i dopiero wtedy nakładam odżywkę-jest konieczna. I włala. Trochę zachodu,ale wart jest tego co pojawia się na głowie. Koszt-Elumen farba 59 zł-strarcza na dwa razy,Elumen Lock 39 zł,nakładasz tego ok 40 ml.-czyli starczy na jakieś 4-5 razy,reszta zalezy od tego czego używasz. Mam nadzieję,że pomogłam

Napisz jaki masz naturalny kolor,może coś poradzę.

Edytowane przez lissax
Czas edycji: 2011-04-14 o 16:58 Powód: zapomniałam
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-12 18:36:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.