Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 12:50   #1
Katala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EOP
Wiadomości: 17
Unhappy

Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach


Witam. Tak jak w tytule - jestem posiadaczką cienkich włosków ze skłonnością do przetłuszczania. Myję je co 2 dni (w weekend co 3 czasami). Kiedyś myłam codziennie, a nawet już jak umyłam rano to wieczorem były tłuste, ale poprawiły się dzięki temu, że po prostu ograniczyłam mycie Zaczełam myć co 2-3 dni, na początku było ciężko ale tak już zostało, z czego się bardzo cieszę.
Ok do rzeczy. Trzeciego dnia niemycia włosów już są dość tłuste ale przy głowie, a końcówki są napuszone, powywijane we wszystkie strony i dość suche. Poszłam je 2 dni temu obciąć i teraz mam bardzo krótkie (do końca szyi). Pomyślałam, że dopóki są w miarę "zdrowe i niezniszczone" to zacznę coś z nimi robić, jakoś je pielęgnować. Ale nie mogę znaleźć kosmetyku dla siebie.
Szukałam, czytałam recenzje różnych Wax'ów, jakiś odżywek Jantara czy z Joanny, ale zawsze coś było w nich nie tak. Jak widziałam, że dużej ilości osób przetłuszczał włosy to momentalnie rezygnowałam. Pomyślałam że mogę wziąć się za olejowanie, aby naprawić te moje nieszczęsne końce, ale nie wiem, czy olej nie pogorszy stanu włosów przy skalpie. Dodatkowo są one cienkie więc łatwo je obciążyć.
Może jest ktoś kto ma podobne włosy do moich? Bardzo jestem ciekawa czego używają posiadaczki podobnego "problemu". Chętnie poczytam opinie, instrukcje co robić. Błagam o pomoc!
Katala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:02   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Cienkich w sensie struktury pojedynczego włosa czy małej objętości (rzadkich)?
Na to pierwsze pomagają składniki usztywniające i pogrubiające np glinki, proteiny, henna (także bezbarwna), wyciągi ziołowe. Na to drugie stymulatory typu wcierki, oleje ziołowe, tabletki.

Włosy często mają różne cechy i potrzeby na różnej długości, mało kto ma takie same na końcach i przy skórze. Trzeba to pogodzić i nie szukać jednego kosmetyku, tylko różnych do końcówek, reszty i skóry głowy. Skoro końcówki są suche, to można zaryzykować bardziej treściwe odżywki, ale tylko na te końce.

Oleje mogą powodować obciążenie, jeśli nie umiemy ich zmywać albo stosujemy za dużo/za często. Skoro chcesz poprawić stan końcówek, to czemu martwisz się o przetłuszczanie przy głowie, przecież nigdzie nie jest napisane, że olej musi być nałożony na całe włosy. Często jest tak, że dany olej może nie pasować końcówkom, ale sprawdzić się na reszcie włosów.

Opinie warto czytać (po to w końcu jest KWC i całe forum), ale nie kierować się tylko nimi, bo prawda jest taka, że póki czegoś nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Np u mnie większość hitów pielęgnacyjnych (nie tylko do włosów) kompletnie się nie sprawdza. Z Jantarem bywa różnie, jednym spowalnia, innym przyśpiesza przetłuszczanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:43   #3
Lelka02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Jestem posiadaczką takich samych włosów jak Ty. Myje je co dwa dni , stosuje olejki również na skórę głowy, aktualnie Khadi , Sesa. po poprawnym zmyciu olejku nie ma obciążenia włosów.
Moje końcówki też były przesuszone ale po prostu je ścięłam.
Lelka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 15:16   #4
Katala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EOP
Wiadomości: 17
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Dzięki za odpowiedzi.
chimay,
Cienkich w sensie pojedynczego, ale rzadkie też są.
Spróbuję zatem poszukać kilka kosmetyków na różne długości.
Odnośnie strachu przed przetłuszczeniem - tak myślałam że padnie to pytanie. Otóż boję się przetłuszczania głowy (mimo smarowania tylko końcówek) bo chciałabym stosować oleje na noc, a włosy i tak mam krótkie wiec ich nie zwiążę więc... mogłyby się powcierać przez noc w skalp.
Katala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 12:43   #5
CarmenSandiego
Raczkowanie
 
Avatar CarmenSandiego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 336
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Cytat:
Napisane przez Katala Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.
chimay,
Cienkich w sensie pojedynczego, ale rzadkie też są.
Spróbuję zatem poszukać kilka kosmetyków na różne długości.
Odnośnie strachu przed przetłuszczeniem - tak myślałam że padnie to pytanie. Otóż boję się przetłuszczania głowy (mimo smarowania tylko końcówek) bo chciałabym stosować oleje na noc, a włosy i tak mam krótkie wiec ich nie zwiążę więc... mogłyby się powcierać przez noc w skalp.
To sprobuj wtedy gdy np nastepnego dnia nigdzie nie wychodzisz. Mi sie wydaje ze jak nalozysz malo i potem umyjesz wlosy przy skorze szamponem z SLS to na pewno zmyjesz olej. Btw po 1 uzyciu nie wiem czy bedzie widac super efekty, nie zniechecaj sie
__________________


CarmenSandiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:22   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Cytat:
Napisane przez Katala Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.
chimay,
Cienkich w sensie pojedynczego, ale rzadkie też są.
Spróbuję zatem poszukać kilka kosmetyków na różne długości.
Odnośnie strachu przed przetłuszczeniem - tak myślałam że padnie to pytanie. Otóż boję się przetłuszczania głowy (mimo smarowania tylko końcówek) bo chciałabym stosować oleje na noc, a włosy i tak mam krótkie wiec ich nie zwiążę więc... mogłyby się powcierać przez noc w skalp.
Żaden olej nie nasilił ani nie zlikwidował tempa przetłuszczania się skóry głowy. Myłam, myję i będę myć codziennie. Raczej nie widać w wątku pielęgnacyjnym, żeby ktoś narzekał na problem z przetłuszczaniem spowodowany olejami. Ewentualnie na problemy ze zmyciem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 12:49   #7
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

myj odżywką, mi pomogło.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 15:06   #8
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Cytat:
Napisane przez Katala Pokaż wiadomość
Witam. Tak jak w tytule - jestem posiadaczką cienkich włosków ze skłonnością do przetłuszczania. Myję je co 2 dni (w weekend co 3 czasami). Kiedyś myłam codziennie, a nawet już jak umyłam rano to wieczorem były tłuste, ale poprawiły się dzięki temu, że po prostu ograniczyłam mycie Zaczełam myć co 2-3 dni, na początku było ciężko ale tak już zostało, z czego się bardzo cieszę.
Ok do rzeczy. Trzeciego dnia niemycia włosów już są dość tłuste ale przy głowie, a końcówki są napuszone, powywijane we wszystkie strony i dość suche. Poszłam je 2 dni temu obciąć i teraz mam bardzo krótkie (do końca szyi). Pomyślałam, że dopóki są w miarę "zdrowe i niezniszczone" to zacznę coś z nimi robić, jakoś je pielęgnować. Ale nie mogę znaleźć kosmetyku dla siebie.
Szukałam, czytałam recenzje różnych Wax'ów, jakiś odżywek Jantara czy z Joanny, ale zawsze coś było w nich nie tak. Jak widziałam, że dużej ilości osób przetłuszczał włosy to momentalnie rezygnowałam. Pomyślałam że mogę wziąć się za olejowanie, aby naprawić te moje nieszczęsne końce, ale nie wiem, czy olej nie pogorszy stanu włosów przy skalpie. Dodatkowo są one cienkie więc łatwo je obciążyć.
Może jest ktoś kto ma podobne włosy do moich? Bardzo jestem ciekawa czego używają posiadaczki podobnego "problemu". Chętnie poczytam opinie, instrukcje co robić. Błagam o pomoc!


Mam ten sam problem. Co prawda myję włosy częściej, bo codziennie, ale to i tak niewiele daje. Jak umyję włosy rano to po paru godzinach są już oklapnięte, jak wieczorem to przez noc robią się po prostu tragiczne. Natomiast końcówki strasznie suche. Ostatnio je obcięłam, a problem i tak nie zniknął. Używam odżywek na całą długość włosów, gdyż są bardzo zniszczone przez farbowanie i bez odżywki po prostu są tak splątane, że ich nie rozczeszę, a z drugiej strony odżywki jeszcze bardziej mi je przetłuszczają. Tragedia po prostu z takimi włosami...
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:56   #9
datlies
Raczkowanie
 
Avatar datlies
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krs
Wiadomości: 131
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z Jantarem bywa różnie, jednym spowalnia, innym przyśpiesza przetłuszczanie.
U mnie naprzykład przedstawia się to tak, że użycie jantara na wilgotnych włosach (nie mokrych i ociekających z wody!) osuszonych po myciu, nie powoduje kompletnie przetłuszczania, natomiast zastosowany na włosach suchych przetłuszcza mi niemiłosiernie. bywa i tak że wystarczy zmienić stosowanie produktu i nawet te które nam nie pomagały mogą okazać się ok, także czasem warto spróbować mimo wszystko ja polecam
__________________
..zakochana w pięknych włosach <3
więc zapuszczamy i dbamy!
datlies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:31   #10
pentelka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

U mnie stan włosów poprawił się znacznie gdy zaczęłam używać kosmetyków do włosów z firmy Yves Rocher. Zaczęłam od szamponu (ja akurat miałam ten do włosów blond) oraz maski (nakładanej na 3 min. i spłukiwanej). Dalej myłam włosy każdego dnia, maskę stosowałam tylko raz w tygodniu ale już po miesiącu włosy stały się mocne i lśniące. Do tego staram się podcinać końcówki co 2 miesiące. Włosy są zdrowe pomimo, że je farbuję i utrzymują puszystość przez cały dzień. Fajny jest też spray zwiększający objętość z ww. firmy oraz taki z serii Volume z Nivea - po obydwu włosy trzymały fason w sensie nieprzetłuszczenia się do połowy następnego dnia
Z doświadczenia stwierdzam, że dla włosów cienkich, delikatnych i do tego przetłuszczających się najlepsze są delikatne, oczyszczające, ekologiczne szampony, bez zbędnych dodatków (o przeźroczystej konsystencji, nie te "mleczne" w wyglądzie).
Nie polecam natomiast szamponów dla dzieci, one też są delikatne ale zawierają jakieś substancje oleiste, które owszem dają miękkość włosom, ale je przyklapują.
pentelka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 11:46   #11
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: Włosy cienkie, przetłuszczające się, ale suche na końcach

Ja mam takie włosy jak Ty.Moje muszę myć niestety codziennie.Często nakładam olej, zarówno na włosy jak i na skalp.Nie zauważyłam szybszego przetłuszczania.Włosy trzeba tylko dobrze umyć oczyszczającym szamponem.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.