Społeczeństwo się... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-28, 23:18   #1
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695

Społeczeństwo się...


"radykalizuje"? Nie macie takiego wrażenia po ostatnich wydarzeniach dot. śmierci prezydenta Gdańska? I nadmieniam - nie jest to przypadek wielkiego "zadziwienia" pt."Jak to jest możliwe" tylko eskalacja konfliktów i podziałów istniejących, czy raczej "wzbierających" w polskim społeczeństwie?

Mnie jakiś czas temu męczyły komentarze pod artykułami na wszelakie tematy np. na portalach typu gazeta.pl. Przepraszam,ale...pierdyl iard komentarzy nawet niezwiązanych z polityką i tak odnosił się do polityki. A jest tego coraz więcej. Nawet na normalnych forach, które kiedyś lubiłam (nie mam teraz na myśli normalnego jeszcze wizażu) ludzie wypisują takie rzeczy, że zastanawiam się "Co się dzieje" - ludzie stają się coraz bardziej radykalni w poglądach nie tylko politycznych, ale nawet tych dot. szerszego kontekstu - mam wrażenie, że w Polsce naprawdę zaczyna rosnąc w siłę rasizm, ksenofobia oraz nacjonalizm lub szowinizm.I te osoby tak radykalnie przedstawiające swoje poglądy to niekoniecznie b.młodzi ludzie, którzy jeszcze jakoś tam budują swój światopogląd, a osoby mające już swoje lata, z dziećmi, które światopogląd dopiero będą budować - czy to nie przeraża? Jasne, wydarzenia na arenie polityczno - gospodarczej to kształtują (hegemonia PISu w Polsce,konflikty w UE, "Brexit", imigranci, ataki terrorystyczne na większą albo nawet na małą skalę, polityka USA,itd.),ale dlaczego...Dlaczego jest tak źle? Panujące rządy naprawdę zaszczepiają w ludziach takie przekonania - po prostu formują podatny grunt dla rozwoju takich postaw,przekonań czy zachowań? A może to jest tak w ogóle tendencja ogólnoświatowa? Podawanie pomocnej ręki imigrantom okazało się zgubne, Wielka Brytania zmęczyła się Unią Europejską, populizm wygrał nawet w USA poprzez Trumpa, a z drugiej strony - utrata poparcia dla liberalnego Macrona i jego rządu we francuskim społeczeństwie. Oraz terroryzm, który niszczy i ogranicza turystykę - widoczne nawet na przykładzie tych biednych skandynawskich turystek zabitych w Maroko przez członków ISIS. Nie ma siły na to wszystko, więc społeczeństwo się coraz bardziej radykalizuje i nastroje ksenofobiczne będą wzrastać, tak jak i rasizm. Nie można tego nie widzieć...Jak to postrzegacie?
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 22:28   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Społeczeństwo się...

Ale zdajesz sobie sprawę, że Twoje stanowisko wobec obecnej władzy i ogólnie ludzi, którzy mają inne poglądy niż Ty, jest w tym poście również radykalnie negatywne?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 17:55   #3
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 110
Dot.: Społeczeństwo się...

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86431812]"radykalizuje"? Nie macie takiego wrażenia po ostatnich wydarzeniach dot. śmierci prezydenta Gdańska? I nadmieniam - nie jest to przypadek wielkiego "zadziwienia" pt."Jak to jest możliwe" tylko eskalacja konfliktów i podziałów istniejących, czy raczej "wzbierających" w polskim społeczeństwie?

Mnie jakiś czas temu męczyły komentarze pod artykułami na wszelakie tematy np. na portalach typu gazeta.pl. Przepraszam,ale...pierdyl iard komentarzy nawet niezwiązanych z polityką i tak odnosił się do polityki. A jest tego coraz więcej. Nawet na normalnych forach, które kiedyś lubiłam (nie mam teraz na myśli normalnego jeszcze wizażu) ludzie wypisują takie rzeczy, że zastanawiam się "Co się dzieje" - ludzie stają się coraz bardziej radykalni w poglądach nie tylko politycznych, ale nawet tych dot. szerszego kontekstu - mam wrażenie, że w Polsce naprawdę zaczyna rosnąc w siłę rasizm, ksenofobia oraz nacjonalizm lub szowinizm.I te osoby tak radykalnie przedstawiające swoje poglądy to niekoniecznie b.młodzi ludzie, którzy jeszcze jakoś tam budują swój światopogląd, a osoby mające już swoje lata, z dziećmi, które światopogląd dopiero będą budować - czy to nie przeraża? Jasne, wydarzenia na arenie polityczno - gospodarczej to kształtują (hegemonia PISu w Polsce,konflikty w UE, "Brexit", imigranci, ataki terrorystyczne na większą albo nawet na małą skalę, polityka USA,itd.),ale dlaczego...Dlaczego jest tak źle? Panujące rządy naprawdę zaszczepiają w ludziach takie przekonania - po prostu formują podatny grunt dla rozwoju takich postaw,przekonań czy zachowań? A może to jest tak w ogóle tendencja ogólnoświatowa? Podawanie pomocnej ręki imigrantom okazało się zgubne, Wielka Brytania zmęczyła się Unią Europejską, populizm wygrał nawet w USA poprzez Trumpa, a z drugiej strony - utrata poparcia dla liberalnego Macrona i jego rządu we francuskim społeczeństwie. Oraz terroryzm, który niszczy i ogranicza turystykę - widoczne nawet na przykładzie tych biednych skandynawskich turystek zabitych w Maroko przez członków ISIS. Nie ma siły na to wszystko, więc społeczeństwo się coraz bardziej radykalizuje i nastroje ksenofobiczne będą wzrastać, tak jak i rasizm. Nie można tego nie widzieć...Jak to postrzegacie?[/QUOTE]


Nie zauważyłam wzrostu rasizmu, ksenofobizmu, nacjonalizmu itd.


Zauważyłam tylko, że takie osoby teraz krzyczą głośniej, bo mamy taką władzę a nie inną.


Ja spisałam ten kraj na straty, wszystkim racjonalnym pracowitym ludziom radzę to samo.


Ale z radykalizacją społeczeństwa nie ma to nic wspólnego. Tacy ludzie zawsze byli i będą, a jest ich coraz mniej (na moje oko, ma ktoś dane).
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 18:46   #4
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Społeczeństwo się...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam wzrostu rasizmu, ksenofobizmu, nacjonalizmu itd.


Zauważyłam tylko, że takie osoby teraz krzyczą głośniej, bo mamy taką władzę a nie inną.


Ja spisałam ten kraj na straty, wszystkim racjonalnym pracowitym ludziom radzę to samo.


Ale z radykalizacją społeczeństwa nie ma to nic wspólnego. Tacy ludzie zawsze byli i będą, a jest ich coraz mniej (na moje oko, ma ktoś dane).
Nie wiem czy jest ich coraz mniej, ale generalnie zgadzam się. Przyzwolenie władzy na mowę nienawiści nie POWODUJE radykalizacji, tylko daje ludziom którzy już mają radykalne poglądy większą pewność siebie w ich wygłaszaniu. Podobne zjawisko można zaobserwować w USA. Jeszcze kilka lat temu powiedzenie "jestem białym nacjonalistą" skończyłoby się społecznym ostracyzmem. Ale teraz mamy prezydenta który uważa że wśród białych nacjonalistów są "bardzo porządni ludzie", więc rzecz jasna że oni czują się silniejsi i stają się głośniejsi.

A internet daje rozmaitym fiksatom świetną i bezpieczną - bo anonimową - platformę żeby wyrzucić z siebie swoje bolączki. Dawniej wujek Zenek mógł ewentualnie pokrzyczeć sobie na telewizor lub truć rodzinę wywodami na temat polityki. Teraz w jednym dniu ten sam wujek Zenek może zostawić komentarz "POpaprańcy to zdrajcy ojczyzny" na 500 artykułach
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0

Edytowane przez ruda_beksa
Czas edycji: 2019-02-01 o 18:48
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 19:04   #5
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Społeczeństwo się...

Społeczeństwo się radykalizuje, ale nie od zabójstwa prezydenta Gdańska, tylko od co najmniej kilku lat. Nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i zaryzykowałabym stwierdzenie, że w ogóle w całym zachodnim świecie. I to nie panujące rządy zaszczepiają w ludziach jakieś przekonania, to ludzie wybierają takie a nie inne rządy.
W sumie jak się zastanowić, to jest to chyba naturalna kolej rzeczy. Lewica miała się dobrze przez długie lata, wojny dawno nie było, więc musiał nastąpić zwrot.
Nie zauważyłam wzrostu rasizmu ani ksenofobii. Generalnie akurat uważam, że w kwestii ksenofobii jest coraz lepiej. Jak ktoś uważa inaczej, to niech sobie pogada ze starszymi ludźmi, co sądzą o Niemcach lub Ruskich, zależnie od regionu pochodzenia Ukraińcom jakoś się żadna wielka krzywda nie dzieje. Mogą się zdarzać incydenty, ale to nie jest zjawisko o jakiejś dużej skali, biorąc pod uwagę, ilu ich już w Polsce jest.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 21:42   #6
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Społeczeństwo się...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest ich coraz mniej, ale generalnie zgadzam się. Przyzwolenie władzy na mowę nienawiści nie POWODUJE radykalizacji, tylko daje ludziom którzy już mają radykalne poglądy większą pewność siebie w ich wygłaszaniu.
No tak, chyba trudno sie z tym nie zgodzić.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86448678]Społeczeństwo się radykalizuje, ale nie od zabójstwa prezydenta Gdańska, tylko od co najmniej kilku lat. Nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i zaryzykowałabym stwierdzenie, że w ogóle w całym zachodnim świecie. I to nie panujące rządy zaszczepiają w ludziach jakieś przekonania, to ludzie wybierają takie a nie inne rządy.
W sumie jak się zastanowić, to jest to chyba naturalna kolej rzeczy. Lewica miała się dobrze przez długie lata, wojny dawno nie było, więc musiał nastąpić zwrot.
[/QUOTE]

I to kwintesencja tego, co mam na myśli, ale chciałam o tym napisac szerzej, licząc n ato, że i inni podzielą się swoimi spostrzeżeniami,odczuciam i co do tematu. To co piszesz jest właśnie tym, co myślę. Ciekawe co to wszystko przyniesie i jak będzie wyglądać sytuacja polityczno - gospodarcza na świecie.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 21:47   #7
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Społeczeństwo się...

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86449385]No tak, chyba trudno sie z tym nie zgodzić.







I to kwintesencja tego, co mam na myśli, ale chciałam o tym napisac szerzej, licząc n ato, że i inni podzielą się swoimi spostrzeżeniami,odczuciam i co do tematu. To co piszesz jest właśnie tym, co myślę. Ciekawe co to wszystko przyniesie i jak będzie wyglądać sytuacja polityczno - gospodarcza na świecie.[/QUOTE]To nie musi przynieść czegoś złego. W latach międzywojennych też były takie bardziej radykalne nastroje, w wielu państwach panowała dyktatura, a jednocześnie bardzo dobrze się rozwijały.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-01 22:47:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.