Kosmetyki do włosów bez silikonów - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-29, 13:44   #61
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez °Alchemia Pokaż wiadomość
Matrix Biolage do włosów farbowanych Nie ma silikonów(prawda?). Uzywam go od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę (na kwc jest tylko szampon, więc przepiszę skład z butelki i jutro wkleję).

Edit:

aqua/water, cetyl alcohol, glyceryn, dicetyldimonium, chloride, dimethicone, stearyl alcohol, sorbitol, behentrimonium chloride, glycol stearate, stearamidopropyl dimethylamine, phenoxyethanol, ceteareth-20, parfum/gragrance, propylene glycol, methylparaben, trimethyl-silylamodimethicone, citric acid, polyquaternium-37, disodium edta, propylparaben, hydrolyzed soy protein, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, stearic acid, polysorbate 20, aminomethyl propanol, ppg-1-trideceth-6, hexyl cinnamal, coumarin, linalool, pathenol, ethylhexyl methoxycinnamate, butylphenyl methylopropional, hydroxycitronellal, glycine soja/soybean oil, tocopherol, panax ginseng/panax ginseng root extract, helianthus annuus/sunflower seed oil, urtica dioica/nettile extract, ginko biloba/ginko biloba extract, rosmarinus officinalis/rosemary leaf oil, methyl-2-octynoate (D6294/4)
Zaznaczyłam silikon; niestety jednam ma :/
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 13:56   #62
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Odżywki bez silikonów

Buu No własnie za mało obeznana jestem, szukałam typowego SLS, a tu gdzie indziej skrył się silikon wredny. Ale odżywka tak czy owak moim włosom pomaga bardzo (widocznie lubią silikony)
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 15:30   #63
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez °Alchemia Pokaż wiadomość
Buu No własnie za mało obeznana jestem, szukałam typowego SLS, a tu gdzie indziej skrył się silikon wredny. Ale odżywka tak czy owak moim włosom pomaga bardzo (widocznie lubią silikony)
No wiesz...ja tutaj nauczyłam się najwięcej od innych mądrych Biochemiczek na forum Zapewniam,że ta wiedza łatwo "wchodzi" do głowy

Sądzę,że jednak najważniejsze jest to,że Tobie służy bo mi silikony na dłużej nie bardzo podchodzą- cienkie włosy, szybko przetłuszczające się
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 16:34   #64
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Odżywki bez silikonów

Wkeiłyście polskiego Wax'a, a zagraniczny jest z silikonami?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 17:27   #65
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Wkeiłyście polskiego Wax'a, a zagraniczny jest z silikonami?

Z tego co pamiętam silikonów nie ma,ma za to SLS.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 17:43   #66
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
No wiesz...ja tutaj nauczyłam się najwięcej od innych mądrych Biochemiczek na forum Zapewniam,że ta wiedza łatwo "wchodzi" do głowy

Sądzę,że jednak najważniejsze jest to,że Tobie służy bo mi silikony na dłużej nie bardzo podchodzą- cienkie włosy, szybko przetłuszczające się
Wiem, wiem, ja tez już poczytuję od jakiegoś czasu, ale nie wszystko pamiętam jeszcze

Moje włosy są grube, sztywne, a taka odżywka fajnie mi nawilża (jak do tej pory)
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 17:47   #67
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam silikonów nie ma,ma za to SLS.
SLS? A ja zawsze myślałam, że sls, to typowy spieniacz, wiecie, w szamponach, żelach, płynach do kąpieli...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 18:04   #68
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
SLS? A ja zawsze myślałam, że sls, to typowy spieniacz, wiecie, w szamponach, żelach, płynach do kąpieli...

Wax to jedna z niewielu odzywek ,która go posiada jednak.
A w jakim celu??
Nie mam pojecia,moze zeby zwiekszyc wchłanianie składników...
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 18:37   #69
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Odżywki bez silikonów

Wklejam skład Wax'a z KWC:


Skład:
/wersja do włosów blond/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Anthemis Nobilis, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140

/wersja do włosów ciemnych/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015

Nie widze tu silikonów, więc jak najbardziej pasuje do wątku

Niestety wiele lat mi pięknie służył, ostatnio kupiłam po przerwie duże opakowanie i zrobił mi masakre na skórze głowy. Nie wiem, czy skład się zmienił czy ja . Wkażdym razie takiego podrażnienia chyba nigdy nie miałam.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:34   #70
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Odżywki bez silikonów

Szczerze powiedziawszy dopiero uczę się rozpoznawania substancji w składach, ale o ile oko mnie nie myli to silikonów nie ma w odżywce Joanna Rzepa - wzmacniająca - do włosów przetłuszczających się ze skłonnocią do wypadania.

Podaję skład:
aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg 20 stearate, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, peg 40 hydrogenated castor oil, polyquateranium 28, hydrolyzed milk protein, raphanus sativus extract, alcohol denat, propylene glycol, glycerin, panthenol, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, linoleic acid, linolenic acid biotin, bioflavonoids, pyridoxine hcl, polysorbate 20, parfum, citronellol, linalool, [+/ - 2 bromo 2 nitropropane 1, 3 diol, methyldibromo glutaronitrrile, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, dipropylene glycol
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 20:35   #71
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Odżywki bez silikonów

Generalnie sporo odżywek Joanny nie zawiera silikonów - serie Rzepa, Naturia, Pantivit i Fitokeratyna ora Algi Morskie.

Silikonów nie zawiera także maska Pollena Malwa Studio Gloria.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 07:33   #72
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Odżywki bez silikonów

Mam pytanie czy któraś z was ma balsam regenerujący z Seboradin i czy on zawiera silikony?
Dork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 07:36   #73
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Odżywki bez silikonów

Albo odżywka-krem odbudowa i blask Fructisa?
Dork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 06:31   #74
poula19
Raczkowanie
 
Avatar poula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 132
Dot.: Odżywki bez silikonów

Bardzo Was proszę o pomoc .. czy te odżywki zawierają silikony ?

Joanna, Fitokeratyna, Odżywka odbudowująca bez spłukiwania


Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Milk Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-25 PABA, Parfum, Citric Acid. [+/- 2-Bromo-2-Nitropropane 1,3-Diol, Methyldibromo Glutaronitrile, Methylchloroisothiazolino e, Methylsothiazaolinone.

Joanna, Z Apteczki Babuni, Serum nawilżająco - regenerujące do końcówek włosów

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, cyclomethicone, isopropyl myristate, propylene glycol, dimethiconol, polyquaternium-37, phenyl trimethicone, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, polyquaternium-10, ppg-1 trideceth-6, mel extract, hydrolyzed milk protein, panthenol, hydroxyethylcellulose, triethanolamine, disodium edta, parfum, coumarin, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.


Joanna, Pantivit, Balsam regenerująco-nawilżający do włosów suchych i zniszczonych


Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Stearalkonium Chloride, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-25 PABA, Panthenol, Glycerin, Oryza Sativa, Pentylene Glycol, Trideceth-9, Sine Adipe Lac, Parfum, Citric Acid, [+/- DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate].
__________________
M A T U R Z Y S T K A 2 0 0 8

poula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 17:00   #75
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Odżywki bez silikonów

poula19

Joanna, Z Apteczki Babuni, Serum nawilżająco - regenerujące do końcówek włosów

Skład: aqua,cyclopentasiloxane, cyclomethicone, isopropyl myristate, propylene glycol, dimethiconol, polyquaternium-37, phenyl trimethicone, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, polyquaternium-10, ppg-1 trideceth-6, mel extract, hydrolyzed milk protein, panthenol, hydroxyethylcellulose, triethanolamine, disodium edta, parfum, coumarin, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.

Te pogrubione składniki to silikony ale w serum na końcówki zawsze będą bo mają za zadanie chronić przed mechanicznym niszczeniem.Powiem Ci że miałam to serum i dla mnie było ok. a napewno lepsze niż z tej samej firmy ale seria z rzepą.Z tego co wyczytałam na forum to nie szkodzi że w serum są silikony.W reszcie kosmetyków nie widze silikonów.Polecam Ci zaglądnięcie na na forum Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic.
Dork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 17:13   #76
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Odżywki bez silikonów

A te 2 produkty?


L'Oreal Professionnel, Hydra Repair, Odżywka nawilżająca w sprayu


L'Oreal Professionnel, Intense Repair Cuti Liss System

Skład: aqua/water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, amodimethicone, peg-180, cetyl esters, isopropyl alcohol, methylparaben, camphor benzalkonium methasulfate cetrimonium chloride, pyridoxine hci, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, hydroxypro-pyltrimonium hydrolyzed wheat protein, magnesium acetate, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, aspartic acid, glycine, arginine, glutamic acid, zapach/fragrance
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 17:33   #77
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość


L'Oreal Professionnel, Intense Repair Cuti Liss System

Skład: aqua/water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, amodimethicone, peg-180, cetyl esters, isopropyl alcohol, methylparaben, camphor benzalkonium methasulfate cetrimonium chloride, pyridoxine hci, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, hydroxypro-pyltrimonium hydrolyzed wheat protein, magnesium acetate, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, aspartic acid, glycine, arginine, glutamic acid, zapach/fragrance
amodimethicone to silikon
Dork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 08:44   #78
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez Dork Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy któraś z was ma balsam regenerujący z Seboradin i czy on zawiera silikony?
Raczej nie ma.

Cytat:
Napisane przez Dork Pokaż wiadomość
Albo odżywka-krem odbudowa i blask Fructisa?
Stawiam na to, że są, Fructis lubi je pakować i do odżywek i do szamponów.

W sprawie kosmetyków bez silikonów, zapraszam tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025

A na analizy tu : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 21:56   #79
asik410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Odżywki bez silikonów

Czy odżywka Hegron ma silikony??

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Alphaisomethyl, Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid
asik410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 12:08   #80
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez asik410 Pokaż wiadomość
Czy odżywka Hegron ma silikony??

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Alphaisomethyl, Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid
Nie.
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 13:09   #81
asik410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Odżywki bez silikonów

dzięki za odp;*
asik410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 09:55   #82
Anielka_
Raczkowanie
 
Avatar Anielka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 136
Dot.: Odżywki bez silikonów

Widzę, ze znasz sie na tych wszytskich składach ... Podziel sie z nami jaki polecasz szampon i odżywkę Ja ciagle poszukuje. Od roku uzywam maski Dove i włosy MASAKRYCZNIE mi oklapły - a miałam krecone, podniesione musze cos z tym zrobic!



Cytat:
Napisane przez Margaret_76 Pokaż wiadomość
Środki pielęgnacyjne do włosów to faktycznie duży temat. Silikony są stosowane w wielu produktach bo: wygładzają, nabłyszczają, poprawiają rozczesywanie. Trzeba zacząć od tego, że czasem środki kondycjonujące potrafią się na włosie akumulować obciążać zbytnio słabe włosy. Tak się dzieje z silikonami typu Amodimethicone. Nadmiar tego silikonu nie jest usuwany podczas kolejnego mycia włosów.
Jest sporo innych środków kondycjonujących używanych powszechnie w szamponach i odzywkach:
Polyquaternium-7, Polyquaternium-10, itd. - są to polimery na bazie celulozy, które przyczepiają się do włosa w miejscu, gdzie jest uszkodzony. Wygładzają, zapobiegają elektryzowaniu się, poprawiają rozczesywalność, zwiększają objętość. Te składniki raczje nie akumulują się na włosie.
Cetrimonium Chloride i wszystkie inne podobne produkty - działają podobnie do Polyquaternium, ale mają inną strukturę. Są często używane, gdyż są tańsze niż PQ.
Ptoteiny - np. hydrolized silk proteins, wheat proteins, itd. - hydrolizowane białka działają wygładzająco, emoliencyjnie, osadzają się na włosie i dlatego wpływają na poprawę miękkości. Jednak dodatek takich protein do szamponu ma jeszcze jedną funkcję - zmniejsza potencjał drażniący środków powierzchniowo-czynnych z szamponu.
Ekstrakty roślinne - w szamponach to tylko chwyt marketingowy! Substancje czynne w ekstrakcie nie mają szansy działać podczas mycia gdyż: 1) występują w za małym stężeniu, 2) są zaraz spłukiwane.

Aby wybrać dobry szampon należy sprawdzać, czy nie ma w nim silnie drażniących detergentów (np. Sodium Laureth Sulphate). Korzystny jest dodatek środków zmiękczających np. glicerydów. No i warto, żeby były wymienione wyżej kondycjonery. Wiele szamponów dla dzieci ma ładny skład.
Pozdrawiam,
Anielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 11:20   #83
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odżywki bez silikonów

Dziewczyny nowe odzywki Nivea zawieraja teraz po silikonie.

odzywki bez silikonow jakie znam to np tanie odzywki z Rossmanna Yung.
Wszystkie w takim opakowaniu

http://www.rossmannversand.de/Deskto...d=54572&id=753

nie zawieraja silikonow na pozostale trzeba spojrzec, bo jesli dobrze pamietam ktores maja po silikon.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2009-11-23 o 11:23
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 15:38   #84
jiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Odżywki bez silikonów

myśle że ta odżywka powinna zaciekawić Ponoć bez konserwantów parabenów slikonów i innego syfu Dostępna w naturze Natur Vital AloeVera&Juniper
skład:
Aqua,cetearyl alcohol, Aloe barbadensis leaf juise, cetyl esters, glycerin, juniper communis fruit extract, behentrimonium,chloride, panthenol, cetrimonium chloride, parfum, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, CI 77891
jiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:05   #85
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez jiaga Pokaż wiadomość
Ponoć bez konserwantów
Aqua,cetearyl alcohol, Aloe barbadensis leaf juise, cetyl esters, glycerin, juniper communis fruit extract, behentrimonium,chloride, panthenol, cetrimonium chloride, parfum, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, CI 77891
yhy ponoć
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 09:00   #86
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odżywki bez silikonów

Mnie sie wydaje ze to ponoc mialo dotyczyc parabenow i tu sie zgadza nie zawiera ich, ale ma inne konserwanty.


Jeszcze chcialam sprostac jedna informacje ktora mi wczesniej uciekla. Amodimethicone nie kumuluje sie na wlosach. ten silikon jest jednym z niewielu ktory sie splukuje z wlosow. To dimetricone sie kumuluje i ciezko go zmyc lagodnym szamponem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 09:53   #87
jiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Odżywki bez silikonów

przyznaje że do końca nie sprawdziłam, a dopiero zaczynam się uczyć składników kosmetyków. Miałam nadziejie że ktoś właśnie napisze czy ta odżywka jest warta polecenia.Już więcej nie powtorze błędu Jak na moje nie wprawione oko slikonów i parabenów nie ma a temat chyba brzmi bez slikonów...
jiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 10:28   #88
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odżywki bez silikonów

Alle ty sie tymi innymi konserwantami nie przejmuj. to odzywka na wlosy a nie na skore glowy. ja odzywek na skore glowy nie najkladam, bo moglabym miec szybko smalec na czubku glowy i mogly by mnie podraznic. Skupiam sie na lagodnym dzieciecym szamponie, ktory nie powoduje swiadu, a odzywke nakladam od polowy dlugosci wlosow po konce i ostatnio nawet kupilam odywke bez splukiwania Avonu. jakie ona ma konserwanty, ale nie podraznia bo nie ma czego. Tylko na wlosy bardzo suche, ktore juz rosna ze skory jak siano to rozumiem ze ktos przy skorze naklada odzywke, ale poza tym to odzywka sluzy do wlosow a nie na skore glowy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 13:38   #89
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Odżywki bez silikonów

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacete, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycol Distearate, Citric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, Laureth-4, Polyquaternium-10, Parfum, Salicylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Niacinamide, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Linalool, Ubiquinone

Czy w skąłdzie tego szamponu jest coś szkodliwego?
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 14:42   #90
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacete, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycol Distearate, Citric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, Laureth-4, Polyquaternium-10, Parfum, Salicylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Niacinamide, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Linalool, Ubiquinone

Czy w skąłdzie tego szamponu jest coś szkodliwego?
nie widzę nic szczególnie szkodliwego, ale Laureh-2 i Laureth-4 mogą podnosić działanie myjące SLESu (same silnie emulgują sebum) więc trzeba uważać bo może doprowadzić do wysuszenia włosów
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.