Siniaki bez uderzenia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-29, 16:33   #1
martus2212
Przyczajenie
 
Avatar martus2212
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 4

Siniaki bez uderzenia.


Witam.
Od razu piszę, że jeśli źle trafiłam z tematem na forum to przepraszam. To mój pierwszy post.

Od kilku dni mam problem z siniakami.. Tzn wszystko było by ok, gdyby nie to, że pojawiły mi się na twarzy! Już jakiś czas temu miałam z tym problem, ale pojawiały mi się na ciele. Poszłam do lekarza, okazało się, że mam prawie anemie i poza tym mam łykać żelazo. Przeszło. Teraz regularnie biorę kompleks witamin. Jakoś to się wtedy zaczęło jak krew zaczęłam oddawać. Dowiedziałam się wtedy, że nie mogę oddawać bo mi się za wolno krew regeneruje i lekarz w stacji krwiodawstwa powiedział, że jeszcze im się mogę na fotelu przekręcić. Więc od jakichś 2 lat krwi już nie oddaję.

No, ale mniejsza z tym. Z tego co wiem to aktualnie jestem okazem zdrowia. I jakoś 3 dni temu mój chłopak lekko mnie szturchnął łokciem, jak paletkę z kwiatami podnosił. Poczułam tylko lekkie dotkniecie, bo się zdążyłam odsunąć. Nawet krem mocniej wcieram. I co? Na następny dzień mi się pojawił siniak w tym miejscu, a dziś rano jak patrzyłam w lustro mam już siniaki w okolicach kości policzkowych i myślę właśnie, że to przez wcieranie kremu, a wcale mocno tego nie robię. Na pewno jutro pobiegnę do apteki po jakieś żelazo.

Wiecie jaka może być tego przyczyna? A czy solarium może jakoś wypływać na to? Bo kilka dni temu po dłuższej przerwie pierwszy raz byłam na solarium. I wtedy żadnych problemów z siniakami nie miałam. Jakby to było potrzebne to mam 20 lat.
martus2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 22:29   #2
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Siniaki bez uderzenia.

Witamina P, rutyna, rutozyd, jedna z trzech witamin (C, K, P), które odgrywają ważną rolę w zapewnieniu prawidłowej hemostazy. Działa synergistycznie z witaminą C w uszczelnianiu naczyń krwionośnych. Zawarta jest w owocach i jarzynach. Niedobór witaminy P objawia się kruchością naczyń krwionośnych, skłonnością do krwawych wybroczyn i wytwarzania się obrzęków. źródło: encyklopedia
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 13:21   #3
martus2212
Przyczajenie
 
Avatar martus2212
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 4
Dot.: Siniaki bez uderzenia.

Codziennie rano biorę Witaminer i 2 tabletki Rutinacea, wiec raczej to nie jest niedobór witaminy C i P, a co do witaminy K to raczej wydaje mi się, że jem dużo zielonego co ma w sobie witamine K oraz nie jem takich rzeczy które utrudniają jej wchłanianie.. No zobaczymy za kilka dni.
martus2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.