Oleje i olejki do włosów, część VI - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-15, 21:19   #3421
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny, bry
W głowie kiełkuje mi pewne pytanie, może będziecie umiały mi odpowiedzieć. Otóż kiedyś posiadane przeze mnie oleje opisywałam już tutaj. Chodzi mi mianowicie o Amle. Niegdyś stosowałam ją ok. miesiąca. Po pewnym czasie w pewnych partiach zaczęły tworzyć się wyraźniejsze niż wcześniej falki, to znaczy Amla prawdopodobnie wydobywała mi fale. Niestety okropnie śmierdziała. Nie chodzi tylko o to, gdy miałam ją na włosach, ale również do następnego mycia. Włosy nadawały się tylko do związania, żeby nie czuć tego zapachu. Połączenie Amli z mocniej pachnącymi olejkami jak Alterra czy kokosowy Dabur kończyło się nie wyczuwaniem Amli na włosach podczas olejowania, a po myciu i tak było czuć tylko Amle.
No i teraz, wiedząc, że Amla pomaga mi wydobyć fale, chciałabym do niej wrócić, ale boję się tego zapachu. Macie jakieś patenty, propozycje, jak go wygnać? Może Amla Gold będzie działać podobnie, a nie będzie tak śmierdzieć? A może jakiś inny zastępczy olej, który będzie wydobywał fale?
Wiecie, dla włosów zrobię wiele, ale akurat węch to ja mam na Amlę za wrażliwy, by ją swobodnie stosować.
__________________
Blog młodszej siostry
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 21:24   #3422
katka290
Raczkowanie
 
Avatar katka290
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 86
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez sheep_zonz Pokaż wiadomość
Niestety okropnie śmierdziała. Nie chodzi tylko o to, gdy miałam ją na włosach, ale również do następnego mycia. Włosy nadawały się tylko do związania, żeby nie czuć tego zapachu. Połączenie Amli z mocniej pachnącymi olejkami jak Alterra czy kokosowy Dabur kończyło się nie wyczuwaniem Amli na włosach podczas olejowania, a po myciu i tak było czuć tylko Amle.
No i teraz, wiedząc, że Amla pomaga mi wydobyć fale, chciałabym do niej wrócić, ale boję się tego zapachu. Macie jakieś patenty, propozycje, jak go wygnać? Może Amla Gold będzie działać podobnie, a nie będzie tak śmierdzieć? A może jakiś inny zastępczy olej, który będzie wydobywał fale?
Wiecie, dla włosów zrobię wiele, ale akurat węch to ja mam na Amlę za wrażliwy, by ją swobodnie stosować.
Moja droga, kiedy stosowałam amlę (Dabur Amla) też miałam podobnie. Pomimo dokładnego domycia włosów z olejku, jej "wspaniały" zapach ciągnął się za mną . Niestety włosy raczej mi nie falowały. Nie wiem też jak działa Amla Gold, bo tego olejku nie miałam.
__________________
Czekam na dzidziusia . Termin grudzień 2014!
*****
Fanka indyjskich kosmetyków i mazideł.
katka290 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 16:39   #3423
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez sheep_zonz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bry
Bry
Możliwe, że chodzi o parafinę. Może spróbuj jej w odżywce? Ja mam b/s z Ziaji i sobie chwalę Całkiem ładnie kształtuje fale i nie obciąża.
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 17:06   #3424
agatka1102
Przyczajenie
 
Avatar agatka1102
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 15
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Witajcie ; ) Przygodę z olejowaniem prowadzę od 2-tygodni <3 ;p
Jestem zafascynowana.! Jak na tą chwilę mam słabe olejki
(oliwa z oliwek i rycynowy ) .Ale uważam że na pozątek wystarczy
Efekty są odrobinke widoczne aczkolwiek oleje nakładam tylko 2 razy
w tygodniu , więc to i tak sukces. Aktualnie mam na włosach
mieszankę ; D Już 2godzinki ! To chyba, tyle wiem na 100% że mam
zamiar dużo się od was nauczyć ;D
__________________
Człowieka tak bardzo pochłaniają myśli i plany na przyszłość, że przypomina sobie o życiu dopiero wtedy, gdy jego dni na ziemi są policzone. Ale wówczas na wszystko jest już za późno...
agatka1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 09:17   #3425
sm1307
Rozeznanie
 
Avatar sm1307
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 758
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez sm1307 Pokaż wiadomość
Cześć!

Dzisiaj nałożyłam na noc na włosy olej sezamowy i rano go zmyłam, ale coś chyba nie podpasował mi, choć nie jestem pewna, czy to przez olej czy pogodę, moje włosy były takie napuszone. Dodam, że używałam tych samych kosmetyków do włosów, co zwykle, ale dzisiaj rano na dworze była mgła, wilgotno, więc może to przez to taki puch się zrobił.
Czy którejś może nie odpowiadał olej sezamowy?
Mam włosy wysoko-porowate. W sumie to dopiero pierwszy raz, jak go miałam na włosach, więc może przy innej pogodzie się okaże inaczej. Sama nie wiem.. Co myślicie?
ponawiam pytanie
__________________

sm1307 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 10:27   #3426
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Przecież chimay napisała dlaczego:
To nie jest odpowiedź na moje pytanie... zadałam je właśnie po przeczytaniu jej wypowiedzi
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 12:07   #3427
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
To nie jest odpowiedź na moje pytanie... zadałam je właśnie po przeczytaniu jej wypowiedzi
To jest odpowiedź, mogę ją tylko rozwinąć
Rycyna jest ciężkim olejem i ktoś, kto zaczyna przygodę z olejami, może się łatwo zrazić. Wiem, są osoby, co zmywają wszystko odżywką, ale śmiem twierdzić, że są raczej w mniejszości i nie są to początkujący
Poza tym rycyna jest olejem, który poleca się tłustej skórze twarzy i głowy do regulacji wydzielania sebum. Rycyna podsusza po prostu. To, że u Ciebie się sprawdziła, nie znaczy, że to nieprawda.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 12:17   #3428
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Być może to pytanie już padło, więc wybaczcie jeśli się powtarzam.

Mam taki problem z Sesą, że za każdym razem, gdy zmywam ten olej (nałożony na włosy i skalp) wypada mi cała masa włosów! Wystarczy, że przeciągnę po nich dłonią i wyjmuje naprawdę sporą ilość.

Mam od niedawna problem z wypadaniem nawet, gdy myję normalnie włosy (bez zmywania oleju), ale po sesie jest jeszcze gorzej. Zaznaczam, że po żadnym innym oleju tak nie mam.

Naszły mnie więc wątpliwości - czy sesa właśnie tak ma działać? Pomyślałam, że może wypadają te słabe włosy, by mogły odrosnąć mocniejsze, ale zaczynam szczerze wątpić. Troszkę opieram się na wizażu w mojej pielęgnacji, troszkę na blogach, szukam rozwiązań dla siebie i jeszcze nie natknęłam się na odpowiedź, która by mnie uspokoiła.
Może to po prostu olej zdecydowanie nie dla mnie?
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 15:15   #3429
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Być może to pytanie już padło, więc wybaczcie jeśli się powtarzam.

Mam taki problem z Sesą, że za każdym razem, gdy zmywam ten olej (nałożony na włosy i skalp) wypada mi cała masa włosów! Wystarczy, że przeciągnę po nich dłonią i wyjmuje naprawdę sporą ilość.

Mam od niedawna problem z wypadaniem nawet, gdy myję normalnie włosy (bez zmywania oleju), ale po sesie jest jeszcze gorzej. Zaznaczam, że po żadnym innym oleju tak nie mam.

Naszły mnie więc wątpliwości - czy sesa właśnie tak ma działać? Pomyślałam, że może wypadają te słabe włosy, by mogły odrosnąć mocniejsze, ale zaczynam szczerze wątpić. Troszkę opieram się na wizażu w mojej pielęgnacji, troszkę na blogach, szukam rozwiązań dla siebie i jeszcze nie natknęłam się na odpowiedź, która by mnie uspokoiła.
Może to po prostu olej zdecydowanie nie dla mnie?
W temacie Sesy nie pomogę bo nigdy jej nie stosowałam w swojej pielęgnacji, ale... napisz jeszcze czy oprócz olejowania, stosujesz jakieś wcierki, łykasz tabletki ?
Może to już nudne, ale idzie jesień... wydaje mi się, że Twoje włosy mogą reagować na zmianę pogody/pory roku.
Ja od jakiegoś czasu stosuję wcierki z pokrzywy, łykałam też tabletki, bo bałam się wypadania.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 17:52   #3430
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
W temacie Sesy nie pomogę bo nigdy jej nie stosowałam w swojej pielęgnacji, ale... napisz jeszcze czy oprócz olejowania, stosujesz jakieś wcierki, łykasz tabletki ?
Może to już nudne, ale idzie jesień... wydaje mi się, że Twoje włosy mogą reagować na zmianę pogody/pory roku.
Ja od jakiegoś czasu stosuję wcierki z pokrzywy, łykałam też tabletki, bo bałam się wypadania.

Jantar na zmianę z wodą brzozową, pije pokrzywę i łykam capivit total action. Poza tym maski, odżywki, oleje - wiadomo.

Zresztą tak, jak napisałam chodzi mi głównie o silniejsze, wzmożone wypadanie włosów po sesie.
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 20:01   #3431
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

a próbował ktoś Olejku łopianowego z czerwoną papryką z Green Pharmacy? taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-papryka.html
natrafiłam dzisiaj na niego w Naturze i zamierzam wypróbować
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 21:24   #3432
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;37122176]a próbował ktoś Olejku łopianowego z czerwoną papryką z Green Pharmacy? taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-papryka.html
natrafiłam dzisiaj na niego w Naturze i zamierzam wypróbować[/QUOTE]
ja stosowalam, ale nie widze po nim zadnych efektow
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 07:38   #3433
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Witajcie
Chciałam się poradzić w kwestii doboru oleju na włosy. Mam włosy długie, suche i cienkie w kolorze średni blond. Raz na jakiś czas farbuję na jasny blond.
Swego czasu olejowałam je olejem sezamowym. Był trochę za ciężki dla moich włosów. Obecnie zaczęłam używać oleju z ryżu BASSO. Czy ktoś się z nim zetknął?
Ile warto trzymać tak włosy minimalnie by widoczne były efekty? Czasem chodziłam z 'naolejowanymi' włosami godzinę, czasem 4 godz, a innym razem (chociaż zdecydowanie rzadziej) nakładałam olej na włosy na noc.

Zastanawiam się także na kokosowym...
Czy możecie mi polecić jakiś konkretny, który dobrze nawilży włosy - od jakiegoś czasu mam problemy z ich rozczesaniem mimo, że używam tych samych kosmetyków do pielęgnacji włosów co zawsze

Dziękuję za wskazówki i rady
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 09:08   #3434
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Witajcie
Chciałam się poradzić w kwestii doboru oleju na włosy. Mam włosy długie, suche i cienkie w kolorze średni blond. Raz na jakiś czas farbuję na jasny blond.
Swego czasu olejowałam je olejem sezamowym. Był trochę za ciężki dla moich włosów. Obecnie zaczęłam używać oleju z ryżu BASSO. Czy ktoś się z nim zetknął?
Ile warto trzymać tak włosy minimalnie by widoczne były efekty? Czasem chodziłam z 'naolejowanymi' włosami godzinę, czasem 4 godz, a innym razem (chociaż zdecydowanie rzadziej) nakładałam olej na włosy na noc.

Zastanawiam się także na kokosowym...
Czy możecie mi polecić jakiś konkretny, który dobrze nawilży włosy - od jakiegoś czasu mam problemy z ich rozczesaniem mimo, że używam tych samych kosmetyków do pielęgnacji włosów co zawsze

Dziękuję za wskazówki i rady
Z powodu blondu raczej odpada oliwa i rycyna oraz hinduskie oleje (te, które mogą przyciemnić).
Co do efektów, to u jednego są od razu, u innego po dwóch miesiącach, a u jeszcze innego (np u mnie) nie ma wcale. To kwestia indywidualna.
Nie znajdziesz oleju, który nawilża, z tej prostej przyczyny, że taki nie istnieje. Olej to tłuszcz, jak tłuszcz może nawilżyć? Jeśli dostarczasz włosom nawilżaczy, to olej może to nawilżenie zatrzymać (dlatego niektórzy pod olej stosują psikacze z humektantami), ale sam nigdy nawilżenia nie dostarczy.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Być może to pytanie już padło, więc wybaczcie jeśli się powtarzam.

Mam taki problem z Sesą, że za każdym razem, gdy zmywam ten olej (nałożony na włosy i skalp) wypada mi cała masa włosów! Wystarczy, że przeciągnę po nich dłonią i wyjmuje naprawdę sporą ilość.

Mam od niedawna problem z wypadaniem nawet, gdy myję normalnie włosy (bez zmywania oleju), ale po sesie jest jeszcze gorzej. Zaznaczam, że po żadnym innym oleju tak nie mam.

Naszły mnie więc wątpliwości - czy sesa właśnie tak ma działać? Pomyślałam, że może wypadają te słabe włosy, by mogły odrosnąć mocniejsze, ale zaczynam szczerze wątpić. Troszkę opieram się na wizażu w mojej pielęgnacji, troszkę na blogach, szukam rozwiązań dla siebie i jeszcze nie natknęłam się na odpowiedź, która by mnie uspokoiła.
Może to po prostu olej zdecydowanie nie dla mnie?
Stosowałaś wcześniej jakiś olej na skórę głowy? Jeśli tak i nic złego sie nie działo, to najprawdopodobniej Sesa nie jest dla Ciebie. Też tak miałam po Bhringraj. Po odstawieniu włosy wypadały jeszcze przez jakieś 2 tygodnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 11:53   #3435
sm1307
Rozeznanie
 
Avatar sm1307
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 758
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dzisiaj robię drugie podejście do sezamu. Tym razem nie na całą noc, ale na jakieś 1,5-2h i zmyję go. Maskę nałożę też inną, zobaczymy, jakie będę rezultaty. Oby się pięknie ułożyły, idę na imprezę, trzeba wyglądać bosko )
__________________

sm1307 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 12:44   #3436
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość


Stosowałaś wcześniej jakiś olej na skórę głowy? Jeśli tak i nic złego sie nie działo, to najprawdopodobniej Sesa nie jest dla Ciebie. Też tak miałam po Bhringraj. Po odstawieniu włosy wypadały jeszcze przez jakieś 2 tygodnie.
Stosowałam rycynę, ale nic takiego po niej nie zauważyłam. A takie nadzieje wiązałam z tą sesą. No szkoda, pójdzie na wymianę.

Chociaż tak pomyślałam, że stosowana na same włosy - od ucha w dół nie powinna w takim razie szkodzić?

Dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez CzerwonaKokarda
Czas edycji: 2012-10-18 o 12:46
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 12:48   #3437
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość

Chociaż tak pomyślałam, że stosowana na same włosy - od ucha w dół nie powinna w takim razie szkodzić?
Stosowana w taki sposób nie powinna mieć wpływu na wypadanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 15:10   #3438
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 84
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

ja od sesy mam uczulenie- kicham ;-)
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 19:39   #3439
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

kupiłam sobie w końcu osławioną Amlę, powąchawszy ją wcześniej u znajomej, co by się zapachu nie przestraszyć ale szału z moimi włosami nie robi.

za to moje najnowsze odkrycie to olej z orzechów włoskich. boże, jakie miałam po nim błyszczące włosy! tylko, że szkoda mi go zużywać do włosów, bo jest taki pyszny :P

używała już któraś z was tego kokosowego olejku Oilmedica z ziołami? mam go w obserwowanych na allegro i cały czas się zastanawiam czy kliknąć..
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 21:41   #3440
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Stosowana w taki sposób nie powinna mieć wpływu na wypadanie.

Dziękuję.
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 23:06   #3441
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Odkryłam mój idealny sposób na olejowanie
Olejek kokosowy + rycynowy, na około 3-5 godzin, nie dłużej bo obciąża i nie krócej bo nic nie daje. Tak raz w tygodniu max.
Efekt powala
Poza tym nałożone oddzielnie nie dają takiego efektu jak nałożone razem, ciekawe dlaczego.
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 12:26   #3442
deadlydoll667
Przyczajenie
 
Avatar deadlydoll667
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Kupiłam olejek łopianowy z czerwoną papryką i... połowę dzisiaj przez przypadek rozlałam :/ W każdym razie dzisiaj pierwsze stosowanie. Mojej siostrze bardzo pomógł. Oprócz tego, na porost, używam też olejku khadi.
deadlydoll667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 13:42   #3443
Konwalka
Raczkowanie
 
Avatar Konwalka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 60
Dot.: Olej z łopianu a nasilone wypadanie włosów

Nakładam mniej więcej od połowy włosów i jest lepiej. Wystarczy jednak, że ciut przesadzę i znów wypada mi więcej włosów. Przynajmniej wiem od czego i jak używać, żeby było dobrze. Próbowałam też sezamowy - efekt bardzo fajny, myślę, że lepszy niż po łopianie. Teraz zamierzam kupić olejek rycynowy i z mango+avocado.
Wracając do wypadania włosów, bo z tym wciąż mam problem i olejowanie właśnie temu miało zapobiec. Regenerację włosa traktowałam pierwotnie, jako efekt uboczny. Znajoma poleciła mi serum na porost włosów http://www.podarujzdrowie.pl/p/31/32...paznokcie.html Spotkałaś się może z nim?
Konwalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 21:56   #3444
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Olejek arganowy - właso przetłuszczające się

Czy wskazane jest używanie olejku arganowego w przypadku osób z szybko przetłuszczającymi się włosami?

Jeśli tak, w jaki sposób stosujecie olejek?

Na włosy mokre/suche?
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 12:19   #3445
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Olejek arganowy - właso przetłuszczające się

Cytat:
Napisane przez Cherry_89 Pokaż wiadomość
Czy wskazane jest używanie olejku arganowego w przypadku osób z szybko przetłuszczającymi się włosami?

Jeśli tak, w jaki sposób stosujecie olejek?

Na włosy mokre/suche?
To nie włosy się przetłuszczają a skóra głowy. Więc na włosy możesz w zasadzie nakładać wszystko co chcesz, byleby nie bezpośrednio na skórę głowy i w pewnej od niej odległości. Czy ten olej wskazany jest do przetłuszczającej się skóry głowy nie wiem. Musisz sama spróbować. Ja nakładam na włosy suche, na około godzinę przed myciem.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 15:39   #3446
sensualhaven
Przyczajenie
 
Avatar sensualhaven
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 3
Olej Khadi. i problemy z nim..

Hej,
Więc jakiś czas temu kupiłam olejek Khadi, użyłam go dopiero 2 razy.
Po raz pierwszy, nałożyłam 2 duże łyżki, na suche włosy, i pozostawiłam
na 3 godziny. Umyłam włosy szamponem dla dzieci. Miałam straszny problem ze spłukaniem oleju, i jeszcze do tego, włosy mi zaczęły po nim wypadać ( w czasie spłukiwania i mycia włosów) strasznie dużo włosów mi wypadło.

Wczoraj po raz drugi nałożyłam olejek, tym razem na mokre włosy, i tylko
jedną dużą łyżkę. Spłukałam i tym razem umyłam włosy zwykłym szapmonem timotei organic. Po raz kolejny miałam problem ze spłukaniem oleju, a nałożyłam tylko jedną łyżke. I po raz kolejny włosy mi wypadały.

Myślałam, że włosy mi wypadały przez ten szampon dla dzieci, przez to, że moja skóra nie jest przyzwyczajona do takich szamponów, ale nie, wychodzi na to, że to przez ten olejek włosy mi wypadają.

Dodam, że włosy wypadają mi tylko w dzień kiedy je spłukuję, a tak to nigdy mi nie wypadają. I nigdy nie miałam tego problemu. To napewno nie jest wina tego szamponu ponieważ używam go już gdzieś od miesiąca.

Tym bardziej dziwne jest to, że ten olejek ma bardzo dobre opinie, każdy go wychwala, ma podobno wstrzymywać wypadanie włosów. Czy ktoś miał z Was problemy z tym olejkiem? Co mam teraz zrobić? Dalej go używać czy komuś go oddać czy odsprzedać?

Jaki może być powód, że włosy mi wypadają? Nie znam się na składach kosmetyków, ale może tam coś takiego jest w tym składzie, czego moja skóra głowy nie toleruje..
Nie wiem, pokładałam duże nadzieje w tym oleju, przez tyle dobrych opinii, a jednak się zawiodłam...
sensualhaven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 16:27   #3447
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Olej Khadi. i problemy z nim..

Ten olej raczej powinno się nakładać na skórę głowy. Na długość to może niekonieczne. Powodem może być to, że olejek może przyspieszać wypadanie tych włosów, które w krótkim czasie i tak by wypadły żeby zrobić miejsce nowym baby hair.

Dodatkowo włosy mogą Ci wypadać cały czas, ale Ty tego nie widzisz bo zaplątują się w te które jeszcze "siedzą" w skórze. Użycie oleju lub dobrze nawilżającej odżywki sprawia, że włosy są bardziej śliskie i te włosy, które wypadły mogą się wyplątać z całej reszty. Ja tak przynajmniej mam. Prawie wcale nie gubię włosów, przy czesaniu nie zostają na szczotce. Za to przy myciu wszystko wychodzi i nie jest to wina żadnego olejku, szamponu czy odżywki. Po prostu włosy się wtedy "luzują".

U mnie tylko olejek Sesa wzmógł wypadanie włosów, ale to przez podrażnienie skóry głowy. Strasznie mnie swędziała i przez mimowolne czochranie włosów więcej ich wypadło.

Tak więc, jeśli nie swędzi Cię skóra na skalpie, nie jest zaczerwieniona i podrażniona to raczej nie ma co się martwić.

Dodatkowo żaden produkt nie jest idealny dla każdego i nie każdemu będzie służył. Tutaj niestety najlepsza jest metoda prób i błędów.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2012-10-20 o 16:29
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 16:56   #3448
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Olej Khadi. i problemy z nim..

niektóre skalpy nie reagują dobrze na oleje. u mnie przykładowo włosy lecą po każdym oleju nałożonym na skórę głowy, dlatego praktycznie tego nie robię.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 21:52   #3449
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Olej Khadi. i problemy z nim..

Cytat:
Napisane przez sensualhaven Pokaż wiadomość
Hej,
Więc jakiś czas temu kupiłam olejek Khadi, użyłam go dopiero 2 razy.
Po raz pierwszy, nałożyłam 2 duże łyżki, na suche włosy, i pozostawiłam
na 3 godziny. Umyłam włosy szamponem dla dzieci. Miałam straszny problem ze spłukaniem oleju, i jeszcze do tego, włosy mi zaczęły po nim wypadać ( w czasie spłukiwania i mycia włosów) strasznie dużo włosów mi wypadło.

Wczoraj po raz drugi nałożyłam olejek, tym razem na mokre włosy, i tylko
jedną dużą łyżkę. Spłukałam i tym razem umyłam włosy zwykłym szapmonem timotei organic. Po raz kolejny miałam problem ze spłukaniem oleju, a nałożyłam tylko jedną łyżke. I po raz kolejny włosy mi wypadały.

Myślałam, że włosy mi wypadały przez ten szampon dla dzieci, przez to, że moja skóra nie jest przyzwyczajona do takich szamponów, ale nie, wychodzi na to, że to przez ten olejek włosy mi wypadają.

Dodam, że włosy wypadają mi tylko w dzień kiedy je spłukuję, a tak to nigdy mi nie wypadają. I nigdy nie miałam tego problemu. To napewno nie jest wina tego szamponu ponieważ używam go już gdzieś od miesiąca.

Tym bardziej dziwne jest to, że ten olejek ma bardzo dobre opinie, każdy go wychwala, ma podobno wstrzymywać wypadanie włosów. Czy ktoś miał z Was problemy z tym olejkiem? Co mam teraz zrobić? Dalej go używać czy komuś go oddać czy odsprzedać?

Jaki może być powód, że włosy mi wypadają? Nie znam się na składach kosmetyków, ale może tam coś takiego jest w tym składzie, czego moja skóra głowy nie toleruje..
Nie wiem, pokładałam duże nadzieje w tym oleju, przez tyle dobrych opinii, a jednak się zawiodłam...
Albo nie służy Ci coś w składzie, albo po prostu każdy olej będzie tak u Ciebie działał. Jest jeszcze opcja, że wypadają najsłabsze, ale chyba nie mam metody, żeby sprawdzić, czy to akurat to.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 10:36   #3450
sm1307
Rozeznanie
 
Avatar sm1307
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 758
Dot.: Olej Khadi. i problemy z nim..

Dziewczyny, czy olej z pestek winogron daje podobne efekty na włosach, co sezam? Używam teraz sezamu i niestety mam po nim jedynie puch na głowie i chciałabym go zmienić, polecacie jakiś?
Teraz w Biedronce na olej z pestek winogron jest promo, więc może się na niego skuszę.
__________________

sm1307 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.