co pod lakier? co na lakier? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-30, 10:37   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

co pod lakier? co na lakier?


Zdradźcie sekret swojego nienagannego i trwałego maniucure Napiszcie jakich lakierów używacie pod lakier, a jakich na lakier, czym wysuszacie czym nabłyszczacie... Sama zastanawiam się nad kupnem jakiegoś specjalnego lakieru bazowego, bo zauważyłam, że stosowana przeze mnie odżywka utrudnia rozprowadzanie niektórych lakierów, ale nie wiem co wybrać Stąd ten wątek. Mam nadzieję, że nie było takiego, szukałam i nie znalazłam.

Podawajcie poszczególne preparaty w punktach:

1 - lakier podkładowy / baza
2 - lakier nawierzchniowy / utwardzacz
3 -
nabłyszczacz
4 - wysuszacz
(jeśli jakiś preparat spełnia więcej punktów, to piszcie, np. 1+2)

U mnie póki co wygląda to tak:
1 - Oriflame, wzmacniająca emalia do paznokci
2 - brak
3+4 - Inglot, Dry & Shine
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 12:18   #2
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

witam
1. odzywka z Inglota
2. zalezy, kupilam Inglot uv ale nie jestm nim oszolomiona i jak narazie zostalam przy zwyklym utwardzaczu
3 i 4 Inglot, Dry & Shine
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 15:14   #3
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

pod spód ponoć najlepszy jest orly bonder, ale osobiście nie testowałam
na wierch- jako nabłyszczacz i wysuszacz- polecam poshe, ale trzeba go ściągać z USA.
Podobne działanie ma też seche vite, do nabycia tylko w salonach bądź necie.
Świetny jest także insta-dri Sally Hansen.

A z łatwo dostępnych wysuszaczo-nabłyszczaczy mogę polecić manhattan quick dry&shine: 13pln w rosmanie, 4pln na allegro.

Aha- i inglot dry&shine przy poshe/ seche vite po prostu wymięka. Równie dobrze można sobie łapki zwykłą oliwką posmarować, efekt będzie taki sam. A po poshe/ seche vite/ a nawet manhattanie- 10 minu po zrobieniupazurasków można iść spać, i śladów nie będzie.
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 17:50   #4
Denise93
Raczkowanie
 
Avatar Denise93
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Myszung
Wiadomości: 81
Wyślij wiadomość przez ICQ do Denise93 GG do Denise93 Send a message via Skype™ to Denise93
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Ja uzywam:

1+3. Inglot Diamond Base - wzmacnia i chroni przed przebarwieniami. Ślicznie połyskują paznokcie - nie są matowe po czasie. Po zmyciu lakieru nie widać że paznokcie były malowane.
2+3+4. Inglot Diamond Top Coat - Utwardza, nabłyszcza, i wiecie co po numerkach :P

Po prostu są cool, i to nie jest recenzja :P ! Polecam!
__________________
She was a teenage zombie!


Zapuszczam włosy!!!
19>>>>>67
Denise93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 19:48   #5
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

1. Utwardzacz do paznokci Manhattan
3+4. Oriflame Visions Fast'n-Furious

Za każdym razem jak byłam na targach to się rozglądałam za tymi profesjonalnymi (m.in. Orly właśnie) ale jakoś potem kasy nie starczało
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 22:21   #6
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
A z łatwo dostępnych wysuszaczo-nabłyszczaczy mogę polecić manhattan quick dry&shine: 13pln w rosmanie, 4pln na allegro.
Zaintrygowałaś mnie tym Manhattanem, zwłaszcza, że cena taka korzystna A powiedz, w porównaniu do Inglota Dry & Shine to wysusza wolniej/szybciej/podobnie? I czy łatwo się go nakłada na lakier? Nie robi smug?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 14:35   #7
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

1- Inglot nr 82 lub Witaminowa bobma Joko
2 - Utwardzacz Sorayi
3 - może byc Inglot UV Techno( ale tylko do frencza)
4 brak
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-03, 11:06   #8
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Zaintrygowałaś mnie tym Manhattanem, zwłaszcza, że cena taka korzystna A powiedz, w porównaniu do Inglota Dry & Shine to wysusza wolniej/szybciej/podobnie? I czy łatwo się go nakłada na lakier? Nie robi smug?
Przepraszam, że tak późno, ale rzadko bywam ostatnio na forum.

No więc- to 2 zupełnie inne produkty, ponieważ dry&shine jest w zakraplaczu i ma formę a'la oliwka, natomiast manhattan jest jak lakier bezbarwny (w zasadzie, to producent nazywa to emulsją,nie lakierem...). Nakładasz na mokry jeszcze lakier, i czekasz Nadaje połysk, przyspiesza wysychanie, utrwala kolorek Dla bardziej spektakularnego efektu można dać 2 warstwy- paznokcie błyszczą jeszcze bardziej.

Nie zauważyłam jakichkolwiek problemów z aplikacją- wygodny pędzelek, bardzo rzadka konsystencja(żadnych glutów itp), nie zauważyłam, by smużył (co najwyżej to może pozbierać trochę brokatu z lakieru, jeślitakowego się użyło, ale myślę że każdy preparat tego typu tak zrobi).

Ja wolę manhattan, bo przynajmniej nadaje połysk długofalowo, a nie do następnego mysia łapek.
I podejrzewam, że można by na tego manhattana ciapnąć odrobinę Inglota, krzywdy by nie zrobił, choć nie wiem, czy w ogóle by przyspieszył wysychanie.

Aha- i chyba trochę namieszałam z nazwą tego preparatu:
to speed dry& extreme shine, bardzo przepraszam za pomyłkę.
Podaję link do przykładowej aukcji z tym preparatem:
http://www.allegro.pl/item156850941_156850941.html
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 11:24   #9
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak późno, ale rzadko bywam ostatnio na forum.

No więc- to 2 zupełnie inne produkty, ponieważ dry&shine jest w zakraplaczu i ma formę a'la oliwka, natomiast manhattan jest jak lakier bezbarwny (w zasadzie, to producent nazywa to emulsją,nie lakierem...). Nakładasz na mokry jeszcze lakier, i czekasz Nadaje połysk, przyspiesza wysychanie, utrwala kolorek Dla bardziej spektakularnego efektu można dać 2 warstwy- paznokcie błyszczą jeszcze bardziej.

Nie zauważyłam jakichkolwiek problemów z aplikacją- wygodny pędzelek, bardzo rzadka konsystencja(żadnych glutów itp), nie zauważyłam, by smużył (co najwyżej to może pozbierać trochę brokatu z lakieru, jeślitakowego się użyło, ale myślę że każdy preparat tego typu tak zrobi).

Ja wolę manhattan, bo przynajmniej nadaje połysk długofalowo, a nie do następnego mysia łapek.
I podejrzewam, że można by na tego manhattana ciapnąć odrobinę Inglota, krzywdy by nie zrobił, choć nie wiem, czy w ogóle by przyspieszył wysychanie.

Aha- i chyba trochę namieszałam z nazwą tego preparatu:
to speed dry& extreme shine, bardzo przepraszam za pomyłkę.
Podaję link do przykładowej aukcji z tym preparatem:
http://www.allegro.pl/item156850941_156850941.html
Dzięki wielkie za szczegółową odpowiedź Brzmi to bardzo ciekawie, zwłaszcza, że też ostatnio zauważyłam, że po myciu rąk połysk znika, a nawet czasem, na niektórych lakierach dzieją się dziwne rzeczy i tworzą takie jakby plamki bez połysku Normalnie paznokieć w ciapki błyszczące i matowe na przemian
Ale póki co bardziej potrzebuję bazy pod lakier, bo jeszcze mam tego Inglota i zamierzam go wykończyć.
No chyba, że znów się pojawi na aukcjach u jednego sprzedawcy i ten wysuszacz i baza pod lakier, to wtedy będzie mi się opłacało kupić oba i zapłacić za przesyłkę.
A właśnie, powiedz mi czy długi termin ważności ma ten wysuszacz? Bo na Allegro często bywają kosmetyki Manhattana sprzed roku czy dwóch, a więc ze schyłkowym terminem ważności.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:04   #10
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Witaj

niestety nie mogę teraz sprawdzić, jaki termin ważności ma ten wysuszacz, ale na podstawie konsystencji przepowiadam mu długie i szczęśliwe życie jeszcze
pozdr
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 18:31   #11
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Witaj

niestety nie mogę teraz sprawdzić, jaki termin ważności ma ten wysuszacz, ale na podstawie konsystencji przepowiadam mu długie i szczęśliwe życie jeszcze
pozdr
Dzięki za odpowiedź Póki co w sumie i tak to mało istotne, bo zamówiłam sobie komplet NailTeka na Allegro, więc inne bazy wierzchnie będą mi przez jakiś czas zbędne.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 13:05   #12
Hexy
Raczkowanie
 
Avatar Hexy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 173
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Może odkopuje stary temat, ale to chyba bardzo przydatny wątek, a przeszukiwałam forum różnymi hasłami i nie znalazłam nic lepszego.

Od 3 miesięcy staram się dbać lepiej o paznokcie i uczyć się je malować tak, żeby długo wytrzymały. Kiedyś nie stosowałam niczego poza lakierem kolorowym, teraz jednak trochę tego przybyło.


1 - Obecnie używam NailTek Foundation II - zaczęłam używać od 3 tygodni i wydaje mi się, że paznokcie naprawdę mniej się rozdwajają. Wypełnia nierówności i tworzy matową warstwę na paznokciu.
2+3+4 - Poshe - przez długi czas używałam diamentowego utwardzacza z Inglota. Ani nie wysuszał, anie zbytnio nie utwardzał, może co najwyżej ładnie nabłyszczał. Teraz zakupiłam Poshe i jestem zachwycona. Po 5 minutach lakier rzeczywiście był suchy, nic mi się nie rozwaliło, nie odcisnęło. Paznokcie błyszczą jakby były żelowe. Czy przedłuża trwałość na razie badam, ponieważ stosuję jeszcze dodatkowo codziennie na górę jedną warstwę:

NailTek II Intensive Therapy - jest to lakier odżywczy do paznokci miękkich i rozdwajających się, podobno ma przedłużać również trwałość. Stosuję go nakładając przed 5-7 dni po jednej warstwie na lakier kolorowy. Zamierzam tak robić jeszcze przez 2/3 tygodnie, a potem nakładać tylko raz, gdyż jest tam trochę chemicznych składników i przez dłuższy czas może to bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Poshe był alternatywna dla Seche Vite, który podobno również jest świetny ale wg opinii innych szybko gęstniał, śmierdział i ściągał lakier na paznokciach, zobaczymy jak będzie z tym.

Edytowane przez Hexy
Czas edycji: 2013-05-05 o 13:06
Hexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 16:49   #13
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Seche jest fatalny. Szczerze nienawidzę i żałuję wydania na niego tych 30 zł. Paskudnie ściąga lakier, paznokcie wyglądają nieestetycznie. Jego opinię znajdziesz w moim KWC.

Nail Tek II Foundation w ogóle nie przedłużał u mnie trwałości lakieru, a paznokcie szału też nie robiły. Lepiej sprawdza się u mnie Eveline 8w1 (i nie mam onycholizy, wiem, że w NTII jak i w Eveline jest formaldehyd, ble ble).

Obecnie:
1- Eveline 8w1, Revlon Post Trauma
2+3+4 Seche Vite

Najlepiej sprawdzają się:
1- Eveline oraz Revlon PT
2+3+4 diamentowy lakier nawierzchniowy z Inglota, choć średnio wysuszał lakier, mogłam nosić kolorowkę bez odprysków do 7 dni
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 23:08   #14
Hexy
Raczkowanie
 
Avatar Hexy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 173
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;40651746]Seche jest fatalny. Szczerze nienawidzę i żałuję wydania na niego tych 30 zł. Paskudnie ściąga lakier, paznokcie wyglądają nieestetycznie. Jego opinię znajdziesz w moim KWC.

Nail Tek II Foundation w ogóle nie przedłużał u mnie trwałości lakieru, a paznokcie szału też nie robiły. Lepiej sprawdza się u mnie Eveline 8w1 (i nie mam onycholizy, wiem, że w NTII jak i w Eveline jest formaldehyd, ble ble).

Obecnie:
1- Eveline 8w1, Revlon Post Trauma
2+3+4 Seche Vite

Najlepiej sprawdzają się:
1- Eveline oraz Revlon PT
2+3+4 diamentowy lakier nawierzchniowy z Inglota, choć średnio wysuszał lakier, mogłam nosić kolorowkę bez odprysków do 7 dni[/QUOTE]

Niektórzy maja uczulenie na formaldehyd inni nie. Długi czas używałam odzywki z Eveline "Paznokcie lśniące jak diament", która też go zawierała, ale nie widziałam ani efektów ani uszkodzeń, dlatego wzięłam się za NailTeka, akurat dorwałam go w dobrej promocji Spróbować mi nie zaszkodzi, a na razie jestem zadowolona.

Seche nie miałam, ale Poshe nie ściąga lakieru i jak na razie wydaje się być idealny. Tego Inglota używałam przez parę miesięcy dopiero niedawno go wykończyłam z ulgą. Nie miałam do niego cierpliwości, długo zasychał, czasem nawet po 2h od pomalowania, jak się kładłam spać, pościel dalej mi się odbijała, a przy Poshe tego nie ma. Dawał ładna błyszcząca powierzchnie i tyle, nie przedłużał trwałości, no a koszt podobny do Poshe.

Cóż widać jak każdy ma inne paznockie i jak różnie się produkty zachowują
Hexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 10:17   #15
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Ale Nail Tek, przynajmniej II,też ma formaldehyd w składzie.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 12:41   #16
smilenow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 82
Dot.: co pod lakier? co na lakier?

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Zdradźcie sekret swojego nienagannego i trwałego maniucure Napiszcie jakich lakierów używacie pod lakier, a jakich na lakier, czym wysuszacie czym nabłyszczacie... Sama zastanawiam się nad kupnem jakiegoś specjalnego lakieru bazowego, bo zauważyłam, że stosowana przeze mnie odżywka utrudnia rozprowadzanie niektórych lakierów, ale nie wiem co wybrać Stąd ten wątek. Mam nadzieję, że nie było takiego, szukałam i nie znalazłam.

Podawajcie poszczególne preparaty w punktach:

1 - lakier podkładowy / baza
2 - lakier nawierzchniowy / utwardzacz
3 -
nabłyszczacz
4 - wysuszacz
(jeśli jakiś preparat spełnia więcej punktów, to piszcie, np. 1+2)
1. odżywka Eveline
2,3. fluo-top z miss sporty chyba

smilenow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 17:25   #17
Hexy
Raczkowanie
 
Avatar Hexy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 173
Odp: co pod lakier? co na lakier?

Tak wiem, ze go zawiera, on w koncu ma odpowiadac za utwardzanie. Chodzilo mi bardziej o to, ze odzywka z Eveline mi nie pomogla jakos bardzo (co prawda nie bylo to 8w1, ale tez zawierala formaldehyd jak tamta) to moze akurat NailTek pomoze, probuje roznych opcji
Hexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 19:02   #18
kazzira
Raczkowanie
 
Avatar kazzira
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: Odp: co pod lakier? co na lakier?

A co polecacie pod lakier do miękkich paznokci? Bez czegoś pod chyba ostatnio nie daję rady, paznokcie się wyginają, jak są dłuższe, lakier pęka i w efekcie szybko odpada płatami...
kazzira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 21:06   #19
mmmiley
Rozeznanie
 
Avatar mmmiley
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 610
Dot.: Odp: co pod lakier? co na lakier?

Dla mnie jako 'pod' bezkonkurencyjny jest Nail Tek II Foundation, pazkokcie są gładkie, przestały się rozdwajac, ogólnie mam wrażenie, że są mocniejsze
mmmiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.