24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa... - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 10:56   #181
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Dziś dostałam próbeczkę od wizażanki i chce się podzielić moimi uczuciami co do zapachu

Ten zapach jest naprawdę intrygujący. Z jednej strony ostry/mocny ale z drugiej strony nie rażący a raczej subtelny. Wyczuwam w nim różne nuty zapachowe, ciekawie skomponowane
Jest w nim też cos słodkiego, ale subtelnego, mimo że ta słodkość nie przebija się na pierwszy plan. Czuję w nim też jakieś kompozycję kwiatów ale też jest tam coś mocniejszego co nadaje charakter całemu zapachowi
Muszę powiedzieć że to zapach typowo kobiecy i bardzo zmysłowy

Przetestuje go jeszcze kilka razy i wtedy zdecyduję czy to zapach dla mnie Jednak jeśli go nie nabędę w najbliższym czasie, myślę że w przyszłości napewno go kupię. Ponieważ bardzo mocno kojarzy mi sie z kobiecością.

Mam go na sobie może z godzinkę ale muszę przyznać, że cudownie się rozwija na skórze
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 11:59   #182
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Olik- swietnie, ze 24F Ci sie spodobaly Witaj w klubie
Te perfumy maja w sobie cos ulotnie pieknego, co tak naprawde trudno zwerbalizowac - sa tak, jak napisalas: zarazem ostre i delikatnie slodkie.
Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Zatem zapraszam do wertowania moich recenzji. Nie wiem czy Cię jakoś zainspiruję, bo o swoich zapachowych faworytach piszę w kółko na forum, ale może akurat coś CIę zainteresuje.
TYlko się nie wystrasz tych recenzji pisanych zaraz na początku mojej bytności na Wizażu...
Pomadko- oficjalnie chcialam Ci podziekowac, za pomoc w znalezieniu perfum mojego zycia Dla mnie "pogon za kroliczkiem", juz sie zakonczyla Od wczorajszego popoludnia delektuje sie, upolowana w ciemno- za sprawa Twojej recenzji............ Mahora To sa wlasnie perfumy, ktorych od lat poszukiwalam- ich zapach jest... pelny, przebogaty,doskonaly w kazdej uncji....... Nie chce nawet podejmowac proby ubrania tego w slowa- bo w tych perfumach najwazniejsze sa obrazy, rodzace sie w mojej wyobrazni, pod ich wplywem ........ Jednym zdaniem: rzucily na mnie czar.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:23   #183
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Dziś dostałam próbeczkę od wizażanki i chce się podzielić moimi uczuciami co do zapachu

Ten zapach jest naprawdę intrygujący. Z jednej strony ostry/mocny ale z drugiej strony nie rażący a raczej subtelny. Wyczuwam w nim różne nuty zapachowe, ciekawie skomponowane
Jest w nim też cos słodkiego, ale subtelnego, mimo że ta słodkość nie przebija się na pierwszy plan. Czuję w nim też jakieś kompozycję kwiatów ale też jest tam coś mocniejszego co nadaje charakter całemu zapachowi
Muszę powiedzieć że to zapach typowo kobiecy i bardzo zmysłowy

Przetestuje go jeszcze kilka razy i wtedy zdecyduję czy to zapach dla mnie Jednak jeśli go nie nabędę w najbliższym czasie, myślę że w przyszłości napewno go kupię. Ponieważ bardzo mocno kojarzy mi sie z kobiecością.

Mam go na sobie może z godzinkę ale muszę przyznać, że cudownie się rozwija na skórze
Fajnie, że Ci się spodobały. Czujesz kwiaty w 24, bo to zapach szyprowo-kwiatowy, więc siłą faktu...
No i ta ich niezwykła kobiecość, elegancja, są takie dostojne. Ah.

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Olik- swietnie, ze 24F Ci sie spodobaly Witaj w klubie
Te perfumy maja w sobie cos ulotnie pieknego, co tak naprawde trudno zwerbalizowac - sa tak, jak napisalas: zarazem ostre i delikatnie slodkie. Pomadko- oficjalnie chcialam Ci podziekowac, za pomoc w znalezieniu perfum mojego zycia Dla mnie "pogon za kroliczkiem", juz sie zakonczyla Od wczorajszego popoludnia delektuje sie, upolowana w ciemno- za sprawa Twojej recenzji............ Mahora To sa wlasnie perfumy, ktorych od lat poszukiwalam- ich zapach jest... pelny, przebogaty,doskonaly w kazdej uncji....... Nie chce nawet podejmowac proby ubrania tego w slowa- bo w tych perfumach najwazniejsze sa obrazy, rodzace sie w mojej wyobrazni, pod ich wplywem ........ Jednym zdaniem: rzucily na mnie czar.
Mahora-przepadam, tak bardzo mój zapach. Ja zakochałam się w Mahorze od pierwszego powąchania, a stało się to dzięki przypadkowo nabytym 3 próbką. Później to już było istne polowanie na dużą flaszkę.
Urzekły mnie bardzo, są takie słono-słodkie, lekko kokosowe, "tłuste", bogate, że aż dziwne.
Piękny, niecodzienny zapach, wyłamujący się z obecnych kanonów. Mój.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:15   #184
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Pochwalę się moim dzisiejszym nabytkiem:

http://allegro.pl/item275477678_herm...soi_100ml.html

Dawno się niczym nie chwaliłam, a ten same przyznacie, cudny

Moja miłość do 24F trwa niezmiennie.

Kupiłam sobie również wersję eau delicate - słabo ją pamiętam, ale flakon ma przepiękny

Dziś Gosia sprawiła mi piękną niespodziankę i stałam się posiadaczką pięknej torebkowej 15ml flaszeczki

Gosiu pięknie dziękuję
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:33   #185
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Pochwalę się moim dzisiejszym nabytkiem:

http://allegro.pl/item275477678_herm...soi_100ml.html

Dawno się niczym nie chwaliłam, a ten same przyznacie, cudny

Moja miłość do 24F trwa niezmiennie.

Kupiłam sobie również wersję eau delicate - słabo ją pamiętam, ale flakon ma przepiękny

Dziś Gosia sprawiła mi piękną niespodziankę i stałam się posiadaczką pięknej torebkowej 15ml flaszeczki

Gosiu pięknie dziękuję
Kate, jaki efektowny, a jaki jest zapach?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:48   #186
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Kate, jaki efektowny, a jaki jest zapach?
Hmmm, niedługo się dowiem

Miałam już jedną wersję limitowaną - z białą lilią - i przyznam, że nie bardzo mi się podobała, była mocno roślinna niestety - a roślinek ( czyt. badyli ) w perfumach nie lubię, więc się pozbyłam.

Jak tylko doleci to podzielę się wrażeniami
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:33   #187
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
24 Faubourg EDT a EDP

Drogie Współuzależnione koleżanki

Czy któraś z Was mogłaby mi nakreślić różnicę między dwiema wersjami 24 Faubourg?

EDT mam i kocham, mogę okazyjnie nabyć EDP, ale bez testera - czy jest jakaś różnica (poza trwałością zapachu, która w EDT zupełnie mnie satysfakcjonuje)?

Kolekcja rośnie, więc staram się nie dublować flaszek (no, tylko tych kilka najukochańszych...

Z góry dzięki
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 06:59   #188
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: 24 Faubourg EDT a EDP

Aniu, sama ten temat poruszyłam na forum ze 2 lata temu ...ojej, dopiero teraz się wczytuje, że to prawie 4 lata temu było... ten czas zasuwa...
Link: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ubourg+EDT+EDP

Edytowane przez agnieszka1970
Czas edycji: 2009-08-15 o 07:00
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 07:03   #189
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

odświeżam wątek - dla Ani
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 11:02   #190
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
odświeżam wątek - dla Ani
Dziękuję
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 11:59   #191
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Podnoszę wątek, ponieważ niespodziewanie dopadła mnie fascynacja 24 Faubourg EDP.
Nie mogę pojąć, dlaczego ta fascynacja dopadła mnie właśnie teraz.
Wersję EDT musiałam wielokrotnie testować, i jednak zraźała mnie ostra "zepsuta" nuta. Może testowałam i edp, nie pamiętam, w kaźdym razie nie zapragnęłam jej wczesniej.
Wersję Eau Delicate posiadałam, ogólnie bardzo ją lubiłam, ale troszkę mnie raziła czasem metaliczno-szklistą nutą, i uźywkę puścilam w świat. Ostatnio nabyłam natomiast Caleche Eau Delicate, która mi delikatnego Faubourga bardzo przypomina, ale jednak łagodniejsza, bardziej miękka jest.
W ostatnich latach zakochałam się ponadto w całej serii Merveilles Hermesa - zwłaszcza Eau Claire i Ambre, choć Elixir też mi się podoba.
Może właśnie dlatego teraz 24 Faubourg EDP tak mnie zachwyca i jest mi tak bliska - to połączenie najpiękniejszych, świetlistych kwiatowych nut z Caleche Eau Delicate oraz ciepła i przytulności Eau Claire czy Ambr oraz lekkiej szorstkości Elixiru, a do tego jakie proporcje, jaka klasa!!! Doskonalość w każdym calu!
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 14:26   #192
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

dziewczyny, które znają 24 Faubourg i serię Merveilles (którą uwielbiam), czy te zapachy są do siebie chociaż ciutkę podobne, kusi mnie mnie ostatnio żeby 24 kliknąć w ciemno
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:48   #193
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
dziewczyny, które znają 24 Faubourg i serię Merveilles (którą uwielbiam), czy te zapachy są do siebie chociaż ciutkę podobne, kusi mnie mnie ostatnio żeby 24 kliknąć w ciemno
Nie, nie są podobne.
Choć obie serie mają Hermesową klasę.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:51   #194
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
dziewczyny, które znają 24 Faubourg i serię Merveilles (którą uwielbiam), czy te zapachy są do siebie chociaż ciutkę podobne, kusi mnie mnie ostatnio żeby 24 kliknąć w ciemno
W pewnym sensie są. Znaczy w takim, że jak się nosiło i jedne i drugie, to się wyczuwa wspólne nuty, te same składniki. Ale w innym sensie nie są, znaczy ogólny charakter jest inny.
Postaram się to dokładniej wytłumaczyć.

Ja jeszcze parę lat temu zapytana o 24 Faubourg odpowiedziałabym że to śmierdziuch dla starej babci.

Ale miałam 24 Faubourg Eau Delicate (zupełnie do klasyka niepodobny) i z przyjemnością go nosiłam.

Potem wkręciłam się bardzo w serię Merveilles, miałam po kolei Eau, Elixir i Eau Claire. Oraz kupiłam Caleche Eau Delicate.

I jak po sezonie noszenia Merveillesów powąchałam 24 Faubourg, to dosłownie wymiękałam z zachwytu. Bo ma on w sobie tę lekkość, słodycz i słoneczność, które znałam tak dobrze z Eau Claire. Ma kwiaty z kropelką goryczy jak 24 Faubourg Eau Delicate albo Caleche Eau Delicate. Ma gęstość, esencjonalnośc i bogactwo Elixiru.

Ale o ile Merveilles to zapachy na wskroś nowoczesne, o nisze ocierające się, to 24 Faubourg jest klasycznym szyprem i to nie musi się każdemu podobać.

Dzisiaj pierwszy raz po letnim sezonie znowu go nosze i znowu zachwycam się, co to za arcydzieło jednak jest.

Tak więc klikania w ciemno nie polecam. Ale może podeślij mi na PW adresik, to jakiegoś próbaska przyrządzę - tak chyba bezpieczniej.
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2013-09-25 o 14:53
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:51   #195
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
dziewczyny, które znają 24 Faubourg i serię Merveilles (którą uwielbiam), czy te zapachy są do siebie chociaż ciutkę podobne, kusi mnie mnie ostatnio żeby 24 kliknąć w ciemno
Jak dla mnie nie są to podobne zapachy. 24F to przede wszystkim białe kwiaty w "starym" klasycznym wydaniu z lekko wyczuwalną słodyczą owoców, a seria Maeveilles z której znam Elixir i Eau des Merveilles pachnie na mnie słodyczą ale nie taką spożywczą, raczej taką żywiczną/drzewną (kurcze jest coś takiego?) lekko przełamaną cytrusami. W przypadku Elixiru jest bardziej słodko a w przypadku Wody Cudów bardziej drzewnie, ale wciąż czuję że to podobne zapachy.
24F poleciłabym komuś kto lubi zapachy kwiatowe i bardziej "retro", eleganckie.
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 15:18   #196
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Tak tak, dokładnie. A podobieństwo w nutach dotyczy najbardziej Eau Claire des Merveilles - w niej i w 24 Faubourg "świetlistość" została zrealizowana tymi samymi składnikami. Bo oba są przedstawiane jako słoneczne, świetliste, i tak jest. Ale charakter całości inny.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 15:34   #197
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

dzięki dziewczyny , właśnie się obawiam tych kwiatów, no nie zawsze mi one podchodzą , chyba jednak wstrzymam się do testów, Olu dziękuję za propozycję próbki ale u mnie w mieście jeden Dauglas ma Hermesa więc go sobie przetestuję, tylko teraz siedzę w domu na zwolnieniu i nie bardzawo mi po sklepach łazić a z nudów już wydumuję nowe chciejstwa w ciemno
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 00:12   #198
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Ja nie czuję w klasycznym kwiatów (na szczęście, ponieważ mój nos nie akceptuje kwiatowych zapachów). Kojarzą mi się najbardziej z Chanel 19 poudre, są może odrobinę słodsze. Jak dla mnie cudowny zapach, inny i jeden z nielicznych, które toleruję
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 09:07   #199
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

jednak skusiłam się na małą 15 , która już do mnie leci

ale wczoraj udało mi się poznać ten zapach tylko że w wersji edt, no i powiem, że owszem czuć trochę, że to "perfumy starej daty" i co prawda nie czuć podobieństwa jako takiego do serii Merveilles ale to co napisała Ola, że podobnie się je nosi - to prawda, im dłużej przebywałam w ich towarzystwie tym bardziej mi się podobał i są niesamowicie trwałe, także myślę, że strzał w ciemno całkiem udany
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 13:28   #200
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: 24 Faubourg Hermes woda perfumowana a toaletowa...

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
jednak skusiłam się na małą 15 , która już do mnie leci

ale wczoraj udało mi się poznać ten zapach tylko że w wersji edt, no i powiem, że owszem czuć trochę, że to "perfumy starej daty" i co prawda nie czuć podobieństwa jako takiego do serii Merveilles ale to co napisała Ola, że podobnie się je nosi - to prawda, im dłużej przebywałam w ich towarzystwie tym bardziej mi się podobał i są niesamowicie trwałe, także myślę, że strzał w ciemno całkiem udany
Tak tak, zobaczysz, że przy noszeniu wyczuwa się wyraźnie, że z tych samych buteleczek składniki wlewali, choć efekt ogólny inny jest zupełnie.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.