Ma³y du¿y problem w g³owie - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2020-04-27, 11:11   #1
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomo¶ci: 30
Lightbulb

Ma³y du¿y problem w g³owie


Cze¶æ! Postanowi³am napisaæ, bo mo¿e kto¶ z Was ma lub mia³ tak jak ja i co¶ doradzi. Tak jak w tytule, mam ma³y du¿y problem, który le¿y w mojej g³owie i towarzyszy mi praktycznie codziennie. A ten problem, to my¶li o niedostatecznie spo¿ytkowanym czasie. Tak... W mojej g³owie zawsze by³o co¶ takiego, ¿e powinnam ca³y czas co¶ robiæ i dobrze wykorzystywaæ czas na 100%. Uwielbiam spaæ, ale chodzê spaæ o 23, potem wstaj±c do pracy o 6.15 niezbyt wyspana, bo przecie¿ pój¶cie spaæ o tej 22 to strata czasu, a przy tym zazwyczaj ogl±dam co¶ na Netflixie lub siedzê na telefonie. Mam typowo s³omiany zapa³, pomy¶lê, ¿e co¶ zrobie w weekend produktywnego, ale przychodzi niedziela wieczór i lenistwo znów wygra³o.. Czêsto mam pretensje do siebie samej, ¿e tak naprawdê nie mam jakich¶ du¿ych zainteresowañ, wynika to trochê z tego, ¿e chcia³abym czytaæ o wszystkim, a w efekcie nie ³apiê siê za nic.. Zapisa³am siê na kurs angielskiego, daje mi to du¿± frajdê, ale poza lekcjami chcia³abym robiæ co¶ wiêcej i staram siê, nawet robiê ma³ymi kroczkami inn± ksi±¿kê ni¿ na kursie, tak¿e to na plus. Mój problem polega na tym, ¿e nie wiem ALBO 1) jak pozbyæ siê my¶li, ¿e marnotrawiê czas na telefon, Netflixa, po prostu siedzenie z ch³opakiem ALBO 2) jak mocno zebraæ siê w sobie, ¿eby jednak ogarniaæ wiêcej rzeczy i czerpaæ pewn± satysfakcjê ze swojego ¿ycia? Wiem, ¿e tym bardziej teraz moje my¶li nie znikn± od tak, poniewa¿ w mojej pracy zosta³y zmniejszone etaty, co oznacza dodatkowy dzieñ wolny w domu.. Nie wiem czy kto¶ to potrafi zrozumieæ o co mi chodzi?
Parotka_95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-04-27, 12:37   #2
kasztanova
Attention Seeker
 
Avatar kasztanova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Hastenland
Wiadomo¶ci: 236
Dot.: Ma³y du¿y problem w g³owie

Przede wszystkim z tekstu nie wynika za bardzo, czy masz obrany jakikolwiek cel (wygl±da na to, ¿e nie). Chcesz siê czego¶ konkretnego nauczyæ? Schudn±æ? Nauczyæ jakiego¶ sportu? Najpierw musisz siê zdecydowaæ co chcesz robiæ, potem podzieliæ to ma³e aktywno¶ci które bêdziesz wykonywaæ popo³udniami i stawiaæ sobie jakie¶ okresowe cele, ¿eby kontrolowaæ, czy w ogóle siê w tym rozwijasz. Masa ksi±¿ek zosta³a napisana na ten temat bo mnóstwo ludzi ma taki problem jak Ty, zobacz kana³ na YT "productivity game", tam autor streszcza koncepty wielu z tych ksi±¿ek i mo¿e Ci to w jaki¶ sposób pomo¿e
kasztanova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-04-27, 12:45   #3
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomo¶ci: 788
Dot.: Ma³y du¿y problem w g³owie

Po pierwsze to ustal sobie dok³adnie co chcesz zrobiæ i w jakim okresie. Np. przez nastêpny miesi±c codziennie czytam godzinê dziennie. No i potem sobie zaplanuj co bêdziesz robiæ konkretnego dnia i o której. Dok³adnie
kolorowe_jaskolki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-04-27, 12:51   #4
FajnaMarta
Raczkowanie
 
Avatar FajnaMarta
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomo¶ci: 267
Dot.: Ma³y du¿y problem w g³owie

Dopóki nie wyznaczysz sobie celów, to niewiele siê zmieni. Mo¿e np. z angielskim zaplanuj sobie, ¿e bêdziesz przeznacza³a codziennie jaki¶ czas, a seriale te¿ ogl±daj po angielsku.
Nikt za Ciebie nie wybierze celu ani hobby.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
FajnaMarta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-04-27, 13:07   #5
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podró¿y
Wiadomo¶ci: 6 906
Dot.: Ma³y du¿y problem w g³owie

A mo¿e wpad³a¶ w przesadny pêd za tym, by byæ maksymalnie efektywnym, planowaæ swój czas, realizowaæ siê, mieæ ciekawe ¿ycie, pasje itd.?
Mo¿e to sobie zbyt przesadnie kot³ujesz w g³owie, bo spo³eczeñstwo i coachowie tego wymagaj± i goni± do niemarnotrawienia czasu?
__________________

squirrelqa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-04-27, 13:12   #6
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 18 061
Dot.: Ma³y du¿y problem w g³owie

Zgadzam siê z dziewczynami. Nie dziwiê siê, ¿e nie potrafisz siê zmotywowaæ, je¶li chcesz tylko "co¶" robiæ. Musisz dok³adnie okre¶liæ, na czym ci zale¿y.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-04-27, 18:52   #7
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Ma³y du¿y problem w g³owie

Rzeczywi¶cie, z tego co napisa³am mog³o wyj¶æ, ¿e nie mam ¿adnych celów. Jest wrêcz przeciwnie. Chcê znale¼æ pracê - przegl±dam oferty, wysy³am CV, zaczê³am szukaæ kursów, ¿eby dokszta³caæ siê w tym kierunku, którym rzeczywi¶cie chcê pracowaæ, chcê byæ jak najlepsza w swojej pracy, chcê æwiczyæ - z tym jest najgorzej, raz, max. 2 razy w tygodniu zmotywujê siê do tego, ¿eby poæwiczyæ, kupi³am skakankê i chcia³abym zrobiæ sobie wyzwanie skakankowe, kocham gotowaæ i naprawdê po¶wiêcam temu mnóstwo czasu praktycznie codziennie, przegl±dam te¿ blogi, ogl±dam ksi±¿ki/yt, z angielskim rzeczywi¶cie jest u mnie s³abo je¶li chodzi o pracê w³asn±, staram siê szukaæ przyjemnych alternatyw na yt (przygotowujê siê do egzaminu CAE wiêc praca w³asna jest tutaj kluczowa), uwielbiam tematy pielêgnacji cia³a i w³osów (ale za cholern± ksi±¿kê, któr± kupi³am kilka miesiêcy temu nie mogê siê z³apaæ), ponadto w okresie pandemii wyklu³a siê nowa zajawka na hodowanie zió³ (ju¿ stworzyli¶my ma³y balkonowy ogródek!). Chyba rzeczywi¶cie to siedzi w mojej g³owie, zawsze my¶lê, ¿e nie mam wystarczaj±co "fajnych" zajêæ, ¿e jestem leniwa, gorsza od innych (?), bo inni maj± fajniejsze zajêcia. Staram siê bardzo tego wyzbyæ i szczerze to co napisa³am powy¿ej pokazuje mi, ¿e jednak naprawdê "nie pró¿nujê", a mo¿e potrzeba mi trochê wiêcej samozaparcia i mniej samokrytycyzmu. Dziêki dziewczyny!
Parotka_95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2020-04-27, 22:34   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomo¶ci: 5 096
Dot.: Ma³y du¿y problem w g³owie

Ja np. ustawi³am sobie info na fb na komórce. Po 30 minutach na dobê pojawia mi siê komunikat. Netflixa mo¿na nie w³±czaæ albo nawet z niego zrezygnowaæ

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-04-27 23:34:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.