Nowa praca, a zaplanowane wakacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-15, 17:14   #1
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575

Nowa praca, a zaplanowane wakacje


Hej, potrzebuję znowu waszej pomocy Od jakiegoś czasu szukam pracy. Myślałam, że będzie marnie to szło i długo mi na to zejdzie. Pomyliłam się. Byłam już na trzech rozmowach. Mój problem zaczyna się przy ostatniej. Wszystko szybko poszło. W środę wysłałam swoje CV i list motywacyjny do jednego z BR. W czwartek mailowo zaprosili mnie na rozmowę. W piątek wstępna rozmowa tel. A dzisiaj miałam rozmowę na żywo. A już w poniedziałek idę na dzień próbny. Byłam w szoku, że to tak się łatwo potoczyło. Tym bardziej, że nie mam doświadczenia za bardzo, a oni chcą mnie uczyć i szybko doprowadzić do samodzielności, jeśli po dniu próbnym obie strony będą dalej chętne na współpracę. Bardzo mi zależy na tej pracy i szkoda by mi było zaprzepaścić to, że mi poszło względnie łatwo. Problem w tym, że od roku mam opłacony wyjazd na koniec sierpnia. Kasa mi przepada w razie rezygnacji, a rodzina byłaby pewnie niezadowolona jakbym jednak nie jechała. Oni wtedy też by nie pojechali i głupio by wyszło. Samej też mi zależało na tym wyjeździe. Zastanawiam się, co w sytuacji jak usłyszę w poniedziałek, że mnie chcą zatrudnić. Wypadałoby wtedy powiedzieć raczej, jaka jest sytuacja i zapytać, co możemy z tym zrobić. Będzie to umowa zlecenie jak już, więc nie będą mi płacić za urlop na start. Musiałabym wziąć tylko (albo aż) 5 dni wolnego. Boję się, że ten wyjazd postawi mnie w złym świetle, ale totalnie nie pomyślałam o tym, że mogę teraz dostać się do BR, nie przewidziałam tego. Nie wiem jak w razie co zacząć tą rozmowę i jak to ugryźć.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 20:58   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Hej, potrzebuję znowu waszej pomocy Od jakiegoś czasu szukam pracy. Myślałam, że będzie marnie to szło i długo mi na to zejdzie. Pomyliłam się. Byłam już na trzech rozmowach. Mój problem zaczyna się przy ostatniej. Wszystko szybko poszło. W środę wysłałam swoje CV i list motywacyjny do jednego z BR. W czwartek mailowo zaprosili mnie na rozmowę. W piątek wstępna rozmowa tel. A dzisiaj miałam rozmowę na żywo. A już w poniedziałek idę na dzień próbny. Byłam w szoku, że to tak się łatwo potoczyło. Tym bardziej, że nie mam doświadczenia za bardzo, a oni chcą mnie uczyć i szybko doprowadzić do samodzielności, jeśli po dniu próbnym obie strony będą dalej chętne na współpracę. Bardzo mi zależy na tej pracy i szkoda by mi było zaprzepaścić to, że mi poszło względnie łatwo. Problem w tym, że od roku mam opłacony wyjazd na koniec sierpnia. Kasa mi przepada w razie rezygnacji, a rodzina byłaby pewnie niezadowolona jakbym jednak nie jechała. Oni wtedy też by nie pojechali i głupio by wyszło. Samej też mi zależało na tym wyjeździe. Zastanawiam się, co w sytuacji jak usłyszę w poniedziałek, że mnie chcą zatrudnić. Wypadałoby wtedy powiedzieć raczej, jaka jest sytuacja i zapytać, co możemy z tym zrobić. Będzie to umowa zlecenie jak już, więc nie będą mi płacić za urlop na start. Musiałabym wziąć tylko (albo aż) 5 dni wolnego. Boję się, że ten wyjazd postawi mnie w złym świetle, ale totalnie nie pomyślałam o tym, że mogę teraz dostać się do BR, nie przewidziałam tego. Nie wiem jak w razie co zacząć tą rozmowę i jak to ugryźć.
po prostu powiedzieć, że masz zaplanowany urlop w danym terminie i zależy ci, żeby na niego pojechać. no offence, ale przez półtora miesiąca to raczej nie staniesz się na tyle niezbędnym pracownikiem, żeby się biuro miało z tego powodu zawalić. jeśli pracodawca jest normalny to zrozumie, jeśli nie, to mała strata.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 21:33   #3
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Po prostu przedstaw jak wygląda sytuacja, to normalne, że ludzie mają plany do przodu. Jeśli w BR to praca tylko w księgowości (a nie kadry i płace) to koniec miesiąca to najlepszy czas na urlop
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 22:42   #4
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Myślę że wystarczy uczciwie powiedzieć. Skoro to umowa zlecenie i 5 dni co nie jest tak dużo to myślę że nie będzie problemem. Nie masz normy godzinowej i jak każdy masz też prawo do swoich planów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 04:56   #5
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Dokładnie - kawa na ławę. Ja kiedyś zaczynałam pracę na początku sierpnia i już we wrześniu potrzebowałam tygodnia wolnego na obronę magisterki itp. Dało się ogarnąć bez problemu.
PS. Mam nadzieję, że dzień próbny na umowę i za kasę.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 08:07   #6
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Też uważam, że trzeba wprost powiedzieć. Zaplanowany urlop w okresie letnim to najbardziej normalna rzecz na świecie, nikogo dziwić nie powinien. A jeśli byłaby zła reakcja to obserwuj pracodawcę, bo to dziwny sygnał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 13:37   #7
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

ten dzień próbny to na podstawie UZ? Płatny?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-17, 17:14   #8
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
Po prostu przedstaw jak wygląda sytuacja, to normalne, że ludzie mają plany do przodu. Jeśli w BR to praca tylko w księgowości (a nie kadry i płace) to koniec miesiąca to najlepszy czas na urlop
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przekonałyście mnie, że nie ma co się o to martwić. Ja chyba mam trochę mentalność niewolnika względem pracodawcy i zawsze czułam dyskomfort mówiąc o jakimś wolnym, a tym bardziej na początku.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89628353]Dokładnie - kawa na ławę. Ja kiedyś zaczynałam pracę na początku sierpnia i już we wrześniu potrzebowałam tygodnia wolnego na obronę magisterki itp. Dało się ogarnąć bez problemu.
PS. Mam nadzieję, że dzień próbny na umowę i za kasę.[/QUOTE]

Dostałam umowę zlecenie na jeden dzień Mają zadzwonić jutro z decyzją, ale wydaje mi się, że dobrze poszło.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ten dzień próbny to na podstawie UZ? Płatny?
Tak, jak wyżej - dostałam zleceniówkę na jeden dzień
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 14:48   #9
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Miałam niedawno ten problem. Musiałam szukać nowej pracy bo ze starej dostałam wypowiedzenie. Większość pracodawców z którymi rozmawiałam, nie robiło problemów. Jak to zlecenie to może być opcja taka że po prostu nie zapłacą za te dni i tyle.
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 15:56   #10
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Ja miałam taką sytuacje jak teraz zmieniałam prace i po prostu powiedziałam zaraz przed podpisaniem umowy, ze czuje się w obowiązku poinformować, że w tych i tych dniach mnie nie będzie, bo od dawna mam zaplanowany wyjazd. Nikt nie robił problemu. Zwłaszcza, że też w tej pracy jestem świeżakiem i moja odpowiedzialność na ten moment jest bardzo niska, bo głównie się uczę i pomagam innym specjalistom, jak umiem.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

I zgadzam się, że jeżeli pracodawca robi problemy w taki temacie to jest red flag. W innych prawdopodobnie też będzie miał problem pójść ci na rękę.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 21:00   #11
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Normalnie powiedz o wyjeździe.


Jeżeli umowa jest na zlecenie to tym bardziej mniej problemów.


Jeżeli wyjazd nie jest jakiś niesamowicie długi, a piszesz o 5 dniach wolnego, więc nie jest, to uciekałabym od pracodawcy, który robiłby z tego problem w okresie wakacyjnym.


Ale powiedziałabym o tym przed podpisaniem umowy (niby zleceniówka, więc w sumie bez większego znaczenia), żeby była jasność sytuacji. Moim zdaniem to lepiej wygląda.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-18, 21:48   #12
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Niepotrzebnie się stresowałam, żadnego problemu nie było
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 07:19   #13
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Nowa praca, a zaplanowane wakacje

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Niepotrzebnie się stresowałam, żadnego problemu nie było
No i super
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-19 08:19:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.