Dania - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-09, 21:48   #331
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dania a inne państwa - jednak najtrudniej?

Witam Was
Od 3 miesięcy planuje z moim chłopakiem wyjazd do pracy na 3-4 lata do Danii.
Chcielibyśmy wyjechać w styczniu, ja jestem na etapie sprzedawania firmy, ogarniania rzeczy które będą do zrobienia w pl przed wyjazdem.
Myśleliśmy że ktoś nam pomoże/podpowie na początek w sprawie pracy, mieszkania natomiast osoba ta wycofała się mimo że mieszka w Danii i niestety napisała nam jedynie kilka grup na fb gdzie możemy mieszkania szukać.
Boimy się strasznie tych papierów, zameldowania, CPR, konta bankowe, zarejestrowanie auta to 2/3 jego wartości?!
Nagle dowiadujemy się tylu cięzkich rzeczy że nie wiem czy jestem w stanie to ogarnąć czasem w polskim urzędzie czlowiek ma problem ze zrozumieniem jakiejś rubryki a co dopiero tam :P Czy ktos jest w stanie powiedzieć ile na początku - pierwszy miesiąc dwa trzeba mieć pieniędzy żeby opłacić sobie to wszystko ?
Czy to są koszty około 30-40 tys zł?
Zawsze wydawało mi się że mnóstwo ludzi jeździ za granicę bez problemu, i to nieraz ludzie, którzy nie mają kasy... nie widzi mi się wydać wszystkich oszczędności swojego życia żeby dopiero zacząć pracować i zarabiać

a może to tylko w Danii jest takie ciężkie a np Holandia, Niemcy wygląda to inaczej ??

Dzisiaj już mieliśmy taki kryzys że nie poradzimy sobie że chyba będzie rezygnować z wyjazdu...

Proszę jeśli jest tu ktoś kto także wyjeżdzał bez znajomości, szukał pracy bez znajomości duńskiego a fajnie na tym wyszedł niech się odezwie boje się że liczyłam na zbyt wiele a nie poradze sobie ze znalezieniem sobie pracy i mieszkania i że to jest zła decyzja..
Mam kilka dni na decyzje proszę napiszcie coś.
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 23:06   #332
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dania

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Witam Was
Od 3 miesięcy planuje z moim chłopakiem wyjazd do pracy na 3-4 lata do Danii.
Chcielibyśmy wyjechać w styczniu, ja jestem na etapie sprzedawania firmy, ogarniania rzeczy które będą do zrobienia w pl przed wyjazdem.
Myśleliśmy że ktoś nam pomoże/podpowie na początek w sprawie pracy, mieszkania natomiast osoba ta wycofała się mimo że mieszka w Danii i niestety napisała nam jedynie kilka grup na fb gdzie możemy mieszkania szukać.
Boimy się strasznie tych papierów, zameldowania, CPR, konta bankowe, zarejestrowanie auta to 2/3 jego wartości?!
Nagle dowiadujemy się tylu cięzkich rzeczy że nie wiem czy jestem w stanie to ogarnąć czasem w polskim urzędzie czlowiek ma problem ze zrozumieniem jakiejś rubryki a co dopiero tam :P Czy ktos jest w stanie powiedzieć ile na początku - pierwszy miesiąc dwa trzeba mieć pieniędzy żeby opłacić sobie to wszystko ?
Czy to są koszty około 30-40 tys zł?
Zawsze wydawało mi się że mnóstwo ludzi jeździ za granicę bez problemu, i to nieraz ludzie, którzy nie mają kasy... nie widzi mi się wydać wszystkich oszczędności swojego życia żeby dopiero zacząć pracować i zarabiać

a może to tylko w Danii jest takie ciężkie a np Holandia, Niemcy wygląda to inaczej ??

Dzisiaj już mieliśmy taki kryzys że nie poradzimy sobie że chyba będzie rezygnować z wyjazdu...

Proszę jeśli jest tu ktoś kto także wyjeżdzał bez znajomości, szukał pracy bez znajomości duńskiego a fajnie na tym wyszedł niech się odezwie boje się że liczyłam na zbyt wiele a nie poradze sobie ze znalezieniem sobie pracy i mieszkania i że to jest zła decyzja..
Mam kilka dni na decyzje proszę napiszcie coś.
Zawsze przy przeprowadzce za granicę jest dużo załatwiania. Dobrze przed wyjazdem za granicę pouczyć się lokalnego języka, bo nie wszędzie się dogadacie po angielsku ( nie każdy będzie chciał z Wami gadać w obcym języku ).
Macie oszczędności na życie kilka miesięcy, na kaucję za mieszkanie ( w Norwegii to min 3 krotność czynszu ) ?
Skandynawia jest droga ( mieszkam w Norwegii i ceny podobne do duńskich ) i uważam, że 30tys zł to może być mało.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 23:42   #333
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Dania

Z kolei w Niemczech 30 tys starczy spokojnie (pytalas tez o inne kraje, dlatego daje znac).
6 tys zl kaucja + 4 tys mieszkanie z oplatami (to juz takie drozsze) + 4 tys mieszkanie za drugi miesiac + ewentualnie jakies pieniadze za meble jesli chcecie umeblowane - tutaj nie wiem, jakies 4 tys zl + zarejestrowanie samochodu maksymalnie 400 zl + zalozenie konta nic nie kosztuje, zameldowanie nic nie kosztuje + ubezpieczenie zdrowotne, koszt rozny - najlepiej szybko znalezc prace na etat, zeby was do ubezpieczenia panstwowego wlaczyli. Na jedzenie i wydatki jakis 1600 zl na miesiac, czyli za dwa 3200.
Czyli niecale 22 tysiace.
Ale jaka wy prace chcecie znalezc? W jakiej konkretnie dziedzinie?
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 09:50   #334
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Dania a inne państwa - jednak najtrudniej?

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Witam Was
Od 3 miesięcy planuje z moim chłopakiem wyjazd do pracy na 3-4 lata do Danii.
Chcielibyśmy wyjechać w styczniu, ja jestem na etapie sprzedawania firmy, ogarniania rzeczy które będą do zrobienia w pl przed wyjazdem.
Myśleliśmy że ktoś nam pomoże/podpowie na początek w sprawie pracy, mieszkania natomiast osoba ta wycofała się mimo że mieszka w Danii i niestety napisała nam jedynie kilka grup na fb gdzie możemy mieszkania szukać.
Boimy się strasznie tych papierów, zameldowania, CPR, konta bankowe, zarejestrowanie auta to 2/3 jego wartości?!
Nagle dowiadujemy się tylu cięzkich rzeczy że nie wiem czy jestem w stanie to ogarnąć czasem w polskim urzędzie czlowiek ma problem ze zrozumieniem jakiejś rubryki a co dopiero tam :P Czy ktos jest w stanie powiedzieć ile na początku - pierwszy miesiąc dwa trzeba mieć pieniędzy żeby opłacić sobie to wszystko ?
Czy to są koszty około 30-40 tys zł?
Zawsze wydawało mi się że mnóstwo ludzi jeździ za granicę bez problemu, i to nieraz ludzie, którzy nie mają kasy... nie widzi mi się wydać wszystkich oszczędności swojego życia żeby dopiero zacząć pracować i zarabiać

a może to tylko w Danii jest takie ciężkie a np Holandia, Niemcy wygląda to inaczej ??

Dzisiaj już mieliśmy taki kryzys że nie poradzimy sobie że chyba będzie rezygnować z wyjazdu...

Proszę jeśli jest tu ktoś kto także wyjeżdzał bez znajomości, szukał pracy bez znajomości duńskiego a fajnie na tym wyszedł niech się odezwie boje się że liczyłam na zbyt wiele a nie poradze sobie ze znalezieniem sobie pracy i mieszkania i że to jest zła decyzja..
Mam kilka dni na decyzje proszę napiszcie coś.

mieszkam tu 6 lat i chce jak najszybciej uciekac dobija mnie pogoda, monotonia.... ale to ja, wiele osob jest zadowolonych


natomiast nie przyjechalabym tu bez zadnych znajomych na miejscu, wczesniej znalezionej pracy, mieszkania itp.


przyjedziesz i co dalej? z mieszkaniami jest baaardzo ciezko bedac juz na miejscu. nie chce cie zniechecac ale pisze jak ja to widze
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 19:12   #335
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Dania

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zawsze przy przeprowadzce za granicę jest dużo załatwiania. Dobrze przed wyjazdem za granicę pouczyć się lokalnego języka, bo nie wszędzie się dogadacie po angielsku ( nie każdy będzie chciał z Wami gadać w obcym języku ).
Macie oszczędności na życie kilka miesięcy, na kaucję za mieszkanie ( w Norwegii to min 3 krotność czynszu ) ?
Skandynawia jest droga ( mieszkam w Norwegii i ceny podobne do duńskich ) i uważam, że 30tys zł to może być mało.
Ok na 3 krotnosc czynszu + czynsz za dany miesiąc + pieniądze na jedzenie i życie w pierwszym miesiącu mamy ale właśnie wydawało mi się że 30tys starczy bo to i tak ogromna gotówka moim zdaniem?
Chce od razu zacząć pracę w nowym państwie więc po miesiącu powinnam mieć nową wypłatę na bieżące rzeczy?
Czy są może jeszcze jakieś koszty ukryte o których nie wiem?
Te wszystkie CPR, pozwolenia na pobyt i pracę są chyba bezpłatne tak?
Czy jest ktoś kto mi może powiedzieć mniej więcej ile się wydaje na życie/ transport do pracy itd na 2 osoby miesięcznie?
Czy to jest koszt np 3 tys koron czy może 10?
Wiadomo każdy żyje inaczej ale chodzi mi o takie normalne fajne życie, żeby nie jeść suchego chleba :P wyjść sobie gdzieś itd
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 09:15   #336
samiha
Raczkowanie
 
Avatar samiha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: skandynawia
Wiadomości: 194
Dot.: Dania

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Ok na 3 krotnosc czynszu + czynsz za dany miesiąc + pieniądze na jedzenie i życie w pierwszym miesiącu mamy ale właśnie wydawało mi się że 30tys starczy bo to i tak ogromna gotówka moim zdaniem?
Wszystko zalezy od tego w jakim standardzie chcecie mieszkac i gdzie...
Jezeli chcecie mieszkac w odleglosci 15 km do centrum Kopenhagi to 30 tys zlotych nie starczy na zycie. Najtansze mieszkanie jednopokojowe jakie udalo mi sie dzisiaj znalezc na dba ma cene 8.300 + 800 za oplaty + 25 000 depozyt + 24 900 za czynsz z gory. Do tego dochodza oplaty za bilety ( abonament zaczyna sie od 400 koron za centrum do 1300 za zony poza kopenhaga), za internet, komorki plus jedzenie nie mowiac o wypadach na miasto ( piwo na miescie zaczyna sie od 25 koron w spelunie do 150 w klubie).

Wezcie tez pod uwage ze na takie mieszkanie jak te powyzej to bedzie grupa zainteresowanych i bedziecie musieli miec duzo szczescia zeby je dostac. Sama wynajmowalam pokoj na kilka miesiecy w moim mieszkaniu i zglosilo sie ponad 130 osob



Cytat:
Chce od razu zacząć pracę w nowym państwie więc po miesiącu powinnam mieć nową wypłatę na bieżące rzeczy?
W jakiej branzy mozecie pracowac ?

Cytat:
Czy są może jeszcze jakieś koszty ukryte o których nie wiem?
Jezeli chcecie zostac 3-4 lata to zapomnijcie o swoim wlasnym aucie z polski. Koszty rejestru sa nieobliczalne.


Cytat:
Te wszystkie CPR, pozwolenia na pobyt i pracę są chyba bezpłatne tak?
Tak sa bezplatne dla przyjeznych z EU.

Pamietajcie zeby znalezc mieszkanie/pokoj z mozliwoscia zarejestrowania numeru CPR dla was obojga. Inaczej nie otrzymacie pozwolenia na prace i numeru CPR i nie bedziecie mogli zalozyc konta w banku i dostac wyplaty.

Jak masz jakies pytania to pisz.
__________________
Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes.
samiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 06:15   #337
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Dania

Hej dziewczyny,


mam pytanie dot pobytu w Danii - znajomy postraszyl mnie, ze jesli nie znajde pracy w 3-6 miesiecy to bede musiala opuscic ten kraj. Wydaje mi sie to dosc dziwne, bo w koncu jestesmy w EU i jak mieszkalam cale lata w Irlandii nie musialam sie niczym takim przejmowac, tak samo jak pozwoleniami na pobyt czy wizami.
Czy ktoras z Was wie moze jak ten caly system dziala? Wiem, ze musze na poczatek sie zarejestrowac i dostac jakis numer socjalny(podobnie jak w Irlandii), ale czy to wszystko? Mam troche oszczednosci, wiec moge sie utrzymac kilka miesiecy bez pracy.
__________________
Zawsze miej plan B.
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 13:37   #338
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dania

Cytat:
Napisane przez grudniowa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,


mam pytanie dot pobytu w Danii - znajomy postraszyl mnie, ze jesli nie znajde pracy w 3-6 miesiecy to bede musiala opuscic ten kraj. Wydaje mi sie to dosc dziwne, bo w koncu jestesmy w EU i jak mieszkalam cale lata w Irlandii nie musialam sie niczym takim przejmowac, tak samo jak pozwoleniami na pobyt czy wizami.
Czy ktoras z Was wie moze jak ten caly system dziala? Wiem, ze musze na poczatek sie zarejestrowac i dostac jakis numer socjalny(podobnie jak w Irlandii), ale czy to wszystko? Mam troche oszczednosci, wiec moge sie utrzymac kilka miesiecy bez pracy.
Z paszportem EU np. polskim nie potrzebujesz wizy czy pozwolenia na pobyt na terenie Unii Europejskiej.
Możesz przyjechać i przebywać jako turysta do 3 miesięcy.
Tak, w każdym kraju trzeba się zarejestrować po numer identyfikacyjny. Po tym masz czas na szukanie pracy.

Podobnie jest w przypadku utraty pracy. Jeśli nie ma się prawa do stałego pobytu w danym kraju to też jest tylko kilka miesięcy na szukanie następnej.

https://www.poloniainfo.dk/forum/ind...68a376976bbf7&
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 00:08   #339
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Dania

Dziekuje!
__________________
Zawsze miej plan B.
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 11:08   #340
samiha
Raczkowanie
 
Avatar samiha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: skandynawia
Wiadomości: 194
Dot.: Dania

Cytat:
Napisane przez grudniowa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,


mam pytanie dot pobytu w Danii - znajomy postraszyl mnie, ze jesli nie znajde pracy w 3-6 miesiecy to bede musiala opuscic ten kraj. Wydaje mi sie to dosc dziwne, bo w koncu jestesmy w EU i jak mieszkalam cale lata w Irlandii nie musialam sie niczym takim przejmowac, tak samo jak pozwoleniami na pobyt czy wizami.
Czy ktoras z Was wie moze jak ten caly system dziala? Wiem, ze musze na poczatek sie zarejestrowac i dostac jakis numer socjalny(podobnie jak w Irlandii), ale czy to wszystko? Mam troche oszczednosci, wiec moge sie utrzymac kilka miesiecy bez pracy.

Jako obywatel UE możesz przyjechac do Danii i pozostać w kraju przez okres do trzech miesięcy bez pozwolenia na pobyt (opholdsdokument). Jeśli szukasz pracy, ten okres sie wydluza do 6 miesiecy. Trzy i sześć miesięcy liczone są od daty przyjazdu do Danii.

Jeśli spodziewasz się, że Twój pobyt w Danii potrwa dłużej niż trzy miesiące, musisz złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na pobyt w ciągu trzech miesięcy.

Pozwolenia mozna otrzymac na następującej podstawie:

1.Jako pracownik
Wykonujesz płatną pracę w Danii przez minimum 10-12 godzin tygodniowo przez minimum 10-12 tygodni.

2.Wlasna firma
Prowadzisz działalność lub zamierzasz założyć niezależną firmę w Danii.

3.student

4.Wystarczające fundusze (musisz udowdonic ze jestes samowystarczalna czyli przedstawic wyciag z konta / min 50k dkk i ostatnie kontrakty z pracy etc )

Po otrzymaniu pozwolenia mozesz sie ubiegac o CPR czyli numer socjalany.
__________________
Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes.
samiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-31 12:08:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.