Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-28, 09:09   #1
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924

Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie


Cześć dziewczyny

Stwierdziłam, że założę nowy wątek, bo wszędzie gdzie zaglądam, albo ciężko się 'wkręcić', albo dziewczyny schodzą z dość wysokich wag.

Mój problem jest inny: zgubiłam już 8kg, aktualnie ważę 54 kg i chciałabym jeszcze pocisnąć do 50kg, może w porywach do 49kg. Mam 162cm. Zawsze tego typu wątki bardzo mi pomagały - w kupie raźniej.

Był moment, że ważyłam już 52kg i czułam się świetnie, ale, niestety, przez wakacje, przytyło mi się 2kg, a teraz coś nie chce ruszyć w dół. 2 tygodnie temu wzięłam się za ćwiczenia - staram się ćwiczyć 3/4 razy w tygodniu (głownie ćwiczenia z Cindy Crawford, ale czasami też wrzucam Rebecca Louise). Jeżeli chodzi o dietę, to ograniczyłam węgle (ryż, makaron, chleb) na rzecz zdrowych tłuszczy - z orzechów, awokado, czy masła orzechowego 100%. Oczywiście zero słodyczy, zero alkoholu (z tym ostatnim akurat nie mam problemu, bo nie piję w ogóle), ograniczam smażenie do minimum. Staram się pić przynajmniej ok. 1,5 litra wody dziennie. Jem owoce zawsze na śniadanie. Staram się, żeby w każdym posiłku było również sporo białka - jem jajka, ryby, kurczaka, do śniadania zawsze wrzucam siemię konopne.

Potrzebuję motywacji Chciałabym zgubić przynajmnej te 2kg do końca grudnia (Sylwestra), a jakby się 3/4 udało, to byłoby super! W sumie 2 miesiące mam na to.

Może ktoś się dołączy?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 13:01   #2
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Ja chętnie

Generalnie mam problem z sylwetką skinny-fat. Nie wiem, ile obecnie ważę ostatnio było to 57/58 kg na 174 cm wzrostu. Jak na skinny-fat przystało, w ubraniach wyglądam szczupło, bez nich już nie. Widać, że więcej jest tkanki tłuszczowej i zależy mi na tym, aby w końcu doprowadzić się do porządku. Mam karnet na siłownię, ale z chodzeniem jest różnie, więc dlatego potrzebuję tego poczucia, że ktoś "paczy", wtedy nie będę miała głupich pomysłów typu "pójdę jutro". Z dietą jest dość marnie - albo nie jem absolutnie nic albo wszystko. Chcę się nauczyć jeść o określonych godzinach i pić wodę, bo tu też jest różnie. I skupić się na jakości tego, co jem. Niestety słodycze uwielbiam, ale chcę się z tego wyleczyć. Wyzwanie na teraz, to święta bez słodkości. Żadnych ciast, ciasteczek. I drożdżówek. Przede wszystkim.

Można licznować, bić, naprawdę potrzebuję bata, a dla siebie to jestem zdecydowanie za łagodna i szybko odpuszczam... Od jutra do poniedziałku nie będzie mnie w domu, więc plan treningowy przedstawia się tak:

✿ wtorek - orbitrek (ok. 40 min)
✿ czwartek - orbitrek (ok. 40 min)
✿ sobota - orbitrek (ok. 60 min)
✿ niedziela - active body (55 min) i płaski brzuch + tbc (55 min)

Dużo orbitreka, bo w godzinach, w których mogę iść na siłownię akurat ćwiczeń grupowych nie ma. W maju pięknie schudłam i aish, zepsułam cały postęp, bo osiadłam na laurach... Generalnie cukru muszę pozbywać się stopniowo, chociaż i tak zaczynam z grubej rury, max. 1 raz coś słodkiego w tygodniu i jedynie w dniu treningu. Takim moim life hackiem jest jedzenie słodkiego od razu po umyciu zębów, mniej smakuje, mniej zjem, a potem znowu mycie ząbków i się odechciewa całkowicie.

Będę również pisała jadłospisy, aktualnie do 5 nie będę miała dostępu do neta, więc po staroświecku napiszę na kartce i potem wrzucę do oceny. Od razu się odechciewa robienia głupot, tak wiedząc, że ktoś zobaczy, co zjadłam...
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 14:51   #3
caineal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

hej, można dołączyć? ważę 63 kg przy 173 cm (no może 175 jak się wyprostuję) chciałabym zejść do 8 grudnia do 58 kg. Nie mam problemów z ruszaniem sie, gorzej z jedzeniem. przychodzi weekend i wpadają chipsy. Tak samo zajadam stresy. Dodatkowo potrafię się zawziąć na krótki czas ale jak nie widzę efektów to się zniechęcam bardzo szybko.
Dobrej reszty poniedziałku
caineal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 21:59   #4
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez caineal Pokaż wiadomość
hej, można dołączyć? ważę 63 kg przy 173 cm (no może 175 jak się wyprostuję) chciałabym zejść do 8 grudnia do 58 kg. Nie mam problemów z ruszaniem sie, gorzej z jedzeniem. przychodzi weekend i wpadają chipsy. Tak samo zajadam stresy. Dodatkowo potrafię się zawziąć na krótki czas ale jak nie widzę efektów to się zniechęcam bardzo szybko.
Dobrej reszty poniedziałku
5 kg w miesiąc, to sporo, ale da się zrobić, myślę. Musisz jednak narzucić dość restrykcyjną dietę, tak do maks 1800kcl na dzień + sporo cardio (5x w tygodniu) i ćwiczenia siłowe przynajmniej 2x w tygodniu.

Ja też mam wrażenie, że jestem trochę skinny fat. Niby sylwetka wygląda na bardzo szczupłą, ale jak usiądę i mam jeansy wysokie stanem, to czuję sporo wałeczków po bokach. Trochę tego tłuszczyku jeszcze jest do zbicia, ale i tak o wiele mniej niż miałam kiedyś. Mój nabardziej problematyczny rejon na dzień dzisiejszy, to ramiona (kiedys byl brzuch, ale już z niego sporo wyszczuplałam i pozbyłam się boczków w zupełności). Na twarzy też szybko przybieram (taka rodzinna uroda, o ile można to tak nazwać ).

Chodzicie na silownie czy cwiczycie w domu?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-06, 09:49   #5
caineal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

No jak zejdę tylko do 60 to płakać nie będę

Ja chodzę na siłownię, ale jest bardzo zatłoczona, więc nie zawsze udaje mi się wszystko zrobić bo bym chciała. Rozważam dorzucenie jakichś ćwiczeń w domu.

Wczoraj udało mi się pójść na siłownię (siłowy plus cardio)
dzisiaj pewnie też pójdę ale już bez siłowego bo mam mega zakwasy.


Macie jakieś pomysły z czym/ jak zjeść jarmuż? Dotychczas jem go po prostu z jakimś sosem nie przekraczającym 50 kcal, mój blender nie da rady z niego zrobić smoothie. Ktoś? coś?


Mybeau a próbowałaś jakieś zamienniki słodkiego?
Wiem że to nie to samo ale może jakieś batoniki z daktyli? albo słodki napój bez cukru? albo jabłko z masłem orzechowym?
caineal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 10:44   #6
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Hej dołączam z takim samym wzrostem i wagą jak Ty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 18:25   #7
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez caineal Pokaż wiadomość
Mybeau a próbowałaś jakieś zamienniki słodkiego? Wiem że to nie to samo ale może jakieś batoniki z daktyli? albo słodki napój bez cukru? albo jabłko z masłem orzechowym?
Próbowałam, ale u mnie kończy się to chcicą na więcej. A masło orzechowe jestem w stanie opędzlować w jeden dzień.

U mnie dzisiaj tak sobie - zjadłam 4 kanapki w ciągu dnia (takie podwójne, w sensie 2 kromki chleba = 1 kanapka) i zapiłam zimną kawą. Jeszcze pseudorosół, wrzuciłam połowę kostki rosołowej do kubka i zalałam gorącą wodą, bo to szczyt moich umiejętności.
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아

Edytowane przez mybeau
Czas edycji: 2018-11-10 o 16:22
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-13, 09:32   #8
caineal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

hej,

jak Wam idzie? Muszę przypilnować jedzenia bo siłownia dopiero u mnie w czwartek najszybciej. Dotychczas kawałek chleba z pomidorem a na obiad planuję mnóstwo warzyw na parze. I chyba jajecznica na kolację żeby jakieś białko wpadło...
caineal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 11:20   #9
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cześć

U mnie okay... zleciał ze mnie ten 1kg, ważę 53kg. Od razu jakoś lepiej się czuję. Też macie wrażenie, że przy niskich wagach, jeden kilogram potrafi zrobić różnicę? Podejrzewam, że gdybym ważyła np. 90kg i spadła na 89kg, to chyba niedużo by się zmieniło. Ale ważąc 54kg i spadając na 53kg, to jakoś od razu ten brzuch jakiś mniej odstający

Ja niedawno zjadłam śniadanie, bo rano miałam prace (aktualnie przerwa) - wypiłam smoothie, które robię już sobie od dłuższego czasu . W koktajlu: gruszka, połowa banana, nasiona goji, nasiona chia, pół łyżki masła orzechowego 100%, kefir. Generalnie codziennie coś takiego piję tylko wrzucam różne owoce - z reguły jagody (maliny, borówki), ale teraz drogie się zrobiły, malutie opakowanie borówek coś chyba ponad 10zl... albo awokado, mango, itd.

Jeszcze nie mam pomysłu na obiad, ale ostatnio jak byłam u koleżanki, to poczęstowała mnie tak pyszną sałatką, że w ostatnim tygodniu zrobiłam ją już dwa razy i mogłabym ją jeść w sumie non-stop. Ta sałatka, to po prostu sałata (jakakolwiek - moze być zielona sałata, może być szpinak czy roszponka) - u mnie akurat to rukola, na to sypie się nasiona granatu, orzechy włoskie czy pecan, kawałki awokado, a do tego zapieka się pokrojonego w kostkę batata w piekarniku przez 15 minut i dodaję do tej sałatki Ona jeszcze zrobiła sos do tego - miodowo-musztardowy, ale ja jem bez dressingu. Polecam, naprawdę, bo wspaniała jest, te smaki rewelacyjnie się łączą.

Co do ćwiczeń, to poćwiczyłam w niedziele ok. 40 minut. Dzisiaj wieczorem też mam zamiar poćwiczyć.

Miłego dnia

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2018-11-13 o 11:21
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 16:28   #10
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Ja dzisiaj mam urodziny, więc ten, nie będę tu kusiła do grzeszenia Ale mama dla zabicia wyrzutów sumienia zrobiła dla mnie dietetyczną tortillę ze szpinakiem. W każdym razie nie chcę wiedzieć, ile kcal poszło i jak z wagą zważywszy na to, że jeszcze mam @. Ale śmieszna sprawa z tym tortem, bo mamie coś się cyferki pomyliły - takie tam wiecie, co się wbija w tort - i odjęła mi 9 lat Uznała chyba, że kieruje się moim wiekiem mentalnym Ale już dzisiaj nic więcej nie jem, totalnie zero, tylko uzupełnię płyny.

Cinderella - tu masz rację, nawet spadek 1 kg cieszy - ale nawet ten 1 kg w górę to tragedia, są dwie strony medalu A ta sałatka brzmi bosko. Aczkolwiek batata nigdy nie jadłam, musiałam sobie wygooglać.
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 17:02   #11
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cinderella, gratuluję tego kilograma

mybeau, wszystkiego najlepszego

Przy niskiej wadze to ten kilogram i robi różnicę, i trudno go zrzucić

Moje menu dzisiejsze:
- 1,5 kawałka śledzia po wiejsku, warzywa
- mała miseczka białego barszczu
- koktajl: jogurt naturalny, łyżeczka chia, banan, pół grepfruta, dwie garści rukoli

Jeszcze jakiś jeden posiłek mam w planie
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-15, 17:38   #12
caineal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

hej, gratuluję chudnięcia
mi się udało wrócić do biegania i siłownia wpadła 2 dni mimo zupełnie innych planów, ale mam tak opuchnięte mięśnie że plus kg, kurcze to możliwe przy ujemnym bilansie kalorycznym? no nic. dziś odpoczynekk i od jutra znowu się pilnuję i ćwiczę.

buziaki
caineal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 17:43   #13
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez caineal Pokaż wiadomość
hej, gratuluję chudnięcia
mi się udało wrócić do biegania i siłownia wpadła 2 dni mimo zupełnie innych planów, ale mam tak opuchnięte mięśnie że plus kg, kurcze to możliwe przy ujemnym bilansie kalorycznym? no nic. dziś odpoczynekk i od jutra znowu się pilnuję i ćwiczę.

buziaki
No jeśli Ci się woda zatrzymała to możliwe
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 17:50   #14
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
mybeau, wszystkiego najlepszego :roza
Dziękuję, Shawtty

. . .

Plany się u mnie totalnie sypnęły dzięki kilku(dziesięciu) kolosom. Za dwa tygodnie jak mniemam koniec świata nastąpi dlatego wszyscy tak pilnie muszą wszystko zrobić w przyszłym, bo nie widzę innego wytłumaczenia. W każdym razie miałam mieć wypad do Warszawy, ale nigdzie nie jadę, zostaję i się uczę, ani mi ludzie nie odpisują ani nie oddzwaniają, jeszcze tego brakowało żeby się obrażali. Ale pocieszenie jest takie, że na 100 pro będzie zachowana dieta.

. . .

Dzisiaj ograniczyłam się do łącznie 4 kromek chleba z żurawiną i ziołowym serkiem Almette, wiem, że mało. Stresu się najadałam. Nie mam ochoty na nic, piję właśnie czystek. Nie czuję się głodna, w ogóle, wręcz przeciwnie, najedzona do syta. Ale to u mnie typowe, emocji nigdy nie zajadałam, raczej je głodziłam. Tylko nudę zajadam. Słodkim. Stąd ten skinny-fat. ._. Teraz czuję gniew pomieszany z irytacją, naprawdę, no nie łaska odpisać?
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아

Edytowane przez mybeau
Czas edycji: 2018-11-16 o 17:51
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-17, 20:14   #15
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Ze skrajności w skrajność, wczoraj tak mało, dzisiaj tak dużo.
No wstyd, idę jutro na siłownię.
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 17:49   #16
caineal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

powodzenia z kolokwiami trzymam kciuki

ja regularnie chora - męczę się przy robieniu warzyw na kuchence. na siłownię najwcześniej wrocę we wtorek środę z tego co widzę.

Buziaki na koniec niedzieli
caineal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 19:44   #17
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez mybeau Pokaż wiadomość
Cinderella - tu masz rację, nawet spadek 1 kg cieszy - ale nawet ten 1 kg w górę to tragedia, są dwie strony medalu A ta sałatka brzmi bosko. Aczkolwiek batata nigdy nie jadłam, musiałam sobie wygooglać.
To prawda

Bataty dostaniesz w większości supermarketów. Na zachodzie nazywają je "sweet potatoes" , bo faktycznie mają dość słodkawy smak.

A w ogóle co studiujesz?

Ja z dietą w miarę okay, ale z ćwiczeniami słabo, bo mam ostatnio sporo pracy... Dzisiaj poćwiczyłam zaledwie 35 minut, a tak to cały dzień przesiedziałam w domu, nic nie robiąc.

Też powoli wracam do sylwetki skinny fat. Nie jest jeszcze zle, ale juz powoli widzę, że mam więcej tłuszczyku tu i ówdzie niż miałam te pare miesięcy temu. CARDIO jest najlepsze, czyli coś czego najbardziej nie lubię Nie mam nic przeciwko ćwiczeniom siłowym, czy np. brzuszkom czy przysiadom, czyli ćwiczeniom na poszczególne partie ciała. Eh... jak się zmobilizować? Pod domem, między blokami, mam takie jakby mini boisko, na którym mogłabym codziennie robić parę okrążeń, np. 10 i już byłoby super... tylko zacząć
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 11:42   #18
caineal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

mnie cardio masakrycznie nudzi ale na szczęście jest youtube.

Ugh jakieś patenty naturalne na mniej dokuczliwy katar? już mnie cholera bierze.
caineal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 13:57   #19
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86137042]To prawda

Bataty dostaniesz w większości supermarketów. Na zachodzie nazywają je "sweet potatoes" , bo faktycznie mają dość słodkawy smak. [/QUOTE]

Narobiłaś mi smaka, muszę spróbować.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86137042]A w ogóle co studiujesz? [/QUOTE]

Filologię romańską, uczę się francuskiego i dodatkowo hiszpańskiego.

_______________________

WCZORAJ - 1 H 10 ORBITREK (601 kcal spalonych, 10.05 km) Ale dietę zwaliłam dlatego tyle czasu śmigałam....

DZISIAJ - 1 h, 504 spalone i 8.43 km.
Też orbitrek. Najlepiej dla mnie, biorę słuchawki, słucham muzyki i czas tylko dla mnie, totalny reset.

Ćwiczenia akurat u mnie to nie problem, bo lubię, ale dieta jest trudniejsza zwłaszcza, że zbliżają mi się te dni, których tygryski nie lubią najbardziej i tylko bym jadła i jadła s ł o d k i e, na szczęście po black friday pustki w portfelu, więc na grzeszenie sobie nie bardzo mogę pozwolić. Jeszcze muszę kupić płaszcz, rękawiczki, szalik... bo nie mam, nie przywiozłam ze sobą, a do domu ponad 300 km. Nie choruję totalnie, ostatnio grypę miałam w podstawówce, a poprzednią zimę przeszłam w ramonesce i cud miód, zdrowa jak ryba.
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-02, 21:13   #20
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez mybeau Pokaż wiadomość
Narobiłaś mi smaka, muszę spróbować.



Filologię romańską, uczę się francuskiego i dodatkowo hiszpańskiego.

_______________________

WCZORAJ - 1 H 10 ORBITREK (601 kcal spalonych, 10.05 km) Ale dietę zwaliłam dlatego tyle czasu śmigałam....

DZISIAJ - 1 h, 504 spalone i 8.43 km.
Też orbitrek. Najlepiej dla mnie, biorę słuchawki, słucham muzyki i czas tylko dla mnie, totalny reset.

Ćwiczenia akurat u mnie to nie problem, bo lubię, ale dieta jest trudniejsza zwłaszcza, że zbliżają mi się te dni, których tygryski nie lubią najbardziej i tylko bym jadła i jadła s ł o d k i e, na szczęście po black friday pustki w portfelu, więc na grzeszenie sobie nie bardzo mogę pozwolić. Jeszcze muszę kupić płaszcz, rękawiczki, szalik... bo nie mam, nie przywiozłam ze sobą, a do domu ponad 300 km. Nie choruję totalnie, ostatnio grypę miałam w podstawówce, a poprzednią zimę przeszłam w ramonesce i cud miód, zdrowa jak ryba.
To nieźle pocisnęłaś Super!

Ja mam zupełnie na odwrót - z dietą okay, natomiast z ćwiczeniami średnio... Ogólnie sporo pracuję i jakoś zazwyczaj siły nie mam na ćwiczenia, ale to pewnie raczej wymówki, bo jak się chce, to się znajdzie siłę, tylko trzeba to dobrze zaplanować i nastawić się psychicznie. U mnie też te dni się zbliżają i właśnie ciśnie mnie na jedzenie Dzisiaj curry zrobiłam... W weekendy zawsze troszkę więcej zjem, ale od pn-pt się ładnie trzymam. U mnie też taki plus, że w ogóle nie piję alkoholu (a on tuczy bardzo), no i fast foodów po prostu nie lubię, a od słodkiego stronię - pozwalam sobie na małą kosteczkę czegoś, albo jeden cukierek od czasu do czasu. I to mnie ratuję! Waga nadal ładnie mi się utrzymuję na 53kg, ale chciałabym jeszcze ten 1kg pocisnąć tak jakoś do 25 grudnia... Może się uda, muszę się teraz zawziąć

W ogóle moja siostra zrzuciła teraz prawie 9kg - ważyła już sporo, bo 67kg, aktualnie 58 Zmieniła diete, zaczęła chodzić na zumbę i kijki i chyba w ostatnie 3 miesiące aż tyle z niej poleciało. Ja nie wiem jak to ludzie robią Ja taką samą ilość kilogramów zrzucałam chyba w 3 lata

Dobrze, że już listopad się skonczył - mój najmniej ulubiony miesiąc.

A w ogóle, to możemy sobie 5-tkę przybić, bo też jestem filolożką, tylko po anglistyce
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 23:17   #21
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

To też przybijam piątkę, bo ja też po filologii, angielskiej
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 16:32   #22
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Dzisiaj znowu godzina na orbitreku, 501 kcal spalonych.
Ale co z tego jak na wadze 59,9 kg, ja%#$(* nigdy aż tyle nie ważyłam, co za upokorzenie, jest mi tak wstyd, myślałam, że się w tej szatni poryczę....w udzie jakieś 59/60 cm, talia to pewnie już 1000000, jak nie więcej, nawet strach sprawdzać, mój brzuch to flak, obrzydliwy, galaretowaty, gadający flak, bo wiecznie burczy jak głupi.

przepraszam za negatywną energię, ale mam naprawdę ostry zjazd, ten wynik mnie tak przeraził, że boję się nawet pić wodę, bo jak mi stuknie to 60... (kilka razy wchodziłam na wagę 59,9, te panie z szatni to aż się zaczęły na mnie gapić) ... dzień w którym zobaczę tę liczbę, to będzie dzień mojej całkowitej klęski, bo 60 kg nie ważyłam nigdy, przenigdy.

załamka... kurcze stulecia, dawno nie czułam się tak źle
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아

Edytowane przez mybeau
Czas edycji: 2018-12-06 o 16:52
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 17:44   #23
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Dziewczyny, przygarnijcie mnie! Od wagi 50 kg w kwietniu dziś ważę 58 prawie i nie mam już sił na to brałam w kwietniu sterydy i waga mimo że nie zmieniłam diety ani trybu życia poleciała w górę jestem tym załamana i potrzebuję motywacji i wsparcia. Dwa razy w tygodniu chodzę na zumbę, biegałam, ale od sierpnia kontuzja mi nie pozwala, zaczęłam więc chodzić na spacery, takie po 5 km, a teraz znowu coś mi noga dolega.. Już nie wiem co robić. Kiedyś schudłam z tej wagi do 50, ale wtedy byłam młoda i zdrowa. Teraz się sypię. Najgorzej talia, przy sterydach niestety taki efekt jest. Pije mnóstwo ziół, kiedyś mi to pomogło, nie jem kolacji, jem dużo warzyw.
Słodyczy prawie w ogóle nie jem, bo nie przepadam. Ratunku...
Mogę dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodam, że mam 157 cm i te 50 kg to był ideał wagi. W ciuchy ledwo wchodzę albo w ogóle. Kupiłam hula hop ale strasznie mnie nudzi kręcenie.
Dobija mnie moja waga. Chciałabym wyglądać jak jeszcze na początku roku

Edytowane przez mabi27
Czas edycji: 2018-12-07 o 17:46
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 18:57   #24
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przygarnijcie mnie! Od wagi 50 kg w kwietniu dziś ważę 58 prawie i nie mam już sił na to brałam w kwietniu sterydy i waga mimo że nie zmieniłam diety ani trybu życia poleciała w górę jestem tym załamana i potrzebuję motywacji i wsparcia. Dwa razy w tygodniu chodzę na zumbę, biegałam, ale od sierpnia kontuzja mi nie pozwala, zaczęłam więc chodzić na spacery, takie po 5 km, a teraz znowu coś mi noga dolega.. Już nie wiem co robić. Kiedyś schudłam z tej wagi do 50, ale wtedy byłam młoda i zdrowa. Teraz się sypię. Najgorzej talia, przy sterydach niestety taki efekt jest. Pije mnóstwo ziół, kiedyś mi to pomogło, nie jem kolacji, jem dużo warzyw.
Słodyczy prawie w ogóle nie jem, bo nie przepadam. Ratunku...
Mogę dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodam, że mam 157 cm i te 50 kg to był ideał wagi. W ciuchy ledwo wchodzę albo w ogóle. Kupiłam hula hop ale strasznie mnie nudzi kręcenie.
Dobija mnie moja waga. Chciałabym wyglądać jak jeszcze na początku roku
Mogę chyba w imieniu wszystkich powiedzieć, że jesteś tu mile widziana.

Pomyślałam, że może dobrze by było gdybyśmy tak co no nie wiem 2 tygodnie się ważyły w jednym czasie, pobierały wymiary? Żeby się bardziej motywować. Wiadomo, że nie zawsze ma się czas itp, myślę, że tak ważenie na dwa tygodnie i wstawienie wyniku jest raczej wykonalne, ew właśnie te wymiary, ja już sobie wstępne pobrałam i żenada w udzie 56 cm, w talii 74 (było 66 ) ale najgorzej jest z brzuchem, chyba się kwalifikuję do otyłości brzusznej. Ciągle mój brzuch wygląda jakbym połknęła balon, jakie produkty mogą to wywoływać? Chyba muszę jeść lekkostrawniej, sałatki, małe porcje, więcej wody....
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 10:16   #25
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cytat:
Napisane przez mybeau Pokaż wiadomość
Dzisiaj znowu godzina na orbitreku, 501 kcal spalonych.
Ale co z tego jak na wadze 59,9 kg, ja%#$(* nigdy aż tyle nie ważyłam, co za upokorzenie, jest mi tak wstyd, myślałam, że się w tej szatni poryczę....w udzie jakieś 59/60 cm, talia to pewnie już 1000000, jak nie więcej, nawet strach sprawdzać, mój brzuch to flak, obrzydliwy, galaretowaty, gadający flak, bo wiecznie burczy jak głupi.

przepraszam za negatywną energię, ale mam naprawdę ostry zjazd, ten wynik mnie tak przeraził, że boję się nawet pić wodę, bo jak mi stuknie to 60... (kilka razy wchodziłam na wagę 59,9, te panie z szatni to aż się zaczęły na mnie gapić) ... dzień w którym zobaczę tę liczbę, to będzie dzień mojej całkowitej klęski, bo 60 kg nie ważyłam nigdy, przenigdy.

załamka... kurcze stulecia, dawno nie czułam się tak źle
Daj spokój Na pewno nie jest tak źle! Napiszę jednak tylko tyle, że byłam tam gdzie Ty kiedyś i dokładnie wiem jak się czujesz. Dodam jeszcze, że patrząc z perspektywy czasu, dobrze jest się tak poczuć, tak jakby "sięgnąć dna", bo to nas zmusza do działania i pobudza motywację. Musisz się zawziąć i tyle. Przede wszystkim, ogarnij swoją dietę! Ćwiczenia są ważne, ale dieta to podstawa... "Flakowaty" brzuch, o którym piszesz, to nic innego jak złe wybory żywieniowe. Dasz radę, trzymam za Ciebie kciuki

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przygarnijcie mnie! Od wagi 50 kg w kwietniu dziś ważę 58 prawie i nie mam już sił na to brałam w kwietniu sterydy i waga mimo że nie zmieniłam diety ani trybu życia poleciała w górę jestem tym załamana i potrzebuję motywacji i wsparcia. Dwa razy w tygodniu chodzę na zumbę, biegałam, ale od sierpnia kontuzja mi nie pozwala, zaczęłam więc chodzić na spacery, takie po 5 km, a teraz znowu coś mi noga dolega.. Już nie wiem co robić. Kiedyś schudłam z tej wagi do 50, ale wtedy byłam młoda i zdrowa. Teraz się sypię. Najgorzej talia, przy sterydach niestety taki efekt jest. Pije mnóstwo ziół, kiedyś mi to pomogło, nie jem kolacji, jem dużo warzyw.
Słodyczy prawie w ogóle nie jem, bo nie przepadam. Ratunku...
Mogę dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodam, że mam 157 cm i te 50 kg to był ideał wagi. W ciuchy ledwo wchodzę albo w ogóle. Kupiłam hula hop ale strasznie mnie nudzi kręcenie.
Dobija mnie moja waga. Chciałabym wyglądać jak jeszcze na początku roku
Hey Brałaś sterydy ze względów zdrowotnych? Z tego co napisałaś, to już dobrze działasz. Teraz musisz się uzbroić w cierpliwość i tyle... Zrzucanie kilogramów trwa chwilę, nic jak na pstryknięcie palcami się nie wydarzy. Zrzucisz Chodzenie jest dobre, tylko chodź dość szybko, tak, żeby trochę się spocić. Może wrzuć też Pilates? Bo to nie są ćwiczenia wyczynowe, a ładnie modelują sylwetkę.

Cytat:
Napisane przez mybeau Pokaż wiadomość
Mogę chyba w imieniu wszystkich powiedzieć, że jesteś tu mile widziana.

Pomyślałam, że może dobrze by było gdybyśmy tak co no nie wiem 2 tygodnie się ważyły w jednym czasie, pobierały wymiary? Żeby się bardziej motywować. Wiadomo, że nie zawsze ma się czas itp, myślę, że tak ważenie na dwa tygodnie i wstawienie wyniku jest raczej wykonalne, ew właśnie te wymiary, ja już sobie wstępne pobrałam i żenada w udzie 56 cm, w talii 74 (było 66 ) ale najgorzej jest z brzuchem, chyba się kwalifikuję do otyłości brzusznej. Ciągle mój brzuch wygląda jakbym połknęła balon, jakie produkty mogą to wywoływać? Chyba muszę jeść lekkostrawniej, sałatki, małe porcje, więcej wody....
Myślę, że to dobry pomysł z podawaniem tych pomiarów, bo będzie nas zmuszać do działania U mnie z dietą jest okay... gorzej z ćwiczeniami, ale chce troszkę się ujędrnić do Sylwestra, plus zrzucić może z 1kg, 2kg mi się chyba nie uda Wczoraj ćwiczyłam intensywnie 40 minut, dzisiaj też mam zamiar. Teraz już taka pora, że pewnie ćwiczenia będę musiała wrzucać codziennie, bo niedużo czasu do Nowego Roku mi nie zostało.

Z moimi wymiarami, na razie, nie jest najgorzej...

W talii mam 67cm (było 77cm)
W biodrach 90cm (było 96cm)
W udzie, nawet nie mam pojęcia, chyba z 54cm, ale sprawdzę i dam znać. (było 58cm)

z talii z 2cm na 65cm bym chciała

Aktualna waga 53kg, chciałabym zrzucić do 51/50kg do maja jakoś tak, mam sporo czasu w sumie. Najbardziej mi na brzuchu zależy - chciałabym go ładnie wyrzeźbić, ale nie do stopnia a'la Chodakowska (to trochę za dużo, nie chcę mieć kratki), tylko żeby miał mało tłuszczyku i był w miarę jędrny.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2018-12-08 o 10:19
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 11:22   #26
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Tak, brałam sterydy ze względów zdrowotnych i nigdy nie wiem, kiedy znowu będą konieczne.
Nie cierpię ćwiczyć w domu, pamiętam, że po ciąży się zawzięłam i ćwiczyłam codziennie. Dwa miesiące i 8 kg spadło. Teraz nie jestem w stanie się zmusić. Myślę, czy nie zapisać się na jeszcze jakieś zajęcia, oprócz tej zumby.
Trzy lata temu miałam okres, kiedy musiałam się czymś zająć, bo dostałabym świra. I wtedy tańczyłam zumbe, pływałam jeździłam na rolkach i jeszcze siłownia dwa razy w tygodniu, miałam idealną sylwetkę wtedy, z delikatnymi mięśniami. Ryczeć mi się chce, jak dziś widzę się w lustrze. Żebym jeszcze jadła jakoś bardzo dużo i niezdrowo. Pytałam lekarkę o to, ale mnie zbyła, że sterydy i nie ma się co dziwić. Nie takiej odpowiedzi oczekiwałam od lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapiszę się na jeszcze jakieś zajęcia, tylko proszę, doradzcie mi:
Body shape
Total body condition
Trening cardio
Pilates mnie nudził, więc nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez mabi27
Czas edycji: 2018-12-09 o 11:27
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 16:28   #27
Aaabecanka
Zadomowienie
 
Avatar Aaabecanka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 306
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Cześć
Przygarniecie również mnie?
Trochę o mnie: zaczęłam 3 tygodnie temu z wagą 61,8 kg, teraz ważę 57,8 kg, dążę do 54 , chociaż to tylko cyfra, może być i 56 jeśli będę wyglądać jak milion dolarów Cisnę z dietą i treningami by Ann, do przedwczoraj szłam jak burza, żadnych odstępstw, żadnych pokus, jednak od wczoraj chce mi się sama nie czego i obawiam się, że rzucę to wszystko w diabły i po prostu się najem śmieci . A co słychać u Was dziewczyny? Dietkujecie? Ćwiczycie?
__________________
Impossible is nothing



Don't wish for it, work for it !
Aaabecanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 17:28   #28
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Trochę dietkuję, dużo więcej warzyw jem. No i ćwiczę cztery razy w tygodniu, dwa razy zumba i dwa razy różne zajęcia w klubie fitness.
Czuję, że na wiosnę będzie dobrze, sterydy całkiem "wyparują" i wrócę do mojej sylwetki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-26, 07:24   #29
Aaabecanka
Zadomowienie
 
Avatar Aaabecanka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 306
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Dzień dobry
Jak tam po świętach? Schodzimy nadal ze stosunkowo niskiej wagi czy już ze stosunkowo wyższej? U mnie chyba opcja nr 2
__________________
Impossible is nothing



Don't wish for it, work for it !
Aaabecanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-26, 09:15   #30
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Schodzenie ze stosunkowo niskiej wagi w niższą - wspólne odchudzanie

Hej
Nie mam coś apetytu i zjadłam tylko jeden kawałek ciasta przez całe święta. Jakoś lepiej mi w swoim ciele, pewnie dzięki tym ćwiczeniom.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-01 20:31:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.