Jak przestać się obżerać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-02, 12:20   #1
claudina942
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1

Jak przestać się obżerać?


Hejka, mam 15 lat, około 165 cm wzrostu i ważę 64 kg. Może nie byłabym taka załamana tą wagą, bo wiem, że wiele dziewczyn w moim wieku waży więcej no ale najgorsze jest to, że dwa miesiące temu ważyłam 60 kg. Od jakiegoś czasu nie mogę się opanować i co chwilę coś jem. Jem dużo i często. Czuję się beznadziejnie bo na nic nie mam siły. Najchętniej cały dzień bym leżała i jadła. Proszę o jakieś rady od czego zacząć, jak się zmotywować i jak ten apetyt zmniejszyć. Ja widzę, że niszczę się strasznie, bo nie dość, że tyję to też czuję się coraz gorzej. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
claudina942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 09:18   #2
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez claudina942 Pokaż wiadomość
Hejka, mam 15 lat, około 165 cm wzrostu i ważę 64 kg. Może nie byłabym taka załamana tą wagą, bo wiem, że wiele dziewczyn w moim wieku waży więcej no ale najgorsze jest to, że dwa miesiące temu ważyłam 60 kg. Od jakiegoś czasu nie mogę się opanować i co chwilę coś jem. Jem dużo i często. Czuję się beznadziejnie bo na nic nie mam siły. Najchętniej cały dzień bym leżała i jadła. Proszę o jakieś rady od czego zacząć, jak się zmotywować i jak ten apetyt zmniejszyć. Ja widzę, że niszczę się strasznie, bo nie dość, że tyję to też czuję się coraz gorzej. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
Napisz tu jak się odżywiasz, może masz czegoś za mało/za dużo w diecie i przez to rzucasz się na inne rzeczy.
To, że piszesz, że najchętniej byś tylko leżała i jadła jest niepokojące. Masz jakieś większe problemy, stresy, jak się czujesz psychicznie? Bo jezeli zajadasz emocje to trzeba inaczej działać.
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 13:39   #3
cecylia_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Myślę, że psychologia może Ci w tym pomóc.
Mianowicie zmień talerz na mniejszy.
cecylia_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 11:01   #4
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez cecylia_m Pokaż wiadomość
Myślę, że psychologia może Ci w tym pomóc.
Mianowicie zmień talerz na mniejszy.
Z której kolorowej gazetki takie mądrości? Autorce na pewno nie pomoże zmiana talerzyka, jak odczuwa brak motywacji i siły do wszystkiego.
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 13:06   #5
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez cecylia_m Pokaż wiadomość
Myślę, że psychologia może Ci w tym pomóc.
Mianowicie zmień talerz na mniejszy.
Łał, super, najlepiej zamieść problem pod dywan.

claudina942, ja miałam podobną sytuację, kiedy byłam w zbliżonym wieku. Okazało się że przyczyną zarówno tycia, jak i ciągłego zmęczenia były hormony, a konkretnie nadczynność tarczycy. Okropnie wtedy przytyłam w krótkim czasie, a dodatkowo wejście na czwarte piętro było dużym wyzwaniem. Nie twierdze, że masz taki sam problem, ale zanim władowałabym się w jakieś diety, upewniłabym się czy ze zdrowiem wszystko w porządku. Lekarz rodzinny powinien dać skierowanie na badania na podstawie takich objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 12:35   #6
Toska_Samoska
Raczkowanie
 
Avatar Toska_Samoska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 57
Dot.: Jak przestać się obżerać?

ja zaczełam sobie radzić piją herbatę czerwoną, do tego jadam dość mało ale czesto.. chodzi o to by żołądek się też zmniejszył, bo jak będziesz jadła.. a raczej nie jadła nic a potem się nawtykasz to rozwalisz sobie brzuch. co do hormonów, zawsze warto sprawdzić, bo znam pare osób u których to właśnie był głowny problem...
__________________
>luke i am your father....
>
>


Toska_Samoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 18:03   #7
Milena_kos
Raczkowanie
 
Avatar Milena_kos
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 46
Dot.: Jak przestać się obżerać?

hihi, nie wiem czy możliwym jest nie obżeranie się, ja mam wielki problem ze słodyczami, jak już się dorwę to nie potrafię przestać
Milena_kos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 19:52   #8
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Milena_kos Pokaż wiadomość
hihi, nie wiem czy możliwym jest nie obżeranie się, ja mam wielki problem ze słodyczami, jak już się dorwę to nie potrafię przestać



Moze jakims rozwiazaniem byłoby nie kupowanie słodyczy do domu? Jak nie ma to sie nie zje Na mnie podziałało
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 20:54   #9
tantamka
Przyczajenie
 
Avatar tantamka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 4
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Ja ostatnio właśnie zaczęłam przestawać kupować słodycze do domu... na szczęście chłopak mnie wspiera w zaprzestaniu obżarstwa... on nie lubi słodyczy więc jest mi łatwiej przestać dodatkowo pij dużo wody - to zabija też chęć na słodycze - przynajmniej w moim przypadku.
tantamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 11:30   #10
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
Moze jakims rozwiazaniem byłoby nie kupowanie słodyczy do domu? Jak nie ma to sie nie zje Na mnie podziałało
I np. ustalenie jednego dnia, w którym można sobie pozwolić na wybrany słodycz albo coś innego niezdrowego, żeby nie było tak, że nagle szlaban na wszystko i frustracja dietą. I żadnego głodzenia się, to tylko zwiększy ochotę na cukier, który szybko dostarcza energii.
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 12:27   #11
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez kapuczinka Pokaż wiadomość
I np. ustalenie jednego dnia, w którym można sobie pozwolić na wybrany słodycz albo coś innego niezdrowego, żeby nie było tak, że nagle szlaban na wszystko i frustracja dietą. I żadnego głodzenia się, to tylko zwiększy ochotę na cukier, który szybko dostarcza energii.



Bardzo dobry pomysł Taki cheat meal lub nawet cheat day
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 13:59   #12
CzechPranie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
Bardzo dobry pomysł Taki cheat meal lub nawet cheat day
Można wysokokaloryczne desery zastąpić niskokalorycznymi własnej roboty. Ja gdy się odchudzam robię sobie kilkanaście różnosmakowych galaretek które dosłownie ratują mi tyłek. Przykładowo Pepsi lub Colę smakową (obowiązkowo zero), zalewam żelatyną, na godzinę do lodówki i jest super deser.
CzechPranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 15:47   #13
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez CzechPranie Pokaż wiadomość
Można wysokokaloryczne desery zastąpić niskokalorycznymi własnej roboty. Ja gdy się odchudzam robię sobie kilkanaście różnosmakowych galaretek które dosłownie ratują mi tyłek. Przykładowo Pepsi lub Colę smakową (obowiązkowo zero), zalewam żelatyną, na godzinę do lodówki i jest super deser.

Ciekawy pomysł z tymi galaretkami ...ale czasami nic nie zastąpi czekolady
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 22:47   #14
aga_green
Przyczajenie
 
Avatar aga_green
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 26
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Dobrym sposobem na jedzenie słodyczy jest... jedzenie słodyczy ale tych wegańskich! Bardzo często zawartość cukru jest w nich o wiele niższa niż w tych "normalnych", to samo tyczy się tłuszczy. Mają przy tym więcej składników odżywczych, dają energię. Trzeba jednak dobrze trafić albo dobrze je zrobić, żeby smakowały, bo ja kilka razy nacięłam się na takie, które obiecywały, że zjem czekoladę, a smakowały wcale niepodobnie
No i woda! Dużo wody samej lub z miętą i cytryną. A jako przękąski w ciągu dnia np zamiast czipsów jakieś wafle ryżowe albo skrojona marcheweczka (chociaż wiem, ze ciężko jest się przekonać)
aga_green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 09:58   #15
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez aga_green Pokaż wiadomość
Dobrym sposobem na jedzenie słodyczy jest... jedzenie słodyczy ale tych wegańskich! Bardzo często zawartość cukru jest w nich o wiele niższa niż w tych "normalnych", to samo tyczy się tłuszczy. Mają przy tym więcej składników odżywczych, dają energię. Trzeba jednak dobrze trafić albo dobrze je zrobić, żeby smakowały, bo ja kilka razy nacięłam się na takie, które obiecywały, że zjem czekoladę, a smakowały wcale niepodobnie
No i woda! Dużo wody samej lub z miętą i cytryną. A jako przękąski w ciągu dnia np zamiast czipsów jakieś wafle ryżowe albo skrojona marcheweczka (chociaż wiem, ze ciężko jest się przekonać)

A gdzie mozna kupic te słodycze weganskie??
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 17:34   #16
Nieslodka
Przyczajenie
 
Avatar Nieslodka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Najlepiej poszukać zdrowych zamienników. Zamiast chipsów - orzeszki. Zamiast cukierków - suszone owoce. Czekolada - tylko gorzka. Pomysły na zdrowe przekąski znajdziesz na przykład na moim blogu xxx
__________________
Nie-slodka
zapraszam na mojego bloga www.nie-slodka.pl

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2019-03-28 o 17:45
Nieslodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 18:29   #17
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Nieslodka Pokaż wiadomość
Najlepiej poszukać zdrowych zamienników. Zamiast chipsów - orzeszki. Zamiast cukierków - suszone owoce. Czekolada - tylko gorzka. Pomysły na zdrowe przekąski znajdziesz na przykład na moim blogu xxx

Marne dla mnie pocieszenie, ze niezdrową przekąske wymienie na zdrową ale jeszcze bardziej kaloryczną... Co mi po kilku orzechach ktore mogę zjesc w czasie filmu Zjem je w 2 minuty a np. film trwa 2 godziny Co podzerac przez reszte czasu? Na pewno nie orzechy Orzeszki są bardziej kaloryczne niz chipsy a owoce suszone mają mega dużo cukru w sobie i wcale nie sa aż takie zdrowe. Swiadczy o tym chocby fakt ze przed zjedzeniem trzeba oparzac je wrzątkiem żeby zmyc z ich powierzchni konserwanty.


Z czekoladą to się zgodzę.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 21:56   #18
Nieslodka
Przyczajenie
 
Avatar Nieslodka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Owoce można suszyć samemu, a lepsze orzechy niż przetworzone g... Zawsze można wdrożyć aktywność fizyczną, która zrekompensuje nadmiar kalorii. Yerba mate fajnie hamuje głód i daje kopa do działania.
__________________
Nie-slodka
zapraszam na mojego bloga www.nie-slodka.pl
Nieslodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 06:49   #19
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Nieslodka Pokaż wiadomość
Owoce można suszyć samemu, a lepsze orzechy niż przetworzone g... Zawsze można wdrożyć aktywność fizyczną, która zrekompensuje nadmiar kalorii. Yerba mate fajnie hamuje głód i daje kopa do działania.

Pewnie, ze orzechy lepsze niz przetworzone swinstwa ale ja tylko ostrzegam, bo niejedna moja kolezanka z pracy bardzo przytyła po jakims czasie na takich zdrowych przekąskach. Po prostu dziewczyny nie zdawały sobie sprawy ze aż tyle mają kalorii a nie jadły np. czterech orzechow włoskich tylko dużą garsc. Do tego codziennie zdrowe awokado i inne zdrowe produkty wysokokaloryczne. I cwiczyły, cwiczyły. Jedna robiła własną "nutellę" z awokado, daktyli i kakao. No samo zdrowie. No ale po tym wszystkim przytyło sie im zamiast schudnąć. Brak swiadomosci ile co ma kalorii a dziennie nie nie były w stanie tyle spalic co zjadły mimo uprawiania sportu.

Jako przekąskę do filmu wole marchewke pokrojoną w słupki z jakims fajnym dipem.
Yerbe probowałam. Ten smak mi w ogole nie podchodzi
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-29, 16:35   #20
Nieslodka
Przyczajenie
 
Avatar Nieslodka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Ja osobiście też uważam, że warzywa plus dip jogurtowy są najlepszym rozwiązaniem, ale orzechów nie można całkowicie odrzucać, ponieważ zawierają chociażby selen, który wspomaga metabolizm. Wszystko musi być z umiarem i w odpowiednich proporcjach. A teraz jest tyle dostępnych smakowych yerb, że zawsze można dobrać coś pod swój gust. Ja uwielbiam np wersję fitness z Czasu na herbatę
__________________
Nie-slodka
zapraszam na mojego bloga www.nie-slodka.pl
Nieslodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 16:40   #21
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Nieslodka Pokaż wiadomość
Ja osobiście też uważam, że warzywa plus dip jogurtowy są najlepszym rozwiązaniem, ale orzechów nie można całkowicie odrzucać, ponieważ zawierają chociażby selen, który wspomaga metabolizm. Wszystko musi być z umiarem i w odpowiednich proporcjach. A teraz jest tyle dostępnych smakowych yerb, że zawsze można dobrać coś pod swój gust. Ja uwielbiam np wersję fitness z Czasu na herbatę

Alez oczywiscie, ze orzechy trzeba jesc bo sa zdrowe Trzeba miec tylko swiadomosc, jak bardzo są kaloryczne i że trzeba ich jesc niedużą ilosc dziennie jesli sie nie chce przytyc Powiem Ci, ze ja tak uwielbiam orzechy ze gdyby byly tak mało kaloryczne jak seler naciowy tobym chyba tonami je jadla
Kupuje czasami w Czasie na herbate rozne herbatki. Sproboje tą fitness jak polecasz.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 14:57   #22
Nieslodka
Przyczajenie
 
Avatar Nieslodka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Bardzo polecam, bo jest przepyszna A jeśli chodzi o warzywka to oprócz selera naciowego jest jeszcze na przykład kalarepka albo surowa cukinia. Można do tego wypróbować różne dipy (czosnkowy, musztardowy albo chrzanowy - byle bez cukru, albo też z azjatycką pastą krewetkową).
__________________
Nie-slodka
zapraszam na mojego bloga www.nie-slodka.pl
Nieslodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 15:37   #23
Chelasea
Przyczajenie
 
Avatar Chelasea
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Ja chowam wszystkie pokusy. To jest mój sprawdzony sposób.
__________________
I pamiętaj: czas to najpotężniejsza magia.
Chelasea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 18:13   #24
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Nieslodka Pokaż wiadomość
Bardzo polecam, bo jest przepyszna A jeśli chodzi o warzywka to oprócz selera naciowego jest jeszcze na przykład kalarepka albo surowa cukinia. Można do tego wypróbować różne dipy (czosnkowy, musztardowy albo chrzanowy - byle bez cukru, albo też z azjatycką pastą krewetkową).



To cukinie mozna jesc na surowo???? nie wiedziałam a tyle lat zyję
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 09:02   #25
tojawiwi
Raczkowanie
 
Avatar tojawiwi
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
To cukinie mozna jesc na surowo???? nie wiedziałam a tyle lat zyję
Ja czasami nawet brokula na surowo jem
__________________
Best is yet to come!
tojawiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 09:14   #26
Olejandra
Raczkowanie
 
Avatar Olejandra
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 31
Dot.: Jak przestać się obżerać?

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
To cukinie mozna jesc na surowo???? nie wiedziałam a tyle lat zyję
Można, nawet dużo przepisów krąży na coś w stylu 'spaghetti' z cukini z jakimiś sosami itp., myślę że może być całkiem ciekawe
Olejandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 10:14:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.