jaka kupic cyfrówkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-29, 20:29   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

jaka kupic cyfrówkę


Chodzę po sklepach i taki wybór, ze zgłupiałam... bo się co trzeci aparat mi podoba, a co firma to jakiś inny sposób podawania parametrow.... niech mnie ktos przytuli

A powaznie to polecacie jakies konkretne modele, ktore np same uzywacie i uwazacie ze warto miec?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:56   #2
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

poszukaj na forum FOTOGRAFIA, tam są znawczynie
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 22:11   #3
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

zalezy czego oczekujesz od aparatu, poszukujesz czegos bardziej profesjonalnego czy do cykania fotek na imprezach rodzinnych? jaki zakres cenowy?
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 22:30   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
zalezy czego oczekujesz od aparatu, poszukujesz czegos bardziej profesjonalnego czy do cykania fotek na imprezach rodzinnych? jaki zakres cenowy?
Na imprezach rodzinnych bywam raz na ruski rok i mam wtedy ciekawsze zajecia niz robienie fotek
Co rozumiesz przez profesjonalny?

cena nie gra roli.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 22:35   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Na imprezach rodzinnych bywam raz na ruski rok i mam wtedy ciekawsze zajecia niz robienie fotek
Co rozumiesz przez profesjonalny?

cena nie gra roli.
Napisz do czego Ci aparat... Czy zalezy Ci np na duzym zoomie optycznym czy niekoniecznie, czy chcesz cyfraka, ultra zoom czy moze lustro? Czy głównie opcje auto czy zabawa manualem tez? I ile chcesz wydac, bo mozna kupic aparat za 300zł a można i za 30tys.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 23:09   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

O zoom'ie na wikipedii znalazlam tylko tyle:

Cytat:
Zoom cyfrowy - cyfrowa symulacja zmiany ogniskowej, odbywa się poprzez rozciągnięcie wycinka obrazu do rozmiarów obrazu początkowego. Za pomocą zoomu optycznego można powiększyć obraz ponad możliwości układu optycznego. Wadą cyfrowego zoomu jest pogarszanie jakości robionego zdjęcia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zoom_cyfrowy

Mozecie napisac cos wiecej?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 07:21   #7
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Trzeba patrzec na parametry zooma optycznego, cyfrowy to tylko taki 'gadzet'. Optyczny to po prostu przyblizenie, to pewnie wiesz. Wg mnie nie ma sensu kupowac z wiekszym niz 10-12x zoomem, jesli nie zamierzasz uzywac statywu, bo na duzym powiekszeniu ciezko jest zrobic z reki nieporuszone zdjecie.

Faktycznie wybor w sklepach jest duzy, ale jesli powiesz w jakich celach bedziesz go uzywac, to bedzie latwiej pomoc Czy chcesz aparat do torebki, czy moze byc wiekszy, czy cykasz fotki okazjonalnie i wystarczy jakas 'małpka' z trybem auto, czy chcesz troche sie pobawic fotografia i przydadza sie jakies manualne ustawienia.

Pytalas sie o konkretne modele i opinie. Ja mam Kodak Easyshare Z712-IS http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty...hare_z712_is.0 kupiony rok temu przed wakacjami za jakies 666 zł, w promocji Fotojokerze.
Jest 'wiekszy' ale wg mnie poreczny i lekki, dziala na jeden akumulator, jakby podwojny. Niestety zwykle 'paluszki' bardzo slabo w nim trzymaja, dlatego od razu lepiej odzalowac na oryginalna ladowarke i baterie Kodaka, ktora na wakacjach wytrzymala mi tydzien bez ladowania, takze warto.
Zdjecia wychodza bardzo dobre, zarowno w trybie auto, jak na roznych programach. Lampa blyskowa jest na gorze, dalej od obiektywu niz w malych kompaktach, co powoduje ze zdjecia wychodza bardziej naturalnie, a nie ludzie-duchy Co wiecej, mozna nim krecic tez filmiki z glosem, w trakcie krecenia uzywac zoomu, ktore jak na aparat sa swietnej jakosci, wspaniala pamiatka z wakacji, bez targania dodatkowej kamery
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 08:03   #8
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Chodzę po sklepach i taki wybór, ze zgłupiałam... bo się co trzeci aparat mi podoba, a co firma to jakiś inny sposób podawania parametrow.... niech mnie ktos przytuli

A powaznie to polecacie jakies konkretne modele, ktore np same uzywacie i uwazacie ze warto miec?
Rena, jesli nie straszna Ci analityczna lektura wejdź koniecznie na stronkę FOTOPOLIS
oni wrzucają np porównanie dzialania konkretnych modeli na konkretnych przykładach np banknotu i co jest genialne wrzucają fotki robione danymi modelami tak, że możesz sama ocenić czy aparat jest dobry czy slaby

ja dzieki nim kupiłam przefantastycznego samsunga s1065 i jestem nim zachwycona, dodatkowo dlatego że jest w metalowej obudowie która sie nie niszczy (jest bardzo podobny chyba philipsa albo panasonica ?? ale w plastiku) i w słodkim różowym kolorku

robi przepiekne fotki, cyfrowki mają wielki problem z wlaściwym odczytaniem czerwieni na fotografowanym ujeciu a ten aparat radzi sobie bosko
zaraz zmniejsze pare fotek i dorzuce do posta żebyś miała rozeznanie o czym mówię



edittt.....
wrzuciłam 2 fotki zdjęć, które nim zrobiłam, niestety plik z różą uszkodził się podczas zapisu (są takie jakieś plamy) ale to taka próbka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg różyczka.jpg (112,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hiacyntek.jpg (65,1 KB, 22 załadowań)
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć

Edytowane przez kariera85
Czas edycji: 2009-04-30 o 08:16 Powód: literówka:)
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 09:23   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
poszukaj na forum FOTOGRAFIA, tam są znawczynie
nie znalazlam tego forum...
Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
jesli nie zamierzasz uzywac statywu,
Nie pisalam, ze nie zamierzam...
czytam tutaj - http://pl.wikipedia.org/wiki/Statyw_fotograficzny
Macie jakies doswiadczenia?
Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Faktycznie wybor w sklepach jest duzy, ale jesli powiesz w jakich celach bedziesz go uzywac, to bedzie latwiej pomoc Czy chcesz aparat do torebki, czy moze byc wiekszy, czy cykasz fotki okazjonalnie i wystarczy jakas 'małpka' z trybem auto, czy chcesz troche sie pobawic fotografia i przydadza sie jakies manualne ustawienia.
malpki to taki modny ostatnio alkohol a ja aparat kupuje...
torebki mam roznej wielkosci....to, ze jestem blondynka nie znaczy, ze bede kupowac aparat pod torebbki... no bez przesady
Obecnie nie cykam zadnych fotek, nawet okazjonalnie. No zabawki tez mam inne.. kupuje sprzet bardzo na powaznie.
Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Pytalas sie o konkretne modele i opinie. Ja mam Kodak Easyshare Z712-IS http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty...hare_z712_is.0 kupiony rok temu przed wakacjami za jakies 666 zł, w promocji Fotojokerze.
Jest 'wiekszy' ale wg mnie poreczny i lekki, dziala na jeden akumulator, jakby podwojny. Niestety zwykle 'paluszki' bardzo slabo w nim trzymaja, dlatego od razu lepiej odzalowac na oryginalna ladowarke i baterie Kodaka, ktora na wakacjach wytrzymala mi tydzien bez ladowania, takze warto.
Zdjecia wychodza bardzo dobre, zarowno w trybie auto, jak na roznych programach. Lampa blyskowa jest na gorze, dalej od obiektywu niz w malych kompaktach, co powoduje ze zdjecia wychodza bardziej naturalnie, a nie ludzie-duchy Co wiecej, mozna nim krecic tez filmiki z glosem, w trakcie krecenia uzywac zoomu, ktore jak na aparat sa swietnej jakosci, wspaniala pamiatka z wakacji, bez targania dodatkowej kamery
bardzo dziekuje za opis
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 14:16   #10
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

To jeszcze jakies zdjecia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg truskawki.jpg (68,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg muflony.jpg (74,0 KB, 14 załadowań)
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:05   #11
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
nie znalazlam tego forum...

Nie pisalam, ze nie zamierzam...
czytam tutaj - http://pl.wikipedia.org/wiki/Statyw_fotograficzny
Macie jakies doswiadczenia?

malpki to taki modny ostatnio alkohol a ja aparat kupuje...
torebki mam roznej wielkosci....to, ze jestem blondynka nie znaczy, ze bede kupowac aparat pod torebbki... no bez przesady
Obecnie nie cykam zadnych fotek, nawet okazjonalnie. No zabawki tez mam inne.. kupuje sprzet bardzo na powaznie.

bardzo dziekuje za opis
sory ale chyba sama nie wiesz czego szukasz więc jak my Ci mamy pomóc ?
szukasz aparatu "na poważnie" a piszesz ze aparat Ci niepotzrebny do uwiecznienia rodzinnej imprezy, fotek tez nie robisz. więc do czego jest Ci on potrzebny ?

najpierw sama ustal i powiedz nam do czego ma Ci służyć aparat a my Ci pomożemy dobrać najlepszy

dla Ciebie :http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=96 tu możesz zapytać o wszytsko co Cie interesuje
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'

Edytowane przez uparta Marti
Czas edycji: 2009-04-30 o 15:08
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 15:16   #12
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Witam
Mam nadzieję, że autorka nie obrazi się, jeśli podepnę się pod jej wątek
No więc nie znam się za bardzo na różnicach między lustrzanką a cyfrówką, więc napiszę, co bym chciała, może coś takiego istnieje

- dobra funkcja makro
- dobra funkcja portretu(duże rozmazanie tła)
- manualne ustawienie ostrości(sama wybieram, co ma być ostre, a co nie)
- wyświetlacz(!) (obiło mi się o uszy, że nie wszystkie lustrzanki go mają, a przez wizjer nie potrafię się nauczyć patrzeć )
- możliwość zakładania filtrów, np polaryzacyjnego
- przybliżenie(niekonieczni e bardzo duże), bez utraty jakości zdjęcia
- możliwość robienia zdjęć w ruchu, w którym poruszający się przedmiot będzie idealnie ostry, nieporuszony, a tło poruszone lub nie(zależnie od sytuacji).
- możliwość robienia ostrych zdjęć bez lampy w dość ciemnym pomieszczeniu(ostatnio widziałam dziewczynę robiącą zdjęcia w takim pomieszczeniu, właśnie bez lampy, nie wiem niestety jakim aparatem ale chyba lustrzanką)
- cena: do ok. 10 tysięcy

Proszę o rady
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:29   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

No jak nie mam teraz aparatu fotograficznego, to czym mam robic fotki? A potrzebuje robic na strony www, wiec nie moga byc kiepskie, bo wstyd takie podpisywac publicznie wlasnym nazwiskiem.

Widzialam juz podforum fotografia i prosze o przeniesienie watku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 16:15   #14
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

ja bym doradziła takie firmy jak
Olympus
Nikon
Canon
Fuji Fine Pix
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:10   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

Aga, a co myslisz o sony?

Z tego co widzialam na innym watku - to dosc fajnie pisaly dziewczyny o tym modelu - sony DSLR A200.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:15   #16
Costynuuna
Zadomowienie
 
Avatar Costynuuna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 482
Dot.: jaka kupic cyfrówkę

a jaki mogłybyście mi polecić aparat , chce tylko do pstrykania fotek na imprezkach, sobie, no ;D
jak myślicie jakie funkcje mogą mi się przydać?
sory ale jestem zielona
__________________
Ostatni raz w siebie zwątpiłam !
Costynuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.