czyszczenie skorzanych kurtek Krakow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-17, 16:10   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

czyszczenie skorzanych kurtek Krakow


Musze oddac skorzany zakiet do czyszczenia. I tu pojawia sie zonk. Od pewnego czasu korzystam glownie z sieci 5aSec (http://www.5asec.com/pressing/poland/home.php), nawet mam tam 30 % znizki, ale poszlam do jednej na Bronowickiej i tam mi powiedzieli, ze mimo loga wcale nie sa w sieci (po okazaniu talonu na znizke, bo tak to pewnie by sie nigdy nie przyznali), do tego wyczyszcza, ale na moja odpowiedzialnosc i jeszcze musze tydzien czekac. Tego juz bylo za duzo. Zirytowalam sie i stwierdzilam, ze sa troche nieuczciwi, bo nie dosc, ze udaja firme, ktora nie sa, to jeszcze jak mi zniszcza kurtke, to nie bede miec podstaw do odzyskania pieniedzy (dosc droga jest).

Poszlam wiec do innej pralni z tej samej sieci - galeria kazimierz - tam potwierdzili, ze faktycznie sa w sieci, ale czyszczenie skory kosztuje bez znizki az 150 zl do tego wysylaja ja do Warszawy i czeka sie az 14 dni. Czyscilam u nich ale zwykle zakiety i spodnice i nie mieli takich cen.

Kiedys dawno tematu pamietam, ze czyscilam skorzany zakiet, ale to dawno temu bylo i nie pamietam w ktorej pralni i czy ona jeszcze istnieje. I nie pamietam jakis szopek czy przesadzonych cen. Ja nie mowie, ze to ma kosztowac 5 zl, bo wiadomo, ze wiecej skasuja, ale nie az 150

Czy ktos z Was czyscil ostatnio cos ze skory i moze polecic jakis punkt? No i za jakas normalna cene, tak by mi kurtki nie zniszczyli. Najbardziej mnie interesuje centrum Krakowa, ew. dzielnica Krowodrza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 16:39   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czyszczenie skorzanych kurtek Krakow

Mam bardzo podobny problem, nawet miałam watek zakładać.
mam jasno- beżową zamszową kurteczkę do wyczyszczenia.

Pralnia zażądała 135 zł (też wożą do Wa-wy).

Kurde, stwierdziłam ze za taka cenę to bardziej mi się opłaca kurtkę wyrzucić i kupić taka drugą w przecenie i użytkować oszczędniej (kurtka w cenie regularnej ok 350zł, w przecenie kupiłam za niecałe 200, teraz może gdzies jeszcze leży w przecenie po przecenie125zł).
Przecież będę musiała te kurtkę prać regularnie ze względu na kolor- no nie ma bata, coś co jest tak jasne będzie się brudzić i już, to ile ona mnie w sumie będzie kosztowała za rok, dwa?

Na razie, mam plan poszukać jakichś starych domowych sposobów na pranie kurtki zamszowej- kiedyś ludzie mieli też i jakoś pewnie prali sami.

Albo dac do pralni osiedlowej gdzie raz prałam zamszowa marynarkę. Tyle żę na własną odpowiedzialność. pani od razu powiedziała że tylko tak, że nie robia tego profesjonalnie tylko własnym sposobem, że się lekko odbarwi. Wzieli 45zł.
marynarka faktycznie lekko się odbarwiła- ale równo, nadaje się do uzytku i jest czysta.
Ew jak nic nie znajdę, kurtkę też tam dam


A może ktoś zna domowy sposób na wyczyszczenie/wypranie zamszu?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:21   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: czyszczenie skorzanych kurtek Krakow

A te 135 zl to w ktorym miejscu zaspiewali?
Pani w galerii kazimierz powiedziala, ze mnie rozumie, ze maja takie ceny odgornie i tez uwaza, ze to bardzo drogo, ale gdzies slyszala od jakiegos klienta, ze jest jakies czysszczenie kolo Rakowickiej czy na Lubicz, ale nie wie dokladnie co i jak, bo sama tam nie byla.

Ktokolwiek slyszal, ktokolwiek wie.

Aha w tym "5asec" nieprawdziwym na Bronowickiej podobno tez mogloby sie cos odbarwic i stad ta wlasna odpowiedzialnosc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 13:09   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czyszczenie skorzanych kurtek Krakow

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A te 135 zl to w ktorym miejscu zaspiewali?
W Gdyni.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 23:04   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: czyszczenie skorzanych kurtek Krakow

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W Gdyni.
To widze, ze nie tylko w Krakowie takie ceny. No nic moze jednak zajrzy tu ktos co moze polecic jakis sprawdzony punkt. Taka mam cicha nadzieje.

Podnosze watek.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.