GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 16:37   #61
Boruc
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Baba, nie baba ale czytać umiesz. Zależy na jakie fora się trafi. ja trafiłam na takie typowo gps.

A w ogóle to chciałam pobrać nową mapę i gdybym wiedziała że do tego potrzeba tyle się ceregielić... Mapy nie pobrałam, bo to pierwszym razem cholernie czasochłonne!! No nie wiem kiedy się za to zabiorę...
Odgrzebuję wątek bo mi się udało bez problemu zaktualizować mapy!!! Łiii łiii!!! Jestem zdolna technologicznie Nie było to takie trudne i nawet nie trwało tak długo, weszłam na stronę Mio, obczaiłam jak to zrobić i się udało
Boruc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 18:17   #62
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Cytat:
Napisane przez Boruc Pokaż wiadomość
Odgrzebuję wątek bo mi się udało bez problemu zaktualizować mapy!!! Łiii łiii!!! Jestem zdolna technologicznie Nie było to takie trudne i nawet nie trwało tak długo, weszłam na stronę Mio, obczaiłam jak to zrobić i się udało

ale jak to ???
Tak normalnie za darmo mozna pobrac aktualizacje ?
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 14:20   #63
Aurelia-a
Raczkowanie
 
Avatar Aurelia-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Też coś słyszałam o aktualizacji, ale ja interesuje się teraz innym tematem, a mianowicie PDA Chce sprzedać klasycznego gpsa i kupić sobie Digi Walkera - ten prostszy model. Będę mieć takie combo z pocket officem
Aurelia-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 08:23   #64
nutka22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Pół-noc
Wiadomości: 554
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

dziewczyny, może wiecie skąd ściągnąć (ew. kupić, bo nawet z tym mam problem) Tomtom v.5...... Mam jakieś stare i kilka rond ostatnio mnie zaskoczyło (dobrze, że tylko rond)
nutka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:15   #65
Aurelia-a
Raczkowanie
 
Avatar Aurelia-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Oj niestety nie wiem, bo na Tomach się nie znam...ale dużo tych rond Cię zaskoczyło? Mi coś znajomy mówił, że nie najlepiej mu się jeździło z tą nawigacją, bo go pare razy gdzieś wywiodła w pole...no ale to pewnie kwestia mapy, nie samej techniki.
Aurelia-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:59   #66
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Cytat:
Napisane przez Aurelia-a Pokaż wiadomość
Oj niestety nie wiem, bo na Tomach się nie znam...ale dużo tych rond Cię zaskoczyło? Mi coś znajomy mówił, że nie najlepiej mu się jeździło z tą nawigacją, bo go pare razy gdzieś wywiodła w pole...no ale to pewnie kwestia mapy, nie samej techniki.

Tak ,tak.Tez o tym słyszałam.No niestety,tak bywa. Tutaj jednak warto przy zakupie nawigacji poczytac opinie innych.
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 22:17   #67
polinea
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 86
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

a ja chce się pochwalić moim nowym nabytkiem..kupiłam na lucasgsm.pl [polecam ten sklep, genialna obsługa] mio moov 500 i sprawdza się świetnie, już pare ładnych wypraw odbyłam z tą nawigacją i nie zawiodła mnie ani razu, mapy są bardzo szczegółowe, czytelne, a obsługa bardzo prosta..także jeżeli macie problem z wybraniem nawigacji, to ja ze swojej strony mogę polecić właśnie mio moov 500
polinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 16:58   #68
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Ja mam w swoim larku AutoMapę i na ogół sprawdza się całkiem nieźle. Czasem nielogicznie coś mówi, ale już się znamy na tyle, że wiem kiedy ją olać, a kiedy słuchać
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:14   #69
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Bez GPSa nie potrafię już żyć Tak jak bez zmywarki i irygatora stomatologicznego

Kupiłam zaraz po tym jak nabyłam toczydełko i raz źle sobie zjechałam z A4 w Katowicach i przez remonty, rozkopane drogi itd przez 30 minut nie umiałam wrócić na trasę...musiałam odwołać ważne spotkanie i nieźle się wkurzyłam.

Mam Garmina Nuvi 200 EE z GP Mapą i City Navigatorem. Urządzenie - bez zarzutu, prosta, intuicyjna obsługa, w największym słońcu ekran jest czytelny. Połączenie tych dwóch map to optymalne rozwiązanie - jeżdzę po całej Polsce po miasteczkach i wioskach najmniejszych - nie zdarzyło mi się, żeby na któres z map nie było danej miejscowości.

Nuvi 200 to najprostszy z Garminów - nie ma mp3, radia, funkcji oglądania filmów - tego nie potrzebowałam. Potrzebowałam dobrej, prostej w obsłudze nawigacji z najlepszą mapą Polski.
Kosztował 799zł.

Poczatkowo trzeba się nauczyć ile to jest 500 a ile 300 m Bo "głos" mówi: za 500 m skręć w prawo a człowiek odruchowo chce już skręcać
Dziwne komunikaty typu" trzymaj się prawej" u garmina to znaczy np. zjedz z autostrady zjazdem

Jeśli źle pojadę, w 5 sekund przelicza nową trasę, szybko łapie sygnał, nie zdarzyło mi się (poza tunelami), żeby go zgubił, a jeżdzę naprawdę dużo.

Przy zakupie warto sobie zobaczyć jaką wersję GP mapy dostaje się z urządzeniem - pirata nie wgracie a firma miewa wersje z darmowym pakietem aktualizacji i z płatnymi... Aktualizacja (4 kolejne) kosztuje 150zł.

I tu przestrzegam dziewczyny ze Śląska przed punktem gps1 w Silesia City Center - miedzy Gattą a Benettonem, obok placu z barami - sprzedawca przekonywał mnie, że po rejestracji mapy dostanę 4 aktualizacje gratis, okazało sie to nieprawdą. Na moje uwagi, że zostałam wprowadzona w błąd - pan nie miał ochoty dalej ze mną rozmawiać...

Z urządzenia jestem bardzo zadowolona, ale niesmak pozostał.

Nuvi 200 ma jedną drobną wg mnie wadę - tylko dwa punkty pośrednie do wyznaczenia. Droższe, bardziej zaawansowane modele mają ich 10, do tego bajery typu sprawdzanie, gdzie są korki i wytyczanie trasy alternatywnej. W moim - jak usłyszę w radiu, ze jest gdzieś korek - muszę sama wbić polecenie objazd i wtedy wyliczy mi nową trasę.

Acha - i jeszcze coś: mam wgraną bazę fotoradarów, miejsc gdzie stoi policja i grasują policyjne vectry, co moj garmin nazywa "uwaga: radiowóz z kamerą" . Alarmuje mnie tez, gdy przekraczam prędkość a dany teren jest objęty kontrola radarową

Jeszcze mi się cos przypomniało - nie wiem, czy inne gpsy mają takie funkcję.

Jestem np we Wrocławiu, którego nie znam, skończyłam pracę, chce skoczyć coś zjeść lub na zakupy? Mój nuvi ma funkcję odnajdywania punktów szczególnych typu szpitale, dworce i lotniska, banki, bankomaty, stacje benzynowe, hotele, restauracje i... zakupy

Dobrą mapą jest też MapaMap, Automapa nieco gorsza.
Podpisuję się pod słowami koleżanki,ja mam garmina nuvi 1490T,świetna sprawa
Mam go dopiero tydzień i jak na razie minusów się nie dopatrzyłam,za to codziennie znajduję coś nowego
Też jestem bardzo zadowolona z tego co wyżej pogrubione,bardzo przydatna funkcja
Polecam naprawdę szczerze,kosztowała nas 900 zł
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 22:26   #70
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: GPS, mapy samochodowe, atlasy i nawigacja

Podnoszę temat:
może znajdzie się jakaś użytkowniczka Garmina, która pomoże ogarnąć mi mój kapryśny egzemplarz Mam problem z podłączeniem pod USB, może ktoś miał taki problem....
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.