kupowanie komorki na allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 00:28   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

kupowanie komorki na allegro


Gdzie sie wyzale jak nie tutaj? Ostatnio mam faze robienia zakupow przez net, glownie na allegro no i do tej pory szlo sprawnie, ale kupienie nokii 7360 okazalo sie zadaniem wcale nie latwym.

Zaczne od tego, ze wiem jaki chce model, jaki kolor, a nawet wiem, jakie interesuja mnie dodatki (pudelko, ladowarka, pleciony breloczek nokii itp.).

Czytam aukcje i z gory odrzucam oferty osob, ktore maja 0 komentarzy. Mimo wszystko to ciekawe, ze ktos zaczyna kariere na portalu aukcyjnym wlasnie od sprzedazy telefonu, zwlaszcza gdy to jest typowo damski model, a sprzedajacym jest mezczyzna. I tu ciekawostka. Takich ofert jest polowa.

Opisy sa co najmniej ciekawe - prawie jak z ogloszen motoryzacyjnych. Pozwole sobie przytoczyc:
- "model uzytkowany przez kobiete" (no sorry, ale kolczyki z bursztynem tez sa uzytkowane przez kobiety, zazwyczaj, a tam takich info nie ma )
- "pierwszy wlasciciel" (jak telefon ma pol roku, no to musialby byc wyjatkowo towarzyski, by spacerowac po torebkach roznych pan )
- a nawet maly przebieg



Czasem sa dowcipne - typu "nie dolaczam ladowarki, bo pogryzl ja moj pies", ale ja im wiecej czytam tym wiekszy mam metlik w glowie.

Prosze o szklanke wody.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 01:04   #2
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Ja tez mam fazę na zakupy przez neta..

Niedawno kupiłam telefon na allegro właśnie. Supersprzedawca,wszystko okej.

Najczęściej kupuję właśnie u supersprzedawcow, nawet jak mam dopłacic pare zł. Bezpieczniej.

Niekórzy ludzie na all delikatnie mówiąc robią sobie zwałę -.-
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 07:05   #3
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Gdzie sie wyzale jak nie tutaj? Ostatnio mam faze robienia zakupow przez net, glownie na allegro no i do tej pory szlo sprawnie, ale kupienie nokii 7360 okazalo sie zadaniem wcale nie latwym.

Zaczne od tego, ze wiem jaki chce model, jaki kolor, a nawet wiem, jakie interesuja mnie dodatki (pudelko, ladowarka, pleciony breloczek nokii itp.).

Czytam aukcje i z gory odrzucam oferty osob, ktore maja 0 komentarzy. Mimo wszystko to ciekawe, ze ktos zaczyna kariere na portalu aukcyjnym wlasnie od sprzedazy telefonu, zwlaszcza gdy to jest typowo damski model, a sprzedajacym jest mezczyzna. I tu ciekawostka. Takich ofert jest polowa.

Opisy sa co najmniej ciekawe - prawie jak z ogloszen motoryzacyjnych. Pozwole sobie przytoczyc:
- "model uzytkowany przez kobiete" (no sorry, ale kolczyki z bursztynem tez sa uzytkowane przez kobiety, zazwyczaj, a tam takich info nie ma )
- "pierwszy wlasciciel" (jak telefon ma pol roku, no to musialby byc wyjatkowo towarzyski, by spacerowac po torebkach roznych pan )
- a nawet maly przebieg



Czasem sa dowcipne - typu "nie dolaczam ladowarki, bo pogryzl ja moj pies", ale ja im wiecej czytam tym wiekszy mam metlik w glowie.

Prosze o szklanke wody.
ja tez jestem na kupnie telefonu i zapewne kupie go przez allegro, no bo jak inaczej

opisy aukcji bywaja rozwalajace. wystrzegam sie kupowania u kogos z innego miasta, dokladnie czytam wszystkie [albo duza wiekszosc] komentarze sprzedawcy [a juz na pewno wszystkie negatywne i neutralne]. i zawsze wybieram komis z miasta, z mozliwoscia odbioru osobistego. no i nowe telefony [jakos tak nie mam zaufania do telefonow 'uzywanych', wole noweczki ].

i na pewno nie kupie czegos wartosciowego od osoby, ktora nie ma komentarzy - wole byc ostrozna
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 08:11   #4
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: kupowanie komorki na allegro

po pierwszych zdaniach wydawało mi się, że masz wątpliwości czy nie są kradzione [z damskich torebek]

hmm, ja bym nie kupiła telefonu od osoby, która nie ma komentarzy.
Jakąś tańszą rzecz typu książka mogłabym zaryzykować, ale nie kilkaset złotych
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 08:22   #5
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Ja będę niedług sprzedawać telfon na allegro.robiłam to już kilkarazy i sprzedawałam z powodzeniem.Takie naciągane opisy to może być ściema. ja piszę w swoim i imieniu"używałam"itd i wiadomo,że był używany przez kobietę. Robię dokładne zdjęcia i cenę zazwyczaj niewygórowanąa zdjęcia mówią same za siebie,że telefon jest zadbany.Jeśli chodzi o stan techniczny naprwdę tylko uczciwy człowiek wypisze czy coś się psuje..
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 08:43   #6
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: kupowanie komorki na allegro

kup nowy z gwarancją, to będziesz miała pewność, że wszystko jst ok.
ja nigdy bym nie kupiła używanej komórki, mój tż kilka razy kupił i to były takie graty, że szkoda mówić, 2 tyle na naprawę szło.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 08:57   #7
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Reno, ale to ma swój sens.
Sama sprzedajac komórke napisałam, ze uzywany przez kobiete - to znaczy ze nikt nie wciskał go do tylniej kieszeni jeansów ani nie otwierał nim piwa.
Poza tym kobiety duzo rzadziej kombinują ze zmianą oprogramowania, czy tez "ulepszen"
i czesto taki telefon jest lepiej zadbany niz uzywany przez męzczyznę.

Ja kupowalam pare razy telefon przez allegro. Stanowczo polecam tych, którzy nie sprzedaja telefonów masowo, tylko np tylko ten jeden model, najlepiej zebys mogla go odebrac w tym samym miescie, no i zeby nie mial negatywów, chyba ze jest to 1 czy 2 i wybinie głupie.
nawet supersprzerdawcy którzy maja kilka(nascie) nagetywów tez czasem oszukują.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 09:48   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Najczęściej kupuję właśnie u supersprzedawcow, nawet jak mam dopłacic pare zł. Bezpieczniej.
Super sprzedawcy to zazwyczaj sklep, ktore wystawia sie na allegro. Niedawno kupowalam u takiego super sprzedawcy sluchawki creative i okazal sie wyjatkowo niemily, a nawet ambicjonalny. Ale faktycznie sluchawki sa dobrej jakosci, oryginalne i z gwarancja.

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
no i nowe telefony [jakos tak nie mam zaufania do telefonow 'uzywanych', wole noweczki
Jak nie znajde jakiegos rozsadnego uzywanego, to pewnie tez na nowym sie skonczy.
Choc generalnie popieram uzywki, bo jest to ekologiczne, po co wyrzucac cos co jeszcze jest w dobrym stanie, skoro ktos to moze jeszcze uzywac, albo na sile miec wciaz ten sam telefon, bo jeszcze dziala.

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Takie naciągane opisy to może być ściema. ja piszę w swoim i imieniu"używałam"itd i wiadomo,że był używany przez kobietę. Robię dokładne zdjęcia i cenę zazwyczaj niewygórowanąa zdjęcia mówią same za siebie,że telefon jest zadbany.Jeśli chodzi o stan techniczny naprwdę tylko uczciwy człowiek wypisze czy coś się psuje..
No dokladnie chodzi o jezyk i subtelniejszy przekaz. A juz szczegolnie gdy ogladam aukcje nokii 7360 w kwiatki, to raczej jest oczywiste, ktora plec to uzywa.

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Reno, ale to ma swój sens.
Sama sprzedajac komórke napisałam, ze uzywany przez kobiete - to znaczy ze nikt nie wciskał go do tylniej kieszeni jeansów ani nie otwierał nim piwa.
Poza tym kobiety duzo rzadziej kombinują ze zmianą oprogramowania, czy tez "ulepszen"
i czesto taki telefon jest lepiej zadbany niz uzywany przez męzczyznę.
Kobiety rozne rzeczy robia ze swoimi komorkami. Zmiana oprogramowania sama w sobie nie jest zla, zwlaszcza, ze to zazwyczaj zmiana na oprogramowanie bogatsze funkcjonalnie. Ale z drugiej strony to oprogramowanie przechowuje tez dane o wczesniejszych czynnosciach na telefonie i czasem mozna sie niezle doksztalcic. Dlatego ja z kolei nigdy nie sprzedaje swoich telefonow. Z dwoch powodow - nie chce, aby informacje o mnie poszly w swiat, a dwa ja naprawde wykanczam telefony do takiego stanu, ze nie bardzo da sie je uzywac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 09:51   #9
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość


No dokladnie chodzi o jezyk i subtelniejszy przekaz. A juz szczegolnie gdy ogladam aukcje nokii 7360 w kwiatki, to raczej jest oczywiste, ktora plec to uzywa.

dokładnie
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 14:20   #10
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak nie znajde jakiegos rozsadnego uzywanego, to pewnie tez na nowym sie skonczy.
Choc generalnie popieram uzywki, bo jest to ekologiczne, po co wyrzucac cos co jeszcze jest w dobrym stanie, skoro ktos to moze jeszcze uzywac, albo na sile miec wciaz ten sam telefon, bo jeszcze dziala.
moje telefony zazwyczaj koncza w koszu, bo nie nadaja sie do uzytku. mam schowany jeden model, ktory w razie czego bedzie robic jako zastepca. telefony uzytkuje czasami bezlitosnie i do ostatniego tchnienia baterii/wyswietlacza czy podzespolow. czasami nie ma czego sprzedawac

a nowki kupuje albo u operatora wraz z podpisaniem umowy albo na aukcjach internetowych krakowskich komisow, po zakupie umawiam sie na odbior osobisty, telefon ogladam i place
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 14:28   #11
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
moje telefony zazwyczaj koncza w koszu, bo nie nadaja sie do uzytku. mam schowany jeden model, ktory w razie czego bedzie robic jako zastepca. telefony uzytkuje czasami bezlitosnie i do ostatniego tchnienia baterii/wyswietlacza czy podzespolow. czasami nie ma czego sprzedawac

hehe ja mam tak samo. dopoki nie wykoncze (albo nie zgubie) to nie wymienie na inny

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
albo na aukcjach internetowych krakowskich komisow, po zakupie umawiam sie na odbior osobisty, telefon ogladam i place
i tu tez podobnie. najpierw szukam na allegro fajnych ofert nowych telefonow, a ze krakowkich komisow na allegro jest sporo to zawsze znajde jakis model dostepny w Krakowie. wtedy udaje sie do takiego komisu, ogladam telefon, biore gwarancje i kupuje. przy kupowaniu takich rzeczy wole miec fizyczny kontakt ze sprzedajacym, bo potem jakby cos bylo nie tak zamiast bawic sie w odsylanie i pisanie maili poprostu ide do komisu i zalatwiam sprawe od reki (tzn. na razie jeszcze, odpukac, nie musialam niczegi takiego robic )
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 19:25   #12
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Ja kupiłam sobie telefonik na allegro, rok temu wszystko ładnie, sprawnie i dokładnie nówka sztuka. Jestem otwarta na takie zakupy, ale też trzeba uważać.
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 19:42   #13
agnieszka069
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka069
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 75
GG do agnieszka069 Send a message via Skype™ to agnieszka069
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Chlopak mojej siostry wystawial kiedys na allegro telefon mojej mamy wiec nie widze w tym nic dziwnego ze mezczyzna sprzedaje telefon uzytkowany przez kobiete i czesto sie zdarzaja takie aukcje z dopisem "włascicielem byla kobieta" poniewaz podobno to własnie my bardziej dbamy i szanujemy rzeczy wiec chetniej ktos takie rzeczy kupi
agnieszka069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 19:44   #14
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Opisy sa co najmniej ciekawe - prawie jak z ogloszen motoryzacyjnych. Pozwole sobie przytoczyc:
- "model uzytkowany przez kobiete" (no sorry, ale kolczyki z bursztynem tez sa uzytkowane przez kobiety, zazwyczaj, a tam takich info nie ma )
Taki wpis w aukcji ma sugerować, że telefon jest zadbany, bo użytkowany przez kobietę (bo facet zaraz wybrudzi, potłucze, porysuje itp. itd.)
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 16:13   #15
conowegodlamniemasz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 15
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Ja zawsze kupuje telefony na allegro i jestem bardzo zadowolona, jak mam watpliwosci pisze do sprzedajacego i wszystko sie rozjasnie

teraz tez widzialam kilka ciekawych ofert
tzn Se k800i SWIETNY telefon
conowegodlamniemasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 16:54   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Ja w koncu kupilam w komisie - akurat znalazlam taka jak chcialam. I po miesiacu musze powiedziec, ze wciaz jestem zadowolona.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 20:35   #17
karolcia52
Rozeznanie
 
Avatar karolcia52
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 756
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Gdzie sie wyzale jak nie tutaj? Ostatnio mam faze robienia zakupow przez net, glownie na allegro no i do tej pory szlo sprawnie, ale kupienie nokii 7360 okazalo sie zadaniem wcale nie latwym.

Zaczne od tego, ze wiem jaki chce model, jaki kolor, a nawet wiem, jakie interesuja mnie dodatki (pudelko, ladowarka, pleciony breloczek nokii itp.).

Czytam aukcje i z gory odrzucam oferty osob, ktore maja 0 komentarzy. Mimo wszystko to ciekawe, ze ktos zaczyna kariere na portalu aukcyjnym wlasnie od sprzedazy telefonu, zwlaszcza gdy to jest typowo damski model, a sprzedajacym jest mezczyzna. I tu ciekawostka. Takich ofert jest polowa.

Opisy sa co najmniej ciekawe - prawie jak z ogloszen motoryzacyjnych. Pozwole sobie przytoczyc:
- "model uzytkowany przez kobiete" (no sorry, ale kolczyki z bursztynem tez sa uzytkowane przez kobiety, zazwyczaj, a tam takich info nie ma )
- "pierwszy wlasciciel" (jak telefon ma pol roku, no to musialby byc wyjatkowo towarzyski, by spacerowac po torebkach roznych pan )
- a nawet maly przebieg



Czasem sa dowcipne - typu "nie dolaczam ladowarki, bo pogryzl ja moj pies", ale ja im wiecej czytam tym wiekszy mam metlik w glowie.

Prosze o szklanke wody.
słyszłam podobne teksty typu: nokia od kobiety
__________________
Tam gdzie żyję bujam w obłokach.
karolcia52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 21:16   #18
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: kupowanie komorki na allegro

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.