Technik farmacji -warto? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-27, 16:57   #31
lidzia66
Raczkowanie
 
Avatar lidzia66
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: in my dream :)
Wiadomości: 296
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
CHyba tak tylko sam nie moze robic lekarstw(jak magister)
powiem szczerze że więcej szukają techników niż magistrów, bo magister żąda większej pensji a tak naprawdę robi mniej niż technik,natomiast technik :
- sam sprzedaje
- robi leki w recepturze (oprócz kropli ocznych)
- nie może siedzieć sam w aptece tym bardziej w godz. nocnych
- metkuje towar
- zamawia w hurtowni
lidzia66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 20:36   #32
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Bo technik farmacji ma chyba prawie takie same obowiązki/prawa jak magister, chociaż ostatnio chyba coś się zmieniło i technicy nie mogą czegoś tam robić?
nic sie nie zmieniło od lat.

Ustawa Prawo Farmaceutyczne z 6 września 2001 Dz.Ust.2001 nr 126 poz.1381

Art. 91.
1. Technik farmaceutyczny posiadający dwuletnią praktykę w aptece w pełnym
wymiarze czasu pracy, może wykonywać w aptece czynności fachowe polegające na
sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów
medycznych za wyjątkiem produktów leczniczych mających w swoim składzie:
1) substancje bardzo silnie działające określone w Urzędowym Wykazie
Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej (przepis obecnie martwy, bo w wykazie nie ma określonej siły działania leku),
2) substancje odurzające (czyli narkotyki; wiele aptek nie ma ich w asortymencie),
3) substancje psychotropowe grupy I-P oraz II-P (grupa IP istenieje tylko na papierze)
- określone w odrębnych przepisach (nie ma takich przepisów).
2. Technik farmaceutyczny, o którym mowa w ust. 1, może również wykonywać
czynności pomocnicze
przy sporządzaniu i przygotowywaniu preparatów leczniczych, o których mowa w art. 86 ust. 3 pkt 1-4 oraz pkt 6. (leki pozajelitowe, cytostatyki, żywienie dojelitowe, roztwory do hemodializy i dializy dootrzewnowej)

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-05-27 o 21:41
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 14:04   #33
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

O dobrze,że wkleiłaś ten kawałek ustawy bo byłam dzisiaj w szkole po podanie i skierowanie do lekarza i babka mówiła,że jak jest więcej kandydatów to przeprowadzają rozmowy i właśnie pytanie "co robi technik farmaceutyczny" może paść
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 18:37   #34
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

hej moooniaaaa ja też zamierzam złożyć papiery do tej szkoły!!!
ale przeraża mnie ta rozmowa kwalifikacyjna!!!...bo od 6 lat styczności ani z chemią ani z biologią nie miałam
czy ktoś wie na czy ta rozmowa polega???Czy to jest egzamin (tak mi znajoma powiedziała), ;(
bardzo chciałabym się tam dostać, ale jeśli bedzie egzamin to raczej mogę zapomniec!!!!
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 08:13   #35
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez monia225 Pokaż wiadomość
hej moooniaaaa ja też zamierzam złożyć papiery do tej szkoły!!!
ale przeraża mnie ta rozmowa kwalifikacyjna!!!...bo od 6 lat styczności ani z chemią ani z biologią nie miałam
czy ktoś wie na czy ta rozmowa polega???Czy to jest egzamin (tak mi znajoma powiedziała), ;(
bardzo chciałabym się tam dostać, ale jeśli bedzie egzamin to raczej mogę zapomniec!!!!
Wiesz,ja w ogóle z chemii jestem noga,nigdy mnie nie interesowała to i się nie przykładałam,ot tak aby zaliczyć,więc i ocena na świadectwie kiepska :/
Przygotuj się na pytania typu dlaczego chcesz się tam uczyć i co robi technik farmaceutyczny. Egzaminu na pewno nie będzie.
Podobno jest strasznie dużo chętnych. Ja mam zamiar nadrobić punktami z rozmowy,zobaczymy co to wyjdzie ...
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 17:26   #36
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

no właśnie chętnych jak mrówków , a u mnie wiedza znikoma ((,...ale spróbować nie zaszkodzi ;P
no moooniaaaa to może się będziemy razem uczyły
a na pewno się na rozmowie spotkamy-chyba, że tam jakieś godziny wyznaczają??? Mam pytanie-robiłaś już badania?Jeśli tak to powiedz mi gdzie i ile czasu Ci to zajęło???
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 17:33   #37
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez monia225 Pokaż wiadomość
no właśnie chętnych jak mrówków , a u mnie wiedza znikoma ((,...ale spróbować nie zaszkodzi ;P
no moooniaaaa to może się będziemy razem uczyły
a na pewno się na rozmowie spotkamy-chyba, że tam jakieś godziny wyznaczają??? Mam pytanie-robiłaś już badania?Jeśli tak to powiedz mi gdzie i ile czasu Ci to zajęło???
Tak,ja złożyłam papiery już dawno,jeszcze w czerwcu jakoś. Badania zrobiłam w jeden dzień,dostałam skierowanie,poszłam do lekarza i po kwadransie miałam kwitek. W sekretariacie dadzą Ci wykaz lekarzy,u których zrobisz badania za darmo,ja robiłam na białówny. Mi przy składaniu papierów wyznaczyli datę i godzinę spotkania na 24 sierpnia o 11:00. Szkoda,że można złożyć tylko na jeden kierunek u nich.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 18:12   #38
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

ja prawdopodobnie we wtorek się do nich wybiorę..dobrze, że badania bezpłatne!!! A płaciłaś jakieś wpisowe???
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 19:42   #39
iwonkaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12
Dot.: Technik farmacji -warto?

a wiecie może ile mniej wiecej jest chetnych na ten profil? bo ja jeszcze nie złożylam ale zamierzam w tym tygodniu

a i jeszcze jak chodziłam po podanie i po skierowanie to mi pani z sekratariatu powiedziala ze jak mialam 5 z chemi to sie raczej dostane i warto na rozmowie sie wykazac ale bym wolala by tej rozmowy nie bylo

Edytowane przez iwonkaa90
Czas edycji: 2009-07-19 o 19:47
iwonkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 22:18   #40
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

iwonkaa90 a powiedziała Ci jakie mniej więcej będą pytania??? Jakieś konkretne czy to o czym monia pisała? Tak patrzę coraz więcej nas - fajnie jakbyśmy się wszystkie dostały )) I ja też wolałabym, żeby nie było rozmowy... jutro chyba zajdę po skierowanie na badania więc spytam o liczbę chętnych, a we wtorek mam nadzieję złożę już dokumenty
kurczę nie mogliby np 2 klas utworzyć skoro jest tylu chętnych?...i tak pewnie kilka osob wypadnie w trakcie nauki!!!
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 07:36   #41
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez monia225 Pokaż wiadomość
ja prawdopodobnie we wtorek się do nich wybiorę..dobrze, że badania bezpłatne!!! A płaciłaś jakieś wpisowe???
Nie ma żadnego wpisowego bo to szkoła bezpłatna.
Cytat:
Napisane przez iwonkaa90 Pokaż wiadomość
a wiecie może ile mniej wiecej jest chetnych na ten profil? bo ja jeszcze nie złożylam ale zamierzam w tym tygodniu

a i jeszcze jak chodziłam po podanie i po skierowanie to mi pani z sekratariatu powiedziala ze jak mialam 5 z chemi to sie raczej dostane i warto na rozmowie sie wykazac ale bym wolala by tej rozmowy nie bylo
To ona chyba wszystkim tak mówi
Jak jesteś taka dobra z chemii to nie próbowałaś startować na UM
Mnie też ta rozmowa przeraża,ale na razie mam za dużo na głowie,żeby o niej myśleć,stres pewnie złapie kilka dni przed.
Cytat:
Napisane przez monia225 Pokaż wiadomość
iwonkaa90 a powiedziała Ci jakie mniej więcej będą pytania??? Jakieś konkretne czy to o czym monia pisała? Tak patrzę coraz więcej nas - fajnie jakbyśmy się wszystkie dostały )) I ja też wolałabym, żeby nie było rozmowy... jutro chyba zajdę po skierowanie na badania więc spytam o liczbę chętnych, a we wtorek mam nadzieję złożę już dokumenty
kurczę nie mogliby np 2 klas utworzyć skoro jest tylu chętnych?...i tak pewnie kilka osob wypadnie w trakcie nauki!!!
W tamtym roku utworzyli dwie klasy. Jest 40 miejsc,a chętnych podobno wiele więcej (jak możesz to zapytaj przy okazji ile już jest). Oni to by pewnie mogli i wszystkich przyjąć tylko jako,że to szkoła bezpłatna to muszą się liczyć z kasą od kuratorium.
Z tego co się dowiadywałam to sporo osób odpada we wrześniu bo odchodzą na zaoczne studia.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 09:38   #42
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Technik farmacji -warto?

Ja tez od wrześnie wybieram się na technika farmacji. Teraz czekam do 5 sierpnia żeby się dowiedzieć czy ten kierunek ruszy. Bo czasami jest mało chętnych i nie rusza a czasami jest za dużo chętnych i jest właśnie rozmowa kwalifikacyjna.
moooniaaaa ludzie odchodzą nie tylko ze względu na studia zaoczne ale wiele osób składa papiery do takiej szkoły po to by mieć jakieś koło ratunkowe w razie nie dostania się na wymarzone studia. wiec nie martwcie się miejsce i dla nas się znajdzie
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 09:55   #43
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Technik farmacji -warto?

dziewczyny ja was nie chce wprowadzac w blad, ale wydaje mi sie ze bedziecie pisac testy i to zadecyduje o tym czy dostaniecie sie do szkoly czy nie. Tak przynamnie bylo w przypadku mojej siostry.Ona zeby wlasnie dostac sie musila pisac egzaminy wstepne i wybierano nalepszych.
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:02   #44
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Technik farmacji -warto?

Witam dziewczyny


Od września zacznę II rok na kierunku technika farmaceutycznego i napiszę Wam, ze nie jest źle jeśli ktoś posiada wiedzę z zakresu chemii, fizyki i trochę biologii. Wiadomo, co szkoła to różny poziom. Niestety do państwowej nie udało mi się dostać, bo już lista była pełna Dlatego zdecydowałam się na płatną i nie narzekam. Zaoczne odradzam, nie wyrobicie z materiałem, a wydaje mi się, ze na takich zaocznych to i wiedza okrojona. Studiuję dziennie - materiału sporo, więc nauki także ;-) Ale w końcu po coś ta szkoła jest, przygotowuje do egzaminu (jeju to już za rok ) i pozwoli wszystkim przyszłym technikom farmy elegancko wykonywać swój zawód.

Acha, dla tych osób, które myślą, że w aptece to jak w sklepie (nie generalizuję,ale na I roku miałam takie osoby : szybko zrezygnowały)- odradzam Praca w aptece to przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjenta.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:10   #45
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez rimlora Pokaż wiadomość
dziewczyny ja was nie chce wprowadzac w blad, ale wydaje mi sie ze bedziecie pisac testy i to zadecyduje o tym czy dostaniecie sie do szkoly czy nie. Tak przynamnie bylo w przypadku mojej siostry.Ona zeby wlasnie dostac sie musila pisac egzaminy wstepne i wybierano nalepszych.
No ale chyba skoro na www szkoły i w sekretariacie mówią,że to będzie rozmowa,podają przykładowe pytania to chyba nie wyskoczą z testami?
Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny


Od września zacznę II rok na kierunku technika farmaceutycznego i napiszę Wam, ze nie jest źle jeśli ktoś posiada wiedzę z zakresu chemii, fizyki i trochę biologii. Wiadomo, co szkoła to różny poziom. Niestety do państwowej nie udało mi się dostać, bo już lista była pełna Dlatego zdecydowałam się na płatną i nie narzekam. Zaoczne odradzam, nie wyrobicie z materiałem, a wydaje mi się, ze na takich zaocznych to i wiedza okrojona. Studiuję dziennie - materiału sporo, więc nauki także ;-) Ale w końcu po coś ta szkoła jest, przygotowuje do egzaminu (jeju to już za rok ) i pozwoli wszystkim przyszłym technikom farmy elegancko wykonywać swój zawód.

Acha, dla tych osób, które myślą, że w aptece to jak w sklepie (nie generalizuję,ale na I roku miałam takie osoby : szybko zrezygnowały)- odradzam Praca w aptece to przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjenta.
A jak ktoś jest humanistą,a na ten kierunek wybiera się ze względów czysto praktycznych to myślisz,że da radę? W ogóle chemia,fizyka z liceum ma coś wspólnego z tą na tym kierunku? Więcej jest materiału,który trzeba zrozumieć czy który trzeba po prostu wkuć/zapamiętać?

Co do zaocznych,nie wiem jak jest bo wiadomo,doświadczenia na własnej skórze nie mam,ale ostatnio dowiedziałam się,że w Łomży (jest zaoczne i dzienne) wszyscy z zaocznego trybu zdali egzamin w przeciwieństwie do tych z trybu dziennego.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:16   #46
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość

A jak ktoś jest humanistą,a na ten kierunek wybiera się ze względów czysto praktycznych to myślisz,że da radę? W ogóle chemia,fizyka z liceum ma coś wspólnego z tą na tym kierunku? Więcej jest materiału,który trzeba zrozumieć czy który trzeba po prostu wkuć/zapamiętać?

Co do zaocznych,nie wiem jak jest bo wiadomo,doświadczenia na własnej skórze nie mam,ale ostatnio dowiedziałam się,że w Łomży (jest zaoczne i dzienne) wszyscy z zaocznego trybu zdali egzamin w przeciwieństwie do tych z trybu dziennego.
Sama jestem humanistką, jednak farmacją interesowałam się od zawsze. Daję radę, nie chwalać się, nawet bardzo ;-) Hmm.. Chemia będzie potrzebna do zrozumienia chemizmu leków, na analizie leków jest sporo chemii, fizyka czasem się przeplata Przy niezgodnościach recepturowych także przyda się chemia, fizyka. Biologia wlasciwie była potrzebna jedynie do anatomii. Niektóre materialy trzeba wkuwać , na pewno z technologii postaci leków wiele dasię zapamiętać, mus to mus

Skąd wiesz, ze zdali? Wyniki dopiero pod koniec sierpnia
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:27   #47
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

o matko dziewczyny nie straszcie!!! ja byłam dziś po skierowanie na badania- usłyszałam, że nie będzie egzaminu tylko rozmowa (więc już chyba jest chętnych za dużo)..jutro mam nadzieję zrobię badania i złożę dokumenty- to się jeszcze dokładnie dopytam ile jest osób???
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:30   #48
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Sama jestem humanistką, jednak farmacją interesowałam się od zawsze. Daję radę, nie chwalać się, nawet bardzo ;-) Hmm.. Chemia będzie potrzebna do zrozumienia chemizmu leków, na analizie leków jest sporo chemii, fizyka czasem się przeplata Przy niezgodnościach recepturowych także przyda się chemia, fizyka. Biologia wlasciwie była potrzebna jedynie do anatomii. Niektóre materialy trzeba wkuwać , na pewno z technologii postaci leków wiele dasię zapamiętać, mus to mus

Skąd wiesz, ze zdali? Wyniki dopiero pod koniec sierpnia
Mówię o wynikach z poprzednich lat
Ale ta chemia to jest taka jak w liceum? Wiesz,wzory na pół tablicy?

Zastanawiam się też jacy ludzie idą na taki kierunek No bo jeżeli z zamiłowania/powołania to raczej w pierwszej kolejności myślą o UM. Jak jest u Ciebie w szkole/klasie/grupie? Większość to ludzie "zafascynowani" chemią?

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez monia225 Pokaż wiadomość
o matko dziewczyny nie straszcie!!! ja byłam dziś po skierowanie na badania- usłyszałam, że nie będzie egzaminu tylko rozmowa (więc już chyba jest chętnych za dużo)..jutro mam nadzieję zrobię badania i złożę dokumenty- to się jeszcze dokładnie dopytam ile jest osób???
Rozmowa jest zawsze,bez względu na to ilu jest chętnych,po prostu takie mają zasady rekrutacji
Zresztą jak patrzyłam w prywatnych szkołach też są rozmowy chociaż wydawać by się mogły,że prywatne to przyjmują wszystkich.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:38   #49
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Mówię o wynikach z poprzednich lat
Ale ta chemia to jest taka jak w liceum? Wiesz,wzory na pół tablicy?

Zastanawiam się też jacy ludzie idą na taki kierunek No bo jeżeli z zamiłowania/powołania to raczej w pierwszej kolejności myślą o UM. Jak jest u Ciebie w szkole/klasie/grupie? Większość to ludzie "zafascynowani" chemią?


Zresztą jak patrzyłam w prywatnych szkołach też są rozmowy chociaż wydawać by się mogły,że prywatne to przyjmują wszystkich.
Z tą chemią to zależy - wzory niektórych substancji leczniczych przerażają, ale nie chcę nikogo straszyć Wszystko jest do nauczenia. Właściwości fizyczne i chemiczne substancji trzeba znać, więc troche tak jak w liceum
Jacy ludzie? Hmm.. to zależy.. Poszłam tam, bo nie dostałam się na studia i w sumie chcę się szybko usamodzielnić i byc niezalezną finansowo
A co do ludzi w grupie to są tacy co mają juz np mgr z chemii, tacy co zostali wyrzuceni z UM ;-P, ludzie, którzy chcieli od dawna isc na ten kierunek i tacy zupełnie z przypadku. ^^ U mnie wiekszosc nie jest zafascynowana chemią ;D

Chodze do prywatnej i nie wszystkich przyjmują. Była rozmowa, uwzględniane były oceny z chemii i biologii.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 10:38   #50
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

ja też zastanawiam się na tym, jacy ludzie idą na ten kierunek???..bo ja np. raczej wybitnym mózgiem chemicznym nie jestem...kiedyś chciałam isc na UM na farmacje ale ostatecznie wybrałam ekonomię i nie był to niestety dobry traf
mam nadzieję, że ten kierunek mnie usatysfakcjonuje (jeśli się dostanę oczywiście?)
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:40   #51
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Technik farmacji -warto?

monia225- musisz się zastanowić, bo od podstaw z chemii czy fizyki to nie lecą, bo wykładowcy (przynajmniej u mnie) zakładają, ze juz to potrafimy skoro poszliśmy na technika farmaceutycznego.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:54   #52
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Z tą chemią to zależy - wzory niektórych substancji leczniczych przerażają, ale nie chcę nikogo straszyć Wszystko jest do nauczenia. Właściwości fizyczne i chemiczne substancji trzeba znać, więc troche tak jak w liceum
Jacy ludzie? Hmm.. to zależy.. Poszłam tam, bo nie dostałam się na studia i w sumie chcę się szybko usamodzielnić i byc niezalezną finansowo
A co do ludzi w grupie to są tacy co mają juz np mgr z chemii, tacy co zostali wyrzuceni z UM ;-P, ludzie, którzy chcieli od dawna isc na ten kierunek i tacy zupełnie z przypadku. ^^ U mnie wiekszosc nie jest zafascynowana chemią ;D

Chodze do prywatnej i nie wszystkich przyjmują. Była rozmowa, uwzględniane były oceny z chemii i biologii.
Aaa takie rzeczy jak właściwości itp. to mnie nie przerażają,boję się tylko takich właśnie wzorów,które trzeba zrozumieć. No ale tak jak piszesz-wszystko jest do nauczenia. Mam znajomych na UM,więc mam nadzieję że jakby co to by mi pomogli w zrozumieniu niektórych rzeczy.

Pocieszyłaś mnie trochę tymi ludźmi bo już miałam wizję siebie jednej jako głąba gdzie wszyscy pozostali świata poza chemią nie widzą

No ale nic, martwić się czy sobie poradzę będę jak się dostanę
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 11:22   #53
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Technik farmacji -warto?

Też się obawiam tej chemii a fizyki jeszcze bardziej. Ale przecież raz ze wszystko jest do nauczenia a dwa ze w końcu w liceum nie było z tymi przedmiotami aż tak źle
Ja z niecierpliwością czekam do sierpnia by wiedzieć czy się dostałam, żeby już wiedzieć co mnie czeka od września.
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 11:35   #54
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
Też się obawiam tej chemii a fizyki jeszcze bardziej. Ale przecież raz ze wszystko jest do nauczenia a dwa ze w końcu w liceum nie było z tymi przedmiotami aż tak źle
Ja z niecierpliwością czekam do sierpnia by wiedzieć czy się dostałam, żeby już wiedzieć co mnie czeka od września.
U nas lista przyjętych jest dopiero 28 sierpnia,moim zdaniem trochę późno :/



Ehh szkoda,że nie jestem w takiej sytuacji,że mogę sobie pójść na studia jakie mnie interesują i sobie 5 lat uczyć się o tak o dla przyjemności tylko kierować się rozsądkiem
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:25   #55
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

nefre mam nadzieję, że dam radę jednak
moooniaaaa a Ty gdzie chciałabyś studiować???
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:28   #56
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez monia225 Pokaż wiadomość
nefre mam nadzieję, że dam radę jednak
moooniaaaa a Ty gdzie chciałabyś studiować???
Jakaś socjologia,politologia mi się widzi. Ale to może kiedyś
Patrzyłaś na ofertę szkoły esan? Dzwoniłam do nich przed chwilą i chyba jutro pojadę po podanie i skierowanie.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:38   #57
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

nie jestem zainteresowana płatna szkoła- bo zwyczajnie mnie na nią nie stać niestety
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:48   #58
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
No ale chyba skoro na www szkoły i w sekretariacie mówią,że to będzie rozmowa,podają przykładowe pytania to chyba nie wyskoczą z testami?
a to nie wiem , moze to zlezy od szkoly
w sumie moja siostra zakonczyla juz szkole rok temu.
Teraz odrabia staz.
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:01   #59
monia225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Technik farmacji -warto?

rimlora Ty jesteś z Białego?
monia225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:14   #60
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez monia225 Pokaż wiadomość
nie
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.