Jak wygląda rekrutacja na studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 06:33   #1
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250

Jak wygląda rekrutacja na studia?


Witajcie

Maturę zdałam już w zeszłym roku, teraz będę poprawiała jeden przedmiot ,ale mam pytanie na pewno są tutaj studentki

Jak to wszystko technicznie wygląda ? Rejestracja na studia ? Po dostaniu świadectwa maturalnego sama wpisuję wyniki w systemie wybranej uczelni ? A po dostaniu się dopiero zanoszę oryginał ? Będę wdzięczna za pomoc
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 06:59   #2
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Mnie też to bardzo ciekawi, więc czekam z niecierpliwością na odpowiedzi
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 07:23   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

na każdej uczelni to będzie wyglądać nieco inaczje ale generalnie to masz zawsze wszystko wytłumaczone na stronach i wystarczy przysiąć i poczytać ( polecam też poczytać regulaminy rekrutacji, regulaminy uczelni studiów etc)
po tym jak sie dostaniesz to też ci na wszystko terminy wyznaczą i pewnie list pocztą przyślą z informację
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 07:26   #4
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

najpierw rejestrujesz się w systemie(np u mnie od pcozatku marca jest rejestracja), po dostaniu świadectwa same wpisujecie wyniki(które są weryfikowane później z wynnikami z komisji egzaminacyjnej więc nie mam pojęcia po jaką cholerkę się samemu wpisuje ale cóż) i wybiera się kierunki. Po wyborze trzeba wpłacić opłatę rekrutacyjną i zachować dowód wpłaty który okazuje się przy dostarczenu oryginałów dokumentów(po ogłoszeniu wyniku na początku lipca). Jak już wspomniałam w lipcu ogłaszane są wyniki(różnie,w zależności od uczelni data) i wtedy chyba wpłacałam za indeks i legitymację opłatę. Później zostaje tylko wyjazd a uczelnię w celu dostarczenia oryginału świadectwa maturalnego, zdjęć i potwierdzeń wpłat- w zamian dostaje się decyzję o przyjęciu na studia i można dalej wakacjować do immatrykulacji
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 08:14   #5
enter code
Zadomowienie
 
Avatar enter code
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 756
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

na mojej uczelni -uw , wygladalo to tak ze przez internet trzeba bylo sie zarejestrowac w systemie irk (internetowa rejestracja kandydatow), wklepac swoje dane, wynki z matury(weryfikuja je), wybrac kierunek studiow na ktore chce sie dostac w kolejnosci - najwazniejsze dla nas pierwsze. potem zaplacic kase - to jest oplata za rekrutacje i czekac na wynik
__________________
Zacznij od tego co znasz, a potem wymyśl to na nowo. Nie zdziw się, gdy zobaczysz że niesamowite kwiaty rosną na zwykłej ziemi. S.King

enter code jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 09:35   #6
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Wchodzisz na strone uczelni, na którą chcesz zdawac i tam jest wszystko napisane. Kazda uczelnia ma swoje zasady.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 12:04   #7
masmeli
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 178
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
na każdej uczelni to będzie wyglądać nieco inaczje ale generalnie to masz zawsze wszystko wytłumaczone na stronach i wystarczy przysiąć i poczytać ( polecam też poczytać regulaminy rekrutacji, regulaminy uczelni studiów etc)
po tym jak sie dostaniesz to też ci na wszystko terminy wyznaczą i pewnie list pocztą przyślą z informację

dokładnie, dlatego ja bym poprostu zadzwoniła (bądź jakbym miała blisko, przejechała się) na uczelnie, która mnie interesuje i uzyskałabym odpowiedni informacje, których potrzebuje
__________________

masmeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 19:41   #8
Ameliaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cześć Czy może ktoś orientuje się, czy jeśli nie dostanę się na studia dzienne uczelnia oferuje mi studia w trybie zaocznym lub tez dziennym wieczorowym, czy od razu przy rekrutacji już w czerwcu muszę osobno składać dokumenty na studia dzienne i wieczorowe? to ważne, bo płaciłabym wtedy 2 razy więcej za całą rekrutację... Chodzi mi głównie o UJ i UWr ale myślę, że wszędzie jest podobnie. Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam, Amelia.
Ameliaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 08:00   #9
carolynne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

również mam pytanie:P (widzę, że nie jestem jedyną maturzystką, która nie ma zielonego pojęcia, co dalej po napisaniu egzaminu;P) Czy jeżeli planuję złożyć papiery na 4 różne uczelnie to na stronie każdej muszę się zarejestrować? Nie ma nic takiego "ogólnego"? Oraz kolejne pytanie. W przypadku gdybym powiedzmy miała 100% z każdego przedmiotu (xD) to dostaje się na wszystkie na raz? Czy mam jakąś hierarchię ustalać? (mówię cały czas o 4 różnych uczelniach).
carolynne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 08:41   #10
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

a ile wynosi opłata rekrutacyjna? i płaci się za uczelnię, za kierunek?
o co w tym ogólnie chodzi?
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 08:44   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez martynabcm Pokaż wiadomość
Witajcie

Maturę zdałam już w zeszłym roku, teraz będę poprawiała jeden przedmiot ,ale mam pytanie na pewno są tutaj studentki

Jak to wszystko technicznie wygląda ? Rejestracja na studia ? Po dostaniu świadectwa maturalnego sama wpisuję wyniki w systemie wybranej uczelni ? A po dostaniu się dopiero zanoszę oryginał ? Będę wdzięczna za pomoc
Najprosciej to pojsc i zapytac na tej uczelni, na ktora sie wybierasz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 09:24   #12
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Podbijam pytanie o studia zaoczne. Jesli sie nie dostane na dzienne , to już teraz też mam się rejestrować na zaoczne? Czy dopiero jak się nie dostane?

Czy jeśli zarejestruje się teraz to w przypadku gdybym się dostała na dzienne, mogę się wycofać z zaocznych?

Czytałam na UJ że biorą pod uwagę kolejność zgłoszeń więc nie chciałabym przespać rekrutacji
Ile w ogóle jest takich miejsc na zaocznych?

A i mam ważne pytanie : czy jeśli idę na zaoczne to później mogę przenieść się na dzienne? Czy po zaocznym np. prawie mam normalne szanse na pracę?
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 15:52   #13
Ameliaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Z tego co wiem na UJ jest tak ale na WIECZOROWYCH że dostaje się 80 osób "pod kreską" np. na psychologie, zazwyczaj jest to tyle miejsc ile na zwykłych dziennych. wiec wnioskuje, ze uj sam proponuje te studia... tak było na uwr w 2007 roku, kiedy moja koleżanka się nie dostała, zaproponowali jej wieczorowe... ale tez nie chciałabym "przespać" rekrutacji. co prawda na stronie UJ w dziale rekrutacja jest wiele informacji, ale o tym nie ma... może to zbyt oczywiste :P sama nie wiem...a opłata rekrutacyjna na UJ 75 zł zawsze wynosiła, na inne uniw. podobnie, ale wiem, że na politechnike chyba więcej troszkę. Jeśli składa się na kilka uczelni to trzeba na każdej osobno się rejestrować i tam się ustala hierarchię kierunków.
Ameliaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:43   #14
Anet18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 97
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez carolynne Pokaż wiadomość
również mam pytanie:P (widzę, że nie jestem jedyną maturzystką, która nie ma zielonego pojęcia, co dalej po napisaniu egzaminu;P) Czy jeżeli planuję złożyć papiery na 4 różne uczelnie to na stronie każdej muszę się zarejestrować? Nie ma nic takiego "ogólnego"? Oraz kolejne pytanie. W przypadku gdybym powiedzmy miała 100% z każdego przedmiotu (xD) to dostaje się na wszystkie na raz? Czy mam jakąś hierarchię ustalać? (mówię cały czas o 4 różnych uczelniach).
Tak musisz się zarejestrować na każdą uczelnię. Jeżeli składasz na 2 kierunki na tej samej uczelni to wnosisz 2 razy opłatę rekrutacyjną.
Gdybyś dostała po 100% z każdego przedmiotu to po prostu wybierasz sobie na którą uczelnie chcesz iść i tam zanosisz dokumenty a z pozostałych uczelni po niedostarczeniu dokumentów jesteś zdyskwalifikowana. Gdy składasz na 2 kierunki na tej samej uczelni, wtedy wybierasz który jest dla Ciebie priorytetowy.

Zasady zmieniają się, najlepiej poczytać na stronie konkretnej uczelni. niektóre wymagają dokumentów dopiero po dostaniu się, inne już wcześniej.
Ważne jest aby wszystko na bieżąco śledzić, i uważać na dostosowanie się do terminow.
Anet18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 20:06   #15
MadziaLenka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin->Złotów
Wiadomości: 15
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

siema Jak dwa lata temu szłam na studia to wypełniałam formularz na stronie uczelni (rekrutacja internetowa).Jak juz zalogowałam sie na tej stronie to wydrukowałam gotowe podanie,ktore wczesniej przy rejestracji wypeniłam.Nastepnie dokonałam wpłaty na konto uczelni,ktora wynosiła 80 zl.Dokumenty i dowod wpłaty osobiscie dostarczyłam na uczelnie.
Na stronie kazdej uczelni sa informacje dotyczace rekrutacji a jak sie czogos jeszcze nie wie to warto zadzwonic na uczelnie i sie zapytac.
MadziaLenka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 16:41   #16
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez MadziaLenka14 Pokaż wiadomość
siema Jak dwa lata temu szłam na studia to wypełniałam formularz na stronie uczelni (rekrutacja internetowa).Jak juz zalogowałam sie na tej stronie to wydrukowałam gotowe podanie,ktore wczesniej przy rejestracji wypeniłam.Nastepnie dokonałam wpłaty na konto uczelni,ktora wynosiła 80 zl.Dokumenty i dowod wpłaty osobiscie dostarczyłam na uczelnie.
Na stronie kazdej uczelni sa informacje dotyczace rekrutacji a jak sie czogos jeszcze nie wie to warto zadzwonic na uczelnie i sie zapytac.
i trzeba potem te dokumenty dostarczyć osobiście? planuję iść do Wrocławia... ale to ponad 500 km ode mnie
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 11:16   #17
martula91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Witam wszystkie tegorczne maturzystki;d

Dziewczyny, mam pytanie. Nie bardzo oriętuje się w tej całej rekrutacji na studia, ale chodzi mi o jedną rzecz. Kiedy dokładnie musze zapłacić za rejestracje? Jeśli chciałabym zarejestrować się dzisiaj, nie znając wyników matur, mogę to zrobić tak? a co z opłatą? Zajmuję się tym już teraz, czy po otrzymaniu wyników i wprowadzeniu ich do komputera? To bardzo dla mnie ważne
Czekam na jakąś podpowiedz;]
martula91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 16:04   #18
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Oplate rekrutacyjna mozna zrobic na poczcie? czy lepiej przelewem? hm

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Kochani pomozcie mi: studia jednolite magisterskie to co takiego wybaczcie moj brak elemantarnej wiedzy,ale przyznaje,ze w ogole nie jestem zorientowana odnosnie tematu studiow... czy sa studia tkz. I stopnia [cokolwiek to znaczy] ?
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 18:43   #19
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Oplate rekrutacyjna mozna zrobic na poczcie? czy lepiej przelewem? hm

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Kochani pomozcie mi: studia jednolite magisterskie to co takiego wybaczcie moj brak elemantarnej wiedzy,ale przyznaje,ze w ogole nie jestem zorientowana odnosnie tematu studiow... czy sa studia tkz. I stopnia [cokolwiek to znaczy] ?
według mnie jednolite magisterskie to takie, w których po 5 latach chyba dostajesz tytuł magistra

a studia 1 stopnia to licencjackie

nie wiem jak inaczej wytłumaczyć
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-22, 23:02   #20
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Oplate rekrutacyjna mozna zrobic na poczcie? czy lepiej przelewem? hm
możesz na poczcie, w banku, przez internet. bez różnicy. no poza szybkością dotarcia pieniędzy na konto uczelni.

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Kochani pomozcie mi: studia jednolite magisterskie to co takiego wybaczcie moj brak elemantarnej wiedzy,ale przyznaje,ze w ogole nie jestem zorientowana odnosnie tematu studiow... czy sa studia tkz. I stopnia [cokolwiek to znaczy] ?
jednolite magisterskie trwają 5 lat (lub jak medycyna 6) i kończysz je z tytułem magistra.
pierwszego stopnia trwają 3 lata lub 3 i pół, są to studia licencjackie lub inżynierskie, później możesz iść na studia drugiego stopnia, po których zostaniesz magistrem.

Cytat:
Napisane przez FeelingGood Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie o studia zaoczne. Jesli sie nie dostane na dzienne , to już teraz też mam się rejestrować na zaoczne? Czy dopiero jak się nie dostane?
to chyba zależy od uczelni, bo na niektórych na zaoczne rejestrujesz się w tym samym czasie co na dzienne, a na innych później.

Cytat:
Napisane przez FeelingGood Pokaż wiadomość
Czy jeśli zarejestruje się teraz to w przypadku gdybym się dostała na dzienne, mogę się wycofać z zaocznych?
zawsze możesz zrezygnować ze studiów.

Cytat:
Napisane przez FeelingGood Pokaż wiadomość
Czytałam na UJ że biorą pod uwagę kolejność zgłoszeń więc nie chciałabym przespać rekrutacji
Ile w ogóle jest takich miejsc na zaocznych?
to zależy od uczelni, wydziału i kierunku. na stronie internetowej uczelni powinna być podana liczba miejsc.

Cytat:
Napisane przez FeelingGood Pokaż wiadomość
A i mam ważne pytanie : czy jeśli idę na zaoczne to później mogę przenieść się na dzienne? Czy po zaocznym np. prawie mam normalne szanse na pracę?
czy możesz się przenieść na dzienne zależy od uczelni. tzn chyba zawsze możesz się przenieść, ale czasem tylko biorąc raz jeszcze udział w rekrutacji. tak jest na uj. na wielu uczelniach trzeba mieć np. odpowiednią średnią.
po zaocznym prawie masz szanse dostać pracę. jaka ta szansa będzie to już zależy zapewne od wielu czynników: uczelnia, doświadczenie, widzimisie przyszłego pracodawcy itd.

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
i trzeba potem te dokumenty dostarczyć osobiście? planuję iść do Wrocławia... ale to ponad 500 km ode mnie
dokumenty można wysłać pocztą lub poprzez kogoś innego, ale najlepiej upewnić się na uczeni na jakich zasadach. ja np. na politechnikę wrocławską wysyłałam dokumenty pocztą, listem poleconym.
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 11:43   #21
littlecreek
Przyczajenie
 
Avatar littlecreek
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Witam
A ja mam następujące pytanie- czy jeśli złożę już papiery na jakieś studia to mogę się wycofać potem? U mnie sytuacja wygląda tak, że na jednej uczelni muszę decydować się do 15 lipca a na innych mam listę np. dopiero 14. To daje mi jeden dzień na decyzję, a może nawet nie. Bo ten 14 to "planowany termin ogłoszenia listy".
Więc tak właśnie się zastanawiam, jak to wygląda. Mogę złożyć papiery a potem zmienić zdanie bez konsekwencji, szczególnie znowu jakiś finansowych?

Będę Wam bardzo wdzięczna z pomoc, bo chociaż spędziłam wczoraj cały dzień na stronach uczelni nic na ten temat nie umiałam znaleźć.
Pozdrawiam!
littlecreek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 11:50   #22
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez littlecreek Pokaż wiadomość
Witam
A ja mam następujące pytanie- czy jeśli złożę już papiery na jakieś studia to mogę się wycofać potem? U mnie sytuacja wygląda tak, że na jednej uczelni muszę decydować się do 15 lipca a na innych mam listę np. dopiero 14. To daje mi jeden dzień na decyzję, a może nawet nie. Bo ten 14 to "planowany termin ogłoszenia listy".
Więc tak właśnie się zastanawiam, jak to wygląda. Mogę złożyć papiery a potem zmienić zdanie bez konsekwencji, szczególnie znowu jakiś finansowych?

Będę Wam bardzo wdzięczna z pomoc, bo chociaż spędziłam wczoraj cały dzień na stronach uczelni nic na ten temat nie umiałam znaleźć.
Pozdrawiam!
jak się dostaniesz to potwierdzeniem, że na to idziesz jest złożenie oryginału dokumentów. Jeśli nie złożysz to oni automatycznie Cię ''wypisują''. O to chodzi?
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:11   #23
littlecreek
Przyczajenie
 
Avatar littlecreek
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
jak się dostaniesz to potwierdzeniem, że na to idziesz jest złożenie oryginału dokumentów. Jeśli nie złożysz to oni automatycznie Cię ''wypisują''. O to chodzi?

Nie, chodzi o to, czy jeśli złożę te oryginały a dopiero później dowiem się czy dostałam się na inne studia, na których bardziej mi zależy, to mogę się potem wycofać.
Zabrać te dokumenty i zrezygnować jednak ze studiowania na tej uczelni.
littlecreek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:13   #24
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez littlecreek Pokaż wiadomość
Witam
A ja mam następujące pytanie- czy jeśli złożę już papiery na jakieś studia to mogę się wycofać potem? U mnie sytuacja wygląda tak, że na jednej uczelni muszę decydować się do 15 lipca a na innych mam listę np. dopiero 14. To daje mi jeden dzień na decyzję, a może nawet nie. Bo ten 14 to "planowany termin ogłoszenia listy".
Więc tak właśnie się zastanawiam, jak to wygląda. Mogę złożyć papiery a potem zmienić zdanie bez konsekwencji, szczególnie znowu jakiś finansowych?

Będę Wam bardzo wdzięczna z pomoc, bo chociaż spędziłam wczoraj cały dzień na stronach uczelni nic na ten temat nie umiałam znaleźć.
Pozdrawiam!
zapisać i zapamiętać: zawsze można zrezygnować ze studiów i bez konsekwencji zabrać swoje dokumenty! a jeśli będziesz na płatnych studiach to radzę najpierw poczytać co dzieje się z twoim czesnym (jeśli je już wpłaciłaś, rzecz jasna, więc ciebie i tak to nie będzie dotyczyć, ale tak na wszelki wypadek napiszę) gdy złożysz rezygnację.
nikt cię siłą nie będzie trzymał, ani nie będzie groził śmiercią jeśli zechcesz zrezygnować
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:22   #25
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
dokumenty można wysłać pocztą lub poprzez kogoś innego, ale najlepiej upewnić się na uczeni na jakich zasadach. ja np. na politechnikę wrocławską wysyłałam dokumenty pocztą, listem poleconym.
Czyli oryginały będę mogła wysłać pocztą? Kiedy potem będę musiała pojawić się na uczelni? Przed inauguracją? Co się dzieje na takiej inauguracji?
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:23   #26
littlecreek
Przyczajenie
 
Avatar littlecreek
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
zapisać i zapamiętać: zawsze można zrezygnować ze studiów i bez konsekwencji zabrać swoje dokumenty!

Ok, dziękuję bardzo
Z czesnym nie mam problemów, bo składam na dzienne bezpłatne.

Co do rejestracji internetowej itp. wiedziałam, że można bez problemów rezygnować. Tylko właśnie męczyło mnie to, czy jeśli złożę już oryginały (w te 7 dni od ogłoszenia listy) i oni mnie przyjmą oficjalnie to czy potem mogę jeszcze rezygnować.
Przyniosę oryginały, oni mnie przyjmują a ja za kilka dni przychodzę i jednak rezygnuję bo chcę iść na inne studia- taki scenariusz mnie interesował.
Ale skoro tak można....To tylko się cieszyć
Trzeba wtedy pisać jakąś oficjalną rezygnację?

Edytowane przez littlecreek
Czas edycji: 2010-05-23 o 12:25
littlecreek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:53   #27
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
Czyli oryginały będę mogła wysłać pocztą? Kiedy potem będę musiała pojawić się na uczelni? Przed inauguracją? Co się dzieje na takiej inauguracji?
jeśli mówimy o pwr to:
tak, możesz wysłać pocztą. adres i ostateczną datę masz (lub będziesz miała) podane na stronie internetowej.
na uczelni musisz pojawić się albo dopiero na zajęciach, albo gdy będzie organizowane spotkanie dla pierwszego roku na twoim wydziale jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego (o ile takie będzie, bo nie wiem czy wszędzie takie jest), albo wówczas, gdy prowadzone będą zapisy na zajęcia, czyli chyba góra kilka dni przed zajęciami (o ile będziesz mieć zapisy, bo pierwszy rok raczej ich nie ma, wiem na pewno, że na skp jakieś są, na architekturze na pierwszy semestr nie ma, jak jest na innych wydziałach - nie wiem). wszystkiego dowiesz się w swoim czasie, dostaniesz list, w którym będziesz miała wszystko napisane, informacje te pojawiają się też na stronie, na której się rejestrujesz, żeby wziąć udział w rekrutacji.
a inauguracja to same nudy. przemawiają co ważniejsi na uczelni, wygłaszają nudne i długie mowy, czasem powiedzą jakieś ciekawostki, i tym podobne. rozdawane też są indeksy, ale je i tak można później odebrać w dziekanacie. podobno inauguracja jest obowiązkowa, ale połowa ludzi na nią nie idzie, bo nie ma po co.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez littlecreek Pokaż wiadomość
Trzeba wtedy pisać jakąś oficjalną rezygnację?
nie wiem, ale obstawiam, że tak. zadzwoń i się dowiedz. tylko, jeśli potrzebne ci są te dokumenty, to zapytaj czy dostaniesz je z powrotem od ręki czy też musisz jakiś czas czekać.
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 12:31   #28
edyta_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

hej mam pytanie moze i głupie ale nikt w szkole nie udziela mi na nie odpowiedzi:P. wiec skonczyłam sudia licencjackie i chciałam sie zapytac czy któras z Was wie moze czy nie ma problemu z podjęciem studiów magisterskich na 2 róznych kierunkach. Licencjata skonczyłam tylko na jednym kierunku, i własnie dlatego nie jestem pewna czy nie ma zadnych przeciwwskazań. Z góry dzieki za pomoc!.
edyta_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 14:25   #29
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Niby dlaczego miałyby być problemy nie wiem jak to wygląda na dostawanie się na drugi kierunek przez tzw. średnią (wiem, że na licencjacie to funkcjonuje), ale jeśli dostaniesz się na dwa kierunki w osobnych rekrutacjach i dasz radę to połączyć to niby dlaczego miałoby to komukolwiek przeszkadzać
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 22:07   #30
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Ostatnio usłyszałam, że niektóre szkoły (te elitarniejsze) mają inny przelicznik przy rekrutacji na studia. Że niby nawet jak się gorzej zda maturę a jest się z jakiejś tam określonej szkoły to i tak ma się lepszy wynik w ostatecznej rekrutacji. Taką rewelację usłyszałam od mamy mojej koleżanki, która od roku już studiuję. Myślałam, że może jej się coś pomyliło i chodziło o poziomy. Że jak zdam np. na 50% rozszerzoną, to to będzie lepiej przy rekrutacji niż 65% podstawowej. Słyszałyście może o czymś takim?
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.