Czytnik ksiazek KOBO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-26, 07:44   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

Czytnik ksiazek KOBO


Wiem, ze ta marka nie jest dostepna w Polsce, ale forum czytaja wizazanki z calego swiata. Jestem na kupnie czytnika do ksiazek - chce czytac zagranica polskie ksiazki i miec latwiejszy do nich dostep - rozwazam miedzy kobo a kindle.

Czy ktos z Was ma ten czytnik - Kobo GLO? http://www.darty.com/nav/achat/audio...bo_glo_hd.html czy polecacie?

alternatywnie rozwazam znane Kindle http://www.darty.com/nav/achat/audio...hite_2015.html

Prosze o opinie
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 07:46   #2
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wiem, ze ta marka nie jest dostepna w Polsce, ale forum czytaja wizazanki z calego swiata. Jestem na kupnie czytnika do ksiazek - chce czytac zagranica polskie ksiazki i miec latwiejszy do nich dostep - rozwazam miedzy kobo a kindle.



Czy ktos z Was ma ten czytnik - Kobo GLO? http://www.darty.com/nav/achat/audio...bo_glo_hd.html czy polecacie?



alternatywnie rozwazam znane Kindle http://www.darty.com/nav/achat/audio...hite_2015.html



Prosze o opinie

Moja przyjaciółka ma kobo glo. Jest bardzo zadowolona. Sama mam kindle , starszy model z klawiatura jeszcze. Jak bede zmieniać to na pewno na kobo glo
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 09:02   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Mozesz cos wiecej napisac? Ja dotychczas czytalam tylko tradycyjne ksiazki. Rozmiar mi pasuje - powinien sie zmiescic nawet do malej torebki, z tym ze kindle tez ma 6 cali. Aha i wazne jest dla mnie podswietlenie, nie podoba mi sie w tych starszych modelach to, ze sa bez podswietlenia. I czy kobo glo ma tez slowniki, gdybym czytala po francusku lub angielsku - widzialam opinie, ze kindle ma ta funkcje i szybko mozna znalesc znaczenie slowa. Akurat to, ze menu bedzie po francusku mi nie przeszkadza, bo znam ten jezyk dobrze, zreszta w telefonie mam menu francuskie od kilku lat i tak sobie uzywam mimo, ze moge zmienic jezyk. Ale zeby nie bylo, ze bedzie mi polskie slowa tlumaczyl na francuski, albo angielskie na francuski, wolalabym, zeby slownik tlumaczyl na polski - czy to oznacza koniecznosc wgrania innego oprogramowania czy tylko parametry sie przestawia. Ktos ma tu doswiadczenie?

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2015-10-26 o 09:04
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 12:13   #4
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mozesz cos wiecej napisac? Ja dotychczas czytalam tylko tradycyjne ksiazki. Rozmiar mi pasuje - powinien sie zmiescic nawet do malej torebki, z tym ze kindle tez ma 6 cali. Aha i wazne jest dla mnie podswietlenie, nie podoba mi sie w tych starszych modelach to, ze sa bez podswietlenia. I czy kobo glo ma tez slowniki, gdybym czytala po francusku lub angielsku - widzialam opinie, ze kindle ma ta funkcje i szybko mozna znalesc znaczenie slowa. Akurat to, ze menu bedzie po francusku mi nie przeszkadza, bo znam ten jezyk dobrze, zreszta w telefonie mam menu francuskie od kilku lat i tak sobie uzywam mimo, ze moge zmienic jezyk. Ale zeby nie bylo, ze bedzie mi polskie slowa tlumaczyl na francuski, albo angielskie na francuski, wolalabym, zeby slownik tlumaczyl na polski - czy to oznacza koniecznosc wgrania innego oprogramowania czy tylko parametry sie przestawia. Ktos ma tu doswiadczenie?
Ma podświetlenie, całkiem przyjemne dla oczu (mam wrażliwe), funkcję zaznaczania tekstu i robienia notatek, np. do cytatów. Obsługuje dużo formatów. Co do słownika - nie pamiętam, szczerze mówiąc.
Aha, kindle blokuje książki nie kupione w sklepie, jeśli spróbujesz je wyszukać przez wyszukiwarkę urządzenia.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 08:07   #5
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Ma podświetlenie, całkiem przyjemne dla oczu (mam wrażliwe), funkcję zaznaczania tekstu i robienia notatek, np. do cytatów. Obsługuje dużo formatów. Co do słownika - nie pamiętam, szczerze mówiąc.
Aha, kindle blokuje książki nie kupione w sklepie, jeśli spróbujesz je wyszukać przez wyszukiwarkę urządzenia.
A jak jest z językiem polskim na kobo i pdf? Nie chodzi mi o menu, ale czy zamiasz naszych kreseczek i ogonków nie będą krzaczki?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 11:15   #6
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
A jak jest z językiem polskim na kobo i pdf? Nie chodzi mi o menu, ale czy zamiasz naszych kreseczek i ogonków nie będą krzaczki?

Wyświetla polskie znaki
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 17:51   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

z tego co slyszalam to wyswietla i polskie znaki i francuskie akcenty. Za to dowiedzialam sie ze nie ma slownika a to akurat calkiem istotne. Czy mozna go jakos wgrac po kupnie?

Kindle z kolei ma podobno latwiejsze menu. Na forach ludzie sa bardzo podzieleni.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-30, 08:36   #8
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
z tego co slyszalam to wyswietla i polskie znaki i francuskie akcenty. Za to dowiedzialam sie ze nie ma slownika a to akurat calkiem istotne. Czy mozna go jakos wgrac po kupnie?

Kindle z kolei ma podobno latwiejsze menu. Na forach ludzie sa bardzo podzieleni.
Wiesz w czytniku menu jest sprawą drugorzędną.

A co z pfdami na Kobo? Jak je czyta i czy w ogóle?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 20:21   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Wiesz w czytniku menu jest sprawą drugorzędną.

A co z pfdami na Kobo? Jak je czyta i czy w ogóle?
czyta pdf zupelnie jak ksiazki. Mam juz to kobo glo. Tylko moj TZ stale mi podbiera czytnik ksiazek (on czyta na nim po angielsku, bo francuskie ksiazki ma w formie papierowej) i najprawdopodobniej kupie drugi czytnik jako prezent swiateczny dla TZta.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2015-12-05 o 20:26
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 16:18   #10
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
czyta pdf zupelnie jak ksiazki. Mam juz to kobo glo. Tylko moj TZ stale mi podbiera czytnik ksiazek (on czyta na nim po angielsku, bo francuskie ksiazki ma w formie papierowej) i najprawdopodobniej kupie drugi czytnik jako prezent swiateczny dla TZta.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 15:52   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czytnik ksiazek KOBO

no wlasnie sie waham czy kupic drugi czytnik tez kobo glo czy dla odmiany kindle, zeby byly rozne w domu i sie wymieniac z moim TZtem. On sam zapytany, powiedzial ze woli kobo takie samo jak ja mam, ale jak ja wole kindle, to moge kupic kindle dla siebie, a jemu zostawic to kobo. Pytalam w sklepie czy maja biale kindle news paperwhite, to mi powiedzieli ze sa tylko i wylacznie u nich czarne.

Co mi radzicie? Tak jakos glupio miec dwa identyczne. No i nadal nie zainstalowalam slownika w kobo, a w kindle podobno jest aplikacja na stale.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-19 16:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.