mieszkanie z teściami ,,na pięterku'' - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-10, 18:02   #31
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez lenqa996 Pokaż wiadomość
To może przedstawię to tak:
wynajmowaliśmy w dużym mieście kawalerkę, po czym ni z gruchy, ni z pietruchy jego mama rzuciła propozycję piętra, żeby oddzielić je i tam zamieszkać. Mój zaczął mi mącić w głowie, że on chcialby mieszkac w swoim domu rodzinnym, bo po pierwsze rodzice kupili ten dom i dużo pracy w niego włożyli, a jak my byśmy nie zgodzili się na piętro to oni by to sprzedali. Mój nie mój tego przeboleć, namawiał mnie i zapewniał, że tam nam będzie super i nie będzie czynszu, będzie to nasze i cuda nie widy. A że ja zakochana po uszy to się zgodziłam, chociaż im bliżej wyprowadzki było tym częściej płakałam i mówiłam, że nie wiem jak się tam odnajdę. Więc on jest sentymentalnie związany z tym domem, bo mieszkał od dzieciaka w bloku a pozniej poczuł jak to jest mieć swoj ogrod, garaż i wielką chatę.. Ja wychowałam się na wsi, uciekłam z niej od razu po szkole, tak jak wszycsy moi równiesnicy. W mieście miałam wszystko to, czego na wiosce mi brakowało i tam też odżyłam, bardzo dobrze mi się mieszkało, przy czym byłam niezależna, bo pracowałam itp. Teraz wyszło jak bardzo różnimy się w kwestii mieszkania... Ja nigdy w życiu na wieś bym nie wróciła, a to miasto gdzie obecnie jesteśmy można nawzać takim miastem zabitym dechami właśnie..
I co to zmienia? On chce mieszkać z rodzicami, a ty się nie czujesz tam dobrze. Także rozwiązanie jest chyba proste - zrywasz zaręczyny, wyprowadzasz się do miasta, a on niech sobie siedzi na wsi z rodzinką.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 18:11   #32
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 22:00
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 18:24   #33
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 245
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Bo jego mama jest zawistna, on jest taki za nią. Są wredni i uszczypliwi jak im się coś nie podoba i nie po ich myśli jest
Fajno. Aż chce się wchodzić do takiej rodziny.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 18:30   #34
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Fajno. Aż chce się wchodzić do takiej rodziny.
Cudna rodzinka i cudny narzeczony, który pozwala tak traktować partnerkę w imię oszczędzania na rachunkach. Nic tylko się trzymać pazurami takiego mamisynka.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 18:32   #35
amore_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 311
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Mieszkałam tak 2.5 roku. Dziewucha z miasta przyszła na pokój do teściów na wieś po ślubie. W domu rodzinnym byłam tylko ja i rodzice pracujący na zmiany i prawie nigdy nikogo w domu nie było, cisza i spokój, a tam? Ciągle ktoś w gościach wieczny harmider, myślałam że sobie w łeb strzelę. Ile ja na początku przeryczałam... ale perspektywą była budowa domu i jak najszybsza przeprowadzka. Ogromnym plusem byly niskie koszty zycia i moglismy duuuzo wiecej ładować w budowę. Na sam koniec teściowie chyba też byli szczęśliwi że się wynieśliśmy 🤣
Musicie porozmawiać szczerze i otwarcie. Nie chce kredytu to proszę bardzo jest wynajem. Jeśli jest narzeczonym to pewnie w najbliższej przyszłości planujecie ślub, jak tego nie załatwisz teraz to będzie kaszana. Pojawią się dzieci to już w ogóle się nie ruszycie stamtąd, bo mama przypilnuje w razie czego dzieci i inne takie gadanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
________
starania od stycznia 2019
ona 26 lat, on 29 lat
amore_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 18:41   #36
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Ja nie widzę, żeby byli wredni, bo chcą dom sprzedac. I uważam, że to nie rodzice ni z gruchy, ni z pietruchy zaproponowali wam górę, tylko ty nie wiadomo dlaczego na to się zgodziłaś. Dla wielu starszych ludzi, ktorzy posiadają duży dom jest zrozumiałe, żeby nie ma sesu go trzymac, bo tylko wiecej jest sprzatania i siły brak, więc go sprzedają i kupują mniejsze. To ty od poczatku nie widziałaś się tam. Jeszcze przed przeprowadzką płakałas. Jak dla mnie nie rodzice i nie narzeczony są winni zaistniałego problemu, tylko ty.
Dlaczego mowisz w czasie przeszłym, ze byłas niezalezna? Czyzbys teraz nie pracowała?
Co się zmieniło w tym domu przez te dwa lata? Tylko tyle, ze pietro wyremontowaliscie.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2022-07-10 o 18:43
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 18:47   #37
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Zaczynam mieć wrażenie, że to nie pierwszy wątek Autorki, tylko nick nowy.

Dopiski nic tu nie zmieniają. Nie jest Wam ze sobą po drodze. I serio, nie wiem co Ty jeszcze tam robisz, skoro to tacy zawistnicy itp.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-10, 18:54   #38
lenqa996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 11
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

pracujemy oboje. rozumiem, że znasz ich ?:p
Mój rozmawiał ze swoją matką kiedy byliśmy na wynajnie a ona pytała się mu czy wrocimy i piętro zrobimy, bo po co tam siedzieć i placić czynsze. Jak usłyszała, że może za 3 lata to zaczela robić jazdy mojemu, że ona to sprzedaje i już, tyle pracy i serca włożyli a marnotrawny syn teraz tak im robi.. rozumiesz już?
to nie chodzi o to, że wredna jest, bo chciała sprzedac dom, bo za dużo sprzątania na stare lata, tu chodzi o taką zawistność w wypowiedziach do mojego narzeczonego
lenqa996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 19:02   #39
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 098
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Nie lubisz jej, to czuć. On jest tam szczęśliwy. Wiesz co masz zrobić żeby było dobrze. A zrobisz co zechcesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 19:08   #40
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

On ma prawo chcieć mieszkać u rodziców na wsi, Ty masz prawo chcieć mieszkać w mieście. Ewidentnie się pod tym względem nie dobraliście i nie sądzę żeby można było znaleźć inne rozwiązanie niż rozstanie.
Nawet gdybyś go przekonala do swojego, to wtedy on będzie nieszczęśliwy jak Ty teraz i tak będziecie się w tym bujać bez sensu.
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-10, 19:18   #41
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez lenqa996 Pokaż wiadomość
pracujemy oboje. rozumiem, że znasz ich ?:p
Mój rozmawiał ze swoją matką kiedy byliśmy na wynajnie a ona pytała się mu czy wrocimy i piętro zrobimy, bo po co tam siedzieć i placić czynsze. Jak usłyszała, że może za 3 lata to zaczela robić jazdy mojemu, że ona to sprzedaje i już, tyle pracy i serca włożyli a marnotrawny syn teraz tak im robi.. rozumiesz już?
to nie chodzi o to, że wredna jest, bo chciała sprzedac dom, bo za dużo sprzątania na stare lata, tu chodzi o taką zawistność w wypowiedziach do mojego narzeczonego
A co by to zmieniło, gdyby oni nawet zaczekali i bys tam zamieszkała za 3 lata?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-10, 19:30   #42
Jula679
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 25
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Trudna sprawa z tego co piszesz. Skoro on taki Rodzinny i złego słowa Mamie nie powie, tylko woli popłakać w kącie. Ehh ciężka sprawa z takimi którzy trzymają się aż tak Mamy. Przerabiałam coś podobnego z 3 lata temu. Jeśli nie chce się trochę zdystansować od Rodziców to będą wiecznie wynikały jakieś konflikty.
Jula679 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-11, 11:37   #43
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Jak pokazuje przykład Ala i Peg Bundych mieszkanie "na pięterku" też może mieć swoje dobre strony
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-12, 13:16   #44
Julie097
Raczkowanie
 
Avatar Julie097
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 122
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Nigdy w życiu nie zgodziłabym się na mieszkanie z teściami. Mój facet chciał mnie tak urządzić ale kategorycznie się nie zgodziłam, mam swoje malutkie mieszkanie i wole już siedziec na swoich kilkudziesięciu metrach niż użerać się z teściowa. KAŻDEJ kobiecie oraz mężczyźnie za każdym razem to odradzam, choćby teściowie pierdzieli na słodko to nigdy nie kończy się dobrze
Julie097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-12, 14:38   #45
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Z drugiej strony to normalne, że oni patrzą. Coś się rusza, to patrzą. Dziś rano niespodziewanie wszedł do mnie kot z podwórza i wlazł do kuchni. I też się patrzyłam. Jeśli się kłocicie, to nie ich wina. I jesli słychac, bo tego też nie wiadomo, to pewnie ciekawi są z jakiego powodu. Twoj narzeczony, to ich dziecko i odzywają się do niego, jak się odzywali do tej pory. I nie powinno ci być z tego powodu przykro, tym bardziej, że jemu samemu nie jest, bo inaczej sam by się z nimi kłocił i chciałby się też wyprowadzić. Rozumiem, że może cię to denerwować. Ale jak widzisz twój narzeczony nie stawia się, bo nie widzi w tym nic złego, bo został tak wychowany. No i ostatnia rzecz. Skąd wiesz, że musisz na każdą rodzinną imprezą schodzić na dół, czy ktoś ci karze?
Ja bym nie schodziła, gdybym nie miała ochoty. A zapytana odpowiedziałabym, że nie przepadam za imprezami rodzinnymi. Oni też powinni cię poznać, co lubisz a czego nie i taką cię zaakteptować.

W sumie to mysle, że ty nie zdawałaś sobie sprawy z tego, jaka sama jestes.I dopiero teraz zrozumiałaś, ze rodzinnośc, to nie twoja bajka.
Jakby się dało przypiąć to do góry jako top comment

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-12, 16:11   #46
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez lenqa996 Pokaż wiadomość
Postanowiłam poszukać mieszkania na wynajem, dzięki dziewczyny, zobaczymy co to będzie dalej.. Trzymajcie się.

Nie czaję, czemu edytowałaś pierwszy wpis w to, zamiast napisać to w nowej wiadomości. Wstydzisz się, że rady ci coś uświadomiły?
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-12, 17:11   #47
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 245
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Ale dobrze, że uświadomiły.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-13, 06:05   #48
lenqa996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 11
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Tak, uświadomiły.
lenqa996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-13, 08:42   #49
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Powodzenia autorko. Pamiętaj, że nie warto się zgadzać na życie, które nas nie satysfakcjonuje. Nawet w imię 'miłości'.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-13, 08:53   #50
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Dodam tylko, że w dobie idącego kryzysu o ktorym wszędzie trąbią zastanowiłabym sie dwa razy, czy wyprowadzka teraz, to dobry pomysł, bo to czego obawia się twoj narzeczony nasili się.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-13, 09:06   #51
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Dodam tylko, że w dobie idącego kryzysu o ktorym wszędzie trąbią zastanowiłabym sie dwa razy, czy wyprowadzka teraz, to dobry pomysł, bo to czego obawia się twoj narzeczony nasili się.
Ty tak serio?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-13, 14:08   #52
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Fajno. Aż chce się wchodzić do takiej rodziny.
No nie? A potem za kilka lat robienie zdziwionego Pikaczu, że nie czujesz się szczęsliwa w małżeństwie i w ogóle teściowie nie dają ci żyć. A jak jeszcze dorobia się wnusia albo wnusi to w ogóle
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-13, 18:21   #53
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
No nie? A potem za kilka lat robienie zdziwionego Pikaczu, że nie czujesz się szczęsliwa w małżeństwie i w ogóle teściowie nie dają ci żyć. A jak jeszcze dorobia się wnusia albo wnusi to w ogóle
"Uwielbiam" te pikaczu zdziwienia u osób, które krok po kroku, cegiełka po cegiełce sobie tak układają życie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-14, 03:10   #54
Niewiemjakanazwa_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 127
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Rozumiem Cię. Mieszkałam jakiś czas na pięterku u teściów i przypłaciłam to depresja. Nas zmusila do tego sytuacja i
Niewiemjakanazwa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-14, 03:25   #55
Niewiemjakanazwa_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 127
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

wiedziałam że to chwilowe, miałam wsparcie męża, a teściowie są bezproblemowi, a mimo to było mi bardzo bardzo ciężko. Dodatkowo dom teściów jest na wsi i czułam się jak w więzieniu, wszędzie było daleko, wyjazd do sklepu po chipsy to była wielka wyprawa. To był najgorszy okres w moim życiu.

---------- Dopisano o 02:25 ---------- Poprzedni post napisano o 02:14 ----------

Autorko, postanowiłaś coś?
Niewiemjakanazwa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 12:38   #56
lenqa996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 11
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Dostałam bana, dopiero mteraz mogę odpisać. Tak, postanowione. W następnym roku na wiosne/lato będą działania w kierunku wynajmu
lenqa996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 12:41   #57
Julie097
Raczkowanie
 
Avatar Julie097
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 122
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez lenqa996 Pokaż wiadomość
Dostałam bana, dopiero mteraz mogę odpisać. Tak, postanowione. W następnym roku na wiosne/lato będą działania w kierunku wynajmu
Tylko zeby nie skończyło się tak ze w następnym roku usłyszysz ze lepiej jednak w następnym będzie odwlekać jak może żebyś dała mu chociaż chwile spokoju
Julie097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-30, 09:18   #58
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez lenqa996 Pokaż wiadomość
Dostałam bana, dopiero mteraz mogę odpisać. Tak, postanowione. W następnym roku na wiosne/lato będą działania w kierunku wynajmu
A dlaczego dopiero za rok?
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-30, 09:31   #59
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 263
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez ukladlimbiczny Pokaż wiadomość
A dlaczego dopiero za rok?
Bo może zarabia tyle, że kwota za wynajęcie mieszkania albo ratę kredytu to istotna pozycja w jego budżecie ? To jest zresztą obecnie duży problem, idea wakacji kredytowych tez z sufitu się nie wzięła.

Nie widzę tego. On ma sytuację czystą. Woli dom z ogrodem a nie malutkie mieszkanko w betonozie, wyremontował piętro, ma swoją część osobno. Nie potrzebuje zobowiązań- kredytów albo najmu. Jest rodzinny i lubi te domowe imprezy. Ty nie masz nic ale za to masz wymagania. Nic w tym złego tylko stoi w sprzeczności z jego wariantem. Krytykujesz jego matkę za despotyczne narzucenie, że albo syn weźmie piętro albo ona to sprzedaje, ale stosujesz mimowolnie podobny model. Albo dostaniesz mieszkanie w bloku (na kredyt lub w najmie) albo odejdziesz. Zawsze możesz wyprowadzić się sama i będzie do Ciebie dojeżdżał ale pewnie oboje wiecie że w dłuższej perspektywie u Was to się nie sprawdzi. I wychodzi w zbliżony sposób. On się ugina raz despotycznej mamie, albo będzie musiał się ugiąć wobec dziewczyny. Niektórym ludziom jednak takie modele związku pasują.
Ogólnie w Twoim przypadku te wady mieszkania z jego rodzicami są wymyślone w Twojej głowie, sama piszesz że ci się nie wtrącają. A że patrzą kto przyjeżdża, no patrzą, sąsiedzi w bloku też czasem tym się interesują. Można trafić na różnych patusów albo upierdliwców.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-07-30 o 09:35
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-30, 09:51   #60
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: mieszkanie z teściami ,,na pięterku''

Cytat:
Napisane przez lenqa996 Pokaż wiadomość
Dostałam bana, dopiero mteraz mogę odpisać. Tak, postanowione. W następnym roku na wiosne/lato będą działania w kierunku wynajmu
Typowe odwlekanie. Znam parę, gdzie żona miała dość takiego mieszkania na pięterku i ciągle słyszała zapewnienia o zmianie za kilka miesięcy i preteksty dlaczego teraz jest to niemożliwe, jak się w końcu zbuntowała, to jej mąż zgodził się na kupno mieszkania, tylko że jej radość nie trwała długo ponieważ mąż przekonał ją do generalnego remontu, szybko zniszczył wszystko aby było niezamieszkałe, a potem jego zapał do robienia tam czegokolwiek spadł do 0. Jak jej cierpliwość się skończyła i zażądała natychmiastowej zmiany bądź rozwodu, to usłyszała że on nigdy nie zamierzał się wyprowadzać z domu rodzinnego. To najbardziej ekstremalna historia, z którą się spotkałam w kręgu znajomych, jednak nie jedyna podobna, więc ja autorko bym się bardzo zastanowiła dlaczego dopiero za rok ma to nastąpić, a nie już teraz

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Bo może zarabia tyle, że kwota za wynajęcie mieszkania albo ratę kredytu to istotna pozycja w jego budżecie ? To jest zresztą obecnie duży problem, idea wakacji kredytowych tez z sufitu się nie wzięła.

Nie widzę tego. On ma sytuację czystą. Woli dom z ogrodem a nie malutkie mieszkanko w betonozie, wyremontował piętro, ma swoją część osobno. Nie potrzebuje zobowiązań- kredytów albo najmu. Jest rodzinny i lubi te domowe imprezy. Ty nie masz nic ale za to masz wymagania. Nic w tym złego tylko stoi w sprzeczności z jego wariantem. Krytykujesz jego matkę za despotyczne narzucenie, że albo syn weźmie piętro albo ona to sprzedaje, ale stosujesz mimowolnie podobny model. Albo dostaniesz mieszkanie w bloku (na kredyt lub w najmie) albo odejdziesz. Zawsze możesz wyprowadzić się sama i będzie do Ciebie dojeżdżał ale pewnie oboje wiecie że w dłuższej perspektywie u Was to się nie sprawdzi. I wychodzi w zbliżony sposób. On się ugina raz despotycznej mamie, albo będzie musiał się ugiąć wobec dziewczyny. Niektórym ludziom jednak takie modele związku pasują.
Ogólnie w Twoim przypadku te wady mieszkania z jego rodzicami są wymyślone w Twojej głowie, sama piszesz że ci się nie wtrącają. A że patrzą kto przyjeżdża, no patrzą, sąsiedzi w bloku też czasem tym się interesują. Można trafić na różnych patusów albo upierdliwców.
Czyli według Ciebie powinna zacisnąć zęby i się cieszyć, że mieszka w domu z ogrodem a nie "malutkim mieszkanku w betonozie"? Newsflash nie każdy woli dom, a wręcz jest wiele osób które wybierają wygodę życia w mieszkaniu gdzie jest zdecydowanie mniej obowiązków domowych Zresztą to akurat jest najmniej istotne, fakt jest taki że dziewczyna się męczy i powinna się skupić na swoim spokoju psychiczny, nie czuje się tam dobrze, jak sama wspomniała nie ma poczucia prywatności i to jest jak najbardziej normalne przy takim wspólnym mieszkaniu. Poświęciła się dla chłopaka, spróbowała- nie jest to dla nie, więc powinna się jak najszybciej wyprowadzić (choćby sama), a to czy chłopak zdecyduję się na dołączenie czy jednak nie to jego decyzja- autorka mu do głowy pistoletu nie przykłada. Autorko, ja bym nie czekała roku, bo to sprawy nie rozwiąże, będziesz się nadal męczyć a chłopak zapewne i tak się nie zdecyduje na wyprowadzkę tylko liczy że zmienisz zdanie.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-01 13:01:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.