Mąż toksyk? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-31, 19:03   #1
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Angry

Mąż toksyk?


Hej ,

jestem nowa i potrzebuje porady, bo sama nie wiem czy już ze mną jest coś nie tak?

Jestem mężatką od ponad 15lat, mamy córkę nastolatkę.
Jestem DDA- potwierdzone przez psychoterapeutę, zmagam się z nerwicą lękową są momenty gdzie jest dobrze ale ostatnio znów mnie dopadło - bałam się wyjść z domu.(Mąż o tym wie myślałam , że rozumie moje zmagania)

Rok roku temu kupiliśmy dom- mąż zapracował na niego za granicą do tej pory wynajmowaliśmy od jego dobrego kolegi -ja opłacałam wszystkie rachunki a jego kasę oszczędzaliśmy.

Do czego zmierzam: wracał z kolegą z pracy umówiliśmy się , że podjadę po niego do miejscowości powiedzmy M. 20km dalej od naszego mieszkania , wracał w nocy, dopadł mnie lęk i grzecznie powiedziałam ,że nie dam rady po niego przyjechać przeprosiłam i zaproponowałam ,że zamówię mu taksówkę i za nią zapłacę . Odpowiedział , że da sobie radę mam iść spać.

Następnego dnia rano usłyszałam , że nie może na mnie polegać , że się na mnie zawiódł. Mamy jedno auto odwiózł mnie do pracy nie odzywając się słowem a w ciągu dnia napisał, że do domu mam sobie wrócić na piechotę ( mieszkamy na obrzeżach miasta do domu mam 10km), poprosiłam kolegę z pracy żeby podwiózł mnie do domu.

No i się zaczęło: powiedział ,że nie mam już prawa wsiąść do JEGO samochodu skoro się boję , że śmieszna jestem proponując mu taksówki bo go stać nawet na to żeby mnie kupić , że to koniec i zabierze mi dziecko. Popłakałam się wcale go to nie wzruszyło tylko miał minę mówiąca ale jej dopiekłem. Odeszłabym ale boję się, że rzeczywiście zrobi wszystko żeby mi zabrać córkę.

Następnego dnia zachowywał się jakby nic się nie stało.

Nie szanuje mnie, traktuje jakbym była gorsza od niego. Myślę, że zawróciły mu tez w głowie pieniądze których zarabia teraz dużo więcej. Wyrzucił mi między wierszami, ze pewnie jestem z nim dla kasy, że nie chce z nim się kochać zawsze mam jakieś wymówki, a on jest i tak mi wierny i mnie nie zdradza.

Chcę z nim porozmawiać ale nie wiem jak zacząć tą rozmowę . Nie chcę być dłużej tak traktowana- to nie pierwsza sytuacja gdzie poszło cos nie po jego myśli , wyżył się na mnie nie raz strasząc rozwodem.

Jestem typem osoby , która w kłótni gdzie są wrzaski zamyka się w sobie. On wie , że nie lubię takich sytuacji czuje się nie komfortowo, bronię się ale dla mnie on ma za silną osobowość - dominującą.

Błagam o jakieś rady
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:05   #2
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 115
Dot.: Mąż toksyk?

Tak, masz męża toksyka.
Tym zabieraniem córki bym się na twoim miejscu nie przejmowała. Mówi to tylko po to, żeby ci dowalić.
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:06   #3
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez Michalina889 Pokaż wiadomość
Hej ,



jestem nowa i potrzebuje porady, bo sama nie wiem czy już ze mną jest coś nie tak?



Jestem mężatką od ponad 15lat, mamy córkę nastolatkę.

Jestem DDA- potwierdzone przez psychoterapeutę, zmagam się z nerwicą lękową są momenty gdzie jest dobrze ale ostatnio znów mnie dopadło - bałam się wyjść z domu.(Mąż o tym wie myślałam , że rozumie moje zmagania)



Rok roku temu kupiliśmy dom- mąż zapracował na niego za granicą do tej pory wynajmowaliśmy od jego dobrego kolegi -ja opłacałam wszystkie rachunki a jego kasę oszczędzaliśmy.



Do czego zmierzam: wracał z kolegą z pracy umówiliśmy się , że podjadę po niego do miejscowości powiedzmy M. 20km dalej od naszego mieszkania , wracał w nocy, dopadł mnie lęk i grzecznie powiedziałam ,że nie dam rady po niego przyjechać przeprosiłam i zaproponowałam ,że zamówię mu taksówkę i za nią zapłacę . Odpowiedział , że da sobie radę mam iść spać.



Następnego dnia rano usłyszałam , że nie może na mnie polegać , że się na mnie zawiódł. Mamy jedno auto odwiózł mnie do pracy nie odzywając się słowem a w ciągu dnia napisał, że do domu mam sobie wrócić na piechotę ( mieszkamy na obrzeżach miasta do domu mam 10km), poprosiłam kolegę z pracy żeby podwiózł mnie do domu.



No i się zaczęło: powiedział ,że nie mam już prawa wsiąść do JEGO samochodu skoro się boję , że śmieszna jestem proponując mu taksówki bo go stać nawet na to żeby mnie kupić , że to koniec i zabierze mi dziecko. Popłakałam się wcale go to nie wzruszyło tylko miał minę mówiąca ale jej dopiekłem. Odeszłabym ale boję się, że rzeczywiście zrobi wszystko żeby mi zabrać córkę.



Następnego dnia zachowywał się jakby nic się nie stało.



Nie szanuje mnie, traktuje jakbym była gorsza od niego. Myślę, że zawróciły mu tez w głowie pieniądze których zarabia teraz dużo więcej. Wyrzucił mi między wierszami, ze pewnie jestem z nim dla kasy, że nie chce z nim się kochać zawsze mam jakieś wymówki, a on jest i tak mi wierny i mnie nie zdradza.



Chcę z nim porozmawiać ale nie wiem jak zacząć tą rozmowę . Nie chcę być dłużej tak traktowana- to nie pierwsza sytuacja gdzie poszło cos nie po jego myśli , wyżył się na mnie nie raz strasząc rozwodem.



Jestem typem osoby , która w kłótni gdzie są wrzaski zamyka się w sobie. On wie , że nie lubię takich sytuacji czuje się nie komfortowo, bronię się ale dla mnie on ma za silną osobowość - dominującą.



Błagam o jakieś rady
Żadna rozmowa nie zmienisz przemocowca. Sama nie myślałaś o rozwodzie? Bo niestety, ale chyba jedynie o tym jest sens rozmawiać. To okropne w jaki sposób Cie traktuje. Plus córka to wszystko widzi i czuje. Ma to na nią duży wpływ.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:10   #4
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Mąż toksyk?

A wcześniej, przed tym wyjazdem, to był inny?

Czy też źle Cię traktował?
Zazwyczaj takie zachowania nie pojawiają się z dnia na dzień.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:14   #5
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 115
Dot.: Mąż toksyk?

Ja też nie wierzę, że to był jego jedyny taki wyskok w ciągu tych 15 lat.
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:24   #6
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
A wcześniej, przed tym wyjazdem, to był inny?

Czy też źle Cię traktował?
Zazwyczaj takie zachowania nie pojawiają się z dnia na dzień.
Tak, ostatnia taka sytuacja miała miejsce rok temu , też poszło o pierdołę, a odwalił taki dramat , że głowa mała .

Przed wyjazdem sprzeczaliśmy się ale bez takich akcji z rozwodem.
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:27   #7
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Mąż toksyk?

Czyją własnością jest dom? Macie rozdzielność majątkową?
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-01, 09:40   #8
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez ssnn Pokaż wiadomość
Czyją własnością jest dom? Macie rozdzielność majątkową?
Dom jest na nas dwoje nie mamy rozdzielności
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:42   #9
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mąż toksyk?

Jak może ci zabrać córkę, skoro to nastolatka? Ona nie ma nic do powiedzenia?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:45   #10
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 115
Dot.: Mąż toksyk?

Nawet gdyby tutaj chodziło o malutkie dziecko, to przecież trzeba mieć mocne powody do odebrania praw rodzicielskich. A on nie ma żadnych. Gorzej - fakty świadczą na jego niekorzyść, bo stosuje przemoc psychiczną i ekonomiczną.
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:54   #11
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez Michalina889 Pokaż wiadomość
Tak, ostatnia taka sytuacja miała miejsce rok temu , też poszło o pierdołę, a odwalił taki dramat , że głowa mała .

Przed wyjazdem sprzeczaliśmy się ale bez takich akcji z rozwodem.
Edit: Sorki to była w ciągu 15 lat - 4 sytuacja , gdzie straszył mnie , ze to koniec .

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez road_rage Pokaż wiadomość
Nawet gdyby tutaj chodziło o malutkie dziecko, to przecież trzeba mieć mocne powody do odebrania praw rodzicielskich. A on nie ma żadnych. Gorzej - fakty świadczą na jego niekorzyść, bo stosuje przemoc psychiczną i ekonomiczną.
Właśnie potrzebowałam w tym wszystkim osób postronnych , bo co tu dużo mówić pochodzę z domu gdzie nie miałam żadnego mocnego wzorca i takie przeświadczenie , że jak nie pije i nie bije to jest złoty mąż . Przez to może tyle lat wytrzymywałam w tej relacji .
On dla moich znajomych i przyjaciół jest wzorem męża , zabawny , towarzyski , pokazuje , że jakby mógł nosiłby mnie na rękach .
Jak opowiedziałam ostatnio przyjaciółce o tym wszystkim, po latach, to była w głębokim szoku.
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-01, 10:06   #12
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Mąż toksyk?

Jakie realne masz możliwości do życia poza wspólnym domem?

Masz gdzie się udać i pracę aby samej się utrzymać?
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:09   #13
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez Michalina889 Pokaż wiadomość
Edit: Sorki to była w ciągu 15 lat - 4 sytuacja , gdzie straszył mnie , ze to koniec .

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------





Właśnie potrzebowałam w tym wszystkim osób postronnych , bo co tu dużo mówić pochodzę z domu gdzie nie miałam żadnego mocnego wzorca i takie przeświadczenie , że jak nie pije i nie bije to jest złoty mąż . Przez to może tyle lat wytrzymywałam w tej relacji .

On dla moich znajomych i przyjaciół jest wzorem męża , zabawny , towarzyski , pokazuje , że jakby mógł nosiłby mnie na rękach .

Jak opowiedziałam ostatnio przyjaciółce o tym wszystkim, po latach, to była w głębokim szoku.
Zazwyczaj takie osoby zakładają piękna maskę przy innych ludziach, a w domu ją zdejmują i zaczyna się koszmar.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:10   #14
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Jakie realne masz możliwości do życia poza wspólnym domem?

Masz gdzie się udać i pracę aby samej się utrzymać?
Mam pracę , która pozwoliła by mi na wynajęcie mieszkania, ale też wzieliśmy kredyt na mnie bo troszkę nam przybrakło z oszczędności , więc życie na styk.
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:14   #15
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Mąż toksyk?

Byłabyś teraz w stanie odejść od niego wraz z córką? Miałybyście gdzie mieszkać? Radykalny krok, ale nic się nie zmieni, a może być gorzej, bo mąż widzi, że co by nie zrobił albo powiedział to pozostanie górą.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:20   #16
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Wiecie o co też chodzi ? Że ja powinnam być mu wdzięczna za to , że on wybudował dla nas dom , że się poświęca wyjeżdżając, jak jemu jest tam żle bez nas, że musi ciężko pracować a ja w jego mniemaniu mam lekko . Nie dochodzi do niego jak mówie ze tez mi jest ciezko ze chcialabym pelna rodzinę a nie te wyjazdy . Widzi w tym wszystkim tylko siebie
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:24   #17
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mąż toksyk?

Ale dlaczego to autorka ma się wyprowadzać skoro dom jest wspólny? Złożyć pozew o rozwód czy separację można przecież dalej mieszkając razem.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Michalina889 Pokaż wiadomość
Wiecie o co też chodzi ? Że ja powinnam być mu wdzięczna za to , że on wybudował dla nas dom , że się poświęca wyjeżdżając, jak jemu jest tam żle bez nas, że musi ciężko pracować a ja w jego mniemaniu mam lekko . Nie dochodzi do niego jak mówie ze tez mi jest ciezko ze chcialabym pelna rodzinę a nie te wyjazdy . Widzi w tym wszystkim tylko siebie
Brzmi jak osoba narcystyczna. Współczuję, bo obcowanie z kimś takim naprawdę potrafi wyssać człowieka. Mimo wszystko uważam, że powinnaś zawalczyć o siebie i pokazać mu, że nie jesteś bezwolną owieczką i że nie ma nad tobą władzy.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:24   #18
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Byłabyś teraz w stanie odejść od niego wraz z córką? Miałybyście gdzie mieszkać? Radykalny krok, ale nic się nie zmieni, a może być gorzej, bo mąż widzi, że co by nie zrobił albo powiedział to pozostanie górą.
Coraz częściej myślę o tym kroku . Myślałam , żeby może jeszcze z nim pogadać , że to w dobrą stronę nie idzie a nie wiem jak to najlepiej ubrać w słowa . I może jego reakcja utwierdzi mnie w przekonaniu , że to nie ma sensu .
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:29   #19
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Ale dlaczego to autorka ma się wyprowadzać skoro dom jest wspólny? Złożyć pozew o rozwód czy separację można przecież dalej mieszkając razem.
Niech ją spłaci, moim zdaniem dopiero byłoby piekło gdyby mieszkali razem z rozpoczętym rozwodem.

Edit. oczywiście spłaci po rozwodzie, do tego momentu wyprowadziłabym się mimo to. Wiem czym jest spokój po rozwodzie, to wielki oddech ulgi, żadne pieniądze nie są tyle warte co uczucie spokoju.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki

Edytowane przez Nightmare666
Czas edycji: 2023-06-01 o 10:41
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-01, 10:29   #20
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez Michalina889 Pokaż wiadomość
Dom jest na nas dwoje nie mamy rozdzielności
A czyja jest ziemia(działka) na ktorej stoi dom?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2023-06-01 o 10:34
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:34   #21
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89595325]A czyja jest ziemia na ktorej stoi dom?[/QUOTE]

Nasza zakupiona po ślubie
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:39   #22
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Mąż toksyk?

A jak sobie będziesz dawała radę, gdy będziesz sama i przykładowo dopadnie cię ten lęk i nie będzesz mogła wyjśc do pracy do sklepu, czy nawet do lekarza? Czy w takich momentach potrzebowałaś jego, czy kogoś innego pomocy? Pytam, bo nie wiem nic o tej chorobie i w jakim stopniu paraliżuje życie.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:43   #23
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
A jak sobie będziesz dawała radę, gdy będziesz sama i przykładowo dopadnie cię ten lęk i nie będzesz mogła wyjśc do pracy do sklepu, czy nawet do lekarza? Czy w takich momentach potrzebowałaś jego, czy kogoś innego pomocy? Pytam, bo nie wiem nic o tej chorobie i w jakim stopniu paraliżuje życie.
Jak dopadł mnie ten lęk on woził mnie do pracy będąc w PL jak go nie było musiałam baardzo się zmuszać wyjeżdżając z domu . Stan mega okropny . W skrajnych przypadkach , gdy dopadł mnie tak , że się cała trzęsłam prosiłam siostrę o pomoc.
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:45   #24
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
A jak sobie będziesz dawała radę, gdy będziesz sama i przykładowo dopadnie cię ten lęk i nie będzesz mogła wyjśc do pracy do sklepu, czy nawet do lekarza? Czy w takich momentach potrzebowałaś jego, czy kogoś innego pomocy? Pytam, bo nie wiem nic o tej chorobie i w jakim stopniu paraliżuje życie.
Nie ma co się zadręczać takimi scenariuszami. Bardzo możliwe, że jak się autorka uwolni od toksyka to i jej stan psychiczny się poprawi, bo nikt nie będzie zatruwał jej życia.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:48   #25
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez Michalina889 Pokaż wiadomość
Dom jest na nas dwoje nie mamy rozdzielności

to i auto wspólne
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:48   #26
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez Michalina889 Pokaż wiadomość
Jak dopadł mnie ten lęk on woził mnie do pracy będąc w PL jak go nie było musiałam baardzo się zmuszać wyjeżdżając z domu . Stan mega okropny . W skrajnych przypadkach , gdy dopadł mnie tak , że się cała trzęsłam prosiłam siostrę o pomoc.
Z psychoterapeutą jesteśmy na etapie szukania przyczyny tego stanu rzeczy .
Z rozmów wynika , że raz , jestem DDA , dwa duszę emocje w sobie co jest mega złe nie mają ujścia przez co mogą pojawić sie takie stany , organizm po prostu daje znać , że coś jest nie tak w ten sposób się broni.
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:58   #27
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Nie ma co się zadręczać takimi scenariuszami. Bardzo możliwe, że jak się autorka uwolni od toksyka to i jej stan psychiczny się poprawi, bo nikt nie będzie zatruwał jej życia.
Może być, jak piszesz. Może być bez zmian. A moze stan się pogorszyć, bo rozwód to bardzo nieciekawe przeżycie i potrzeba mocnych nerwów. Nie zebym straszyła, bo w ogóle nie o to mi chodzi. Ale trzeba o wszystkim pomyśleć i być przygotowanym, by sobie w trudnych momentach poradzić.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 11:07   #28
Michalina889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 24
Dot.: Mąż toksyk?

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Nie ma co się zadręczać takimi scenariuszami. Bardzo możliwe, że jak się autorka uwolni od toksyka to i jej stan psychiczny się poprawi, bo nikt nie będzie zatruwał jej życia.
Kurczę no właśnie , może on poniekąd jest przyczyną tych stanów lękowych, że organizm i psychika woła : Zrób coś z tym bo dalej tak nie ujedziesz .

Zawsze też myślałam ze mąż to przyjaciel , ktoremu sie można zwierzyć i mieć pewność że zatrzyma coś dla siebie - zwierzylam mu się z tych stanów - wypaplał wszystko rodzicom.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Proszę podpowiedzcie jak przeprowadzić taką rozmowę
Michalina889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 11:16   #29
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Mąż toksyk?

Nie wierzę, że nie było podobnej sytuacji dużo wcześniej. Może tego po prostu nie dostrzegasz albo nie chciałaś widzieć? Twój mąż stosuje manipulację, stosuje przemoc psychiczną i ekonomiczną. Powinnaś porozmawiać z nim wprost, co Ci leży na sercu, jak się z tym czujesz, ale jeśli jest on toksykiem to rozmowa mało da.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 11:21   #30
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Mąż toksyk?

Zeby przeprowadzić taką rozmowę musisz byc przygotowana na ewentualną dedyzje o rozwódzie. Jesteś ?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-05 12:34:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.