Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-20, 20:08   #151
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja sobie nie radzę. Kota jak już muszę to zostawiam z moimi rodzicami, karmi zawsze mama i niestety ma tendencję do przekarmiania. Kota jest sterylizowana i ma sporą nadwagę, dlatego w domu próbuję karmić ją odpowiednio a mamie staram się dawać wyliczoną ilość jedzenia na tyle dni ile kot spędza poza domem. Niestety, ile bym nie dała to mama i tak uzna że dałam za mało i pójdzie kupić więcej. Nie jestem w stanie jej wytłumaczyć że robi kotu krzywdę i nie powinna dawać jedzenia za każdym razem jak kot jęknie. Ona uważa że ja głodzę kota przynajmniej kupuje porządne jedzenie, a nie jakieś Whiskasy, ale po tygodniu kota wraca do domu minimum pół kilo cięższa.
Swoją drogą, jakby ktoś mógł podpowiedzieć jak odchudzić kota to będę wdzięczna. Weterynarze ciągle tylko próbują wciskać mi karmy z Royala o kiszkowym składzie, nawet doradzić nie potrafią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój pies jest teraz chory i jest na diecie. Z racji, że to układ pokarmowy, to nie chcę, by pożerała cokolwiek innego niż to, co powinna. Niestety będzie musiała z kimś zostawać i obawiam się, że tam osoba będzie jej dawać różne rzeczy ze stołu, "bo tak patrzy", "bo chciała", "takie trochę jej nie zaszkodzi".
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 20:11   #152
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja sobie nie radzę. Kota jak już muszę to zostawiam z moimi rodzicami, karmi zawsze mama i niestety ma tendencję do przekarmiania. Kota jest sterylizowana i ma sporą nadwagę, dlatego w domu próbuję karmić ją odpowiednio a mamie staram się dawać wyliczoną ilość jedzenia na tyle dni ile kot spędza poza domem. Niestety, ile bym nie dała to mama i tak uzna że dałam za mało i pójdzie kupić więcej. Nie jestem w stanie jej wytłumaczyć że robi kotu krzywdę i nie powinna dawać jedzenia za każdym razem jak kot jęknie. Ona uważa że ja głodzę kota przynajmniej kupuje porządne jedzenie, a nie jakieś Whiskasy, ale po tygodniu kota wraca do domu minimum pół kilo cięższa.
Swoją drogą, jakby ktoś mógł podpowiedzieć jak odchudzić kota to będę wdzięczna. Weterynarze ciągle tylko próbują wciskać mi karmy z Royala o kiszkowym składzie, nawet doradzić nie potrafią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mój kot po sterylizacji tez ma nadwagę-większość czasu spędza na dworze, ale mimo to jest z dodatkowymi kilogramami przy kości. Mimo to mama się mnie słucha, żeby kocicy dodatkowo nie przekarmiać
Royal to zła karma? Wydawało mi się, że jedna z lepszych? Po polecasz jeśli nie tą?
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 20:22   #153
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
mój kot po sterylizacji tez ma nadwagę-większość czasu spędza na dworze, ale mimo to jest z dodatkowymi kilogramami przy kości. Mimo to mama się mnie słucha, żeby kocicy dodatkowo nie przekarmiać

Royal to zła karma? Wydawało mi się, że jedna z lepszych? Po polecasz jeśli nie tą?
Ja polecam animonde carny dobra cena i dobra jakość. Moje koty też po sterylizacji i trzymają figurę. Mam 3 sztuki. Nie są lakomczuchami. Ponoć jak się ma 2 koty nie przybierają za dużo na wadze bo się ganiają. Nie wiem na ile to prawda... miej mają po ponad 3 lata byly sterylizowane jak miały pół roku

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 20:25   #154
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Skoro o instagramie mowa - nie mam tam konta, ale do tej pory bez problemu mogłam przeglądać profile publiczne. Teraz również teoretycznie mogę i widzę zdjęcia, ale w praktyce jak trochę poscrolluję stronkę, to wyskakuje mi info, że muszę się zalogować by móc dalej oglądać. Nie było tego wcześniej też tak macie?
Też tak mam od jakiegoś czasu. Jak chcę dłużej pooglądać to otwieram kolejny raz link, no ale to już mocno upierdliwe jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 20:34   #155
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie chcę wyjść na czepliwą moralizatorkę.... ale jednak zaryzykuję g.wno burzę w imię cudzego zdrowia:
stan przedcukrzycowy i ciasto czekoladowe?!?

W takim przypadku to nawet dla gości lepiej nie piec, bo trudno uniknąć próbowania. Co więcej - sam zapach czy myślenie o słodkościach wywołuje niepotrzebne piki insuliny. Tak, wiem, trzeba czasem sobie pofolgować... ale to może na jakimś późniejszym etapie poeksperymentować z musem kakaowym z awokado słodzonym erytrolem z dodatkiem suszonych wiśni na razowym spodzie czy czymś w tym stylu. To tylko moja propozycja, każdy ma wybór.
Szczerze mówiąc to zamiast cukru można dać erytrol albo ksylitol, zamiast mąki pszennej dać razową i tyle Wielkie mi halo z tym stanem przedcukrzycowym Robię ciasta często i biorę zwykle przepisy jakie są w necie. Po prostu zmieniam cukier na słodzidło i rodzaj mąki Nie zawsze wyjdzie, ale jest się czym oszukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 20:55   #156
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87350085]Robię ciasta często i biorę zwykle przepisy jakie są w necie. Po prostu zmieniam cukier na słodzidło i rodzaj mąki[/QUOTE]A to też dobry sposób.
Jednakże moim zdaniem w momencie diagnozowania cukrzycy lepiej w ogóle nie kręcić się koło słodkości. Chyba, że ktoś po prostu chce być chory, żeby mieć powód do narzekania.... - bo i takie przypadki z życia znam.
Co innego jak stan się ustabilizuje, chory nieco schudnie, przyzwyczai się go nowego stylu życia, to wtedy można sobie pozwolić na lekkie odstępstwa od diety.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:02   #157
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 21:07   #158
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie chcę wyjść na czepliwą moralizatorkę.... ale jednak zaryzykuję g.wno burzę w imię cudzego zdrowia:
stan przedcukrzycowy i ciasto czekoladowe?!?

W takim przypadku to nawet dla gości lepiej nie piec, bo trudno uniknąć próbowania. Co więcej - sam zapach czy myślenie o słodkościach wywołuje niepotrzebne piki insuliny. Tak, wiem, trzeba czasem sobie pofolgować... ale to może na jakimś późniejszym etapie poeksperymentować z musem kakaowym z awokado słodzonym erytrolem z dodatkiem suszonych wiśni na razowym spodzie czy czymś w tym stylu. To tylko moja propozycja, każdy ma wybór.
Tylko niektórzy mają wysoki cukier nie od cukru tylko od tłustego mięsa
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:16   #159
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie chcę wyjść na czepliwą moralizatorkę.... ale jednak zaryzykuję g.wno burzę w imię cudzego zdrowia:
stan przedcukrzycowy i ciasto czekoladowe?!?

W takim przypadku to nawet dla gości lepiej nie piec, bo trudno uniknąć próbowania. Co więcej - sam zapach czy myślenie o słodkościach wywołuje niepotrzebne piki insuliny. Tak, wiem, trzeba czasem sobie pofolgować... ale to może na jakimś późniejszym etapie poeksperymentować z musem kakaowym z awokado słodzonym erytrolem z dodatkiem suszonych wiśni na razowym spodzie czy czymś w tym stylu. To tylko moja propozycja, każdy ma wybór.
Opamietaj się. I nie pisze złośliwie. Padają tu różne pytania. I nie każde dotyczy ściśle autora postu. Serio. Akurat dużo pięke. Dużo słodkości. O losie. I uwaga. Żadnego nie jem. Tz ma urodziny i pięke kopiec kreta i jakieś ciasto z wisniami. Ja wcale słodyczy nie jem. Tak w stanie przed cukrzyca jak i wcześniej. Cukrzyca to nie tylko słodkości niestety. Dzięki za propozycję. Ciekawa, ale zupełnie mnie nie kręci na słodkie. Czasem kawę podłodze i to jest mój cukierek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:18   #160
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
mój kot po sterylizacji tez ma nadwagę-większość czasu spędza na dworze, ale mimo to jest z dodatkowymi kilogramami przy kości. Mimo to mama się mnie słucha, żeby kocicy dodatkowo nie przekarmiać
Royal to zła karma? Wydawało mi się, że jedna z lepszych? Po polecasz jeśli nie tą?
Royal to głównie zboża, więc kiepski wybór. Dziewczyny pisały tu że ogólnie suche karmy nie nadają się dla kota, ja póki co jeszcze trochę daję. Staram się kupować takie które mają jak najmniej składników i głównie mięso, ostatnio są takie w Rossmannie, chyba z 5 składników, tylko mięso i warzywa.
Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja polecam animonde carny dobra cena i dobra jakość. Moje koty też po sterylizacji i trzymają figurę. Mam 3 sztuki. Nie są lakomczuchami. Ponoć jak się ma 2 koty nie przybierają za dużo na wadze bo się ganiają. Nie wiem na ile to prawda... miej mają po ponad 3 lata byly sterylizowane jak miały pół roku

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Ja mam tylko jedną kotkę, na więcej nie ma szans bo jest bardzo zaborcza a w kawalerce nie mam szans na rozdzielenie dwóch futrzaków. Staram się z nią bawić jak najwięcej, ale jest strasznie leniwa i często po prostu patrzy przez pół godziny jak ja się bawię sama a dopiero potem łaskawie się przyłączy na 5 minut. Także nie zawsze mam cierpliwość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:19   #161
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Tylko niektórzy mają wysoki cukier nie od cukru tylko od tłustego mięsa
Ale nawet w takim przypadku lepiej nie nadwyrężać trzustki produktami o wysokim indeksie glikemicznym.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 21:22   #162
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

PACZKOMATY: Rano o 6 dostalam maila ze paczka jest przekazana do umieszczenia w paczkomacie a do tej pory nie zostala tam umieszczona. Zwykle czekalam max do 13 a tu juz noc i dalej nic. Ktoś tak mial?
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:22   #163
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Opamietaj się. I nie pisze złośliwie. Padają tu różne pytania. I nie każde dotyczy ściśle autora postu. Serio. Akurat dużo pięke. Dużo słodkości. O losie. I uwaga. Żadnego nie jem. Tz ma urodziny i pięke kopiec kreta i jakieś ciasto z wisniami. Ja wcale słodyczy nie jem. Tak w stanie przed cukrzyca jak i wcześniej. Cukrzyca to nie tylko słodkości niestety. Dzięki za propozycję. Ciekawa, ale zupełnie mnie nie kręci na słodkie. Czasem kawę podłodze i to jest mój cukierek
No to świetnie, że panujesz nad sytuacją.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:25   #164
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
PACZKOMATY: Rano o 6 dostalam maila ze paczka jest przekazana do umieszczenia w paczkomacie a do tej pory nie zostala tam umieszczona. Zwykle czekalam max do 13 a tu juz noc i dalej nic. Ktoś tak mial?
A ja w sumie maila dostaje,że wyruszyła w drogę i potem,że doszła

A weszłam w historię na ich stronie co tam napisane ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:30   #165
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Royal to głównie zboża, więc kiepski wybór. Dziewczyny pisały tu że ogólnie suche karmy nie nadają się dla kota, ja póki co jeszcze trochę daję. Staram się kupować takie które mają jak najmniej składników i głównie mięso, ostatnio są takie w Rossmannie, chyba z 5 składników, tylko mięso i warzywa. Ja mam tylko jedną kotkę, na więcej nie ma szans bo jest bardzo zaborcza a w kawalerce nie mam szans na rozdzielenie dwóch futrzaków. Staram się z nią bawić jak najwięcej, ale jest strasznie leniwa i często po prostu patrzy przez pół godziny jak ja się bawię sama a dopiero potem łaskawie się przyłączy na 5 minut. Także nie zawsze mam cierpliwość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. Też na kawalerkę wzięliśmy 1 kota. Potem doszedł drugi A potem się wyprowadziliśmy na większe i jest trzeci nie wiem na ile to prawda ale tak pisze o zaletach 2 kotów że właśnie nie tyją bo się że sobą bawią. Moje nie bawią się często ale linię trzymaja

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-20, 21:31   #166
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A ja w sumie maila dostaje,że wyruszyła w drogę i potem,że doszła

A weszłam w historię na ich stronie co tam napisane ?
Ja zawsze patrzę na sledzenie paczki i tam wlasnie jest napisane że przekazana kurierowi do umieszczenia w paczkomacie.
Zwykle po takim komunikacie otrzymywalam sms i maila ze jest do odebrania, ale dzis nic. Tak sie zastanawiam czy komus tez sie tak czas wydluzyl bo mi sie nigdy nie zdarzylo. A troche sie martwie bo to droga paczka
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 00:39   #167
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Co powiecie o tych kosmetykach? Załącznik 7698457

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Bardzo je lubie, wklejam te, ktore mialam i wszystkie bardzo polecam, jesli masz mieszana skore, to tez bedziesz zadowolona ze wszystkich, a jesli sucha, to odpuscilabym sobie te maske z rozowa glinka, a pierwszy krem zamienila na te bardziej tresciwa wersje, bo sa dwie do wyboru, jedna zelowa, a druga kremowa.
https://www.mecca.com.au/origins/gin.../V-015662.html
https://www.mecca.com.au/origins/ori.../I-032024.html
https://www.mecca.com.au/origins/ori.../I-035263.html
https://www.mecca.com.au/origins/gin.../I-018677.html
https://www.mecca.com.au/origins/pla.../I-020904.html
https://www.mecca.com.au/origins/che.../V-006672.html
https://www.mecca.com.au/origins/dri.../I-035267.html

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87349695]Pytanie do posiadaczek psów, kotów lub dzieci.
Tak, wiem, że zestawienie z dziećmi może być osobliwe, ale myślę, że z dziećmi też bywa taki problem.
Jak egzekwujecie, by inni ludzie dostosowywali się do diety waszego zwierzaka lub dziecka? Chodzi mi o sytuacje, gdy nie was obok, a zwierzę lub dziecko z kimś zostaje.[/QUOTE]

Kiedy mialam zwierzaki i musialam je z kims zostawic, to przygotowywalam tej osobie jedzenie, ktore chcialam, zeby im podala, ewentualnie robilam dokladna liste zakupow.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czy Was też tak oślepiają samochody jadące naprzeciwko? Dzisiaj jak wracałam z pracy to normalnie byłam posrana - ciemno jak w , zero latarni i światła samochodów oślepiające do tego stopnia, że nie byłabym w stanie dostrzec gdzie jest przejście dla pieszych i czy ktoś przy nim stoi albo nie daj borze idzie. No po prostu masakra. Mam wrażenie, że te światła nie oświetlają ulicy tylko świecą prosto przed siebie. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mają je źle ustawione? Do tego są strasznie mocne, takie białe wręcz. W pewnym momencie tak mnie oślepiło, że prawie oczy zamknęłam To nie jest normalne.
Tez tak mam. W ogole wyjatkowo nie lubie jezdzic autem po zmroku.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 05:13   #168
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Ja zawsze patrzę na sledzenie paczki i tam wlasnie jest napisane że przekazana kurierowi do umieszczenia w paczkomacie.
Zwykle po takim komunikacie otrzymywalam sms i maila ze jest do odebrania, ale dzis nic. Tak sie zastanawiam czy komus tez sie tak czas wydluzyl bo mi sie nigdy nie zdarzylo. A troche sie martwie bo to droga paczka
Ostatnio tak miałam. Ponad tydzień czekałam. Okazało się, że nie ma miejsca w paczkomatach a nie było zaznaczone opcji, że mogą wydać osobiście w tych śmiesznych punktach
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 05:40   #169
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87349881]

Ja z ciuchów kupuję tam głównie spodnie dresowe dziecku (które przedziurawi w miesiąc, ale kosztują mało, więc mi nie szkoda).[/QUOTE]A ja w textilu kupuje skarpetki ,rajstopy , czasem rzeczy firmy Moraj np ręczniki z mikrofibry które naprawdę dają radęi moim zdaniem są lepsze niż te wielkie kąpielowe (a te ostanio brałam za ok 12zl za spory recznik.). W kilku czasem kupuje staniki bo nie kończą się rozmiary na 75 b/c
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-21, 06:49   #170
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Ostatnie 2 dni duzo chodzilam, wiecej niz zwykle i zaczelo mnie kluc w prawym boku jakby nad pachwina, jak wchodze po schodach i unosze prawa noge to czuje ból. Co to moze byc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 07:15   #171
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87349695]Pytanie do posiadaczek psów, kotów lub dzieci.
Tak, wiem, że zestawienie z dziećmi może być osobliwe, ale myślę, że z dziećmi też bywa taki problem.
Jak egzekwujecie, by inni ludzie dostosowywali się do diety waszego zwierzaka lub dziecka? Chodzi mi o sytuacje, gdy nie was obok, a zwierzę lub dziecko z kimś zostaje.[/QUOTE]Mam kota, jak zawożę do mamy/mamy tża to z naszą karmą. Stosują się do naszych zasad, ale też pozwalamy na "dokarmianie" czymś na zasadzie raz na przyjazd. Nie zaszkodzi jej plaster szynki raz kiedyś, a raczej dostaje trochę surowizny przy okazji gotowania obiadu, więc raczej na plus. [1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;87349787]Gdzie kupujecie dobrej jakości majtki, skarpety i legginsy?

Zastanawiam się czy legginsy Nike/Adidas są lepsze od np. takich z H&M?[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------


Kozaki, trapery, jak nie ma śniegu to też czasem takie duże adidasy.[/QUOTE]Legginsy tylko Zohra na aliexpress, te sieciówkowe zawsze po miesiącu już gdzieś mają dziurę.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja sobie nie radzę. Kota jak już muszę to zostawiam z moimi rodzicami, karmi zawsze mama i niestety ma tendencję do przekarmiania. Kota jest sterylizowana i ma sporą nadwagę, dlatego w domu próbuję karmić ją odpowiednio a mamie staram się dawać wyliczoną ilość jedzenia na tyle dni ile kot spędza poza domem. Niestety, ile bym nie dała to mama i tak uzna że dałam za mało i pójdzie kupić więcej. Nie jestem w stanie jej wytłumaczyć że robi kotu krzywdę i nie powinna dawać jedzenia za każdym razem jak kot jęknie. Ona uważa że ja głodzę kota przynajmniej kupuje porządne jedzenie, a nie jakieś Whiskasy, ale po tygodniu kota wraca do domu minimum pół kilo cięższa.
Swoją drogą, jakby ktoś mógł podpowiedzieć jak odchudzić kota to będę wdzięczna. Weterynarze ciągle tylko próbują wciskać mi karmy z Royala o kiszkowym składzie, nawet doradzić nie potrafią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam bardzo serdecznie grupę na fejsie o kotach merytorycznie, tam są posty odchudzeniowe A przynajmniej kotu nie zrobisz krzywdy.

Wydaje mi się że przy dobrej karmie i codziennej zabawie powinna zrzucić samoistnie, ale warto poczytać co tam doradzają.
A royal ssie, dobrze, że o tym wiesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 07:23   #172
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mam kota, jak zawożę do mamy/mamy tża to z naszą karmą. Stosują się do naszych zasad, ale też pozwalamy na "dokarmianie" czymś na zasadzie raz na przyjazd. Nie zaszkodzi jej plaster szynki raz kiedyś, a raczej dostaje trochę surowizny przy okazji gotowania obiadu, więc raczej na plus. Legginsy tylko Zohra na aliexpress, te sieciówkowe zawsze po miesiącu już gdzieś mają dziurę. Polecam bardzo serdecznie grupę na fejsie o kotach merytorycznie, tam są posty odchudzeniowe A przynajmniej kotu nie zrobisz krzywdy.

Wydaje mi się że przy dobrej karmie i codziennej zabawie powinna zrzucić samoistnie, ale warto poczytać co tam doradzają.
A royal ssie, dobrze, że o tym wiesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weterynarze masowo polecają Royal, bo ta firma im za to płaci. Przykre, że wyżej cenią hajs niż zdrowie zwierząt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 07:55   #173
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Ostatnie 2 dni duzo chodzilam, wiecej niz zwykle i zaczelo mnie kluc w prawym boku jakby nad pachwina, jak wchodze po schodach i unosze prawa noge to czuje ból. Co to moze byc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chcę Cię straszyć, ale jak ten ból nie zniknie albo się nasili, to idź do lekarza, bo nad prawą pachwiną jest wyrostek robaczkowy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 08:07   #174
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Ostatnie 2 dni duzo chodzilam, wiecej niz zwykle i zaczelo mnie kluc w prawym boku jakby nad pachwina, jak wchodze po schodach i unosze prawa noge to czuje ból. Co to moze byc?
Może sobie po prostu rozciągnęłaś jakieś więzadło czy powięź. Takie rzeczy przechodzą zwykle same.

Ale faktycznie może to być zapalenie wyrostka. Połóż się na czymś płaskim na plecach, zegnij prawą nogę w kolanie pod kątem prostym i przyciągnij udo wraz ze zgiętym kolanem do brzucha - tak żeby też było 90 stopni. Jeśli boli w takiej pozycji, a po lewej stronie w nie ma dolegliwości, to dzwoń na pogotowie.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 08:23   #175
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czy Was też tak oślepiają samochody jadące naprzeciwko? Dzisiaj jak wracałam z pracy to normalnie byłam posrana - ciemno jak w , zero latarni i światła samochodów oślepiające do tego stopnia, że nie byłabym w stanie dostrzec gdzie jest przejście dla pieszych i czy ktoś przy nim stoi albo nie daj borze idzie. No po prostu masakra. Mam wrażenie, że te światła nie oświetlają ulicy tylko świecą prosto przed siebie. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mają je źle ustawione? Do tego są strasznie mocne, takie białe wręcz. W pewnym momencie tak mnie oślepiło, że prawie oczy zamknęłam To nie jest normalne.

Czasami mnie oślepiają, ale to raczej pojedyncze przypadki. Bardziej przeszkadza mi kombinacja deszcz+światła samochodów oraz nieoświetlone przejścia dla pieszych i piesi poubierani na czarno. Myślę, że nakaz noszenia odblasków również w mieście poprawiłby bezpieczeństwo. Natomiast do jazdy w nocy można się przyzwyczaić. Zakładam, że wzrok miałaś badany i ta wrażliwość na światła nie wynika z jakiejś wady?


[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87349892]Ja to w ogóle nie mogę jeździć po zmierzchu. Mnie oślepiają wszystkie światła wszystko mi się zlewa w jedne wielkie bokeh nie potrafię tak jeździć, więc jeżdżę tylko w dzień (ale mogę sobie pozwolić, aby jeździć tylko w dzień )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


I nie przeszkadza ci takiego ograniczenie? Teraz ciemno robi się już przed 16 .


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja sobie nie radzę. Kota jak już muszę to zostawiam z moimi rodzicami, karmi zawsze mama i niestety ma tendencję do przekarmiania. Kota jest sterylizowana i ma sporą nadwagę, dlatego w domu próbuję karmić ją odpowiednio a mamie staram się dawać wyliczoną ilość jedzenia na tyle dni ile kot spędza poza domem. Niestety, ile bym nie dała to mama i tak uzna że dałam za mało i pójdzie kupić więcej. Nie jestem w stanie jej wytłumaczyć że robi kotu krzywdę i nie powinna dawać jedzenia za każdym razem jak kot jęknie. Ona uważa że ja głodzę kota przynajmniej kupuje porządne jedzenie, a nie jakieś Whiskasy, ale po tygodniu kota wraca do domu minimum pół kilo cięższa.
Swoją drogą, jakby ktoś mógł podpowiedzieć jak odchudzić kota to będę wdzięczna. Weterynarze ciągle tylko próbują wciskać mi karmy z Royala o kiszkowym składzie, nawet doradzić nie potrafią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A twój kot miał badaną tarczyce? Bo kot rodziców ma napady obżarstwa albo okresy niejedzenia, kiedy hormony tarczycy się rozregulują. Jak weterynarz skoryguje dawkę leku to kot ma normalny apetyt.



Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
A to też dobry sposób.
Jednakże moim zdaniem w momencie diagnozowania cukrzycy lepiej w ogóle nie kręcić się koło słodkości. Chyba, że ktoś po prostu chce być chory, żeby mieć powód do narzekania.... - bo i takie przypadki z życia znam.
Co innego jak stan się ustabilizuje, chory nieco schudnie, przyzwyczai się go nowego stylu życia, to wtedy można sobie pozwolić na lekkie odstępstwa od diety.

Zasadniczo się zgadzam, ale sama jestem w trakcie diagnozowania od kilku miesięcy i co lekarz, to trochę inna opinia, więc mnie czasami już puszczają nerwy i sięgam po słodkie. Ale nie, żeby potem narzekać, tylko nie mogę opanować tej chęci na słodycze. Ginekolog wysłała mnie na krzywą cukrową i po zobaczeniu wyników przepisała metforminę, diabetolog prywatnie stwierdził, że biorę złą dawkę, więc zmienił i zalecił przyjść za 3 miesiące jak już schudnę 9kg. Bo jego zdaniem wystarczyło wyeliminować słodycze i waga będzie spadać. Zastosowałam się (nie licząc kilku grzeszków), ale waga ani drgnęła. Teraz w tym tygodniu dostałam się wreszcie do diabetologa na nfz, bo już nie mam kasy na te wszystkie badania, to zalecił odstawienie wszystkich leków i powtórkę krzywej cukrowej. Na dodatek stwierdził jakieś zaburzenia w wydzielaniu insuliny i orzekł, że być może bez odpowiedniego leczenia nigdy nie schudnę. I to wszystko trwa już od marca, mam nadzieję, że wreszcie uzyskam jasną diagnozę i jakieś wskazówki. Chociaż tyle, że przestałam tyć, ale schudnąć za nic nie mogę.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 08:25   #176
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 08:33   #177
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
Jakie buty oprócz butów w typie ugg nosicie do parek zimowych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UGG nie nosze w ogóle.
Kozaki, botki, śniegowce, trapery.

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87349808]Miałyście jakieś ubrania z Kika? Jak z ich jakością? Warto je kupić?[/QUOTE]

Jak dla mnie szkoda kasy na tamtejsze zakupy.

Edytowane przez 523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Czas edycji: 2019-11-21 o 08:37
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 08:34   #178
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87350747]Nie chcę Cię straszyć, ale jak ten ból nie zniknie albo się nasili, to idź do lekarza, bo nad prawą pachwiną jest wyrostek robaczkowy.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Może sobie po prostu rozciągnęłaś jakieś więzadło czy powięź. Takie rzeczy przechodzą zwykle same.

Ale faktycznie może to być zapalenie wyrostka. Połóż się na czymś płaskim na plecach, zegnij prawą nogę w kolanie pod kątem prostym i przyciągnij udo wraz ze zgiętym kolanem do brzucha - tak żeby też było 90 stopni. Jeśli boli w takiej pozycji, a po lewej stronie w nie ma dolegliwości, to dzwoń na pogotowie.
Jeju dziewczyny nie straszcie mnie jestem teraz w pracy, ale jak wroce do domu na pewno poloze sie i sprawdzę. Ale to mozliwe bez innych objawow?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 08:39   #179
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Jeju dziewczyny nie straszcie mnie jestem teraz w pracy, ale jak wroce do domu na pewno poloze sie i sprawdzę. Ale to mozliwe bez innych objawow?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na twoim miejscu w pracy bym już to sprawdziła
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-21, 09:02   #180
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
sama jestem w trakcie diagnozowania od kilku miesięcy i co lekarz, to trochę inna opinia, więc mnie czasami już puszczają nerwy i sięgam po słodkie. Ale nie, żeby potem narzekać, tylko nie mogę opanować tej chęci na słodycze. Ginekolog wysłała mnie na krzywą cukrową i po zobaczeniu wyników przepisała metforminę, diabetolog prywatnie stwierdził, że biorę złą dawkę, więc zmienił i zalecił przyjść za 3 miesiące jak już schudnę 9kg. Bo jego zdaniem wystarczyło wyeliminować słodycze i waga będzie spadać. Zastosowałam się (nie licząc kilku grzeszków), ale waga ani drgnęła. Teraz w tym tygodniu dostałam się wreszcie do diabetologa na nfz, bo już nie mam kasy na te wszystkie badania, to zalecił odstawienie wszystkich leków i powtórkę krzywej cukrowej. Na dodatek stwierdził jakieś zaburzenia w wydzielaniu insuliny i orzekł, że być może bez odpowiedniego leczenia nigdy nie schudnę. I to wszystko trwa już od marca, mam nadzieję, że wreszcie uzyskam jasną diagnozę i jakieś wskazówki. Chociaż tyle, że przestałam tyć, ale schudnąć za nic nie mogę.
A jakie skierowanie dostałaś na tą krzywą? W takim przypadku powinno się równocześnie mieć oznaczaną glukozę i insulinę - to bardzo ważne, bo to badanie jest bardzo obciążające dla organizmu, czasochłonne dla pacjenta i szkoda byś musiała potem mieć trzeci raz robione... Ginekolodzy dość chętnie ostatnio przepisują metfotminę, bo ona zapobiega rozwojowi policystycznych jajników. Także tu może być rozbieżność pomiędzy zaleceniami różnych specjalistów. W dużej mierze zależy to od tego, czy masz jakieś uciążliwe objawy nadmiaru androgenów i pcos (nieregularne i bolesne miesiączki, niechciane włoski, kłopoty z cerą, itd) i jakie masz plany prokreacyjne. Samo odstawienie słodyczy nie wystarczy. No to też trzeba się nauczyć łączyć/rozdzielać zdrowe produkty o niskim indeksie glikemicznym. Choćby jest taka pułapka: nie powinno się na obiad spożywać równocześnie ziemniaków i buraczków. Buraczki będą okey podane z kaszą gryczaną, a ziemniaki (w nie za dużej porcji) z surówką z surowych warzyw. Jeśli marchewka w zupie to z brązowym ryżem lub razowym makaronem, nie z ziemniakami. Uwaga na kaszę jaglaną, choć jest bardzo zdrowa, to nie wolno jej w nadmiarze i lepiej łączyć ją z warzywami al dente, orzechami, oliwą a nie z mlekiem i suszonymi owocami. Nabiał na tym etapie ograniczyć, bo jest insulinogenny. Pieczywo oczywiście razowe na zakwasie. Zalecenia żywieniowe będą się różnić w zależności od diagnozy, bo przy insulinoopornosci zaleca się 3-4 posiłki dziennie bez podjadania, a w cukrzycy jest zupełnie inaczej. Bardzo ważny jest niewielki regularny wysiłek fizyczny (codzienne spacery, basen) - sport zwiększa insulinowrazliwiść tkanek. Jeśli masz możliwość to zasięgnij jeszcze porady ginekologa-endokrynologa. Powodzenia!
PS. Na takim etapie gdy jeszcze cukrzyca nie zagląda w oczy, to można sobie ewentualnie pozwolić na jakieś grzeszki. Gorzej jak trzustka zaczyna nie wyrabiać z produkcją insuliny, to wtedy już nie żarty.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-18 11:19:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.