Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-19, 11:02   #91
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Powiem wam, że nic mnie tak nie zdziwiło, gdy na jednej z rozmów o pracę rekruter trzymając moje papiery w garści stwierdził: "Ale my klubu czytelniczego nie zakładamy", bo w rubryce hobby wpisałam książki.
Chyba do czegoś trzeba było się przyczepić.
ale chamówa
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 11:31   #92
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 274
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89225553]ale chamówa [/QUOTE]

Mnie jeden na koniec spytał czy lubię sobie czasem coś ugotować do dziś nie wiem czemu to miało służyć
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 12:18   #93
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Pewnie produkcja, bo godziny raczej nie gastrowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie tam Pracowałam w maku. Poranne sprzątanie chyba było już od 6stej, a sam mak był otwarty do 3 w nocy

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Ja na jednej z rozmów dostałam pytania typu czy mam chłopaka i czy lubię imprezować. Potem typ stwierdził, że mówię takimi poważnymi formułkami, a on chce poznać prawdziwą mnie. Chciał mi dać tą pracę, ale ja już się nie odezwałam, bo wyczuwałam jakiegoś zboka czy dziwaka.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 12:32   #94
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Autorko, nie powinnaś się była krępować, tylko powiedzieć, że dla Ciebie rozmowa właśnie się skończyła, grzecznie podziękować i wyjść. Nie ma usprawiedliwienia dla nieznajomości ustaw, jeśli były wymagane, ale nikt nie ma prawa Cię na siłę przetrzymywać. Rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie dorosłych ludzi i każdy ma prawo zakończyć ją w dowolnym momencie.

Miss_Suze, kiedyś też bylam na rozmowie w ZUS. Pani rekrutująca pokazała mi długopis i poprosiła, żebym spróbowała go jej sprzedać

I jeszcze kwiatek z dziś: korzystając z wolnego dnia (pracuję na 0,5 etatu, obiecywali już dawno coś lepszego i nic, więc szukam dalej) zaniosłam swoje papiery do urzędu miejskiego u mnie. W biurze podawczym jedna z pań zerknęła na mnie dziwnie i pyta, czy jestem pewna. Potem burknęła pod nosem coś w stylu, że tutaj to i tak nie opłaca się składać. Zastanawiam się teraz, czy, jeśliby jakimś cudem oddzwonili, nie podziękować. Powinnam chyba była powiedzieć: jak pani wie, że już ktoś jest na to stanowisko, to proszę zaznaczyć, żeby nikt się ze mną nie kontaktował, bo szkoda czasu. Albo po prostu zabrać papiery.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 12:36   #95
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Autorko, nie powinnaś się była krępować, tylko powiedzieć, że dla Ciebie rozmowa właśnie się skończyła, grzecznie podziękować i wyjść. Nie ma usprawiedliwienia dla nieznajomości ustaw, jeśli były wymagane, ale nikt nie ma prawa Cię na siłę przetrzymywać. Rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie dorosłych ludzi i każdy ma prawo zakończyć ją w dowolnym momencie.

Miss_Suze, kiedyś też bylam na rozmowie w ZUS. Pani rekrutująca pokazała mi długopis i poprosiła, żebym spróbowała go jej sprzedać

I jeszcze kwiatek z dziś: korzystając z wolnego dnia (pracuję na 0,5 etatu, obiecywali już dawno coś lepszego i nic, więc szukam dalej) zaniosłam swoje papiery do urzędu miejskiego u mnie. W biurze podawczym jedna z pań zerknęła na mnie dziwnie i pyta, czy jestem pewna. Potem burknęła pod nosem coś w stylu, że tutaj to i tak nie opłaca się składać. Zastanawiam się teraz, czy, jeśliby jakimś cudem oddzwonili, nie podziękować. Powinnam chyba była powiedzieć: jak pani wie, że już ktoś jest na to stanowisko, to proszę zaznaczyć, żeby nikt się ze mną nie kontaktował, bo szkoda czasu. Albo po prostu zabrać papiery.
Hahaha, myślałam, że to pytanie ze sprzedażą długopisu to mem jakiś Nie spodziewałam się, że ktoś to praktykuje, a co dopiero ZUS

Ja teraz sobie szukałam pracy, zaczepiłam się w jakimś call center. Jedno z zadań miałam udawać, że gadam przez telefon z klientem i mu wcisnąć ubezpieczenie. Drugie zadanie to miałam przeczytać kilka zdań tekstu, nie wiem po co, czy to był test czy umiem czytać czy mam poprawną wymowę czy co
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 12:40   #96
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Hahaha, myślałam, że to pytanie ze sprzedażą długopisu to mem jakiś Nie spodziewałam się, że ktoś to praktykuje, a co dopiero ZUS

Ja teraz sobie szukałam pracy, zaczepiłam się w jakimś call center. Jedno z zadań miałam udawać, że gadam przez telefon z klientem i mu wcisnąć ubezpieczenie. Drugie zadanie to miałam przeczytać kilka zdań tekstu, nie wiem po co, czy to był test czy umiem czytać czy mam poprawną wymowę czy co
To wyobraź sobie jak mi szczęka walnęła o podłogę

Ano, mogło tak być, jakaś próbka głosu i wymowy, w końcu w call center to się liczy, raczej nie zatrudnią kogoś z przewlekłą chrypką czy bełkoczącego.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 12:41   #97
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

[1=13e04aff77a26badce51154 5edbe1fb21313cff4_62d888f 2f2271;89225385]Dziękuję. W końcu kiedys na pewno. Już niemal 10 lat wybieram i przebieram w ofertach, aby za każdym razem było lepiej. Nie od razu Kraków zbudowano.

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------



Ani gastro, ani produkcja. Nie dałabym rady w tych branżach, bo już próbowałam i niestety ból kręgosłupa był nie do zniesienia. Ogólnie są to usługi/ obsluga klienta, ale nie chce wdawać się w szczegóły.[/QUOTE]

A zmiany masz standardowo po 8h czy więcej? Bo jeśli więcej to nawet siedząc przed biureczkiem też łatwo o bóle kręgosłupa. Z tym gastro to Cię rozumiem, pracowałam prawie 2 lata, fizycznie było nie do zniesienia
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 12:42   #98
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Też mi kazali odegrać scenkę ze sprzedażą długopisu. Rok temu na rozmowie rekrutacyjnej w banku na już trzecim etapie, który rzekomo miał być już tylko formalnością, a okazało się, że zaprosili tam wszystkich świętych na czele z dyrektorem regionu. Czułam się jak kretynka.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 13:42   #99
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 443
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez Andziullka666 Pokaż wiadomość
Mnie jeden na koniec spytał czy lubię sobie czasem coś ugotować do dziś nie wiem czemu to miało służyć
Może szukał pani na stanowisko kucharki, albo żony, która mu ugotuje.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Gdzie tam Pracowałam w maku. Poranne sprzątanie chyba było już od 6stej, a sam mak był otwarty do 3 w nocy

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Ja na jednej z rozmów dostałam pytania typu czy mam chłopaka i czy lubię imprezować. Potem typ stwierdził, że mówię takimi poważnymi formułkami, a on chce poznać prawdziwą mnie. Chciał mi dać tą pracę, ale ja już się nie odezwałam, bo wyczuwałam jakiegoś zboka czy dziwaka.
Słusznie. Śmierdzi jakimś podstępem na kilometr.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Autorko, nie powinnaś się była krępować, tylko powiedzieć, że dla Ciebie rozmowa właśnie się skończyła, grzecznie podziękować i wyjść. Nie ma usprawiedliwienia dla nieznajomości ustaw, jeśli były wymagane, ale nikt nie ma prawa Cię na siłę przetrzymywać. Rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie dorosłych ludzi i każdy ma prawo zakończyć ją w dowolnym momencie.

Miss_Suze, kiedyś też bylam na rozmowie w ZUS. Pani rekrutująca pokazała mi długopis i poprosiła, żebym spróbowała go jej sprzedać

I jeszcze kwiatek z dziś: korzystając z wolnego dnia (pracuję na 0,5 etatu, obiecywali już dawno coś lepszego i nic, więc szukam dalej) zaniosłam swoje papiery do urzędu miejskiego u mnie. W biurze podawczym jedna z pań zerknęła na mnie dziwnie i pyta, czy jestem pewna. Potem burknęła pod nosem coś w stylu, że tutaj to i tak nie opłaca się składać. Zastanawiam się teraz, czy, jeśliby jakimś cudem oddzwonili, nie podziękować. Powinnam chyba była powiedzieć: jak pani wie, że już ktoś jest na to stanowisko, to proszę zaznaczyć, żeby nikt się ze mną nie kontaktował, bo szkoda czasu. Albo po prostu zabrać papiery.
Będę wiedzieć na przyszłość i postaram się zastosować do Twoich rad.

Dziwną mentalność mają w tych urzędach i widzę, że nie tylko w tym "moim" tak jest.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
A zmiany masz standardowo po 8h czy więcej? Bo jeśli więcej to nawet siedząc przed biureczkiem też łatwo o bóle kręgosłupa. Z tym gastro to Cię rozumiem, pracowałam prawie 2 lata, fizycznie było nie do zniesienia
Bardzo różnie. Bywa, że po 10 i więcej godzin.
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 13:44   #100
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

[1=13e04aff77a26badce51154 5edbe1fb21313cff4_62d888f 2f2271;89223614]Szczerze? Liczyłam, że jeśli już o coś zapytają, to np. o funkcjonowanie urzędu, jakimi zadaniami zajmują się działy, albo padną pytania, typu: dlaczego aplikujesz do nas? Taki standard, myślę.
Ja też zawaliłam, bo mogłam się nauczyć tych ustaw. Ale też sądziłam, że najlepsza nauka jest w praktyce i jeśli poznają mnie jako osobę chętną do nauki nowych rzeczy, to dostanę chociaż szansę, żeby spróbować.[/QUOTE]Generalnie jak widzę ogłoszenia do pracy w urzędzie to zawsze jest zalecane zaznajomienie się z konkretnymi ustawami i innymi dokumentami. Jak chcesz używać w prsktycznie czegoś, czego nie znasz w teorii? Oczywiście zawsze można sprawdzić, ale musisz wiedzieć konkretnie w jskiej ustawie, w ilu miejscach itd. Bo inaczej to po prostu zabiera dużo czasu a w pracy niecma na to już przestrzeni żeby się godzinami zaznajamiać. Co nie zmienia faktu, ze, zachowali się chamsko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 13:44   #101
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Autorko, nie powinnaś się była krępować, tylko powiedzieć, że dla Ciebie rozmowa właśnie się skończyła, grzecznie podziękować i wyjść. Nie ma usprawiedliwienia dla nieznajomości ustaw, jeśli były wymagane, ale nikt nie ma prawa Cię na siłę przetrzymywać. Rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie dorosłych ludzi i każdy ma prawo zakończyć ją w dowolnym momencie.

Miss_Suze, kiedyś też bylam na rozmowie w ZUS. Pani rekrutująca pokazała mi długopis i poprosiła, żebym spróbowała go jej sprzedać

I jeszcze kwiatek z dziś: korzystając z wolnego dnia (pracuję na 0,5 etatu, obiecywali już dawno coś lepszego i nic, więc szukam dalej) zaniosłam swoje papiery do urzędu miejskiego u mnie. W biurze podawczym jedna z pań zerknęła na mnie dziwnie i pyta, czy jestem pewna. Potem burknęła pod nosem coś w stylu, że tutaj to i tak nie opłaca się składać. Zastanawiam się teraz, czy, jeśliby jakimś cudem oddzwonili, nie podziękować. Powinnam chyba była powiedzieć: jak pani wie, że już ktoś jest na to stanowisko, to proszę zaznaczyć, żeby nikt się ze mną nie kontaktował, bo szkoda czasu. Albo po prostu zabrać papiery.

Co oni z tymi długopisami?
Ja z kolei na szybko miałam podać 10 zastosowań, innych niż oczywiste długopisu
Płynęłam tą łódką absurdu mówiąc, że podpórka pod krzesło, do chińskiego koka, mieszadełko do herbaty... A jeszcze bardziej ebłam, jak dostałam tę robotę :brzyda l:
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 13:48   #102
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 443
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Też mi kazali odegrać scenkę ze sprzedażą długopisu. Rok temu na rozmowie rekrutacyjnej w banku na już trzecim etapie, który rzekomo miał być już tylko formalnością, a okazało się, że zaprosili tam wszystkich świętych na czele z dyrektorem regionu. Czułam się jak kretynka.
Tylko papieża zabrakło Osoby, które są odpowiedzialne za przeprowadzenie rekrutacji powinny przechodzić obowiązkowo jakieś kursy zanim w ogóle dojdzie do konfrontacji z potencjalnym pracownikiem.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Co oni z tymi długopisami?
Ja z kolei na szybko miałam podać 10 zastosowań, innych niż oczywiste długopisu
Płynęłam tą łódką absurdu mówiąc, że podpórka pod krzesło, do chińskiego koka, mieszadełko do herbaty... A jeszcze bardziej ebłam, jak dostałam tę robotę :brzyda l:
Gdzieś czytałam, że podczas rekrutacji na stewardessę, zadanie w grupach polegało na podaniu kilku zastosowań latarki innych niż oczywiste. W takiej branży. :P
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 14:15   #103
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Co oni z tymi długopisami?
Ja z kolei na szybko miałam podać 10 zastosowań, innych niż oczywiste długopisu
Płynęłam tą łódką absurdu mówiąc, że podpórka pod krzesło, do chińskiego koka, mieszadełko do herbaty... A jeszcze bardziej ebłam, jak dostałam tę robotę :brzyda l:
Czytałam gdzieś że te absurdalne z pozoru pytania to test kompetencji miękkich - jak działasz pod wpływem nagłego stresu i sytuacji nieprzewidzianych wymagających szybkiej reakcji , czy jesteś kreatywna. Stąd niby dziwne pytania o latarkę u stewardes , czy zastosowania długopisu.
Mój kolega startował kiedyś na stanowisko projekt managera pytanie " czekasz na windę, winda przyjeżdża , drzwi się otwierają i widzisz że w środku jest żywa kaczka. Jak wytłumaczysz kaczce że kaczki nie jeżdżą windą"


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 14:36   #104
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 10:55
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 14:52   #105
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś że te absurdalne z pozoru pytania to test kompetencji miękkich - jak działasz pod wpływem nagłego stresu i sytuacji nieprzewidzianych wymagających szybkiej reakcji , czy jesteś kreatywna. Stąd niby dziwne pytania o latarkę u stewardes , czy zastosowania długopisu.
Mój kolega startował kiedyś na stanowisko projekt managera pytanie " czekasz na windę, winda przyjeżdża , drzwi się otwierają i widzisz że w środku jest żywa kaczka. Jak wytłumaczysz kaczce że kaczki nie jeżdżą windą"


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokażę jej drogę prosto do najbliższego stawu czy coś 🤣🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89225860]Treść usunięta[/QUOTE]Przy posiłku? Wtedy już raczej tego w ogóle nie usłyszy 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 15:11   #106
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 10:55
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 17:44   #107
aspergerWsieci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 49
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

[1=13e04aff77a26badce51154 5edbe1fb21313cff4_62d888f 2f2271;89223991]Raczej nie pozwoliłabym sobie na tego typu komentarze, ale dzięki za radę. Fajny pomysł z tymi scenkami, ale nie do wykorzystania u mnie. Nie mam z kim ćwiczyć :p Ale przyszedł mi do głowy pomysł, aby poszukać filmików w necie z takimi sytuacjami i jak na nie reagować. Dzięki![/QUOTE]

hej, szkoda że oni sobie pozwolili:P hmm a może... wyobraź sobie że np. mówie CI.. staż jako kelnerka, co to jest!

a teraz wyobraź sobie że osoba która wypowiada te słowa ma dajmy na to... 50 lat, łysieje, brudne ubrania, cały obmazany błotem, strój bezdomnego, i najtańsze piwo w ręku którym jest cały polany, czy wtedy zrobiłabyś sobie coś z tych słów?:P chyba nie

i wyobraz sobie czlowieka na poziomie który Ci mówi że to godne pochwały iż próbowałaś zarabiać na każdy możliwy sposób. Zapamiętuj te dobre słowa jakie masz tu w temacie, a te przykre, niech staną sie powszednie i niegodne jakiejkolwiek uwagi. Niestety zgadzam sie że dobre prace są trudno dostępne, dla wielu ludzi pozostają te najgorsze bez perspektyw rozwoju. Gdybyś znowu aplikowała na coś gdzie potrzeba znajomości ustaw, i juz wiesz ze jesteś zaproszona na termin za kilka dni... np. ja często uczyłem się z filmików naukowych na youtube, albo poprzez odtwarzanie na głos pliku pdf czy artykułu w wikipedii, umożliwia to robienie więcej rzeczy na raz, np. sprzątanie i przyswajanie wiedzy poprzez zmysł słuchu zarazem.

Albo... mam dziewczyne karierowiczke i bardzo w niej to lubie i właśnie tak sie uczyliśmy w tramwaju czegoś co ona ma niedługo w swojej pracy naukowej (wykłada chemie) i co prawda nic nie rozumialem z tego co tam jest bo tak zaawansowany poziom ale najpierw czytam na głos a później ona powtarza to co zapamiętała.
aspergerWsieci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 04:24   #108
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Powiem wam, że nic mnie tak nie zdziwiło, gdy na jednej z rozmów o pracę rekruter trzymając moje papiery w garści stwierdził: "Ale my klubu czytelniczego nie zakładamy", bo w rubryce hobby wpisałam książki.
Chyba do czegoś trzeba było się przyczepić.

jeśli serio wpisałaś książki to jakoś mnie nie dziwi, że się przyczepił...
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 08:43   #109
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś że te absurdalne z pozoru pytania to test kompetencji miękkich - jak działasz pod wpływem nagłego stresu i sytuacji nieprzewidzianych wymagających szybkiej reakcji , czy jesteś kreatywna. Stąd niby dziwne pytania o latarkę u stewardes , czy zastosowania długopisu.
Mój kolega startował kiedyś na stanowisko projekt managera pytanie " czekasz na windę, winda przyjeżdża , drzwi się otwierają i widzisz że w środku jest żywa kaczka. Jak wytłumaczysz kaczce że kaczki nie jeżdżą windą"


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym chyba najpierw się zbuntowała dlaczego kaczki nie mogą jeździć windą. Że jeśli ma takie ambicje to why not. Nie dostałabym pracy, prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-21, 15:18   #110
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
jeśli serio wpisałaś książki to jakoś mnie nie dziwi, że się przyczepił...
Nie wpisałam samego wyrazu "ksiązki", na Boga. To był skrót myślowy.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 15:37   #111
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 10:55
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 15:41   #112
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
jeśli serio wpisałaś książki to jakoś mnie nie dziwi, że się przyczepił...
A on ma pracę polegającą na rekrutowaniu czy dowalaniu stwierdzeniami puszczonymi w eter? Skąd takie powszechne akceptowanie buractwa ludzi postawionych w danej sytuacji "wyżej" i zwalanie na tego "niżej" że to jego wina że "podpadł" i coś "głupio napisał"? To powinno dziwić i oburzać. Jak go nie interesowała rubryka zainteresowania to powinien nic nie mówić, jak zainteresowała to neutralnie dopytać. Przecież równie dobrze mógłby powiedzieć że nie prowadzą festiwali filmowych, nie mają sali do siatkówki, nie prowadzą rozgrywek w szachy albo że to nie kółko motoryzacyjne. Dowalił żeby dowalić konkretnie tej kobiecie a nie że coś źle napisała, a on jest w czasie pracy za którą mu płacą a nie siedzi na tinderze żeby się powyśmiewać z tego co sobie inni napisali w zainteresowaniach.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 16:07   #113
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 096
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
A on ma pracę polegającą na rekrutowaniu czy dowalaniu stwierdzeniami puszczonymi w eter? Skąd takie powszechne akceptowanie buractwa ludzi postawionych w danej sytuacji "wyżej" i zwalanie na tego "niżej" że to jego wina że "podpadł" i coś "głupio napisał"? To powinno dziwić i oburzać. Jak go nie interesowała rubryka zainteresowania to powinien nic nie mówić, jak zainteresowała to neutralnie dopytać. Przecież równie dobrze mógłby powiedzieć że nie prowadzą festiwali filmowych, nie mają sali do siatkówki, nie prowadzą rozgrywek w szachy albo że to nie kółko motoryzacyjne. Dowalił żeby dowalić konkretnie tej kobiecie a nie że coś źle napisała, a on jest w czasie pracy za którą mu płacą a nie siedzi na tinderze żeby się powyśmiewać z tego co sobie inni napisali w zainteresowaniach.
No dokładnie. Jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Ja też mam książki w hobby i na którejś rozmowie ktoś mnie o to zapytał. Pracę dostałam, choć nie sądzę, że dzięki umiłowaniu literatury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 16:51   #114
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 443
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Mnie za to o hobby nikt nie pytał. A to nawet dobrze, bo dla urzędników mogłoby być zbyt mało ambitne np. granie w gry :p
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 16:56   #115
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89228223]Treść usunięta[/QUOTE]

Ja uważam, że jest ona w ogóle zbędna, tak jak wiek, zdjęcie, czy informacja o miejscu zamieszkania albo płci. Nie powinno się kandydatów do pracy oceniać pod tym kątem. Chyba, że ktoś jest modelką, ale to wiadomo, że jeździ na castingi z portfolio, a nie wysyła CV.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:12   #116
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

A ja znowu jeśli uczestniczę w rekrutacjach to często pytam o zainteresowana, szczególnie jeśli ktoś ma tam wpisane coś ciekawego.
Miałam dziewczynę która miała w zainteresowaniach hodowle gołębi pocztowych, albo jedna miała komunikację radiowa i rozmawiała z ludźmi z całego świata przez krótkofalówki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

A znowu w drugą stronę, kiedy ja się starałam o jakieś stanowisko to często podczas weryfikacji znajomosci języka pytali mnie właśnie o zainteresowania, wiec lepiej coś mieć przygotowane


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:15   #117
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A ja znowu jeśli uczestniczę w rekrutacjach to często pytam o zainteresowana, szczególnie jeśli ktoś ma tam wpisane coś ciekawego.
Miałam dziewczynę która miała w zainteresowaniach hodowle gołębi pocztowych, albo jedna miała komunikację radiowa i rozmawiała z ludźmi z całego świata przez krótkofalówki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jakie to ma znaczenie pod kątem wykonywanej pracy?

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A znowu w drugą stronę, kiedy ja się starałam o jakieś stanowisko to często podczas weryfikacji znajomosci języka pytali mnie właśnie o zainteresowania, wiec lepiej coś mieć przygotowane
To jest co innego. Taki small talk, żeby zobaczyć, czy ktoś potrafi mówić w obcym języku, a przede wszystkim odpowiadać na pytania to rozumiem. Selekcjonowania CV, bądź oceniania pod kątem zainteresowań kandydata do pracy już nie. Wtedy też powinnaś oceniać nie odpowiedź na co robisz w wolnym czasie albo jak planujesz spędzić wakacje pod kątem treści jako takiej, a umiejętności wypowiedzi, zasobu słów i poprawności językowej.

Edytowane przez d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Czas edycji: 2022-05-21 o 17:18
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:28   #118
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89228323]Ale jakie to ma znaczenie pod kątem wykonywanej pracy?

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------



To jest co innego. Taki small talk, żeby zobaczyć, czy ktoś potrafi mówić w obcym języku, a przede wszystkim odpowiadać na pytania to rozumiem. Selekcjonowania CV, bądź oceniania pod kątem zainteresowań kandydata do pracy już nie. Wtedy też powinnaś oceniać nie odpowiedź na co robisz w wolnym czasie albo jak planujesz spędzić wakacje pod kątem treści jako takiej, a umiejętności wypowiedzi, zasobu słów i poprawności językowej.[/QUOTE]


Oprócz umiejętności twardych liczą się tez miękkie, wpisanie swoich zainteresowań może zapoczątkować rozmowę z prawdopodobnym przełożonym. Rozmowa taka może przesadzić o wyniku rekrutacji jeśli osoba rekrutowana z potencjalnym przełożonym będą mieli wspólny flow


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89228323]Ale jakie to ma znaczenie pod kątem wykonywanej pracy?

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------



To jest co innego. Taki small talk, żeby zobaczyć, czy ktoś potrafi mówić w obcym języku, a przede wszystkim odpowiadać na pytania to rozumiem. Selekcjonowania CV, bądź oceniania pod kątem zainteresowań kandydata do pracy już nie. Wtedy też powinnaś oceniać nie odpowiedź na co robisz w wolnym czasie albo jak planujesz spędzić wakacje pod kątem treści jako takiej, a umiejętności wypowiedzi, zasobu słów i poprawności językowej.[/QUOTE]


A czemu akurat pod takim katem powinnam to oceniać? Przecież mogę szukać kandydata, który ma się znać np na analizie danych, a nie na poprawnej polszczyźnie do tego jak pisałam wcześniej, chodzi mi wtedy o ta „chemię”, czy odpowiada mi ta osoba jako członek teamu pod katem relacji a nie tylko twardych umiejętności.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:35   #119
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oprócz umiejętności twardych liczą się tez miękkie, wpisanie swoich zainteresowań może zapoczątkować rozmowę z prawdopodobnym przełożonym. Rozmowa taka może przesadzić o wyniku rekrutacji jeśli osoba rekrutowana z potencjalnym przełożonym będą mieli wspólny flow


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------




A czemu akurat pod takim katem powinnam to oceniać? Przecież mogę szukać kandydata, który ma się znać np na analizie danych, a nie na poprawnej polszczyźnie do tego jak pisałam wcześniej, chodzi mi wtedy o ta „chemię”, czy odpowiada mi ta osoba jako członek teamu pod katem relacji a nie tylko twardych umiejętności.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moim zdaniem to jest bardzo wazne, widywalam juz osoby z umiejetnosciami na wysokim poziomie, a ktore zupelnie nie potrafily sie odnalezc w pracy z ludzmi. i to nie chodzi o grupowe projekty, tylko kazdy sobie klikal we wlasny komputer, ale jednak siedzac na jednej przestrzeni z ludzmi, ktorzy na swoich komputerach klikaja to samo, komunikacja jest potrzebna, i niektorzy po prostu nie umieli.

wiec rozmowa o zainteresowaniach jest dobra baza pod to, zeby zobaczyc jak czlowiek sie zachowuje, czy bedzie pasowal do zespolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 18:05   #120
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 10:55
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-31 09:21:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.