Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 16:49   #1
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328

Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika


Bardzo pilne!!!szukam prawnika do porad prawnych dla mojej znajomej która po 20 latach wyzwoliła się z rąk oprawcy-swego meza.
Sytuacja jest bardzo poważna i pilna.
Mąż przez lata ja bił, dręczył psychicznie, ciął nozem, łamał ręce..itp- oszczędze opisów.
Wtej chwili oprawca czeka w areszcie na rozprawę.
Nie mozna narzekac na policje i prokuraturę- jak narazie działaja kompetentnie i sprawnie.
Niestety sprawa jest wielowątkowa szczególnie pod kątem majątkowym,
Przy ostatnim napadzie szału zdemolował mieszkanie, pozbawił ubrań, butów i innych rzeczy osobistych...
Pani Danucie pozostało jedynie to co miała na sobie w chwili ucieczki od męża.
Pozostała również z długami męża, wspólnymi zobowiązaniami codziennymi(czynsz za wspólne mieszkanie i inne opłaty- jest 60 letnia rencistką).
A dziś dodatkowo została pozbawionaj renty kt przychodziła na wspólne konto- mąż z aresztu je zablokował...
Tyle sie mówi o pomocy ofiarom przemocy....niestety system jest pogmatwany i niedoskonały.
Pani Danuta jest kompletnie zdezorientowana i załamana.Nie ma sie do kogo zwrócić.
W Ośrodku interwencji kryzysowej istnieje pomoc prawna, ale....nie w takim zaktesie(pytam zatem w jakim???)
Proszę pomóżcie- moze znajdzie sie jakis prawnik o dobrym sercu z województwa śląskiego lub inny kt chociaż mailowo udzieli fachowej pomocy??
Ja poza wsparciem dot życia codziennego(ubrania- pani danucie zostało dokładnie to co miała na sobie i jedna para butów...) i pomocy zywnosciowej nie jestem w stanie pomóc prawnie...
Jeszcze raz prosze o wszelkie informacje.
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 17:59   #2
igratok
Raczkowanie
 
Avatar igratok
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 288
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

Przede wszystkim niech jak najszybciej założy osobne konto i zgłosi w ZUSie aby tam przesyłali jej rentę. Poza tym zastanawiam się jak to możliwe, że wspólne konto bankowe jej "pseudo" mąż (celowo piszę pseudo, bo kogoś takiego mężem nazwać nie można) zablokował, a ona nie ma dostępu, skoro jest ich wspólne to musiała mieć upoważnienie do pobierania kasy, niech uda się do banku i pogada na ten temat, podpowiedzą jej co zrobić. Przykro mi, że nie mogę poradzić nic na temat prawnika bo sama jestem z Pomorza, ale spróbuj poczytać na prawniczych portalach internetowych, są nawet porady prawników online, warto poszukać w google. Ze swojej strony dodam jeszcze tyle, że ja na jej miejscu już dawno przeprowadziłabym rozwód, a w takim przypadku jak piszesz, że to damski bokser, to uzyska orzeczenie jego winy, a wtedy sąd zasądzić też może alimenty dla niej.
Warto rozważyć wszystkie opcje, łącznie z eksmisją z mieszkania (czytałam o takich przypadkach), to on powinien zacząć sie bać

Pozdrawiam i powodzenia...
igratok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:07   #3
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

Nie mam pojecia jak to mozliwe.W banku powiedzieki ze zus moze wystapic o zwrot pieniezy, a potem przelac na jej konto..
to wszystko potrwa...
Wszystkie racjonalne opinie oczywiscie są trafione- mne samej sie to w głowie nie mieści...ale ofiary przemocy to szczegolny przypadek..naprawde bezbronne i nieporadnie zupełnie.
obserwuje to z przerażeniem.Pani danuta nie jest z tzw.marginesu, ale w tej sprawie zachowuje sie tak nieporadnie ze az nie moge uwierzyc ze jest wykształcona i madrą kobieta.przez wszystkie lata ten facet wyprał jej mozg...
z rozwodem kazali poczekac az bedzie wyrok za znecanie- nie ma kosztow rozwodu i est automatyczne okreslenie wimy.
sprawa mieszkania jest skomplikowana- teoretycznie to jej mieszkanie wykupione przez oboje w trakcie trwania zwiazku malzenskiego...
to wszystko trwa, a poki co renta z ktorej zyje i oplaca rachunki(paradoksalnie najbardziej cierpi z powodu tego ze bedzie miala opoznienie w placeniu rachunkow!!!)jest zamrożona!!
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:28   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

ale spokojnie, niech szybko idzie do banku, zrobi tak jak jej mówią, otworzy inne konto, niech tam przeleje zus.
nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem. stało się nie odstanie.
teraz trzeba kobiecinie pomoc fachowo, pozyczyc troche grosza na chleb, ciuchy dostanie w mopsie, niech tam się uda może jej pomogą.
facet siedzi w areszcie i tak szybko nie wyjdzie.

prawnicy są przy kościołach, ale wizyta u prywatnego tak wiele nie kosztuje, mój TŻ za proste pozwy bierze 50-100,00.pwodzenia
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:01   #5
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

W Siemianowicach Śląskich przy ulicy Kapicy w ośrodku pomocy ofiarom przestępstw - przyjmuje mgr Kogut. Były policjant, oprócz konkretnej pomocy prawnej - podchodzi bardzo życiowo do każdego z osobna , bardzo uczuciowo bym powiedziała. Pomagał kiedyś znajomej dojść do siebie po partnerze bokserze. Skutecznie jako jej obrońca doprowadził do odebrania mu praw rodzicielskich i magicznego odszkodowania i w wielu innych sprawach był podporą.Myślę że warto spróbować ..

Edytowane przez Trele_Morele
Czas edycji: 2010-05-04 o 21:03
Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 23:05   #6
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
W Siemianowicach Śląskich przy ulicy Kapicy w ośrodku pomocy ofiarom przestępstw - przyjmuje mgr Kogut. Były policjant, oprócz konkretnej pomocy prawnej - podchodzi bardzo życiowo do każdego z osobna , bardzo uczuciowo bym powiedziała. Pomagał kiedyś znajomej dojść do siebie po partnerze bokserze. Skutecznie jako jej obrońca doprowadził do odebrania mu praw rodzicielskich i magicznego odszkodowania i w wielu innych sprawach był podporą.Myślę że warto spróbować ..
Zapytam jutro telefonicznie- mam nadzieje ze nie ma "rejonizacji"...
dziekuję!!
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 11:03   #7
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

Napewno nie odmówią pomocy ..
Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 18:43   #8
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

a może w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie. Tam czasami działają prawnicy, którzy mogą coś doradzić. Warto zadzwonić do najbliższego i zapytać.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:54   #9
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: Ofiara przemocy domowej-szukam prawnika

Póki co w sobote 15 maja izba adwokacka organizuje bezpłatne porady w katowicach na pocztowej..
dziekuje Wam za pomoc
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.