praca jako visual merchand./dekorator - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 09:52   #1
torrent
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44

praca jako visual merchand./dekorator


Hej Dziewczyny,
czy wiecie gdzie w Polsce mozna zdobyc umiejetnosci (szkolenia,kursy),aby zaczac prace jako visual merchandiser?strasznie mnie to interesuje i jestem ciekawa jak tego typu praca wyglada.wiem,ze pozniej mozna sie latwo dostac np.do Zary czy H&M,gdzie dekoracja wystaw zajmuja sie nie ekspedientki,ale wlasnie visual merchandiserzy.
a moze ktoras z Was sie tym zajmuje i moglaby powiedziec mi cos wiecej? jakie umiejetnosci trzeba posiadac juz "na wejsciu"? wiem ,ze na pewno przyda sie "dobre oko" i wyczucie stylu, a jak z photoshopem, czy jest wymagany?
torrent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 10:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

http://www.hm.com/pl/__jobdetail.nht...949&jobcityid=

nie sadze aby na wystawie sklepowej przydal sie fotoszop.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 10:25   #3
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Dekoracją w sklepach zajmuja się najczęsciej zwykli pracownicy którzy droga awansu stają sie dekoratorami, wtedy jedzie się na szkolenie a potem zwykle pracuje się według ścisłych standardów przesyłanych z centrali To nie jest skomplikowana praca i nie potrzeba do tego wczęsniejszego wykształcenia, żaden kurs tez raczej nie zagwarantuje zdobycia stanowiska dekoratora, moze być dodatkowym atutem, ale najlatwiej jest zacząć od sprzedawcy, w trakcie pracy wykazac sie i postarać o "awans".
Nie słyszałam aby gdzieś wymagali photoshopa czy żeby w ogóle tworzono coś na programach graficznych.

Mówię o sklepach Camaieu, Vero Moda, Reserved, H&M gdzie szukałam pracy na tym stanowisku.

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2009-06-17 o 10:28
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 12:50   #4
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

W Krakowie jest szkola, ktora prowadzi szkolenia z zakresu VM

<reklama>

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2017-12-14 o 17:03 Powód: reklama
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:00   #5
torrent
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Pau141
dzieki, slyszalam juz o tej szkole juz od kilku osob, chyba jest dobra.bardzo chcialabym zajmowac sie Visual Merch. i zdobyc wyksztalc.w tym kierunku, ale pewnie w wiekszosci przypadkow jest tak jak pisala Durga, ze zaczynasz jako sprzedawca w sklepie i pozniej droga awansu zostajesz dekoratorem.
torrent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 12:17   #6
nati103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Witam
Ja tez mam pytanko w tej dziedzinie, pracowalam w Polsce jako sprzedawca: Reporter, Ravel, House itp chwilowo jestem za granica i tutaj tez zalapalam sie do podobnej pracy w ciuszkach, jestem tez po kursie VM ale chwilowo pracuje w administracjii, i jak wiadomo sytuacja tutaj nie jest zbyt rozowa i bardzo ciezko jest o jakakolwiek prace nie wspominajac o VM, czy mam jakies szanse w Polsce (chodzi mi o to ze ostatnia pozycja w moim cv to administrator a nie VM - a doswiadczenie mam )
Pozdarwiam
nati103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 10:05   #7
nati103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Hej
Zaglada tu ktos??
Mam rozmowe kwalfikacyjna jako VM i szukam jakis ciekawych wskazowek.
nati103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 23:01   #8
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Hej.
Znam prace VM od podszewki, bo sama nim kiedys bylam, a teraz koordynuje prace visuali w terenie oraz prace dekoratorów na sklepach.

Kazda firma ma swoje standardy dot. aranzacji sklepu i witryny, wiec trudno jest sie do rozmowy przygotowac. Przede wszystkim trzeba łapać, o co chodzi, a o tym mozna sie przekonac po kilku zdaniach zamienionych z dana osoba.

W Krakowie jest szkola VM, bardzo dobra swoja droga, ceniona w Polsce.

Uwazam jednak, ze dopiero zdobyte doswiadczenie tak naprawde da Ci umiejetnosci, by ksztalcic sie w tym kierunku.

Sprobuj skladac CV bez tego doswiadczenia. Ja tak wlasnie trafilam do VM, wzieli mnie, poniewaz wykazywalam potencjal, checi i mialam wiedze teoretyczna, praktycznej nie byli w stanie zweryfikowac

Pracuje w znanej sieciowce, VM jest dosyc rozbudowany, zmieniany co tydzien, dwa, zaleznie od potrzeb.

Nie chce Cie zniechecac, ale jest to swego rodzaju charówka, poniewaz nie dosc, ze musisz wymyslac instrukcje dla sklepow, to jeszcze musisz caly czas analizowac dane ulozenie ze statystykami sprzedazowymi - VM to nie tylko Twoja kreatywnosc, ale tez niestety podporzadkowanie sie analizm, liczbom, wymaganiom rynku itp.

Generalnie bycie VMem jest ciekawe, ale trzeba to lubic!! Pracuje sie z towarem, ale tez z personelem, ktorego musisz nauczyc, z czym to sie je - w przeciwnym razie twoje sklepy nigdy nie dojda do perfekcji, a Ty sie tylko odenerwujesz...

Jesli masz jeszcze jakies pytania, chetnie odpowiem.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:34   #9
ada89p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

W jaki sposób można dotrzeć do pracy jako VM bez wcześniejszego doświadczenia w tej materii? Jestem świeżo po studiach architektury wnętrz ze specjalizacją Projektowanie wystaw i Targów i zastanawiam się jeszcze nad podjęciem kursu VM. Obecnie jestem w Łodzi i również bez doświadczenia w sklepie nie chcą mnie przyjąć nawet na sprzedawcę ;/ w takim razie w jaki sposób mogę starać się o pracę VM? Jedyne doświadczenie jakie posiadam z tym związane to moja praca licencjacka oparta na aranżacji wnętrza znanego sklepu wraz z jego witryną. Przeczytałam wtedy wiele artykułów i książkę o VM, aby przygotować się do pracy.
To jest jak błędne koło, ponieważ potrzebuję doświadczenia aby znaleźć pracę i jednocześnie pracodawcy chcą doświadczenia, żebym mogła pretendować na stanowisko VM w ich firmie. Już nie wiem co mam robić ;/
ada89p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 20:21   #10
Blessed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Chyba trzeba mieć szczęście bo mnie przyjęto na stanowisko Dekoratora bez doświadczenia, jest to moja 1 praca, dodam też, że niedawno skończyłam studia w zupełnie innym kierunku pracy szukałam na chwilę, tak oo... a teraz zastanawiam się nad całkowitym przekwalifikowaniem, bo VM bardzo mi się podoba. Chciałabym ukończyć jakąś szkołę/kurs w tym kierunku. Faktycznie jest to ciężka praca fizyczna, czasem czuje się jak budowlaniec ale podoba mi się to co robię!
Blessed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:58   #11
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Ja pracuję jako VM od roku. Dostrzeżono we mnie potencjał i awansowano ze 'zwykłego' sprzedawcy. W mojej firmie co tydzień robię 'przebudowy' ;P lubię tę pracę, ale czasami to ostra harówka. Mam ochotę na więcej i zastanawiam się nad złożeniem cv w jakiejś bardziej cenionej firmie typu h&m czy któryś ze sklepów inditexu. Czy ktoś się orientuje jak wygląda rekrutacja w którejś z tych firm?
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 09:58   #12
uliczniczka
Przyczajenie
 
Avatar uliczniczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Dziewczyny a jak wygląda rozmowa na takie stanowisko? jak się do niej przygotować? o co mogą pytać? złożyłam papiery do Reserved.

Czytałam, to co pisałyście, że nie będzie łatwo itd. Ale bardzo mi zależy mimo wszystko
uliczniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 10:23   #13
Dboom_
Rozeznanie
 
Avatar Dboom_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 820
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

up up
też ostatnio zainteresowałam się tym stanowiskiem, czy ktoś posiada może jakieś informacje na temat tego jak wygląda rozmowa o pracę, wymagania?
__________________
9.05.2013 - nie farbuję, zapuszczam, pielęgnuję
Dboom_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 16:22   #14
TheaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: praca jako visual merchand./dekorator

Hej; Zastanawiam się jak wygląda praca vm na region. Mam mieć rozmowę kwalifikacyjną w Inditex. Bardzo bym była wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Mam doświadczenie przy ekspozycjach targowych lecz nigdy jeszcze nie pracowałam dla sieciówek.
TheaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-13 17:22:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.